PDA

View Full Version : 4-3-3 taktik

notformoney
28.Mayıs.2006, 04:41
defansif dizilişte bi 4-3-3 taktiği
8 maçta 1 gol yedim(fenerden) 26 tane attım
galatasarayda denedim yorum yazarsanız sevinirim

bu lig tablosu:
http://img146.imageshack.us/my.php?image=ligtablosu4pq.png

bu taktiğin resmi:
http://img97.imageshack.us/my.php?image=4333yz.png

buda taktiğin linki:
taktik linki kaldırlmıştır

benim işime yaradı özellikle ofansif oynayan takımlara karşı ama baska bi takımda denemedim oyuncu ve takım komutlarını ayarladım takım potansiyeline gore pas stilini değiştirin
denediyseniz yorumunuz???

korray87
28.Mayıs.2006, 12:57
denicemmmm saolllllllllllllllllllllllllllll

crazy_aslan
28.Mayıs.2006, 13:17
su pirloyla lucioyu nasil aldin abilirsinki pirlo cok pahali ve galatasaraya ck zor gelir.gelelim takimina okadar yildiz almissin bari aantonio doblas veya leo francoyu alsaydinya o kalecinle hermac gol yersin.defansin müthis ama dl ve dr alman lazim cünkü senin kanat oyuncularina ihtiyacin var bu kadroda orhan ak orada iyi oynamaz dl olarak gustavo nery dr olarakda carlos magnoyu al.orta sahanda harika forvetinde iyi ama iyi bir kaleci al.

Universal
28.Mayıs.2006, 13:18
ben çok forvetli oynamayı severim bunun için 4-3-3 taktik yapıyorum ve başarılı olamamıştım bir de seninkini deneyeyim paylaşım için saol

notformoney
28.Mayıs.2006, 13:34
su pirloyla lucioyu nasil aldin abilirsinki pirlo cok pahali ve galatasaraya ck zor gelir.gelelim takimina okadar yildiz almissin bari aantonio doblas veya leo francoyu alsaydinya o kalecinle hermac gol yersin.defansin müthis ama dl ve dr alman lazim cünkü senin kanat oyuncularina ihtiyacin var bu kadroda orhan ak orada iyi oynamaz dl olarak gustavo nery dr olarakda carlos magnoyu al.orta sahanda harika forvetinde iyi ama iyi bir kaleci al.

pirlo su an 30 yasinda lucioda 31 yasinda 4. sezondayım pirloyu edgar barreto + 10mn+arouca ile aldım
lucioyu da delgado + 7.5mn ile takas ettim
t.neves i chelsea ye sattım 11mnye
burdan gelen paralar ve zaten yabancılarımın hepsini sattığım için param vardı
ayrıca 1 uefa cup 1ecc ve 1ecc finali var su anda lige de ambargo koydum
pirloyla lucio boyle geldi ama pirloya çok fazla maaş ödüyorum
ama hasanla-ümit karan baya yaslandı kadromda baska yabancı yok zaten musluyu dr ye almıstım ajaxa 3.5mn ye sattım ugurdan memnunum orhan aka gelince oyun basında tum yabancılarla (song hariç) ergunude sattığımdan beri sol bekte orhan oynuyo hem dc olarakta oynaya bildiği için tandemde kademeye çok iyi giriyo
ama yabancı degilde turk bi forvet özgürcan hariç (Özgürcanı bu sezon sattım psv ye)bide hızlı bi kanat oyuncusu ama hızlı olması lazım

ben çok forvetli oynamayı severim bunun için 4-3-3 taktik yapıyorum ve başarılı olamamıştım bir de seninkini deneyeyim paylaşım için saol

denediyden sonuç ne oldu yazarmısın ???

BaTuHN
29.Mayıs.2006, 18:35
ben ortasahayı zorda kalmazsam 3 kişi yapmam ama deniycem saoL

notformoney
29.Mayıs.2006, 18:42
evet arkadaşlar bu taktiği dortmund man utd,chelsea,barca ve fenerde de denemiş bulunuorum eğer deniyipte basarısız olan varsa dediğim yerlere o tip adamlar assınlar şimdi denediğim ilk onbirleri veriom :
bu karışık yani yıldızlara gore koyun oyuncuları:

gk:Rüştü/defans sağlamsa hiç farketmez

dr:hamit**/van den borre***/muslu**/ugur uçar***/

dl:ergün penbe**/ibrahim üzülmez**/orhan ak**

dc:önder t.****

dc:vincent kompany****

dm:appiah***/diarra***/arouca***/f.tatan**/fabricio****/

mc:aurelio**/ama satarsanız yerine mascherano***/de jong***/guarin***

mc:alex***/tuncay****/altan aksoy** burda çok ii perf.gosterio

aml:tuncay****/r. babel****(çizgide deil içeri kaçarak oynuyo)/s.kalou****

amr: per ciljan skjelbred***/s.kalou****/s.pardo***/bojinov**

fc: anelka***/deivid*****/cavenaghi***/cisse****/bojinov***ama siz deivid alın

bu tarz oyuncularla oynarsanız çok ii sonuc alınıyo özellikle man utd,chelsea barcada transfersiz bile oynanıyo ki bu ikisinde ben hiç transfer yapmadan oynadım

ben ortasahayı zorda kalmazsam 3 kişi yapmam ama deniycem saoL

top rakipteyken orta saha 5 li gibi oluyo zaten ama taktikte bi kaç hata yapmısım mesela denerken dikkat edin creative freedom u dm de yapmısım siz onu iptal edipde deneyin
bide taktiği uygularken eğer basarılı olmak istiyorsanız mc-mc ve dm bu üçlü çok çok ii anlaşmalı yoksa sonuç %60 hüsran olur çünkü bütün oyunu bu üçlü yönlendiriyor
ozellikle 3-5-2oynayan takımlara çok gol attım bunu belirtiyim

henrydinho
31.Mayıs.2006, 19:59
Benİmde Alternatİf Bİ Taktİgİm Var 4-1-2-1-2 Cok Gol Atip Az Gol Yiyom Gs Deyim Suan Harika Bi Taktik Yarattim Ama Nasil Sizle Paylascami Bilmiom Yardim Pls

yıldo_23
01.Haziran.2006, 17:35
arkadaşlar benden size nacizane bir tavsiye.ben bunu televizyonda maçları izleyerek fm2006'da uygulamaya koydum.özellikle 2 veya 3 forvet oynayan takımlara bir bakın.chelsea ve juventus'un forvetleri top rakipdeyken hemen ortasahaya geri çekilip tam takım halinde defans yaptığını görürüsünüz.eğer 4-3-3 taktiğinde ilerdeki sabit forvet dahil yanlarındaki iki forvetin anlayışlarını normal veya defansif yaparsanız kolay kolay gol yemezsiniz.tabi forvetlerin forward runs ve top sürmeleri full olacak.yani defansif yaptınız diye gol sıkıntısı çekmessiniz.bi deneyin farkı görün...