PDA

View Full Version : nannar'ın Taktik Atölyesi

nannar
21.Temmuz.2011, 18:38
http://www.yukleresim.com/images/77741334473186016699.jpg

Herkese merhabalar. Gerek özel mesajla,gerek forumun bazı alanlarında gerekse msn'den sürekli taktiksel konularla ilgili sorular ve yardım istekleri alıyorum. Sağolsun kullanıcı arkadaşlar bazen 1-2 hafta sonra cevap yazsam da bana kırımıyorlar.Hem konunun bütün olarak bu alanda bulunması hem de ortak sorunların çözümlerini defalarca ayrı ayrı kişilere yazmamak için yöneticilerin izni olursa bu alanda elimden geldiğinde taktiksel anlamda ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışacağım. Nasılki forumlarda "XXX user logo desteği" şeklinde logo yardımı yapıyorsa be de burdan sizlere taktiksel anlamda faydalı olmaya çalışacağım.

Yalnız başlığın çorbaya dönmemesi açısından birkaç kural belirledim kendimce

1- Sadece sorusu olan arkadaşlara olabildiğince hızlı bir şekilde ve bilgim yettiğince cevap vereceğim.

(online turnuvaları etkilememek adına)
2- Özel olarak herhangi bir takıma orjinal kadrosuyla taktik yapmayacağım
3- Eğer bir kullanıcı kariyerindeki takıma özel taktik desteği istiyorsa 11.3 yamasıyla kurulu olan oyunda kaçıncı sezonda oynuyor olması önemli değil fakat ilk 11'e en az 5 tane yeni oyuncunun katılmış olması şartı arayacağım
4- Taktik yapımında önceliği sıraya ve kurallara uygun oluşuna göre değerlendireceğim
5- Takımına taktik isteyen kişi oyununu upload ederek bu isteğini bu konu altında belirtecek ve ben yine taktiğini bu konu altında arkadaşa vereceğim.

Taktik yaparken oyuncuların komutlarını ben ayarlarım fakat takımının oynamasını istediği stile kendiniz karar vermelisiniz bu yüzden ;

aşağıdaki genel bilgileri doldurarak oyunun upload adresiyle birlikte taktik talebinde bulunabilirsiniz.

Tempo : ............
Pres : ............
Genişlik : ............
Savunma hattının yeri :...........

İnşallah sizlere faydalı olabileceğim bir başlık olur....

not: başlık onaylandıktan sonra taktiksel anlamda özel mesajla sorulan sorulara cevap vermeyeceğim.

sarianet
21.Temmuz.2011, 22:26
teşekkürler hocam bi inceleyelim

sarianet
21.Temmuz.2011, 22:33
Tempo : hızlı
Pres : çok pres
Genişlik : dar alanda çok pas
Savunma hattının yeri :önde ama gol yemeyelim:D

http://hotfile.com/dl/124676617/a76133c/aktar.rar.html

nannar
21.Temmuz.2011, 22:35
indirip bir inceleyelim hemşo.

nannar
21.Temmuz.2011, 23:30
Tempo : hızlı
Genişlik : dar alanda çok pas
Savunma hattının yeri :önde ama gol yemeyelim:D

http://hotfile.com/dl/124676617/a76133c/aktar.rar.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fhotfile.com%2Fdl%2 F124676617%2Fa76133c%2Faktar.rar.html)

Taktiğiniz hazır. Umarım istediğiniz sonuçları alırsınız :) Savunma önde oldugu için sıkıntı yaşarsanız savunmayı geriye çekiverin. Güle güle kullanın. Kullandıktan sonra olumlu ya da olumsuz yönleri bizlerle paylaşırsanız düzeltme yaparız ;)

TAKTİK LİNKİ (http://www.sendspace.com/file/piwuw4)

nannar
22.Temmuz.2011, 16:10
ben bu akşam ya da yarın sabah evden uzaklaşacağım 2-3 günlüğüne :) Döndüğümde FM 2011'de taktik yapımıyla ilgili ufak ufak detaylar aktarmaya çalışacagım inşallah...

William Rookwood
22.Temmuz.2011, 17:12
Bütün futbol ve FM serilerinde oynadığım bir taktik anlayışım var. Genel olarak takım oyununa dayalı, defans çizgisini geride kurup, orta alandaki çabuk oyuncular ile en dipe keserek gol bulma. Takım olarak defans takım olarak hücüm anlayışında bir taktiğe sahibim. İlk sene bu taktik ile mükemmel başarılara imza atsamda ikinci sene taktik çöküyor ve takımdaki o ateş tamamen sönüyor. Oyuncular isteksiz oynuyor geçen sene ki başarı grafiğinden eser kalmıyor. Böyle bir durumda ne yapmam gerekli?

nannar
22.Temmuz.2011, 21:33
Bütün futbol ve FM serilerinde oynadığım bir taktik anlayışım var. Genel olarak takım oyununa dayalı, defans çizgisini geride kurup, orta alandaki çabuk oyuncular ile en dipe keserek gol bulma. Takım olarak defans takım olarak hücüm anlayışında bir taktiğe sahibim. İlk sene bu taktik ile mükemmel başarılara imza atsamda ikinci sene taktik çöküyor ve takımdaki o ateş tamamen sönüyor. Oyuncular isteksiz oynuyor geçen sene ki başarı grafiğinden eser kalmıyor. Böyle bir durumda ne yapmam gerekli?

Eğer yeni transferler yapıyorsan bu oyuncuların uyum sürecinden kaynaklı olabilir ya da sisteme uymuyor da olabilirler. Bu sorun için birçok başlık açıldı ve bence en önemli faktör sezon başında yapılacak olan antreman ile sezon içerisindeki antremanı ayırmak. Catanzaro ile 17 sezon oynadım ve hemen hemen hiçbir sezonda bunu yaşamadım. Sezon başlarında takıma hazırlık maçlarının yarısına gelene kadar fiziksel olarak yükleme yapıyordum. Bunun faydasını da özellikle sezonun ilk yarısında çok aldım. Yani oyuncular mevcut özelliklerini kaybetmezler. Hırsları,arzuları ya da maç kazanma istekleri pek değişmez fakat fiziksel açıdan sezona iyi hazırlamazsan ilk sezon kadar etkili olamayabilirler. Bazı arkadaşlar ligdeki takımların sizin taktiğinizi çözdüğünü iddaa ediyorlar fakat Barcelona'nın aynı sistemle 3-4 yıldır yaptıkları ortada :) Kesin olarak doğrudur diyemesem de kendi oyunlarımda sezon başı antremanı iyi ayarladığım için bu problemi yaşamadığından bu sorunun sezon başı antremanından kaynaklandığını söyleyebilirim.

nannar
22.Temmuz.2011, 21:34
Bizim gitme işi de sabaha kaldı :) komşunun düğüne katılmadan gidemedik.

William Rookwood
22.Temmuz.2011, 23:12
Eğer yeni transferler yapıyorsan bu oyuncuların uyum sürecinden kaynaklı olabilir ya da sisteme uymuyor da olabilirler. Bu sorun için birçok başlık açıldı ve bence en önemli faktör sezon başında yapılacak olan antreman ile sezon içerisindeki antremanı ayırmak. Catanzaro ile 17 sezon oynadım ve hemen hemen hiçbir sezonda bunu yaşamadım. Sezon başlarında takıma hazırlık maçlarının yarısına gelene kadar fiziksel olarak yükleme yapıyordum. Bunun faydasını da özellikle sezonun ilk yarısında çok aldım. Yani oyuncular mevcut özelliklerini kaybetmezler. Hırsları,arzuları ya da maç kazanma istekleri pek değişmez fakat fiziksel açıdan sezona iyi hazırlamazsan ilk sezon kadar etkili olamayabilirler. Bazı arkadaşlar ligdeki takımların sizin taktiğinizi çözdüğünü iddaa ediyorlar fakat Barcelona'nın aynı sistemle 3-4 yıldır yaptıkları ortada :) Kesin olarak doğrudur diyemesem de kendi oyunlarımda sezon başı antremanı iyi ayarladığım için bu problemi yaşamadığından bu sorunun sezon başı antremanından kaynaklandığını söyleyebilirim.

Anladım. Daha önce bir başlık açılmıştı sezona başlar başlamaz oyunculara Aerobic ve Güç ayarlarını High'e getirip antreman yapılıyordu ben bunu denediğim zaman aerobic ve güç özellikleri çıkıyor diğer özelliklerinde düşme oluyordu. Koçları sezon başlar başlamaz orantılı olarak seçerim fakat bu durumda sezona başlar başlamaz mevcut antremanımı kullanıyordum yani oynayacağım bütün senelerde sürekli aynı antreman programı ile devam ediyorum hiç bir değişiklik olmuyor. Geçen sene bir taktik ile 2-3 sezon ilerlediğim olmuştu fakat bu sene maksimum 1 yıl dayanıyor hiç transfer yapmasam bile bu böyle :(

nannar
22.Temmuz.2011, 23:18
Anladım. Daha önce bir başlık açılmıştı sezona başlar başlamaz oyunculara Aerobic ve Güç ayarlarını High'e getirip antreman yapılıyordu ben bunu denediğim zaman aerobic ve güç özellikleri çıkıyor diğer özelliklerinde düşme oluyordu. Koçları sezon başlar başlamaz orantılı olarak seçerim fakat bu durumda sezona başlar başlamaz mevcut antremanımı kullanıyordum yani oynayacağım bütün senelerde sürekli aynı antreman programı ile devam ediyorum hiç bir değişiklik olmuyor. Geçen sene bir taktik ile 2-3 sezon ilerlediğim olmuştu fakat bu sene maksimum 1 yıl dayanıyor hiç transfer yapmasam bile bu böyle :(

oyuncuların kaldırabileceğinden fazla yükleme yaparsanız bu kez de maçlarda çok sakatlık olur. ben aerobic ve güç antremanlarını yogunlaştırırken diğer antreman türlerini neredeyse sıfıra çekiyorum. Neredeyse 1 ay kadar bu antremana dahil olan oyuncular normal teknik ve mental özelliklerinden çok fazla şey kaybetmiyorlar, merak etme. Fakat fiziksel anlamda çok diri başlıyorlar sezona. Ayrıca her sezon ilk 11'de mutlaka aksayan 1 ya da 2 mevkii olacagı için 1-2 taze kan iyi gelir.

William Rookwood
22.Temmuz.2011, 23:31
oyuncuların kaldırabileceğinden fazla yükleme yaparsanız bu kez de maçlarda çok sakatlık olur. ben aerobic ve güç antremanlarını yogunlaştırırken diğer antreman türlerini neredeyse sıfıra çekiyorum. Neredeyse 1 ay kadar bu antremana dahil olan oyuncular normal teknik ve mental özelliklerinden çok fazla şey kaybetmiyorlar, merak etme. Fakat fiziksel anlamda çok diri başlıyorlar sezona. Ayrıca her sezon ilk 11'de mutlaka aksayan 1 ya da 2 mevkii olacagı için 1-2 taze kan iyi gelir.

Yani sezon başlar başlamaz 1 ay boyunca Aerobic ve Güç ayarları Highde diğer özelilkler en aşağıda mı olsun? Lig başladığı zamanda normal antremana alıyoruz sanırım

nannar
22.Temmuz.2011, 23:49
tam süreye dikkat etmedim ama hazırlık maçları oluyorya mesela. Atıyorum 5 tane hazırlık maçı ayarlamış asistan. 2. ya da 3. hazırlık maçına kadar sezon öncesi antreman kullanıyorum , sonra tüm oyuncuları mevkilerine göre dagıtıyorum dediğim dönemden sonra.

http://www.sendspace.com/file/jemr4b

buradan indirip inceleyebilirsin antremanı."Sezon öncesi" adı altında var dediğim program.

abdulmuttalip
23.Temmuz.2011, 01:32
Ben şunu merak ediyorum.Acaba taktik oluşumunu daha küçük takımlarda mı yapmak uygun olur yoksa vasıflı oyunculara sahip olanlarda mı.

nannar
23.Temmuz.2011, 10:16
Ben şunu merak ediyorum.Acaba taktik oluşumunu daha küçük takımlarda mı yapmak uygun olur yoksa vasıflı oyunculara sahip olanlarda mı.

Şimdi şöyle bir durum var. Mesela İngilterenin alt liglerinden bir ekiple kariyere başladınızç Öncelikle mevcut kadroyu bir inceleyerek nasıl bir oyun anlayışı kurabileceğinize karar vermeniz lazım. Mesela ilk 11'de düşündüğünüz savunmacıların hemen hemen hepsi yavaş oyuncularsa siz savunma hattınızı geride kurmak zorundasınız. Ya da özellikle orta alanda kullanacağınız oyuncuların stamina değerleri düşükse siz çok pres yapan bir sistem kullanırsanız 60. dakikadan sonra maçı rakibe bırakırsınız. Bunun gibi analizleri yaptıktan sonra bütçeye de uygun olarak eksik mevkilere gerekli özelliklere sahip oyuncular trasnfer edip ilk yıl sizi 1-2 sene idare edecek bir sistem kurarsınız.
İlerleyen yıllarda ise kafanızda kullanmayı istediğiniz asıl taktiğe uygun oyuncuları takıma kazandırarak kademeli olarak o taktiğe geçiş yaparsınız. Yani önce her gelen oyuncuya ona özel ayarlar verirsiniz. Sonra ilk 11'in tamamı kafanızdaki sisteme uydugunda takım ayarlarını da değiştirirsiniz.

futureless
23.Temmuz.2011, 11:48
Hocam öncelikle konu için teşekkürler.
İlk olarak pasa dayalı bir taktik kurduğunuzda kaç pasa ulaşabiliyorsunuz maç başına bunu merak ediyorum.Cevabınıza bağlı olarak o sayıya ulaşamıyorsam oyunumu upload edip sizden bol pas yapılacak bir taktik isteyeceğim zahmet olmazsa.Ama sorun değilse önce takımınızı paslı oynattığınızda ulaştığınız sayıyı merak ediyorum.

nannar
24.Temmuz.2011, 20:01
özellikle "pasa dayalı" taktik diye düşünmedim ama akşam pasa dayalı futbola en uygun takım olan barcelona için bol paslaşma ile rakip alana geçmeyi hedefleyen bir taktik yapayım, bir bakalım maç başına pas sayısına.

nannar
24.Temmuz.2011, 21:00
Hocam öncelikle konu için teşekkürler.
İlk olarak pasa dayalı bir taktik kurduğunuzda kaç pasa ulaşabiliyorsunuz maç başına bunu merak ediyorum.Cevabınıza bağlı olarak o sayıya ulaşamıyorsam oyunumu upload edip sizden bol pas yapılacak bir taktik isteyeceğim zahmet olmazsa.Ama sorun değilse önce takımınızı paslı oynattığınızda ulaştığınız sayıyı merak ediyorum.

şimdi taktiği yapıp güçlü bir rakibe karşı denedim. sayı bu....

http://www.yukleresim.com/images/79467979140128557961.png

nannar
24.Temmuz.2011, 21:18
Ama maç içerisindeki pas sayınız rakibin gücüne de bağlı.eğer rakip sizden güçlüyse topa daha çok hakim olacağı için pas sayınız düşer fakat rakibe siz üstünlük kuracak güçteyseniz sayı artar. Turnuvada kullandığı Fluminense ile 2 farklı maç yaptım şimdi. İşte pas sayıları;

Bu 3 ss'e bakarak şu sonucu çıkarabiliriz. Eğer rakibiniz sizle yaklaşık aynı güçteyse maç içerisinde pasa dayalı oynamak için pas sayınız 400 civarına kadar çıkmalıdır. Fakat rakip güçlüyse bu rakam 300'e yaklaşabilir. Eğer zayıf bir rakibe karşı oynuyorsanız 450 pası bulmalısınız :)

http://www.yukleresim.com/images/64016771790270662654.png

http://www.yukleresim.com/images/80623397670248754592.png

batuhany7
24.Temmuz.2011, 22:05
Tempo : Hızlı
Genişlik : dar alan bol pas
Savunma hattının yeri : normal

:)

nannar
24.Temmuz.2011, 22:16
Genişlik : dar alan bol pas

http://www.ziddu.com/download/15806090/Rize.rar.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ziddu.com%2Fdo wnload%2F15806090%2FRize.rar.html)

:)

savunmacıların yavaş. önde olmaz o savunma. :) hazırlıyorum taktiğini.

batuhany7
24.Temmuz.2011, 22:22
tamam abi bekliyorum.:)

nannar
24.Temmuz.2011, 22:34
Bu taktiğin linki...

http://www.sendspace.com/file/zw35lc (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sendspace.com% 2Ffile%2Fzw35lc)

bu da taktiğe göre oynatman gereken ilk 11 :) Bu taktik bu 11'e göre ayarlandı. Oyuncuların hepsi sağlam oldugunda bu 11 ile denedikten sonra sonuçları paylaşırsan sevinirim. Güle güle kullanın....

http://www.yukleresim.com/images/95972153076052051839.png

onurtayfun
24.Temmuz.2011, 22:37
Hocam Galatasaray ile ilk sezonun 2.yarısına başladım..daha ilk sezonun başında personeller ile bütün oyuncuları değiştirdim..Oyuna başlarkenki oyunculardan;Musa çağıran,arda turan,emre çolak,cem sultan,berkin vs. var.. diğer herkesi sattım..

Kurduğum takımı pasa dayalı,rakibi kanatlardan vuran bi sistemde oynatıyorum..Ligde 2.yim..ama büyük takımlara karşı oldukça zor durumlara düşüyorum..Ben sizden taktik değilde kendi taktiğimi oluşturmam için destek isteyeceğim..Oyuncu profillerini filan koyabilirim..

Özellikle büyük takımlara karşı Dengeli bir sistem kurmak istiyorum ama başarabilmş değilim..Oyunun 2 yönünü de dengeli kurmam için ne yapmalıyım?

Orta sahayı mı kalabalık tutmalıyım,önceliği defansa mı vermeliyim,kontra ataklarla mı gol aramalıyım,şuursuzca saldırmalı mıyım?

Dediğim gibi kendi taktiğimi kendim yapmak istiyorum,yoksa nasıl öğreniriz ki bu işi?

Şimdiden teşekkürler hocam..

hocam oyuna hiç yama kurmadım belirtmek isterm..

nannar
24.Temmuz.2011, 22:46
Hocam Galatasaray ile ilk sezonun 2.yarısına başladım..daha ilk sezonun başında personeller ile bütün oyuncuları değiştirdim..Oyuna başlarkenki oyunculardan;Musa çağıran,arda turan,emre çolak,cem sultan,berkin vs. var.. diğer herkesi sattım..

Kurduğum takımı pasa dayalı,rakibi kanatlardan vuran bi sistemde oynatıyorum..Ligde 2.yim..ama büyük takımlara karşı oldukça zor durumlara düşüyorum..Ben sizden taktik değilde kendi taktiğimi oluşturmam için destek isteyeceğim..Oyuncu profillerini filan koyabilirim..

Özellikle büyük takımlara karşı Dengeli bir sistem kurmak istiyorum ama başarabilmş değilim..Oyunun 2 yönünü de dengeli kurmam için ne yapmalıyım?

Orta sahayı mı kalabalık tutmalıyım,önceliği defansa mı vermeliyim,kontra ataklarla mı gol aramalıyım,şuursuzca saldırmalı mıyım?

Dediğim gibi kendi taktiğimi kendim yapmak istiyorum,yoksa nasıl öğreniriz ki bu işi?

Şimdiden teşekkürler hocam..

hocam oyuna hiç yama kurmadım belirtmek isterm..

ben de her zaman ekmek satmaktansa ekmek yapmayı öğretmekten yanayım fakat yapmayı denemekten sıkılan arkadaşların hazır taktik isteklerini de geri çevirmeyi uygun bulmuyorum :) Öncelikle eğer dengeli bir taktik yapmak istiyorsan dengeli bir diziliş,dengeli bir sistem kurmalısın ama bunu yaparken kadron da dengeli olmak zorunda. Hem teknik oyuncularihem hızlı hem de mücadeleci oyuncular olmalı kadronda. Sadece teknik oyuncularla savunma yapılamadıgı gibi sadece hızlı adamlarla da maç kazanılmaz. ya da sahada sürekli koşan mücadele eden bir 11'inizin olması size her zaman maç kazandırmaz. Büyük takımları savunma yaparak durdurmak çok zor. Fakat hurra diye saldırırsanız da çok gol yersiniz. Büyük takımlara karşı en makul diziliş ve oyun anlayışı normal tempoda, kalabalık orta saha ile ya da eğer rakip sürekli kanatlardan geliyorsa kanatlara yayılan bir dizilişle oynamaktır. Eğer siz benim kendi mentalitem olacak ve her maç aynı taktikle çıkıcam derseniz 3 farklı maçta 3 farklı futbol izleyebilirsiniz. Yani her takımın kendinden güçlülere, denk rakiplere ve zayıf rakiplere karşı ayrı ayrı kullanabileceği taktikler olursa çok fazla sürpriz yaşamazsınız.Bunu aynı dizilişe 3 taktik yaparak da uygulayabilirsiniz. fakrlı dizilişle de uygularsınız ;) Ama bir taktiği yaparken en önemli nokta oyuncunun yapabileceklerini iyi bilmek yani oyuncuyu iyi tanımaktır.Siz Servet'ten savunmada top sürerek dikine paslarla çıkmasını beklerseniz, Sabri'den muz orta beklerseniz ya da zayıf bir forvetin mentality ayarını düşürüp kalaye sırtı dönük bırakırsanız o taktikten verim almanız zaten beklenemez. yani oyuncuların zincirlerini çzömek istiyorsanız önce onları iyi tanıyın,sonra gerisi geliyor zaten.

onurtayfun
24.Temmuz.2011, 23:01
orta sahada ve forvette ciddi sıkıntım var,malum param yetmedi oralara (: yine de elimdeki kadro iyi götürüyor şimdilik.. 2.sezona lukaku'yla filan anlaştım (: bu sezon taktik değiştirmeden devam edeceğim ama match prepition(artık ne kadar doğruysa)da takıma alıştırmaya şimdiden başlamalıyım ki hazırlık dönemini taktik uyumu filan gibi şeylerle geçirmeyelim..

şimdi anladığım kadarıyla;
1-Önce takımımızı ve oyuncularımızı tanıyıp ona göre şeyler isteyeceğiz,
2-rakibi tanıyacağız(nerede iyiler,nerede kötüler,geniş mi oynuyorlar,ortadan mı atak yapıyorlar)

ama ben bunları yaparken aynı şeyleri rakiplerimde yapacak..

hocam büyük rakiplere karşı oynadığımızda;bekleri sık sık ileri göndermemeliyiz bunu acı tecrübelerimden biliyorum (:

peki;orta sahada ön libero mevkiinde annan var.. fiziği,top kapması,markajı,pası ve zihinsel özellikleri oldukça iyi durumda.. kendisini klansik ön libero mu oynatmalıyım,aynı bölgede mücadeleci orta saha mı?

nannar
24.Temmuz.2011, 23:14
orta sahada ve forvette ciddi sıkıntım var,malum param yetmedi oralara (: yine de elimdeki kadro iyi götürüyor şimdilik.. 2.sezona lukaku'yla filan anlaştım (: bu sezon taktik değiştirmeden devam edeceğim ama match prepition(artık ne kadar doğruysa)da takıma alıştırmaya şimdiden başlamalıyım ki hazırlık dönemini taktik uyumu filan gibi şeylerle geçirmeyelim..

şimdi anladığım kadarıyla;
1-Önce takımımızı ve oyuncularımızı tanıyıp ona göre şeyler isteyeceğiz,
2-rakibi tanıyacağız(nerede iyiler,nerede kötüler,geniş mi oynuyorlar,ortadan mı atak yapıyorlar)

ama ben bunları yaparken aynı şeyleri rakiplerimde yapacak..

hocam büyük rakiplere karşı oynadığımızda;bekleri sık sık ileri göndermemeliyiz bunu acı tecrübelerimden biliyorum (:

peki;orta sahada ön libero mevkiinde annan var.. fiziği,top kapması,markajı,pası ve zihinsel özellikleri oldukça iyi durumda.. kendisini klansik ön libero mu oynatmalıyım,aynı bölgede mücadeleci orta saha mı?

Rakip kanatlardan 2 oyuncu ile yani DL+ML ya da DL+AML gibi aynı kanattan 2 oyuncu ile geliyorsa beklerini ileri çıkarırsan mutlaka sorun yaşarsın :) Fakat kanatsız takımlarda bekleri çıkar ileriye.Annan'dan ziyade rakibin dizilişine göre ayarlarını değiştirmeden saha içindeki yerini değiştirebilirsin oyuncularının.Mesela rakip ofansif ortasaha kullanımıyor ve kanatlardan geliyorsa,DMC kullanmak yerine orta sahaya çekeren ordaki pas trafiğini engelleyebilirsin rakibin. Ama eğer AMC kullanıyorsa mutlaka 1 dmc lazım ;) ben yeni sistemdeki oyuncu rollerini anlıyor olsam da eski sistmde taktik yaptıgım için direk rol söyleyemiyorum.

onurtayfun
24.Temmuz.2011, 23:25
yine ortaya çıkan sonuç taktiğimizin rakibe göre yapılandırılması sanırım (: hocam şimdi ben bi taktik yapayım,sorun yaşadığım anlarda çalıcam kapınızı (: çok teşekkür ederim verdiğiniz fikir ve yardımlar için..

nannar
24.Temmuz.2011, 23:33
tmm sen bir başla da gerisi gelir. rakibe göre taktik yapmaktan ziyada maç içerisinde skora etki edebilecek hamleler yapmayı öğrenmek lazım :)

ancar
24.Temmuz.2011, 23:38
Bi tanede ben istiyecem :D

nannar
24.Temmuz.2011, 23:43
Bi tanede ben istiyecem :D

:) istemek bedava...

onurtayfun
24.Temmuz.2011, 23:43
tmm sen bir başla da gerisi gelir. rakibe göre taktik yapmaktan ziyada maç içerisinde skora etki edebilecek hamleler yapmayı öğrenmek lazım :)

o hamleleri taktik ya da rol ya da komut değişikliğinden öte sadece oyuncu değiştirerek yapıyorum,ve açıkçası bu konuda çokta başarılıyım :) geriye düştüğüm pek çok maçı çevirebiliyorum (: çoğu zaman ben bile şaşırıyorum bu duruma :)

futureless
25.Temmuz.2011, 00:59
Hasan hocam , cevabın için teşekkür ediyorum.Son iki haftadır paslı , topa sahip taktik diye kafayı yedim , uğraşıp duruyorum :) Amacım 400dü , ulaştım da.Ama formasyon olarak 4-2-3-1 3 amc'li sistemde oldu sadece.Mesela kanatlı oynadığımda veya bu diziliş dışında herhangi bir diziliş kullandığımda pas sayım direk düşüyor.En iyisi ben oyunu upload edeyim.Zahmet olmazsa bakıverirsin bir ara.

nannar
25.Temmuz.2011, 01:09
kanatlılarda düşmesi normal çünkü kanat oyuncuları genelde pas vermek yrine top sürüyor :D

futureless
25.Temmuz.2011, 01:34
Yani hocam 400 pas ortalaması iyi midir bu oyunda? Mesela atıyorum 500 pas ortalamasıyla oynatabilen yok mu takımı :D Bak mesela bu yeni açtığım bir kariyerden lig maçı.ss'te görünmeyen bir adam da var onun pas sayısıyla birlikte maçta 632 pas yaptı takım.Ama istikrar yok yani bir sonraki maç bu sayı 350 ye düşebiliyor :) tabiki her zaman 600 küsür yapamaz da bir anda da 350 ye düşünce sinir oluyorum :D

http://i54.tinypic.com/29wqyat.png

nannar
25.Temmuz.2011, 01:37
o rakiple alakalı. Rakip ayagında top tutabilen bir takım oldugunda süreleri paylaşıyorsunuz. Yani topun oyunda kaldığı süreyi 75 dk farzet. küçük takımlarla oynarken bu 75'in belki 50'si sende oluyor ama güçlü takımlara kaşı bu oran tam ters oldugunda pas sayının düşmesi normal :D hem rakip daha çok top kapıyor hem de pas yaparak süre çalıyor.

futureless
25.Temmuz.2011, 01:47
Anlıyorum hocam.Ama sadece bir iki maçlık pas sayısı değil lig sonunda baktığımda maç başına ortalama pasın 400 küsür olmasını hedefliyorum.Sonuçta oluşturduğumuz takım ligin bir kısmından üstün oluyor bunlara karşı çok yüksek pas yapıp kalburüstü takımlara karşı da tam tersi oluyor ortalamanın 400lerde olmasını istiyorum.
Bu arada üstteki ss'te görünen maçta rakip 60 dakika 10 kişi oynamıştı 630 gibi bi sayıya o şekilde ulaştı yani :D

canavar77
25.Temmuz.2011, 11:20
Ben Hem Ofansif hem defansif bir taktik istiyorum man.city için

nannar
25.Temmuz.2011, 11:50
Ben Hem Ofansif hem defansif bir taktik istiyorum man.city için

kısa ve net bir istek olmuş :) ben akşam evde kadroya uygun bir dizilişle bir taktik yapayım.

balinger
25.Temmuz.2011, 14:09
sıvasspor ıcın bır taktık rıca edebılırmıyım orjınal kadroya uygun(eneramo-pedriel-grosicki vb)

batuhany7
25.Temmuz.2011, 14:25
taktik işe yaradı :) mehmet al 15 maçta 11 gol attı..ayrıca defans olan evren kürkçü inanılmaz bir katkı yaptı oda 15 maçta 11 gol attı..12 maçta 1 beraberlişk bir yenilgi aldım ayrıca türkiye kupasında gs ile berabere kaldım.ligin en çok gol atan takımıyım. teşekkürler :)

http://yukleresim.com/images/48071863072129623533.png

http://yukleresim.com/images/91058378217950947716.png

dexlampers
25.Temmuz.2011, 15:57
Pres : Tam saha
Genişlik : Dar alanda bol bol pas
Savunma hattının yeri : Normal

Link: http://hotfile.com/dl/124971647/638c3b5/Chelsea.fm.html

William Rookwood
25.Temmuz.2011, 16:44
Hocam merhaba. Sezon öncesi antremanını kullandığımda böyle gelişme görülüyor.

Personelleri takıma gelir gelmez sözleşmesini feshedip en iyilerini almaya çalışıyorum. İlk sezonda ayarlanan hazırlık maçlarını iptal edip 5-6 günlük arayla 6 hazırlık maçı yapıyorum. 2. veya 3. hazırlık maçında ise normal antremana geçiriyorum fakat aer ve str yükselirken diğer özellikler düşüyor

http://i.imgur.com/sHHEM.jpg

nannar
25.Temmuz.2011, 16:54
Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum. Ben geri dönene kadar (tabi eğer dönmem için gerekli ortam oluşursa) atölye kapalı kalacak. Bilmiyorum belki de yönetim konuyu siler,ya da kilitler. Belkide hiç dönemem.Ama eğer geri dönersem ve konu açık olursa kaldığımız yerden devam ederiz.Mesajlara neden cevap vermiyor diye düşünmeyin yani :)Şimdi ayrılığın sebebini yazsak yine sıkıntı çıkar,en iyisi sessizce kenara çekilip ceza sonunu beklemek olacak. Kalın sağlıcakla.

Kaka Leite
25.Temmuz.2011, 16:56
Arkadaşlar hepinizden özür diliyorum. Ben geri dönene kadar (tabi eğer dönmem için gerekli ortam oluşursa) atölye kapalı kalacak. Bilmiyorum belki de yönetim konuyu siler,ya da kilitler. Belkide hiç dönemem.Ama eğer geri dönersem ve konu açık olursa kaldığımız yerden devam ederiz.Mesajlara neden cevap vermiyor diye düşünmeyin yani :)Şimdi ayrılığın sebebini yazsak yine sıkıntı çıkar,en iyisi sessizce kenara çekilip ceza sonunu beklemek olacak. Kalın sağlıcakla.

Hayda hocam nereye ya :(

nannar
25.Temmuz.2011, 17:00
burda konuyu saptırıp yöneticilerle yine papaz olmanın anlamı yok. sadece ceza grubundan çıkana kadar foruma yazmayacağımı bilin ve ona göre bu alanda talepte bulunun diye yazdım. bu konunun ne olacağına da yöneticiler karar verir. şu anda "süresiz" olarak ceza grubuna alındım ve süresiz uygulaması süresiz olarak uygulanırsa asla geri dönemem. Ama eğer yönetim durumu ilerleyen zamanlarda tekrar değerlendirip cezayı kaldırırsa geri dönerim inşallah. Ceza grubundayken yazmak keyif vermiyor. O yüzden taleplerinize karşılık veremeyeceğimi bilmenizi istedim,hepsi bu. Tekrar özür diliyorum sizlerden. Umarım ilerleyen zamanlarda tekrar bu konu altında paylaşımlarımız devam eder :)

canavar77
25.Temmuz.2011, 20:34
Üzüldüm hocam.

STAHL
29.Temmuz.2011, 22:06
kısa paslaşmalı olsun yeter gerisi ellerinden öper hocam :)
bu taktikle ilkinci sene nağmağlup şampiyon oldum ama
bu sene sallanıyoz:)
değişik versiyonlarıda olabilir teşekkürler şimdiden
http://www.zshare.net/download/931133139857407e/

STAHL
29.Temmuz.2011, 22:08
kısa paslaşmalı olsun yeter gerisi ellerinden öper hocam :)
bu taktikle ilkinci sene nağmağlup şampiyon oldum ama
bu sene sallanıyoz:)
değişik versiyonlarıda olabilir teşekkürler şimdiden
http://www.zshare.net/download/931133139857407e/

senin bana yolladğın taktiğin farklı dizilişi sadece şaşırma ismi görince nannar iç saha 3
5 versiyon yaptım ama tutturamadım :)

nannar
21.Ağustos.2011, 02:01
buralardayım... isteklere cevap verebilirim artık...Mustafa senin taktiği yolladık zaten özelden :)

ancar
21.Ağustos.2011, 02:31
Hocam benim isteğim ne alemde :D

nannar
21.Ağustos.2011, 02:34
baktım göremedim anıl, alıntılasana bana bi isteğini :)

DenizlispoR
21.Ağustos.2011, 02:35
Abi bana defansa kapanan ve az pozisyon veren, 4-2-1-2-1 sisteminde bir taktik yapabilir misin? Forvet'im uzun bir oyuncu,sol kanadım hızlı ve çevik. Kadronun kalanı zaten rezil. :n:

ancar
21.Ağustos.2011, 02:36
Hüseyin abi burada yazmamıştım msn den yazmıştım sana ama şöyle benim isteğim her takıma göre olsun istiyorum yani çok pas ve hızlı bir oyunla sonuca gitmek şeklinde diziliş dersen 4-3-1-2 olabilir yada 4-3-2-1 şeklinde

nannar
21.Ağustos.2011, 02:36
Abi bana defansa kapanan ve az pozisyon veren, 4-2-1-2-1 sisteminde bir taktik yapabilir misin? Forvet'im uzun bir oyuncu,sol kanadım hızlı ve çevik. Kadronun kalanı zaten rezil. :n:

:n: tamam oğuz sıraya alalım seni.

DenizlispoR
21.Ağustos.2011, 02:47
:n: tamam oğuz sıraya alalım seni.
Takım tam odun abi. Tekniği 12'den yukarı olan 1 oyuncum vardı,onu da sakatladılar. :n:

DeSanchez
25.Ağustos.2011, 06:35
Tempo : Yüksek
Genişlik : dar alanda kısa pas

Takım gayet iyide taktik olmuyor vallahi ugraşıp durdum :D yardım edersen sevinirim hocam :)

Taktik olarak 4-3-1-2 yada 4-1-3-2 düşünüyorum

Link : http://hotfile.com/dl/127773630/e7a4aa0/FB2.rar.html

nannar
25.Ağustos.2011, 13:04
şu aralar yogunum ama vakit bulursam yaparım sizinkini de.

jesmatador
25.Ağustos.2011, 13:20
Nannar ağabey İstemek Bedava Yaptırmak Gaç Lira Eder Belgi Bende Yaptırırım... :D

DeSanchez
25.Ağustos.2011, 16:25
şu aralar yogunum ama vakit bulursam yaparım sizinkini de.

çok süper olur ya el atarsan çok sevinirim bekliyorum :)

nannar
26.Ağustos.2011, 01:57

Takım gayet iyide taktik olmuyor vallahi ugraşıp durdum :D yardım edersen sevinirim hocam :)

Taktik olarak 4-3-1-2 yada 4-1-3-2 düşünüyorum

Link : http://hotfile.com/dl/127773630/e7a4aa0/FB2.rar.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fhotfile.com%2Fdl%2 F127773630%2Fe7a4aa0%2FFB2.rar.html)

http://www.sendspace.com/file/vo7nzy

taktik hayırlı olsun. Orta alanın zayıf. D/MC tarzı en az 3 oyuncuya ihtiyacın var. 4-4-2 karo dizilişi uyuyor kadrona.Oyunculardan sadece Serdar girecek 11'e. Ömer'in yanına Serdar girecek,şu anda sakat.Kariyerde sonuçlardan bahsedersen sevinirim.

http://www.yukleresim.com/di-MFN6.png

DeSanchez
26.Ağustos.2011, 02:31
http://www.sendspace.com/file/vo7nzy

taktik hayırlı olsun. Orta alanın zayıf. D/MC tarzı en az 3 oyuncuya ihtiyacın var. 4-4-2 karo dizilişi uyuyor kadrona.Oyunculardan sadece Serdar girecek 11'e. Ömer'in yanına Serdar girecek,şu anda sakat.Kariyerde sonuçlardan bahsedersen sevinirim.

http://www.yukleresim.com/di-MFN6.png

Hocam alex ve mehmet topuzu yedeklerden çıkarıyorum yerine serdar kesimal ve jem karacan tarzı bi oyuncu düşünüorm.Bide babacar yerine welliton fırsatçı golcu babacar da hedef oyuncu olsa daha mı verimli olur ?

nannar
26.Ağustos.2011, 02:35
sen böyle bir dene,olmadı bildiğini denersin :)

DeSanchez
26.Ağustos.2011, 02:37
sen böyle bir dene,olmadı bildiğini denersin :)

tamam hocam saol :icon_smile:

furdun
26.Ağustos.2011, 17:28
Abi başlık muhteşem :D

nannar
26.Ağustos.2011, 17:57
:) yani mi gördün yahu?

Legendary
26.Ağustos.2011, 21:47
Hocam sana yardımcı olmak için nereye başvuruyoruz ? :p

nannar
26.Ağustos.2011, 21:54
ep;2079209']Hocam sana yardımcı olmak için nereye başvuruyoruz ? :p

:) yardımcı olmak istiyorsan konuşuruz msn'de müsait oldugumda.

Legendary
26.Ağustos.2011, 21:59
Elimden geldiğince sana ve arkadaşlara yardımcı olmak isterim hocam. :)

DeSanchez
27.Ağustos.2011, 04:32
Hocam babacarı hedef wellitonu fırsatçı yaptım.orhan gülleyi transfer ettim yedek olarak.şuan takım şampiyonlar ligindede stsl dede tüm maçları kazandı :D Ellerine saglık dedigim degişiklikleride yapınca süper oldu. Saolasın :D

nannar
27.Ağustos.2011, 09:55
Hocam babacarı hedef wellitonu fırsatçı yaptım.orhan gülleyi transfer ettim yedek olarak.şuan takım şampiyonlar ligindede stsl dede tüm maçları kazandı :D Ellerine saglık dedigim degişiklikleride yapınca süper oldu. Saolasın :D

tamamdır,işe yaramasına sevindim,hayırlı olsun :)

canavar77
27.Ağustos.2011, 11:01
Hocam barça için bir taktik yaparmısın acaip gol yiyoruz :D

Ve pozisyon buluyoruz ama gol atamıyoruz :)

nannar
27.Ağustos.2011, 11:06
Barcelona için STAHL kullanıcı isimli üye için bir taktik hazırlamıştım.PC'den silmişim.Ona ulaşıp bir rica edersen mutlaka yardımcı olacaktır.

canavar77
27.Ağustos.2011, 11:09
Barcelona için STAHL kullanıcı isimli üye için bir taktik hazırlamıştım.PC'den silmişim.Ona ulaşıp bir rica edersen mutlaka yardımcı olacaktır.
Teşekkürler hocam :)

Falcon444
28.Ağustos.2011, 17:18
oyunda çok kullanılan standart ve başarılı taktiklerden bir öneriniz var mı
Ayrıca yardımcı olursanız defans çizgisi geride orta alan pres yapan ama pres yaparken de yerini kaybetmiyen yavaş tempo da çok top çeviren az ama net pozisyon yakalayan geniş alanda oynıyan
tercihen
fc
amr amc aml
mc mc
dr dc dc dl
şeklinde taktik istiyorum

nannar
28.Ağustos.2011, 21:25
oyunda çok kullanılan standart ve başarılı taktiklerden bir öneriniz var mı
Ayrıca yardımcı olursanız defans çizgisi geride orta alan pres yapan ama pres yaparken de yerini kaybetmiyen yavaş tempo da çok top çeviren az ama net pozisyon yakalayan geniş alanda oynıyan
tercihen
fc
amr amc aml
mc mc
dr dc dc dl
şeklinde taktik istiyorum

oyundaki standart taktikleri hiç kullanmadım ben. o yüzden o konuya bir yorumum olamaz.istediğin taktiğie gelince 4-2-3-1 için uygun birşeyler hazırlarım fakat oyuncu olmadan hazırlanan taktiğin verimi nasıl olur bilemiyorum :) Yani kullanacagın her takımda farklı başarılar elde edebilirsin. Yine de gece vaktim olursa sana 4-2-3-1 ve dediğin gibi işleyen bir taktik yapayım.

canter55
29.Ağustos.2011, 11:43
Hocam ben hazıra yatıp hazır taktik kullanmak istemiyorum. Hangi mevkiye hangi tür oyuncuları koyacağımı bilsem yetecek. Bu arada bende yeniyim FM'de pek iyi değilim :) Barcelonada başlıyarak zevk alamıyorum nereye koysam oynuyorlar. Küçük takımlar için tek forvet oynatmak istemiyorum açıkçası. 3 forvet koyunca defans çok boş kalıyor. Bu yüzden 4-3-1-2 kullanmayı düşünüyorum. Sizin hazırladığınız bir rehber var mı hangi oyuncuyu nereye koymalıyız gibi. İyi sabahlar bu arada :)

canter55
29.Ağustos.2011, 12:18
Flood için özür dilerim. Hocam burdan anlatmak zor olursa MSN'den de görüşebiliriz :)

nannar
30.Ağustos.2011, 23:36

1- Sadece sorusu olan arkadaşlara olabildiğince hızlı bir şekilde ve bilgim yettiğince cevap vereceğim.

2- Özel olarak turnuvada sıklıkla seçiken herhangi bir takıma orjinal kadrosuyla taktik yapmayacağım
3- Eğer bir kullanıcı kariyerindeki takıma özel taktik desteği istiyorsa 11.3 yamasıyla kurulu olan oyunda kaçıncı sezonda oynuyor olması önemli değil fakat ilk 11'e en az 5 tane yeni oyuncunun katılmış olması şartı arayacağım
4- Taktik yapımında önceliği sıraya ve kurallara uygun oluşuna göre değerlendireceğim
5- Takımına taktik isteyen kişi oyununu upload ederek bu isteğini bu konu altında belirtecek ve ben yine taktiğini bu konu altında arkadaşa vereceğim.

Taktik yaparken oyuncuların komutlarını ben ayarlarım fakat takımının oynamasını istediği stile kendiniz karar vermelisiniz bu yüzden ;

aşağıdaki genel bilgileri doldurarak oyunun upload adresiyle birlikte taktik talebinde bulunabilirsiniz.

not: başlık onaylandıktan sonra taktiksel anlamda özel mesajla sorulan sorulara cevap vermeyeceğim.

hatırlatma amaçlı alıntı yapıyorum :) Taktik isteği olanlar oynadıkları oyunu upload etmeliler. Ya da eğer ilk sezondaysa bana takım ismi verirlerse ona göre bakarım :) Rastgele "Bana 4-4-2 kanatlı, bana 4-3-3 ofansif" falan diye istekde bulunanlara yardımcı olamayacağım :) Çünkü yapıalcak olan taktiğin başarılı olması için hangi oyuncuların kullanılacağını bilmem lazım.

hexiles
31.Ağustos.2011, 20:52
Taktik 3-3-2-1-1
Takım ismi:Adana Demirspor
Öncelikle dosya.
http://www.mediafire.com/?700cj1mdzf36wtd
Tempo:Yavaş
Pres :Daha çok Geri Çekil
Genişlik :Dar
Savunma hattının yeri :önde savunma

Bu sorduğunuz 4 ayar tamamen siz sordunuz diye yazdım yani Ütopya olarak ben öyle oynarsa daha iyi pas yapar diye düşünüyorum.Sadece Ütopya yani siz hangi türlü mantıklı olur belirtirseniz güzel olur. :)
Ayrıca kornerlerden çok gol yiyorum.Duran toplardan da bayağı var.Özellikle Okan Alkan yüzünden baya gol yemişliğim var penaltıdan.
Forumda korner taktiği falan duydum nasıl tam olarak anlamadım ama baya korner golü attım öğrendikten sonra ama attığımdan fazlasını yedim.1 maçta 2-3 gol falan atamadım hiç kornerden.Hile,bug falan önemli değil ben gol atayım yeter eğer biliyorsanız korner bugu falan yapsanız da olur Nannar hocam. :)Taktik rehberiniz de varmış onu da okumaya başladım.İnşallah birşeyler kaparım. :smismileyiw2:

DeSanchez
31.Ağustos.2011, 21:31

Hocam yeni transferler yaptım.Sana bırakıyorum dizilişi.Bide oyuncu olarak eksigim olucagını düşünmüyorum varsa söylersin. Şimdiden tesekkürler hocam.

http://hotfile.com/dl/128515787/65bc2e9/FB2.rar.html

dexlampers
01.Eylül.2011, 01:19
Tempo: Hızlı
Pres: Tam saha
Genişlik: Dar alanda bol pas
Savunma hattı: Normal

Link: http://hotfile.com/dl/128529646/2198b01/arse.rar.html

Birkaç oyuncu aldım.Forvet hattı belki zayıf kalabilir ama takım genel olarak iyi. Şimdiden teşekkürler :)

hakankor
01.Eylül.2011, 01:54
İlk sezonum daha CSKA Moskova(Hazard ve P.Jones'lı)
nasıl istersen hocam :D

nannar
02.Eylül.2011, 20:32
atölyede işler birikmiş :) müsait oldukça sırayla hepsine bakacağım :)

DeSanchez
03.Eylül.2011, 01:17

Hocam yeni transferler yaptım.Sana bırakıyorum dizilişi.Bide oyuncu olarak eksigim olucagını düşünmüyorum varsa söylersin. Şimdiden tesekkürler hocam.

http://hotfile.com/dl/128515787/65bc2e9/FB2.rar.html

hocam save değişti

http://hotfile.com/dl/128674870/0dca91e/FB2.rar.html

nannar
03.Eylül.2011, 01:52
Taktik 3-3-2-1-1
Takım ismi:Adana Demirspor
Öncelikle dosya.
http://www.mediafire.com/?700cj1mdzf36wtd (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.mediafire.com% 2F%3F700cj1mdzf36wtd)
Tempo:Yavaş
Pres :Daha çok Geri Çekil
Genişlik :Dar
Savunma hattının yeri :önde savunma

Bu sorduğunuz 4 ayar tamamen siz sordunuz diye yazdım yani Ütopya olarak ben öyle oynarsa daha iyi pas yapar diye düşünüyorum.Sadece Ütopya yani siz hangi türlü mantıklı olur belirtirseniz güzel olur. :)
Ayrıca kornerlerden çok gol yiyorum.Duran toplardan da bayağı var.Özellikle Okan Alkan yüzünden baya gol yemişliğim var penaltıdan.
Forumda korner taktiği falan duydum nasıl tam olarak anlamadım ama baya korner golü attım öğrendikten sonra ama attığımdan fazlasını yedim.1 maçta 2-3 gol falan atamadım hiç kornerden.Hile,bug falan önemli değil ben gol atayım yeter eğer biliyorsanız korner bugu falan yapsanız da olur Nannar hocam. :)Taktik rehberiniz de varmış onu da okumaya başladım.İnşallah birşeyler kaparım. :smismileyiw2:

TAKTİK LİNKİ

http://www.sendspace.com/file/wp6ypq

ideal 11 aşağıdaki gibidir... Aldığınız sonuçları bizimle paylaşırsanız sevinirim :) Taktik hayırlı olsun. Mümkün olduğunca her oyuncu bu dizilişteki yerinde oynasın.

http://www.yukleresim.com/di-PST0.png

freeboyy
03.Eylül.2011, 09:38
Sırf şu başlık için üye oldum desem yeridir

Gerçekten çok güzel bir konu olmuş

Ben de Galatasaray kariyerimde ilk sezonumu yeni bitirdim.4-2-3-1 Asimetrik kullanıyorum

Oyunun açık ara en iyi taktiği diyebilirim rahatlıkla. Tabi ince ayarları çok iyi yapmanız, yaparken de oyuncu özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerek

Kazım-Stancu-Emre Çolak-Serkan Kurtuluş ve Yekta çok iyi

Kazım-Emre-Stancu üçlüsünün toplam 49 Gol 54 Asist ile oynaması gerçekten çok şaşırtıcı idi

Defantaki Toloi bile 10 gol 4 asist ile oynamış

hexiles
03.Eylül.2011, 13:30
Gerçekten başarılı taktik. :) Kartal ve Gaziantep süperlig takımı.Mersin İ.Y. de ezeli rakip ve deplasman. :)
Şuanki Match Preparation durumu daha full değil. :)
http://www.yukleresim.com/di-HF8Y.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-HF8Y.png)
http://www.yukleresim.com/di-HDX0.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-HDX0.png)
http://www.yukleresim.com/di-F0DT.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-F0DT.png)
http://www.yukleresim.com/di-X3Z5.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-X3Z5.png)
http://www.yukleresim.com/di-5JL3.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-5JL3.png)
http://www.yukleresim.com/di-BS4E.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-BS4E.png)
http://www.yukleresim.com/di-36A3.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-36A3.png)
http://www.yukleresim.com/di-58B7.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yukleresim.com %2Fdi-58B7.png)

nannar
03.Eylül.2011, 13:44
http://www.yukleresim.com/di-HF8Y.png
http://www.yukleresim.com/di-HDX0.png
http://www.yukleresim.com/di-F0DT.png
http://www.yukleresim.com/di-X3Z5.png
http://www.yukleresim.com/di-5JL3.png
http://www.yukleresim.com/di-BS4E.png
http://www.yukleresim.com/di-36A3.png

http://www.yukleresim.com/di-58B7.png

Bu şekilde verirsek SS'leri uğraştırmaz milleti bakmak için :) işe yaramasına sevindim.

nannar
03.Eylül.2011, 13:50
Sıradaki çalışma : DeSanchez (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=276665) :) Bu gece vaktim olursa yapacağım inşallah.

leventb12
03.Eylül.2011, 16:20
Takım İsmi: Karamanspor
Diziliş: 4 Defans (2 orta 2 bek), 1 ön libero, 2 ortasaha, 2 sağ sol açık, 1 forve
Açıklama: Hocam nasıl yaparsan yap takımda herkes çok iyi sen ilk 11'i oyunculara bakarak kendin yaparsan daha yararlı olur, dizilişi zaten görürsün kariyerde ..

http://www.mediafire.com/?ycv0r905egxn50a buda link..

hakankor
03.Eylül.2011, 16:40
Hocam sen bana Fildişi yap en iyisi bıraktım CSKA'yı :n:

balinger
03.Eylül.2011, 22:03
ben avusturalya mıllı takımı ıcın bır taktık rıca edebılırmıyım

onurtayfun
03.Eylül.2011, 23:33
hocam hoşgeldin,yeni girebildim foruma o yüzden anca görebildim burayı..

4-2-3-1 sisteminde ortada ki 2'linin iyi olması gereken noktalar neler?
bitanesi ofansif bi tanesi defansif düşünüyorum,ama o zaman ortasaha tamamen boş kalacaktır..
ikisininde oyunun iki yanında iyi olması gerekiyo diyorum(Musa Çağıran,Selçuk İnan gibi)o zamanda çok yoruluyorlar..iyi ve fazla alternatif gerekiyor..ama kadromunda kalabalık olmasını istemiyorum..

hocam bide sen değerlendirsen o 2liyi..

nannar
03.Eylül.2011, 23:51
Hocam sen bana Fildişi yap en iyisi bıraktım CSKA'yı :n:

ben avusturalya mıllı takımı ıcın bır taktık rıca edebılırmıyım

lüfen taleplerinizi formata uygun olarak yapın :)

hocam hoşgeldin,yeni girebildim foruma o yüzden anca görebildim burayı..

4-2-3-1 sisteminde ortada ki 2'linin iyi olması gereken noktalar neler?
bitanesi ofansif bi tanesi defansif düşünüyorum,ama o zaman ortasaha tamamen boş kalacaktır..
ikisininde oyunun iki yanında iyi olması gerekiyo diyorum(Musa Çağıran,Selçuk İnan gibi)o zamanda çok yoruluyorlar..iyi ve fazla alternatif gerekiyor..ama kadromunda kalabalık olmasını istemiyorum..

hocam bide sen değerlendirsen o 2liyi..

Orta ikilide önemli olan şey çalışkanlık,kondisyon ve oyunu 2 yönlü oynama işi zaten.Eğer ön libero kullanmıyorsanız orta sahada mutlaka 2 oyuncuda da öncelik savunma yönü olmalı :) Zatem AMC,AMR ve AML fazlasıyla hücumda yeter,arkalarını kollamalı MC'ler. Yeni taktik ayar sistemine göre orta alanda ball winning ya da box to box kullanılmalı 4-2-3-1 için bence ama özel ayarlar da mutlaka olmalı. mesela sürekli forvet koşusu falan yapmamalılar yoksa kontralarda orta alan çok boş kalır. ;)

nannar
04.Eylül.2011, 00:22

http://hotfile.com/dl/128515787/65bc2e9/FB2.rar.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fhotfile.com%2Fdl%2 F128515787%2F65bc2e9%2FFB2.rar.html)

ideal 11:

http://www.yukleresim.com/di-HK8W.png

deneme maçı:

http://www.yukleresim.com/di-MVCG.png

TAKTİK LİNKİ:

http://www.sendspace.com/file/2vaqdh

Hayırlı olsun...

nannar
04.Eylül.2011, 00:23
Sıradaki çalışma :

Link: http://hotfile.com/dl/128529646/2198b01/arse.rar.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fhotfile.com%2Fdl%2 F128529646%2F2198b01%2Farse.rar.html)

Birkaç oyuncu aldım.Forvet hattı belki zayıf kalabilir ama takım genel olarak iyi. Şimdiden teşekkürler :)

leventb12
04.Eylül.2011, 00:37
Hocam benimki sırada değilmi ?

nannar
04.Eylül.2011, 00:46
senden önce bu eleman :)

leventb12
04.Eylül.2011, 01:09
Yanlış anladın hocam sıradamıyım ? yani yapılcakmı benimki onu dedim :)

Legendary
04.Eylül.2011, 01:15
Sen bana gel mayg.Hocamın işi başından aşkın. :n:

nannar
04.Eylül.2011, 04:09
formata uygun olan her takımı sıraya alıyorum ama Recep apsın senin işi. begenmezsen ben rütuşlarım.

canavar77
04.Eylül.2011, 04:23
Hocam Chelsea için taktik lütfen tempodan felan anlamam sen yaparsın bişeyler hadi be hocam kısaca şöyle
GOL ATALIM AMA YEMEYELİM Felsefe bu
Hocam 4-4-2
4-2-4
Bu iki taktikden biri olursa daha iyi olur hocam teşekkürler şimdiden.

leventb12
04.Eylül.2011, 15:53
hocam burda "nannar'ın" yazıyor "[Rec]ep'in" değil.

Legendary
04.Eylül.2011, 17:39
hocam burda "nannar'ın" yazıyor "[Rec]ep'in" değil.
İyilik yapmaya çalışan da kabahat zaten.De sanchez nickli arkadaşa yardım ettim.Memnun kalmıştı.Sonra hocam geri dönünce ben yazmadım ona taktik için.Tabi benim taktiğin işe yarayıp yaramadığını tam bilmiyorum.Sadece bir maç yapmıştı ve onda da Shakhtar'ı 3-0 ya da 5-0 yenmişti.Tabi kendi yorum yaparsa daha iyi olur.

leventb12
04.Eylül.2011, 17:49
Yahu bunda kabahatlik birşey yok, ben "nannar" hocamdan istedim bu kadar.

Legendary
04.Eylül.2011, 17:55
O zaman güzel bir dille söylersin olur biter.

leventb12
04.Eylül.2011, 18:00
O zaman git sende bir tane konu aç karışıkşıl olmasın.

Legendary
04.Eylül.2011, 18:05
Benim konu açıp açmamamla ne alakası var?Ben burda hocam müsait olmadığında , çok işi olduğunda yardım ederim diye yazmıştım.Evelallah ben de bir şeylerden anlıyorum kendi çapımda.Ne hocam kadar iyiyim dedim ne de hocamdan iyiyim dedim.Ben hocama da gidip zorla ben taktik yapacağım da demedim.Dedim ki istersen ben sana yardımcı olabilirim , hocamın işi başından aşkın dedim.Sen de güzel bir dille ben hocamdan rica ettim.Onun taktiğini kullanmak istiyorum ama teşekkürler deseydin bir şey demezdim zaten.

leventb12
04.Eylül.2011, 18:13
Eyy yap bana o zaman bi tane :)

DeSanchez
04.Eylül.2011, 18:17
[Rec]ep taktik konusunda iyidir bana yapmıstı bi kere shaktarı 4-0 yendim sonra nannar hocam geldi oda ayarladı dönüşümlü kullanıyorum.hocam yogun oldugu için [rec]ep e yaptırabilirsin leventfb12 farketmez zaten bilgisayara karşı oynicaksın :D

leventb12
04.Eylül.2011, 18:20
Yap dedim zaten :) leventfb12 ne abi ya ne yaptın fb ne yahu :n:

Legendary
04.Eylül.2011, 18:24
Şimdi böyle yap demekle olmuyor işte neyse müsait olduğumda bakarım ben.Hocam benden önce davranmazsa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.

leventb12
04.Eylül.2011, 18:26
Ohoo mayg sonra dedimmi dedin oluyorsun yahu.

nannar
04.Eylül.2011, 18:30
gençler amme hizmeti yapılıyor sonuçta. Recep bana " yogunluk olursa yardım edebilirim hocam" dedi. ben de olur dedim :) Emek harcamak istedi gönüllü olarak. onun emeğine saygısızlık etmeden "Recep yaptı ama sen de bir bak" dersiniz,ben de incelerim :) Olay haline getirmeyin.

Legendary
04.Eylül.2011, 18:30
Ben de hocam gibi meşgul bir insaım. :p Müsait olduğumda hallederim , konuşuruz.

canavar77
04.Eylül.2011, 18:46
Hocam Chelsea için taktik lütfen tempodan felan anlamam sen yaparsın bişeyler hadi be hocam kısaca şöyle
GOL ATALIM AMA YEMEYELİM Felsefe bu
Hocam 4-4-2
4-2-4
Bu iki taktikden biri olursa daha iyi olur hocam teşekkürler şimdiden.
HALA GEÇERLİ HOCAM

leventb12
04.Eylül.2011, 21:27
Yapacağınız yok herhalde.

nannar
04.Eylül.2011, 21:30

Sıradaki çalışma :

Link: http://hotfile.com/dl/128529646/2198b01/arse.rar.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fhotfile.com%2Fdl%2 F128529646%2F2198b01%2Farse.rar.html)

DeSanchez
04.Eylül.2011, 23:59
Hocam maç sonuçları şimdilik :D

http://b1109.hizliresim.com/11/9/4/18877.jpg

Legendary
05.Eylül.2011, 01:07
Benim taktik olaydı hiç gol yemezdin. :p Şaka maka işe yaramış. :n:

Legendary
05.Eylül.2011, 01:10
İndiriyorum kariyeri.Biraz üstünde çalışıp sonuçları ve taktiği özelden yollarım.Beğenmezsen hocamdan yine yardım alırsın. :)

leventb12
05.Eylül.2011, 01:35
Gerçi o yazıyı yapın diye yazmıştım :n: hocada bana inat yazmış :) indir bakalım mayg oyunculara maçlara bakıp incelersen daha iyi olur. :)

Legendary
05.Eylül.2011, 01:39
Sistemi oturttum sayılır.1-2 düzenleme ile ligde 5 maç yapıp takımı bir kontrol edeyim.Sonuçlara göre taktiği yayınlarım. :)

furdun
05.Eylül.2011, 01:52
Tempo : Yüksek tempo
Pres : Normal oyuncuları yormdan :D
Genişlik : Dar alan geniş alan farketmez diziliş 4-1-2-2-1(barçanın takiği tarzda) ve ya 4-2-3-1 hücum
Savunma hattının yeri :İlerde olmasın normal

Hocam baktımki herkes senden memnun bizede yaparsın bir kıyak artık :D

Legendary
05.Eylül.2011, 02:04
Tempo : Yüksek tempo
Pres : Normal oyuncuları yormdan :D
Genişlik : Dar alan geniş alan farketmez diziliş 4-1-2-2-1(barçanın takiği tarzda) ve ya 4-2-3-1 hücum
Savunma hattının yeri :İlerde olmasın normal

Hocam baktımki herkes senden memnun bizede yaparsın bir kıyak artık :D

2- Özel olarak turnuvada sıklıkla seçiken herhangi bir takıma orjinal kadrosuyla taktik yapmayacağım

Bu kurallara uygun şekilde oyunu upload edip linki verirsen yardım edebiliriz.

leventb12
05.Eylül.2011, 02:07
Bekliyorum mayg :0:

Legendary
05.Eylül.2011, 02:09
Yarın dersane sınavı var sana söz verdim diye taktik üzerinde çalışıyorum mayg değerimi bil. :1:

leventb12
05.Eylül.2011, 02:35
Tamam mayg 5 maç yap ss koy he millet görsün takımı iyi taktik varsa :p

Legendary
05.Eylül.2011, 02:36
Gerekli taktikler ve bilgiler özel mesaj yoluyla iletilmiştir.Kolay gelsin , başarılar.

leventb12
05.Eylül.2011, 14:53
Bakıcam Recep'im sağol

leventb12
05.Eylül.2011, 17:36
Recep bir taktik yaptı Allah vermesin, adamlardan 8 yedik takımdan kovdular.

Legendary
05.Eylül.2011, 17:39
Recep bir taktik yaptı Allah vermesin, adamlardan 8 yedik takımdan kovdular.
Ben 3er 5er attım.O nasıl olacak mayg?Maçları da biliyorsun yani.

leventb12
05.Eylül.2011, 17:52
Bizemi tutmadı taktik o zaman mayg ? :n:

Legendary
05.Eylül.2011, 18:15
http://ressim.net/8/upload/d809de70.jpg

http://ressim.net/8/upload/d6bf2c62.jpg
http://ressim.net/8/upload/d49f215f.jpg

http://ressim.net/8/upload/56803c3f.jpg
http://ressim.net/8/upload/b02a2be2.jpg

http://ressim.net/8/upload/f4b52adb.jpg
http://ressim.net/8/upload/aac00a7d.jpg

http://ressim.net/8/upload/1a68f6f6.jpg
http://ressim.net/8/upload/67d48d8f.jpg

Sen nasıl 8 yedin ben hala anlamış değilim.

nannar
10.Eylül.2011, 08:29
ekim ayına kadar aşırı yogunum.sonrasında dönecem bu başlıga fakat o zamana kadar siz kariyerlerde ilerlemiş belki de bitirmiş olacağınız için geri döndüğümde istekleri sıfırlayarak baştan alırız.

ebhem
14.Eylül.2011, 00:12
merhabalar,
sonunda mesaj yazabiliyorum :) nannar'a mesaj attım ama çok yoğun olduğu için dönemiyor. ben de yardımcı olabilecek bir arkadaş bulabilme ümidiyle mesaj gönderiyorum.

ingiltere'nin en alt liginden kariyerime başladım, takım 'Lewes'. ilk sene bir üst lige, sonraki iki sene içinde bir üst lige daha çıkmayı başardım. ancak şu an bulunduğum lig 2'de bir türlü başarılı olamıyorum. hangi taktiği uyguladıysam tutmadı. kornerlerden çok gol yiyiyorum, defansım çok yavaş olmamasına rağmen ara topları çok kaçırıyorlar, forvetlerim pozisyon bulup gol atamıyorlar. bir maçta 24 atak yapıp 1 gol atabilirken rakip 5 atakta 4 gol atıyor. il devasto gibi taktikler bile 5 maç galibiyet getirirken ardından 4 mağlubiyetle karşılaşıyorum. arada bir mağlubiyet olsa anlayacağım ama yenilgiler ardarda geliyor. kadrom ligin en iyi beş kadrosu arasında sayılabilir, hatta bence en iyisi. bu istikrarsızlıktan kurtulmak istiyorum, iyi top yaparak ve az pozisyon vererek galibiyet almak istiyorum. yardımcı olabilecek arkadaşlara kayıt dosyasını da gönderebilirim.

şimdiden teşekkürler.

sui generis
14.Eylül.2011, 22:41
ilk mesajda nannar hoca şartları belirtmiş. nasıl bir taktik istediğini ve oyununu buraya koyarsan sırası geldiğinde nannar yardım edecektir.

Legendary
15.Eylül.2011, 00:12
Okullar yakın zamanda açılacağına göre atölyeyi kapatıp sınıf açar hocam. :p

nannar
15.Eylül.2011, 08:44
sorma :) 1 haftadır pansiyona yeni gelecek olanlar için hazırlıklarla uğraşıyorum... Dün gece oda planlarını falan hazırladım. o yüzden pek vaktim olmuyr pc başında fm açmaya falan.