PDA

View Full Version : Oyuncuların Yeni Dil Öğrenmesi?

berksus
07.Eylül.2011, 18:48
1 buçuk senedir benim klübümde oynayan yabancılar daha basic seviyede bile türkce konuşamıyorlar. Yapılması gereken bir şey var mı? Sürekli maç reporunda diğerleriyle dil bariyerinden dolayı anlaşamıyor yazısını görmekten bıktım.

ozaniel
08.Eylül.2011, 01:32
Oyuncudan oyuncuya değişiyor bu durum galiba, benim oyuncular 2. senelerinde sular seller gibi Türkçe konuşuyordu, belki kulübünü daha büyük kulüplere basamak gibi görüp uzun vadeli düşünümüyor olabilirler.

berksus
08.Eylül.2011, 02:59
Oyuncudan oyuncuya değişiyor bu durum galiba, benim oyuncular 2. senelerinde sular seller gibi Türkçe konuşuyordu, belki kulübünü daha büyük kulüplere basamak gibi görüp uzun vadeli düşünümüyor olabilirler.

2. senelerinin başlarında mı sonlarında mı?

eminmetehan
08.Eylül.2011, 11:48
6 sezondur takımda olan Neuer hala ingilizce öğrenmedi basic bile konuşamıyor onun dışında herkes ingilizce öğrendi biraz daha beklersen öğrenirler diye düşünüyorum

SyNdRoMe23
08.Eylül.2011, 13:16
ingilizce, italyanca, ispanyolca, fransızca, almanca gibi diller sorun olmaz da ukrayna'da, rusya'da türkiye'de çok sorun yaşıyorsunuz. ben kariyerlerimde hep gözlemledim bunu. adamı kaptan yapıyorum kaç senedir takımda hala dil bilmiyor

20_kral_20
08.Eylül.2011, 15:27
mesela alex oyuna türkçe bilerek başlıyor vatandaşlık süresini 5 yıl yaptım hemen geçti onun dışında lugano andre santos gibi futbolcular vatandaşlık süresini tamamladıktan sonra türkçe öğreniyorlar oda baya süre alıyor

berksus
08.Eylül.2011, 17:57
Peki dil bilmemeleri çok etkiliyor mu maç performanslarını?

eng1n
08.Eylül.2011, 18:30
Bu oyuncunun Adaptasyon özelliğiyle alakalı yani oyuncudan oyunca değişir

ozaniel
09.Eylül.2011, 00:37
Savunma oyuncularının aynı dili bilmesi özellikle önemli, savunmanın önemli bir kısmı takım oyunu sonuçta.

hexiles
19.Eylül.2011, 00:14
Gizli özelliklerden adaptasyona bağlı.Yalnız asistan menajerinin de adaptasyonu yüksekse bu süre iyice kısalır.

sarianet
19.Eylül.2011, 00:17
hiç dikkat etmediğim ve önemsemediğim bi durum acaba oyuna etki ediyor mu

Redrum
19.Eylül.2011, 00:23
Oyuna etki ediyor. Asistan menajer maç içerisinde uyarıyor hatta, dil engeli yüzünden uyumsuzlar diye.

hexiles
19.Eylül.2011, 00:23
---------------------------
1-Digard is a good DM;the only problem with him is that he has a low adaptability so,if u can afford it,it is best to loan him in the first year(at a team in the same country were he can get first team football)

2-There is a hidden "adaptability" attribute for each player so it is more than likely down to this.
3-Re: Staff role and adaptability
Hi,

I have a question. Does the attribute adaptability as a staff role mean that he will learn quicker and improve the rest of his attributes?

What is the exact definition?

Thanks in advance.

-------------------------------------
CEVAP
3-Re: Staff role and adaptability
Its not a staff-role/player position attribute, its a nationality/language attribute.
It only comes into effect if you sign someone who is foriegn, a low value will increase the time taken for that staff member/player to adjust to thier new surroundings/spoken language.
-------------------------------------
Birşeyler diyor ama anlamıyorum ki ingilizce yok. :D
1- yazan başka bir siteden 2- yazan başka 3- yazan sigames

eminmetehan
19.Eylül.2011, 07:26
1- Digard güzel bir dm ama adaptasyon sorunu var eğer katlanabilirsen en iyisi ilk sezon aynı ülkeden bir takıma kiralık vermek
2-Her oyuncunun gizli bir adaptasyon özelliği var. (Bir cümleye cevap olarak yazılmış cevap yazdığı mesaj bulunmadığından cümlenin geri kalanı bir anlam ifade etmiyor)
3-Personel rolü ve adaptasyon
Merhaba
Bir sorum var. Personel özelliklerindeki adaptasyon özelliği personelin daha hızlı öğrenmesini ve geri kalan özelliklerini geliştirmesini mi sağlıyor?
Tam açıklması nedir?
Sağolasın :D
Cevap
3-Re: Personel rolü ve adaptasyon
''Dil Adaptasyonu'' bir personel yada oyuncu özelliği değil. Bir millet/dil özelliği
''Dil Adaptasyonu'' sadece yabancı birini aldığın zaman etki eder ve özelliğin değeri düşükse yeni dili öğrenmeleri daha çok zaman alır.

Yarım yarım aldığın ancak bu kadar çevirilir ne işin var yabancı sitelerde üstte ne dedikse aynısını yazmışlar :D

hexiles
19.Eylül.2011, 09:11
1- Digard güzel bir dm ama adaptasyon sorunu var eğer katlanabilirsen en iyisi ilk sezon aynı ülkeden bir takıma kiralık vermek
2-Her oyuncunun gizli bir adaptasyon özelliği var. (Bir cümleye cevap olarak yazılmış cevap yazdığı mesaj bulunmadığından cümlenin geri kalanı bir anlam ifade etmiyor)
3-Personel rolü ve adaptasyon
Merhaba
Bir sorum var. Personel özelliklerindeki adaptasyon özelliği personelin daha hızlı öğrenmesini ve geri kalan özelliklerini geliştirmesini mi sağlıyor?
Tam açıklması nedir?
Sağolasın :D
Cevap
3-Re: Personel rolü ve adaptasyon
''Dil Adaptasyonu'' bir personel yada oyuncu özelliği değil. Bir millet/dil özelliği
''Dil Adaptasyonu'' sadece yabancı birini aldığın zaman etki eder ve özelliğin değeri düşükse yeni dili öğrenmeleri daha çok zaman alır.

Yarım yarım aldığın ancak bu kadar çevirilir ne işin var yabancı sitelerde üstte ne dedikse aynısını yazmışlar :D

Bu üçüncüsü SİGAMES'in kendi sitesi olduğundan doğru bir bilgidir herhalde.Çevirdiğin için teşekkürler.Evet, düşündüğümüz gibiymiş. :)