PDA

View Full Version : B Rh Negatif Kan Aranıyor

C h A o S
07.Ağustos.2011, 20:31
Çapa Tıp Fakültesi'nde yatmakta olan yeğenim için acil B rh negatif Trombosit Kan lazım.Kan grubu tutan arkadaşlar varsa özel mesaj atabilir.

El Barto
07.Ağustos.2011, 22:15
Benim Kan grubum B (-) ama daha 1 ay kadar önce kan verdim. :(

http://www.kanbankasi.gen.tr/acil-kan-duyulari.php

şurayı da deneyin kardeşim. İnşallah bulunur hemence.

Revolution
07.Ağustos.2011, 22:18
Ben maalesef A rh ( + ) 'im ya.

C h A o S
08.Ağustos.2011, 01:09
Benim Kan grubum B (-) ama daha 1 ay kadar önce kan verdim. :(
http://www.kanbankasi.gen.tr/acil-kan-duyulari.php
şurayı da deneyin kardeşim. İnşallah bulunur hemence.
Akşam üstü belediyede çalışan birinde bulundu çok şükür.Bir çok yerden bakılıyor.3 günde bir kan verilmesi gerekiyor.Çok zor bulunan bir kan.İlik nakli olduğu için bulunan kanlarda da uymayan şeyler çıkıyor.Kan bulmanın önemli olduğu kadar uymasıda önemli.

Ben maalesef A rh ( + ) 'im ya.
Düşünmen yeter.Elden bir şey gelmiyor malesef.

Revolution
08.Ağustos.2011, 02:19
Benim en yakin arkadasim da B rh (-)mis biraz once ogrendim ama 2 gun once kan vermis hastaneye kaldirildigi icin. Tanidigim tanimadigim herkese soruyorum, cok gecmis olsun tekrar. Zor bulunan bir kan cidden de.

El Barto
08.Ağustos.2011, 10:35
Akşam üstü belediyede çalışan birinde bulundu çok şükür.Bir çok yerden bakılıyor.3 günde bir kan verilmesi gerekiyor.Çok zor bulunan bir kan.İlik nakli olduğu için bulunan kanlarda da uymayan şeyler çıkıyor.Kan bulmanın önemli olduğu kadar uymasıda önemli.

Evet B(-) çok zor bulunuyor. ben Haziran sonu gibi kan vermiştim. Doktorlara bir sor sen alabiliriz derlerse ihtiyaç olursa seve seve veririm.

C h A o S
08.Ağustos.2011, 16:52
Evet B(-) çok zor bulunuyor. ben Haziran sonu gibi kan vermiştim. Doktorlara bir sor sen alabiliriz derlerse ihtiyaç olursa seve seve veririm.

Bir ay geçince verebiliyormuşsun.Eğer kan verdiysen bir ay sonra, trombosıt verdiysen 10gun sonra yıne verebiliyormuş.

Uchiha Itachi
13.Ağustos.2011, 23:52
Arkadaşım İzmir den halen lazımsa bir şekilde verebilirim ben.K.bakma görmedim geç olduysa affola.

Revolution
13.Ağustos.2011, 23:58
Ben hala B- birini bulamadım yahu. İnanılır gibi değil.

goosfraba
14.Ağustos.2011, 00:02
dilersen twitter'da tweet atıp rt'lenmesini sağlayabiliriz.

geç kalmadıysak tabi.

Uchiha Itachi
14.Ağustos.2011, 00:12
Ben hala B- birini bulamadım yahu. İnanılır gibi değil.

İzmir'se ben varım B -rh

Revolution
14.Ağustos.2011, 00:15
İstanbul diye biliyorum abi.

C h A o S
14.Ağustos.2011, 00:46
Şu anda kana ihtiyacı yok Allah'a şükür.Nakil edilen ilik tuttu.Kanı yükselişe geçti.Duyarlılığınız için çok sağ olun.

goosfraba
14.Ağustos.2011, 01:00
Allah aynı dertten müzdarip olanlara da şifa versin.

C h A o S
14.Ağustos.2011, 01:15
ilik nakli için bekleyipte uygun ilik bulunamayan hastalara Allah acil şifalar versin.Çok zor bir durum.Elden bir şey gelmiyor maalesef.

El Barto
14.Ağustos.2011, 02:22
Geçmiş olsun kardeşim.

Allah acil şifa versin. İhtiyaç olmasın inşallah ama hani ihtiyaç duyulursa iletişime geçebilirsiniz benimle.

Nedvedmania
14.Ağustos.2011, 02:40
ilik nakli için bekleyipte uygun ilik bulunamayan hastalara Allah acil şifalar versin.Çok zor bir durum.Elden bir şey gelmiyor maalesef.

Allah acil şifalar versin. Benim kuzenim bu yıl uygun ilik bulunamadığı için vefat etti. Çok zor bir durum.

C h A o S
14.Ağustos.2011, 03:12
Geçmiş olsun kardeşim.

Allah acil şifa versin. İhtiyaç olmasın inşallah ama hani ihtiyaç duyulursa iletişime geçebilirsiniz benimle.
Şu anlık çok şükür kana ihtiyaç yok.Tedavi süreci olumlu gidiyor.Bugün iyi haberler aldık.Acil bir durumda abisinde numaran var zaten hemen iletişime geçeriz.

Allah acil şifalar versin. Benim kuzenim bu yıl uygun ilik bulunamadığı için vefat etti. Çok zor bir durum.

Sağ olasın Cihan.Geçmiş olsun.Maalesef ülkemizde o kadar çok ilik bekleyen hasta varki elden bir şey gelmiyor.

Homer J.S
14.Ağustos.2011, 13:31
Allah şifa versin, ben A Rh (+)'yım ve maalesef kimse yok yakınımda B olan. Bu yüzden yazamadım konuya da.

Revolution
14.Ağustos.2011, 13:32
Geçmiş olsun gerçekten, çok sevindim iliğin tutmasına.

C h A o S
14.Ağustos.2011, 14:58
Sağ olasınız arkadaşlar.Allah bütün hastalarımıza şifa versin...