PDA

View Full Version : En sevdiğiniz ligler?

Lim10
12.Temmuz.2011, 04:03
Herkesin mutlaka oynamaktan en çok zevk aldığı, oynarken ayrı bir heyecan duyduğu favori bir ligi vardır.Bu bazen sezon sonu Federasyon+Tv gelirlerinden gelen paraların direk olarak bütçenizi şenlendirmesiyle alakalı olur, bazen ligdeki büyük çekişmeden, bazen kapışacağınız derbi maçlarından.

Benim için gerek ligin zorluk derecesi, gerek gelirler bakımından her zaman İngiltere Premier Lig'i bir adım önde olmuştur.Bunun dışında sırasıyla Bundesliga, Rusya Premier, İngiltere Championship, Serie A, Tr Ligi, Fransa Ligue One, Arjantin, İskoçya , Almanya ve İngiltere alt ligleri ilgimi çeken ve oynamaktan keyif aldığım diğer ligler olmuştur.

Sizin favori ligleriniz hangisi?

Time Cris
12.Temmuz.2011, 04:15
STSL bana daha çekici geliyor.Sonuçta Türkiyeye Hulk u getirmek başka Tottenham a getirmek başka.Anadolu klubleri ve memleketimin takımı(İskenderun Demir Çelikspor-İDÇ) ile başarı yakalamak daha büyük zevk veriyor.Antep ile lig şampiyonu olmak Man City ile uefa almak kadar başarılı bir olay bence

futureless
12.Temmuz.2011, 04:15
Gerçekte La Liga her zaman odak noktam olmuştur ama oradaki 25 oyuncu kuralı FM'de La Liga oynamaktan alıkoyuyor beni zira çok sayıda genç transferiyle kadroyu kalabalık tutarım her zaman.Türkiye Ligi ( alt liglerden gelerek ) , Hollanda Ligi , Portekiz Ligi ve Premier Lig genelde tercihim olur..

nikootinn
12.Temmuz.2011, 04:20
fransa ligini tek gecerim,marsilya veya lille ile yapacaginiz kariyerlere doyum olmaz,denemeyen varsa aranizda cok sey kaybetmistir :yildiz:

Eminoski
12.Temmuz.2011, 04:22
Her türlü çekişmenin yaşanabildiği lig olan Premier Lig benim favorim.

İlk sıralara girebilecek fazla takımı bulunan ve alt sıralardaki takımların üstteki takımlardan puan almayı başarabildiği liglerin başında gelen İtalya Ligi ile devam ediyor.

La liga heyecan bakımından biraz daha artı yönde çünkü 2 3 takım dışında ilk yıllarda başarı yakalamak kolay olmuyor Real Madrid ve Barcelona zaten üst kısmı sahipleniyorlar.Öncelikle aldığınız ufak veya orta dereceli takımlarda finansı düzeltme,takıma genç ve ileriye dönük oyuncular ile kurmanız gerekiyor daha sonra büyük takımlarında zamanla zayıflaması sonucu şampiyonlukları alabiliyorsunuz.Oyuna zevk katan yönleri bunlar fakat La Liga nın alt liglerinin hiç keyif vermediğini söyleyebilirim.

Türkiye Süper Lig önemli ligler arasında gelmesinin sebebi tanıdık ve ülkemizin takımları olduğu için yoksa yapay zeka ve oyun zevki çok alt seviyede her takımla en geç 2 sezonda istediğinizi yapabiliyorsunuz.Türk halkında biraz benimseme olayı vardır onun vermiş olduğu bir bağlılıkla aldığım her takıma biyerlerden gönül bağı oluyor.

İngiltere alt ligleri ise heyecanlı ve çekişmeli olması bakımından sevdiğim liglerin başında geliyor.Çok fazla takım olması ve güçlerin birbirine yakın olması başarıyı kolay getirmiyor ve bu da oyuna bağlılık açısından çok önemli.

Norveç ligi ile her seride kariyer yapmaya çalışıyorum zevk veriyor.

Diğer taraftan Rusya Ligi, Almanya Ligleri, Fransa Ligleri çok soğuk ve itici geliyor bana.

Brezilya ligide oynamayı sevmiyorum ama oyuncu bakımından en zengin bölgelerden biri son yıllarda.

SyNdRoMe23
12.Temmuz.2011, 04:49
Reelde "İspanya Rules" dememe rağmen oyunda kesinlikle EPL. bir kere en zor domine olan lig EPL. her an sürpriz bir takım çıkabiliyor.

Onun dışında doğu avrupa liglerinde uzun vadeli kariyerler çok eğlenceli geçer. Sırbistan favorim, Kızıl Yıldız denemeye değer hele de o stada sahipken :D onun dışında polonyada ki Varşova - ****ov takımları ve aralarında ki rekabet hoştur.

Listede yok ama MLS'de her FM'cinin denemesi gereken bir başka lig.

Sheriff
12.Temmuz.2011, 04:53
İspanya liglerinin hepsi, Türkiye liglerinin hepsi.

vego
12.Temmuz.2011, 05:10
İngiltere Alt Ligleri,ST Süper Lig,Eredivisie

BaGa TaRKaN
12.Temmuz.2011, 06:01
En Güzeli Emekli Olup Hayatını Yaşamak :zuhaha

yigitgk
12.Temmuz.2011, 07:54
Bundesliga :)

Zekirdek
12.Temmuz.2011, 10:17
STSL, Bundesliga, Rusya Premier Ligi ve İngiltere Alt Ligleri.

kalemci
12.Temmuz.2011, 10:23
Ingiltere alt ligleri npowerin bile altlari

mogutcu
12.Temmuz.2011, 11:44
Her zaman favorim La Liga dır
Bu seriye kadar İtalya liginde 1 EU kuralı yüzünden kariyer yapmak istemiyordum. Ama Udinese ile başladığım son oyunumda bu serideki en uzun ve en zevkli kariyerim oldu hala devam ediyor.
Bir kaç sefer EPL de ce Championshipde denedim ama olmadı yarıda bıraktım.

KaRaBükLü KraL
12.Temmuz.2011, 11:51
İngiltere,İtalya,Almanya,Fransa,Türkiye,Arjantin,B rezilya,İskoçya her seride oynadığım ve en çok zevk aldığım ligler olmuştur:)

narakan1969
12.Temmuz.2011, 15:47
Orta Doğu ve Afrika Ligleri..

William Rookwood
12.Temmuz.2011, 15:52
Spor Toto Süper Lig'den başkası yalan bize

footballer33
12.Temmuz.2011, 16:08
Sırasıyla; La Liga, Premier Lig ve Serie A... Spor Toto Süper Lig ise bu listede benim için son sırada. :)

0xjasaitis
14.Temmuz.2011, 01:04
Her serinin ilk oyunun Bundesliga 2 de Fürth le açarım.İnanılmaz haz alırım da.Küçük takımları zirveye zorlamak kadar zevklisi yok.Bundesliga oynanmaya değer.Hele ki stad ve taraftarları böyleyken...

C h A o S
14.Temmuz.2011, 01:08
İlerleyen yıllarda en çok çekişme yaşadığım lig İngiltere P.Ligi.Bu yüzden en sevdiğim lig orası.Ancak İtalya ve Almanya'da baya zevkli oluyor.

GALATAS4R4Y
20.Temmuz.2011, 10:30
Ben de iskandinav liglerine ilgi duyuyorum gerçektede lig maçları keyfli oluyo Finlandiya,İsveç,Norveç başı bunlar çekiyor :)

egearif
25.Ağustos.2011, 12:21
En çok severek takip ettiğiniz lig hangisi?
BundesLiga
Barclays Premier League
Serie A
Ligue 1 (Fransa)
La Liga
Spor Toto Süper Lig :zuhaha

Rick Nelson
25.Ağustos.2011, 13:02
Sırasıyla şöyle ;

STSL
La Liga
Premier Lig
Serie A
Bundesliga..

jesmatador
25.Ağustos.2011, 13:22
Angora
Liechteneasd (onun yazılışını bilmiyom :D)
Rusya
Dominik Cumhuriyeti...

Börk
25.Ağustos.2011, 13:32
Angora nere ?

jesmatador
25.Ağustos.2011, 13:43
Angora nere ?

Angorra Olabilir Bilmiyom Tam Ya soru sormayın ama ligler güzel gelsenize :D

canavar77
25.Ağustos.2011, 16:50
Andorra veya angoladır jesmatador

jesmatador
25.Ağustos.2011, 17:15
Her Neyse Kafa gitti bendede :D

Hugo
25.Ağustos.2011, 17:38
Premier Lig ve İskoçya Ligi.
Bizim lig de fena değil, ondan sonra Bundesliga gelir bende.

EndoplazmiK RetikuluM
25.Ağustos.2011, 18:04
EPL, İngiltere Alt Ligleri, La Liga, STSL + Hindistan en keyif aldığım ligler :)

eminmetehan
25.Ağustos.2011, 22:55
Adada oynamaya bayılıyorum 2 güne bir oynanan maçlar ligde sonuncuya bile yenilme ihtimalinizin bulunması yorgunluk bir de sakatlıkları eklediğin zaman sonuna kadar zorluyor seni bu şartlar altında başarı kazandığın zaman alınan haz paha biçilemez :D

footballer33
25.Ağustos.2011, 23:14
Sırasıyla; La Liga, Premier Lig ve Serie A... Spor Toto Süper Lig ise bu listede benim için son sırada. :)
Bu görüşüm hiçbir zaman değişmeyecek sanırım. :)

SAİT71
26.Ağustos.2011, 00:06
Sadece La Liga.... En nefret ettiğim lig ise Spor toto...

jesmatador
26.Ağustos.2011, 00:09
Bank Asya 1. Lig <3