PDA

View Full Version : Defans ve Atak Sorunu

matias delgado
14.Eylül.2011, 16:12
belki sorunlarımın cozumu basit olabilir ama denemelerim sonucu cozume ulasamadım taktigim 4-4-2 ve bu taktikte bazı oyuncularıma bazı toller verdim.ama engelleyemedigim bi kac sorum olacak...

1-)ilk sorum defansta yada soyle desem daha dogru olur oyuncularım rakip takım atak yaprken uzerine gelen topa sahip oyuncudan kacıo gibi iice geri yaslanıo hamle yapmıo bunun nedeni ne olabilir??(bu arada alan markajı uyguluorum takım taktiğimde)

2-)atak yaparken oyuncularım cok sık paslasıo enine oynuolar devamlı dikine pas cok az oluo(pas mantalitem kısa pas topa daha cok sahip olabilmek adına) buna cozum oneriniz ne olabilir....

sui generis
14.Eylül.2011, 21:46
1- pres i az yapmış olabilirsin. bundan kaynaklanıyor olabilir
2- paslaşmayı kısa pas yaptıysan bundan kaynaklanmış olabilir.

matias delgado
15.Eylül.2011, 01:41
peki pas komutum en uygun nası olur sizce yane cok basit bi soru gibi gozuksede aslında derin bi konu cunku kısa oynadıgımda pas yuzde topa sahipliğim yuksek ama atılması gereken yerlerde dikine top agtılmıo gibi dolanıp duruo top???bide markaj zonal mı daha etkili man mi daha etkili???

meddah
15.Eylül.2011, 01:48
"Pres: Kendi alanında" ve "alan markajı" komutlarını, gerçek bir takıma da verseniz, futbolcuların mantıken böyle yapması lazım gelir.

"Kısa pas" sorunu, muhtemelen, bazı oyunculara özel olarak "dikine pas" komutu ve "yaratıcılık serbestliği" verilerek kısmen de olsa aşılabilir.