PDA

View Full Version : FM 2012 - Yeni Özellikler

Pages : [1] 2

ToRoSKaPLaNı
09.Haziran.2011, 21:30
Evet arkadaşlar.2011 i artık ezberledik.Kaç tane kariyer yaptık.Artık kimimiz sıkıldı oyunu bıraktı kimimiz de değişik tadlar aramaya koyuldu.Artık 2012 içinde yavaş yavaş beklentileri almaya başlayalım dedim.Zaten hepimizin 2012 den ana beklentisi oyunun Türkçe olması.Bunun dışındaki beklentileriniz neler?

Benim beklentim transferi tamamen başkana bırakabilmektir.Bilhassa fakir kulüpler için bu şart.Çünkü doğru dürüst transfer yapılamıyor.En azından başkana bıraksak o kadro için en uygun transferleri yapabilir.
Ya da başkana istediğimiz oyuncu listesini verip uygun olanların transferinin gerçekleştirilmesini isteyebiliriz.

Oyundan başka bir isteğim örneğin bir kariyer yaptık 10 sene filan oynadık.Sonra kariyerden sıkıldık yeni bir kar,yer yapmak istiyoruz ama şuan öyle birşey yaptığımzda kazandığımız tüm kupalara başarılara veda etmek zorunda kalıyoruz yeni bir oyun açmak için.Ama kazanılan başarıları geçmiş olarak saklayabilsek yeni kariyer açtığımızda da geçmişimizde görünse süper olur

barahir
09.Haziran.2011, 21:31
Kupa töreni...

doncarlo
09.Haziran.2011, 21:43
Basın

Basın biraz daha aktif olabilir aslında.Örneğin haberlerde birden fazla haber şirketi yer alabilir.Buna ek olarak kupa alındığında basın takım,futbolcular ve teknik kadro hakkında daha fazla haber yapılabilir

Taktik

Bence FM 12' de 2 yönlü taktik oluşturulmalı.Hem Atak yapıldığında hemde Defans yapıldığında.Böylece taktiksel anlamda tutarlılık sağlanır.

mehmetd
09.Haziran.2011, 23:27
1- Benim beklentim transferi tamamen başkana bırakabilmektir.

2- Oyundan başka bir isteğim örneğin bir kariyer yaptık 10 sene filan oynadık.Sonra kariyerden sıkıldık yeni bir kariyer yapmak istiyoruz ama şuan öyle birşey yaptığımzda kazandığımız tüm kupalara başarılara veda etmek zorunda kalıyoruz yeni bir oyun açmak için.Ama kazanılan başarıları geçmiş olarak saklayabilsek yeni kariyer açtığımızda da geçmişimizde görünse süper olur

1-eğer bu dediğin gerçekleşirse ben oyunu almam zira oyunun en sevdiğim tarafı transfer yapmaktır.hatta bana kalsa tersini diyeceğim: biz transfer yapalım maça asistanlar çıksın.

2-fm 2006 da da falan oluyordu kariyeri silip yeni oyuna geçtiğinde ne göresin daha şimdiden eski başarıların gözüküyor(önceki kariyerin başarıları silinmemiş)

benim önerilerim:
1-transfer yapalım ama maçlara dediğim gibi asistan çıksın (eğer istersek yani tatile gitmeden)

2-maç sonrası yorulan oyuncular otomatik izinli olsun.her maçtan sonra özellikle de hem as hem yedek takım +u 18 maçlarının oyuncularına 1-2-3 gün 1 hafta izin vermekten canım çıkıyor bi de o yüzden şişkin kadroları sevmiyorum.az oyuncu az uğraşı.

3-oyunda sadece menajer değil koç,gk koç,fitness koç hatta oyuncu olalım.

4-sarışın bi oyuncunun saç rengi belirgin olsun.fm 2010 da hiç anlamıyorum.

5-oyuncular fm 2006da gazoz kapağıydı,fm 2010 da gelişmiş ama hala çok iyi değiller.

6-başkan profilleri de gözüksün,fm 2010 da yok.

7-ha bire aynı basın toplantıları olmasın.başka sorular gelsin.sorulara cevap verdiğimizde şöyle olmasın mesela "rakip iyidir"- "rakibi övdü" "kötüdür"- "profesyonelliğe sığmaz" "bişey demicem"-"basınla konuşmadı" (bkz.özellikle fm 2006)

8-taraftarlar olay çıkarsın sahaya yabancı madde atsınlar,taraftarlar şarkı söylesin "cimbom bom" "trabzonum oley" vs.

9-kontratın bitmesine 3 ay kala falan sözleşme yenilenmesin, martta takımlar koç almasınlar
sezon başlarında alsınlar,başarısız olan hemen kovulsun,ligden düşüyor takım mesela hala güvensiz diyor hatta menajerlerden durumdan memnunum diyen de var.

10-oyun oyundan attığında nedenini yazsın.

11-editörden yeni lig kurulabilsin hatta yeni ülke kurulabilsin.şu anda mecburen olanlarda değişiklik yapıyoruz.

12-genç oyuncu alırken bize sorulsun yada olanları free gönderme durumu verilsin.

13-yabancı durumu 5 sene olsun ve değiştirilebilsin.6+2+2, 6+2 sınırsız vs.

14-editörde orjinal 5 yedek bu 7 yedek olsun(eğer kural koymazsanız normali 5 yedek,3ü değişir bu 7 yedek 3 ü değişir olmalı)bunu şundan diyorum: yedek takım yaptım ama ayrıca kurallarını belirlemedim 5 yedek yaptı.+12 yedek 12 side değişir gibi bir seçenek yok.seçeneklerde 11 yedek 12 yedek hepsi değişir seçeneği de olmalı.(özellikle kendi oluşturduğumuz turnuvalarda lazım olabilir bende olsaydı yapacaktım mesela)

15-oyuncu konuşmasında daha fazla seçenek lazım.mesela deplasmanda oynarken "taraftar için oynayın" yerine "taraftarın bağırmasından etkilenmeyin" daha uygun olur. zira deplasmandasın.

16-seyircisiz maç,cezalı maç falan olmalı.mesela "taraftar olay çıkardı bu hafta kendi sahamızdaki maçı seyircisiz (yada tarafsız sahada) oynayacağız"

17-saçma işler olmamalı,mesela 1,5 milyonu bizde reddedip 500 k ya başka kulübe imza atmamalı,gençler yüksek para ve anahtar oyuncu istememeli(zira anahtar demeden gelmiyorlar deyip aldıktan sonra genç h.p dersem de mutsuz oluyorlar)

18- walter di salvo,bisciotti gibi adamları parasını verip alabilmeliyim.hep reddediyorlar.

19-antreman sistemi değişebilmeli.mesela benim görüşüm "kaleci antremanı" "defans antremanı"
o.saha,forvet kanatlar falan oysa oyunda top kontrol falan var.

20-2 deki as takım için olmasa bile en azından genç oyuncuların antremanlarıyla ilgilenmemeliyim
dediğim gibi ha bire dinlendirmeden canım çıkıyor.

21-oyunda mesela "çevirmen" olsun.yabancılar için.

22-maç sırasında bağırma olsun mesela "naapıyorsunuz" maç öncesi "çıkın kafanıza göre oynayın" maç sonrası basın toplantısında goller sorulsun "vay be ne goldü be"vs.

yada biraz daha abartırsak
"sonraki maçlara bakıcaz"
"hakemi de yendik"
"federasyon istifa"
vs.vs. :)

şimdilik bu kadar yeter herhalde.:icon_biggrin:

ToRoSKaPLaNı
09.Haziran.2011, 23:36
Yok zaten opsiyonlu olsun demek istedim bende zaten 1. maddeyi.Yani istersek biz yapalım istemezsek başkana bir liste verelim veya tamamen başkan kendisi yapsın gibisinden.

Bursaspor
09.Haziran.2011, 23:43
Kulübün borçlarını taksitlendirme seçeneklerini biz kendimiz artırıp, azaltabilmeliyiz.

Daha fazla transfer opsiyon maddesi.

Kupa töreni ve gol sevinci sırasında kulübede sevinen bizi görebilmeliyiz.

Daha etkili basın, oyuncu etkileşimleri.

Daha iyi analiz sistemi, bir oyuncunun tüm istatistiki geçmişini görebilmeyiz. Hangi bölgede ne kadar pas yapıyor, nereyi iyi kullanıyor vs.

Oyuncular ve top daha doğal hareket etmeli.

mehmetd
10.Haziran.2011, 00:01
valla bu üstte dediklerim olsa fm de devrim olur hatta türkiye için uygun bir fiyatla özel yapılıp satılabilir ama nerde?

mesela oyunda şike yok,doping yok, nss 3ün gözünü seveyim,
zayıf takımı farklı yenme yok, sonra o kadar para kazanıyoruz naapıyoruz o paraları?

annem soruyor -hani iş? diye bende diyorum ki -ayda 1 milyon alıyorum oyunda.o da oyunda kazanılan ne işe yarar diyor, doğru da oyunda da işe yaramıyor zira bişey yapamıyorsun oysa yukarda belirttiğim nss 3 öyle mi? şike var, doping var, araba ev alıyosun, evleniyorsun, bi mankenin peşine düşüyorsun paparazzi yakalıyor eşinden ayrılıyorsun, arabayla hız yapıyorsun 6 aylığına ehliyetin alınıyor gerçi ehliyetim yok ama çaktırma:D sonra kaza yapıyorsun ben çıkıyorum orda tabi yenisini almak gerekiyor zira:( vs. vs.

Chivalry
10.Haziran.2011, 00:08
Kontrat meselesi çözülsün ve oyuna başkanlı modu eklensin, teknik direktörü biz seçelim transferi biz yapalım(td nin isteği doğrultusunda) stadyumla sponsorlarla biz ilgilenelim... bunları yapabildğimiz fifa manager var ama o da saçmalığın daniskası...

mehmetd
10.Haziran.2011, 00:16
sponsorlarla biz ilgilenelim....

sponsor dedin de aklıma geldi.mesela oyun sponsorlarla anlaşsın hem reklamı olur,
mesela "barcelona thy ile anlaştı şu kadar ödenecek" tarzı free sponsorlar olsun,oyunda bunlar sponsor olarak alınabilsin böylece reklamları olmuş olur sigagames te para kazanır bu işten.

sarianet
10.Haziran.2011, 00:19
mükemmel oyun çıkmayacağını biliyorum
tek beklentim türkçe çıksın bizde oyunu orijinal alalım
tek beklentim türkçe çıkması

fotosuki
10.Haziran.2011, 00:44
En kökten çözüm: Maç motoru değişsin. Artık kabak tadı vermeye başladı. Yeni animasyon ekliyoruz deyip bizi keklemeye çalışıyorlar. Olmadı başka motorla yapsınlar oyunu. Oyunun %75 i 5 senedir kendini tekrar ediyor. Adamlar 5 senedir neredeyse hiçbir şey yapmayıp deli gibi para kazanıyorlar. Her sene oyun çıkmadan yama üstünde çalışmaya başlıyorlar. Sadece ara transfer yaması dışında yama çıkarmayacak kadar iyi bir oyun yapsınlar. Bu aralar fazla rahatladılar. Satışları düşse belki biraz çabalarlar ama rakipsiz olduklarından oyun neredeyse hiç gelişmiyor. Ben iyi kötü bir rakip bekliyorum şahsen (cm dışında. ondan bir halt olmayacağı belli). Rekabet her zaman sektörün ve müşterinin iyiliğinedir.

BaGa TaRKaN
10.Haziran.2011, 00:59
Bedava Olmasını Bekliyorum :D

cengavs
10.Haziran.2011, 01:06
kontratlarda opsiyon,basın kalıp sorulardan kurtulmalı oyunun gidişine göre daha iyi sorular gelmeli

Redrum
10.Haziran.2011, 01:09
En kökten çözüm: Maç motoru değişsin. Artık kabak tadı vermeye başladı. Yeni animasyon ekliyoruz deyip bizi keklemeye çalışıyorlar. Olmadı başka motorla yapsınlar oyunu. Oyunun %75 i 5 senedir kendini tekrar ediyor. Adamlar 5 senedir neredeyse hiçbir şey yapmayıp deli gibi para kazanıyorlar. Her sene oyun çıkmadan yama üstünde çalışmaya başlıyorlar. Sadece ara transfer yaması dışında yama çıkarmayacak kadar iyi bir oyun yapsınlar. Bu aralar fazla rahatladılar. Satışları düşse belki biraz çabalarlar ama rakipsiz olduklarından oyun neredeyse hiç gelişmiyor. Ben iyi kötü bir rakip bekliyorum şahsen (cm dışında. ondan bir halt olmayacağı belli). Rekabet her zaman sektörün ve müşterinin iyiliğinedir.

İyi bir rakip için iyi bir database gerekli. Eidos ile Sigames ayrıldıktan sonra database Siga'da kaldı. Bu yüzden CMciler FMye dönüş yapmış oldu. Ben böyle biliyorum. O yüzden, çok ama çok zor iyi bir rakip. Baksanıza Türkiye 2. liginin bile araştırmacıları var fmde.

okumus
10.Haziran.2011, 01:40
Kupa töreni...

O kadar maç yapıyoruz kupa kazanıyoruz sevinemeden takım konuşması ekranda bu düzeltilirse de süresini fazla da abartmasalar iyi olur :D

Türkçe çıksa orijinal alımı artacak ama inatla çıkarılmıyor umarım bu sefer yaparlar zorla ingilizce öğretmeye çalışıyorlar

ozaniel
10.Haziran.2011, 02:24
Yalnız Türkçe çıksa bile satışlar Türkçe'ye çeviriyi bile karşılayacak kadar artmaz, bu kez 90 milyona oyun mu olur, yeterince yenilik yapmıyorlar deriz. Ki bence korsan alan adamın şikayet etmeye hakkı yoktur, zaten para bile vermiyorsun.
Ben taktiksel anlamda ve yapay zekada yenilik bekliyorum, taktiğin en ayrıntısına kadar yapma olanağı olmalı, hücumda çalışılmış pozisyonlar ve duran top organizasyonları olmalı, teknik direktörlüğün tam anlamıyla hakkını vermesini isterim.
Ayrıca yapay zekanın hedef sistemi ile çalışmasını isterim, takım uzun vadede başarı arıyorsa ona göre transfer, kısa vadede başarı için ona göre transfer yapıp sistem oturtması güzel olurdu, sadece Türk takımlarının transferleri FM'deki gibi düzensiz oluyor.:)
Bir de teknik direktörlerin belli bir sisteminin olmamasını takımdaki önemli oyunculara göre sistem belirlemesini isterim, teknik direktör değişimlerinde çok garip kadrolar çıkıyor.

sarianet
10.Haziran.2011, 02:28
Maç içi konuşmalar da konsa iyi olur mesela

Sabri daha isabetli orta yap
guiza üst kapalı tirübüne değil kaleye çek
ali topu at
volkan topu tut
gökhan daha çok koş falan gibi maç içi motive edici konuşmalar olsa daha iyi olur

martymcfly
10.Haziran.2011, 02:39
Yazsak bir şey farkedecek mi ? Uyduruktan 1-2 yenilik ekleyip kalan yerleri de biraz değiştirip önümüze sürecekler. Sonra da her gün 1 yenilik açıklıyoruz diyip hava atacaklar.

Chinatown
10.Haziran.2011, 03:06
İspanya 2. liginde sezonluk 40.000 euro ile oynayan oyuncuya kontrat önerdiğimde 4.5 milyon euro istemesin başka birşey istemem.

guarin14
10.Haziran.2011, 03:42
Çok uçuk şeyler beklemiyorum öle yok araba alalım,ev alalım vs. gibi şeyler.

Benim isteklerimden en önemlisi oyunun Türkçe olması,maç motorunun biraz daha özenle yapılması,basın konuşmalarının genişletilmesi,kenara bir tane td koysunlarda görelim kendimizi :)
ve son olarak kupa töreni falan koysunlar yıllarca uğraşıyoruz şampiyon olmak için falan laps maç bitiyor oyuncular gidiyor,sevincim yarım kalıyor :)

barahir
10.Haziran.2011, 04:18

ali topu at
volkan topu tut
gökhan daha çok koş falan gibi maç içi motive edici konuşmalar olsa daha iyi olur

İlk ikisine kimsenin gücü yetmez..

eng1n
10.Haziran.2011, 11:23
Stadda Deplasman takımının taraftarının ne kadar olacağını biz belirleyelim örneğin ben İBB ile oynuyorum bana kalsa FB maçlarında falan stadın %90 veririm hem biletlerden de iyi bir gelir kaynağı olur. Bilet fiyatlarını da biz belirleyelim tabii oyun bir sınır koysun bu konuda en fazla şu kadar olur falan diye hem pahalı yaparsak taraftarlardan uyarı gelsin çok pahalı diye iyi olur aslında.

Redrum
10.Haziran.2011, 11:48
Sportif direktör olabilme olsa, iyi olurdu aslında.

20_kral_20
10.Haziran.2011, 12:29
oyunda başkanlık modu olmalı transferi biz yapmamalıyız biz bir mevki için üç seçenek sunmalıyız örnek drobba lmadı klose olmadı sercan olmadı mehmet battal:icon_biggrin: zaman zaman messinin bile gelebilme ihtimali olmalı parayla getirebilmeliyiz bizim sabit bir teknik kadromuz olmalı 10 kişilik bir teknik ekimiz reale beraber gitmeliyiz
ve en önemlisi kazandığımız paralarla bişeyler yapmalıyız ev araba eşya banka faizi eşn çoluk çocuk tamam biraz fifa managere karışıyor ama olması lazım üstelik mod mod olmalı

1klasik fm modu
2başkanlık modu
3. fm ve para yatırım modu gibi

urwrdskkn
10.Haziran.2011, 12:56
benim istediğim
1:kupa töreni olmalı kupa maçı sonunda
2:para konusunda mutlaka düzenleme getirilmeli
3:(çok önemli) 4 m euro bonservisi olan bir oyuncunun 15 m euro gibi uçuk maliyete çıkıyor bunların düzeltilmesi lazım 4m euro ise en fazla 7 m ye gözden çıkarması lazım yoksa istenilen oyuncular gelmiyor vallahi
4:scottların gittiği yerler artırılmalı mesela cüneyt talmanın gezdiği ülke sayısı genelde 6 oluyor bunu artırması lazım
5:(ÇOK ÇOK ÖNEMLİ)OYUN TÜRKÇE OLSUN

SAİT71
10.Haziran.2011, 13:24
Tek istediğim karşı tarafta yer alanların bize karşı olan tepkilerinin daha fazla daha gerçekçi olmasıdır. Örneğin bir takımı alıyor onu 2. ligden çıkarıp süper ligde tutuyorsunuz. Bir politika ile iyi oyuncular kazandırıp hem sportif olarak hemde mali olarak kulübün hayatında görmediği kadar katkı yapıyorsunuz sonunda size büyük takım iyi bir kontrat teklif ediyor ve ret edince daha farklı bir ortam olmalı.En azından 1-2 sezon bu nedenle yönetim daha fazla maaş bütçesi veya transfer bütçesi vermelidir. Daha töleranslı olmalıdır. Yine bir oyuncuya vefalı oluyorsunuz her şartta arkasında durup oynatıyorsunuz ama hemen mutsuz oluyor. En ufak şeyde umutsuzluğa düşmemeli. En önem verdiğim şey psikoloji oyunda. Çünkü herşeyde ikili iletişim ve maliyet rol oynuyor. Atıyorum adam ile etkili bir konuşma yapmak transferde önemli. Kontrat yenilemede önemli. Herşeyde etkileşim önemli. O açıdan oyunda bu kadar kilit bir rolü olan bu etkileşim olayı çok çok gelişmiş olmalıdır.

Mesela G.Saray'ı yönettiğimde Türk oyuncu sanırım Barış'tı iki iyi oynadı diye olmayacak para istedi. Mali açıdan biraz rahatlattım kulübü ama o kadarda değil o parayı vermem. Mesela o durumdaki bir adam gidip Sevilladan 1.3 milyon euroya oynuyor. Bununda bir çözüme kavuşması lazım. Bende oynamak için 4-5 istemesi çok abest bir durum Barış tarzında bir oyuncunun.

(Forvete ve diğer mevkilere kaliteli yabancılar aldım yıllık 3-4 milyona bu açıdan kendini bir tutuyor sanırım ama olmayacak duaya amin dememeli oyuncularda...)

ozaniel
10.Haziran.2011, 16:33
http://community.sigames.com/showthread.php/24018-Wishlist-What-you-would-like-to-see-in-future-versions-of-the-game.-All-list-ideas-in-here./page71

Fikirlerinizi burada belirtin, en azından yapımcılar okuyup mantıklı buldukları fikirleri ekleyebilir. Burada yazmanın pek manası yok.

ToRoSKaPLaNı
10.Haziran.2011, 16:46
İngilizcesi olmayan birisiyim o yüzden buraya açtım konuyu :D Buraya gelen güzel fikirleri ingilizcesi olan arkadaşlar oraya aktarırsa daha iyi olur

Jaswege
10.Haziran.2011, 18:24
Oyuncu Menajer sisteminin Kalkması! ve Sözleşme önerme kısmının eski haline getirilmesi.

Eskiden oyuncular maaşlarını abartmıyorlardı makul fiyatlar istiyorlardı bizde istediklerine göre veriyorduk. Şimdi adam 100 k alıyor diyelim ben teklif yapıyorum geliyo 900 k istiyor. Daha aşağı inmiyor. Vazgeçiyorum transferden 1 hafta sonra adam 180 k ya benden daha vasat bir kulübe imza atmış. Bune aptallıktır. Biz hep kazık mı yiyeceğiz? Bu saçmalığı düzeltirler umarım.

Edit: Bir sorun daha var o da büyük takımlardan abartı bonservis bedeli istenmesidir. Barcelona kariyerimde iken Tottenham Alan Hutton'u yedeklere göndermiş. Benmde alternatif bir oyuncuya ihtiyacım vardı. Rapor istedim bir de ne göreyim. Tam tamına "30.5 m €" istiyorlar! Yuh be arkadaş büyük kulübüz diye bu kadar mı kazıklamanız lazım bizi pes! Ve adam transfer dönemi kapanmadan 2.2 milyona Aston Villa'nın yolunu tuttu. Üstelik 15 milyona kadar cıktığım teklfimi reddettiler.

mehmetd
10.Haziran.2011, 18:33

doğru söze ne hacet.

o zamanda bir sürü hata olur,sonra aman hata olmasın da deriz
oyun hatadan satılmaz ve gene ingilizce olur.

Bedava Olmasını Bekliyorum :D

oldu :p

korsan alan adamın şikayet etmeye hakkı yoktur, zaten para bile vermiyorsun.
Bir de teknik direktörlerin belli bir sisteminin olmamasını takımdaki önemli oyunculara göre sistem belirlemesini isterim, teknik direktör değişimlerinde çok garip kadrolar çıkıyor.

para vermiyorsak tabi alırım :p

bence de rakibim ben editörden 3-4-3 belirledim favori taktiğini ve 199 pa yaptım,
17.dk.da gol olsun olmasın kenardaki dl yi sokup 5-2-3 e dönmemeli.

ali topu at
volkan topu tut

1. mümkün değil:D
2. oynarsa eğer ve top gelirse ve şut çekerse belki deriz ama olur mu o başka.:)
3.tut topu tut
4.evet volkan topu tut.
5. gökhan (gönül) koşmuyor mu zaten?

bence yenikken sinirleniyorum bak,galipken daha kontrollü çocuklar,
ama defansınıza çekilip gol yemeyin şimdi, AMANN! HIRRR! Çıkın La! :D :D :D

Tam tamına "30.5 m €" istiyorlar! transfer dönemi kapanmadan 2.2 milyona Aston Villa'nın yolunu tuttu. Üstelik 15 milyona kadar cıktığım teklfimi reddettiler.

benim fm 2010 da da rakibin oyuncusuna 30 milyon veriyorum reddediyor sonra 9,5 a satacak.
şimdi transfer listesine koymasını bekliyorum zira değeri olan 9,5 tan alabilirim.
Senin dediğin oyuncu transfer listesinde değilken olan iş,o zaman yüksek ücret istiyorlar,
oyuncuyu kısalisteden silmicen takip edicen baktın değerinde transfer listesine konmuş almaya bakıcan tabi alabilirsen.

mehmetd
10.Haziran.2011, 18:44
Yazsak bir şey farkedecek mi ? Uyduruktan 1-2 yenilik ekleyip kalan yerleri de biraz değiştirip önümüze sürecekler. Sonra da her gün 1 yenilik açıklıyoruz diyip hava atacaklar.

o zaman her sene her sene almicaksınız,ben gibi 5 senede bir alıp ne değişti bakacaksınız.
forexample ben; fm 2006 aldım ve bekledim fm 2010 aldım. haa ne oldu fm 2006 daha
iyiydi:(

drobba lmadı klose olmadı sercan olmadı mehmet battal:icon_biggrin: zaman zaman messinin bile gelebilme ihtimali olmalı parayla getirebilmeliyiz

m.battal zaten gsde değil miydi?
messi mümkün değil hocam,ben bile alamıyorum,siz nasıl alacanız?

2:para konusunda mutlaka düzenleme getirilmeli
3:(çok önemli) 4 m euro bonservisi olan bir oyuncunun 15 m euro gibi uçuk maliyete çıkıyor bunların düzeltilmesi lazım 4m euro ise en fazla 7 m ye gözden çıkarması lazım yoksa istenilen oyuncular gelmiyor vallahi
4:scottların gittiği yerler artırılmalı mesela cüneyt talmanın gezdiği ülke sayısı genelde 6 oluyor bunu artırması lazım
5:(ÇOK ÇOK ÖNEMLİ)OYUN TÜRKÇE OLSUN

2:p
3:( hiç önemli değil ne yalan diyon :( demişin:D
artı mana olarak 7ye 15 e alabilsem alacağım,gerçi örnek demişin ama
benim alacaklarımın fiyatı 60 milyondan başlıyor.
4 acunu al.:p ayrıca bence normal.
5:( çok üzgünsün değilmi türkçe olmadığına ama haklısın türkçe olmalı.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

İngilizcesi olmayan birisiyim o yüzden buraya açtım konuyu :D Buraya gelen güzel fikirleri ingilizcesi olan arkadaşlar oraya aktarırsa daha iyi olur

doğru diyorsun,özellikle benim yazdığım yazıları ingilizceye çevirebilecek birisi lazım.
gerçi ben yukarda example diyerek başlamışım devamını siz getirin.

not: espri yapıyorum haa sakın yanlış anlamayın.

Trabzonspor
10.Haziran.2011, 19:03
Sözleşme bedelleri.Adam yıllık 800 bin € alıyor takıma alıyorum benden yıllık 5 milyon € istiyor saçmalık bu resmen.

Vee en berbat olan durum kornerler.Her seride bir bug oluyor kornerlerde ve bu gerçekten çok can sıkıcı.Tamam kornerden gol olmaz değil ama sürekli de olmaz arkadaş.

grkm33
11.Haziran.2011, 00:19
Türkçe olsun.Alalım orjinal oyunumuzu.Herkes keyfine baksın. :)

RoNNiE91
11.Haziran.2011, 00:31
Kaç FM serisidir beklediğim çok ufak bir şey var.Yedek kulübesinde bizde olalım.Tıklayınca soyadımız falan gözüksün.Gol atınca orda bir toplanma sarılma gol sevinci olsun :) Oraya 1 yuvarlak daha koymak çok mu zor anlamadım ki.

Önder HOCA
11.Haziran.2011, 04:34
Kaç FM serisidir beklediğim çok ufak bir şey var.Yedek kulübesinde bizde olalım.Tıklayınca soyadımız falan gözüksün.Gol atınca orda bir toplanma sarılma gol sevinci olsun :) Oraya 1 yuvarlak daha koymak çok mu zor anlamadım ki.

1)aynen aga mac sırasında volta atalım ne bılım yan hakemle tartısalım el kol yapalım ceza gelsın, oyunda ıletısım artsın.
2)ve en önemlisi şu futbolculardaki fanatiklik bitsin 5 sene üst üste şampiyonlar ligini alıyorum dunyadakı en ıyı kulup oluyorum ts den bıle oyuncu gelmıyor ne sacmalıktır kontrat lara hıc degınmıyorum 18 yasındakı adamı alıcam yıllık 5 mılyon dolar ıstıo :S

edit: bursadan bile gelmiyor

gokohono
11.Haziran.2011, 16:36
1-NSS'nin teknik direktörlük versiyonu gibi olmalı bence.Düşünsenize takımdan aldığınız maaşlar hiç bir işe aramıyor.NSS'de olduğu gibi eşyalar,ev,araba alınsa harika olur.Hatta evlenebilelim,oyuncular düğünümüze gelsin :D.Çocukları altyapıya yazdıralım :D.
Kısaca özel hayata önem verilmeli :)
2-Antrenmanı bizim düzenleme sorumluluğumuz olmasın.
3-Transfer için daha iyi bir yapay zeka.
4-2M'lik bir adamı 2M'ye alabilelim,10kat teklif yapıp alıyorusun,ama satarken adamın değerinin yarısından almıyorlar.
5-Sadece teknik direktör değil,coach,fitness coach vb.olabilelim.
6-Kredi.
7-Sesler eklenmeli.
8-Çok kişi yazmış kenarda olalım diye.Biz olalım,yardımcımız da olsun Fatih Terim gibi arada 2 tane kafaya çakalım :D
Aklıma geldikçe ekleyeceğim.

sarianet
11.Haziran.2011, 17:07
1-NSS'nin teknik direktörlük versiyonu gibi olmalı bence.Düşünsenize takımdan aldığınız maaşlar hiç bir işe aramıyor.NSS'de olduğu gibi eşyalar,ev,araba alınsa harika olur.Hatta evlenebilelim,oyuncular düğünümüze gelsin .Çocukları altyapıya yazdıralım .
Kısaca özel hayata önem verilmeli

biz işi abartıp düğün faturalarını kulübe yazarız bütün kuzenleri torun torba herkesi alt yapıya yerleştiririz :D ama güzel fikir ama oyunun amacından saptırır mı bilemem

berkay19
11.Haziran.2011, 18:32
Başkan olma olayı güzel olabilirdi. Ya da önemli bir maç öncesi maçtan önce kazanmamız halinde şu kadar prim alacaksınız olayı. Özel prim verebilme olayı iyi olurdu tek maç için. :)

maff
11.Haziran.2011, 18:49
benim önerim şu ; bence genç takımdan çıkan regenleri biz seçmeliyiz mesela alt ligde oynayanlaer bilirler oyuncuları denemek icin bi maç olur her sezon başı regenlerde de böyle olabilir profilleri hiç görmeyip sadece maç esnasında izler ve yeteneklerini profillerine bakarak değilde oyununa bakarak anlarsak daha eglenceli olabilir.

dogancanoz
12.Haziran.2011, 14:36
herşeyden önce türkçe olsun.

cris king
12.Haziran.2011, 19:48
herşeyden önce türkçe olsun.

aynen türkçe olması yeterli :) biraz maç motoru daha zevkli hale getirilirse ve oyuncularla sohbet daha kapsamlı ve gerçekçi olsa yeter :)

nikootinn
12.Haziran.2011, 23:31
Daha gerçekçi bir 3D hiç fena olmazdı.Bir de mevcut oyuncular sözleşme yenilerken veya yeni aldığımız oyuncu ile sözleşme yaparken önceki maaşlarına kıysala 2-3 kat fazla maaş istemesinler.

SAİT71
12.Haziran.2011, 23:38
Birde Allah rızası için 3-5 top toplayıcı olsun ya... Her maçta kalecim 10 metre gidipte 1 saat top getirmesin...

RasAnt
13.Haziran.2011, 13:11
Aşırı maaş isteme saçmalığı düzelsin.

Oyun önceden daha sürükleyiciydi,menüler falan düzenlenmeli daha hoş hale gelmeli eski menüler daha güzeldi.

7 m euro değerinde bir oyuncum varsa buna en fazla 13.5 m veriyorlar.Bu değişmeli oyuncu acayip bir regen ancak fazla para vermiyorlar önceki serilerdeki gibi.Ben önceden 100 m euroya cash oyuncu sattığımı bilirim ya.(bu özellik olmamasından dolayı çoğumuz oyundan çabuk sıkılıyoruz)

Taktikteki komutlar daha basite indirgenmeli bir sürü detay var azaltılmalı.

Oyun Türkçe çıkacaksa oyuncu profilindeki yazıların yerleri değişmemeli İngilizcede nasıl alıştıysak öyle kalmalı.

Eminoski
13.Haziran.2011, 13:16
Bir oyuncu 2 antremana girebilmeli.Özellikle genç oyuncular hem kondisyon ve güç için hemde taktiksel anlamda tek antreman programı yetersiz kalabililyor.

Türkçe olması ilk beklentimiz zaten.

mgokalparslan
13.Haziran.2011, 13:21
7 m euro değerinde bir oyuncum varsa buna en fazla 13.5 m veriyorlar.Bu değişmeli oyuncu acayip bir regen ancak fazla para vermiyorlar önceki serilerdeki gibi.Ben önceden 100 m euroya cash oyuncu sattığımı bilirim ya.(bu özellik olmamasından dolayı çoğumuz oyundan çabuk sıkılıyoruz)

Aslında bu normal ve bence daha gerçekçi. Takımların oyuncuya para vermesi sadece oyuncu özelliklerine bağlı bir şey değil. O takımın bütçesi, ihtiyacı, genel olarak oyuncu kalitesi (regenlerin sayısı ve kalitesine bağlı), o sezon yapılan transferler vs. çok etkiliyor.

Eğer bahsettiğin regen ileriki yıllarda ise yine değişiklik gösterir. Benim oynadığım oyunlarda genel olarak ileriki yıllarda kulüplerde aşırı para birikmesi (fazla transfer yapılmamasından ve daha önemlisi aşırı tv-sponsor gelirlerinden dolayı) nedeniyle iyi oyunculara parayı kıyıp rahatlıkla 60-70 hatta daha üstüne bir fiyat verebiliyorlar. Hatta bir oyunumda 2050'li yıllarda Barcelona'ya 110 küsür bir fiyata peşin bir oyuncu satmışlığım vardır. Oynadığım çoğu oyunda genel olarak durum böyledir. Çünkü yıllar geçtikçe elit oyuncu sayısı azalıyor çok iyi oyunculara anormal paralar, vasat oyunculara ise yine yokluktan iyi paralar verebiliyorlar. Oyunun başında ise gerçek oyuncular sayısının fazlalığı, birçok -9 veya diğer yüksek potansiyelli gençlerin fazlalığı dolayısıyla nasılsa alternatifi var diye vermiyorlar.

İstisnai olarak şunu söyleybilirim, Portekiz ve Brezilya ligini açtığım bir kariyerde o kadar çok Brezilyalı iyi regenler çıkıyordu ki neredeyse oyuncu patlaması yapmıştı ve çok çok iyi oyuncular (editörden de kontrol ettim) ortalama hatta düşük fiyatlara transfer oluyorlardı.

malpince
13.Haziran.2011, 13:34
paket teklifler yapılabilmeli;
ronaldo+kaka+50milyon euro=messi+xavi gibi
örnek olsun diye verdim...

Chivalry
13.Haziran.2011, 14:05
Kontrat ve transfer seçenekleri arttırılmalı. Özellikle kontrat.

zazanas
13.Haziran.2011, 16:23
Büyük takımlarda sorun yok onlarda zaten bütçe derdi yok ama ufaktakımlar için keşke liste yapıp yönetime verebilsek ya da oturup brlikte karar alınsa transfer için güzel olurdu diye düşünüyorum gerçekçilik adına.

mehmetd
13.Haziran.2011, 18:39
A

mesele 7 milyonluk adamı 14 e satmakla kalsa iyi;7 m luk adamı ALIRKEN 60 milyon vermemek.

paket teklifler yapılabilmeli;
ronaldo+kaka+50milyon euro=messi+xavi gibi
örnek olsun diye verdim...

katılıyorum.artı satış yaparken karşılığında kiralık oyuncu verelim.
yani oyuncu alırken genç bir adamı bonservisiyle değil,kiralık olarak verelim.

adam kiralarken mesela alışta 3 milyon +%100,gönderirken bedava+%10 önermesinler;
bu öneri reddedilince de adam elde kalmasın.

bide gene kiralamada mesela 500k değeri var;100 k bedel+400 k satış demesin rakipler.

wolffather
16.Haziran.2011, 16:34
1- Oyunda kişisel bütçe de olmalı ve ona takıben kişisel harcamalar da olacağı ayrı bir platform hazırlanabilir... Hatta istenildiğinde takım hisseleri satın alma, takım satın alma gibi opsiyonların olması

2- Stadı reklamlarından tut merdivenlerine kadar kendimizin yapıyor olması

3- T-Shirt ve benzeri eşya satışı olaylarında kontrolün kendimizde olması ve detaylı bir şekilde analiz

4- Yurt içi ve yurt dışında gençlik kamplarının v.s kurulması

5- Mesela kulüpler şu anda gelir olarak farklı projelerden de gelir sağlıyorlar. Mesela stadları konserler organizasyonlara vererek... Ya da kulübün bünyesinde inşaatlar yaparak onların gelirini kulübün kasasından sokarak... Bunun gibi futbol dışı gelirlerin oluşması

6- Ama hepsinden önce şu anda var olan eksikliklerin giderilmesi...

Burada yazmak ne kadar doğru bilmiyorum ama Fifa managerin görselliğini ve görsel motoru ile football managerin oyun motorunun karışımı bir şey olsa iddia ediyorum dünya tarihinin 1 numaralı oyunu olur...

Önder HOCA
18.Haziran.2011, 00:48
popülerite arttıkça stad yaptırmıyorlarsa en azından su bılet fıyatlarını arttırma olsa iyi olur

Bujsas
18.Haziran.2011, 10:23
Arkadaşlar biz bu oyunu sadeliginden seviyoruz bence maç tekrar noktacıklara dönsün ammma iç özellikleri,grafikleri,tüm ama tüm oyuncuların profilinde resimler aklıma gelmiyo daha ama eğer maç motoru daha gelişirse FIFA Manager'e kayar oyun.

Rick Nelson
18.Haziran.2011, 15:09
Mesela Endonezya'ya gidip altyapı okulu kurabilelim.Her sene 2-3 elit genç oyuncu altyapımıza gelsin.Yani evrenselleşelim.Gidipte her yerden oyuncu aramayalım.

Kazandığımız paralar bir işe yarasın.10000000000 $ alsam ne yazar 1 $ alsam ne yazar.Ara sıra kulüpte para eksiği varsa maaşımızdan kesip kasaya koyabilelim.

Takas olayı güzelleşsin.

Şimdilik bu kadar :u:

Night_Mare17
18.Haziran.2011, 15:38
Paket transfer olsun mesela :

Forlan , Reyes için 6 M + Arda falan verebilelim ayrı teklifte olmasın aynı teklif içeriğinde olsun bu oyuncular :D

Kaka Leite
19.Haziran.2011, 04:08
Birde Allah rızası için 3-5 top toplayıcı olsun ya... Her maçta kalecim 10 metre gidipte 1 saat top getirmesin...

Ya öyle bi konuya deyindin ki harbi bıktım artık bu olaydan :icon_biggrin:

Kaka Leite
19.Haziran.2011, 04:11
Bencede paket transfer olmalı
Bide kenara baktığımda kendimi görebiliyim :)
Bize verilen paralar bişeye yarasın bencede altyapı okulu felan kurabileyim
2-3 tane kamera felan olsada iyi olur aslında :icon_biggrin:

eng1n
19.Haziran.2011, 14:36
Oynanabilir olsun başka bir şey istemiyorum.

aliCHaN_FM
19.Haziran.2011, 16:52
Tek isteğim türkçe olması başka bir isteğim yok

Bhaguandas
20.Haziran.2011, 05:09
ben yenilik istemiyorum sadece eskiden olduğu gibi sade ama medyanın daha çok etkin olduğu ve altyapının üzerinde çok durulması,başka ülkelerde çeşitli okullar yada koçlarımızın kendi başına çok genç 10-15 yaş arası oyuncuları getirdiği ve takımda kalıp kalmayacağını bizim belirleyebilmemiz uygun olur hem böylece 10 yaşındaki bir oyuncu 15-16 yaşında türk statüsüne geçmiş olur
tabiki türkçe ve en önemlisi gözü yormayan bir tema olması şart

Addolorato
20.Haziran.2011, 11:39
Şu taç atışını yada kale vuruşunu geciktiren oyuncuya sarı kart gelsin artık. Bıktım berabere yada geride olduğum maçlarda rakibin 1 dakika boyunca topa vurmadan beklemesini.

DaveJones
20.Haziran.2011, 12:53
Şu taç atışını yada kale vuruşunu geciktiren oyuncuya sarı kart gelsin artık. Bıktım berabere yada geride olduğum maçlarda rakibin 1 dakika boyunca topa vurmadan beklemesini.

Evet çok sinir bozucu bi durum gerçekten.

Ayrıca gol attıktan hemen sonra gol yeme olayı kaldırılsın artık ya. O kadar sık oluyorki normal birşey gibi gelmeye başladı artık. Hele 80. dk da falan atarsam golü adamlar direk santradan başlayıp gol atıyor. Saçmalık başka bişey değil.

Zafonte
27.Haziran.2011, 17:37
-oyuncularımızla daha çok şey hakkında konuşabilelim private chatte.
-beşiktaş st. etienne tarzı kulüplerde taraftarların etkinliği çok olmalı. yani basında öne çıkmalı
-kulübüyle anlaştığımız oyuncuyla da private chate girebilelim ve çok detaylı olsun ikna etmek için
-anlık şeyler söyleyebilelim maç anında. örneğin son anda 1-0 mağlubken kaleciye ileri çık gibi.
-kupa töreni olsun.
-dünyanın hangi takımı olursa olsun sadece world-class oyuncular alınınca taraftar galyana geliyor ve forma satışlarını patlatıyor. tamam chelsea barça gibi takımlarda böyle olsun ama gerçekte türkiyeye bir continental hatta duruma göre ulusal popülerlikte olan bir oyuncu bile gelse taraftar hava alanını savaş alanına çeviriyor. buna dikkat edilmeli. örneğin beşiktaşa continental oyuncu aldığımda da forma satışı patlamasa bile mesajlarda o coşkuyu görebilelim...

gkt1984
27.Haziran.2011, 17:44
son 3 senedır orjınal alıyorum tek ıstegım turkce yeter bana gerısı onemlı degıl..

cris king
27.Haziran.2011, 20:30
-oyuncularımızla daha çok şey hakkında konuşabilelim private chatte.
-beşiktaş st. etienne tarzı kulüplerde taraftarların etkinliği çok olmalı. yani basında öne çıkmalı
-kulübüyle anlaştığımız oyuncuyla da private chate girebilelim ve çok detaylı olsun ikna etmek için
-anlık şeyler söyleyebilelim maç anında. örneğin son anda 1-0 mağlubken kaleciye ileri çık gibi.
-kupa töreni olsun.
-dünyanın hangi takımı olursa olsun sadece world-class oyuncular alınınca taraftar galyana geliyor ve forma satışlarını patlatıyor. tamam chelsea barça gibi takımlarda böyle olsun ama gerçekte türkiyeye bir continental hatta duruma göre ulusal popülerlikte olan bir oyuncu bile gelse taraftar hava alanını savaş alanına çeviriyor. buna dikkat edilmeli. örneğin beşiktaşa continental oyuncu aldığımda da forma satışı patlamasa bile mesajlarda o coşkuyu görebilelim...

aynen katılıyorum sırf bunlar olsa yeterli şahsen bana bide türkçenin eklenmesi gerektiğini söylemeye gerek yok heralde...

alegz
27.Haziran.2011, 22:45
Öncelikle olmasını istemediğim saçmalıkları söyliyim.

1-) Dışarıya çıkan topu oyuncular getirmesin.. Bi zahmet bi top toplayıcı koysunlar sahaya
2-) Oyuncu sakatlıklarında sedye gelsin 10 saniyede çıkarsınlar dışarıya.

Olmasını istediğim yenilikler ise ;

1-) Private Chat mutlaka gelişmeli. (Örn: Oyuncumu satıyorum, ardından o oyuncunun orda başarılı olmasını dilemek istiyorum.)
2-) Kupa Töreni olsun.
3-) Bütün oyuncuların, personellerin ve başkanların FOTOĞRAFLARI olsun... Boyutu ne olursa olsun ama olsun kardeşim..
4-) En az 5 tane ana tema bulunsun.
5-) Saha kenarında biz olalım :) (Yani T.Direktörler)
6-) Kale Fileleri değişsin.. Çok zor bişey değil
7-) Madem zaman geçirme özelliğini koymuşlar oyuna, sarı kart cezasını da koysunlar.
ve aklıma gelmeyen birsürü şey.. şimdilik bu kadar:) aklıma geldikçe yazarım artık.. Ama hiçbirşeyi yapmıyorlarsa en azından TOP TOPLAYICI olsun yahu..

D.N : Türkçe olması zaten en büyük dileğimiz onu yazmaya gerek yok :)

eng1n
28.Haziran.2011, 00:25
Öncelikle olmasını istemediğim saçmalıkları söyliyim.

1-) Dışarıya çıkan topu oyuncular getirmesin.. Bi zahmet bi top toplayıcı koysunlar sahaya
2-) Oyuncu sakatlıklarında sedye gelsin 10 saniyede çıkarsınlar dışarıya.

Olmasını istediğim yenilikler ise ;

1-) Private Chat mutlaka gelişmeli. (Örn: Oyuncumu satıyorum, ardından o oyuncunun orda başarılı olmasını dilemek istiyorum.)
2-) Kupa Töreni olsun.
3-) Bütün oyuncuların, personellerin ve başkanların FOTOĞRAFLARI olsun... Boyutu ne olursa olsun ama olsun kardeşim..
4-) En az 5 tane ana tema bulunsun.
5-) Saha kenarında biz olalım :) (Yani T.Direktörler)
6-) Kale Fileleri değişsin.. Çok zor bişey değil
7-) Madem zaman geçirme özelliğini koymuşlar oyuna, sarı kart cezasını da koysunlar.
ve aklıma gelmeyen birsürü şey.. şimdilik bu kadar:) aklıma geldikçe yazarım artık.. Ama hiçbirşeyi yapmıyorlarsa en azından TOP TOPLAYICI olsun yahu..

D.N : Türkçe olması zaten en büyük dileğimiz onu yazmaya gerek yok :)

Fotoğraf olayı için Lisans gerekiyor galiba onun dışında Kale Fileleri kötü mü oyunda ?

Top toplayıcı ve zaman geçirmeye ceza olayına kesinlikle katılıyorum bir de ilginç benim oyunculara zaman geçirmeyi en yüksek yapmama rağmen benim oyuncular çok zaman geçirmiyor ama karşı takımın kalecisi aut atışını 1 dakika geciktiriyor yahu.

pcinho
29.Haziran.2011, 19:56
Grafik olarak daha iyisi olacaktır ondan şüphem yok ama gerçeğe daha yakın olabilmesi için
-Top toplayıcıları şart
-Teknik direktör transfer listesini versin yönetim transferi yapsın mesela futbolcunun yıllık alacağı parayı falan teknik direktör ayarlamamalı
-Daha fazla diil seçeneği olmalı ingilizce nin yanında en azından türkçe olmasa da bi almanca eklensin
-Teknik direktörlerin kazandığı paraları değerlendireceği alanlar olmalı
-Menejerlerin aldığı ücretler çok uçuk bu düşürülmeli
-Oyuncuların uzun süreli sakatlıkları cok sıkıcı 1-2 tane olablr ama 7-8 oyuncunun aynı anda 4-5 ay sakat olmaları normal değil

Şimdilik aklıma bunlar geldi oyun keyifli bi oyun daha da güzelleştirilebilir.

mehmetd
29.Haziran.2011, 22:08
G
-Teknik direktör transfer listesini versin yönetim transferi yapsın mesela futbolcunun yıllık alacağı parayı falan teknik direktör ayarlamamalı
-Teknik direktörlerin kazandığı paraları değerlendireceği alanlar olmalı
-Menejerlerin aldığı ücretler çok uçuk bu düşürülmeli
-Oyuncuların uzun süreli sakatlıkları cok sıkıcı 1-2 tane olablr ama 7-8 oyuncunun aynı anda 4-5 ay sakat olmaları normal değil

Şimdilik aklıma bunlar geldi oyun keyifli bi oyun daha da güzelleştirilebilir.

1-transferi biz yapalım.
2-nss 3 ilham alınabilir.
3-bence uçuk değil,oyuncuların uçuk.
4-esas bunun için yazma ihtiyacı hissettim.
ya oyunda bir hata var öyle oluyorsa ya da senin antreman sisteminde bişey var.
benim fm 2010 da biri düzelir,öbürü sakatlanır.3-4 sakat sürekli olur.biri 3 aysa biri 1 ay öbürü 1 hafta;
bir hafta olan düzelince de başkasına devreder sakatlık hakkını.

ToRoSKaPLaNı
29.Haziran.2011, 23:47
Şu bize verilen paranın değerlendirlimesi olayına katılıyorum.Çünkü şuan o aldığımız paranın hiçbir değeri yok.Hal böyle olunca düşük bütçeli bir takım yönettiğimde takım bana kontrat önerdiğinde ben o önerdikleri kontratın çok aşağısına düşürüyorum bütçeyi azaltmasın diye.Neredeyse yok parasına çalışıyorum.Çünkü o paranın gereği yok.Bir işe yaramıyor etmiyor

William Rookwood
29.Haziran.2011, 23:50
Grafiği geçtim şu oyuncu gollerinde sadece sezon başında attığı gol ve asist yerine tüm kariyeri boyunca attığı gollerin eklenmesi lazım sene kaç oldu halen değişmedi.

Menajer profilleri detaylandırılması, oyun bizim üzerimize kurulu ama çok az şey yazıyor.

Transferler zorlaştırılmalı, kulübü ile görüşülmeli başkanı teknik direktörü vb

SAİT71
30.Haziran.2011, 00:03
Aynen bende kontrat yaparken maximum seçebileceğimiz yılı seçip en düşük ücreti istiyorum. Onların zaten işine geliyor. İmkanım olsa 0 TL imzalayacağım ama oda yok oyunda. En azından mal varlığımız felan olsun. Sadece Text olsada olur. Mesela 2 araban var 3 evin var vs.

Zekirdek
30.Haziran.2011, 00:20
Dünyanın en çok kazanan menajeri olayı eklensin. Yüksek maaş istemeye bir sebep olabilir.

nannar
30.Haziran.2011, 00:32
mevcut taktik sistemi üzerine "ofanstayken" yani top bizdeyken ve "savunmadayken" yani top rakibe geçtiğinde şeklinde 2 ayrı şablon içeren bir taktik ayarı en büyük hayalim. Bu sayede AMR ve AML'deki paşaları savunmaya ayrdıma çekebiliriz.

EndoplazmiK RetikuluM
30.Haziran.2011, 00:34
Şu saçma menajer özellikleri görünümünün değişmesini istiyorum.

mevcut taktik sistemi üzerine "ofanstayken" yani top bizdeyken ve "savunmadayken" yani top rakibe geçtiğinde şeklinde 2 ayrı şablon içeren bir taktik ayarı en büyük hayalim. Bu sayede AMR ve AML'deki paşaları savunmaya ayrdıma çekebiliriz.

Bu kesinlikle olmalı artık.

Homer J.S
30.Haziran.2011, 01:16
Hakan Balta'ya teklif gelmesin.

Revolution
30.Haziran.2011, 04:04

Aynen katiliyorum, en son CM 01/02de vardi yanilmiyorsam.

martymcfly
30.Haziran.2011, 14:38
Sezon açılış tarihini ve formaları bizim seçmemiz lazım bunlar çok ufak şeyler ama onları bile koymuyorlar oyuna. Gittikçe soğuyorum oyundan.

Dooki
30.Haziran.2011, 16:17
Hakan Balta'ya teklif gelmesin.

Sesli güldüm :n:

Şu topları oyuncular toplamasın evet, mesela taç oldu hadi ordan top oyuncunun eline uçsun en azından. Bi' de mesela futbolcu topu korner kullanan adama atacak, topu atıyor, top kesinlikle adama isabet etmiyor, top gidiyor gidiyooor korner kullanan bekliyor, top duruyor, korner kullanan o zaman koşuyor alıyor topu koyuyor korneri kullanıyor da gelecek haftanın maçı başlıyor.

Interaction bölümü daha ayrıntılı bi'i hale gelmeli. O ne len 10 senelik ikon takımdan ayrılıyor, avrupa'ya açılıyor, adama bir telefon açalım diyorum yok özel konuşamıyoruz. Adam basına diyorki Kamar'dan ayrıldığım için üzgünüm, ben de ona bari basında cevap veriyim, yok abi o da yok bi' tek adama ilgili olduğumu söyleyebiliyorum. Halbuki küfür ediyoz, naber basın amca?

Şampiyonlar Ligini kazanıyoruz arkadaş Galatasaray'la 8.senemde, tarihin ilkini yaşatıyoruz. Oyuncular Barça'lılardan önce soyunma odasına gidiyor ve daha sonra da mesajlarda öyle abartı bi' şey olmuyor. Bi' kutlayamıyorum isteğimle böhü.

Taraftar etkin olsun biraz, çok kötü gidersek kızsınlar, koltukları falan kırsınlar ehuehue.

Paket transfer olsun, diğer birimler transferde etkili olsun azcıkın. Bla bla

Bi' de basın sallasın biraz transferlerde. Ben aynı anda Eto'o, Ronaldinho, Messi, CR9'u alacağımın iddia edilmesini istiyorum, gerçekçilik açısından :P Yok yok bu abartı olur biraz ama taraftarı heyecanlandırabilecek abartı transferleri bildirebilirler. Hmm.

Top uzaklaştırıldığında ve karşı sahaya gittiğinde, topu kovalayan defans oyuncusu bomboş olduğu halde egosuna yenilip kendini zorluyor ve kafa vuruşu deniyor, kaçırıyor ve geriden gelen hücum oyuncusu bir deparla, o an zıplamanın etkisiyle duraksayan defans oyuncusunu geçiyor ve toppu alıyor, gidiyor gol atıyor. E bre stoper, bırak seksin, senin önünde top zaten sakin ol. Ne bu ego?

Çok daha yaratıcı ve olması gereken fikirlerim vardı aslında ama unuttum, şu yazdıklarımdan daha önemlilerdi. Gelirse yazarım.

furdun
30.Haziran.2011, 16:37
Kupa töreni,türkçe,taraftarların tezahüratları vs. ama bu saydıklarım olsa bile yeter :)

iam1superman
30.Haziran.2011, 16:50
Oyuna gerçekte olan teşvik primi, illegal yollar da eklenmeli.

mehmetd
30.Haziran.2011, 17:17
Sesli güldüm :n:

Şu topları oyuncular toplamasın evet, mesela taç oldu hadi ordan top oyuncunun eline uçsun en azından. Bi' de mesela futbolcu topu korner kullanan adama atacak, topu atıyor, top kesinlikle adama isabet etmiyor, top gidiyor gidiyooor korner kullanan bekliyor, top duruyor, korner kullanan o zaman koşuyor alıyor topu koyuyor korneri kullanıyor da gelecek haftanın maçı başlıyor.

Interaction bölümü daha ayrıntılı bi'i hale gelmeli. O ne len 10 senelik ikon takımdan ayrılıyor, avrupa'ya açılıyor, adama bir telefon açalım diyorum yok özel konuşamıyoruz. Adam basına diyorki Kamar'dan ayrıldığım için üzgünüm, ben de ona bari basında cevap veriyim, yok abi o da yok bi' tek adama ilgili olduğumu söyleyebiliyorum. Halbuki küfür ediyoz, naber basın amca?

Şampiyonlar Ligini kazanıyoruz arkadaş Galatasaray'la 8.senemde, tarihin ilkini yaşatıyoruz. Oyuncular Barça'lılardan önce soyunma odasına gidiyor ve daha sonra da mesajlarda öyle abartı bi' şey olmuyor. Bi' kutlayamıyorum isteğimle böhü.

Taraftar etkin olsun biraz, çok kötü gidersek kızsınlar, koltukları falan kırsınlar ehuehue.

Paket transfer olsun, diğer birimler transferde etkili olsun azcıkın. Bla bla

Bi' de basın sallasın biraz transferlerde. Ben aynı anda Eto'o, Ronaldinho, Messi, CR9'u alacağımın iddia edilmesini istiyorum, gerçekçilik açısından :P Yok yok bu abartı olur biraz ama taraftarı heyecanlandırabilecek abartı transferleri bildirebilirler. Hmm.

Top uzaklaştırıldığında ve karşı sahaya gittiğinde, topu kovalayan defans oyuncusu bomboş olduğu halde egosuna yenilip kendini zorluyor ve kafa vuruşu deniyor, kaçırıyor ve geriden gelen hücum oyuncusu bir deparla, o an zıplamanın etkisiyle duraksayan defans oyuncusunu geçiyor ve toppu alıyor, gidiyor gol atıyor. E bre stoper, bırak seksin, senin önünde top zaten sakin ol. Ne bu ego?

Çok daha yaratıcı ve olması gereken fikirlerim vardı aslında ama unuttum, şu yazdıklarımdan daha önemlilerdi. Gelirse yazarım.

espriyle karışık güzel olmuş.

yalnız basın sallıyor benim oyunda.gidip kimle ilgilenmiyorsam ona transfer
teklif edecek misin diye soruyorlar.

mesela 148 pa lı adamı 185 pa lı adamın yerine transfer edecekmişim.
onları sormasınlar diye 30tane adam ekliyorum gene de aynı isimlere talipmişim.
bir evvelki hafta soruyorlar ilgilenmiyorum bu adamla diyorum,bir sonraki hafta gene soruyorlar.

öbür önerileri bekliyorum. :)

Sezon açılış tarihini ve formaları bizim seçmemiz lazım bunlar çok ufak şeyler ama onları bile koymuyorlar oyuna. Gittikçe soğuyorum oyundan.

sezon açılışını menajer mi seçer?
hazırlık kampı herhalde.

forma paketi lazım dediğin için.o iş yaş.

Kupa töreni,türkçe,taraftarların tezahüratları vs. ama bu saydıklarım olsa bile yeter :)

güzel öneriler.olması gerekir ama yetmez.

bence de alt yapı adamlarını kesinlikle biz seçmeliyiz.benim seçmediğim 80 pa lı adamı
ŞUTLAMAK için üste para vermemeliyim.

Walter Sakana
30.Haziran.2011, 19:14
Taktik ekranında sahaya yayılımı defans, orta saha ve forvet hattı için ayrı ayrı yapabilmek en büyük beklentim. Örneğin savunma hattındaki oyuncularım birbirine yakın, orta saha hattındakiler daha geniş yayılsın gibi bir düzenleme yapabilmek isterim...

Bujsas
30.Haziran.2011, 20:39
Adamlar sahada kayak yapmasın :D onun dışında mesela organizasyon yapabilelim

örnek :

sol kanattaki adam içeriye pası versin kaçsın attığı adam tekrar ona atsın kısaca ver-kaç sonra o adam ön direğe top atsın ön direğe adam koşsun çaksın ben bunları istiyorum.

eng1n
30.Haziran.2011, 20:42
örnek :

sol kanattaki adam içeriye pası versin kaçsın attığı adam tekrar ona atsın kısaca ver-kaç sonra o adam ön direğe top atsın ön direğe adam koşsun çaksın ben bunları istiyorum.

bu dediklerin olabiliyor ki bende gayet adamlar verkaç yapıp gol bulabiliyorlar.

Dooki
30.Haziran.2011, 21:21
espriyle karışık güzel olmuş.

yalnız basın sallıyor benim oyunda.gidip kimle ilgilenmiyorsam ona transfer
teklif edecek misin diye soruyorlar.

mesela 148 pa lı adamı 185 pa lı adamın yerine transfer edecekmişim.
onları sormasınlar diye 30tane adam ekliyorum gene de aynı isimlere talipmişim.
bir evvelki hafta soruyorlar ilgilenmiyorum bu adamla diyorum,bir sonraki hafta gene soruyorlar.

öbür önerileri bekliyorum. :)

Ha işte ilgilenmediğin adamlar 148 pa. Niye bir Eto'o değil :n:

Çok orjinal ve olması gereken şeylerdi yav aklıma gelmiyorlar, gelseler yazacağım.

sarianet
30.Haziran.2011, 21:23
fareli pas sistemi olsun fareyle tıklattığımız oyuncunun üstüne pas atsın oyuncularımız:D

SAİT71
30.Haziran.2011, 21:27
fareli pas sistemi olsun fareyle tıklattığımız oyuncunun üstüne pas atsın oyuncularımız:D

Onun dışında birde soyunma odasını göstersin. Orada da fareyle oyuncuları dövebilelim.

Mesela tıkladığın adama tekme tokat dalalım felan :zuhaha

doncarlo
30.Haziran.2011, 21:39

sağ tık pas sol tık şut iyi olur :)

martymcfly
30.Haziran.2011, 21:42
sezon açılışını menajer mi seçer?
hazırlık kampı herhalde.

forma paketi lazım dediğin için.o iş yaş.

Takımın sezon başı ne zaman toplanacağını menejer seçmez mi ? Başkan mı seçsin ? Ben belki 20 haziran yada 20 temmuz da başlamak istiyorum.

Forma için de oyunun editöründe bir sürü seçenek var onlardan 5-6 tanesini forma sponsoru önümüze getirse ve seçsek güzel olur imkansız değil bence.

Bir de oyuncuya ısın, birazdan oyuna gireceksin desek iyi olurdu.

mehmetd
30.Haziran.2011, 21:52
Adamlar sahada kayak yapmasın :D onun dışında mesela organizasyon yapabilelim

organizasyon deyince değişik organizasyon düşündüm ben.
mesela r.madrid-inter-m.utd,gs 4 lü turnuva
yada yeni bir lig.

Ha işte ilgilenmediğin adamlar 148 pa. Niye bir Eto'o değil :n:

Çok orjinal ve olması gereken şeylerdi yav aklıma gelmiyorlar, gelseler yazacağım.

etoo işime yaramaz ki:) pjanic,gourcuff,kaka gibi orta saha adamı lazım bana.

:n:
güzeldi.

Onun dışında birde soyunma odasını göstersin. Orada da fareyle oyuncuları dövebilelim.

Mesela tıkladığın adama tekme tokat dalalım felan :zuhaha

soyunma odasını görmesek :smismileyiw2:
onun oyunları var,onu oyna.

yer kalmadığı için marty nin kini ekleyemedim.
hakkaten ısın;oyuna giriyorsun,yada 3 oyuncuyu ısındırsak mesela o anda kaleci
sakatlansa,o anda mecburen ısınmayan adamı sahaya sürsek
olmaz mı?

alegz
30.Haziran.2011, 22:46
Ve ayrıca varmı dır, bilmiyorum ama ; Bizim teknik direktörlük kazandığımız paralar nereye gidiyor ayıptır söylemesi? :)

Ben belki bu paraları biriktirip ileride memleketime yatırım yapmak isterim :D

Zafonte
02.Temmuz.2011, 03:46
Ve ayrıca varmı dır, bilmiyorum ama ; Bizim teknik direktörlük kazandığımız paralar nereye gidiyor ayıptır söylemesi? :)

sims e sarmayalım hocam :) onun için apayrı bir oyun lazım. orda artistlik kaynağı oluyor yeter şimdilik o :)

mehmetd
02.Temmuz.2011, 04:36

sims e sarmayalım hocam :) onun için apayrı bir oyun lazım. orda artistlik kaynağı oluyor yeter şimdilik o :)

2.kısma değilde 1.kısma katılıyorum.
yani paralar nereye gidiyora katılıyorum,öbüründe zaten espri yapmış.
çünkü oyunda para kazanmamızın bir manası yok.bişey yapamıyoruz onunla.

Bujsas
02.Temmuz.2011, 13:30
kardeşim tamam verkaç yapıyosunda ne kadar gerçekçi adam koşsun yav adam kaleye giderken buzda kayak yapıyo bir de antreman yerinde şampiyonlar ligi finali oynuyorum yada bu sorun bende var sadece

Dooki
03.Temmuz.2011, 11:26
Ben para konusunda şöyle düşünüyorum;

O paraları kullanacağımız bir ev-araba almak çok amaçsız olur. Ev almazsak ölüyor muyuz oyunda? Ben yine bi' ev alırım başka bi' şeye harcamam sonuçta hiçbi' işime yaramayacak. Yani yaşam kuracaksak da bu oyunun amacını saptırır. Bunun için uğraşacaklarına maç motoruna ve oyundaki hatalara, gereken yeniliklere yer vermeliler bence.

Parayı napacağız derseniz; oyun başlamadan önce başladığınız kulübe göre bir kazanç limiti koyun. Şu kadar miktar para kazanacağım demelisiniz. Ya da bir hikaye, 5 yıl içerisinde 10M kazanmak gibi, 10M kazanmalısınız çünkü aileniz tehlikede, borcunuz var, ya da karınız ölmek üzere ve bu para gerekiyor. Tabi bu misal. Bunu büyütebilirsiniz de. Alt liglerden başlarsınız, 15 yılda 10M kazanacağım dersiniz, başarıdan başarıya koşar, daha büyük kulüplerden yüksek maaş teklifi alırsınız, pazarlık yapar yükseltirsiniz. Bence o ayrıntıya takılmamak lazım, zaten 4 yılda bir kontrat teklifi geliyor, isterseniz en az yapın ve oyuna devam edin. Diğerlerinin dışında şu an kazancımızın nereye gitmiş olması pek de önemli değil gibi görünüyor :)

( Dipnot : Tabi kendi düşüncem bu, sizin düşüncelerinize karşı çıkmıyorum, no offense )

( Dipnot 2 : Ama haklıyım ehueuhe :icon_cool: )

narakan1969
03.Temmuz.2011, 12:52
Şu transferleri biz yapmayalım artık. Başkan mıyız pazarlık yapıyoruz. Bence bu adamı istiyorum denilmeli ve yönetim almaya çalışmalı.

C h A o S
03.Temmuz.2011, 12:55
Şu transferleri biz yapmayalım artık. Başkan mıyız pazarlık yapıyoruz. Bence bu adamı istiyorum denilmeli ve yönetim almaya çalışmalı.

En çok istediğim özellik bu.Gerçekteki gibi yönetime transfer listesi verilsin.Onlar uğraşsın transferlerle.

Addolorato
03.Temmuz.2011, 13:14
En çok istediğim özellik bu.Gerçekteki gibi yönetime transfer listesi verilsin.Onlar uğraşşsın transferlerle.

Eğer böyle bir seçenek getirilirse mutlaka oyunun başında sormalı sizmi transferi yapmak istersiniz yoksa başkanmı yapsın şeklinde. Çünkü ben dahil bir çok kullanıcı transfer yapmaktan çok zevk alıyor.

sarianet
03.Temmuz.2011, 14:37
ya bide şu canımı sıkıyo
oyuncuya büyük bi kulüpten teklif geliyor
kabul etmiyorum menejeri hemen yeni sözleşme istiyo
sözleşmesi yeni olmasına rağmen
bu olay da biraz yapay zeka ile düzeltilmeli

C h A o S
03.Temmuz.2011, 14:41
Eğer böyle bir seçenek getirilirse mutlaka oyunun başında sormalı sizmi transferi yapmak istersiniz yoksa başkanmı yapsın şeklinde. Çünkü ben dahil bir çok kullanıcı transfer yapmaktan çok zevk alıyor.

Dediğin gibi o seçenek eklenebilir.Çokta güzel olur açıkcası.Bende transfer yapmaktan zevk alıyorum ancak düşündüğümde oyuncuları araştırıp yönetime liste vermekde baya güzel olur.

LifeYourself
03.Temmuz.2011, 14:47
ya bide şu canımı sıkıyo
oyuncuya büyük bi kulüpten teklif geliyor
kabul etmiyorum menejeri hemen yeni sözleşme istiyo
sözleşmesi yeni olmasına rağmen
bu olay da biraz yapay zeka ile düzeltilmeli
____________________________________tmmda bu gerçektede olmuyor mu arda'nın daha 2013 e kadar sözleşmesi var yanlış hatırlamıyorsam ama şu transfer olaylarından sonra yeni sözleşme imzalayacaklarmış sanırsam daha iyi şartlarda.Tabi bu oyunda çok fazla oluyor.En azından her oyuncu değilde takımın en artist oyuncusu falan sözleşme istese daha iyi olur:)

sarianet
03.Temmuz.2011, 14:49
tmmda bu gerçektede olmuyor mu arda'nın daha 2013 e kadar sözleşmesi var yanlış hatırlamıyorsam ama şu transfer olaylarından sonra yeni sözleşme imzalayacaklarmış sanırsam daha iyi şartlarda.Tabi bu oyunda çok fazla oluyor.En azından her oyuncu değilde takımın en artist oyuncusu falan sözleşme istese daha iyi olur:)

haklısın ama bende zaten devamlı olmasın istiyorum bi oyuncu bi sezonda dört beş defa sözleşme iyileştirmesi ister mi yav deli edicekler adamı:D

ToRoSKaPLaNı
03.Temmuz.2011, 16:39

Arkadaşlar tamam bende transferi başkanın yapmasından yanayım ancak şuna bir açıklık getireyim.Türkiye de transferi başkanlar yapıyor.Ancak örneğin Amerika da tüm takımlar şirket.Takımın sahipleri çoğu belkide futboldan anlamayan isimler.Onlar takımın başına menajer olarak birisini getiriyor ve o tüm takımdan transferlerden takımı çalıştırmaktan vs. herşeyden sorumlu oluyor.O yüzden football Manager da bunu baz alarak yapılmış bir oyun.

yunusgs
03.Temmuz.2011, 16:53
haklısın ama bende zaten devamlı olmasın istiyorum bi oyuncu bi sezonda dört beş defa sözleşme iyileştirmesi ister mi yav deli edicekler adamı:D

Evet,bu durum kötü oluyor.Bunun bir sınırı olmalı.Kulübün bütçesi de suyla dönmüyor ki! :D

martymcfly
04.Temmuz.2011, 14:02
Arkadaşlar tamam bende transferi başkanın yapmasından yanayım ancak şuna bir açıklık getireyim.Türkiye de transferi başkanlar yapıyor.Ancak örneğin Amerika da tüm takımlar şirket.Takımın sahipleri çoğu belkide futboldan anlamayan isimler.Onlar takımın başına menajer olarak birisini getiriyor ve o tüm takımdan transferlerden takımı çalıştırmaktan vs. herşeyden sorumlu oluyor.O yüzden football Manager da bunu baz alarak yapılmış bir oyun.

Amerika'da futbolcular takımın değil federasyonun malı. Başka ülkeden bir takım oyuncu almak istediği zaman federasyonla pazarlık yapıyor diye biliyorum.

Zaten transfer yapmayacaksan bu oyunun ne eğlencesi kalır ki. En zevkli yer transfer görüşmeleri bence. Zaten istersenin başkana da aldırabiliyorsunuz oyuncuyu.

DaveJones
04.Temmuz.2011, 14:39
Oyunu ingilizler yapıyor. Dolayısıyla bu sistem amerikanın değil ingilizlerin menajerlik sistemi üzerine kurulu.

ToRoSKaPLaNı
04.Temmuz.2011, 15:56
Biliyorum İngilizlerin yaptığını oyunu ama Amerika da da sistemin öyle çalıştığını anlatmaya çalıştım

Bujsas
04.Temmuz.2011, 17:13
Add manager yapıldığında şike soruşturması açılsın :D

sarianet
04.Temmuz.2011, 19:30
Add manager yapıldığında şike soruşturması açılsın :D

kilitlendim bi yaarım dakka gülmekten:D

Addolorato
04.Temmuz.2011, 19:48
Genç tesislerin yenilenmesinde artık kademe kademe ilerlemeyelim. Atıyorum elimizde 1 m € var tesis bir kademe iyileşsin ama 5 m € varsa bir kaç kademe ilerleyelim. Yani tesislere aktaracağımız parayıda biz belirleyelim. Böylece elimize para geçtikçe hızlı bir şekilde yenilenen tesislerden çıkan regenler ile oyun kendini daha fazla oynatır.

rammstein7
04.Temmuz.2011, 20:21
şike olsun :)

sarianet
04.Temmuz.2011, 20:26
şike olsun :)

şike var zaten yeni menejer ekle geç karşı takımma maçımanifule et:D

sentugo
04.Temmuz.2011, 21:25
Genç tesislerin yenilenmesinde artık kademe kademe ilerlemeyelim. Atıyorum elimizde 1 m € var tesis bir kademe iyileşsin ama 5 m € varsa bir kaç kademe ilerleyelim. Yani tesislere aktaracağımız parayıda biz belirleyelim. Böylece elimize para geçtikçe hızlı bir şekilde yenilenen tesislerden çıkan regenler ile oyun kendini daha fazla oynatır.

aynen katılıyırum..

nikootinn
04.Temmuz.2011, 21:38

Valla helal olsun bu hiç aklıma gelmemişti...

ozaniel
07.Temmuz.2011, 15:38
Bence genç takımların oyuncu yetiştirme sistemi olsun, birçok Avrupa takımı felsefesine uygun oyuncular yetiştirmeye çalışıyor, en bariz ve başarılı örneği Barcelona.
Bu sistem ilk 1-2 sene pek etki etmezken bir kaç sene içinde mesela sert, mücadeleci bir takım yaratmak için altyapısını hazırlayan takımın altyapısından sıklıkla bu tarz oyuncular çıkar, yaratıcı ve pas oyunu oynayan takımlar ona göre adam çıkarır, hızlıca rakip kaleye gitmek isteyen takımlar ona göre adamlar çıkarır altyapıdan.

futureless
07.Temmuz.2011, 16:56
Hakikaten şike olmalı :D Şampiyonluğa oynayan takım gelip bize para teklif etmeli falan :D

sarianet
07.Temmuz.2011, 17:36
türkçe işi bana öyle geliyoki zor umarım yapılan türkçe çalışması yama olarak sunulur ingilizce özürlüler mesela ben onlar için iyi olur :)

Marquinh0s
08.Temmuz.2011, 03:07
Sabrinin şutları için güvenlik önlemleri alınsın.

fernando1907
09.Temmuz.2011, 03:57
Guizanın finishingi artık tek haneli rakamlara düşürülsün :)

Bujsas
09.Temmuz.2011, 11:08
Bahis oynayabilelim oran var bahis yok arkadaş.Yüksek paralar kazanıp klübe faydalı şeyler yaparız.

sarianet
09.Temmuz.2011, 12:02
Bahis oynayabilelim oran var bahis yok arkadaş.Yüksek paralar kazanıp klübe faydalı şeyler yaparız.

ondan sonra bi ceza aynen metrise:D

Bujsas
09.Temmuz.2011, 13:18
metris falan demişken böyle dava olaylarıda olabilir mesela klüp avukatı falanda olsun

Flawless Victory
09.Temmuz.2011, 14:23
En büyük beklentim Türkçe çıkması. Türkçe çıkarsa aynı oyun yeni kadrolarla kabulümdür.

- Ancak Türkçe çıkmayacaksa çok yenilik olması gerekir. En başta, kardeşim o kadar uğraşıp didinip ŞL'ni alıyorsun ama şampiyon olunca 4 tane mesaj çıkıyor, yalandan tebrik ediyor birileri. Çok yapmacık. Transfer sezonunun açıldığı gün, ŞL'ni kazandığım günden daha cazip geliyor. Çünkü bir çok oyuncu geliyor gidiyor, bir sürü mesaj çıkıyor. Ortalık karışıyor. :)

- Kesinlikle artık antrenmanı bire bir yaptırabilmeliyiz. Yeşil sahada frikik, korner organizasyonları yapabilmeliyiz.

- Yardımcı antrenörler ile maç içi etkileşimler çıkmalı popup olarak.

- Sesler oyuna daha iyi aktarılmalı, yalandan 3-5 ses konmamalı.

- Ayrıca Fifa Manager gibi polis okulları açılabilmeli, bu okullar zaman ve para ile geliştirilebilmeli. Bu okullardan iyi oyuncular çıkmalı.

- Türk oyuncular yurt dışına kolay kolay çıkamamalı.

DaveJones
09.Temmuz.2011, 14:28
Maç motoru düzelsin. Hakeden takım kazansın maçı. Sırf rakip takımın reputationu yüksek diye saçma sapan goller yenilmesin. Birbirinin kopyası golleri görmektende bıktım. Bunlar düzelirse başka hiçbir şey istemiyorum.

Flawless Victory
09.Temmuz.2011, 14:40
Madem 3D'ye geçildi, Konami ile anlaşma yapılsın. PES'in maç motoru kullanılsın isterim. Hayal ama güzel. :)

eXcitinG
09.Temmuz.2011, 14:44
3D dedikLeri yaLandan oLayı kaLdırarak oyunu tamamen doğru kodLar iLe 2D üzerine kursunLar başka birşey istemem. 3D nemiş ? Ben 3D de ki saçmaLıkLarın bunu kuLLanmayan birisi oLarak 2D ye de yansıdığını düşünüyorum ve oyunun düzenini ciddi anLamda bozuyor. 3D ne zaman çıktı oyun o zaman gerçekten iyice saçmaLamaya, zırvaLamaya başLadı.

nouma16
10.Temmuz.2011, 00:26
transfer teklifi yaparken rakamları arttırmayı listbox'la değilde textbox'la yapalım.
oraya yazalım meblağı, boşuna aşağı yukarı uğraşmayalım.

Revolution
10.Temmuz.2011, 01:34
Oyuncuya daha teklif vermeden benimle görüşmeyi reddetmesin. Sağ altta yine ilgilenmediğini yazsın ama teklifimi de dinlesin, belki astronomik birşeyler teklif edeceğim.
Bence taktik ekranı biraz daha gelişmeli, basitleşmemeli.
Bence antrenmanlar hala yetersiz onlar gelişmeli.
Takımı yaz kampına götürebilmeliyiz. Hazırlık maçı için "Tour" yapmakla olmaz kamp.
Aldığımız para ya bir işe yaramalı, reputation arttırmakla sınırlı kalmamalı.
Önemli bir futbolcumla sözleşme uzatmak isterken 1.5 M € alıyorsa kalkıp 3.8 M € istememeli. Taraftarlarla daha içiçe olmalıyız. Taraftar sadece transfer yapınca ya da kupa kazanınca ufak bir textle çıkmamalı karşımıza. Kötü gidiyorsak protesto yapmalılar, atıyorum lisanslı ürün kullanmayacağız diye rest çekmeliler, maça gelmeyeceğiz demeliler bu da yönetimle aramızı açmalı. Bizi daha iyi olmaya itmeli.
Bir de her HasHüs Hocam'ın hep dediği gibi top bizdeyken ve top onlardayken olmak üzere 2 diziliş ve 2 ayrı komut sistemi olmalı.

infernus
12.Temmuz.2011, 12:01
FM 2012 Türkçe desteğiyle geliyormuş ama bundan sadece orjinal alanlar faydalanacakmış. Bilmem artık ne derece doğrudur? Ama 4 sezondur orjinal alan bir fan olarak böyle birşey olsun artık, hatta Türkçe çıksın yamalarla uğraştırmasın milleti.

sarianet
12.Temmuz.2011, 12:03
türkçe sanırım yetişmeyecek ama imkansız değil
korsana dil dosyası eklemek zor bişi değil anında nete düşer peste olduğu gibi:)

rammstein7
12.Temmuz.2011, 15:27
fifa ve pes 2012 turkıye ligi olmıyacak fm12dede olmama ihtimali var mi ?

Addolorato
13.Temmuz.2011, 00:18
Rakip takım scout gönderdiğinde bizim bir oyuncumuza nasıl tahmini alım değerini söylüyor merak ediyorum. Sonuçta bilgisayar değiliz , istedikleri adam için 0 €'da isteyebiliriz 50.000.000 €'da. Bu yüzden oyuncumuzun report card'ında baş antrenörümüz atıyorum Milan Badelj isimli oyuncunun 25.000.000 €'ya satılabileceğini düşünüyor gibi bir ibare olmalı. Böylece hem bilgisayarın oyuncu için kaç para biçtiğini öğrenip transferde iyi teklifleri kaçırmamış oluruz. Ayrıca o tahmini değer oyuncumuz iyi performans gösterince artsa , kötü performans gösterince azalsa süper olur.

Marquinh0s
14.Temmuz.2011, 01:34
Oyuncuya daha teklif vermeden benimle görüşmeyi reddetmesin. Sağ altta yine ilgilenmediğini yazsın ama teklifimi de dinlesin, belki astronomik birşeyler teklif edeceğim.
Bence taktik ekranı biraz daha gelişmeli, basitleşmemeli.
Bence antrenmanlar hala yetersiz onlar gelişmeli.
Takımı yaz kampına götürebilmeliyiz. Hazırlık maçı için "Tour" yapmakla olmaz kamp.
Aldığımız para ya bir işe yaramalı, reputation arttırmakla sınırlı kalmamalı.
Önemli bir futbolcumla sözleşme uzatmak isterken 1.5 M € alıyorsa kalkıp 3.8 M € istememeli. Taraftarlarla daha içiçe olmalıyız. Taraftar sadece transfer yapınca ya da kupa kazanınca ufak bir textle çıkmamalı karşımıza. Kötü gidiyorsak protesto yapmalılar, atıyorum lisanslı ürün kullanmayacağız diye rest çekmeliler, maça gelmeyeceğiz demeliler bu da yönetimle aramızı açmalı. Bizi daha iyi olmaya itmeli.
Bir de her HasHüs Hocam'ın hep dediği gibi top bizdeyken ve top onlardayken olmak üzere 2 diziliş ve 2 ayrı komut sistemi olmalı.
Arkadaşım tebrik ediyorum seni.Bu saydıkların olsun 5 tane orjinal FM alırım :director:

Addolorato
16.Temmuz.2011, 21:02
Orjinal oyunu desteklemek adına ilerleyen yıllarda çıkan ''potansiyelli'' regenlere orjinal oyun alan kullanıcıların isimleri verilse çok güzel olur. Oyunu yükledikten sonra bir form doldururuz olur biter. Oyunu oyun çıktıktan sonra alan kullanıcılarda resmi update'lerle beraber oyuna eklenebilir regen olarak. Bence gayet güzel olur. Hem ilerleyen yıllarda kendi isimlerimizi dünya yıldızı olarak görmek güzel olur.

Varonil
16.Temmuz.2011, 21:09
Sezon öncesi hazırlık kampları geliştirilebilirse güzel olur,daha gerçekçi olur.

ozaniel
16.Temmuz.2011, 21:20
Orjinal oyunu desteklemek adına ilerleyen yıllarda çıkan ''potansiyelli'' regenlere orjinal oyun alan kullanıcıların isimleri verilse çok güzel olur. Oyunu yükledikten sonra bir form doldururuz olur biter. Oyunu oyun çıktıktan sonra alan kullanıcılarda resmi update'lerle beraber oyuna eklenebilir regen olarak. Bence gayet güzel olur. Hem ilerleyen yıllarda kendi isimlerimizi dünya yıldızı olarak görmek güzel olur.

Fakat oyunu alan milyonlarca kişi var, fikir pratikte imkansız. Araştırmacılar için yapılıyor potansiyelli yıldızlar.

KaRaBükLü KraL
16.Temmuz.2011, 22:52
Kesinlikle atmosfer olayında bi güzellik yapmaları lazım.Arkadaş Ankaragücü ile oynadığım lig maçı ile Barcelona ile oynadığım Şampiyonlar Ligi Finalinde atmosfer aynı olmak zorunda mı adamı oyuna bağlayacak güzellikler şart

lofthei
16.Temmuz.2011, 23:17
Bence şu olmalı, ben maç içinde sadece 1 oyuncuma özel olarak hitap edebilmeliyim. Mesela bir oyuncumun uzaktan şutları çok iyi, diğerininki ise kötü; ben mecburen kötü olan şut çekmesin diye ''Work ball into box'' veriyorum, bu yüzden diğer adamın güzel şutlarından da mahrum kalıyorum. Oyundaki oyunculara teker teker talimat verebilseydik, oyun çok daha güzel olabilirdi.

cris king
16.Temmuz.2011, 23:24
Bence şu olmalı, ben maç içinde sadece 1 oyuncuma özel olarak hitap edebilmeliyim. Mesela bir oyuncumun uzaktan şutları çok iyi, diğerininki ise kötü; ben mecburen kötü olan şut çekmesin diye ''Work ball into box'' veriyorum, bu yüzden diğer adamın güzel şutlarından da mahrum kalıyorum. Oyundaki oyunculara teker teker talimat verebilseydik, oyun çok daha güzel olabilirdi.

sen onu kafaya takma kardeş şut atacak olan adam yine atıyo ne kadar ceza sahasına gönder boşluklara pas at gibi şeyler söylesende mesela khedirayı durduramıyosun bütün atakları 30 metreden şut atarak mahvetmesine engel olamıyosun sen ona kafayı yorma yani :D

nikootinn
20.Temmuz.2011, 12:09
Gerçekçi şut sayıları ve ona oranlı skorlar

Dünyanın en iyi oyuncularından kurulu bir kadronuz olsa bile bir maçta 35 şut atıp bir gol bulurken, rakibinizin 3 şutla 3 gol bularak sizi sürklase etmesi mümkün. Ben bu işten bayağı bir sıkılmış durumdayım. Burada problemin gol sayılarında değil de, şut sayılarında olduğunu biliyorum ama yapılacak şey bunu düzgün bir orana oturtmak olmalı.

Bazı maçlarda 20-25 şut atabilirim ama bu şutların 5-6 tanesinin gol olması gerekir. Tamam bir maç şanssız günümde olabilirim ve goller gelmeyebilir ama her maç aynı şey tekrarlanıyor yahu. Ben 45 şut atıp 3 gol buluyorum rakip 2 şut bir gol gibi yüzde ellilik bir oranla oynuyor.

Gerçekçi transfer ücretleri

Benim süper über ultra yetenekli oyuncularıma değerinden 2-3 milyondan fazla para vermeyen kapitalist büyük takımlar, nedense konu kendi oyuncuları olduğunda kapıyı 40 milyon euro'dan aşağı bir ücretle açmıyorlar. Kimi almak istesek değeri 3 lira olsa 10 lira isteyerek bizleri oyundan soğutmayı başarıyorlar. Artık el atın lütfen ve bu konuyu toparlayın.

Futbolcuların gerçek fotoğraflarının yer alması

Hiçbirimiz parasını ödeyip aldığımız bir oyunda oyuncuların fotoğraflarını görebilmek için saatlerce ekstra indirilebilir ve ne idüğü belirsiz paketler aramak zorunda değiliz. Bu kadar büyük yatırımlar yapılarak piyasaya sürülen bir oyunda yalnızca 1-2 ligin oyuncularının fotoğraflarını görebilmek rahatsız edici ve can sıkıcı olmaya başladı artık.

Ben nasıl bir paketi bulup oyuncu fotoğraflarını oyuna entegre edebiliyorsam, tamam aynı şey değil belki ama, SI Games bunu benden daha kolay yapabilir eminim. Eğer dertleri lisans problemleriyse, çözmeleri gereken en büyük sorun da bu demektir zaten.

Alıntıdır...

Revolution
20.Temmuz.2011, 12:51
Gerçekçi transfer ücretleri

Benim süper über ultra yetenekli oyuncularıma değerinden 2-3 milyondan fazla para vermeyen kapitalist büyük takımlar, nedense konu kendi oyuncuları olduğunda kapıyı 40 milyon euro'dan aşağı bir ücretle açmıyorlar. Kimi almak istesek değeri 3 lira olsa 10 lira isteyerek bizleri oyundan soğutmayı başarıyorlar. Artık el atın lütfen ve bu konuyu toparlayın.

Aynen katılıyorum. 3.5'luk bir adamı 10 milyona filan almak zorunda olduğun anlar oluyor. Tamam o takımın çok şey beklediği bir adam olabilir, takımla özdeşleşmiş olabilir ama aynı olay bizim için olunca anında reddediliyor.

ozaniel
20.Temmuz.2011, 22:42
Bence bu konuda bir sorun yok, kadromda ilk 11'de olan veya rotasyonda sık sık kullandığım oyuncuları oyundaki fiyatına biz de satmayız. Satışa çıkarmadığım oyuncuları fiyatının bayağı üstüne yollayabiliyoruz, bilgisayar genelde belli bir oyuncunun üzerine bizim kadar gitmiyor ama bu da bizim tercihimiz.
Satışa çıkardığımız oyuncuların fiyatının altına gitmesi(genelde oyunda gösterilen bonservis değerine satabiliyoruz) normal bir durum.

diligent
20.Temmuz.2011, 23:05
1.)We could spend our moneys which we earn in club.
Kazandığımız paraları harcayabilmeliyiz.
2.)We could control sponsors.
Sponsorları kontrol edebilmeliyiz.
3.)We could sell our stadiums' names and stands' names to sponsors in game.
Stadın ve tribünlerin isim haklarını satabilmeliyiz.
4.)Sponsors will be real.From that SİGAMES earns money
Sponsorlar gerçek olmalı. Böylece SIGAMES de bara kazanabilir.
5.)Match engine will change.
Maç motoru değişmeli.
6.)The questions in press conference will be more.
Basın toplatısındaki sorular daha fazla olmalı.
7.)There will be cup ceremony.
Kupa töreni olmalı.
8.)We could donate our eanings to our clup.
Kazandığımız paraları klübe bağışlayabilmeliyiz.
9.)The player which plays 1.5 M € per annum before couldn't want 3.5 M € per annum.
Önceki sözleşmesinde 1.5 M € alan bir oyuncu, 3.5 M € istememeli.
10.)We could open youth academies in different cities and countries.
Diğer şehir ve ülkelerde futbol okulları açabilmeliyiz.
11.)There could be "interpreter" to foreign players and they will have got new tab "Languages".
Oyuna çevirmen eklenmeli ve"Sahip olduğu diller" kısmı eklenmeli.
12.)There will be new staffs like lawyer, stadium manager, sales department manager etc... and they have got other attributes like:
For lawyer: Defending the people, speech etc...
For stadium manager: Understanding from pitch, architecture etc..
For sales department manager: Financal control, statics, relation with supporters etc..
Yeni görevliler (örneğin avukat, stadyum müdürü, satış departmanı müdürü) eklenmeli ve şunun gibi özelliklere sahip olmalı:
Avukat için kişileri savunma, konuşma yeteneği...
Stadyum müdürü için sah kondisyonunu anlama, mimarlık...
Satış departmanı müdürü için finans kontrolü, istatik, taraftarla ilişkiler...
13.)We could set the price of tickets and ticket prices could change to stand.
Bilet fiyatları ayarlanabilmeli ve tribüne göre değişebilmeli.
14.)We could sell products like kits, scarfs, flags etc.. and we could buy they and we could set the price.
Farklı ürünler (forma, atkı, bayrak...) satabilmeli, stoklayabilmeli ve fiyatını belirleyebilmeliyiz.
15.)The game could be Turkish.
Oyun TÜRKÇE olamlı.
16.)We could see chairman's and other manager's attributes.
Başkanın ve diğer yöneticilerin profillerini görebilmeliyiz.
17.)We could open supporter's store on cities and countries where we want.
Başka şehir ve ülkelerde taraftar mağazası açabilmeliyiz.
18.)There could be preparation camps.
Değişik hazırlık kampları olmalı.
19.)There could be punishments like closing stadium, playing match in neutral stadium etc...
Stadyum kapama, tarafsız sahada oynama gibi cezalar olmalı.

İngilizcesi olanlar neleri istediklerimi anlarlar... Bunu SIGAMES'in forumuna yazdım.

europeanconquer
20.Temmuz.2011, 23:09
Benim bildiğim forumda Türkçe'den başka bir dil kullanılamaz :) Eğer yanlışım varsa affola.

Edit: Doğru biliyormuşum.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=80203

Kaka Leite
21.Temmuz.2011, 03:05
Keşke 15. maddeyi yazmasaydın :) Madem ingilizcen bu kadar iyi yada buraya türkçelerini yazsaydın :)

Lim10
21.Temmuz.2011, 03:08
Direk SIGames'e yazılan bir yazı olduğu için burada da bu şekilde paylaşmasında bir sakınca yok.Zahmet edip Türkçe karşılıklarınıda yazsa İngilizcesi yeterli olmayan arkadaşlarımız için iyi olurdu yinede.

diligent
21.Temmuz.2011, 03:28
Türkçelerini yazdım

Addolorato
21.Temmuz.2011, 21:22
Eskiden oyuncular ne güzel kavga ederdi yahu gerçekçi olurdu. Çok hatırlıyorum spikerin evet Tevez'den bir sağ kroşe şeklinde şeyler dediğini. Sonra fair-play ayağına kaldırdılar heralde.

ToRoSKaPLaNı
21.Temmuz.2011, 21:50
Eskiden oyuncular ne güzel kavga ederdi yahu gerçekçi olurdu. Çok hatırlıyorum spikerin evet Tevez'den bir sağ kroşe şeklinde şeyler dediğini. Sonra fair-play ayağına kaldırdılar heralde.

Ama o da bazen harbi harbi sapıtırdı.4 maç ard arda öyle kırmızı kart yediğimi hatırlıyorum.:icon_biggrin:

martymcfly
21.Temmuz.2011, 21:55
5. madde bir kaç kalime yazıp geçilecek bir şey değil. Maç motorundan şikayetim yok da bazı basma kalıp olaylar olmasa daha iyi olacak.
Mesela uzun taç atılınca rakip karşılıyor ve top %90 taç atan adama geri dönüyor.

bozoo1903
22.Temmuz.2011, 00:42
Hafta içerisinde, maçtan önce veya sonra, istediğimiz zaman takımı kampa almak, hedeflerimiz için toplantı yapmak, her hafta değerlendirmesi gibi vs.

türkçe ve maç motoru olaylarına hiç girmiiyorum, ağzımız bozulur, tadımız kaçar.

Flawless Victory
22.Temmuz.2011, 00:56
5. madde bir kaç kalime yazıp geçilecek bir şey değil. Maç motorundan şikayetim yok da bazı basma kalıp olaylar olmasa daha iyi olacak.
Mesela uzun taç atılınca rakip karşılıyor ve top %90 taç atan adama geri dönüyor.

Aslında aynı şeyler olmuyor da, bizim izlediğimiz "önemli anlar" özetinde o şekilde görünüyor.

richard castle
23.Temmuz.2011, 06:34
Zaman geçiren oyuncuya sarı kart gösterilmesi eklenmeli bana göre. Sözleşmeler konusundaki abartılı oyuncu ve menajer isteği gözden geçirilmeli. Direkt oyuncuya hitap etme seçeneği getirilebilir, mesela sadece bir oyuncuya ' Geriye gel ' komutu versek hoş olurdu.

ozziee
27.Temmuz.2011, 13:59
taktik dizilişinde mevki özellikleri her oyuncuya daha önceden verilebilmeli. mesela 4-2-3-1 taktiğinde oynuyoruz. mesela forvette advenced forward özelliğini verdiğimiz bir oyuncuyu oynattığımızda taktikten değiştirmeden direk advenced forward olsun. maç içinde oyuncu değiştirdiğimizde poacher özelliği olan bir oyuncuyu oyuna aldığımızda taktikten değiştirmeden poacher olsun

Alicannike
04.Ağustos.2011, 09:14
İsteklerimden biri altyapı okulları olsun dünya haritası olsun üstünde şuan yapılan gençler şampiyonaları olsun gidelim oyuncu izleyelim gençleri alalım takımımıza altyapı seçmeleri güzel olurdu bence insan ilerleyen yıllarda oyundan sıkılıyor ve bu oyunu ilerleyen yıllarda bile oynamamızı sağlıycak bir gelişme olur ama nedense sigames ısrarla yapmıyo :s

Addolorato
04.Ağustos.2011, 09:25
Oyuncuların hız özelliği öyle 5-6 puan artmasın kardeşim. Ben hayatımda hiç futbola yavaş başlayıpta sonradan hızlanan bir adam hatırlamıyorum. En fazla 10 ise 12 olsun.

Homer J.S
04.Ağustos.2011, 14:06
Şike soruşturmasında göz altına alınabilelim.

Revolution
04.Ağustos.2011, 14:07
Oyuncuların hız özelliği öyle 5-6 puan artmasın kardeşim. Ben hayatımda hiç futbola yavaş başlayıpta sonradan hızlanan bir adam hatırlamıyorum. En fazla 10 ise 12 olsun.
Uğur Boral :) Geldiği ilk sene ortalama hızda bir oyuncuydu sonraki yıl öyle çabuklaştı ki..

Summit
04.Ağustos.2011, 15:34
Finans üzerinde daha fazla yetkimiz olsun. Mesela kulüp finansal açıdan iyi değilse veya iyi bir gelecek vaad etmiyorsa geliri arttırmak yönünde daha fazla opsiyonumuz olsun. Bu seride her ay zarar yaparken yapılan bu zararı azaltmak söz konusu olduğunda elimiz kolumuz bağlı oluyor. Tek seçeneğimiz gideri azaltmak veya maç kazanarak geliri arttırmak. Onun dışında tek gelir kaynağımız neredeyse TV gelirleri ve sponsorlardan gelen paralar. Benim yeni seriden tek isteğim, özellikle sezon içinde daha fazla gelir arttırma yöntemimiz ve seçeneğimiz olmasıdır.

akansamet55war
08.Ağustos.2011, 02:40
oyundan atılan oyuncu gidip yedek kulübesinde diğer oyuncunun kucağına oturmasın. :D
falsolu şutlarda top havada hilal çizmesin..

CeNTeR_TR
08.Ağustos.2011, 02:45
Şike soruşturmasında göz altına alınabilelim.

O zaman oyuna şike yaptırma butonuda olsun :p

eng1n
08.Ağustos.2011, 03:03
Uğur Boral :) Geldiği ilk sene ortalama hızda bir oyuncuydu sonraki yıl öyle çabuklaştı ki..

Uğur o hızı hakediyor ama.

Revolution
08.Ağustos.2011, 03:03
Oyunda transfer yapmanin bir standardi yok. 48 ay taksit eger basari gelmezse takimi batirabiliyor ama batirmasi imkansiz oluyor TR'de buyuk takimlarla. Arkadasim 2. sene supersonik tranaferler yapmisti resmen :D Neymar, Barnetta vs bir suru yildiz almisti ama akabinde hemen basari geldigi icin finansal bir sikinti olmamisti. Atiyorum oyunda Selcuk, Mahmut Tekdemir Galatasaray'a gelmek istemiyorken Neymar gelebiliyor. En onemlisi oyum ilk sezondan sonra inanilmaz kolaylasiyor.

Revolution
08.Ağustos.2011, 03:04
Uğur o hızı hakediyor ama.

Ben gercekten ornek vermistim zaten :) Ugur ilk geldiginde ortalama hizda bir oyuncuydu ama calisarak muazzam bir hiza sahip olmustu.

Corpus
09.Ağustos.2011, 14:49
falsolu şutlarda top havada hilal çizmesin..

Bu gerçekten çok önemli. Daha önce oyunu bir oynamamış bir arkadaşıma gösterince bununla rahatça dalga geçip böyle oyun mu olur diyebiliyor.

Bordo61Mavi
11.Ağustos.2011, 19:12
Rakibini farkli yenerken, staddaki taraftar maci erken terketsin. Yani bunu gorebilelim :D

Sonra buyuk derbilerde ligine gore, stadda madde atma ve ceza durumlari olsun.

Homer J.S
11.Ağustos.2011, 21:27
Üstteki öneriler hoşuma gitti. :)

Görevi bırakırken de basın toplantısı düzenleyebilelim.

LeqenDary
11.Ağustos.2011, 21:43
Görevi bırakırken de basın toplantısı düzenleyebilelim.
Bu çok önemli şak diye istifa ediyoruz hiçbir şey olmamış gibi .Nedenini filan söyleriz hiç olmazsa .Şampiyonluk maçları öncesi teşvik, şike butonları olsun onlara basıp atıyorum 500bin euro verebilelim takımlara .Gerçekçi olması lazım oyunun bu da gerçekçilik katar bana göre oyuna .

SAİT71
11.Ağustos.2011, 21:51
Sıcak ve soğuk havalarda ve iklimsel değişimlerde örneğin Tr'den kutup bölgesine yakın bir ülkede maça gidince bunun farkını daha çok yaşayalım. Atıyorum oradaki takım alışık olsun saha zemini bozuk olsun. Böylelikle zorlanabilelim.

Birebir antrenmanı yönetme opsiyonel olarak eklensin.

Bir oyuncumuza teklif gelip kabul etmeyince takımla tüm bağlarını koparmasın. En azından kızabilir ama etkileşim ile yola getirebilme şansımız olur. Böyle değil adam hayata küsüyo rest çekiyo resmen.

Fm'de kötülüğe yer yok bu güzel bir uygulama. Ancak bence abartılı olmaması kaydıyla sahaya yabancı madde atılması ve akabinde gelen cezalar olabilir. Bunun nedenide bizim açıklamalarımız sonucu taraftarlarımızın önemli stres yüklü maçlarda gaza gelmesi olabilir. Yani her maçta olmamalı.

Usulende olsa deplasmana seyirci götürülmeme kararı olabilir.

Başkanla görüşme imkanımız olmalı. Mesela aydan aya birebir özel sohbet tarzında hem isteklerimizi hemde diğer konuları onunla konuşabilmeliyiz. En kötü yönetimden istek yapar gibi başkanla konuşma talep edebiliriz. Böylelikle iletişim olur ve amacımıza doğrudan ulaşabiliriz.

Maç esnasında davul tezahürat gibi şeyler olmalı. Örneğin bir Partizan deplasmanına gidince soğuk Sırp gecesini ve ateşli Partizan taraftarlarının verdiği baskıyı yaşayabilmeliyiz.

Hadi Ş.L'ni alınca hiç bir aksiyon yok ama final maçlarında saha ayrı düzenlenmeli. Seremoni olmalı. Yaz aylarında kişisel röpörtajlar olmalı. İlla futbol döneminde olacak diye bir kural yok.

Federasyon başkanı olmalı ve seçimler yapılmalı. O seçimlerde 2-3 aday arasından bir tanesine oy verebilmeliyiz. Ayrıyetten federasyon ilede etkileşim olabilir.

Oyuncularımız kilo almalı. Yaz aylarında kilosuna dikkat etmeyen bazı oyuncularımıza özel antrenman uygulatabilelim. (Keyfe keder bir istek bu)

Kamp merkezlerimiz olabilir. Bu konu illa şart değil ama Düzce Topuk Yaylası gibi gerçeğe uygun olarak kamp amaçlı tesis yaptırabilme imkanımız olmalı. En azından kamp masrafı olmaz.

Bence sezon öncesi kamplar Fm'de şöyle olmalı. Mesela yardımcımızı görevlendirip hangi merkezde hangi takım kamp yapıyor diye rapor hazırlatabiliriz. Yada kamp programı yaparken Antalya şehrinde kampa giren takımlar listelenebilir. Böylece orda hangi takım var biliriz ve buna göre seçeriz kamp yerimizi. Mesela Almanyanın bir şehrine gidiyoruz ordaki takımları görebilelim. Bu şehirlere büyük takımların gelme olasılığıda şehrin popülaritesine bağlanabilir. Böyle olursa daha gerçeğe yakın olur. Atıyorum 2. ligdeki bir takımda antalyada Avrupanın iyi takımlarıyla oynama şansı yakalar. Tabi 2.3. ligde oynayan yabancı kulüplerde olur orada.

Bunlar bir anda olacak şeyler değil ama aklıma gelenleri sıraladım...

Flawless Victory
13.Ağustos.2011, 05:07
Oyuncuların gece hayatı olsun, o sorunlarla da uğraşalım.

Sakat bir oyuncuyu maça yetiştirmesi için doktorla görüşme yapabilelim.

Gözlemcilere ne tür oyuncu istediğimizi net olarak ifade edebilelim. Mesela Arda tarzı bir oyuncu isterken onun tüm özelliklerini belirtebilelim. İzlenen oyuncunun sayılarla, detaylı maç raporu olsun.

hakan769
13.Ağustos.2011, 14:41
Kaleci degaj yapar karşı takımın oyuncusu kafa vurur top forvete gelir ve gol ..
umarım şu aptal durum ortadan kalkar

Ronielfayed9
13.Ağustos.2011, 16:02
Fm aslında bir antrenörlük oyunu değil,bu amaçla piyasada yer alsada bu konuda hayli eksiklikleri var.Önce bunu düzeltmeleri lazım.
Yani oyunda herşey oyuncu ve taktik bazında. Oyuncun iyiyse ve iyi bir taktiğe montetmişsen zaten başarılı oluyorsun.
Ancak teknik drektörlük bazında bir savaş olmuyor.Oyunda hangimiz Mourinhoyla yada Fergusonla karşılaşmanın tadını alabiliyoruz?
Mourinho Madrid'den ayrılıyor Milana gidiyor, takım 5 oluyor. Taktik ( 4-2-3-1) dışında Mourinhoya has hiç bir özellik yok.
Bir teknik drektörün uzun pas,defansif,ofansif,kanat organizasyonları vesaire bir sürü kendine has yönetim ve taktik biçimleri var.
Bunları oyuna dahil etmeden,oyun bir antrenörlük oyunu olmayacak.
Teknik drektörlere dair oyunun taktik dışında hiç bir özelliği yok.

Bunun dışında birde antrenörlerin kendi ekibini oluşturma özelliği eklenmesi lazım.
Mesela bi Neeskens-Rejkard yada Hughes-Brown gibi.
1 Yardımcı antrenör,1 kondisyoner belki 1 de koç olmak üzere ben antrenör olarak hangi takıma gidersem,onlarında benimle gelmesi lazım.
Yani bir ekip sistemi,oyunda kurulması gerekir.İsteyen bu ekibi kurar istemeyen kurmaz.

Ha bir de en önemli eksikliklerden biri şu, Ankaragücüyle şampiyonluğa oynanıyor ,Fm takım taraftar sayısını 10 bin yapmışsa,ister şampiyonluğa oynasın ister küme düşmeye Ankaragücünün taraftarı hep 10 bin oluyor.
Böyle saçma birşey yok.
Akla mantığa aykırı bir kere bu.
İstanbul Belediye bile Şampiyonluğa oynasa tribünleri daha fazla dolar - ki Ankaragücü taraftarı olan bir kulüp-.
Yani oyunda başarı-başarıszlığa göre taraftar kazanma-kaybetmeye dair hiç birşey yok.
Şampiyonluğa dahi oynasan,taraftarın binse maça bin kişi geliyorç

Böyle bir saçmalık daha yok.

Son olarakta yeni 2d de fındık kadar top koymak yerine,görünen bir top koysalar kafi olur.

Saydıklarımın hepsi de acemice ama düzeltilebilir hatalar.

Chivalry
13.Ağustos.2011, 16:30
Yabancı sınırının kalkmasıyla FM yapımcıları derin bir oh çekmiştir düzeltmeyi 6 yıldır beceremedikleri Türkiye ligi takımlarının 10'dan fazla yabancı alma sorununu düzeltmeleri gerekmiyo artık.

jesmatador
13.Ağustos.2011, 16:35
Bazıları İçin Saçma Gelicek Ama Diyeceğim, Bence Şike de olsun... Evet Oyun kirlenir yok o olur yok bu olur demeyin anlatıcam olayı şimdi...

Böyle istediğin zaman Şike Yapmicaksın, yönetimden isticeksin ama sadece önemli maçlarda t.d. yi seviyorsa yapabilecek, ama bu şikeyi yapınca %90 yakalınıcaklar, yani öyle bi sorun olucak, lütfen küfretmeyin öme gelin orda edin :D

SAİT71
13.Ağustos.2011, 16:39
Şu taraftar olayı çok doğru. Bir kaç bin artması için anca Ş.L felan almak gerek. Seri galibiyet iyi oyun ligde yukarı oynama gibi etmenler Fm için taraftar sayısının artması açısından hiç bir önem teşkil etmiyor. Daha doğrusu taraftar reaksiyon vermiyor başarılara... İlla kupamı almak lazım. Bir Anadolu kulübünü 3-4 yıl 3. veya 4. yapmakta başarı sayılmalı. Taraftar çoğalmalı. Ürün satışları kombineler artıp mali açıdan gelir gelmeli.

darkpart2
14.Ağustos.2011, 12:29
Allah aşkına bi yenilik eklesinlerde ne olursa olsun 5 yıldır nerdeyse aynı oyunu oynuyoruz.Eğer bu seferde sadece transfer yaması yapıp bide kırmızı kart cıkarma stili değişirse yeter artık yazıklar olsun dicem.

Addolorato
14.Ağustos.2011, 13:06
Sen klübün favori personellerine girmek için o kadar çalış çabala ve şampiyonluklar kazanmana rağmen bile gireme. Aldığın 20 yaşındaki sümsük forvet 15 maçta 10 gol atınca favori personele girsin. Hadi diyelim favori personele girdin başka takıma gidince niye silinir o ? Fatih Terim Fiorentina'ya gidince biz ona artık seni sevmiyoruz mu dedik. Düzeltilmesi lazım bunların hep.

Odrien
14.Ağustos.2011, 13:35
Bana göre oyuna gelebilcek en iyi özellik gerçekçilik açısından oyuncualrın güclerini kaldırma olsun biz oyuncuyu maclarındaki aldığı puana göre değerlendirelim gözlemciler gönderip onlardan aldığımız raparlarla bir değerlendirme yapalım böyle bir mod olursa gerçekten süper olur.

gerçekte alex'in bir profili yok sunucta .

narakan1969
15.Ağustos.2011, 00:47
Allah aşkına bi yenilik eklesinlerde ne olursa olsun 5 yıldır nerdeyse aynı oyunu oynuyoruz.Eğer bu seferde sadece transfer yaması yapıp bide kırmızı kart cıkarma stili değişirse yeter artık yazıklar olsun dicem.

Aynen katılıyorum artık değişik bir şeyler yapsınlar.

koraybahce
15.Ağustos.2011, 02:26
Benim oyunun Türkçe olmasından sonraki en önemli beklentim; takım aldığımızda antrenörlerimizi de kendimiz seçmemiz.Bu olay tüm dünyada böyle oluyor.Şimdi giriyoruz takıma eldeki malzemelerle (antrenörlerle) traning ratingleri 3 yıldızı geçmiyor çoğu zaman.Adamları da ha deyince kovamıyorsun.kovsan yeni adam bulmaya çalışsan, başkan sana"bu kadar antrenör yeter bizim takıma" diyebiliyor.Türlü türlü saçmalık oluyor yani.Bu olay düzeltilsin derim

runforafall
15.Ağustos.2011, 02:34

Kesinlikle, gerçek hayatta bizim gibi misal 4-4-2 şeklinde dizdiklerinide hiç zannetmiyorum hocaların tahtaya.
Defans ayrı, ofans ayrı taktik en mantıklısı.
Belki ben top bizdeyken daha çok 4-3-3 istiyorum, ama top rakipteyken 4-5-1 olsun istiyorum.
Bu yapılabilir ve çok mantıklı bi fikir.

sardokar
15.Ağustos.2011, 17:25
ne söylerseniz söyleyin boş! Sigames kafasına ne eserse onu yapıcak.

hakan769
15.Ağustos.2011, 19:49
rakibi 5-0 yensende rakibe 3-0 yenilsende aynı takım konuşmaları var değişsin bunlar

lexoqe
15.Ağustos.2011, 20:14
- Herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda yönetim
Dilediğiniz zaman kayıtlı oyunlarınızda ki oynanabilir ligler üzerinde bu özelliği ekleyebilirsiniz. Gelecek sezon başında şu ülkede yönetim göster yaparak kariyerinizin başında seçmiş olduğunuz ülkede kalmayabilirsiniz.

- Ses Tonu
Yeni ses yonu sistemi ile takım konuşmaları ve görüşmelerde ses tonunuzun derecesini belirleyebilirsiniz. Yorumlarınızda yorum başına 6 farklı ton kullanabileceksiniz.

joelrifkin
16.Ağustos.2011, 03:12
Esnek Oyun İmkanı: Bilgisayarınız pek güçlü değilse ve oyun oynarken fazla lig seçememekten dert yanıyorsanız,bunları unutmanın vakti geldi. Oyuna eklenen yeni özellik sayesinde oynanabilir ülkeleri,istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz. 2 sezonluk İngiltere maceranızın ardından İtalya'ya yelken açmanız için işlemcinizin adını sormayacağız artık!

Konuşma: Takımınızla çok daha etkili konuşabilirsiniz artık. Fatih Terim'in "haydi aslanlarım" ruhunu taşıyan Football Manager 2012 ile 6 farklı ton seçebilir ve geliştirilmiş takım konuşmaları ile oyun zevkinizi katlayabilirsiniz.

bu ikisi çok olmuş bence

sarianet
16.Ağustos.2011, 03:37
acaba en fazla tonu seçersek futbolculara dalabiliyor muyuz :D

SAİT71
16.Ağustos.2011, 03:52
Bakın demedi demeyin, SIGames yavaş yavaş önerilerimizi dinliyo. Bu seride bağırma, gelecek yılda oyuncuya dalma seçeneğini koyacak galiba :D

NikolaiBelinski
16.Ağustos.2011, 04:21
1- Hutton olayı tamamen oyunun Finans/Transfer dengesi ile alakalı. Mesela biz diğer takımların finans bütçesi ile ilgili fikre sahip değiliz. Ama yapay zeka bizim transfer bütçemizi biliyor. Oyuncuyu bize daha pahalıya satıyor, oyuncuya kontrat verirken bizim klübümüzden daha çok para istiyor. Başka bir vasat klüp o oyuncuya teklif yaptığında daha az para/maaş istiyorlar. Aslında bu durumda kötü birşey yok ama bizde mesela diğer klüplerin finans bilgileri hakkında minimum bir bilgiye sahip olmalıyız. Diyelim ki oldu, 30M transfer bütçesi olan bir yapay zeka takıma, değeri 10M olan adamı 25M'den önerirsek kabul etmemeli. 15M'in üzerinde teklif yapmamalı.

2- Türkçe bir FM. Aslında hayal gibi ama hayal etmek gerçeğin provasıdır derler :)

3- İletişim/Etkileşim seçeneklerinin artması gerekli. Medyaya demeç vermek dışında herhangi bir adım atamıyoruz. Mesela istediğimiz oyuncuyla aynı mili takımda oynayan bir oyuncumuzdan ikna konusunda yardım istemek. (Bknz: Emre Belözoğlu'nun Selçuk İnan'la konuşması)

4- Özel hayat diyorsunuzda kendimize Ev alırsak, araba alırsak onu aldık bunu aldık ne yapacağız bunları? New Star Soccer 3'teki gibi güzel bir sistem oturtulursa mükkemmel olur. Klasik FM oyuncularının bu oyuna ısınmama olasılığını düşürürsek ek mod olarak kullanılabilir. Quick Start koyacağınıza bunu koyun.

5- Gerilim seviyesi yüksek olan bir derbi karşılaşmasında seyircilerin sahaya yabancı madde atması, sahaya taraftar girmesi, maçın ertelenmesi veya hakemlerin soyunma odasına gidip 10dk ortalığın sakinleşmesini beklese.

6- Ben mesela TFF hakkında sert eleştirilerimden dolayı 1 maç haklarımdan men cezası almış ve maçı asistan oynamıştı.5.Madde dahilinde saha kapatma, para cezası veya seyircisiz oynama cezası olsa oyuna gerçeklik katardı.

7- Kupa törenine şahit olmak isterdim. Uzun bir lig maratonunun ardından maçın bitiş düdüğü ile sevinen taraftarlar, sahanın içinde arkadaşlarına sarılıp zaferi kutlayan oyuncular. Şampiyonlar Ligi'nin finalinde bile kaybetsek madalya törenine katılmak.

8- 7.Madde olursa kendimizi de görmek zorundayız. Oyunu yaratırken kendi tipimizi ayarlamak ta olsa hiç fena olmaz idi. Böylece yedek klübesinde kendimizi görebilirdik.

9- Oyun motorundaki kaleci animasyonları düzeltilmeli. Bazen animasyonların kötü olduğundan gol yediğimi düşünüyorum.

Benim isteklerim bunlar, başkanlık modunu bende isterim ama FOOTBALL MANAGER ismine ve yapısına uygun olmadığını düşünüyorum. Ama ayrı bir mod olarak konulsada oynayabilirim.

Hugo
19.Ağustos.2011, 02:41
Karlı havalarda oynanan maçlarda topun Kırmızı/Turunucu yerine Siyah olmasını istiyorum. Renk körüyseniz ve takımınız kışın karlı havada oynuyorsa hayat gerçekten zor oluyor yeşil çimler üzerinde :)

ASLAN1905
19.Ağustos.2011, 15:57
Maç motorunu düzeltsinler bazen çok saçma goller kaçıyo bide türkçe olsaydı iyi olurdu ama yine yok türkçe

jesmatador
19.Ağustos.2011, 15:58
Maç motorunu düzeltsinler bazen çok saçma goller kaçıyo bide türkçe olsaydı iyi olurdu ama yine yok türkçe

Sanırım 2D idi adamlar top şeklindeydi üstten görünüyordu, o bence 3D ye göre daha iyi onu kullan (fm 11 :D)

sakary Ali
20.Ağustos.2011, 07:54
Sezon öncesinde hazırlık kampları eklenebilir.Mesela bir takım yurt dışına gidiyor oraya giden diğer takımlarla da tarafsız sahada maç oynayabilir.

Mesela Ocak ayında çoğu takım Antalya'ya geliyor..

Flawless Victory
20.Ağustos.2011, 10:26
Oyuncu değeri ne ise o fiyata satılsın, gerçek hayatta şu adamın değeri 20 m TL diyip de kendi takımı ama ben 40 m TL istiyorum diyemiyor. Oyunda ise Neymar'ın değeri 9 m ama benden 107 m istediler ilk sezon. Madem öyle değeri olarak altında 50-60 yazsın da içimiz yanmasın.

jesmatador
20.Ağustos.2011, 10:32
Sezon öncesinde hazırlık kampları eklenebilir.Mesela bir takım yurt dışına gidiyor oraya giden diğer takımlarla da tarafsız sahada maç oynayabilir.

Mesela Ocak ayında çoğu takım Antalya'ya geliyor..

Sanırım Vardı Öyle Bişe Kamp mıydı neydi fazla hatırlayamadım şimdi :D

SAİT71
20.Ağustos.2011, 15:58
Sanırım Vardı Öyle Bişe Kamp mıydı neydi fazla hatırlayamadım şimdi :D

Şuanki kamp sisteminin içeriği değiştirilip benim önceki sayfada önerdiğim gibi olsa çok daha süper olur:

Kamp merkezlerimiz olabilir. Bu konu illa şart değil ama Düzce Topuk Yaylası gibi gerçeğe uygun olarak kamp amaçlı tesis yaptırabilme imkanımız olmalı. En azından kamp masrafı olmaz.

Bence sezon öncesi kamplar Fm'de şöyle olmalı. Mesela yardımcımızı görevlendirip hangi merkezde hangi takım kamp yapıyor diye rapor hazırlatabiliriz. Yada kamp programı yaparken Antalya şehrinde kampa giren takımlar listelenebilir. Böylece orda hangi takım var biliriz ve buna göre seçeriz kamp yerimizi. Mesela Almanyanın bir şehrine gidiyoruz ordaki takımları görebilelim. Bu şehirlere büyük takımların gelme olasılığıda şehrin popülaritesine bağlanabilir. Böyle olursa daha gerçeğe yakın olur. Atıyorum 2. ligdeki bir takımda antalyada Avrupanın iyi takımlarıyla oynama şansı yakalar. Tabi 2.3. ligde oynayan yabancı kulüplerde olur orada.

burc ugur
20.Ağustos.2011, 19:35
Artık teknik adam kamerası olsun ya mesela kamera açısı yedek kulübesi içerisinden gösterilsin sonra arada bir ayağa kalkıp saha kenarına falan gelelim .

Sizcede güzel olmazmıydı ?

ve birşey daha

mesela bazı oyuncular problem yaşasa teknik adamlarla .
antrenmana gelmedi uyarıları daha ayrıntılı olsa mesela (x adlı hocayla yasadıgı sorunlar nedeniyle vs.vs)
x adlı oyuncu izinsiz ülkesine gitti vs.
kadro dışı bırakıldı gibi uyarı/bildirimler olsa .

x adlı oyuncu ülkesinden geç döndü

x adlı oyuncu kampa geç katıldı (mesela kadromuza bakınca oyuncu ikonlarında dönmedi olsun
hani tatilde-mutsuz-vs falan yazarya)

oyuncular sadece teknik direktörü sevmiyor
bazen bence takım arkadaşlarıylada sorun yaşamalı
oyuncu bilgi ekranında X adlı oyuncu x adlı oyuncuyu sevmiyor da olabilir

x adlı oyuncu sözleşmesi bitmeden kulüpten habersiz x adlı takımla görüşüyor vs.

oyuna başlarken yada daha sonra favori takım gibi
favori oyuncu favori personel yazma olsun

antrenmanlarda kros çalışmaları olsun

son olarak gelişmemiş ülkelerin ligleri yer alacağına
birleşik arap emirlikleri - katar ligi - s.arabistan vs. olsun

brknesta
20.Ağustos.2011, 20:29
msgm sılemedım sılersenız sevınırım flood amaclı bırlestırdım dıger msgmla..

brknesta
20.Ağustos.2011, 20:30
acaba en fazla tonu seçersek futbolculara dalabiliyor muyuz :D

:D yılmaz vural mode

artık favorı personel durumunda gelısme olsun.. cok sevdıgım oyuncularda adım yazıyor fakat bende yazmıyor. en azından ısım yazsınmı dıye teklıf gelsın kabul edersek yazsın etmezsek yazmasın. sevmedıgımızde yazsın ne guzel olur :D

nikootinn
20.Ağustos.2011, 21:31
Bir kulübun favori oyuncularindan biri olan fakat futbolu birakinca kulüple alakasi kalmayan birisini (Örneğin Oliver Kahn > Bayern Münih kaleçi antrenörü gibi) personel olarak teknik heyetimize katinca taraftar bize tesekkur etsin,guvenirligimiz artsin

mehmetakar
21.Ağustos.2011, 01:16
Aldığımız paranın bir amaca hizmet etmesi şöyle olabilir.
Misal biz borcu olan bir adamız ve kolay yoldan borclardan kurtulmak için menejer olmaya karar verdik ve aldıgımız maaşlarla bu borcu ödeyelim. Oyuna başlarkende isteyen borçla başlasın isteyen normal bir şekilde

Ketchaup
21.Ağustos.2011, 15:49
- Top toplayıcı eklenmeli oyuna kesinlikle; 10 ve 11de kaleci gidip taca çıkmış topu alıyor aut kullanmak için :)
- Zaman geçirme olayı çok abartılıydı 10 ve 11de. 1,5 dk korner atışını beklediğimi hatılıyorum. Hakem böyle durumlarda kart göstermeli.
- Home grown oyuncu bugu vardı 11de. o kesinliklefixlenmeli, çok büyük sıkıntı yaratıyordu 2017den sonra.
- Tesis geliştirmelerde fln planlama aşaması daha kısa sürmeli.

şimdilik bunlar geldi aklıma.

Rick Nelson
21.Ağustos.2011, 17:07
Teknik direktör yüzleri yapılabilir.Biz seçeriz ve maçta bizi gösterir.En başta sinirli - mülayim gibi - normal seçenekleri olabilir.Maçta bizi gösterirken sinirli seçtiysek full bağıran bir moda girebiliriz.Veya basın mensupları soru sormaya korkar falan.Bunlar hoş ayrıntılar olur.

İlk sayfalarda dediğim gibi , oyuncu bulmak için sadece scout gerekmez.Gidersin Endonezya'ya kamp kurdurursun.Ordaki altyapı çalışanları sana önerir.Harika bir şey olur.

Paramızı harcayacak yerler yapılmalıdır bence.Maaştan kesip bütçeye koyma falan.

GS'de oynayanlar bilirler.Nerdeyse her maaş - transfer bütçesi istediğinizde cevap hayır olur.Bir düşünün.2.senesinde ŞL finali oynamış takıma transfer bütçesi isteyince vermiyor.Finansı kendim düzelttim yemin ederim :zuhaha

Şimdilik bu kadar :)

di canio
22.Ağustos.2011, 00:36
CM 2 ile başlayıp FM 11 ile devam ettim. Ben bu oyunu gol atınca ekranın ortasında takımın renkleri ile yanıp sönen "Gooooaaaaaalll" yazısıyla sevdim. O zamanlar ne korner hatası vardı ne de Crush Dump. 3 boyuta önem vereceklerine bunlara vakit ayırsınlar, ben yine sadece yazılarla oynayayım. Başka birşey istemem.

nekop
22.Ağustos.2011, 01:10
Şu kontrat saçmalığını düzeltsinler. Bir oyuncuyla 1 sezonda 3-4 kere kontrat yenilediğimiz oluyor. Oyuncuların menejerleriylede irtibat kurma şansımız olursa güzel bir eklenti olur.

lexoqe
22.Ağustos.2011, 01:55
Maç motoru hala saçma. Top boştayken oyuncular koşmuyor, yürüyerek topa gidiyorlar. Kontralarda ise oyuncu topu aldıktan sonra koşacağına rakibin defansının yerleşmesini bekliyor. Kanatlardan gelenler illa ki içeri girip şu çekecek, kanatlardan gelip orta yapıp kafa vuruşuyla gol olduğunu pek göremiyorum. Daha çok şey yazmakla bitmez. Kaleci ile baş başa yukardaki oyuncuya verip %100 gol pozisyonunu mahvedip kaleye vuranlar. 3d yapacaklarına bunları bir düzeltsinler. Bir oyuncunun morali düzelmesi için gol atması gerekmiyor. Yahu daha hepsini yazsam sayfalar sığmaz.

ozaniel
22.Ağustos.2011, 02:52
3 basit hata var bence maç motorunda kolayca düzeltilebilecek.

1-) korner kullanıldıktan sonra topun korner kullanılan kişiye geri atılması ve akabinde ofsayta düşülmesi

2-) Bir top olması, topun oyuna geri dönmesini izlemek işkence oluyor.

3-) Bu sene ortaya çıkan bir hata da kalecinin topu dikmesi, o topa savunmanın kafa vuruşu ile topu rakip savunmanın gerisine kadar atıp gol pozisyonları yaratması. Gerçeğin aksine öyle çok gol oluyor.

Geçmiş senelerde ortaların hiç gol olmaması gibi sorunları çözdüler, umarım bu sorunlar da çözülür.

Flawless Victory
22.Ağustos.2011, 09:05
3 basit hata var bence maç motorunda kolayca düzeltilebilecek.

1-) korner kullanıldıktan sonra topun korner kullanılan kişiye geri atılması ve akabinde ofsayta düşülmesi

2-) Bir top olması, topun oyuna geri dönmesini izlemek işkence oluyor.

3-) Bu sene ortaya çıkan bir hata da kalecinin topu dikmesi, o topa savunmanın kafa vuruşu ile topu rakip savunmanın gerisine kadar atıp gol pozisyonları yaratması. Gerçeğin aksine öyle çok gol oluyor.

Geçmiş senelerde ortaların hiç gol olmaması gibi sorunları çözdüler, umarım bu sorunlar da çözülür.

2.'ye katılıyorum, bazen bu sebepten oyunu kapatıyorum.

DeathLiKe
22.Ağustos.2011, 11:32
Bence transfer sistemi sistemi geliştirilmeli. Örneğin transfer yaparken önce klüple konusalım (konuşalım derken karşılıklı mesaj şeklinde) ve bonserviste anlaşalım. Sonra oyuncuyla yada onun menajeriyle konuşup maaş konusunda anlaşalım. Yani sadece bonservis teklifi yolladık kabul edildi ve oyuncun kontrat imzaladı. Bunun gibi olmasın. Transferler için biraz daha uğraşılmalı bence.

Ve oyundayken yazan haberlerde geliştirilebilir. Örneğin villarealde bir oyuncuyu transfer etmek istiyoruz. Orada şöyle yazabilir. x klübünün başkanı x adlı oyuncuyu transfer edebilmek için ispanyaya villareal klübüyle anlaşmaya gitti. Ya da x klübünün menajeri x adlı oyuncuyla prensipte anlaştı.

Bunların dışında antereman sistemide geliştirilmeli. Mesela gerçekteki gibi başka ülkelerde kamp yapabilelim. İstediğimiz zaman antremanı yardımcı antrönör yapsın istediğimiz zaman biz girip oyunculara koşu antremanı veya pas antremanı vs. yaptırabilelim.

Tüm bu dediklerim oyuna daha da zevk katabilir. Ama bunlardan önce oyunda türkçe dil desteği olsa bence daha iyi. :)

ASLAN1905
22.Ağustos.2011, 13:06
Sanırım 2D idi adamlar top şeklindeydi üstten görünüyordu, o bence 3D ye göre daha iyi onu kullan (fm 11 :D)

onu kullanıyorum zaten

sui generis
22.Ağustos.2011, 13:30
maç motoru artık düzeltilsin. top boşta adam boşta ama adam ona koşmuyor. neden pes teki gibi bir adamı ona yönlendirmiş onun gitmesini bekliyor. oysa ki diğeri daha yakın ya da koşsa yetişebilir. bir de adama pas atılıyor. top topuğunu çarpıp rakibe gidiyor. ayrıca, sahadaki tek topu beklemek bir işkence. ve maç motoru ev sahibini koruması azaltılması gerekiyor.

ve taktik bölümünün artmasını istiyorum. örneğin adama asla şut çekme diyebilmeliyim. ya da kornerlerde atakta soldayken şurda dur sağdayken şurda dur demek istiyorum. aklıma gelenler bunlar şimdilik..

BaFraLı
22.Ağustos.2011, 14:44
Saha da artık bizde olalım. Türkçe dilden sonra istediğim tek şey diyebilirim.

SAİT71
22.Ağustos.2011, 16:48
Taktik kısmına ve maç motoruna katılıyorum. Daha öncede belirtmiştim şu topu oyuncuların gidip getirmesi beni çıldırtıyor. Heleki yenik götürüyorsam maçı çekilmez hale geliyor. Oyunculara ceza sahasına yolla komutu vermeme rağmen sürekli alabildiğine saçma sapan şutlar çekiyorlar. Mesela bir adamım bomboş gidiyor pas alsa gol yapabilir ama top ayağında olan çalımlar atıp kaptırıyor. Ve bunu net olarak önleyebilmenin bir yolunu bulamadım hala.

nikootinn
23.Ağustos.2011, 00:54
1-Taraflarla bir şelide etkileşim içinde olabilmeliyiz,yönetimle nasıl diyalog kurup bir talepte bulunabiliyorsak,aynı şekilde taraftarla da etkileşim kurup fikir alışverişinde bulunabilmeliyiz.

2-Oyuncuya verilecek para cezasını biz belirleyelim,adam kırmızı görünce sadece 1 yada 2 haftalık maaşını kesebiliyoruz,ayrca takım düşüşe geçmişse tüm takıma da para cezası verilebilmeli.

yıldo_23
28.Ağustos.2011, 23:56
taktik ekrani kesinlikle yenilenmeli..top bizdeyken ve top rakipte olmak uzere iki farkli dizilis olusturulabilmeliyiz.bunu kesinlikle bekliyorum..taktik yapmada cok buyuk eksiklik bence.

Universal
29.Ağustos.2011, 00:39
Doğru mu okudum, yoksa gerçek mi?

Her zaman her yerde yönetim - İstediğiniz sıklıkta kaydedilmiş oyununuzda yeni ülkelerin oynanabilir olması özelliği eklendi. Kariyerin başında seçilen oynanabilir ülkeler ile oynamaya devam etmek zorunda değilsiniz, bir sonraki sezon oyunun başında seçmediğiniz bir ülkenin takımını yönetebilirsiniz.

Kısaca oyun açtıktan sonra, seçmediğimiz ülkeleride oyuna dahil edebiliyorsunuz. Sanırsam bu tarih değiştirecek bir özellik olacak. Mükemmel. :)

SAİT71
29.Ağustos.2011, 00:41
Evet kayıtlı oyunda yeni bir özellik ve Fm tarihinde de bir ilk olacak bu. Çok harika birşey.

sui generis
29.Ağustos.2011, 00:48
Doğru mu okudum, yoksa gerçek mi?

girişe bittim :D doğru mu okudum yoksa gerçek mi :D :D

Universal
29.Ağustos.2011, 00:59
girişe bittim :D doğru mu okudum yoksa gerçek mi :D :D

O kadar şaşırdım hesap et. :)

nikootinn
29.Ağustos.2011, 02:34
Önceki sayfalarda belirtildiği gibi istifa ederken de basın toplantısı düzenlenebilmeli !! İstifa nedeni de belirtilebilmeli,ligdeki kötü gidişat,avrupa kupalarından elenme,ezeli rakip karşısında alınan farklı malubiyet,yönetimin verdiği yetersiz transfer bütçesi vs...

LaigLeNoiR
29.Ağustos.2011, 15:44
Maç sırasında istediğiniz an istediğiniz zamanı tek tuşla kayıt altına alabileceksiniz.

sarianet
29.Ağustos.2011, 15:53
Maç sırasında istediğiniz an istediğiniz zamanı tek tuşla kayıt altına alabileceksiniz.

bu yenilik mi yoksa temennimi

LaigLeNoiR
29.Ağustos.2011, 15:55
Yenilik olacak bu sene. Daha önceden Youtube üzerinden kayıt alınıyor ve iş uzuyordu. Şimdi tek tuşla kayıt edebileceğiz istediğimiz zaman aralığını.

Ralph
29.Ağustos.2011, 17:32
Daha önce sözkonusu oldumu bilmiyorum. Keşke şöyle bir şey olsa. Mesela 2-3 hafta sonra büyük bir takımla maçımız var. 2-3 hafta önceden o takıma gözlemci gönderip, maçlarında hangi taktiği, hangi oyuncuları oynattığı konusunda bize detaylı bilgi vermesini sağlayabilsek.

beckss
29.Ağustos.2011, 18:27
Çok güzel bi özellik,daha zevkli olcağına inanıyorum.Ama merak ettiğim bişey var? Açmadığımız ligdeki oyuncularıda görebilcekmiyiz acaba?

Ketchaup
29.Ağustos.2011, 19:30
database'e göre değişir bence.

CeNTeR_TR
29.Ağustos.2011, 21:10
Bu özellik çok iyi olacak en azından kariyer yaparken sıkılmayız 3-4 senede.

sercankeskinel
30.Ağustos.2011, 00:04
Kimse yazdı mı bilmiyorum ama bence sezon başı takımı Fifa Manager'da olduğu gibi kampa götürebilmeliyiz. Her kamp merkezinin da farklı özellikleri olmalı. Örneğin Avusturya'daki fiziksel çalışmalar için uygunken, Antalya'daki takımın kaynaşması için filan uygun olsun.

sarianet
30.Ağustos.2011, 00:06
Yenilik olacak bu sene. Daha önceden Youtube üzerinden kayıt alınıyor ve iş uzuyordu. Şimdi tek tuşla kayıt edebileceğiz istediğimiz zaman aralığını.

bu iyi haber yutuba bağlı kalıp iki saat beklemicez hem yutub beni banladı bu arada bu iyi oldu:D

nikootinn
30.Ağustos.2011, 01:52
Kimse yazdı mı bilmiyorum ama bence sezon başı takımı Fifa Manager'da olduğu gibi kampa götürebilmeliyiz. Her kamp merkezinin da farklı özellikleri olmalı. Örneğin Avusturya'daki fiziksel çalışmalar için uygunken, Antalya'daki takımın kaynaşması için filan uygun olsun.

Güzel fikir gerçekten...

zemlinskis
30.Ağustos.2011, 02:22
Şöyle bir baktım da 8 sayfa yazmışsınız da yazmışsınız . Sanki burda yazılanları dikkate alıyorlarmış gibi .

Guthwine
30.Ağustos.2011, 18:52
Yıllardır oyundaki en büyük eksiklik oyun ilerledikçe rakiplerin sizinle aynı seviyede gelişememesidir.En fazla üç sezon sonra lig kalitesi yerlerde sürünüyor ve dişli rakip diye bişey kalmıyor.Hatta diğer ülkelerdeki bütün takımlardada durum aynı , 38 yaşında oyuncularla dolu bir sürü takım oluyor.3 Sezondan sonra oyun keyif vermiyor oyunun yapay zekasının rakiplerinde bizimle aynı oranda gelişmesini sağlayacak şekilde iyileştirilmesi en büyük gerekliliktir.

ozaniel
31.Ağustos.2011, 02:43
Bu biraz Barcelona'nın da yaşadığı bir sorun bence, bir takım çok ön plana çıkınca böyle bir durum oluşabiliyor. Ama FM'de takımlar uzun vadeli strateji oluşturamadığı için durum daha da kötü oluyor. Ayrıca saha içindeki yapay zeka da çok dinamik değil.

Ralph
31.Ağustos.2011, 14:46
Şöyle bir baktım da 8 sayfa yazmışsınız da yazmışsınız . Sanki burda yazılanları dikkate alıyorlarmış gibi .

Farkettin mi bilmiyorum ama bu site bunun gibi şeyleri tartışmak için :)

Ketchaup
31.Ağustos.2011, 20:10
Yıllardır oyundaki en büyük eksiklik oyun ilerledikçe rakiplerin sizinle aynı seviyede gelişememesidir.En fazla üç sezon sonra lig kalitesi yerlerde sürünüyor ve dişli rakip diye bişey kalmıyor.Hatta diğer ülkelerdeki bütün takımlardada durum aynı , 38 yaşında oyuncularla dolu bir sürü takım oluyor.3 Sezondan sonra oyun keyif vermiyor oyunun yapay zekasının rakiplerinde bizimle aynı oranda gelişmesini sağlayacak şekilde iyileştirilmesi en büyük gerekliliktir.

ben de bu durumdan şikayetçiydim hep. bu yüzden genie scout kullanmayı bıraktım, lecce, betis leeds takımlarla oynamaya başladım daha fazla zevk aldım fakat 5 sene sonra yine manchester'a 5 real madrid'e 4 atar hale gelince en iyisi 2012yi bekliyim dedim :)

TKF
31.Ağustos.2011, 20:13
Oyunda kazandığımız paralar bir işe yaramalı.

Mesela ; Kazandıgımız paralarla bir futbol okulu kurup orada genc yetenekleri yetistirip klübe kazandırmak gibi..

asiqenc7
31.Ağustos.2011, 20:14
ben de bu durumdan şikayetçiydim hep. bu yüzden genie scout kullanmayı bıraktım, lecce, betis leeds takımlarla oynamaya başladım daha fazla zevk aldım fakat 5 sene sonra yine manchester'a 5 real madrid'e 4 atar hale gelince en iyisi 2012yi bekliyim dedim :)

bende aynen bu yuzden uzun zamandır fm girmiyorum hatta bilgisayarımdan sildim.2012 geliş tarihi bellimidir?

darkpart2
31.Ağustos.2011, 21:18
beklediğimiz hiç bişe olmcak bu kesin

lexoqe
31.Ağustos.2011, 23:20
Ben bu beklentileri anlamıyorum. Dünya'nın neresinde görülmüş oyunun kendinizin tasarladığı bir hikaye ile oynandığı.

CrySis Türkçe, ama belli bir hikayesi var ve oyun belli bir süreden sonra bitiyor. Gelelim Fm'ye oyun bitmiyor ve ilerledikçe daha da farklı hale geliyor bu da oyuncunun tasarlamış olduğu (taktik,stil,plan) süreç içinde gerçekleşiyor. İki farklı oyun kurun sonra aynı isimdeki oyunculara bakın aynı profili elde ediyor musunuz?

Böyle bir oyunda, bence öz bir beklenti dışında susup oynamak gerekir diye düşünüyorum.

SAİT71
01.Eylül.2011, 00:42
Keşke istifa edince önce bi yönetim kabul edip etmediğini söylese. 10 yıl başarılı bir şekilde bir kulübü yönetirken istifa et butonu ile hiç birşey olmamış gibi bir anda ayrılınca abest oluyo. En azından yönetim sözleşme sonuna kadar izin vermemeli.

beckss
01.Eylül.2011, 14:41
taktik ekrani kesinlikle yenilenmeli..top bizdeyken ve top rakipte olmak uzere iki farkli dizilis olusturulabilmeliyiz.bunu kesinlikle bekliyorum..taktik yapmada cok buyuk eksiklik bence.
Mantıklı bi yaklaşım katılıyorum sana

Heroon
02.Eylül.2011, 11:35
peki ya oyuncusu az olan yani fazla tanınmayan bir lig seçersek nolucak olmayan oyuncuların yerine regen mi gelecek biz ligi seçtikten sonra

di canio
02.Eylül.2011, 11:46
Her ülke seçilmez. Oyunda ligi oynanabilir ligler seçilir. Yani gidip bir Moğolistan Ligi'ni oynayamazsınız editörle ligi eklenmedikçe.

Jaswege
02.Eylül.2011, 11:54
Editor data'dan eklediğimizde öyle olmaz sanırım durum.
Çok güzel bi yenilik olucak bizler için. İnsan bi süre sonra açtığı liglerden sıkılabiliyordu. :)

nikootinn
02.Eylül.2011, 12:52
hayırlı olsun diyelim

homfa
02.Eylül.2011, 19:46
mesala sadece Türkiyeyi seçtin takım olarak Esesi seçtin.Barcelona maç yapacağın zaman önemli karşılaşmada ispanya ligini açıp oynayabilecen güzel olur

lexoqe
02.Eylül.2011, 20:00
Kısa ve net açıklayayım size. Yeni oyununuz 2 ligten oluşuyor. "A" ve "B" ligi. ilerde "C" ligini istediğiniz zaman oyununuza dahil edebilirsiniz.

sivaslizoro
03.Eylül.2011, 14:20
beyler özelliği okuduğumda iş yerinde 'olleey beeeeaaa' diye bağırdım :D yıllardır olmasını istediğim bi özellikti.. artık hindistan liginden premier lige geçiş yapabilicez sanırım:)

sivaslizoro
03.Eylül.2011, 14:25
gözlemciler maximum seviyede geliştirilsin..

nikootinn
03.Eylül.2011, 14:46
gözlemciler maximum seviyede geliştirilsin..

Gözlemciler o kadar da fena değil yani,başka neleri geliştirilebilir ki ?

ToRoSKaPLaNı
03.Eylül.2011, 14:57
Ben bu beklentileri anlamıyorum. Dünya'nın neresinde görülmüş oyunun kendinizin tasarladığı bir hikaye ile oynandığı.

CrySis Türkçe, ama belli bir hikayesi var ve oyun belli bir süreden sonra bitiyor. Gelelim Fm'ye oyun bitmiyor ve ilerledikçe daha da farklı hale geliyor bu da oyuncunun tasarlamış olduğu (taktik,stil,plan) süreç içinde gerçekleşiyor. İki farklı oyun kurun sonra aynı isimdeki oyunculara bakın aynı profili elde ediyor musunuz?

Böyle bir oyunda, bence öz bir beklenti dışında susup oynamak gerekir diye düşünüyorum.

Öncelikli olarak buradaki önerilerle hikaye tasarlanmıyor.Sadece oyunun gerçekçiliğini artırmak adına bir tartışma konusu açtık.Football Manager zaten bir hikaye üzerine kurulu bir oyun değil.Yani oyunda istediğimiz yenilikler hikaye olarak yansımıyor oyuna.Gerçekte futbolda olan şeylerin oyunda da yansıtılmasını istiyoruz.Bu öz beklentinin dışında birşey.Yinede kimseyi zorla konuşturmak zorunda değiliz.Susup oynamayı içine sindirebiliyorsan kendin öyle yaparsın ;)Ama biz burada devam ederiz istediğimiz yenilikleri konuşmaya.

lexoqe
03.Eylül.2011, 16:58
Öncelikli olarak buradaki önerilerle hikaye tasarlanmıyor.Sadece oyunun gerçekçiliğini artırmak adına bir tartışma konusu açtık.Football Manager zaten bir hikaye üzerine kurulu bir oyun değil.Yani oyunda istediğimiz yenilikler hikaye olarak yansımıyor oyuna.Gerçekte futbolda olan şeylerin oyunda da yansıtılmasını istiyoruz.Bu öz beklentinin dışında birşey.Yinede kimseyi zorla konuşturmak zorunda değiliz.Susup oynamayı içine sindirebiliyorsan kendin öyle yaparsın ;)Ama biz burada devam ederiz istediğimiz yenilikleri konuşmaya.

Dikkat edersen öz beklenti demişim. Bu da öz beklenti ile herhangi bir beklenti arasındaki farkı ayırt edebilmektir. Ve kimse de bize tartışmayın demedi. Bende şahsi olarak demedim. :)

ToRoSKaPLaNı
03.Eylül.2011, 18:14
Dikkat edersen öz beklenti demişim. Bu da öz beklenti ile herhangi bir beklenti arasındaki farkı ayırt edebilmektir. Ve kimse de bize tartışmayın demedi. Bende şahsi olarak demedim. :)

"Susup oynamak gerek" ne demek bunu bana açıklar mısın?

CeNTeR_TR
03.Eylül.2011, 18:17
Konu başlığı '' FM 2012 de beklediğiniz yenilikler ''

İstekler arasında '' Uzay'a çıkmak bile olabilir '' her ne kadar saçma bile olacak olsa.

O yüzden yargılamak ve eleştirmek sonrası sadece ufak çaplı birbirinize uyuz olursunuz boşverin gitsin :)

Flawless Victory
03.Eylül.2011, 18:53
Yeni lig açılabilmesini herkes anladı da 4-5 sezon ilerledikten sonra yeni açtığımız ligin oyuncuları ve takımların son durumu nasıl ayarlanacak o meçhul.

lexoqe
03.Eylül.2011, 20:05
Zaten 1 lig ile başladığında 2-3 sezon sonra diğer ligdeki takımların oyuncularını göremiyor musun. Bazı takımları göstermiyor doğru ama zaten arka planda oynanılıyor onlar.

FieSTaA
04.Eylül.2011, 00:23
Daha önceleri ben genelde 15 lig felan açıyordum :D yavaş ilerliyordu biraz ama daha gerçekçi ve daha çok keşfedilecek genç yetenek oluyordu ilerleyen zamanlarda :D Bu sefer iyi olmus bu özellik.

The.Crow
04.Eylül.2011, 00:32
O zaman oyun oynanırken bütün ülke ligleri ve oyuncuların geçmişleri arka planda gerçekçi oluşturulacaktır umarım. Gerçekçi oluşuturulmazsa mesela ülke seçili değilken 30 gol attığı yazılmış bir forvet ülke açıldıktan sonra gümlüyorsa bi olayı olmaz.

Devil33
04.Eylül.2011, 01:00
oyunda lig sayısını azalttıktan sonra MUSTERİLERE sus payı olarak verilmis bir özellik diye dusunuyorum. Tahmin ettigimiz kdr guzel olacagını zannetmem, mtlaka acıkları olacaktır..

Coupet
05.Eylül.2011, 13:39
Sadece 2 sey soyleyebilirim: biri takimdan kovulduktan sonra bazen oyunda bir bozukluk oluyor ve yillar da gecse herhangi bir teklif yapmiyorlar, bunun duzeltilmesi. Digeri ise basin toplantilarinin zorunlu olmamasi. Zaten sorular kisitli, bir de zorunlu olunca hic tadi kalmiyor. Yardimcini yollama seceneginin oldugunu biliyorum ama onun da ne soyleyecegi belli degil guvenilip yollanmaz. Tumden katilmama hakki verilmeli.

Ilk soyledigim hatadan dolayi kariyerimi bitirdim; yeni kariyer acacagim sirf su medya olayi yuzunden acmiyorum.

Universal
05.Eylül.2011, 16:25
Yeni lig açılabilmesini herkes anladı da 4-5 sezon ilerledikten sonra yeni açtığımız ligin oyuncuları ve takımların son durumu nasıl ayarlanacak o meçhul.

Zaten biz o ligleri açmasak da oyun kendi bünyesinde o ligleri oynatıyor. Çünkü oyunda hep o liglerden Avrupa kupalarına katılan takımlar değişiyor, ek olarak oyuncuların sezonluk verileride ekleniyor.

okumus
05.Eylül.2011, 16:30
Kısa ve net açıklayayım size. Yeni oyununuz 2 ligten oluşuyor. "A" ve "B" ligi. ilerde "C" ligini istediğiniz zaman oyununuza dahil edebilirsiniz.

C!yi eklemek güzelde B'yi silebilecek miyiz böyle bir özellik var mı ?

lexoqe
05.Eylül.2011, 17:41
"Susup oynamak gerek" ne demek bunu bana açıklar mısın?

"susup oynamak gerek" değil. :) "susup oynamak gerek diye düşünüyorum" ikisi arasında büyük farklar vardır. Nasıl okuduğunuz önemli olduğu kadar da nasıl anladığınız da önemli. Lütfen daha sakin olalım.

lexoqe
05.Eylül.2011, 17:45

Büyük ihtimalle hayır.

The.Crow
05.Eylül.2011, 18:18
Büyük ihtimalle hayır.

O zaman ne işe yaradı. PC ağır oluyor diye zaten seçmiyruz lig ekledik çıkaramazsak zaten bir olayı yok bunun.

ToRoSKaPLaNı
05.Eylül.2011, 18:38
"susup oynamak gerek" değil. :) "susup oynamak gerek diye düşünüyorum" ikisi arasında büyük farklar vardır. Nasıl okuduğunuz önemli olduğu kadar da nasıl anladığınız da önemli. Lütfen daha sakin olalım.

Yok birader ben sakinim zaten.Kaba göründüysem kusura bakma.Sadece olaya açıklık getirmeye çalışıyorum konu sahibi olarak :) .

lexoqe
05.Eylül.2011, 19:36
O zaman ne işe yaradı. PC ağır oluyor diye zaten seçmiyruz lig ekledik çıkaramazsak zaten bir olayı yok bunun.

Önümüzde ki günlerde belli olur bu durum.

brknesta
06.Eylül.2011, 09:49
cok enteresan surukleyıcı olabılır.. fakat demekkı acmadıgımız lıglerıde oynanır gosterecekler....

omersal
06.Eylül.2011, 11:05

Herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda yönetin; kayıtlı oyununuza istediğiniz sıklıkta oynanabilir ülkeleri ekleyebilir veya çıkartabilirsiniz.

Burdan silebiliriz diye anladım ben

Universal
06.Eylül.2011, 12:40
En güzel yanı ilk başta yöneteceğiniz ülkeyi açarsınız böylece hızlı bir şekilde oynarken sonra ayrılmak istediğinizde diğer ligleri açabilirsiniz. Oyunu hızlı oynamak için getirilmiş mükemmel bir özellik olarak görebiliyorum. :)

achillesgg
07.Eylül.2011, 15:41
oyuncu güçleri yazmasın çok saçma oluyor biz scout gönderelim oyuncuyu araştırsın atıyorum bir oyuncu alacağız target man ihtiyacımız var 3-4 uzun boylu genç yeteneği araştırmak üzere scoutları yollayalım onlar da hava hakimiyeti iyi iyi zıplıyor tekniği yetersiz desinler onlara göre oyuncu alalım ya da scout a para yetmiyorsa shortlistten oyuncunun maçını izlemeye gidelim yoksa bu şekilde hiç bir heyecan kalmıyor oyunda aratıp tarıyorsunuz search kısmından karpuz seçer gibi adam alıyoruz hele ki genç yetenekler bu oyun onca yeteneksiz adamı yıldız diye önümüze sundu gerçekte bir numaralarını göremedik gençler oynadıkça daha çok gelişsinler takımda yer edinsinler biz de gençleri araştıralım tekniği iyi vasat vs diye oyuncuların illa ki gücü yazılmak isteniyorsa database e yazılsın biz görmeyelim

cris king
08.Eylül.2011, 14:16

çok iyi :D

Vieri
12.Eylül.2011, 17:11
http://www.turksportal.net/tsi/v2/image/haber/fm2012_yeniozellikler1.jpg

Football Manager 2012 yeni özelliklerini oyun çıkış tarihine kadar çeşitli bloglarda yazmaya başlayan Miles Jacobson'un yazı dizisi ve yorumlarını sizler için derliyoruz.

http://www.turksportal.net/fmhaber/31096/fm-2012--yeni-ozellikler--1.htm

SAİT71
12.Eylül.2011, 17:16
Birde sporx.com ile SiGames sanırım işbirliği yapmışlar.

http://my.sporx.com/blog/?action=read&id=9426

Umarım satışlara olumlu etkisi olur bu çalışmanında.

Ralph
13.Eylül.2011, 12:33
Bana Kasım'ın ortalarına kadar ertelenir gibi geliyor. Her sene olduğu gibi.

Vieri
13.Eylül.2011, 16:11
Bence zamanında çıkacak. Çıktığı ilk gün update çıkar :)

Vieri
13.Eylül.2011, 18:20
http://www.turksportal.net/tsi/v2/image/haber/fm2012_yeniozellikler2.jpg (http://www.turksportal.net/fmhaber/31097/fm-2012--yeni-ozellikler--2.htm)

FM 2012 - Yeni Özellikler - 2 (http://turksportal.net/fmhaber/31097/fm-2012--yeni-ozellikler--2.htm)

Football Manager 2012 çıkana kadar geliştirilen ve yeni eklenen özellikler Sports Interactive stüdyo direktörü Miles Jacobson tarafından açıklanmaya devam ediyor. FM 2012 de geliştirilen alanlardan birisi de Taktikler.

Flawless Victory
13.Eylül.2011, 19:52
İlk defa kullanıcıların isteklerini tam olarak yansıtacaklar galiba.

Fearless Coward
13.Eylül.2011, 20:11
Taktik ekranı güzel olmuş bu arada farkındamısınız bilmiyorum ama seneler geçtikçe tema daha güzel bir hal alıyor...

SAİT71
13.Eylül.2011, 20:34
Bu arada taktik ekranı acayip değişikliğe uğramış ama diziliş ekranındaki sahayı pek beğenmedim. Eski saha daha güzeldi... :)

Fearless Coward
13.Eylül.2011, 20:38
Alışmak zor olacak ama alışırız ya :D

Bhaguandas
13.Eylül.2011, 20:55
oyuncu diziliş ekranında oyuncunun altında ortalama puanı, maç kondisyonu % falan yazıyo bunlar göz yoran şeyler:d eskiden öylemiydi oyuncuları kafana göre yerleştirirdin fatih terim gibi takımı kafama göre dizerdim genelde başarısız olurdum ama daha iyidi.

Vieri
14.Eylül.2011, 19:04
http://www.turksportal.net/tsi/v2/image/haber/fm2012_yeniozellikler3.jpg (http://www.turksportal.net/fmhaber/31098/fm-2012--yeni-ozellikler--3.htm)

FM 2012 - Yeni Özellikler - 3 (http://www.turksportal.net/fmhaber/31098/fm-2012--yeni-ozellikler--3.htm)

Football Manager'i oynamak bazı oyun severlere zor ve karmaşık gelebiliyor. Sports Interactive dünyanın bir numaralı futbol yönetim simülasyonu olan Football Manager 2012 daha oynanabilir hale getirmek için yollar arıyor.

cris king
15.Eylül.2011, 01:22
şu Miles kardeşimin anlatım tarzına bi alışamadım :D

Bhaguandas
15.Eylül.2011, 02:13
hayda ben böyle stüdyo d. yapan adamın oyununu nasıl oynadım bu zamana kadar:D

Hugo
16.Eylül.2011, 16:57
http://community.sigames.com/showthread.php/274785-FM12-blogs-Transfers-and-contracts?p=7077828#post7077828

Kontrat görüşmeleri ile ilgili güzel şeyler var. Çevirip yazıya dökecek bir babayiğit olsa fena olmaz. Ben uğraşamadım :D

Flawless Victory
16.Eylül.2011, 18:03
Mustafa abi halleder büyük ihtimal.

nikootinn
16.Eylül.2011, 20:35
Ayrıca farklı kulüplerin altyapılarına genç oyuncu alma biçimlerinde de geliştirmeler yaptık. Kulüplerin genç oyuncu getirme ağı ve altyapı imkanları yalnızca altyapıdan yetiştirdikleri yeni nesil oyuncuların kalitesiyle değil, aynı zamanda oyuncu getirebildikleri alanla da bağlantılı. Yani, mükemmel oyuncu getirme ağlarına ve en ileri teknoloji ürünü tesislere sahip olan kulüpler yalnızca yakın bölgelerden değil, başka kıtalardan da oyuncu çekebiliyor.

İşte bunu tuttum,ama umarım sadece Barcelona,Real,Manu gibi dünya devleri için olmaz :D

Alicannike
17.Eylül.2011, 01:52
Sanırım bu yıl oyun gerçekten olmuş gerek geliştirdikleri altyapı sistemi olsun gerek transfer gelişmeleri olsun ve son olarak lig ekleme özelliği ile bu yıl güzel bir oyun bizi bekliyor.Orjinal almazsak Sigamese ayıp ederiz.Onlar oyunu geliştirdikleri sürece destek vermeliyiz.Umarım fm 2013de futbol okulları açma gibi oyunu uzun vadede oynayabileceğimiz özelliklerde eklerlerse bu oyuna sonsuz destek vermeye hazırım.

Flawless Victory
17.Eylül.2011, 02:36
Brezilya'dan yetenekli, İspanya'dan pas özelliği iyi oyuncular çıkacakmış, her ülkenin futbol özelliklerine göre yani. Bu çok iyi.

jesmatador
17.Eylül.2011, 10:54
Brezilya'dan yetenekli, İspanya'dan pas özelliği iyi oyuncular çıkacakmış, her ülkenin futbol özelliklerine göre yani. Bu çok iyi.

Türkler Nası Çıkarıyodu Acaba, Kavgacı Mı :D

Zekirdek
17.Eylül.2011, 12:19
Türkler Nası Çıkarıyodu Acaba, Kavgacı Mı :D

Yan pas yapan çıkar bizdende.

Robeck
17.Eylül.2011, 14:27
Allahım... Düşünsenize küçük küçük Sabri'ler.Forvet versiyonunu felan...Umarım Sabri'ye göre yapmamışlardır.

ua_anil
17.Eylül.2011, 16:09
Son dönemde bizden iyi orta saha oyuncuları çıktı genelde, sanırım orada ağırlık olur. Ama defans konusunda sıkıntı var :)

serwan
17.Eylül.2011, 16:29
kazandığımız parayı harcayabilecek miyiz bilgisi olan var mı? o parayla bişey yapılmalı ya. gözümüzü para hırsı bürümeli kimi zaman. yıllarımızı verdiğimiz takımımızı para için bi kenara bırakabilmeliyiz. para bi işe yararsa oyun o kadar zevkli hale gelir ki. gerektiğinde o parayla oyunculara hediye alabilirz mesela ya da prim verebiliriz kendi cebimizden. bişeyler olmalı yani. sadece göstermelik olması çok basit kaçıyor böyle bi oyun için

lexoqe
17.Eylül.2011, 16:35
Araba alalım, ev alalım, kendi ismimize okullar açtıralım ve en önemlisi kendimize ait bir futbol okulu açalım orada ufak futbolcular yetiştirelim ;)

CeNTeR_TR
17.Eylül.2011, 16:36
Yahu neyin tartışmasındasınız ..

'' FM 2012 de beklediğiniz yenilikler ''

Uzaya çıkalım ? Bu da bir beklentidir gerçek olacka veya dikkate alınacak deği ya ..

beckss
20.Eylül.2011, 13:23
Allahım... Düşünsenize küçük küçük Sabri'ler.Forvet versiyonunu felan...Umarım Sabri'ye göre yapmamışlardır.
heuheuhueh :) çok güldüm ya küçük küçük sabriler inşallah öyle çıkmaz.:D

Ketchaup
20.Eylül.2011, 14:11

bence realist değil.

barahir
21.Eylül.2011, 04:35
bence realist değil.

Bence de.. Sonuçta Bilica'da Brezilyalı, Neymar'da :)