PDA

View Full Version : Artık Yolcu Otobüslerinde Okey Uygulaması Olacak

Nedvedmania
28.Temmuz.2011, 14:52
Artık koltuklardaki televizyon ekranından multiplayer okey oynanabilecek. Çok güzel bir gelişme. Ama koltuk arasından bakanlar olursa işin zevki kaçar :D

Okeye dördüncü aranıyor!

Otobüs firmaları rekabette sınır tanımıyor

Tweet Rekabette sınır tanımayan şehirlerarası otobüs firmaları, koltuk arkası yeni sistem ekranlar sayesinde yolcularına, birbirleriyle okey ve tavla oynayarak seyahat edebilme imkanı tanıyor.

Şehirlerarası otobüslerindeki eğlence sistemlerinden bazı markaların içerik ve reklam yönetimini yapan medya kuruluşu Hitit Medya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Benhür Güzeler şunları söyledi:

''Birçok medya ve sinema kuruluşu ile anlaşmalarımız var. Otobüslerde korsan gösterim yapılmıyor. İzlenen tüm filmler, yasal ve lisanslı. Yolcu, hizmet verdiğimiz otobüslerde istediği filmleri izliyor. Her koltuk birbirinden bağımsız içerikte izleyebiliyor. Yaklaşık 3 ay önce kullanılmaya başlanan ve şu anda otobüslerde bulunan MOD ekranlarımız sayesinde okey ve tavla oynanabiliyor. İnteraktif olarak, 1 numaralı koltukta oturan ile 42 numarada seyahat eden kişi, tavla oynayabiliyor. Otobüsle yolculuk yapanlar, eğer zaman yeterli gelirse, araçta okey turnuvası bile düzenleyebilirler. Çalıştığımız firma, daha birçok hizmetin sunulduğu bu sistem için yaklaşık 1 milyon dolarlık Ar-Ge çalışması yaptı.''

Güzeler, aralarında büyük firmaların da olduğu 81 firmanın toplam 1700 otobüsüne hizmet verdiklerini kaydetti.

Güzeler, önümüzdeki ay içinde yeni sistem ''android'' ekranlara geçileceğini ve otobüslerle yerleştirilmeye başlanacağını belirterek, bu sistemde de 4 kişinin okey oynayabileceğini, tavla turnuvalarının düzenlenebileceğini anlattı.

16 AYRI DİLDE TARİH ANLATILACAK!
Bunların yanı sıra ekranlardan internete girilebileceğini bildiren Güzeler, şunları kaydetti:

''Seyahat sırasında yanınızda bilgisayar taşımanıza gerek kalmayacak. Yolcular, internette sörf yapabilecek. Seyahat edenler, aynı uçakta olduğu gibi yol bilgilerini görebilecek. Ayrıca, örneğin İzmir'deki Efes Antik Kenti'nin yakınlarından geçiliyorsa bu tarihi yerle ilgili 16 farklı dilde bilgiler verilecek. Televizyon kanalları, oyun ve diğer hizmetlerle yolculuk keyifli hale gelecek.''

Android ekranlı sistemlerde 100 farklı film olacağını ve yolculara daha fazla seçenek sunulacağını ifade eden Güzeler, ''Otobüs firmaları, yolcularını uçaklara kaptırmamak için hizmette sınır tanımıyor. Seyahati olabildiğince keyifli, konforlu hale getirmek için ellerinden geleni yapıyorlar'' dedi.

goosfraba
28.Temmuz.2011, 14:54
haziran ayında otobüs yolculuğu yaparken denemiştim. oyun, müzik, sinema ve tv izleyebiliyorsunuz.

runforafall
28.Temmuz.2011, 14:54
Firmalar arası rekabet, en çok biz yolculara yarıyor :)

Nedvedmania
28.Temmuz.2011, 14:56
haziran ayında otobüs yolculuğu yaparken denemiştim. oyun, müzik, sinema ve tv izleyebiliyorsunuz.

Ben de temmuzda Ulusoyla yolculuk yaptım. Ama onlar daha bu uygulamaya geçmemiş sanırım :)

europeanconquer
28.Temmuz.2011, 15:04
Uygulamalar çok güzel :) Eskiden sıkıcı geçen otobüs yolculukları şimdi çok zevkli geçiyor :) Ama oyun işi nasıl oluyor anlamadım :/

Fearless Coward
28.Temmuz.2011, 15:28
Geçen hafta İstanbul'a geçiş yaptım Metro ile...Bu uygulama ile 2 saatlik yolculuk hemen geçivermişti... :D

GeNç KaRTaL
28.Temmuz.2011, 15:35
Koltuk arkasi tv, genis film ve muzik arsivi derken baya ilerlettiler isi. Cok iyi.

KaPaLı
28.Temmuz.2011, 15:45
Kamil Koç Rahat Hat kullanıyorum onda yoktu bu uygulama. Brehh brehh brehh.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Temmuz.2011, 16:21
Uzun zamandır otobüsle yolculuk etmiyordum ama işi baya ilerletmişler :p Denemek lazım :D

Addolorato
28.Temmuz.2011, 16:28
Artık uçak biletlerini önceden alırsanız neredeyse otobüsten daha ucuza geliyor. O yüzden 1-2 saatlik yol için 5-10 saat zaman harcamak artık cazip gelmiyor bana.

Nedvedmania
28.Temmuz.2011, 16:33
Bende genelde uçakla gidip geliyorum. Erkenden bilet alınca çok ucuza geliyor. Yani uçak artık o kadar lüks işi değil :)

TR.CaPTaiN
28.Temmuz.2011, 16:57
Eskiden otobüslerde 2 tane televizyon olurdu. Bu televizyonlar muavin veya şöförün keyfine göre açılır veya açılmazdı. Açılsa da bazen garip garip filmler oynatılırdı. Şimdi herkes rahat rahat istediği filmi izliyor, müziğini dinliyor. Rekabet ne kadar artarsa o kadar iyi.

barahir
28.Temmuz.2011, 19:25
gerçekten güzel uygulama.. Otobüsle gittiğim zaman flash ile istediğim müziği, filmi vs izleyebiliyorum.. Eğer bu okey uygulaması da gelirse çok güzel olur.. Batak falan da iyi gider :)

sarianet
28.Temmuz.2011, 20:49
ya onun yerine bi laptop prizi koysalar amerikaya kadar giderim otobüsle:D

DisCo
29.Temmuz.2011, 22:12
Uzun zaman oldu otobüs ile seyahat etmeyeli ama çok gelişim var gibi. Koltuklarla ilgili bir çalışma var mı? 8 saatten sonra benim bacaklarım çok zorlanıyor. Şimdi bu şartlarda okey olsa ne olur olmasa ne olur.

SyNdRoMe23
29.Temmuz.2011, 23:09
Uzun zaman oldu otobüs ile seyahat etmeyeli ama çok gelişim var gibi. Koltuklarla ilgili bir çalışma var mı? 8 saatten sonra benim bacaklarım çok zorlanıyor. Şimdi bu şartlarda okey olsa ne olur olmasa ne olur.

aynen ya otur otur bi yere kadar yani. okey şart değil kitap falan geçiyor yol ama yoldan sonrası çok kötü :D

senerlerdir binmedim zaten otobüse. dahada binmeyi düşünmüyorum uçak olaylarına gircem :D

Nedvedmania
29.Temmuz.2011, 23:15

Ulusoyun aşırı rahat valla. Ben hep ulusoy kullanıyorum. Uçak koltuğu gibi yapmışlar. Kafa kısmında sağ ve sol bölümlerde çıkıklık var bu da uyumanı kolaylaştırıyor. Kol koyma yerleri eskisinden 2-3 kat daha kalın.

Son otobüs yolculuğumda üst kat tekli koltuk seçtim. Hem önündekiyle mesafesi uzun hemde yanında kimse olmadığı için rahat rahat oturabiliyorsun.

ultraslanerdem
29.Temmuz.2011, 23:57
3 senedir sürekli binerim kamil koça çoğu kez tvli koltuk geldi. Ama koltuk arkasına PES koyan ilk firmayı ömür boyu kullanıcam ahanda yazdım buraya...

deniz.91
30.Temmuz.2011, 01:57
Son yıllarda otobüs firmaları çok büyük atılım içerisindeler yine güzel bir uygulama tv geldiğinden beri artık sıkılmıyorum zaten otobüsle seyahatlerden

RaSenGan
30.Temmuz.2011, 02:08
En son 2-3 yıl önce mi ne uzun yola otobüsle gitmiştim.2 tane tv vardı otobüste ikisi de kapalıydı.Allahtan bir tane 3'ü 1 arada ve bir bisküvi vermişlerdi :n:

RasAnt
30.Temmuz.2011, 02:17

aynen kardeşim :D

ben pamukkaleyi tercih ediyorum ayda 1-2 kez memlekete gidip geliyorum tv falan filan herşey güzelde ben sevmiyorum şu otobüs yolculugunu,Aydın havaalanı yolcu ulaşımına açık olsa çok güzel olacakta yapacak birşey yok :)

nekop
31.Temmuz.2011, 01:51
oyun olan okeymiş. baya heyecan yapmıştım halbuki. :D

RaSenGan
31.Temmuz.2011, 01:55

Sesli güldüm :zuhaha

sui generis
31.Temmuz.2011, 02:14

anadolu turizm de var :)

SAİT71
31.Temmuz.2011, 22:13

Genelde büyük firmaların rahat hatlarında pet koltuk düzeninde olan otobüslerde daha rahat edebilmek mümkün.

Ayrıca yakında Koltuk arkası tvler eskiyecek onun yerine koltuk arkası mini pc uygulaması olacak. Astor Turizm aldığı 2-3 yeni aracına monte ettirmişti hatta. Ne laptop prizine gerek kalacak ne kiralık netbook'a felan. TV ve pc işlevini gören teknoloji ile ister oyun ister web isterseniz tv işinizi görebileceksiniz...

RasAnt
04.Ağustos.2011, 02:11

Heheh adam çakal :D