PDA

View Full Version : Oyun kasıyor

izmirli9235
23.Eylül.2011, 09:04
FM 2011 i ilk çıktığı zamanlarda orijinal olarak aldım.Aylardır oynadım bi sorun çıkmadı.Yaklaşık son 3 haftadır oyun kasmaya başladı.Mesela oyunu ilk açıp oynamaya başlayınca gayet güzel kasmadan çalışıyo.Yaklaşık olarak 2 maç kadar oynayınca 3 üncü maça doğru oyun yavaş yavaş kasmaya başlıyo.Bi oyuncu özelliklerine veya herhangi bi seçeneğe girerken kastırıyo.Biraz daha devam edince de tamamen bi yerde oyun tamamen kasıyo ve bilgisayar masa üstüne dönüp ' FM çalışma durduruldu ' diyo.Görev sonlandırıcıdan oyunu kapatsan bile bilgisayar normal olarak da kasılı çalışıyo,bi kaç dakika bekeyince yine bilgisayarın hızı normale dönüyo.Acaba bu sorun neden kaynaklanıyo? Hakikaten insanı fm oynamaktan soğutuyo, her maç sonra oyunu kaydetmek zorunda kalıyorum. Bu arada bu 3 hafta içerisinde 2 defa da Crash Dumps uyarısı aldım.Sorunun bununla da ilgisi varmıdır? Bu arada laptop un özellikleri de gayet iyi ; 4 GB Ram, 2 GB Ekran Kartı...Yardım edebilirseniz çok sevinirim?

brknesta
29.Eylül.2011, 10:05
bilgisayarına son zamanlardakı yuklemelerını gozden gecır bı ara bende de olmustu.ve vırus taraması yap derım.

izmirli9235
04.Ekim.2011, 11:56
Genelde yüklediklerime dikkat ederim.Bi gözden geçiriyim.

anil luque
04.Ekim.2011, 13:14
Oyunu açtıktan sonra görev yöneticisini aç CPU kullanımına bak. Aşırı boyutlardaysa kasma ondan olabilir. Gereksiz işlemler varsa da sonlandır onları. PC'yi rahatlatır. Kasma sadece oyunda oluyorsa bir etkisi olmayabilir ama disk birleştiriciyi sürekli kullan. Parçalanmış birimler de PC'yi yavaşlatır zamanla.

izmirli9235
10.Ekim.2011, 14:03
Yok,FM açtığımda fm den başka bir şey açmıyorum.Kasma da sadece oyunda oluyo.Oyun donup,çıkınca yine 1 dk. gibi içinde bilgisayar normal hızına dönüyo.

BaGa TaRKaN
10.Ekim.2011, 14:07
Oyuna Sonradan Grafik,Yama Paketi Falan Yüklemişsen Ondan da Olur. Mesela 1GB'den Fazla Grafik,Yama Paketleri Fena Halde Yavaşlatıyor Benim Oyunu :)

lexoqe
10.Ekim.2011, 15:07
Oyunla ilgili bir durum değil bu. Bilgisayarınızla ilgilidir. Isınmadan kaynaklanabilir, fazla yüklendiğinizde olabilir. Bilgisayarınızı temizleyin. Muhtemelen düzelecektir.

izmirli9235
11.Ekim.2011, 09:15
Oyunu orjinal aldım.Ama şu ana kadar hiç güncelleştirme yapmadım,bundan kaynaklanabilirmi?

lexoqe
11.Ekim.2011, 13:08
Hayır. Peki başka bir oyun açıp kasma olayına bakınız.