PDA

View Full Version : sezon öncesi antreman?

görkemm
07.Temmuz.2011, 19:59
merak ettiğim şu; sezon öncesi için ayrı bir antreman programı kullanıyorsanız eğer, normal antreman programına ne zaman geçiyorsunuz?

a. hazırlık maçlarından hemen önce
b. hazırlık maçları bitiminde
c. lig başlamadan 1-2 hafta önce
d. ??

cevaplarınızı bekliyorum

Rind-i Şeyda
07.Temmuz.2011, 20:23
Antreman seviyeleri kısmındaki oklar; Aerobic ve Strength antremanlarında ne zaman üst seviye olursa o zaman normal antremana geçebilirsin. Eğer ki üst düzey olmamışsa oklar, yeterli seviyede hazırlanılmamış demektir ve ligin başlamasına kısa bir süre kaldıysa devam etmemen gerekir.

http://img830.imageshack.us/img830/7503/liverpoolliverpooltrain.png

görkemm
07.Temmuz.2011, 20:31
şu an 2 hazırlık maçı yaptım. Aerobic ve Strength her oyuncu da yükselişte. sezon öncesi antremanına başlayalı iki hafta oldu. şimdi bu şekilde devam mı ediyim, hazırlık maçları bitene kadar? yoksa 2 hafta kondüsyon yüklemesi yeterli midir?

sarianet
07.Temmuz.2011, 20:54
sezon öncesi sonrası tatil sezon ortası hiçbi antrenmanla kurcalamam hep otomatiktir çok da zararını görmedim şimdiye kadar :)

Rind-i Şeyda
07.Temmuz.2011, 20:59
şu an 2 hazırlık maçı yaptım. Aerobic ve Strength her oyuncu da yükselişte. sezon öncesi antremanına başlayalı iki hafta oldu. şimdi bu şekilde devam mı ediyim, hazırlık maçları bitene kadar? yoksa 2 hafta kondüsyon yüklemesi yeterli midir?

Yavaş yavaş düşür. Maçlar bitene kadar yüklensinler bence.

Rind-i Şeyda
07.Temmuz.2011, 21:01
sezon öncesi sonrası tatil sezon ortası hiçbi antrenmanla kurcalamam hep otomatiktir çok da zararını görmedim şimdiye kadar :)

Çok faydalıdır, denemeni tavsiye ederim. Natural Fitness üzerinde etkilidir.

William Rookwood
07.Temmuz.2011, 21:59
Ben takımın başına geçer geçmez elimdeki antreman programını uyguluyorum yanlış mı bu?

GsDoruk
07.Temmuz.2011, 23:14
Ben takımın başına geçer geçmez elimdeki antreman programını uyguluyorum yanlış mı bu?
Aynen. Sezon öncesi antremanı diye bir şey ilk defa duyuyorum desem :)

eng1n
07.Temmuz.2011, 23:34
Bazı antreman programlarında var böyle ben denemiştim onda sakatlıktan çıkan oyuncu için de vardı sezon öncesi için de vardı çok da işe yarıyorlar. Sakatlıktan çıkan oyuncu çok çabuk normal kondisyonuna dönüyor mesala.

Rind-i Şeyda
07.Temmuz.2011, 23:38
Oyunun içerisindeki ipuçlarında varolan bir şey. Oyuncular fizik olarak sezona daha iyi başlarlar. Maç içerisindeki kondusyonları normal seviyelerde seyreder. Çok iyi sezon öncesi çalışma yapmış olan oyuncular yüksek performans gösterirler. İntensive seviyede Güç ve Aerobik çalışmaları yapıldığı için oyuncuların fiziksel özelliklerinde de değişmeler olur.

Maç Kondusyonu, Oyuncu Kondusyonu ve Sağlık Kondusyonu olmak üzere 3 kondusyon dalında da iyi seviyeye gelmeleri için sezon öncesi antreman gereklidir. =)

Joydream
08.Temmuz.2011, 00:12
Abi sezon oncesi antreman gereksiz diyenler varda, o zaman takimlar neden sezon oncesi kampa giriyo gercekte ama oyunda farkli diyorsaniz saygi duyarim:icon_smile:

Reingman
08.Temmuz.2011, 03:51
Oyuncular tatilden döndükleri için sezon öncesi antremanlarında strengh ve aerobic yüklemesi yapılmalıdır aksi takdirde Kondisyon problemi yaşanır ve sakatlık riski artar.

joelrifkin
09.Temmuz.2011, 14:00
sezon 25 hazıranda acıldıgında ilk 2 hafta hazırlık macı almayın. bu 2 haftalık donemde strengt ve aerobic antrenmanları arttırın teknık taktık antrenmanları azaltın. ılk kazırlık macı ıle bırlıkte strengt ve aerobıc antrenmanları ındırıp teknık taktık shot top kontrol antrenmanlarını arttırın. Zaten gercekte takımların antrenman yapıları da böyledir

William Rookwood
09.Temmuz.2011, 17:22
Sezon öncesinde tüm oyuncuları aerobic ve güç çalışıtırdım. Aerobic ve güç özellikleri yükseldi fakat taktik, top sürme gibi özelilkleri düşüşe geçti ve bunu sahayada yansıttılar?

Ayrıca sezon başlamasına 1 maç kala normal antremana geçirdim hepsi sakatlanmaya başladı ne biçim iştir

Rind-i Şeyda
09.Temmuz.2011, 17:55
Sezon öncesinde tüm oyuncuları aerobic ve güç çalışıtırdım. Aerobic ve güç özellikleri yükseldi fakat taktik, top sürme gibi özelilkleri düşüşe geçti ve bunu sahayada yansıttılar?

Ayrıca sezon başlamasına 1 maç kala normal antremana geçirdim hepsi sakatlanmaya başladı ne biçim iştir

Bilmem nasıl bir iştir. Aslında senin bu hiddetin nedir. Hesap sorma misali. Burada bir şey bildiğimizi söyledik ve anlattık. Oyunun kendi ipuçlarında da var olan bir şey. Belki sen yanlış yaptın ? Ya da sakatlanmalarının sezn öncesi antremanla hiç bir alakası yoktur belki ? Bunları düşünebiliyor musun ?

"Sezon öncesi yüksek fizik antremanı yaptırmayan menejer bu oyunu bilmiyordur." desem, "Bu nasıl iştir." desem, olaylara senin gibi yaklaşsam daha mı makul ? Bak burada birisi gelip bir soru sormuş, sizlerde yorumlarınızı belirtmişsiniz. Sizlere de yardımcı olunmaya çalışılmış. Ama senden başka bu şekilde tepki veren bir başka kişi görebiliyor musun ?

Naçizane tavsiyem biraz sakin ol. Sezon öncesi antremanları ihmal etme. Bak göreceksin neler olacak.

Bak bildiklerimiz sayesinde; 20 ay gibi bir sürede oyuncumuz ne hale gelmiş.

Bu oyun başındaki hali:

http://img845.imageshack.us/img845/4200/philjonesprofileattribu.png

Bu da 20 ay gibi bir süre sonrası.

http://img851.imageshack.us/img851/4200/philjonesprofileattribu.png

Bu da sakatlık geçmişi:

http://img215.imageshack.us/img215/77/philjoneshistoryinjurie.png

William Rookwood
09.Temmuz.2011, 18:01
Ne siniri hesap sorması, nasıl iştir derken sorunu anlayamadım cinsten söyledim bu kadar paronoya olmaya gerek yok. Elbette ilgisi var başka nasıl açıklanacak başka antreman programına geçiş sırasında 10 tane oyuncu sakatlandı ben sezon öncesi antreman yapmasam bile direk kendi antremanımı koyduğumda da böyle gelişmeler alıyorum

Rind-i Şeyda
09.Temmuz.2011, 18:06
Ne siniri hesap sorması, nasıl iştir derken sorunu anlayamadım cinsten söyledim bu kadar paronoya olmaya gerek yok. Elbette ilgisi var başka nasıl açıklanacak başka antreman programına geçiş sırasında 10 tane oyuncu sakatlandı ben sezon öncesi antreman yapmasam bile direk kendi antremanımı koyduğumda da böyle gelişmeler alıyorum

Paranoya ile "görülen" arasındaki farkı iyice tahlil etmeni öneririm. Ben de sezon antremanı yaparak elde ettiğim verileri gösterdim. Demek ki sezon antremanı yapmakta bir mahsur yokmuş. Ama hâlâ üstteki aynı yaklaşımını sergilediğin için, "Nasıl dilersen öyle yap yolundan şaşma." demekten başka şansım kalmıyor, maalesef.

William Rookwood
09.Temmuz.2011, 18:12
Görülen göreceli birşeydir. Ben orada hesap sorma gibi bir girişimde bulunmadım. Hesabım mı var ki hesap sorayım orada sadece bir soru sorulmuş bende deniyeyim bakayım bi fark olacak mı dedim. Ben zaten sezon başlarında kötü bir performans sergiliyorum ortalarda toparlanıyorum bu sorunu düzeltmek için bu yöntemi denedim dahada kötü oldu belki yanlış yapmışımdır.

Yaptığım şey şu;

Yeni kariyer açar açmaz yeni bir antreman programı yarattım ve bütün oyuncuları oraya aktardım. Aerobic ve Strengh ilk başta orta, ilerleyen günlerde high olarak ayarladım. Özellikler gayet iyi yükseliyordu fakat diğer özellikler ( top sürme,tactic) gibi özellikler ise düşme oluyordu + olarak sezon başlamasına 1 hafta vardı. Bu durumda kendi mevcut antreman programıma geçirdim oyuncuları birer birer sakatlanmaya başladılar

Rind-i Şeyda
09.Temmuz.2011, 18:47
Görülen göreceli birşeydir. Ben orada hesap sorma gibi bir girişimde bulunmadım. Hesabım mı var ki hesap sorayım orada sadece bir soru sorulmuş bende deniyeyim bakayım bi fark olacak mı dedim. Ben zaten sezon başlarında kötü bir performans sergiliyorum ortalarda toparlanıyorum bu sorunu düzeltmek için bu yöntemi denedim dahada kötü oldu belki yanlış yapmışımdır.

Yaptığım şey şu;

Yeni kariyer açar açmaz yeni bir antreman programı yarattım ve bütün oyuncuları oraya aktardım. Aerobic ve Strengh ilk başta orta, ilerleyen günlerde high olarak ayarladım. Özellikler gayet iyi yükseliyordu fakat diğer özellikler ( top sürme,tactic) gibi özellikler ise düşme oluyordu + olarak sezon başlamasına 1 hafta vardı. Bu durumda kendi mevcut antreman programıma geçirdim oyuncuları birer birer sakatlanmaya başladılar

Ben başlar başlamaz High. Sonraları İntensive veriyorum. Hiç bir taktik, teknik, atak, pas, shot antremanı da yaptırmıyorum. Bir sorun yaşamıyorum. Diyeceğim tek şey tesadüf olacağı. Ya da oyuncuların buna dayanıklı, koçların da yeterli olmayacaklarını düşünmek. Neyse.

joelrifkin
12.Temmuz.2011, 03:33

aerobık ve guc antrenmanlarını cok uzun tutmussun. 2 hafta sureyle vermek yeterlı. öle dene. maç harıcı sakatlık pek yasamazsın

SyNdRoMe23
12.Temmuz.2011, 04:45
ben özel antrenmandan çok maç ile yüklenmeyi tercih ediyorum, sene başı 10 tane falan hazırlık oynuyorum çok rahat geçiyor sezon

Lim10
12.Temmuz.2011, 12:41
Antrenman zaten çok fazla üzerinde durduğum bir alan değil.Koçlarımı en iyilerden seçmeye çalışırım sadece.Arkadaşımızın da dediği gibi bende sene başı hazırlık maçlarıyla yüklenirim.En az 7-8 maç yapmaya çalışırım her sezon başı.Tabi bu sayı bazen transfer piyasasındaki hareketliliğe bağlı olarak düşebiliyor.