PDA

View Full Version : YGS-LYS Kitap Tavsiyesi

runforafall
12.Ağustos.2011, 16:34
Ben 11.sınıfa gidiyorum, sayısal öğrencisiyim. Şimdiden ÖSS için hazırlıklara başlamak istiyorum ve bunun için, Fizik ve Kimyadan birer YGS-LYS kitapları alıp, geçmiş seneleri tekrar etmek istiyorum fakat kararsız kaldım hangi yayınları alayım diye.
Şimdii detay olarak fen lisesine gidiyorum ve hani böyle kitaplar çok kolay olsun istemiyorum, zorlasın, ama OSS mantığından koparıp da sayfalar dolusu işlemler yaptırtmasınlar da bana :) Her soru tipini görebileceğim kitap istiyorum.. :)

Önerilerinizi bekliyorum bu konuda...

Hugo
12.Ağustos.2011, 17:53
Ben kimya ve biyolojiden 25x25 Soru bankaları vardı Fem'in onları çözmüştüm yarıyıl tatilinde. Çok işe yaramıştı. Güvender'in fiziğini çözmüştüm. Biyolojiden her deneme 2 yanlış yapardım. ÖSS'de yanlışım yoktu biyolojiden. Şubatta tatilde çözmüştüm ve 240lardan 270lere gelmeyi başardım ikinci dönem. Fen2'den 5, Fen1'den 3-4 yanlış yapardım, onları düzelttim. Puanları bizim sınav sistemine göre yazdım mecburen. Kolay gelsin.

runforafall
12.Ağustos.2011, 18:00
Tamam sağol abi, değerlendiricem diğer tavsiyelerle birlikte ama, pek kimse yanaşmadı konuya :)

SyNdRoMe23
12.Ağustos.2011, 19:00
Esen hariç her şeyi alabilirsin:) o çok abartı bence Esen. Biyoloji'de tercih edilebilir sadece.

runforafall
12.Ağustos.2011, 19:16
Evet, Eseni biliyorum. İki senedir hocamız aldırıyo lanet kitabı.
Bi sorunun cevabı 4,3123 gibi bişey olabilir mi ya. :D Cok dandik.