PDA

View Full Version : Telefonum Kayboldu(Çalındı?)

deniz.91
05.Ağustos.2011, 01:47
Beyler bugün daha 3 ay önce aldığım telefonum çalındı veya kayboldu tam bilemiyorum heryere baktım yok.Ne yapacağım konusunda bir fikri olan varmı savcılığa falan başvuruyomuşun başına gelen oldumu hiç savcılık buluyomu kesin

C h A o S
05.Ağustos.2011, 02:00
Çalındıysa geçmiş olsun.Bulunmaz daha.Eğer sim kart için söylüyorsan sanırım operatörler iptal ediyor hemen.

Börk
05.Ağustos.2011, 02:04
filmlerde olurdu izleniyordu telefon yok mu öyle bir şey :D

A.FaruK
05.Ağustos.2011, 02:08
Eğer telefonun çalınmışsa çalanı bulurlar belki ama telefonun üstüne bi soğuk su iç kardeşim bence.

Revolution
05.Ağustos.2011, 02:08
Arkadasimin calindi gectigimiz sonbahar. Savciliga filan basvurdular 6-7 aya anca cikar dediler adamlar caldiktan sonra bilerek acmiyorlar hemen telefonlari bekletiyorlar. Cocugun hala telefonundan ses seda yok mesela.

deniz.91
05.Ağustos.2011, 02:10
operatörü dondurdum zaten ama savcılığa başvuruda falan bulununca eninde sonunda buluyorlar diye duydum hiç başına gelen olmadı böyle bir olay

kalemci
05.Ağustos.2011, 02:11
Arkadaşımın 2 yıl sonra telefonunu Van'dan buldular.Ankara'da çaldımıştı :)

Revolution
05.Ağustos.2011, 02:12
Eninde sonunda buluyorlarmis evet ama dedigim gibi en yakin arkadasimin sonbaharda calindi hala bulunamadi. Pek ilgilendikleri soylenemez acikcasi. Telefon bulunur bulunmasina ama bir kac gun de olabilir bu belki de bir kac yil. Belli olmuyor.

deniz.91
05.Ağustos.2011, 02:13
peki bunun için karakolamı başvuracağım yoksa savcılığamı internette araştırdım karakol diyenlerde var

Revolution
05.Ağustos.2011, 02:14
Arkadasim once karakola basvurmustu ordan da savciliga yonlendirmislerdi. Ama cok gecmeden basvur bence.

Börk
05.Ağustos.2011, 02:14
kardeşim telefonun çok mu pahalıydı ? boşver sen savcılığa başvur o zamana kadar da idare et telefonunla eski numarana yeni bir hat alabiliyorsun :)

deniz.91
05.Ağustos.2011, 02:19
kardeşim telefonun çok mu pahalıydı ? boşver sen savcılığa başvur o zamana kadar da idare et telefonunla eski numarana yeni bir hat alabiliyorsun :)

telefon 550 lira daha 3 aylık taksiti var en çok zoruma giden o oluyo bakalım yarın başvuracağım savcılığa

Oghuse
05.Ağustos.2011, 02:22
Benim 8 sene önce gitmişti telefon bulamamışlardı.

eXcitinG
05.Ağustos.2011, 12:58
Artık daha teknoLojik özeLLikLi cihazLara yöneLmekte fayda var. MeseLa ben BLackberry kuLLanıyorum ve BLackberry de oLan bir özeLLik var tam bu durumLara göre. Eğer teLefonunu kaybettin, ya da çaLındı, BLackberry nin sitesine girerek sana özeL şifreni kuLLanarak Uydu üzerinden TeLefonun yerini tespit ediyorsun. Sokak numarasına kadar nerede oLduğunu gösteriyor. Bu tarz teLefonLar dışında çaLınan veya kayboLan teLefonLarı buLman çok zor.

Addolorato
05.Ağustos.2011, 13:11
Artık daha teknoLojik özeLLikLi cihazLara yöneLmekte fayda var. MeseLa ben BLackberry kuLLanıyorum ve BLackberry de oLan bir özeLLik var tam bu durumLara göre. Eğer teLefonunu kaybettin, ya da çaLındı, BLackberry nin sitesine girerek sana özeL şifreni kuLLanarak Uydu üzerinden TeLefonun yerini tespit ediyorsun. Sokak numarasına kadar nerede oLduğunu gösteriyor. Bu tarz teLefonLar dışında çaLınan veya kayboLan teLefonLarı buLman çok zor.

Hocam o şifreyi nerden öğreniyoruz ? Bendede var Blackberry.

eXcitinG
05.Ağustos.2011, 13:22
Hocam o şifreyi nerden öğreniyoruz ? Bendede var Blackberry.

BLackberry Protect uyguLamasını önce teLefonuna indirmen gerekiyor. Ondan sonra kuruLum sırasında seni yönLendiriyor zaten.

deniz.91
05.Ağustos.2011, 13:45
Bakalım bugün savcılığa başvuracağım tek çare o sanırım

Revolution
05.Ağustos.2011, 14:57
İnşallah hemen bulunur, geçmiş olsun.