PDA

View Full Version : Devamlılık

hexiles
11.Eylül.2011, 17:37
http://www.resimyukletin.com/di-J6Q8.jpg
Ne demek bu?

Flawless Victory
11.Eylül.2011, 17:40
Oyuncunun sürekli aynı performansı göstermesidir. Yani o anki yeteneği CA ne kadar iyiyse o kadar başarılı olur ve "bu başarılı performansı her maç gösterir".

SAİT71
11.Eylül.2011, 17:41
Mesela Gökhan Gönül'ü buna örnek verebiliriz. Ligde sürekliliği olan bir oyuncu. Belli bir seviyede oynayan oyuncudur. Hani bazı oyuncuların profili çok iyi olsada ondan verim alamazsınız. Onunla alakalı bir durum.

hexiles
11.Eylül.2011, 17:43
Peki 10 düşük yetenek derken CA sının 10 düşüğünü mü oynuyor.(tabi hangi özellik eksiliyor belli mi ?)Yoksa tüm özelliklerden 10 ar düşüğünü mü oynuyor?

SAİT71
11.Eylül.2011, 17:47
Peki 10 düşük yetenek derken CA sının 10 düşüğünü mü oynuyor.(tabi hangi özellik eksiliyor belli mi ?)Yoksa tüm özelliklerden 10 ar düşüğünü mü oynuyor?

Orada Şimdiki yeneteği yani CA değeri 141 yazıyor bu durumda o özellik bir çok maça etki edeceğine göre bir çok maçta 131 civarı CA ile oynar diye tahmin ediyorum ama net ve doğru bir tespit olduğundan emin değilim yazdıklarımın. Sadece mantığa göre yorum yazdım.

eminmetehan
12.Eylül.2011, 00:45
Bencede CAsından 10 düşüyordur yoksa her özelliğinden 10 düşse 3. 4. ligde anca oynar :)

cris king
12.Eylül.2011, 21:07
kısa bir deyişle futbolcunun asist yapmadığı,gol atmadığı maçlardada rating'inin 7.0'ın altına düşmemesidir Ronaldo,Zanetti tarzı yani istikrarlı olmasıdır...

hexiles
18.Eylül.2011, 17:11
Şimdi devamlılığı 1 olan oyuncu var diyelim.Ben şimdi bu oyuncuyu 1 maç oynsatıp 1 maç oynatsamasam o oyuncu oynadığı tüm maçlarda en üst düzey performansıyla mı oynayacak?Yani devamlılık aynı oyuncuyu sürekli oynatınca mı devreye giriyor yoksa 1 maç oynatıp 1 maç oynatmasam devamlılık devreye girmyip o oyuncu en iyi yetenekleriyle mi oynuyor?

SAİT71
18.Eylül.2011, 17:22
Yorgunluk ile alakalı olacağını sanmam. Bu kişisel özelliklerine bağlı birşeydir. Çünkü devamlılıkta bir yetenek sayılır...

hexiles
18.Eylül.2011, 19:31
Yorgunluk ile alakalı olacağını sanmam. Bu kişisel özelliklerine bağlı birşeydir. Çünkü devamlılıkta bir yetenek sayılır...

Yani kesin olarak bilmiyorsun.Değil mi?

hexiles
20.Eylül.2011, 12:43
Yeni birşey öğrendim devamlılık ile ilgili.Devamlılık fiziksel özelliklere etki etmiyormuş.Yani fiziksel özellikler tüm maç %100 etki ediyormuş.

eng1n
20.Eylül.2011, 20:04
Şimdi devamlılığı 1 olan oyuncu var diyelim.Ben şimdi bu oyuncuyu 1 maç oynsatıp 1 maç oynatsamasam o oyuncu oynadığı tüm maçlarda en üst düzey performansıyla mı oynayacak?Yani devamlılık aynı oyuncuyu sürekli oynatınca mı devreye giriyor yoksa 1 maç oynatıp 1 maç oynatmasam devamlılık devreye girmyip o oyuncu en iyi yetenekleriyle mi oynuyor?

öyle 1 maç oynatıp 1 maç oynatmamakla çözülecek kadar kolay değil hele de devamlılığı bir ise 1 sezon her maç oynatsan 2-3 tane üst düzey maç çıkarır.

hexiles
20.Eylül.2011, 20:31
öyle 1 maç oynatıp 1 maç oynatmamakla çözülecek kadar kolay değil hele de devamlılığı bir ise 1 sezon her maç oynatsan 2-3 tane üst düzey maç çıkarır.

Kesin olarak biliyor musun bir yerden yoksa kendi deneyilmlerinle mi ?

ozaniel
24.Eylül.2011, 22:33
Devamlılık ve konsantrasyon bildiğim kadarıyla kararlar, soğukkanlılık gibi mental özelliklere etki ediyor, fiziksel ve teknik özellikler oyuncu maçtan kopuk da olsa düşmez zaten.

martymcfly
26.Eylül.2011, 16:43
Gerçek hayattan örnek verirsek Arsenal'in kadrosu baştan aşağı devamlılığı düşük oyunculardan oluşuyor. Chelsea ve City'de de benzer sorunlar var ve United burada devreye giriyor yoksa Chelsea ve City'nin kağıt üstünde daha iyi kadroları var.
Teknik, taktik ve mental özellikleri konuyla alakası olmadığı için bir kenara bırakırsak United'ın başarısının sırrı devamlılık. Sezon için hiç bir zaman ani düşüş ve yükselişler yaşamadan hep bir çizgide gidiyorlar. Carrick, Fletcher, Vidic, Rooney ....... diye gider bu.