PDA

View Full Version : Neden Fm Oynuyorsunuz...?

sarianet
20.Temmuz.2011, 18:37
neden fm oynuyorsunuz

güzel vakit geirmek için
sevgilim terkettti onu unutmak için
kafamı dağıtmak için
ekonomik kriz var onu unutmak için
.......
....

...

???

ToRoSKaPLaNı
20.Temmuz.2011, 18:53
Ta 2002 senesinden kalma bir alışkanlık.Ozaman cm 01-02 ile zevk alarak oynuyordum.9 Sene geçti ardından aynı sigarada olduğu gibi artık eskisi kadar zevk alarak oynamıyorum lakin alıştım bir kere yokluğunda eksikliğini hissediyorum.

SyNdRoMe23
20.Temmuz.2011, 19:28
işim gücüm yok onun için

sarianet
20.Temmuz.2011, 19:29
bu aralar pc çok ısınıyo kariyer yapamıyorum sadee turnuva ve ligler için oynuyorum :)

Bujsas
20.Temmuz.2011, 21:00
cidden eskisi kadar zevk alamıyorum bende ama alıştık bi kere.futbolu seviyoruz oynuyoruz bide.

europeanconquer
20.Temmuz.2011, 21:02
Kısaca açıklamak gerekirse FM'yi oynamıyorum yaşıyorum adeta tabi pek başarılı olduğum söylenemez :D

ozaniel
20.Temmuz.2011, 22:41
Oyun zevkli. Bence başka bir nedene de ihtiyacı yok.:D

Tabi neden zevkli olduğunu düşünürsek hem taktiksel olarak planlamaya ve düşünmeye dayalı bir oyun olması, futbol teması, oyunun genişliği ve inanılmaz seviyede ayrıntısı işi zevkli yapıyor.

nannar
20.Temmuz.2011, 22:45
1997 yılından beri benim için bir yaşam biçimi. Hayatımın olmazsa olmazlarından biri :)

goosfraba
20.Temmuz.2011, 22:48
egolarımı tatmin ediyorum.

William Rookwood
20.Temmuz.2011, 22:56
Futbolu seviyoruz ve ailecek oynuyoruz

ultraslanerdem
20.Temmuz.2011, 22:58
Hayallerimin kurbanıyım..:)

canavar77
21.Temmuz.2011, 04:24
Kısaca açıklamak gerekirse FM'yi oynamıyorum yaşıyorum adeta tabi pek başarılı olduğum söylenemez :D
Katılıyorum.:D

martymcfly
21.Temmuz.2011, 14:41
Manchester United'ı yönetmek için oynuyorum. United olmasaydı 1-2 sezon oynar bırakırdım.

cris king
21.Temmuz.2011, 18:07
oyundaki kendim gibi yetenekli kanat oyuncularının yaptığı güzel dribling'leri,asistleri ve gollerini izlemek aynı zamanda bunlardan zevk alırken bi yandanda kanat ve forvet oyuncularını izleyip veya talimatlarını görüp birşey öğrenmek ve ayrıca fm oynadığımda kendimi hep mutlu hissettiğim için :)

ancar
21.Temmuz.2011, 18:11
CM 03-04'ten beri oynuyorum bu sigara gibi bağımlılık yapan oyunu :D Eskiden arkadaşlar gösterirdi çok güzel oyun işte falan diye bende derdin ne o öyle gazoz kapakları gibi şeyler gol atmaya çalışıyor şeklinde söylenirdim. Sonra bir başladık hala da tek orjinal aldığım oyundur. Evlenince bile bunu oynarım :D

La BruJiTa
23.Temmuz.2011, 20:10
Futbola aşık olduğum için... Sadece tv de gördüklerimi (oyuncular,takımlar,şampiyonalar) bir parçası olarak yaşayabildiğim için...Tabii bu gidişle hanım boşayacak o ayrı :D Ama kendi çocuklarımada,torunlarımada bu oyunu öğretip oynatacağım...

DenizlispoR
23.Temmuz.2011, 20:17
Alışkanlık, zar zor bırakabildiğim bir bağımlılık :D.

Revolution
23.Temmuz.2011, 21:37
Valla takım yönetmek küçüklüğümden beri hayalimdir CM 01/02'den beri oynarım, e şimdi FM'den de iyisi yok :)

E.Cartman
23.Temmuz.2011, 23:39
Türkiye'de herkes nasıl kendinin doktoru bende kendimin teknik direktörüyüm. Bu yüzden FM oynuyorum. Galatasaray istediğim, beklediğim gibi top oynamamaya başladığından beri bağımlı oldum.

Revolution
23.Temmuz.2011, 23:51
Galatasaray istediğim, beklediğim gibi top oynamamaya başladığından beri bağımlı oldum.
Bu bende de oldu :D

mpaker66
24.Temmuz.2011, 00:49
oyundan eskisi kadar zevk alamasamda,Fm bilgisayarımın alışkanlığı oldu diye açıklayabilirim...sanırım Fm kendini geliştirdikçe ben daha az zevk alıyorrum :D

futureless
24.Temmuz.2011, 01:56
Alışkanlık , ego tatmini , futbol aşkı :)

rammstein7
25.Temmuz.2011, 14:55
alişkanlık futbol sevgısı sevdıgın kızı unutmak kafa dağitmak vs vs

batuhany7
25.Temmuz.2011, 15:04
güzel vakit geçirmek için :)

orhuneses
27.Temmuz.2011, 02:12
Her zaman gerçekçi oyunları sevmişimdir. Yani simülasyon oyunlarını. Birde futbol işin içine girince FM oynayası geliyor insanın :)

A.FaruK
27.Temmuz.2011, 02:53
Fıtrat meselesi.

sarianet
05.Aralık.2013, 02:45
eski tadı kalmadı sanki

Sheriff
05.Aralık.2013, 03:05
Çünkü bir kere oynadık.

LifeYourself
05.Aralık.2013, 13:37
Benim gibi üşengeç bir adamın iktidar hırsı için :zuhaha
Oturduğum yerden diğer liderlerle söz dalaşına girip kendi takımımın yükselmesi ve bu organizasyonun başında bulunmanın bana verdiği zevk.
Ayrıca kariyer yaparken tanıdığım birçok insan.Kimisinin bana abi kimisinin İsocan kimisinin kardeş diye seslenmesi beni oyuna biraz daha bağlayan etmenler :)
Birde eskiden Riquelme vardı.Artık Boca'dan ayrılmıyor :zuhaha
Hatta bu nedenle genelde turnuvalara katılmıyorum.Bir ara bir abimizi üzmüştüm hırsım nedeniyle.20 kere kaleye gidip 1 gol atmıştım o 5 kere gelip 2 gol atmış üstüne 4 oyuncumu sakatlamıştı.Bende saçma laflar demiştim küçüklüğünde verdiği etkiyle. :(

cureshot
05.Aralık.2013, 14:02
1997 yılından beri benim için bir yaşam biçimi. Hayatımın olmazsa olmazlarından biri :)

1997'yi 1998 yaparak imza atıyorum. :)

xwerswoodx
07.Aralık.2013, 01:29
Benim gibi üşengeç bir adamın iktidar hırsı için :zuhaha
Oturduğum yerden diğer liderlerle söz dalaşına girip kendi takımımın yükselmesi ve bu organizasyonun başında bulunmanın bana verdiği zevk.
Ayrıca kariyer yaparken tanıdığım birçok insan.Kimisinin bana abi kimisinin İsocan kimisinin kardeş diye seslenmesi beni oyuna biraz daha bağlayan etmenler :)
Birde eskiden Riquelme vardı.Artık Boca'dan ayrılmıyor :zuhaha
Hatta bu nedenle genelde turnuvalara katılmıyorum.Bir ara bir abimizi üzmüştüm hırsım nedeniyle.20 kere kaleye gidip 1 gol atmıştım o 5 kere gelip 2 gol atmış üstüne 4 oyuncumu sakatlamıştı.Bende saçma laflar demiştim küçüklüğünde verdiği etkiyle. :(

Ahahaha Riquelme dedinde o da benim yıldızımdı eğer yanlış hatırlamıyorsam AMC oynuyordu :D :D :D

MoisHaLe
07.Aralık.2013, 02:02
bilgisayarla ilk tanışmam da gördüğüm bir oyundu. Kuzenim üniversite de okuyordu ve yanına gittiğimde onca oyundan cm01-02 yi görüp bakmıştım. O ise hiç bulaşma çok sıkıcı demişti bu oyun için. aradan 2-3 yıl geçti ve en nihayetinde kendime ait bir bilgisayarım olmuştu. ilk yaptığım şey cm01-02 yi ve cm4 ü yüklemek oldu. Saatlerce oynadığım, derslerde kadrolar kurduğum bir oyundu menejerlik benim için. Yıllar geçti ve her serisini mutlulukla heyecanla oynar hale geldim. Kısacası Fm bana mutluluk ve heyecan veriyor :)

omersal
07.Aralık.2013, 02:32
çünkü çok ayrıntılı , gereksiz grafiklere sahip olmayan , sahip olduğum menajerlik aşkını bir nebze olsun giderebilen ve ego tatmini yapan bir oyun..bir de alışkanlık kısmı var tabi

LifeYourself
07.Aralık.2013, 03:19
Ahahaha Riquelme dedinde o da benim yıldızımdı eğer yanlış hatırlamıyorsam AMC oynuyordu :D :D :D

Sırf onun için taktiğimi AMC'li yapmaya başlamıştım.O gün bugündür AMC'siz oynayamıyorum :zuhaha

amorti
07.Aralık.2013, 12:16
Nostalji icin oynuyorum...

97'de basladim, FM 13 disinda ara vermedim seriye hic. Ama o yili da bos gecmedik, FM 12 oynadik :icon_cool:

CM'nin FM olarak nereden nereye geldigini goruyorum, ama ruh olarak birseyler eksiliyor her sene.

Seksenlerde cocuk olmak gibi; o yillarin cocuklugu bir cok yila gore daha canli, daha hayatin icindendi. Simdiki cocukluklar belki daha avantajli, konforlu ama o seksenlerin ruhu yok.:icon_razz:

FM'de de boyle sanki...

fmhastasi
07.Aralık.2013, 13:18
sevdigim için

jevox06
07.Aralık.2013, 13:41
Şöyle bir düşününce aslında neden bu oyunu oynadığımı bende bilmiyorum :) Başladık bi kere durduramıyoz kendimizi :) pişman mısın desen değilim tabii. 1500 TL verdik yeni PC aldık PCdeki tek oyun FM. günde 3-4 saat oynarım mutlaka. pişman da değilim. beni sıkmayan tek oyundur kendisi. onun için olabilir :)

Esssteban
07.Aralık.2013, 13:57
Eskisi kadar olmasada zevk aldığım için. Fm dışında nadiren oyun oynuyorum.

orhuncet
07.Aralık.2013, 15:57
Çok eskiden bir arkadaşta görmüştüm ve bir kaç hafta sonra almıştım uzun süredir oynuyorum simülasyon oyunlarını çok seviyorum ve futbolu bu yüzden oynuyorum benim sayemde çevremdeki arkadaşlarım da oynamaya başladı bu çok güzel bir durum :)

azaptar
07.Aralık.2013, 17:02
Eskiden fm ile yatar fm ile kalkardım, artık oynamıyorum gibi bir şey,günde bir maç bile yapmıyorum ortalamaya vurursak.Her oyunda çıkan farklı hatalar ve bi hatayı düzeltip yeni hatalar ortaya çıkması, bizi adam yerine koymamaları gibi sebeplerden ötürü artık soğudum,şu foruma bile giresim gelmiyor.Galiba bu aldığım son fm olacak orjinal olarak.

Zafonte
08.Aralık.2013, 13:12
nerdesin be 03/04

kiddynamite
09.Aralık.2013, 15:38
Abramovich gibi hissedebilmek için..

BaGa TaRKaN
09.Aralık.2013, 15:44
Eski Bir Alışkanlık :)

Napalım Vazgeçemedik Muptelası Olduk Ben Memnunum Halimden Ama Benden Memnun Olanlar Var mı Bilemem

mpaker66
09.Aralık.2013, 20:21
oyundan eskisi kadar zevk alamasamda,Fm bilgisayarımın alışkanlığı oldu diye açıklayabilirim...sanırım Fm kendini geliştirdikçe ben daha az zevk alıyorrum :D

Bunu yazdığımı gördüm de 2 senede çok şey değişti be FM :( Eğer bu istikrarsızla giderse seneye KPSS'm var seneyeden itibaren kopacağım FM'den :(

CocukMenajer
09.Aralık.2013, 20:26
Hayallerimi yaşayabildiğim bir oyun.

dAleksic
10.Aralık.2013, 17:08
Aslında biz Fm oynamıyoruz. Fm, bizle oynuyor :D