PDA

View Full Version : Miyop Lazer Tedavisi

SAİT71
17.Eylül.2011, 16:32
Benim gibi miyop olan, ve lazer ile tedavi olan arkadaşlar varmı? Ben ameliyat olmadım tabi ama INTRALASE LASIK denilen bıçaksız lazer tedavisi olan bir arkadaş çok memnun kalmış. Her göz için 2 dakika lazer tedavisi uygulanmış ve yarım saat bekletilip eve gönderilmiş. Gözler eskisinden daha iyiymiş. Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Ralph
17.Eylül.2011, 16:38
Bende miyop astigmat var. Benim içinde geçerli mi bu tedavi?

SAİT71
17.Eylül.2011, 16:43
http://www.dunyagoz.com/lazer/tedavi-yontemleri/intralase-lasik.html

Dünya göz hastanesinde olmuş arkadaş. Söylediğine göre önce gözünü kapsamlıca test ediyorlar ve sana özel olarak tedavi uyguluyorlar. Eğer sizde rahat etmek istiyorsanız bu kalitede bir merkezde tedavi olabilirsiniz. Astigmat felan içinde ayrı tedavi yöntemleri belirleniyordur.

maNga 33
17.Eylül.2011, 16:43
astigmatın tedavisi yok diye biliyordum

SAİT71
17.Eylül.2011, 16:45
Astigmat için şöyle bir makale buldum:

ASTİGMAT LAZERLE TEDAVİ EDiLEBİLİR
Astimatik keratotomi, LASİK, kornea nakli (düzensiz skarlı tiplerinde) gibi değişik tedavi şekillerinden de fayda görebilir.

Astigmatlar için uygulanan lazer tedavilerinde de başarı oranları hızla yükselmiştir. Halen başarının en iyi olduğu grup sadece miyop olanlardır. Hipermetrop ve mix astigmat türlerinde başarı (lazer tedavi sonrası derece kalması) oranları %90-95 'lere gerilemektedir. Hangi astigmatlı gözlere lazer uygulanabileceğine detaylı bir göz muayenesi, kornea kalınlığı, astigmatın tipi,uygulanacak kişinin yaşı, eşlik eden bir hastalığın olup olmadığından sonra karar verilebilir.

http://www.gozadresleri.com/astigmat.php

Ralph
17.Eylül.2011, 16:57
Bilgi için çok sağol bunu bir sorayım ben. Gözlük zor oluyor.

kalemci
17.Eylül.2011, 17:01
Bende miyop için olacaktım ama göz doktorum miyoplara pek tavsiye etmiyorum yaşın ilerledikçe uzağı görememen azalıp yakın artacak o yüzden pek gerekli bir ameliyat değil demişti.Tabi benim gözlerim 0.5 ve 0.75 gözlükte pek kullandığım söylenemez.

SAİT71
17.Eylül.2011, 17:17
benimde sol 1.75 sağ 1.50... 21-22 yaşlarında genelde miyobun ilerlemesi dururmuş. Gözlük var ama evde olunca takıyorum dışarda kullanmıyorum.

Homer J.S
17.Eylül.2011, 17:42
Tavsiye edilmeyen bir tedavi, bana kalırsa bulaşmayın. Zira bu ameliyatı olduktan sonra gelecekte katarakt olursanız geri dönüşü veya tedavisi olmuyor körlüğe kadar ilerliyor.

Hugo
17.Eylül.2011, 17:44
Tavsiye edilmediği günler geride kaldı laser tedavisinin. Baya ilerleme kaydettiler o konuda. Hatta Avustralyalı bir bilim adamı Renk Körlüğü tedavisi bile yapabileceğini iddia ediyordu. Ben onu bekliyorum asıl :D

RaSenGan
17.Eylül.2011, 17:47
Bende de miyop var.İkisi de 1 derece.Gözlük kullanıyorum ama kullanmak istemeyenler lens de takabilir.Ameliyatlardan son çare olmadıkça uzak durmak gerek bence.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
17.Eylül.2011, 17:54
Benim de sağ göz kötü durumda. Çok yakınında oturmadıkça LCD TV'de bile yazıları okuyamıyorum sağ gözden. Ama sol göz iyi,net görüyorum. Lens kullanabilirim eğer ilerlerse.Gözlüğe sıcak bakmıyorum.

SAİT71
17.Eylül.2011, 17:57
Gözlük abest gibi oluyor hissediyorum bir türlü takamıyorum... Lens almak lazım o zaman....

Trabzonspor
17.Eylül.2011, 18:16
Bendede doğuştan var bu sorun.

Hiper astigmat+ Ambliop Sağ göz +4.50 +1.50 90 derece,Sol göz +4.25 +1.0 90 derece.

Dünyagöz hastanesinde muayene oldum ama doktor herhangi bir tedavi yok dedi.Lazer veya bir başka şekilde.

RaSenGan
17.Eylül.2011, 18:17
Gözlüğe alışmak lazım.Bir süre sonra takmasanız da takıyomuş gibi hissediyorsunuz :D

maNga 33
18.Eylül.2011, 19:26
Gözlüğe alışmak lazım.Bir süre sonra takmasanız da takıyomuş gibi hissediyorsunuz :D

eveeet :D ben 8 yıldır gözlük kullanıyorum ve 6 tane duyu organım var gibi :D