PDA

View Full Version : TSK Kuzey Irak'a Girdi

goosfraba
17.Ağustos.2011, 23:36
şu an kandil ve diğer bölgeler havadan bombalanıyormuş.

ek olarak:

CandasTolga (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftwitter.com%2F%23% 2521%2FCandasTolga) Candaş Tolga Işık
Az once gorustugumuz askeri kaynaklar: Özel Kuvvetler'e bağlı kara unsurları saat 21 sularinda Hakkari sınırından Kuzey Irak'a intikal etti.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
17.Ağustos.2011, 23:37
inşAllah elle tutulur bişeyler çıkar.Çünkü şaka maka harbiden bıçak kemiğe dayanmayı bırak saplandı bile.

sananes
17.Ağustos.2011, 23:45
yıl 1999 pkk kendini fesh etme kararı alır,
yıl 2000 şehit sayısı 0
yıl 2001 şehit sayısı 0
yıl 2002 hükümetin çıraklık dönemi
yıl 2007 hükümetin kalfalık dönemi
yıl 2011 hükümetin ustalık dönemi

şimdi siyaset yazmak yasak diyenlere bu siyasi değil vicdani! benim içim yanıyor içim! bitmiş terörü oy için saçma açılımlarla hortlatanlara yazıklar olsun.

NOT: Arada vermediğim yıllarda kaçar şehit olduğunu da biliyordum da yazmadım canım acıyo çünkü, ama şunu söyleyebilirim sadece son bir haftada 25 şehit verdik!

DisCo
17.Ağustos.2011, 23:46
Bu döneme kadar bıçağın tene yaklaşması, teni delmesi, kemiğe dayanması ve kemiği de delmesiyle uğraştık. Bıçak canımızı acıtırsa sözel ifadelerle kınadık ya da anlık karşılık verdik. Ancak bıçak kendi halinde kaldığında bıçağın varlığını unuttuk.

Gün bıçağın ne yaptığına bakmadan ortadan kaldırma günüdür. Harekatta bunun sadece küçük bir bölümünü oluşturur. (Davullu zurnalı biz geliyoruz dememek kaydıyla) Gerekli tüm adımların atılması lazım. İşe bilinmez bir denklem gibi yaklaşmanın zamanı değildir.

GodfatheR
17.Ağustos.2011, 23:50
Bu iş bitmez. Bitmesi istenmiyor çünkü.

goosfraba
17.Ağustos.2011, 23:56
kara harekatı da başlamış.

cizre'de halk sokağa çıkmış protesto için.

europeanconquer
17.Ağustos.2011, 23:59
Açıklanmayan bir sürü şehit var daha bilmediğimiz niceleri.Bunlar kamuoyuna yansıyanlar.Dediklerine göre her Allah'ın günü şehit veriyormuşuz.Bu terör yiyip bitirdi ülkeyi.TSK çok geç girdi Kuzey Irak'a bıçak kemiğe saplandıktan sonra girmek ne fayda eder ? Giden şehitler şimdi geri dönecekmi ? Hayır.Allah bütün askerlerimizi korusun,şehit olanlara Rahmet eylesin.Diyecek çok şey var ama susuyorum.

SAİT71
17.Ağustos.2011, 23:59
Bu uçakların operasyonundan çok yara alacağını sanmıyorum Pkakanın. Çünkü onlar yerin dibinde çalıp oynarken mağaralarda saklanırken uçaklar boşuna bombalıyorlar. Bu pkk günübirlik operasyonlarla bitmeyeceği kesin. Zaten askeriyeninde durumu belli. Kısacası bana samimi gelmiyor bu operasyonlar ve açıklamalar.

Babam'da Irak'a gidiyor şuan çalışmaya. Erbil'e. Allah hayırlar versin :)

Trabzonspor
18.Ağustos.2011, 00:03
kara harekatı da başlamış.

cizre'de halk sokağa çıkmış protesto için.

Onlarıda vursunlar...

GodfatheR
18.Ağustos.2011, 00:04
Onlarıda vursunlar...

aynen. göz dağını vericen arkadaş.

Trabzonspor
18.Ağustos.2011, 00:05
aynen. göz dağını vericen arkadaş.

Gözdağından değil ya.Dağdakiyle uraşıyorsun biryandan şehirdeki pislikler çıkıyor ortaya.Polis nazik davranıyor çek vur ya 1-2 tane pilastik mi gerçek mi artık bir şekilde mermi kullan vur yeter da.

ThersoN
18.Ağustos.2011, 00:06
siyaset konuşmak yasak ama; işin içinde para varsa o iş çözülmez arkadaş; büyür,çatallanır,dallanır,budaklanır.

europeanconquer
18.Ağustos.2011, 00:07
Ne vurması ya bunları vursanda yenileri gelir.Bunu dediğime kendim bile inanmak istemiyorum ama böyle halkı sürgün etmek gerekir.Sürgün kolay bir çözüm gibi ama oradaki yaşamından zorla alıp götürülmek insana çok koyar.Tabi o sürgün edilenlerde gider dağa çıkar.

KaPaLı
18.Ağustos.2011, 00:07
Sorun dağda değilki. Böyle çıkıp teröristleri öldürüyolar diye olay çıkaranlara sıkacaksın ilk başta. Gram üzülürsem şerefsiz oğlu şerefsizim. Evet kafatasçıyım, evet faşistim.

goosfraba
18.Ağustos.2011, 00:10
SON DAKİKA! Türk ordusu karadan sınırı geçerek operasyonu başlattı

sui generis
18.Ağustos.2011, 00:20
vatanımız için inşallah hayırlısı olur. inşallah sağ yakalayıp ta getirmeyiz. gördüklerini vursunlar. malum sağ gelen ülkenin en kral yaşayanı oluyor. dokunamıyorsun!

ToRoSKaPLaNı
18.Ağustos.2011, 00:32
O kadar can gittikten sonra okadar anaların yüreği yandıktan sonra başlatmışsın operasyonu neye yarar.Bundan sonra tüm hepsini dağdan kazısan ne olacak ki zaten öyle birşey olmayacak.Adım gibi eminim sadece gözdağı vermek için yaplıyor bu operasyon.Sadece askeriyenin boş durmadığını göstermek,onca şehidimiz için suçluluk duygusunu bastırmak için yapılıyor.Hem hükümet olarak hem de askeriye olarak çok büyük yanlışlar yapıldı bu ülkede.Sen asker olarak hükümetine göz dağı vermezsen adamlar gelip sözde terör örgütü kurmaktan senin adamlarını tek tek içeriye almasına ses çıkartmazsan sonu böyle olur.Şimdi hükümete bağlı onun sözünden çıkamayan bir duruma düşersin.Şimdi hükümet karar çıkarmazsa ne olacak geri dönecek mecburen asker.Üstlerde bu olaylar döndükçe, bu hükümet başta oldukça bu olaylar sürer gider.Asker birşey yapmaya kalksa hükümet hemen atağa geçiyor yok balyoz yok ergenekon diyerek kendine göre terör örgütü oluşturulduğu için hemen askeri içeri alarak gündemi değiştiriyor bir anda.Madem terör örgütüne bu kadar karşısınız balyoz,ergenekon diye dolaşıyorsunuz ortalarda ozaman bunlara gösterdiğiniz ciddiyeti neden pkk ya hizbullaha ibda c ye göstermiyorsunuz.Kılıfına uydurarak bir bir başlarını serbest bıraktınız.Adamlar şimdi kim bilir hangi ülkede günlerini gün ediyor.Ama hükümet bunları görmez.Niye çünkü bunlar yandaş.Hükümet için varsa yoksa askeri personelin sözde kurduğu örgütler var.Hey yavrum hey.Biz de burada kendimizi avutalım.Daha çok görürüz biz şehit haberlerini.Yazık...

Suicider
18.Ağustos.2011, 00:33
Gerek yoktu yahu.10-20 şehit daha vereydikte öle girseydiniz.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 00:54
NTV'de programı izledim adam çok güzel konuştu. Hollanda havalimanına indik karşılayan xxx bize şurası pkakanın bürosu dedi. Şaka gibi ama gerçek. Bir çok önemli destekçisi varken sen istediğin kadar uçakla dağlara bomba at. Bitmez kardeşim. İlk okul çocuğu biliyor bunu. 10 vursan arkadan 30 gelecek.

DisCo
18.Ağustos.2011, 01:01
Bu ülke insanlarının başına tarihten bugüne kadar hep birşeyler musallat edilmiştir. Çünkü bu toplumu zora düşürecek ve gelişmesini engelleyecek birşey musallat etmediğiniz zaman kendini geliştiren ve hükmeden bir güç haline geliyor. Savaşta açamıyorlar çünkü yine biliyorlar ki bu topluma karşı savaşarak kazanmak mümkün değildir.

Geçmişten günümüze kadar bir çok sorun bu ülkenin başına getirildi. Bugün terör sorunu var ve artık yapacak birşey kalmadığında Galatasaraylı - Fenerbahçeli diye toplumu ikiye bölüp birbirine kırdırırlar. Burada hemfikiriz sanırım.

Terör sadece silahlı eylemle yapılmaz. Bunun birde destek görmesi gerekir. Bu desteğin sağlanabilmesi içinde insanları kendi görüşünüze çekmek zorundasınız. Şimdi sokağa çıkana bir tane sıkalım veya bunları sürgün edelim diyoruz. Zaten zamanında bunlar olduğu için bu adamlar sokağa çıkıyor. Siz kürtsünüz gelin bakayım diyerek kürt olan ama senin benim gibi hayatını süren insanlar sorgulandı. Ailelerinden, akrabalarından birçok kişi öldürüldü. Yerlerinden yurtlarından edildiler. Ermenice konuşana birşey demediler, arapça konuşana birşey demediler ne bileyim aklınıza gelen binlerce dile birşey demediler ama kürtçe konuşanı içeri aldılar, kürtçeyi yasakladılar. Yani güzel bir şekilde devlete karşı düşman edildiler. Oradaki adam teröristleri silah alıp dağa çıkan, devlete isyan eden olarak görmüyor ki. Kendisine yapılanın intikamını alan bir kurtuluş gücü olarak görüyor. Bunun için devlete düşman olunur mu demeyin. Ben bugün forumda uyarı veriyorum diye bana düşman olanlar var. Ailenizden birisi öldürülse sizde Allah razı olsun demezsiniz.

Tarifin en başına tekrar dönelim.

- Bu milletin huzurlu olarak varlığını sürdürmemesi lazım.
- Bunun destek görmesi için bir amaç süsü verilmesi lazım.
- Amaç doğrultusunda insanların bu çizgiye çekilmesi lazım.

Kürtleri devlete düşman edip devleti zalim gösterip kurtuluşu sağlayacak bir örgüt kurarak destek aldılar. Bu bölge insanını kandırmak daha kolay olduğu için kürtleri seçtiler. Yoksa seçilenler alevi, laz, çerkezde olabilirdi. O gün bugündür terörün sıkıntısını çekiyoruz.

Bu kadar oyunu yapan adam senin içine de hain sokmaz mı? Ordunun içinde bu işin sürmesi için çalışanlar var. Bunu ben uydurmuyorum. Ordunun telsizinde heronları düşürmemiz lazım çok kayıp verdik diyen bir ordu mensubu varsa artık fazla konuşmaya gerek yoktur. Bu adama hala bir ceza verilmediyse yine fazla konuşmaya gerek yoktur.

O yüzden biz şimdi birşeyin ayrımına varmamız lazım. Terörün bitmesi mi önemlidir yoksa yıllara göre verdiğimiz şehit sayısı azsa ona göre mi mutlu olacağız. Bu örgüt yeşermeye başladığı günden bugüne ne kadar hükümet gelip geçtiyse suçludur. Sen, ben, öteki suçludur.

Nedvedmania
18.Ağustos.2011, 01:16
Madem bombalayacaktın niye o kadar şehit verilmesini bekledin ? Madem şimdi bombalayacaktın niye "Ramazan barış ayıdır, sabrediyoruz" dedin ?

İnşallah sadece bir gecelik saldırı değildir.

LaigLeNoiR
18.Ağustos.2011, 01:20
Biz burada rahat rahat oturuyoruz. Allah oralardaki askerlerimize güç kuvvet versin.

TR.CaPTaiN
18.Ağustos.2011, 01:25
Terörle mücadelede şimdiye kadar her açıdan zaafiyet oldu. Hayatında silah görmemiş insanlara 2-3 ay eğitim verilip hayatını dağlarda sürdüren teröristlere karşı savaşmaları istendi, hatta hala isteniyor. Hepimiz vatanımızı çok seviyoruz, gerekirse canımızı da veririz ama Hakkari'de, Şırnak'ta askerlik yapan insan gün sayıyor, bitsin de hayatıma bakayım diye düşünüyor. Ailesiyle konuşup özlem çekiyor. Yani geleceğim nokta bu sistemle terörle mücadelede ne derece motivasyon sağlanabilir ki ? Bir ton askerimiz çıkıyor araziye açık hedef halinde, bunun yanı sıra mayın gibi kalleş bir silahın da hedefi durumundalar.

Hatırlayanlar olacaktır Köprü dizisinde "gidemediğin yer senin değildir" şeklinde bir söze vurgu vardı. Gerçi o sözün orjinalinin asıl amacı farklıydı ama bu duruma da uyarlanabilir. Bizler Kürdistan diye birşey olmaz vs. desek de Irak'ın işgalinden sonra Kuzey Irak'ta Kürdistan diye bir yapı oluşturuldu ve bölgede peşmergeyle teröristler işbirliği içerisinde. Şuan özellikle güneydoğu bölgesinde devlet var mı ? Eğer varsa nasıl oluyor da bu teröristler çıkıp yol kesiyor, kimlik kontrolü yapıyor, sokakta sivil polisi arkadan vuruyor, karakol basıp asker kaçırıyor, halka kepenk açmayın dediklerinde açılmıyor, teröristler vergi topluyor ve bu vergiyi vermeyenler öldürülüyor; Şanlıurfa'da 2-3 gün önce benzinlik sahibi 2 kardeş PKK'ya haraç vermediği için öldürüldü. Devlet ne doğru düzgün vergi alabiliyor, ne memurunu koruyabiliyor, ne ordaki insanları koruyabiliyor. E bunların yapılmadığı yerde de devlet zaten yok demektir.

Şimdi Kandil'in bombalandığı söyleniyor. Umarım sadece halkın gazını alma operasyonu değil gerçekten amaçlı bir operasyondur. Geçenlerde bir sitede Şemdin Sakık'ın ifadeleri vardı. Kandil için mağaraların tünellerle birbirine bağlandığını ve 2000 kişinin aynı anda yer altında saklanabileceğini söylüyordu. Teröristler Kandil'de elektrik santrali bile kurmuşlar. Ülkemizi daha da zorlu bir süreç bekliyor, inşallah bu terör belasından en kısa sürede kurtuluruz.

Time Cris
18.Ağustos.2011, 01:28
Sonunda biraz zeka.Ya arkadaşım senin arkanda Türk milleti var.Bu milleti yönetemiyorsunuz yönetemiyorsunuz.Kurtuluş Savaşını silah kısıtlı kazanmış bu millet.Terör örgütü internettede atağa kalktı.Gözdağı vermek şart ama eğer gider sen o protestocuları öldürürsen ülke karışır.Bu sefer ayaklanmalar başlar.Her şeyide yürekle yapmamak lazım.Bu karışıklıktan yararlanacak ülkede de çok açıkcası.

ancar
18.Ağustos.2011, 01:34
İnşallah elle tutulur bir şey olur bu harekatta. Artık bıçak kemiği geçti deldi kanatıyor orayı en başından beri yanlış gidilen bir sürü şey var birinci yanlış açılım. Siyaset yasak ama inşallah sonu iyi biter bu operasyonun. Allah operasyona giden askerlerimize güç kuvvet versin.

BaGa TaRKaN
18.Ağustos.2011, 01:34
Yarın Neler Olacak, Bunu Düşünmek Lazım

DisCo
18.Ağustos.2011, 01:50
Geçenlerde bir sitede Şemdin Sakık'ın ifadeleri vardı. Kandil için mağaraların tünellerle birbirine bağlandığını ve 2000 kişinin aynı anda yer altında saklanabileceğini söylüyordu. Teröristler Kandil'de elektrik santrali bile kurmuşlar. Ülkemizi daha da zorlu bir süreç bekliyor, inşallah bu terör belasından en kısa sürede kurtuluruz.

Geçmiş operasyonun görüntülerinde görülüyor. Uçaklar geldiği anda sağa sola kaçışıp ortadan kayboldular. Uçaklar bombaları bırakırken voleybol sahasının görüntüsü ise ilginçti.

Zaten sözde üst yetkilileri Irak'ta güzel bir yaşantı içerisinde yaşıyor. Dağda dağlıktan çıkmış resmen sosyal tesis haline gelmiş durumda. Buradan uçak kalktığı gibi anında telefon ile haberi gidiyor. Herkes ortadan kayboluyor. Bizde milyon dolarları gökten aşağı bırakıyoruz.

Yine hep duyarız. Şu kadar asker şehit edildi. Gecenin karanlığından faydalanıp kaçtılar. Takip etmezsen kaçar. Şehirlerdeki evlerini, dağlardaki gizli mağaralarını bilmezsen kaçar. Üstüne ben burdayım der gibi yerini belli edersen pusuyada düşersin.

O zaman ben şunu düşünüyorum. Ya bu işin bitmesi istenmiyor ya da bu işi bitirmek bizim kurduğumuz düz mantıklarla olmuyor.

C h A o S
18.Ağustos.2011, 01:59
pkk denen illeti kökten halledilmek istense şimdiye kadar kesinlikle halledilirdi.Anlamıyom arkadaş o kadar cephanelerimiz,askerimiz vs.sistemlerimiz var ancak allahın dağında adamları vuramıyoz.Bugün o kadar bombalandı kandil felan bakalım yarın kaç kişi ölmüş?Boş dağları mı bombalıyoruz.? Aslında bilmem kaç yüz tane helikopteri,uçağı tutucaksın havadan her yeri benzine bulayacaksın.Vericen ateşi yansın her yer.Her gün şehit haberi almaktan bıktık.Yok sabrımız kalmadı,sözün bittiği yer gibi sözlerle bu işler olmuyor.İcraat yapında görelim.Öldürün bilmem kaç yüz tane pkkalıyıda birazda biz gülek eğlenek.

Sekopej
18.Ağustos.2011, 01:59
Sahip olamadığımız istihbarat ağı, Burak'ın dediği gibi buradan uçak kalktığında orada haber duyuluyor ama tam tersi bizim için işlemiyor.

Bu ağı kurdurmayanlar da yine içimizdeki vatan hainleri, olay Kandil'i yerle bir etmek değil, olay içimizdeki hainler, terörden beslenenler, terörün sürmesinden çıkar sağlayanlar, bunların yok edilmesi. O kadar geniş yelpaze ki bu çıkarcılar, soruşturmaya kalksan ucu nerelere nerelere gidiyor şaşar kalırsınız.

Sekopej
18.Ağustos.2011, 02:02
pkk denen illeti kökten halledilmek istense şimdiye kadar kesinlikle halledilirdi.Anlamıyom arkadaş o kadar cephanelerimiz,askerimiz vs.sistemlerimiz var ancak allahın dağında adamları vuramıyoz.Bugün o kadar bombalandı kandil felan bakalım yarın kaç kişi ölmüş?Boş dağları bombalıyoruz.Aslında bilmem kaç yüz tane helikopteri,uçağı tutucaksın havadan her yeri benzine bulayacaksın.Vericen ateşi yansın her yer.Her gün şehir haberi almaktan bıktık.Yok sabrımız kalmadı,sözün bittiği yer gibi sözlerle bu işler olmuyor.İcraat yapında görelim.Öldürün bilmem kaç yüz tane pkkalıyıda birazda biz gülek eğlenek.

Kimyasal silah kullanacaksın, Kandil'in bizim sınırlarımızda kalan kısmını boşaltacaksın, İran ve Irak'a haber vereceksin siviller varsa uyarsınlar diye, sonra da atacaksın kimyasalı. İnsanlık suçuysa insanlık suçu, orada canlı kalmayacak, bırakın doğa da zarar görsün 50 sene kullanılamasın orası sorun değil.

Biraz gaddarlık olarak görülebilir, hırsla çok uç çözüm önerileri sunulabilir ama bunlara hiç gerek olmadan da çözülür yeter ki çözecek kuvvet ve cesaret olsun.

europeanconquer
18.Ağustos.2011, 02:05
Yalnız bu öneri çok tehlikeli.Zaten Türkiye'de kimyasal silahda fazla yoktur.

sarianet
18.Ağustos.2011, 02:08
mesele sinekleri öldürmek değil mesele bataklığı kurutmak olmalı ama sinekler her tarafımıza bulaşmışken bunarın kökünü kazımak iyi olacak ama operasyondan köklü bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

iş kandille bitse türk ordusu kandili yerle bir eder önemli olan kandilin arkasında hangi ülke var hangi ülke kandili destekliyor hangi ülke bizim güçlü olmamızı istemiyor. bunu bilmemek için kör sağır dilsiz olmak lazım. kandilin arkasındaki ülkeleri ve içimizdeki pkklıları temizlemek en başta iş olmalı.

pkkyı kimlerin neden çıkarttığını şu son üç beş senede gördük yavaş yavaş kökleri kazılıyor ama pkknın arkasındaki ülkeler oldukça kandil dağını yerle bir etsen bi şey elde edemezsin.

Sekopej
18.Ağustos.2011, 02:08
Olacağından değil, zaten yaptırmazlar, kızgınlığın verdiği hırsla söylenen bir şey.

sarianet
18.Ağustos.2011, 02:10
Bu bombadırman Türkiye tarihinde ilk

PKK kamplarına akşam saatlerine başlayan hava operasyonu Türkiye tarihinde, kullanılan malzemeler bakımından bir ilk olduğu bildirildi.

Türk ordusu ilk kez, ABD'nin Pakistan'daki El Kaide kamplarını bombalamada kullandığı 'ağıre bombardıman' malzemelerini kullanıyor..

Günlerdir Diyarbakır'daki askeri üsse bu malzemeler yığılıyordu..

Bombardımanın gece boyunca ve gündüz saatlerinde de süreceği iddia ediliyor.. Bombardıman, sadece kamplara değil, gençlik örgütlemesinin yapıldığı yerleşim yerlerine de yapılıyor.

Haber kanallarına bağlanan emekli askerler ve uzmanlar, bu türden büyük bir operasyonun PKK'ya 3-4 yıla malolacağını bu süre içinde toparlanmasının hayli zor olacağı görüşünde bulundular..

Bu arada bombardımanın yaklaşık 400 km'lik bir alan boyunca yapıldığı da bildiriliyor.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 02:15
Madem böyle iki bomba atınca Pkaka 3-4 yıl toparlanamıyormuş bizimkiler bu malzemeleri niye hangarlarda bekletiyorlar? Neden bunca zaman kullanmıyorlar. İlla Pkaka üstümüze gelip katliammı yapsın? Saçmalık. Hiç birşey olmaz. iki sığınak yıkılır tamam.

C h A o S
18.Ağustos.2011, 02:19
Kimyasal silah kullanacaksın, Kandil'in bizim sınırlarımızda kalan kısmını boşaltacaksın, İran ve Irak'a haber vereceksin siviller varsa uyarsınlar diye, sonra da atacaksın kimyasalı. İnsanlık suçuysa insanlık suçu, orada canlı kalmayacak, bırakın doğa da zarar görsün 50 sene kullanılamasın orası sorun değil.

Biraz gaddarlık olarak görülebilir, hırsla çok uç çözüm önerileri sunulabilir ama bunlara hiç gerek olmadan da çözülür yeter ki çözecek kuvvet ve cesaret olsun.

Gaddarlıksa can kurban böyle gaddarlığa.Silah,top,tüfek işlemiyorsa kimyasal silahlar kullanılsın.Yeterki o dağlar yerle bir olsun.Ama maalesef öyle bir şeyin olma ihtimali yok.

DisCo
18.Ağustos.2011, 02:21
Madem böyle iki bomba atınca Pkaka 3-4 yıl toparlanamıyormuş bizimkiler bu malzemeleri niye hangarlarda bekletiyorlar? Neden bunca zaman kullanmıyorlar. İlla Pkaka üstümüze gelip katliammı yapsın? Saçmalık. Hiç birşey olmaz. iki sığınak yıkılır tamam.

Amerika izin vermiyordu.

Tabi bu haberler şunu anlatıyor. Başbakan bir laf söyledi ve gerçektende söz konuşulmadı icraat yapıldı. Bu icraat yapılırken Amerika izin vermemesine rağmen dinlenilmedi. Yani Amerika'ya da rest çekebiliyoruz. Tamamen bunları anlatan haberler.

Belki abartı kabul edilecek ama hem dağ kadrosu hem liderleri şimdi serin serin tvden takip ediyorlardır. Belli bir ekibide dağda ölmeleri için bırakmışlardır. Çünkü onun propagandasını yapacaklar. Devlet katliam yaptı diye.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 02:26
Tabiki, Pkakadada piyonlar vardır. Hatta bu durum uğruna kendini feda edenler bile vardır dağda çatışıp ölmek için.

sarianet
18.Ağustos.2011, 02:28
bizim burda bildiğimizi komutanlarımız hayli hayli biliyordur o yüzden benim o konuda sıkıntım yok
asıl sıkıntım bu bataklığın kurutulması. pkk avrupada her ülkede büro açabiliyorsa bilmem hangi devletten yardım alıyorsa sıkıntı orda yoksa öldür öldür adam mı yok yenisi gelir

DenizlispoR
18.Ağustos.2011, 02:34
Katliam yapılsın istiyorum,evet ben de İsmail abi gibi kafatasçıyım,faşistin önde gideniyim. Ne yazık ki bunlar bir orman gibi hür ve kardeşçesine yaşamak istemiyorlar.

TR.CaPTaiN
18.Ağustos.2011, 02:35
Geçmiş operasyonun görüntülerinde görülüyor. Uçaklar geldiği anda sağa sola kaçışıp ortadan kayboldular. Uçaklar bombaları bırakırken voleybol sahasının görüntüsü ise ilginçti.

Zaten sözde üst yetkilileri Irak'ta güzel bir yaşantı içerisinde yaşıyor. Dağda dağlıktan çıkmış resmen sosyal tesis haline gelmiş durumda. Buradan uçak kalktığı gibi anında telefon ile haberi gidiyor. Herkes ortadan kayboluyor. Bizde milyon dolarları gökten aşağı bırakıyoruz.

Yine hep duyarız. Şu kadar asker şehit edildi. Gecenin karanlığından faydalanıp kaçtılar. Takip etmezsen kaçar. Şehirlerdeki evlerini, dağlardaki gizli mağaralarını bilmezsen kaçar. Üstüne ben burdayım der gibi yerini belli edersen pusuyada düşersin.

O zaman ben şunu düşünüyorum. Ya bu işin bitmesi istenmiyor ya da bu işi bitirmek bizim kurduğumuz düz mantıklarla olmuyor.

Kesinlikle bu işten nemalananların sayısı çok fazla. İçerde dışarda, siyasi, ekonomik her açıdan çok fazla nemalananlar var. En basitinden uyuşturucu kaçakçıları, silah kaçakçıları, mazot kaçakçıları; daha büyük resimde ise bölgede güçlü bir Türkiye istemeyen dış güçler.

30 yıl Yunanistan'la savaşsak herhalde şimdiye 30 kez Yunanistan'ı almıştık. Artık şehit haberlerinden sonra "bölgede geniş çaplı operasyonlar başladı", "sözün bittiği yerdeyiz", "terörle mücadelemiz kararlı şekilde devam edecek" gibi klasik cümleler değil icraat görmek istiyoruz.

Serkan'ın dediği gibi en temiz yol kimyasal silah. Ama kimyasal silah için de güçlü olmak lazım. Çünkü bu dünya düzeninde güçlü olan ne yaparsa yapsın haklıdır. İsrail, Amerika yasak olan misket bombalarını istedikleri zaman rahatça kullanıyor ama kimseden ses çıkmıyor. Biz kullansak ilk bu 2 devlet ortalığı ayağa kaldırır. O zaman da biz gücümüzün ne derece olduğunu görmüş oluruz.

nannar
18.Ağustos.2011, 02:42
PKK'nin yönetici kadrosu dağda ya da PKK kamplarında yaşamıyor.Adamlar baya bildiğin villalarda ve Avrupa ülkelerinde falan yaşıyorlar. Bu işin çözümü düşünüldüğü kadar basit olsaydı keşke ama yurt dışından da çok destek verildiği için tek taraflı olmuyor.Zaten askeriyenin içerisinde bile bu örgütün ajanları olduğu konuşulurken ordunun işi gerçekten çok zor. Zamanında kurulan istiklala mahkemeleri tekrar kurulup gerekirse 1 yıl boyunca örgütü destekleyen milletvekilleri, Tunceli'de polisi taşlayan çocuklar ve aileleri, Bu işi aleni bir şekilde parti binalarında yapan siyasiler ve şehirlerde PKK'yı bir terör örgütü olarak kabul etmeyen,onları kendi ulusunun temsilcisi gibi görerek savunun herkes bu mahkemelerde yargılanacak idam edilirse yani daha net konuşursak kanlı bir müdahale olursa belki caydırıcı bir çözüm olur ve bu kesim geri adım atar. Aksi takdirde siyasetle ya da dağı bombalamakla zor bu iş. Ordunun önce yapması gereken işse şehirlerle dağın irtibatını tamamen keserek dağdakileri açlıktan ölmeye mahkum etmek. Çözüm çok zorlu ama imkansız değil. Konu bizim iç meselemiz bile değil aslında ama sanki konunun tamamen kürtlerin haklarını savunmasına getirerek daraltmaya çalışanlar var. Türkiye'nin güçlenerek büyümesi Avrupa ülkeleri için çok büyük bir tehdit oluşturuyor ve bu yüzden sürekli bu tarz olaylar çıkarmak için arkadan destek veriyorlar. Devlet yönetiminin Avrupa ülkeleri ile ilişkilerini çok ciddi anlamda irdelemesi ve bazı önlemler alması lazım. Allah devleti yönetenlere de ,şu anda askerlik görevini yapanlara da ,şehit olan gençlerimizin ailelerine de,bu zorlu süreçte ülke insanımıza da sabır versin.

TR.CaPTaiN
18.Ağustos.2011, 02:44
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Bağlar Köyü yakınlarında bir grup PKK'lı tarafından askeri konvoya saldırı düzenlendi.

Şemdinli İlçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Bağlar Köyü yakınlarında, ilçe merkezinden sınır birliklerine doğru giden askeri konvoya, bir grup PKK'lı tarafından saldırı düzenlendi.

Askerlerle, PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmanın bir süre devam ettiği belirtilirken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

İnternethaber

DisCo
18.Ağustos.2011, 02:52
Bu işin çözülmesi için Türkiye herhangi bir alanda öyle bir hamle yapmalı ki destek veren bütün ülkeler Türkiye'ye muhtaç olmalıdır. Bu sayede Türkiye'nin tavrı almasına karşı korkup bu işe destek vermeyi kessinler.

Onun haricinde ne yaparsanız yapın dış güçler istemeden bu iş bitmez. Asala örneği gibi. Bugünde doğuyu verdik diyelim. Bu sefer orada güçlenip bize kafa tutarlar. Tamamen egemenliklerini mi kabul ettik. Ülkenin adını değiştik vs. Bunlar yine çözüm olmaz. Yani bu bölgeye kim hakim olursa olsun dış güçlerin emrinde olmadıkça rahat etmemesi için birşeyler yapılır.

Çoğu zamanda duyuyorum. Başta ben olacaktım ki tüm devletlere rest çekip bu işi çözerdim. Ben olacağı söyliyim. Bu fikri dillendirdiğiniz günün ertesi günü suikaste kurban gidersiniz. Bu ülke bunları daha önce çok gördü. Gaffar Okkan gibi. Şehrin merkezinde öldürdüler ama ne kimse duydu ne de gördü.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 03:05
Bu adamların orda güçlü olabilmesinin tek nedeni zaten dış güçler. O kaynağı kessen barınamayacakları için çökecekler. Gıda mühimmat ilaç her türlü olanakları var. Bugün bunları sağlayan yarın helikopterde verir.

footballer33
18.Ağustos.2011, 03:12
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin Bağlar Köyü yakınlarında bir grup PKK'lı tarafından askeri konvoya saldırı düzenlendi.

Şemdinli İlçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Bağlar Köyü yakınlarında, ilçe merkezinden sınır birliklerine doğru giden askeri konvoya, bir grup PKK'lı tarafından saldırı düzenlendi.

Askerlerle, PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmanın bir süre devam ettiği belirtilirken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

İnternethaber
Umarım bu kez de şehit haberi almayız. :mad: :( Ah ulan, ahhh. Yazılacak o kadar çok şey var ki, ama susmak zorundayım. :icon_mad:

Vieri
18.Ağustos.2011, 03:14
Buradan bilgisayar başından ve şehir içinden konuşmak ne kadar kolay olsada, Allah orada görevde olan tüm askerlerimizi korusun, görevleri uğruna şehit düşen askerlerimizin ruhu şad olsun, Allah ailelerine sabır versin, çok acı.

SyNdRoMe23
18.Ağustos.2011, 03:17
bugün kimyasal silah atalım katledelim hepsini diyen zihniyetle terör yandaşı arasında hiç bir fark görmüyorum. kimyasal silah atmak devlet terörüdür. tek fark arada "devlet" kelimesinin olması. bugün kaddafi'nin esad'ın yaptıkları ne kadar kötüyse bu fikirlerde o kadar kötü!

DisCo
18.Ağustos.2011, 03:31
kimyasal silah atmak devlet terörüdür. tek fark arada "devlet" kelimesinin olması. bugün kaddafi'nin esad'ın yaptıkları ne kadar kötüyse bu fikirlerde o kadar kötü!

Evrensel ahlak kurallarına baktığımızda yaşayan bir canlının ölmesi bile yanlıştır. Bu durum bir bitki için bile geçerlidir. Orası ayrı bir konudur.

Kaddafi'nin yönetimine karşı halk isyan ediyor. Çünkü verilerde gösteriyor ki ülkede para getiren her işin ucundan bir çocuğu tutuyor. Ülkede internetin ücretiyle biz burada neler neler alıyoruz. Yani halk yoksulluğa ve dünyadan habersizliğe itilmiş durumdadır. Adamlar dünyayı bilmedikleri için kendi şartlarını çok lüks zannediyor. Bunun üzerine halk ayaklanıyor. Halkın amacı baştaki kişinin değişmesidir. Baştaki kişide koltuk sevdası yüzünden gücünü kullanıp insanları öldürüyor.

Burada ise devletin bütünlüğüne, güvenliğine ve huzuruna karşı silahlanmış bir örgüt bulunuyor. İkisi aynı kefede değildir.

C h A o S
18.Ağustos.2011, 03:35
bugün kimyasal silah atalım katledelim hepsini diyen zihniyetle terör yandaşı arasında hiç bir fark görmüyorum. kimyasal silah atmak devlet terörüdür. tek fark arada "devlet" kelimesinin olması. bugün kaddafi'nin esad'ın yaptıkları ne kadar kötüyse bu fikirlerde o kadar kötü!

Gidipte masum halka karşı kullanılsın demiyoruz kimyasal silahı.Artık işin boyutu bam başka yere geldi.Bunlar kimyasaldan anlar ancak!

anil luque
18.Ağustos.2011, 03:36
siyaset yasak olduğu için bazı konulardan kaçınarak konuşmaya çalışacağım. Aslında söylenecek çok söz var tabiki. kimsenin aklına gelmiyor olabilir ama ülkemizde bordo bereli denen bir oluşum var. dünya üzerindeki en yetenekli askerler diyebilriz. benimki sadece hayal ürünü yani bunu gerek dış güçler gerek içimizdekiler yaptırmazlar kesinlikle ama bölgeye bordo bereli sevkiyatı yapılsa çok etkili olmaz mı ?

Reingman
18.Ağustos.2011, 03:44
Ne yapılırsa yapılsın. Yerim kimyasalını yerim atom bombasını. Atacaksın gerekiyorsa. Yoksa çıkıp konuşmakla olmaz bunlar. Ya adam gibi kabul et ben başka yerlerden emir alıyorum diye. Ya da adam olup yap bunları. Yıllardır diyorum. Eğer bu ülkeye 2. bi Atatürk gelmezse bu ülke yok olacak. Eğer Atatürk gelemiyorsa da birinin çıkıp Hitler olması lazım. Yoksa daha çok ağlarız.

DisCo
18.Ağustos.2011, 03:46
Uçaklar seri bir şekilde gitmeye devam ediyor.

Reingman
18.Ağustos.2011, 03:47
siyaset yasak olduğu için bazı konulardan kaçınarak konuşmaya çalışacağım. Aslında söylenecek çok söz var tabiki. kimsenin aklına gelmiyor olabilir ama ülkemizde bordo bereli denen bir oluşum var. dünya üzerindeki en yetenekli askerler diyebilriz. benimki sadece hayal ürünü yani bunu gerek dış güçler gerek içimizdekiler yaptırmazlar kesinlikle ama bölgeye bordo bereli sevkiyatı yapılsa çok etkili olmaz mı ?

Bordo Bereli denilen askerler dünyanın en çok eğitim gören askerleri. Ve dünyanın en iyisi. Bir kanalda bununla ilgili konuşulurken duymuştum. Bordo Bereliler'in pkkya verdiği şehit sayısı 10dan fazla değil.Ama şu an dağda olan askerlerimiz yeni askerler. 3 aylık 4 aylık askerler. Silah tutmayı yeni öğrenen insanlar.

anil luque
18.Ağustos.2011, 03:51
Bordo Bereli denilen askerler dünyanın en çok eğitim gören askerleri. Ve dünyanın en iyisi. Bir kanalda bununla ilgili konuşulurken duymuştum. Bordo Bereliler'in pkkya verdiği şehit sayısı 10dan fazla değil.Ama şu an dağda olan askerlerimiz yeni askerler. 3 aylık 4 aylık askerler. Silah tutmayı yeni öğrenen insanlar.

Tamam işte hocam ben de bundan bahsediyorum. Bordo bereliler işi kökünden çözebilecek kapasitede ben buna inanıyorum ama o kadar olmasa bile çok büyük darbe indirebilirler. Neden bu yola gidilmiyor orası açık tabii..

Reingman
18.Ağustos.2011, 03:55
Tamam işte hocam ben de bundan bahsediyorum. Bordo bereliler işi kökünden çözebilecek kapasitede ben buna inanıyorum ama o kadar olmasa bile çok büyük darbe indirebilirler. Neden bu yola gidilmiyor orası açık tabii..

Evet gayet açık bence de. Göndermiyolar nedense.

ancar
18.Ağustos.2011, 03:57
Atacaksın kimyasalı falan bitecek devlet suçuysa suç bıktık artık bunlardan hepimiz askere gideceğiz bende dahil olmak üzere herkesin ailesi var 2-3 tane başı boş aklı zıtlıklara eren aynı ülke toprakları içinde yaşayıp savaşan başka akılsız insan var mıdır

guarin14
18.Ağustos.2011, 03:58
Bu iş hava saldırısıyla olacak iş değil.Sağlam profesyonel orduyla kara saldırısı olmalı,bunun içinde sağlam istibahrat gerekli tabi ki fakat bu istbahratı biz kendimiz sağlamalıyız,Amerika'ya güvenilmemeli.

Bu kadar saldırısında belki fazla sayıda şehit verebiliriz fakat anca bu işi böyle bitirebiliriz.Ama ne yazık ki bitirmek o kadar kolay değil.Türkiye bu olayda Pkk çatısında bir çok devletle uğraşıyor.Siyasetçilerin müttefiğimiz diye adlandırdıgı devletler,Pkk'ya en baba desteği veren devletler.

Ntv'de Ankara temsilsici söyledi Beyaz Saray'da Pjak'a(Pkk'nın İran'da ki kolu) destek veren bir birim varmış ve bu bilinen birşey.Böyle bir birimi olan devletin Pkk'ya terör örgütü demesi ne kadar inandırıcı?

RasAnt
18.Ağustos.2011, 04:03
Sonunda gerçek anlamda operasyon başlandı millet olarak bu sevindirici haberi yıllar sonra duymak mutluluk verici inş askerlerimizin ve şehitlerimizin gücüyle kökünü temizleyeceğiz bu illetin

E.Cartman
18.Ağustos.2011, 04:04
Şu anda PKK ülkenin doğusundaki dağlardan başlayarak Kandil'dekilere, Zap'takilere falan şehir kurmuş durumdalar. Yukardan bombalayarak anca 1-2 mağara çökertilir, ya da bir mağaranın girişi kapanır. 1-2 sene evvel TV'de terk edilmiş bir mağarayı göstermişlerdi. Adamlar sandığımızdan çok daha lüks içinde yaşıyorlar, mağaralarda daha doğrusu dağ içi şehirlerinde her türlü imkana sahipler. Bu atılan bombalar umurlarında olmuyor. Bu operasyonlar sadece milyonlarımızın boşa gitmesine sebep oluyor. Ayrıca karşıdakininde çoğu zaman insan olduğu unutuluyor. Bu adam 20-30 yıldır dağda yaşıyor. Avucunun içi gibi biliyor orayı. Onu orda alt etmek kolay değil. Bunun başka bir çözümü olmalı, bulunmalı. Artık kimyasal mı olur ya da bütün Bordo Berelileri o bölgeye mi salarsınız veya Star Wars'da izlediğimiz teknolojiye kısa sürede ulaşıp köklerini mi kazırsınız bilmem. Ama bir şeyler yapılmalı. Ve bu şeyler yapılırken hedef Kürt halkı değil teröristler olmalı.

RasAnt
18.Ağustos.2011, 04:07
Spy94 kardeşim bunları sen biliyorsunda bu operasyonu yapanlar bilmiyor mu ? Burdan hep birlikte dualarla destek olacağımıza umutlu olacağımıza inandırılmış yalanlarla yok onlar mağraların altında falan filan diyoruz boşver sen onları bak neler olacak

Reingman
18.Ağustos.2011, 04:10
http://haber.mynet.com/23-yildir-tum-liderler-ayni-seyi-soyledi-587533-guncel/

23 yıldır söylenen söz sadece bu.

E.Cartman
18.Ağustos.2011, 04:13
İşte biliniyor da neden hala 2 aylık 3 aylık silah tutmayı yeni öğrenmiş gençlerimiz oralarda şehit oluyor neden ? Ben açıkca söyliyim askerliğimi o bölgede yapmak istemiyorum çünkü bir hiç uğruna ölmek istemiyorum. Artık terör faaliyetleri danışıklı dövüşe dönüyor. Sözcü gazetesinin dünkü manşeti çok güzeldi. Turgut Özal'dan bugüne bütün liderler bıçak kemiğe dayandı demiş. Sonuç ortada hala aynı sözler sarfediliyor. Orada gerçekten bir çalışma yok, göz boyamak için ayda bir bombalanıyor. Ama her ay onlarca şehit veriliyor. Ve gerçekten orda ölenlerin artık bir hiç uğruna öldüklerine inanmaya başladım.

Edit: Dediğim haberi Reingman'da paylaşmış.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 04:19
http://i.imgur.com/RIifD.jpg

sanırım bu gelinen nokta herşeyi açıklıyor. Artık haber başlıkları açılmış hergün gelen şehitlerimiz için.

RasAnt
18.Ağustos.2011, 04:19
Siyasete pek girmeden şunu demek isterim yıllarca bu devletin başına geçmesiyle inmesi bir olan insanlar bu sözleri demiş ancak şuanki hükümet 10 yıldır halk tarafından başa getiriliyor ve ilk kez böyle büyük bir laf ediyorlar,göreceğiz bunlardamı öncekiler gibi olacak milletin güveni boşa çıkacak yada tam tersi güzel şeyler olacak umarım milletimiz açısından hayırlısı ve en güzeli olur terör temizlenir.

Redrum
18.Ağustos.2011, 04:28
Bu ülke insanlarının başına tarihten bugüne kadar hep birşeyler musallat edilmiştir. Çünkü bu toplumu zora düşürecek ve gelişmesini engelleyecek birşey musallat etmediğiniz zaman kendini geliştiren ve hükmeden bir güç haline geliyor. Savaşta açamıyorlar çünkü yine biliyorlar ki bu topluma karşı savaşarak kazanmak mümkün değildir.

Geçmişten günümüze kadar bir çok sorun bu ülkenin başına getirildi. Bugün terör sorunu var ve artık yapacak birşey kalmadığında Galatasaraylı - Fenerbahçeli diye toplumu ikiye bölüp birbirine kırdırırlar. Burada hemfikiriz sanırım.

Terör sadece silahlı eylemle yapılmaz. Bunun birde destek görmesi gerekir. Bu desteğin sağlanabilmesi içinde insanları kendi görüşünüze çekmek zorundasınız. Şimdi sokağa çıkana bir tane sıkalım veya bunları sürgün edelim diyoruz. Zaten zamanında bunlar olduğu için bu adamlar sokağa çıkıyor. Siz kürtsünüz gelin bakayım diyerek kürt olan ama senin benim gibi hayatını süren insanlar sorgulandı. Ailelerinden, akrabalarından birçok kişi öldürüldü. Yerlerinden yurtlarından edildiler. Ermenice konuşana birşey demediler, arapça konuşana birşey demediler ne bileyim aklınıza gelen binlerce dile birşey demediler ama kürtçe konuşanı içeri aldılar, kürtçeyi yasakladılar. Yani güzel bir şekilde devlete karşı düşman edildiler. Oradaki adam teröristleri silah alıp dağa çıkan, devlete isyan eden olarak görmüyor ki. Kendisine yapılanın intikamını alan bir kurtuluş gücü olarak görüyor. Bunun için devlete düşman olunur mu demeyin. Ben bugün forumda uyarı veriyorum diye bana düşman olanlar var. Ailenizden birisi öldürülse sizde Allah razı olsun demezsiniz.

Tarifin en başına tekrar dönelim.

- Bu milletin huzurlu olarak varlığını sürdürmemesi lazım.
- Bunun destek görmesi için bir amaç süsü verilmesi lazım.
- Amaç doğrultusunda insanların bu çizgiye çekilmesi lazım.

Kürtleri devlete düşman edip devleti zalim gösterip kurtuluşu sağlayacak bir örgüt kurarak destek aldılar. Bu bölge insanını kandırmak daha kolay olduğu için kürtleri seçtiler. Yoksa seçilenler alevi, laz, çerkezde olabilirdi. O gün bugündür terörün sıkıntısını çekiyoruz.

Bu kadar oyunu yapan adam senin içine de hain sokmaz mı? Ordunun içinde bu işin sürmesi için çalışanlar var. Bunu ben uydurmuyorum. Ordunun telsizinde heronları düşürmemiz lazım çok kayıp verdik diyen bir ordu mensubu varsa artık fazla konuşmaya gerek yoktur. Bu adama hala bir ceza verilmediyse yine fazla konuşmaya gerek yoktur.

O yüzden biz şimdi birşeyin ayrımına varmamız lazım. Terörün bitmesi mi önemlidir yoksa yıllara göre verdiğimiz şehit sayısı azsa ona göre mi mutlu olacağız. Bu örgüt yeşermeye başladığı günden bugüne ne kadar hükümet gelip geçtiyse suçludur. Sen, ben, öteki suçludur.

Bu kadar mükemmel bir mesaj bu konuda beklemiyordum açıkçası..

Ayrıca, istersek Kuzey Irak'ı fethedelim veya haritadan silelim fark etmeyecek.

guarin14
18.Ağustos.2011, 05:39
Birde şu durum var,siyasete girer mi bilmem ama.Öcalan'ın yakalanmasından sonra dağılmak üzere olan Pkk'nın 2002'den sonra tekrar podyuma çıkması da bir hayli düşündürücü...

sananes
18.Ağustos.2011, 12:37
Birde şu durum var,siyasete girer mi bilmem ama.Öcalan'ın yakalanmasından sonra dağılmak üzere olan Pkk'nın 2002'den sonra tekrar podyuma çıkması da bir hayli düşündürücü...

gün tabiki siyasi iradeye ve askeri güçlere destek olma günüdür ama bu gerçekten düşünülmeli "açılım" diye diye terörü hortlattılar.Şimdi de gerekirse git ırak'ı işgal et ama o terörü bitir artık yeter, insanımızın yok yere ölmesi canımı yakıyor.

Vieri
18.Ağustos.2011, 13:01
Bence tüm güçlerimizle olağanüstü hal ilan edip musule kadar işgal etmeliyiz.

nannar
18.Ağustos.2011, 13:09
Benim bir yakınım var, bordo bereli :) Siz diyorsunuzya onlar neden gönderilmiyor diye.. Aslında gidiyorlar. Hatta şunu söyleyeyim, bizim eleman 6 ay operasyonda 6 ay evde geçiriyor. ya da 8'e 4 gibi. Fakat operasyonun nereye olduğuyla ilgili sel veriyor sır vermiyor(bize bile). Yani sizlerin düşündüğü kadar basitçe kara harekatı falan olmuyor. Geçen sene yazın izne geldiğinde pikniğe gitmiştik beraber.Aslında göreviyle ve operasyonlarla ilgili falan hiç konuşmayı sevmez fakat laf arasında biraz ağzından laf alayım derken bir soru sordum. "Türk ordusu 10-15 bin kişi ile doğuya dogru ilerleyerek kuzey Irak'a girse bu iş çözülmez mi?" dedim. Verdiği cevap son derece mantıklı geldi.Aynen aktarayım.

"Eğer biz öyle birşey yaparsak şu ana kadar verdiğimiz şehit sayısının belki 20 kat fazlasını veririz ve başarılı olamama ihtimalimiz de var. Çünkü meydan savaşı yok,ortada bir gerilla savaşı var. Biz onları arayarak bulmaya çalışırken onlar bizi pusuda bekledikleri için biz onlardan çok daha fazla kayıp veririz."

Bana mantıklı geldi bu cevap. Yani dağa operasyon yapsan adam yoluna mayın döşüyor,pusu kuruyor. Bence direk üst yöneticilerine yönelik operasyonlar yapılmalı. Bir de en önemlisi mutlaka dağ ile şehir arasındaki bağlantıyı kesmek lazım. Adam gündüz normal esnaf gibi iş yerinde,akşam karanlık olunca dağa çıkıyor. Yani aradığımız örgüt elemanları bence dağda yaşamıyor.

attirson
18.Ağustos.2011, 13:22
Ben şunu anlamıyorum 20 tane askeri o bölgelere gönderip napmaya çalısıyolar çocukları resmen ölüme gönderiyolar tedariksiz bir şekilde 20 tane adam o bölgeye gitse nolur gitmese nolur ?

Xipe Totec
18.Ağustos.2011, 13:42

Katılıyorum. Pkkyı destekleyen dış güçlerin en azından kim olduğunu cümle alem biliyor, zira iskenderun saldırısı sonrası da bizzat siyasiler tarafından ima edildi. Bu operasyon Kerkük ve Musul'u da içine alacak şekilde geniş bir alana yayılmalı ve her taşın altı didik didik aranmalı. Burayı temizleyince de kak mesutlara "efendi bak ben burayı her bir zerresine kadar temizledim, bundan sonra olacak her şeyden sen sorumlusun ona göre" denebilmeli. Gerekirse tekrar aynı operasyon düzenlenmeli ve buralar topraklarımıza ilhak edilmeli. Sınırlar çizilmeli, yardım ve yataklık edenler "KİM OLURSA" olsun gözünün yaşına bakılmaksızın hesabı sorulmalı, zihinlerinde ülkeyi bölmek varken "silahlı eylemlere katılmadılar" deyip ödüllendirilmemeli.

Son olarak pkknın temeli sanıldığı gibi "zulme" uğrayan insanlar da değildir, Kurtuluş Savaşı dönemlerinde de Kerkük-Musul üzerinde hakimiyet kurmak isteyen İngilizlerin kışkırttığı ayrılıkçılardır.

Trabzonspor
18.Ağustos.2011, 13:47

Bende bunu istiyorum hemde çok.Madem onlar böyle istiyor karşılığını vereceksin bunu yapacaksın ki görsnler güç gösterisi yapmayı.

CeNTeR_TR
18.Ağustos.2011, 14:17

Sadece askerlikden '' Kaçmak '' için Açık Öğretim yazıp uzatabildiği kadar uzatan bana göre vatan hainleri varken böyle bir olayın olması çok zor çok !

Veya binlerce tribün magandasını da almak lazım askere ! Hani ellerinde emanet varken suçsuz insanlara vuran , Hani 300 kişi arkadaş grubuyla 5 kişinin üstüne yürüyen şu kendini sonradan bir halt zanneden tipler toplulukları varya işte onları yollamak lazım tabi yerse.

Del Piero_10
18.Ağustos.2011, 14:29
Benim bir yakınım var, bordo bereli :) Siz diyorsunuzya onlar neden gönderilmiyor diye.. Aslında gidiyorlar. Hatta şunu söyleyeyim, bizim eleman 6 ay operasyonda 6 ay evde geçiriyor. ya da 8'e 4 gibi. Fakat operasyonun nereye olduğuyla ilgili sel veriyor sır vermiyor(bize bile). Yani sizlerin düşündüğü kadar basitçe kara harekatı falan olmuyor. Geçen sene yazın izne geldiğinde pikniğe gitmiştik beraber.Aslında göreviyle ve operasyonlarla ilgili falan hiç konuşmayı sevmez fakat laf arasında biraz ağzından laf alayım derken bir soru sordum. "Türk ordusu 10-15 bin kişi ile doğuya dogru ilerleyerek kuzey Irak'a girse bu iş çözülmez mi?" dedim. Verdiği cevap son derece mantıklı geldi.Aynen aktarayım.

"Eğer biz öyle birşey yaparsak şu ana kadar verdiğimiz şehit sayısının belki 20 kat fazlasını veririz ve başarılı olamama ihtimalimiz de var. Çünkü meydan savaşı yok,ortada bir gerilla savaşı var. Biz onları arayarak bulmaya çalışırken onlar bizi pusuda bekledikleri için biz onlardan çok daha fazla kayıp veririz."

Bana mantıklı geldi bu cevap. Yani dağa operasyon yapsan adam yoluna mayın döşüyor,pusu kuruyor. Bence direk üst yöneticilerine yönelik operasyonlar yapılmalı. Bir de en önemlisi mutlaka dağ ile şehir arasındaki bağlantıyı kesmek lazım. Adam gündüz normal esnaf gibi iş yerinde,akşam karanlık olunca dağa çıkıyor. Yani aradığımız örgüt elemanları bence dağda yaşamıyor.

Şu yazının bir kere daha okunmasında fayda var. Gerçek hayat bilgisayar oyunu kadar basit değil ne yazık ki.

DisCo
18.Ağustos.2011, 15:26
Benim beklentim top yekün Irak'a girmek değildir. Olayı bir futbol stadı gibi düşünelim. Teröristler sahanın etrafını saran tribünlerde hareketli olarak sürekli geziyor. Her koltuğun altında bir sığınakları, silah depoları var. Soyunma odasına girmişler. Sahaya girmişler. Bizim ordumuzda santranın ortasına geçmiş yıllarca burada açık hedef olarak durmuştur. Karakol sabit yerde askerin nöbet değişimi sabit yerde, malzeme taşıdığı yer sabit yerdedir. Hatta öyle bir inşaa etmişsin ki sen aşağıda kalmışsın gelin dağın tepesinden beni vurun konumuna getirmişsin. Artık bu yanlışların düzeltilmesi lazım.

Çözüm Toki tarafından yapılan rokete dayanıklı karakollar değildir. Hazırlanacak birliklerin dağlara yayılmasıdır. Kışlada yan gelip yatmaktan (üst düzeyler için) bizim 30-40 lira verdiğim pastayı % bilmem kaç indirimle almaktan vazgeçmeliler. İstihbaratı iyi bir şekilde kullanıp sen pusuya düşüreceksin. Sen vurup vurup geri kaçacaksın. Kamplarını onlara dar edeceksin. Nasıl ki onlar 15-20 kişilik gruplarla farklı farklı yerlerde geziyorsa sende gezeceksin.

Bordo berelilerde sınır ötesine anlık operasyonlar için kullanılmalıdır. Açık alanda eğitim yaparken indireceksin ve vuracaklar. Sonra geri dönecekler. Gün gelecek sadece taciz ateşi açıp dönecekler. Rahat vermeyeceksin.

Yoksa sana karıştıkça kandil var, terör var, pkk var dersen kendilerince sözde ateşkes yaptıklarında ya da ortada görünmediklerinde unutursan bu iş olmaz.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 16:01
Bence şu içinde bulunduğumuz durumda PKK'yı bitirecek bir yapıda olmamız lazım. Siyasi konuşmaların yasak olması nedeniyle açıkça ifade edemesemde yıllara göre verilen şehit sayısını ve 2002'den sonras ne kadar tavan yaptığını araştırırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Hani Bir Atatürk yada Fatih Sultan Mehmed gibi lider özellikli savaşçı ve PKK'yı bitirebilme amacında olan bir liderimiz olmadıkça Bordo Bereli Helikopter ve hatta istersen atom bomban olsun o PKK bitmez.

nannar
18.Ağustos.2011, 16:28
Ne zaman senin bildiğin zaman, ne savaşlar senin düşündüğün savaşlar. Meydan muharebeleriyle savaşılıyor olsa emin ol şu anda devletin başında kim olursa olsun hamle yapardı fakat dünya üzerindeki en zor savaş gerillalarla yapılan savaştır. Çünkü karşınızda sizin istediğiniz yerde ve saatte bekleyen değil,sizin uyumanızı bekleyen bir düşman var. Kafa kafaya çarpışmayı değil arkadan bıçaklamayı iyi bilen ve bu şekilde çalışan bir örgüt var. 2002 öncesi ve sonrası diye yılları ayırmaya kalkarsak o zaman asıl bölünmeyi kendi içimizde yapmış oluruz. Düşman tek. ama içerde düşmanlıklar oluştukça birlik olunmaz. Ortada bir gerçek var. Bu hainler barış istemiyor. Daha doğrusu bunları yönetenler ülkenin sürekli kaos ortamında olmasını istiyor. Bunun da çözümü her türlü siyasi fikre sahip ülkesini seven tüm insanların birbirini suçlamadan tek yürek,tek bilek haline gelebilmesi ve dışarıya da bu birlik mesajını verebilmesinden geçiyor. Yoksa şehit haberini duyar duymaz birbirlerini suçlayan siyasi zihniyetler her zaman hem kendi siyasi oluşumlarına hem de bu milletin birlik ve beraberliğine zarar verir.

LadroN
18.Ağustos.2011, 17:23
Siyasi görüşümüz ne olursa olsun gün gerçekten birlik olma günüdür.O kadar şehit veriliyorda bu halk neden bir tepki yürüyüşü düzenlemiyor anlamıyorum.Ama böyle küçük gruplar halinde değil toplu bir şekilde çoluklu çocuklu.Şike soruşturmasıdır,yok orası bizim burası sizin diyerek saçma sapan işler için binlerce kişi topluyoruz.O kadar taraftar grubu,sivil toplum kuruluşları toplanıpta
sağlam bir kalabalıkla bir tepki yürüyüşü düzenleyemiyor.X kişisi için 10 günde 100000 kişi diyip Facebook'ta grup kuracaklarına o Facebook'u bu amaçlar için kullansalar daha yararlı olmaz mı?Bir tartışma programında İspanya' da böyle yüksek katılımlı halk yürüyüşleri düzenlendiğini ve sonrasında ETA'nın terör örgütü yerine marjinal gruplar haline geldiğini duymuştum.Neden hep aynı şeyleri deneyip farklı sonuçlar ortaya çıkmasını bekliyoruz.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 17:30
Ne zaman senin bildiğin zaman, ne savaşlar senin düşündüğün savaşlar. Meydan muharebeleriyle savaşılıyor olsa emin ol şu anda devletin başında kim olursa olsun hamle yapardı fakat dünya üzerindeki en zor savaş gerillalarla yapılan savaştır. Çünkü karşınızda sizin istediğiniz yerde ve saatte bekleyen değil,sizin uyumanızı bekleyen bir düşman var. Kafa kafaya çarpışmayı değil arkadan bıçaklamayı iyi bilen ve bu şekilde çalışan bir örgüt var. 2002 öncesi ve sonrası diye yılları ayırmaya kalkarsak o zaman asıl bölünmeyi kendi içimizde yapmış oluruz. Düşman tek. ama içerde düşmanlıklar oluştukça birlik olunmaz. Ortada bir gerçek var. Bu hainler barış istemiyor. Daha doğrusu bunları yönetenler ülkenin sürekli kaos ortamında olmasını istiyor. Bunun da çözümü her türlü siyasi fikre sahip ülkesini seven tüm insanların birbirini suçlamadan tek yürek,tek bilek haline gelebilmesi ve dışarıya da bu birlik mesajını verebilmesinden geçiyor. Yoksa şehit haberini duyar duymaz birbirlerini suçlayan siyasi zihniyetler her zaman hem kendi siyasi oluşumlarına hem de bu milletin birlik ve beraberliğine zarar verir.

pkk ile mücadele etmek meydan muharebesine benzemez tabiki. Ama bu bir bahane olamaz. Artık günde 12-13 şehite alıştık. Ve şuana kadarda millet birşey demediği sürece hiç bir müdahale gelmedi. Ordakiler koyun tavuk değil. Milletimiz zaten birlik beraberlik olabiliyor. Önemli olan devletin bir adım atması. Herkes onu bekliyor. Ben bunu belirtiyorum. Önemli olan devletin başındakiler. İş onlarda bitiyor gerisi boş. Ve şuana kadarda ben onların bu yönde olumlu adımlar attığını görmüyorum.

DisCo
18.Ağustos.2011, 17:34
Örgütün propagandası yapılmasın diye tek tek şehit olan askerlerimizin haberlerini duymuyoruz. Şehit sayısı normalde bilinenden daha fazladır. Biz sadece toplu olanlardan haberdar oluyoruz.

RasAnt
18.Ağustos.2011, 17:55
2002 den sonra artmış denmiş ancak bunun sebebi devleetin başarısızlığı olarak görmek bence yanlıştır,gözle görülür bir ilerleme yaşadığımız şu günlerde 2002 den bu yana süregelen hükümetin başarısını gölgelemek ve Türk toplumunu kendi içinde düşman edindirmek amaçlı yapılan provekelerdir.

Meyve veren ağaç taşlanır ama yılmayacağız kökünü kazıyacağız.

DenizlispoR
18.Ağustos.2011, 18:25
2002 den sonra artmış denmiş ancak bunun sebebi devleetin başarısızlığı olarak görmek bence yanlıştır,gözle görülür bir ilerleme yaşadığımız şu günlerde 2002 den bu yana süregelen hükümetin başarısını gölgelemek ve Türk toplumunu kendi içinde düşman edindirmek amaçlı yapılan provekelerdir.

Meyve veren ağaç taşlanır ama yılmayacağız kökünü kazıyacağız.

Ne olarak görelim? Rakibinize son yumruğu atacakken sizi değiştirirse ve yerinize gelen adam yenilirse bu kimin suçu olur? Ki hükümetin başarılı olduğunu falan düşünmüyorum ya , hadi neyse.

RasAnt
18.Ağustos.2011, 19:04
Ne olarak görelim? Rakibinize son yumruğu atacakken sizi değiştirirse ve yerinize gelen adam yenilirse bu kimin suçu olur? Ki hükümetin başarılı olduğunu falan düşünmüyorum ya , hadi neyse.

Açıkladım işte hükümetin başarısını gölgelemek için yapılmakta ama sen başarılı olduğunu düşünmüyormussun o yüzden düşüncene saygı duyuyorum.Son yumruğu atacağı falan yoktu kimsenin ondan indirildiler zaten bende böyle düşünüyorum.

Revolution
18.Ağustos.2011, 19:13
Kurutsunlar köklerini şu vatan hainlerinin.

Flawless Victory
18.Ağustos.2011, 19:43
Aşağıdaki linkteki fotoğraflara bakarsanız sanki tarlayı sürmüş gibiyiz. Göstermelik operasyon.

http://www.internethaber.com/iste-kandilden-ilk-goruntuler-foto-galerisi-17556.htm

Hakkari'de askerlik yapan biri bana aslında birçok terörist öldürülüyor ama bunlar fazla tepki çekmemek için açıklanmıyor demişti, bilmiyorum ne kadar doğru.

DenizlispoR
18.Ağustos.2011, 19:49
Açıkladım işte hükümetin başarısını gölgelemek için yapılmakta ama sen başarılı olduğunu düşünmüyormussun o yüzden düşüncene saygı duyuyorum.Son yumruğu atacağı falan yoktu kimsenin ondan indirildiler zaten bende böyle düşünüyorum.
Tekrardan söylüyorum,hükümetin başarısı olduğunu düşünmüyorum ben. Görüşüme saygı duyduğun için sevindim,her görüşten insan bu erdemi gösterebilmeli.

Son yumruk olayını ben değil istatistikler söylüyor.

Addolorato
18.Ağustos.2011, 20:08
http://www.aktifhaber.com/images/other/sehittablo.jpg

Şehitler git gide azalırken başarılı hükümetimiz başa geçiyor ve sonuçlar..

RasAnt
18.Ağustos.2011, 20:17
Bazı ülkelere karşı gelirsen malesef bu sayılar artıyor,önceden o ülkelerin elleri öpülüyormuş ki özellikle 2000-01 yılı bunu açıkca gösteriyor.

Biz hala tam bağımsız bir ülke değiliz verdiğimiz savaş daha özgürlüğümüz için çeksinler pis ellerini ülkemizden ne terör kalır nede başka birşey,bu operasyonunda bunun başlangıcı olduğunu düşünüyorum,düşünmek istiyorum.

SAİT71
18.Ağustos.2011, 20:44
Şuan bağımsız olduğumuzu mu düşünüyorsun ? Yada öyle bir çabamız mı var...

Addolorato
18.Ağustos.2011, 20:49
Bazı ülkelere karşı gelirsen malesef bu sayılar artıyor,önceden o ülkelerin elleri öpülüyormuş ki özellikle 2000-01 yılı bunu açıkca gösteriyor.

Biz hala tam bağımsız bir ülke değiliz verdiğimiz savaş daha özgürlüğümüz için çeksinler pis ellerini ülkemizden ne terör kalır nede başka birşey,bu operasyonunda bunun başlangıcı olduğunu düşünüyorum,düşünmek istiyorum.

Biz ona el öpmek değilde elebaşının yakalanması desek daha doğru olur sanki. 1999 yılında Öcalan'ı yakaladığımızda bu iş bitebilirdi.

DenizlispoR
18.Ağustos.2011, 20:57
Hmm acaba hangi ülkelere? "Bir dakika" derken suyumuzu sattığımız ülkelere mi , yoksa stratejik ortaklarımıza mı. Bilemedim vallahi.

guarin14
18.Ağustos.2011, 20:59

Şu an karşı geliniyor mu sence bazı ülkelere?O senelerde sayının azalmasının tek nedeni Apo'nun yakalanmasıdır,ondan sonra Pkk afallamış ve kendi feshetme kararı bile almıştır.

Reingman
18.Ağustos.2011, 22:13
Şu an karşı geliniyor mu sence bazı ülkelere?O senelerde sayının azalmasının tek nedeni Apo'nun yakalanmasıdır,ondan sonra Pkk afallamış ve kendi feshetme kararı bile almıştır.

Tabi o olaydan sonra apo denilen herif içeride krallar gibi yaşadığı içn tekrar gün yüzüne çıkmıştır. özellikle de 2002den beri. o adamın içeride yaşadığı konforu dışarıda ki milyon tane Türk'ten biri yaşamıyor.

sananes
18.Ağustos.2011, 23:02

00-01 yılında başta olan insan zamanında abd tehdit etmesine rağmen "ayşe tatile çıkmalı" emrini veren insanla aynı kişidir.Başına çuval geçirilen askerler için mecliste nota verelim önerisine "ne notası veriyorsun müzik notası mı" diyenle karıştırmayın.

E.Cartman
18.Ağustos.2011, 23:30
Ufak bi düzeltme yapalım ayşe tatile çıkmalı değil çıksın :) O mesajda el öpme kelimesi fazla ağır ve bana göre de biraz yandaş tavır olmuş. O başka ülkelerin elleri öpülseydi Apo yakalanmaz, terör örgütü dağılma aşamasına gelmezdi diye düşünüyorum. Ayrıca bu coğrafya da yaşayan hemde devletin başına geçmiş herhangi bi kimsenin başka ülkenin elini öpeceğini düşünmüyorum. Yanlış politika izler, yanlış ülkelerin yanında olur, onların yapılması istediklerini yapar ama gerektiği zaman karşı koyabilir, el öpmez.

goosfraba
19.Ağustos.2011, 00:06
siirt'teki çatışmada 2 şehit daha vermişiz.

bence tam fırsatıdır. daha önceden yapılması gerekenler şimdi yapılmalıdır.

RaSenGan
19.Ağustos.2011, 00:06
Siirt'te iki şehit vermişiz.

Sekopej
19.Ağustos.2011, 00:10
Açıklanan bunlar, ya açıklanmayanlar?

DisCo
19.Ağustos.2011, 00:23
Temmuz 2010

Kandil Dağı'na bomba yağıyor
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait F-16 uçaklarının, Kuzey Irak'taki Kandil Dağı'nı bombaladığı öğrenildi. Bombalanan yerlerden alevlerin yükseldiği belirtilirken, yaralıların olduğu bildirildi.

Ağustos 2011

Kandil'e hava harekatı
Türk savaş uçakları Kandil ve Zap'taki PKK hedeflerini vuruyor

2010 Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık
2011 Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz

döneminde neden bu harekatlara ara verildi. Terör mü durdu. Kamplar mı kapandı? Ben hangi gelişmeyi kaçırdım merak ediyorum.

Hangi hükümet olursa olsun terörle mücadele işini bilmiyor. Bunu artık gözlükleri, gömlekleri çıkarıp kabul etmek lazım.

Bugün hava harekatı yapılmasıda anlamsızdır. 2000 dönemlerinde yapılması gereken birşeyi 11 sene sonra yapıyorsun. Oda yarım yamalak bir şekilde gerçekleşiyor. Örgüt sallantıdayken kamplardaki güç hava harekatıyla azaltıla azaltıla etkisiz hale gelecekti. Sonra karadan girip bu işi çözecektik. Aynı zamanda reformlarda yapılacak ve halk örgütten devlete doğru kaydırılacaktı.

Hükümet bin hayırlı iş yapmış olsada bin kötü iş yapmış olsada ben bunu şuan düşünmüyorum. Terör konusunda değerlendiriyorum ve bu hükümet sınıfta kalmayı bırakın bu ülkenin geleceğinide sınıfta bırakmıştır. Çünkü sadece açılım yaparsam bu iş biter mantığı her alanımızı teröristlere açmaktan ve onları başımıza çıkarmaktan başka bir işe yaramamıştır. Terör dağdayken artık içimize işledi. Tesadüftür ki sınır ötesi operasyon yaparken şehirlerimizin içinde şehit vermeye devam ediyoruz. Sınır ötesi bitince kendi şehirlerimizi mi vurmaya başlayacağız. Terörle mücadelede bu hangi başarı kapsamına giriyor merak ediyorum.

Türkiye'yi malesef çok kötü günler bekliyor. Allah'tan dileğimiz zalimleri helak etmesidir.

nannar
19.Ağustos.2011, 00:28
Örgütün siyasi kanadının ve dağdakilerin doğuda 3 ilde halkın içinde yer alan yandaşlara silah dağıttığı haberi geziyor ortalıkta. Hakkari-Tunceli ve Şırnak'ta çok kanlı çatışmalar olabilir çok yakında.

DisCo
19.Ağustos.2011, 00:31
Örgütün siyasi kanadının ve dağdakilerin doğuda 3 ilde halkın içinde yer alan yandaşlara silah dağıttığı haberi geziyor ortalıkta. Hakkari-Tunceli ve Şırnak'ta çok kanlı çatışmalar olabilir çok yakında.

Bu olay 90'lı yıllarda yaşandı. Askere ateş açıldı ve komutanlar teröristler şehri bastı diye düşünüyordu. Oysa her evden ateş ediliyordu. Yani halk isyandaydı. Sonrasında Şırnak il oldu. Geçmiş senaryolar bugün tekrar gündeme geliyor. Çünkü zemin çok müsaittir. Zeminin adı Arap baharıdır.

nannar
19.Ağustos.2011, 00:38
Hayır şimdi ne oalcak onu merak ediyorum... Bu illerde PKK yandaşı olmayanlarla olanlar arasında savaş mı çıkacak? 12 Eylül olaylarına dönmez inşallah ülkemizin şehirleri. Aslında çok garip fakat bahsi geçen doğu illeri ile batı illeri arasında her anlamda o kadar çok fark var ki şu anda bu yaşananları bizlerin anlaması çok güç. Orada PKK yandaşı olmadan yaşayan insanların yaşam mücadelesi bizlerden çok daha zor. Allah kolaylık versin. İnşallah birşeyler yapılır de bu işler düzene girer fakat girmezse çok kan akar,çok can yanar. İnsanın bu duruma uzaktan sadece fikir yürütebilmesi,elinin kolunun bağlı oluşu çok sinir bozucu bir durum.

GeNç KaRTaL
19.Ağustos.2011, 00:46
Kışlada yan gelip yatmaktan (üst düzeyler için)

Verdiğimiz şehit sayısının 2002'den sonra yeniden artışa geçmesini Akp hükümetine bağlayan arkadaşlara söylüyorum,99 yılında apo yakalandığında da Akp hükümeti öldürülmesini engelledi,2002 sonrasında acemi askerlerin teröristlerin kucağına atılmasını da Akp yönetimi istedi,yukarıda alıntı yaptığım kısımdaki gerçekler de Akp hükümetinin isteğiyle gerçekleşti değil mi? Yahu artık bırakın bu tek taraflı düşünce zihniyeti.Bu sorun bizim yılllardır kanayan yaramız.Hiç bir hükümet bitirememiş.Bütün her şeyi mevcut hükümete yıkmak çok yanlış bir düşünce.2002'den sonra Akp mi istedi sanki askerlerimizin şehit olmasını? Herkes biliyor bu örgütün arkasındaki desteği,belli ki bu destek verenler 2002'den sonra bazı şeylerden rahatsız oldular ki örgüt faaliyetlerine hız verdi.Şunu da eklemek istiyorum.Bir yorum yapılmış.Açılım olayıyla biten terör tekrar hortlamış.Yapmayın Allah aşkına.Bu kadar dar açıdan yaklaşmayın bu olaya.Açılım muhabbetinden önce bir sürü şehit veriyorduk,artık şehit vermemek için açılım yapılmak istendi.He başarısız olmuştur,terör örgütünün durulmasından çok iyice azmasına neden olmuştur,orası farklı konu ama,terör bitmişti,açılımla tekrar ortaya çıktı tarzı yorumlar hiç mantıklı gelmiyor bana.Bu tarz yorumları askerlerimizi şehit vermiş olmanın verdiği kızgınlıkla Akp hükümetine olan nefretin birleşmesinin sebep olduğunu düşünüyorum.

DisCo
19.Ağustos.2011, 00:57
Şemsi insanlar hükümeti neden eleştiriyor biliyormusun.

Terörü ve şehit sayısını aklınıza gelen herşeyi bir kenara bırakalım.

Bunda 2 sene önce bile (yani hükümet aynı hükümet) devletin üniversitesinde pkk bayrağı önünde çekilmiş ve altında kod adları yazan terörist posterleri asılamazdı. Hükümet bu döneme kadar birşey yapmamıştı ama bu süreçte nasıl bir yaklaşım gösterdiyse bunlar yapılmaya başlandı. Eleştiri buna getiriliyor. Çözmek için uğraşmadı demiyor kimse ama çözerken sonuçlar daha vahimleşmişse terörü sen ortaya çıkarmamış olursun ama çözülmesini daha da çözümsüzleştirmişsindir.

Hadise bile şarkısında diyor. "Denenmişi denemek yok hiç olmadı kitabımda" diye. Geçen sene aynı hava harekatını denemediler mi? Çözüm oldu mu? Çözümü daha da zorlaştırdıkları gibi hala yanlış hamleler yapmaya devam ediyorlar.

Şuan doğuyu bilmeyen herkes televizyondan ne gösteriliyorsa ona göre yorum yapıyor. Sürecin ne olduğunu neyin nereden hangi noktalara geldiğini yaşayan bilir.

Reingman
19.Ağustos.2011, 00:59
1999 yılında 203 şehit verdiğimiz terör, 2000 yılından itibaren hızla güç kaybetmeye başlamış, bölücü faaliyetlerinin sayısı gözle görülür oranda azalmıştı. 2000 yılında, terörün kanlı eylemlerinin sayısı 3 bin 2198’den 45’e düşmüş, şehit olan güvenlik görevlisi sayısı ise bir yılda 22 olarak belirlenmişti. 2000 yılında, terör örgütünün Türkiye içindeki mevcudiyeti korunamaz hale gelmiş, terörist miktarı ise 4 bine kadar düşmüştü. Bu sayının ancak ve ancak yüzde 10’u Türkiye topraklarında barınabiliyordu.
Gelelim 2001 yılına… 2001’de teröre verdiğimiz şehit sayısı sıfırdı. 2002’de ise sadece 6 askerimiz terör saldırılarında şehit düştü. İşte rakamlar. Sıfır olan şehit sayısı AKP döneminde nasıl üç haneli sayıları buldu.

2003 yılında 21 şehit
2004 yılında 73 şehit
2005 yılında 92 şehit
2006 yılında 121 şehit
2007 yılında 118 şehit
2008 yılında 150 şehit
2009 yılında 135 şehit verdik.

2010 yılına gelindiğinde, iktidarın “demokratik açılım” söylemleri de meyvesini(!) vermeye başladı. Terör saldırıları bir anda artarken, eylemlerin yalnızca Güneydoğu bölgelerinde sınırlı kalmadığı, Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere, Batı’ya doğru bir kaymanın başladığı dikkat çekiyordu.
2010 yılına geldiğimizde, karşımıza çıkan tablo şu:
18 Nisan tarihinden bu yana geçen iki aylık sürede güvenlik güçlerine 224 saldırı düzenlendi. Son dört aylık dönemde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölücü terör örgütüyle mücadelesinde, öldürülen terörist sayısı 159 oldu. Yine bu dönemde, her gün bir çatışma haberi aldık, hemen her gün en az bir şehit verdik.

AKP’nin Kürt açılımı söylemini ortaya attığı tarihten bu yana verdiğimiz şehit sayısı 128 oldu. Bu rakam, demokratik açılımın "fiilen" uygulandığı son 4 ayı kapsıyor.

İlla AKP yüzünden oldu vs. kimse demiyor. Ama bir zamanlar 0'a kadar inen şehit sayımızın da yıllara göre ne kadar arttığı da gayet ortada. He akp bazı şeyleri doğru yapmıyor mu diyeceksiniz. Yapıyor. Ama terör konusunda bundan önce devletin başına gelen kimse doğru adım atmamışır. Ama akp "devlet hep yanlış yönetildi" demesine rağmen terör konusunda ülkemizi en çok yanlış yöneten hükümettir.

Ayrıca zamanında başbakanın söylediği sözü de sanırım herkes hatırlar.
"sayın abdullah öcalan aldığı kellelerin hesaıbını yapıyor." Bunu diyebilen birisi.

Rick Nelson
19.Ağustos.2011, 01:23
Abi bu ülkede bazı kesimlerde küçücük çocuklar , neden taşladığını bile bilmeden büyükleri tarafından verilen görevle askeri taşlıyor.Biz eeeeeen başta eğitim vermezsek değil terörü bitiremeyiz. Taviz verilmemeli ve okulun başından itibaren sosyal hayata değinen derslerde , terörün kötülüğünü bangır bangır vermeliyiz.Hangi örgüt olursa olsun.En az şehitle çıkıp terörü bitirmeliyiz.Geriyi düşünürsek yine kaybederiz.Hangi hükümet ne yapmış , neden yapmış diye sorgulamamalıyız.Bu terörü bitireceksek içimizde çatlak oluşturmamalıyız.

Allah şehitlerimizin annesine ve şu anki askerlerimize metanet ve sabır versin.

Ölen şehitlerimizde nur içinde yatsın.

SAİT71
19.Ağustos.2011, 01:25
Bırakında millet laf yapsın o kadarda. Hükümete hiç mi laf gelmeyecek? 12 + 2 şehit verilmiş bırakın olsun o kadar. Anaların ciğeri yanıyo, babalar vatan sağolsun diyo hükümete 2 laf gelmiş çok mu?

hakankor
19.Ağustos.2011, 01:26
Abi bu ülkede bazı kesimlerde küçücük çocuklar , neden taşladığını bile bilmeden büyükleri tarafından verilen görevle askeri taşlıyor.Biz eeeeeen başta eğitim vermezsek değil terörü bitiremeyiz. Taviz verilmemeli ve okulun başından itibaren sosyal hayata değinen derslerde , terörün kötülüğünü bangır bangır vermeliyiz.Hangi örgüt olursa olsun.En az şehitle çıkıp terörü bitirmeliyiz.Geriyi düşünürsek yine kaybederiz.Hangi hükümet ne yapmış , neden yapmış diye sorgulamamalıyız.Bu terörü bitireceksek içimizde çatlak oluşturmamalıyız.

Allah şehitlerimizin annesine ve şu anki askerlerimize metanet ve sabır versin.

Ölen şehitlerimizde nur içinde yatsın.

Katılıyorum :icon_frown:

DenizlispoR
19.Ağustos.2011, 01:26
Verdiğimiz şehit sayısının 2002'den sonra yeniden artışa geçmesini Akp hükümetine bağlayan arkadaşlara söylüyorum,99 yılında apo yakalandığında da Akp hükümeti öldürülmesini engelledi,2002 sonrasında acemi askerlerin teröristlerin kucağına atılmasını da Akp yönetimi istedi,yukarıda alıntı yaptığım kısımdaki gerçekler de Akp hükümetinin isteğiyle gerçekleşti değil mi? Yahu artık bırakın bu tek taraflı düşünce zihniyeti.Bu sorun bizim yılllardır kanayan yaramız.Hiç bir hükümet bitirememiş.Bütün her şeyi mevcut hükümete yıkmak çok yanlış bir düşünce.2002'den sonra Akp mi istedi sanki askerlerimizin şehit olmasını? Herkes biliyor bu örgütün arkasındaki desteği,belli ki bu destek verenler 2002'den sonra bazı şeylerden rahatsız oldular ki örgüt faaliyetlerine hız verdi.Şunu da eklemek istiyorum.Bir yorum yapılmış.Açılım olayıyla biten terör tekrar hortlamış.Yapmayın Allah aşkına.Bu kadar dar açıdan yaklaşmayın bu olaya.Açılım muhabbetinden önce bir sürü şehit veriyorduk,artık şehit vermemek için açılım yapılmak istendi.He başarısız olmuştur,terör örgütünün durulmasından çok iyice azmasına neden olmuştur,orası farklı konu ama,terör bitmişti,açılımla tekrar ortaya çıktı tarzı yorumlar hiç mantıklı gelmiyor bana.Bu tarz yorumları askerlerimizi şehit vermiş olmanın verdiği kızgınlıkla Akp hükümetine olan nefretin birleşmesinin sebep olduğunu düşünüyorum.
Bu kadar net bir şekilde siyasi parti ismi verip onu savunmak niye? 2002 yılında acemileri önüne atmadı iyi ki canım,ölü sayımız her gün katlanarak sürüyor. Ki bunlara destek verenlerin başka kime destek verdiği açık,"One Minute" belki de stratejik ortaklarımıza karşı böyle cümleler sarfetmemeliyiz.

GeNç KaRTaL
19.Ağustos.2011, 01:32
Burak abi,ben demokratik açılımdan dolayı hükümeti eleştirenlere bir şey demiyorum.Demokratik açılım,senin de daha önceki yazılarında değindiğin kürt halkının devlete olan bakış açısıyla ilgili yapılmış bir çalışma.İşe yaradığı noktalar oldu,işe yaramadığı noktalar oldu,hatta senin söylediğin sebeplerden dolayı işe yaramayı bırakıp,bir çuval inciri berbat ettiği yönler oldu.Ama gelip burada terör yoktu,Akp yaptığı açılım hareketiyle olmayan terörü alevlendirdi tarzında yorumlar da bana mantıklı gelmiyor.Ben Akp'nin bütün politikalarının doğru olduğunu düşünmüyorum ve 2007 senesinden beridir de hayatımda da politikadan hep uzak durmaya çalışmışımdır.Ama bu olay birçok etmene bağlıyken gelip burada 2002'den sonra şehit sayımız artmış diyip,Akp'ye sallanması da hoşuma gitmiyor.Bu olay bizim yıllardır kanayan yaramız,kaç hükümet gelmiş geçmiş bir çözüm bulamamış.He tabii bu demek değildir ki Akp hükümeti bu sorunu çözmek zorunda değildir.Ama bütün suçu Akp'ye yüklemek de çözüm değil.İnsanlar bu sorunu çözemediği için hükümeti eleştirmekte özgür ve haklılar.Ama sırf Akp'ye olan gıcıklıklarını burada dile getirmek için bu konuda eleştiri yapmalarını doğru bulmuyorum.

guarin14
19.Ağustos.2011, 01:38

Bir dönem bitme noktasına gelmiş ama bu durum(bknz:99-02 arası).Teröre destek veren ülkelerin zaten kimler oldugunu cümle alem biliyor zaten.2002'den sonra bu olayın coşması birilerinin rahatsız olmasından değil,birilerine fazla taviz verilmesindendir.Televizyonlara çıkıp milletvekili adı altında terör örgütünün propagandasını yapan insanlar önceki seneler konuşabiliyorlarmıydı böyle bir bakın.Verilen tavizin en belirgin örneği;Habur'dan gelen teröristlerin kahramanlar gibi şehirde karşılanması olayıydı.Düzlükde ki insan bu kadar rahat olursa dağda ki insan neler yapmaz.

Kimse şu an ki hükümetten terörü 1 haftada bitirmesini beklemiyor zaten fakat 94 yılından sonra yavaş yavaş durulan örgütün birden neden canlandıgını ve bu canlanmaya hiçbirşey yapılamadıgını merak ediyorlar ve bunu eleştiriyorlar.

RasAnt
19.Ağustos.2011, 01:48
Bu kadar net bir şekilde siyasi parti ismi verip onu savunmak niye? 2002 yılında acemileri önüne atmadı iyi ki canım,ölü sayımız her gün katlanarak sürüyor. Ki bunlara destek verenlerin başka kime destek verdiği açık,"One Minute" belki de stratejik ortaklarımıza karşı böyle cümleler sarfetmemeliyiz.

Çünkü buradaki çoğu kişi terörün 2002 yılında icat edildiğini düşünüyor bu durumda haliyle sizle hemfikir olmayan kişilerin savunma yapmasını gerektiriyor.

Bu olayların çıkmasının sebebi pkk nın anlaşmaya yanaşmamaları Türkiyemizi kabul etmemeleri yani Kürdistan istemeleri haliyle Türk milleti olarak bunu kabul edemezdik sonucunda gene teröre sardılar böyle halledebileceklerini sanıyorlar yok özerklikmiş faso fiso.

Bu tepkiler önceden yoktu böyle sağlam bir duruş 2002 ye kadar gösterilmedi Amerika başta olmak üzere hepsi kuduruyor,bizi nasıl altedebiliriz diye işte yıllardır çözülemeyen terör davasıyla çomak sokuyorlar.

Terör kolay bir olay değil çok büyük güçlerle yönetiliyor ordunun içindede çatlaklar bir hayli fazla olunca bu zamana kadar çözüm alınamadı kendi yakalanan pkk lı bunu açıkladı '' ordunun nasıl hareket edeceğini biliyoruz bu şekilde sadece bekliyoruz'' dedi.

Böyle bir hükümeti,orduyu devralırsan böyle uzun bir temizlik süreci olur malesef bu süreç zarfındaki askerlerimiz onlar yüzünden şehit olur.

Temizliğin bitip bitmediğini bu operasyonlardan anlayacağız bakalım ne sonuçlar alacağız.

Birde şu resimdede fark açıkca görülüyor maksadımın parti propogandası olmadığını söylemek isterim bu yüzden alttaki yazıyıda paintten karaladım.

http://www.yukleresim.com/images/98061746261055336583.jpg

SAİT71
19.Ağustos.2011, 01:52
afafs

Peki bu videoyu izleyip yorum yapın?

GeNç KaRTaL
19.Ağustos.2011, 01:53
Bir dönem bitme noktasına gelmiş ama bu durum(bknz:99-02 arası).Teröre destek veren ülkelerin zaten kimler oldugunu cümle alem biliyor zaten.2002'den sonra bu olayın coşması birilerinin rahatsız olmasından değil,birilerine fazla taviz verilmesindendir.Televizyonlara çıkıp milletvekili adı altında terör örgütünün propagandasını yapan insanlar önceki seneler konuşabiliyorlarmıydı böyle bir bakın.Verilen tavizin en belirgin örneği;Habur'dan gelen teröristlerin kahramanlar gibi şehirde karşılanması olayıydı.Düzlükde ki insan bu kadar rahat olursa dağda ki insan neler yapmaz.

Kimse şu an ki hükümetten terörü 1 haftada bitirmesini beklemiyor zaten fakat 94 yılından sonra yavaş yavaş durulan örgütün birden neden canlandıgını ve bu canlanmaya hiçbirşey yapılamadıgını merak ediyorlar ve bunu eleştiriyorlar.

2001 yılında hiç şehit vermemişiz.2001 yılında ülkemizde yaşanan ekonomik krizin bununla alakası olabilir mi acaba? Hani pkk nın arkasında bir takım destekçiler var ya.Belki bir alakası vardır ha? 2002 senesinden sonra Akp doğuda zulüm politikası mı uyguladı ki artık silah bırakan teröristler tekrardan dağlara çıkmaya başladı? Hiç bu açılardan yaklaşmıyorsunuz olaya.2002 senesinden sonra şehit sayımızın artmasında Akp'nin hiç suçu yoktur demiyorum.Onların da hataları vardır mutlaka.Özellikle yakın dönemde açılım muhabbetinden sonra baya bir müdahil oldular olayın içine olumsuz yönde.Ama mesela verdiğimiz şehitlerimizden sonra hiç genelkurmaya eleştiri getirildiğini görmüyorum.2002 senesinde terör bitmişti,Akp bunu tekrardan başlattı diyorsunuz ama bu olayın direk muhattabı genelkurmaya tek bir laf söyleyen olmuyor.Benim eleştiri getirdiğim yön burası.Bu sorunu çözebilmek için insanlarımızın bazı şeyleri net görebilmeleri lazım.Bazı şeyleri bilmek lazım.Allah bilir buradaki bazı arkadaşlarımız kürtlerin bu ülkede hiç sıkıntı yaşamadıklarını da düşünüyorlardır.Olaylara tek bir bakış açısından yaklaşmayın arkadaşlar.Bu çoğu zaman sizin zararınıza olur.

guarin14
19.Ağustos.2011, 02:00
Bu tepkiler önceden yoktu böyle sağlam bir duruş 2002 ye kadar gösterilmedi Amerika başta olmak üzere hepsi kuduruyor,bizi nasıl altedebiliriz diye işte yıllardır çözülemeyen terör davasıyla çomak sokuyorlar.

Şurası garibime gitti;Amerika neden kuduruyor?Karşılarında nasıl sağlam bir duruş var?Eğer sağlam bir duruşumuz olsaydı Mavi Marmara'da ölen vatandaşlarımızın hesabını sorardı uluslararası arenada.

Başbakan Büyük Ortadoğu projesinin eşbaşkanıyım diye bas bas bağırırken mi kuduruyor Abd?

Bu arada bu başlık fazla dayanmaz,çünkü siyasete girdik!

RasAnt
19.Ağustos.2011, 02:01
afafs

Peki bu videoyu izleyip yorum yapın?

Böyle yanlı videolar her zaman oluşturulabilir benim burdan anladığım başbakan kürt sorununa dikkat çekmiştir.

Birde akıl var mantık var diyorum bu milletin başına geçmiş bazı kişiler dini kullanıyor diyor ancak dinine bağlı bir Türk evladı nasıl ülkesini satıyor Amerikan uşağı tarzında cümlelerle itham edilebilir ki.Kimin Amerikanın oyuncağı olduğunu bu millet gördü o videonun sonunda gösterdikleri haritaya ''hükümetin amacı'' olarak düşünüyorsanız yazık diyorum.