PDA

View Full Version : Oyuncular Serbest Kalma Maddesini Niye Ekletir

Flawless Victory
06.Eylül.2011, 13:46
Bir sebep geliyor aklıma ama doğru mudur bilmem, bence yüksek maaş istediklerinde klüp satamasın diye. Neymar'a 100 m TL teklif yaptım 518 m TL serbest kalma maddesi ekletmek istedi.

Bunun başka bir sebebi olabilir mi?

Lim10
06.Eylül.2011, 14:32
Bunun sebebi bence tam tersi.Genç bir oyuncu aldığınızda ileride büyük klüpler cüzi paralara kapamasın diye ekleniyor maaşa.Ama işte tıpkı yeni sözleşme yapan oyuncuların aldığı maaşın 10 katını istemesi saçmalığı olduğu gibi buda oyunun bir hatası.Gelen oyuncu mümkün olduğunca düşük tutması gerekirken serbest kalma maddesini, tam tersi uçuk rakama çekmiş.Yalnız bu dediğin bende olmuyor.Aynen benim dediğim gibi çok düşük rakamlar istiyorlar serbest bırakma maddesi olarak ben yükseltiyorum zorla.

RasAnt
06.Eylül.2011, 15:27
Bendede hep düşük madde koymak istiyorlar,sebebi oyuncuyu ne kadar fazla paraya alırsanız o kadar yükseliyor serbest kalma maddesi ucuza alırsanızda düşük oluyor.O maddeyi koyduruyorsa repi sizden daha yüksek takımlara gitmek isteyebileceğini gösteriyor yani bağlılık pek olmuyor

Redrum
06.Eylül.2011, 15:31
Benzema mıydı, her almak istediğimde serbest kalma maddesine 1 Milyar Euro (1B €) koymak istiyordu.

DaveJones
06.Eylül.2011, 15:58
Benzema tarzı adamların sözleşmesinde halihazırda min clause olduğu için yeni takımlarında da devam ettirmek istiyorlar bunu. Ayrıca küçük bir ipucu vereyim min fee clause aşağı çekip maaşında indirime gitmesini sağlayabilirsiniz oyuncunun.

CeNTeR_TR
06.Eylül.2011, 18:07
Hangi oyuncuma sözleşme önerirsem önereyim serbest kalma maddesini hep düşük tutuyor.

Dayanamıyorum o adamın gitmesine o yüzden ; Alacağı haftalık , İmzalama bedeli ve Menajerine basıyorum parayı ..

O zaman serbest kalma maddesini kaldırabiliyorum ..

ersin123
07.Eylül.2011, 02:49
1.5M euro ya aldığım ve 3 senelik sözleşme imzaladığım 29 yaşındaki bir futbolcu neden sözleşmesine serbest kalma maddesi koydurmak için diretir bunuda anlamış değilim :)

cris king
07.Eylül.2011, 13:26
serbest kalma maddesini kaldırsak bile o genç oyuncu ilerleyen yıllarda kendini gösterdiğinde iyi performans sergilediğinde büyük klüpler peşine düştüğünde zaten bize söylüyor daha büyük bi klübe gitmek istiyorum diye ve ne yaparsan yap ne söylersen söyle o oyuncuyu kalması için razı edemiyorsun hep sorunlarıyla kalıyor moral genelde çok kötü'de oluyor kadronuzda böyle bir oyuncuyla devam etmek ne kadar sağlıklı bilemiyorum ha satarken daha yüksek bi miktara satmak istediğiniz için serbest kalma maddesini kaldırmış olabilirsiniz anlarım ama maddeyi kaldırmak oyuncunun takımda kalması yönünde hiç bir etki etmiyor oyunda gitmek isteyen olursa bağlasan tutamıyorsun ben genelde bir kez sivok'amıydı milan filan istiyordu sezon sonu gidersin demiştim mutlu olmuştu ve sonra unutmuştu dediğimi sorunlarını çözmüştü ve takımda kalmıştı :D tavsiye ederim çok işe yarıyor bu yalan vaatler :D

martymcfly
07.Eylül.2011, 15:04
Mesela bu oyuncum 9.5 milyon euro serbest kalma maddesinde direniyor. Kaldırıyorum kabul etmiyor 100 milyon yapıyorum onu da istemiyor mecbur 9.5 milyonu kabul ettim. Hem ilk aldığımda hem de sözleşme yenilerken 9.5 da diretti üstelik.

http://img12.imageshack.us/img12/7029/linsprofileattributes.png

CeNTeR_TR
07.Eylül.2011, 15:06
@ martymcfly ;

Kontratını yüksek tutup imza bedeli ve menajerine biraz para verirsen serbest kalma maddesini kaldırabilirsin.

martymcfly
07.Eylül.2011, 15:16
Neyseki başka takımlardan teklif gelmiyor. Real Barça ve Milan'da da iyi kaleciler olduğu için kimse ilglenmiyor zaten gitme ihtimali yok gibi. Menajerinin sabrı da düşük 2 kere kontrat reddetti 3. de istediklerini verip imzalatmak zorunda kaldım.

BleedingMoon
07.Eylül.2011, 15:25
menajerinden aynı menajere bağlı başka oyuncular alıp söz konusu menajerle aranı düzeltebilirsin. aldığın oyuncularla sözleşme imzalamana gerek de yok. iptal et. oyunun garip bir bugı bu.

Hugo
07.Eylül.2011, 18:48
Ben Hibernian'a ön libero almaya çalışıyordum. 55MN Euro serbest kalma maddesi koydurdu. O parayı getirene Edinburgh'u komple verirdim zaten :D

CeNTeR_TR
07.Eylül.2011, 18:50
Ben Hibernian'a ön libero almaya çalışıyordum. 55MN Euro serbest kalma maddesi koydurdu. O parayı getirene Edinburgh'u komple verirdim zaten :D

:n: Valla tam maça ısınayım derken tüm ciddiyetim kayboldu :D

20_kral_20
12.Eylül.2011, 11:42
bence takımın en üst seviyede ise yani 1. sırada fansan sırada oyuncu kulüpten gitmek istemiyor ve yüzsek serbest kalma maddesi koyduruyor ömer toprak fb ye 60 milyon euro madde koydurdu