PDA

View Full Version : Bir çok lig açıp oyunu kastırmamak

hexiles
12.Eylül.2011, 14:13
Bir çok lig açıp oyunu kastırmamak için ne yapmak gerekiyor?Ya da oyuncu sayısını artırıp oyunu kastırmamak için mesela.Önemli olan kasmadan onbinlerce oyuncu ile oynamak.

eng1n
12.Eylül.2011, 14:27
İyi bir bilgisayarının olması yeterli.

Flawless Victory
12.Eylül.2011, 14:46
İyi bir sistem gerekiyor, başka çaresi yok.

hexiles
12.Eylül.2011, 15:10
Peki ekran kartının oyunda maça değil de mesela devam diyince gün atlamalardaki oyun hızına etkisi var mı?

Bhaguandas
12.Eylül.2011, 16:51
tabi ekran kartın çok önemli işlemcin ne yada ramın kaç mhz ddr kaç bunlar önemli

Ketchaup
12.Eylül.2011, 22:17
sistem gereksinimlerinde yazar max verim alabilmen için lazım olan ram/ekran kartı vs.

ozzymanborn
13.Eylül.2011, 15:04
Ekran kartının oyun kalitesi için çok önemli olmadığını söyleyebilirim. Ama Ram ve Hard Disk Hızının çok önemli olduğunu söylemeliyim. 4GB Ram - intel core i7 - 5400 RPM HDD laptop ile 8gb ram - intel core i7 - 7200 RPM dönüş hızlı desktop'tan daha iyi ekran kartı olan laptop olmasına rağmen ve oyun aynı hızda yüklenmesine rağmen gün geçiş hızı gibi faktörlere bakıldığında 2.si daha iyi çalışıyor. (Ram'in iki bilgisayar arasında oyunun çalışmasına etkisi yok çünkü 32 bit bir oyun olduğu için en fazla 3.5 GB Ram kullanabiliyor.)

Bhaguandas
13.Eylül.2011, 16:56
çok haklısın dönüş hızı çok önemli piyasadaki çoğu laptoplarda 5400 kullanılıyo oyun için yada ne için olursa olsun alırken buna çok önem verin

Homer J.S
13.Eylül.2011, 17:56
Dönüş hızı herkesin söylediği gibi çok önemli.

Mesela;

http://www.bimeks.com.tr/urun/118989/asus-n53sn-sz182v.aspx#specs

Şu bilgisayara +100 lira verip RAM'i 8 GB yaptın mı mükemmel bir bilgisayar oluyor. Yapmasan bile şu anda 10-15 lig falan rahat oynarsın.

Bhaguandas
13.Eylül.2011, 18:40
eksiği yok çoğu özelliği iyi gibi ekran çözünürlüğü çok iyi,usb3 var max. bellek kapasitesi 16 şaşırdım genelde 8gb oluyo çoğu laptopta,sıkıntılar ise bluray olmaması bu saatten sonra laptop alıcaksanız bluray okuyabilen sürücü almalısınız ikinci sıkıntı pil süresi 1-4 saat arası ben çok sıkıntı çektim i7 işlemcili laptop alacağıma i5 işlemci alırım ama pil süresi en az 6 saat giden bi makina alırdım

eminmetehan
14.Eylül.2011, 03:02
Harddisk dönüş hızının çokta önemli olmadığını düşünüyorum oyun öncelikli olarak ramleri kullandığı için ram kapasitesi ve özellikle hızı daha önemli hepsinden önemlisi işlemci benim işlemci adi olduğu için (core duo 2 2.2) ikinci üçüncü uygulama açtığım zaman beni çileden çıkartıyor tabi gidipte SSD Hard disk takarsanız gözle görülür elle tutulur performans artışınız olur ama hala Performans/fiyat oranı çok düşük deymez

Asus çok güzelde fiyatını çok pahalı buldum euro dolar düşene kadar uzak durmak lazım :)