PDA

View Full Version : Fm 2012 İlk Resmi Bilgiler (çevirisi)

Walter Sakana
16.Ağustos.2011, 03:23
Football Manager 2012 will be launched before Christmas (most likely in November to give enough time for holiday-season Football Manager madness and the inevitable post-release Football Manager patch). No official launch dates have been provided as yet‚ although you can also expect a Football Manager 2012 demo to come out a month before the game is set to launch.

Sports Interactive / SEGA have released some first-look screenshots and video previews of the new FM 2012‚ weve included them below as well as whats expected to be new in the latest incarnation of THE most addictive football game in the known universe.

Football Manager 2012: New Features
Counting over 800 new features‚ not including changes to the rules of the games 50+ leagues‚ Football Manager 2012 promises to be the most realistic‚ immersive and playable football management simulation ever for any fan who has ever dreamed of making the big decisions‚ both on and off the field.

Key new&improved features for Football Manager 2012:

Transfers&Contracts significant changes to the transfer and contract systems‚ including loyalty bonuses‚ better implementation of amateur and youth contracts‚ an improved transfer centre and the ability to lock areas of the contract negotiation when you arent prepared to budge. This helps you to manage your budgets and gives you flexibility in what you offer money hungry players‚ or agents‚ as incentives.

Scouting improvements using several real life scouting reports‚ a new in-game report has been devised which includes squad analysis‚ tactics information and information about goals scored and conceded alongside lots of other scouting improvements‚ giving you all the information you need to prepare before kick-off and throughout the season.

3D Match Improvements new animations‚ a whole new crowd system‚ improved weather system‚ more stadiums‚ plus two brand new cameras Behind Goal and Director Cam as well as all other camera angles being reversible meaning you can watch and analyse every aspect of every game.

Manage Anywhere‚ Anytime the ability to add or take away playable nations in your saved game as often as you want. Manage in that country at the start of the next season- meaning you dont have to stay in the nations which are chosen by you to be playable at the start of your career.

Tone a whole new level has been added to team talks and conversations‚ with the new tone system‚ which allows you to specify the way you want to say things be as cool as a cucumber by saying things calmly or throw tea cups around by saying things with passion. There are 6 different tones to choose from with specific comments per tone.

Intelligent Interface a new adaptive layout system‚ which means the higher your screen resolution‚ the more info is easily at your fingertips. The new interface also contains new filters‚ customisable columns‚ a new tactics screen‚ and lots of new overview screens.

Brand New Tutorial standing separate from the main game‚ a mode to help new players find their way around the game easily‚ whilst also offering tips to experienced managers on how to get the most out of the game‚ as well as a new in-game how to system.

On top of these key innovations‚ there are lots of areas of the game that have had huge improvements‚ such as the media system‚ press conferences‚ the youth system‚ newgens‚ the social networking options‚ friendlies‚ international management and many more which will be detailed in a series of video blogs over the coming months‚ alongside more information about Football Manager 2012.

Football Manager 2012 noelden önce piyasaya sürülecek (tatil sezonu Football Manager çılgınlığı ve kaçınılamaz Football Manager güncellemesi ön yayınına yeterli zaman vermek için büyük ihtimalle Kasım ayında). Henüz resmi yayın tarihi bildirilmese de oyunun yayın tarihinden bir ay önce Football Manager 2012'nin bir demosunun çıkmasını bekleyebilirsiniz.

Sports Interactive / SEGA yeni FM 2012'nin ilk ekran görüntülerini ve video ön izlemelerini yayınladı, aşağıya bunların yanında bugüne kadar gelmiş geçmiş en bağımlılık yaratıcı futbol oyununda beklenen yenilikleri de ekledik.

Football Manager 2012 : Yeni Özellikler

50'den fazla ligdeki kural değişiklikleri hariç 800'den fazla yeni özellikle Football Manager 2012 saha ve saha dışında büyük kararlar vermeyi hayal eden tüm tutkunlar için bugüne kadarki en gerçekçi ve oynanabilir futbol yönetim simülasyonu olmayı vaad ediyor.

Football Manager 2012 için yeni ve geliştirilmiş kilit özellikler :

Transferler ve Kontratlar bütçe olarak hazır değilken kontrat pazarlıklarındaki yerleri kilitleyebilmek, daha gelişmiş transfer merkezi , amatör ve genç kontratlarında daha iyi uygulama ve sadakat primleri dahil olmak üzere kontrat sistemlerinde bariz değişiklikler var .

Gözlemcilik geliştirmeleri çeşitli gerçek hayat gözlemcilik rapolarını kullanıyor. Yeni oyun içi raporu kadro analizleri, taktik bilgileri ile atılan ve yenilen gollerle ilgili bilgilerle birlikte başlama vuruşu ve sezon öncesi hazırlanmanız için ihtiyacınız olacak tüm bilgileri verecek birçok diğer gözlemcilik geliştirmelerini içeren şekilde tasarlandı.

3D maç geliştirmeleri yeni animasyonlar, tamamen yeni bir seyirci sistemi, geliştirilmiş hava olayları sistemi, daha fazla stadyum, artı iki yepyeni kamera Kale Arkası ve Direktör Kamerası ek olarak tüm diğer kamera açıları tersine çevrilebilir hale getirildi. Bu da her maçın her açısını izleyip analiz edebileceğiniz anlamına geliyor.

Herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda yönetin; kayıtlı oyununuza istediğiniz sıklıkta oynanabilir ülkeleri ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Bir sonraki sezonun başında o ülkede yönetin, yani kariyerinizin başında oynanabilir olarak seçtiğiniz ülkelerde kalmak zorunda değilsiniz.

Takim konuşmaları ve görüşmeler için tonlarca yeni seviye eklendi , yeni ton sistemi söylemek istediğiniz seyleri oldukca sakince veya bardakları fırlatacak kadar tutkuyla söyleyebilmenize izin veriyor. Her ton icin belirlenmiş yorumlarla beraber 6 değişik ton seçeneği bulunuyor.

Akıllı Arayüz; ekran çözünürlüğünüz ne kadar yüksekse parmak uçlarınızda o kadar fazla bilgi anlamına gelen yeni bir uyan yerleşim sistemidir. Yeni arayüz ayrıca yeni filtreler, düzenlenebilir kolonlar, yeni bir taktik ekranı ve birçok yeni önbakış ekranını içeriyor.

Yepyeni Eğitmen ana oyundan ayrı olarak duruyor. Yeni oyunculara oyun içinde yollarını kolayca bulmaları için bir mod yardım ederken, ayrıca tecrübeli menajerlere yeni oyun içi "nasıl yapılır" sisteminine ek olarak oyundan en fazlasını nasıl alabileceklerine yönelik ipuçları öneriyor.

Bu kilit yeniliklerin üstüne, Football Manager 2012 ile ilgili daha çok bilginin yanısıra önümüzdeki aylarda peşpeşe video bloglarında detaylandırılacak medya sistemi, basın toplantıları, altyapı sistemi, regenler, sosyal ağ seçenekleri, dostluk maçları, milli takım yönetimi ve çok daha fazlasını içeren oyunun birçok alanında yapılmış büyük geliştirmeler var.

DenizlispoR
16.Ağustos.2011, 03:25
Konuşma tonları olayı bence çok hoş olmuş. Lig ekleyip çıkarabilme ise güzel bir özellik.

Çeviri için teşekkürler Gabi abi.

Oghuse
16.Ağustos.2011, 03:27
Herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda yönetin; kayıtlı oyununuza istediğiniz sıklıkta oynanabilir ülkeleri ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz. Bir sonraki sezonun başında o ülkede yönetin, yani kariyerinizin başında oynanabilir olarak seçtiğiniz ülkelerde kalmak zorunda değilsiniz.
işte bunu çok sevdim.

Takim konuşmaları ve görüşmeler için tonlarca yeni seviye eklendi , yeni ton sistemi söylemek istediğiniz seyleri oldukca sakince veya bardakları fırlatacak kadar tutkuyla söyleyebilmenize izin veriyor. Her ton icin belirlenmiş yorumlarla beraber 6 değişik ton seçeneği bulunuyor.

Bunun üzerine de Manager karakterini etkileyecek bir düzen getirirseler harika olur.

Walter Sakana
16.Ağustos.2011, 03:28
Konuşma tonları olayı bence çok hoş olmuş. Lig ekleyip çıkarabilme ise güzel bir özellik.

Çeviri için teşekkürler Gabi abi.

Rica ederim. Benim en dikkatimi çeken şu oldu;

Yani kariyerin ortasında oynadığımız ligden sıkıldığımızda yeni oyun açmaya gerek kalmayacak. Gerçi oyuncu veritabanı nasıl olacak o kafama takıldı.

Kalyoncu1905
16.Ağustos.2011, 03:44
ah bi de Türkçe olaydı iyiydi.

SAİT71
16.Ağustos.2011, 03:55
Emeğine sağlık abi çok yararlı bir konu...

Transferler ve Kontratlar bütçe olarak hazır değilken kontrat pazarlıklarındaki yerleri kilitleyebilmek, daha gelişmiş transfer merkezi , amatör ve genç kontratlarında daha iyi uygulama ve sadakat primleri dahil olmak üzere kontrat sistemlerinde bariz değişiklikler var .

sadakat primi ne oluyo acaba.

Walter Sakana
16.Ağustos.2011, 04:02
Emeğine sağlık abi çok yararlı bir konu...

Takımda belirli bir süre (2 yıl gibi) kalınca ödenen bir prim olabilir. Sözleşme uzatmayla ilgili birşey olabilir. Resmi teklifleri reddetmeyle ilgili de olabilir. Bakalım göreceğiz...

garydelgadov
16.Ağustos.2011, 05:46
Çoğunu anlamadım ve göz boyamak için kuruulmuş cümleler olduğunu düşünüyorum açıkçası.Aralarından dişe dokunur 2 yenilik var hepimizin beğendiği üzre.
Ben menajer profilinin geliştirilmesini çok istiyorum.Mesela favori oyuncularımızı belirleyelim,favori takımımızı belirleyelim,bir takımdan ayrıldıktan sonra basın toplantısı yapıp taraftarı unutamayacağımızı söyleyebilelim ya da ayrıldığım için mutluyum diyebilelim.Tüm menajerler arama kısmında olsun ve en çok kazanan menajerleri öğrenebilelim."Wenger yıllık 8 mn alıyormuş diyolla,ben neden 5 alıyorum arkadaş!" diye kulis yapabilelim.:D

Bursaspor
16.Ağustos.2011, 06:16
Birçok özellik tamamen göz boyamaya yönelik özellikle yeni arayüz boyutlandırma seçeneği, oyun motorunda yapılan tribün şovu vs. özellikleri, bu yenilikler içinde yenilik olarak değerlendirilecek bir-iki şeyden biri devam eden kariyere yeni ülke/lig eklenebilmesi olmuş.

Ancak orada da şu sorun var, diyelim 5 sezon sonra lig değiştirmeye/eklemeye karar verdik. Ekleyeceğimiz ligdeki 5 sezonluk durum ne olacak, ne bitecek ?

Onun dengesini nasıl ayarlayacak/uyduracaklar ?

Diğeri de gözlemcilik ve istatistik olaylarının biraz daha geliştirilmesi olmuş. Madem bu kadar geliştirilecek şey vardı neden geçen sene bunları uygulamadınız ya da neden geçen sene bariz hataları kapatmadınız ?

Yine az/biraz makyajımızı yaptık ver gitsin, nasıl olsa ne versek satın alır bu oyunu oynayanlar. Resmen yine keriz konumuna koyuluyoruz ve tekel olduğu için piyasada at koşturan esnaf kafasıyla yapılan bir işi görüyoruz.

Kapak resmini de ben ekleyeyim.

http://footballmanagerwiki.co.uk/images/e/ef/FM12Case.jpg

garydelgadov
16.Ağustos.2011, 07:08
İlk tahmini de ben yapayım.Guardioladan girmişler biraz süveter ve sakal.:icon_biggrin:

Oghuse
16.Ağustos.2011, 07:46
İlk tahmini de ben yapayım.Guardioladan girmişler biraz süveter ve sakal.:icon_biggrin:

Kupa :D

SAİT71
16.Ağustos.2011, 14:19
Şu süveteri çok sırıtıyo. Daha güzel bir süveter koysalarmış keşke..

ToRoSKaPLaNı
16.Ağustos.2011, 18:53

Bu güzel bir özellik ancak kafama birşey takıldı.Tamam şunu anladım sıkılırsak başka bir ligden başka bir takımı alabileceğiz.Peki bunu yaparken bizim geçmişimiz silinecek mi?Yani aldığımız onca başarı vs. gidecek mi?Yoksa yeni menajer ekle sekmesinden yapılacaksa hiçbir anlamı yok yani bu özelliğin.

Vieri
17.Ağustos.2011, 13:22

Bu güzel bir özellik ancak kafama birşey takıldı.Tamam şunu anladım sıkılırsak başka bir ligden başka bir takımı alabileceğiz.Peki bunu yaparken bizim geçmişimiz silinecek mi?Yani aldığımız onca başarı vs. gidecek mi?Yoksa yeni menajer ekle sekmesinden yapılacaksa hiçbir anlamı yok yani bu özelliğin.
Mesela oyuna Türkiye ligi ile başladın ve sıkıldın, oyuna İngiltere ligini ekliyorsun ve orada ki bir takıma geçmeye çalışıyorsun. Geçince kariyerin artık İngiltere'de... Geçmişinle birlikte.

Vieri
17.Ağustos.2011, 13:30
Birçok özellik tamamen göz boyamaya yönelik özellikle yeni arayüz boyutlandırma seçeneği, oyun motorunda yapılan tribün şovu vs. özellikleri, bu yenilikler içinde yenilik olarak değerlendirilecek bir-iki şeyden biri devam eden kariyere yeni ülke/lig eklenebilmesi olmuş.

Ancak orada da şu sorun var, diyelim 5 sezon sonra lig değiştirmeye/eklemeye karar verdik. Ekleyeceğimiz ligdeki 5 sezonluk durum ne olacak, ne bitecek ?

Onun dengesini nasıl ayarlayacak/uyduracaklar ?

Diğeri de gözlemcilik ve istatistik olaylarının biraz daha geliştirilmesi olmuş. Madem bu kadar geliştirilecek şey vardı neden geçen sene bunları uygulamadınız ya da neden geçen sene bariz hataları kapatmadınız ?

Yine az/biraz makyajımızı yaptık ver gitsin, nasıl olsa ne versek satın alır bu oyunu oynayanlar. Resmen yine keriz konumuna koyuluyoruz ve tekel olduğu için piyasada at koşturan esnaf kafasıyla yapılan bir işi görüyoruz.

Geliştirilmesine devam ettiklerini belirtmişler zaten. Her sene bu tip makyaj ve eklentilerin olması çok normal, adamlar yazılım üretiyorlar. Ellerinde uygulama listesi var ve bunu bir yıla bölüyorlar, hangi oyun yazılımcısı nerede ne görev alacak ne kadar zaman harcayacak hepsini planlıyorlar. Demek bu kadar şey 2011'e yetişmemiş olacak ki 2012 oyun takvimine sarkmış. Burada esas nokta beklentiler bence. Ne olmasını bekliyorduk? Keriz yerine konmak istemiyorsan FM2011 oynarsın :)

Corpus
17.Ağustos.2011, 13:35
Peki taktik düzeninde bir gelişme var mı ? Bununla ilgili bilgi var mı ?

nikootinn
17.Ağustos.2011, 13:42
Bir oyuncuya transfer teklifi aldığımızda bazen kulüpler taksitle para öneriyorlar,teklifi reddederken oyuncuyu satmak için peşin para istiyoruz gibi bir seçenek de olmalı bence.Sigames resmi forumunda üyeliği olan bir arkadaş bu önerimi oraya yazarsa sevinirim.

lexoqe
17.Ağustos.2011, 15:38

Böyle bir şey yok :) Sadece oyunu açarken 1 lig ile açtığında 1-2 sezon sonra ispanya ligine gitmek istiyorsun ve ekliyorsun. Takımını almıyorsunuz yani :)

DenizlispoR
17.Ağustos.2011, 16:27
Yalnız kupa benim de dikkatimi çekti. CL'nin lisansını almış olabilirler.

furdun
17.Ağustos.2011, 17:02
Yalnız kupa benim de dikkatimi çekti. CL'nin lisansını almış olabilirler.

Katılıyorum lisans aınmış olabilir.

Bursaspor
17.Ağustos.2011, 17:39
Geliştirilmesine devam ettiklerini belirtmişler zaten. Her sene bu tip makyaj ve eklentilerin olması çok normal, adamlar yazılım üretiyorlar. Ellerinde uygulama listesi var ve bunu bir yıla bölüyorlar, hangi oyun yazılımcısı nerede ne görev alacak ne kadar zaman harcayacak hepsini planlıyorlar. Demek bu kadar şey 2011'e yetişmemiş olacak ki 2012 oyun takvimine sarkmış. Burada esas nokta beklentiler bence. Ne olmasını bekliyorduk? Keriz yerine konmak istemiyorsan FM2011 oynarsın :)

Bu tip bir ürün her zaman geliştirilmeye devam eder çünkü her zaman piyasa eksik çıkar. Hatırlayalım bu sene oyun dosyalarında bazı yerler değiştirilerek oyuna eklenmiş ancak seçilebilir olmayan kamera açıları seçilebiliyordu. Neden bunu geçen sene sunmadılar da gizlediler ?

Ellerinde bir uygulama listesi olduğu doğru ancak bir yıla bölmüyorlar, her firmada olduğu gibi zaten hazır olan şeyleri gıdım gıdım kaşıkla veriyorlar sonra da kepçeyle alıyorlar.

Keriz yerine konmamak FM 2011 oynamaksa kalsın, SI ve SEGA çok yanlış şeyleri tartışıyorlar bizimle, oyunlar depolardan çalınırken, release gruplarına çok erken kırmasınlar diye paralar ödeyen firmaların iş bir adım atmak olduğunda ama siz de çok korsan var demesi gülünç, ki bunları oyunun Türkçe çıkmasına kesinlikle karşı olan biri olarak yazıyorum. Önce herkes bir kendine baksın, ben bu oyunu senelerdir para verip alıyorsam paramın hakkını tamamen almam gerekiyor.

Ayrıca Şampiyonlar Ligi lisansı alınmış olsa Şampiyonlar Ligi kupası konurdu oraya, kupa ŞL kupası değil.

GeNç KaRTaL
17.Ağustos.2011, 17:39
Oyunda zaten var Şampiyonlar Ligi.Lisansını almaları ne alaka?

Fearless Coward
17.Ağustos.2011, 18:08
Lisans almak demek, o organizasyona/takıma ait her şeyin oyunda hazır bir şekilde bulunabilir hale gelmesi demektir. Topundan tutun, reklam panosuna vs. bu tip bir şeyi SI'nin üstlenebilmesi firma profili ve geçmişi dikkate alındığında imkansızdır.
Ayrıca oyunda yer alan Şampiyonlar Ligi değildir. Champions Cup olarak geçer, lisansı alınmış olsa hem oyunda hem de eğer orjinal oynuyorsanız bileceğiniz gibi orjinal oyunun kutusunda UEFA stickerı, hologramı, logosu vs. bulunurdu...

jesmatador
17.Ağustos.2011, 18:19

Çaktırma Olum İşte Bildiğin Şike :D

Flawless Victory
17.Ağustos.2011, 22:37
Bir oyuncuya transfer teklifi aldığımızda bazen kulüpler taksitle para öneriyorlar,teklifi reddederken oyuncuyu satmak için peşin para istiyoruz gibi bir seçenek de olmalı bence.Sigames resmi forumunda üyeliği olan bir arkadaş bu önerimi oraya yazarsa sevinirim.

Sen son teklifini yaptığında "görüşülemez" tikini işaretleyince karşı taraf yani bilgisayar da bu durumu yaşıyor ve teklifi reddediyor. Ama bu tiki işaretlemezsen bilgisayar sana "yok kardeşim, taksitle olmaz, şu kadar peşin para ver" diyor. Durum normal yani.

Flawless Victory
17.Ağustos.2011, 22:41
Yani kariyerin ortasında oynadığımız ligden sıkıldığımızda yeni oyun açmaya gerek kalmayacak. Gerçi oyuncu veritabanı nasıl olacak o kafama takıldı.

Zaten oyunda geçmiş sezonlara dönük oyuncu verileri kayboluyor, yani sezonda en çok gol atan, en çok top kapan, en iyi pas yüzdesi olan oyuncular gibi istatistiklerin olduğu ekran. Bu durumda birkaç sezon sonra yeni lig eklediğimizde muhtemelen bir yükleme ekranı çıkacak ve orada CA'lara göre rastgele skorlar, puan durumları, şampiyonlar belirleyecek.

lexoqe
17.Ağustos.2011, 23:10
Zaten normalde o veri tabanı az da olsa yapılıyordu :)

koraybahce
17.Ağustos.2011, 23:34

Adamın yüz hatlarına bakınca Guardiola olmadığını garanti edebilirim ama Guardioladan girdikleri garanti.Zaten bir önceki sene şamp ligi şampiyonu olan hocayla ilgili kapak resmi yapıyolar.Bu arada yenilikleri gözboyama olarak algılamış arkadaşlar olabilir ama save li oyun üzerinden kurulu ligleri değiştirebilmek başlı başına bir devrim.Ben kaç kere sezonun yarısına geldiğimde "Hay allah keşke şu ligi de ekleseydim diye pişman olduğumu biliyorum

Vieri
18.Ağustos.2011, 00:04
Bu tip bir ürün her zaman geliştirilmeye devam eder çünkü her zaman piyasa eksik çıkar. Hatırlayalım bu sene oyun dosyalarında bazı yerler değiştirilerek oyuna eklenmiş ancak seçilebilir olmayan kamera açıları seçilebiliyordu. Neden bunu geçen sene sunmadılar da gizlediler ?

Ellerinde bir uygulama listesi olduğu doğru ancak bir yıla bölmüyorlar, her firmada olduğu gibi zaten hazır olan şeyleri gıdım gıdım kaşıkla veriyorlar sonra da kepçeyle alıyorlar.

Ayrıca Şampiyonlar Ligi lisansı alınmış olsa Şampiyonlar Ligi kupası konurdu oraya, kupa ŞL kupası değil.

Bir yazılım geliştirici olarak bu belirttiklerine katılmıyorum, o zaman bu kadar yazılımcı çalıştırmanın anlamı ne olabilir ki? Oyunun geliştirilmesi başlı başına bir derya, son noktası yok. Adamlar her sene oyundaki bir noktaya odaklanıyorlar. Yeni ekledikleri veya güncelledikler alanlar mevcut. He belki oyun kodlarına yansımış ama oyunda aktif olmamış noktalar mevcut olabilir ve testlerden geçmemiştir, açıklanmamıştır. Hatta bir alana müdahale edince diğer bölümde saçma hatalar olabiliyor. Yaptıkları iş iyi demiyorum ama uyguladıkları çalışma politikası bu. Her yazılım geliştirici şirkette olduğu gibi onlarda da oyuna ait eklenecek özelliklerin listleri, deadlinelar var. Belirttiğin kamera mevzusu tamamen bir bug dan ibaret. Bu özellik halen yok ve 3d motorunun sunduğu nimetin açıklarından faydalanılmış üstelik bu içeriden sızdırılma bir bilgi ile olduğu iddia ediliyor. Olabilir böyle şeyler. Belirttiğim gibi beklentilerimiz ne olmalı. Benim beklentim bu eklentilerden ziyade maç motorunda saçmalıkların olmaması.

merhaba917
18.Ağustos.2011, 01:40
siz de farkettiniz mi bilmem her yıl adamın suratında 1-2 cm yukarı doğru gidiş oluyor 2008'de alt dudak görünüyor 2009'da üst dudak 2010'da bıyıkları görünüyor 2011 burnunun ucu ve 2012 burnunun ortalarına yaklaştı. Fm 2020 gibi heralde adamın yüzü tamamen ortaya çıkacak :D

richard castle
18.Ağustos.2011, 04:36
Sanırım gerçekçiliğin yanısıra renklilik de fazlalaşacak gelecek FM' de. Kasım' a kadar muhtemelen yeni eklemeler gerçekleştirilecektir. Heyecanla bekliyorum :)

Bir de benim arzu ettiğim, hep maç sırasında, isteksiz oynayan ya da görevini yerine getiremeyen bir oyuncuya direkt komut vermekti. Bu olursa harika olur.

koraybahce
18.Ağustos.2011, 06:29
siz de farkettiniz mi bilmem her yıl adamın suratında 1-2 cm yukarı doğru gidiş oluyor 2008'de alt dudak görünüyor 2009'da üst dudak 2010'da bıyıkları görünüyor 2011 burnunun ucu ve 2012 burnunun ortalarına yaklaştı. Fm 2020 gibi heralde adamın yüzü tamamen ortaya çıkacak :D

2030 da da kafasının tepesi olur heralde sadece :D

prophet21
18.Ağustos.2011, 20:58
Sen son teklifini yaptığında "görüşülemez" tikini işaretleyince karşı taraf yani bilgisayar da bu durumu yaşıyor ve teklifi reddediyor. Ama bu tiki işaretlemezsen bilgisayar sana "yok kardeşim, taksitle olmaz, şu kadar peşin para ver" diyor. Durum normal yani.

Arkadaş transfer teklifi yaparken demiyor zaten. Kendi takımımızda bulunan bir oyuncuya teklif edildiğinde teklifi reddediyoruz mesela ; teklifi reddetmemizin sebebini soruyor bknz: oyuncu bu lıgden bı takıma verılmek ıstemıyor , teklif çok düşük vs.. burada ki seçeneklere oyuncu peşin ücret ile satılmak isteniyor gibi..

nikootinn
19.Ağustos.2011, 01:45
Arkadaş transfer teklifi yaparken demiyor zaten. Kendi takımımızda bulunan bir oyuncuya teklif edildiğinde teklifi reddediyoruz mesela ; teklifi reddetmemizin sebebini soruyor bknz: oyuncu bu lıgden bı takıma verılmek ıstemıyor , teklif çok düşük vs.. burada ki seçeneklere oyuncu peşin ücret ile satılmak isteniyor gibi..

Aynen öyle kardeşim (a)

caner9292
20.Ağustos.2011, 06:30
İlk resmi bilgilerin Türkçe çevirisini yapacak zaman bulmuş turksportal hayret :D

kalemci
20.Ağustos.2011, 06:32
Ne demek ki şimdi bu ?

Night_Mare17
20.Ağustos.2011, 06:44
Oyunu yine merakla beklıyorum fakat kendimi her olmusuz sonuca hazırladım .

Flawless Victory
20.Ağustos.2011, 10:16

Tamam aynı şey işte.

burc ugur
20.Ağustos.2011, 19:49
Artık teknik adam kamerası olsun ya mesela kamera açısı yedek kulübesi içerisinden gösterilsin sonra arada bir ayağa kalkıp saha kenarına falan gelelim .

Sizcede güzel olmazmıydı ?

ve birşey daha

mesela bazı oyuncular problem yaşasa teknik adamlarla .
antrenmana gelmedi uyarıları daha ayrıntılı olsa mesela (x adlı hocayla yasadıgı sorunlar nedeniyle vs.vs)
x adlı oyuncu izinsiz ülkesine gitti vs.
kadro dışı bırakıldı gibi uyarı/bildirimler olsa .

x adlı oyuncu ülkesinden geç döndü

x adlı oyuncu kampa geç katıldı (mesela kadromuza bakınca oyuncu ikonlarında dönmedi olsun
hani tatilde-mutsuz-vs falan yazarya)

oyuncular sadece teknik direktörü sevmiyor
bazen bence takım arkadaşlarıylada sorun yaşamalı
oyuncu bilgi ekranında X adlı oyuncu x adlı oyuncuyu sevmiyor da olabilir

x adlı oyuncu sözleşmesi bitmeden kulüpten habersiz x adlı takımla görüşüyor vs.

oyuna başlarken yada daha sonra favori takım gibi
favori oyuncu favori personel yazma olsun

antrenmanlarda kros çalışmaları olsun

son olarak gelişmemiş ülkelerin ligleri yer alacağına
birleşik arap emirlikleri - katar ligi - s.arabistan vs. olsun

Flawless Victory
03.Eylül.2011, 19:25
Aşağıdaki bilgiler alıntıdır ve doğruluğundan emin değilim. Eğer doğruysa bazı yenilikler skandal.

Bu sefer beklenenden erken olarak çikisi mart ayinda basin toplantisi ile açiklanan FM2012de büyük yenilikler bizleri bekliyor. Büyük bir kisim oyuncunun isteklerini daha fazla göz ardi edemeyen Miles Jacobson bombayi patlatti:

FM 2012 KONSOLLARA DA ÇIKACAK!

Bu müthis haberden sonra artik multi-platform bir seri olacak olan FMde ne gibi degisimler olacak görelim:

-Öncelikle oyundaki liglerin büyük bir kismi kaldirilacak. Zaten kimsenin oturup takim seçmedigi Ingiltere 5. Ligi, Polonya ligi gibi irili ufakli 48 lig oyundan çikarilarak Avrupanin önce gelen 8 ligi ve 30 takimi oyunda kalacak. Miles bu degisimin konsollarin islem gücü ile ilgili olmadigini, tamamen tasarimsal bir tercih oldugunun altini çizdi. Jacobsonin “Siz bizim ekran görüntülerinde AFC Wimbledon görüp aldanmayin, SI ofisinde oyunu Barcelona, Real Madrid disindaki takimlarla oynayan yoktur.” sözü gülüsmelere yol açti.

-Son yillarda 3B olarak büyük bir asama kaydeden maç motoru da komple elden geçirilecek ve grafikler next generation seviyesine tasinacak. Miles FM fanlarinin kötü grafikleri hak etmedigini ve serinin yeni oyunundaki devrimin görsel anlamda da bir sölen olarak devam edecegini belirtti.

-Maç motorundaki önemli bir yenilik de action sequencelar olacak. Yillardir kazma forvetlerden, basiretsiz kalecilerden muzdarip FM fanatiklerine ilaç gibi gelecek bu yenilik ile, penalti atislarinda, ceza sahasina yakin frikiklerde, kaleci ile karsi karsiya
pozisyonlarda ekrana çikacak tuslara dogru sekilde basmak golü atmamizi veya mutlak pozisyonu kurtarmamizi saglayacak. Ayrica yorulan oyuncularin pozisyon disinda bir kösede sabit durduklarinda kondisyonlarinin artacagi da söylentiler arasinda.

-Oyundaki taktiksel ekranlarda da bir sadelik gerektigini belirten Miles Jacobson, bundan sonra 4-3-3 ve 4-4-2 disindaki taktiklerin kalkacagini, bu taktikler disinda oyuncularin yerinin degistirilemeyecegini ve antin kuntin 300 tane taktiksel ayar yerine "beyler yerden oynuyoruz" tusu olacagini belirtti. “Tüm oyuncularda mouse olmasini bekleyemeyiz, oyunu mouse ile degil, 8 tus ve yön tuslarina uygun bir sekle sokmak durumundayiz. Taktik seçerken çok fazla seçenege de gerek yok. Zaten 3-5-2 mi kaldi yahu?” diye konusan Jacobson bu sözü ile salondan büyük alkis aldi.

-Oyunu çikarip bos durmayacaklarini belirten Jacobson, “Oyunu çikardiktan sonra iki ay içinde Sampiyonlar Ligi DLCmiz de indirilmeye hazir hale gelecek. Ayrica oyunun pre-order exclusiveleri için de önemli çalismalar yürütüyoruz. Mesela Gamestopa özel Lionel Messi DLCsini buradan duyuruyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

Football Manager 2012 daha birçok yenilik ile Kasim ayinda raflarda yerini alacak.

vego
03.Eylül.2011, 19:28
Uuu beybi rezillik diz boyu yalandır bu haber.

SAİT71
03.Eylül.2011, 19:29
Bana doğru gibi gelmedi... Oyun bu kadar büyük çapta değişiklik yapıp riske girmez bence. Ben Fm'i alt ligler için seviyorum. Hatta dahada artması gerektiğine inanıyorum. alt ligler çok zevklidir. Ayrıca Total Club Manager gibi maçı kendimizin oynaması çok saçma olur. Managerlik oyunundan çıkar.

sarianet
03.Eylül.2011, 19:50
yazıyı yazan eleman baya hayalperest biriymiş:D

leventb12
03.Eylül.2011, 19:59
Yahu one öyle bire bir pozisyonlarda tuşlarla atıcaz kaleci öle kurtaracak olmaz öle bence.

lexoqe
03.Eylül.2011, 20:02
[COLOR=Red]
Yillardır kazma forvetlerden, basiretsiz kalecilerden muzdarip FM fanatiklerine ilaç gibi gelecek bu yenilik ile, penalti atislarinda, ceza sahasina yakin frikiklerde, kaleci ile karsi karsiya
pozisyonlarda ekrana çikacak tuslara dogru sekilde basmak golü atmamizi veya mutlak pozisyonu kurtarmamizi saglayacak. Ayrica yorulan oyuncularin pozisyon disinda bir kösede sabit durduklarinda kondisyonlarinin artacagi da söylentiler arasinda.

Çok saçma. Biz taktiğimizi atarız ve takım oynar. Sİ ise oyuncunun verdiği taktiği oyunculara yansıtır. O gün oyuncu gol atamaz atamaz. Bunu da içerik belirler, ne biz biliriz ne de Sİ.

ozaniel
03.Eylül.2011, 22:00
Bariz parodi yapılmış, Lionel Messi'nin DLC'si mi olur.:D

Devil33
03.Eylül.2011, 22:50
yok artık.. Eger tuslarla kendimiz yonlendirecek olsak pes oynarız. Umarım öyle bi sacmalık yapmazlar

SAİT71
03.Eylül.2011, 23:05
Diğer firmaların uydurması mı acaba önünü kesmek, satışlarını düşürmek amaçlı...

aerysnmz
03.Eylül.2011, 23:49
Zaytung gibi sitelerin yaptığı heberlere benziyor.

nikootinn
04.Eylül.2011, 02:40
Bana da pek inandırıcı gelmedi,biri bizi keklemiş,böyle olursa zaten sigames çok oyuncu kaybeder,bu riski göze alıcaklarını sanmıyorum.

Ralph
04.Eylül.2011, 12:08
Bu yazıyı 2-3 ay önce okumuştum ben saçma sapan bi sitede. Yalan haber bu muhtemelen.

Zekirdek
04.Eylül.2011, 12:19
Ölümüne palavra diye düşünüyorum. Oyun böyle olursa parasız olsa almam. Vereceğim kargo parası boşa gider. Neyse alt ligler kaldırılırsa oyunu bırakırım onuda söylüyeyim.

Homer J.S
04.Eylül.2011, 13:31
Zaytung gibi bi şey, eğlenilmek için yazılmış.

nikootinn
04.Eylül.2011, 13:31
Bence inci sözlük :D

Coupet
04.Eylül.2011, 21:10
-Oyundaki taktiksel ekranlarda da bir sadelik gerektigini belirten Miles Jacobson, bundan sonra 4-3-3 ve 4-4-2 disindaki taktiklerin kalkacagini, bu taktikler disinda oyuncularin yerinin degistirilemeyecegini ve antin kuntin 300 tane taktiksel ayar yerine "beyler yerden oynuyoruz" tusu olacagini belirtti. “Tüm oyuncularda mouse olmasini bekleyemeyiz, oyunu mouse ile degil, 8 tus ve yön tuslarina uygun bir sekle sokmak durumundayiz. Taktik seçerken çok fazla seçenege de gerek yok. Zaten 3-5-2 mi kaldi yahu?” diye konusan Jacobson bu sözü ile salondan büyük alkis aldi.

Sırf şu bile dalga geçilmek için yazıldığını belli ediyor zaten. "beyler yerden oynuyoruz" tuşu :)

lexoqe
05.Eylül.2011, 02:02
Zaten böyle bir şeye kalkışamazlar :)

BleedingMoon
05.Eylül.2011, 02:28
3-5-2'nin yeri mi kaldı :D

tenten1985
12.Eylül.2011, 00:46
peki genel olarak oyunun hala oyunun türkçede çıkma ihtimali varmı yoksa resmi olarak türkçe dil paketi olmayacağı açıklandımı?

lexoqe
12.Eylül.2011, 02:43
2013 büyük ihtimalle Türkçe çıkacaktır.

berkay123456
12.Eylül.2011, 06:25
Almanya milli takımının lisansı fm 12 de alınacak diye bi haber okumuştum 1-2 yıl önce. Var mı öyle bi durum ?

NeFaKo
12.Eylül.2011, 17:11
Aşağıdaki bilgiler alıntıdır ve doğruluğundan emin değilim. Eğer doğruysa bazı yenilikler skandal.

Bu sefer beklenenden erken olarak çikisi mart ayinda basin toplantisi ile açiklanan FM2012de büyük yenilikler bizleri bekliyor. Büyük bir kisim oyuncunun isteklerini daha fazla göz ardi edemeyen Miles Jacobson bombayi patlatti:

FM 2012 KONSOLLARA DA ÇIKACAK!

Bu müthis haberden sonra artik multi-platform bir seri olacak olan FMde ne gibi degisimler olacak görelim:

-Öncelikle oyundaki liglerin büyük bir kismi kaldirilacak. Zaten kimsenin oturup takim seçmedigi Ingiltere 5. Ligi, Polonya ligi gibi irili ufakli 48 lig oyundan çikarilarak Avrupanin önce gelen 8 ligi ve 30 takimi oyunda kalacak. Miles bu degisimin konsollarin islem gücü ile ilgili olmadigini, tamamen tasarimsal bir tercih oldugunun altini çizdi. Jacobsonin “Siz bizim ekran görüntülerinde AFC Wimbledon görüp aldanmayin, SI ofisinde oyunu Barcelona, Real Madrid disindaki takimlarla oynayan yoktur.” sözü gülüsmelere yol açti.

-Son yillarda 3B olarak büyük bir asama kaydeden maç motoru da komple elden geçirilecek ve grafikler next generation seviyesine tasinacak. Miles FM fanlarinin kötü grafikleri hak etmedigini ve serinin yeni oyunundaki devrimin görsel anlamda da bir sölen olarak devam edecegini belirtti.

-Maç motorundaki önemli bir yenilik de action sequencelar olacak. Yillardir kazma forvetlerden, basiretsiz kalecilerden muzdarip FM fanatiklerine ilaç gibi gelecek bu yenilik ile, penalti atislarinda, ceza sahasina yakin frikiklerde, kaleci ile karsi karsiya

-Oyunu çikarip bos durmayacaklarini belirten Jacobson, “Oyunu çikardiktan sonra iki ay içinde Sampiyonlar Ligi DLCmiz de indirilmeye hazir hale gelecek. Ayrica oyunun pre-order exclusiveleri için de önemli çalismalar yürütüyoruz. Mesela Gamestopa özel Lionel Messi DLCsini buradan duyuruyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

Football Manager 2012 daha birçok yenilik ile Kasim ayinda raflarda yerini alacak.

bir nisan şakasıydı bu :D

DenizlispoR
12.Eylül.2011, 18:09
Ühü ühü konum silinmiş. :n:

İlk defa orjinal almayı planlıyorum.