PDA

View Full Version : [STSL] Galatasaray SK

perpetua
26.Eylül.2011, 16:46
Galatasaray SK bilgileri ile ilgili değişim tekliflerinizi belirtiniz. Lütfen değişim istekleriniz için kaynak göstermeyi unutmayınız.

Night_Mare17
23.Ekim.2011, 03:35
2.forma (away) sarı forma girilmiş fakat away formamız siyah forma gerçekte.

LaigLeNoiR
23.Ekim.2011, 03:40
https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_I_1_150.png https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_I_2_150.png https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_D_1_150.png https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_D_2_150.png https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_Y_1_150.png
İç Saha #1 ------ İç Saha #2 -------Dış Saha #1 -------- Dış Saha #2 --------- Yedek
https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_K_1_150.png https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_K_2_150.png https://fys.tff.org/TFFUploadFolder/KulupForma/11/000162_K_3_150.png
Kaleci #1 Kaleci #2 Kaleci #3

TFF'ye bildirilen Forma listesi bu şekilde.

Night_Mare17
23.Ekim.2011, 03:46
Hmm o zaman tamam. Forma lansmanında öyle anons edilmemişti.

perpetua
23.Ekim.2011, 13:47
Biraz da sunu dusunduk.

Agirlikli kirmizi giyen takimlara karsi parcali giyilemediginde, ikinci forma olan siyah ile cikmak yerine sari ile cikmak daha mantikli olacaktir.

Rakip takimda sari agirlikli bir forma varsa parcali ve sari forma'daki sari bollugu nedeniyle genelde siyah formayi ortaya cikartacaktir.

excaliburuA
24.Ekim.2011, 12:27
Fm 2012 henüz elime geçmediği için 2011 üstünden değenlendireceğim.

.tactical attributes'e bazı değişiklikler lazım.
.moral bölümü artmalı
.borç bölümünde azalma olması lazım, özellikle sezon başı yaklaşık 30-40 milyon euro borç kapatıldı
.ümit karan ve arda turan favori personeller bölümünden çıkarılmalı. fatih terim'in leveli 100 olmalı. hagi düşürülmeli.
.lincoln disliked people bölümünde olmamalı çoğu galatasaraylı onu kötü hatırlamaz en azından. volkan demirel eklenmeli.

europeanconquer
24.Ekim.2011, 12:56
Özhan Canaydın'ın en azından favori personele eklenmesi lazım.Çoğu Galatasaraylı Özhan Canaydın'ı severdi.

William Rookwood
24.Ekim.2011, 13:01
Arda ile Hagi niye favori personellerden çıkarılsın ki?

excaliburuA
24.Ekim.2011, 13:09
hagi çıkarılsın demedim sadece leveli 100 iken fatih terim'in 90 olmasını çok garipsedim.
arda son milli takım maçında ıslıklandı, galatasaray'da oynarkende ıslıklanmıştı.son yapıtğı demeçler ortada, kulübün planlarını hiçe saydı ve gitti bu yüzden hem taraftar hem de yönetim artık arda hakkında nötr bana kalırsa.

excaliburuA
24.Ekim.2011, 13:10
Özhan Canaydın'ın en azından favori personele eklenmesi lazım.Çoğu Galatasaraylı Özhan Canaydın'ı severdi.

katılmıyorum.

europeanconquer
24.Ekim.2011, 13:12
katılmıyorum.

Arada bazı istisnalar oluyor tabi.

excaliburuA
24.Ekim.2011, 13:15
valla başkanlık yaptığı zamanlarda tribündeki hiç bi taraftar sevmezdi kendisini. kısacası doğruyu söylemek gerekirse ölünce iyi başkan oldu sevilen adam oldu. iyi insan olabilir şahsen katılıyorum buna lakin iyi bi başkan değildi kesinlikle.

europeanconquer
24.Ekim.2011, 13:23
valla başkanlık yaptığı zamanlarda tribündeki hiç bi taraftar sevmezdi kendisini. kısacası doğruyu söylemek gerekirse ölünce iyi başkan oldu sevilen adam oldu. iyi insan olabilir şahsen katılıyorum buna lakin iyi bi başkan değildi kesinlikle.

Ben şahsen kendisinin kötü başkanlık yaptığını düşünmüyorum.2000 yılından 2002 yılının Mart ayına kadar kulüp bir sürü borç yaptı.Özhan Canaydın'ın tek derdi kulübü borç batağından çıkarmak ve yeni bir stada kavuşturmaktı.İkisini de başardı.Eğer diyorsan 6-0 lık maçta Aziz Yıldırım'ı tebrik etti diye.Bunu hiç kimse yapamaz.O davranışı Özhan Canaydın'ın centilmenliği ile tam bir Galatasaraylı olduğunu gösterir.

excaliburuA
24.Ekim.2011, 13:29
6-0lık maçı falan demiyorum sportif başarı belli bi yere kadar önemlidir benim için. özhan canaydın taraftarını polis joplarının önüne bırakan ses çıkarmayan izleyen bi adamdı. ha bu artniyetinden değil pasifliği nedeniyleydi onu da belirteyim.. o dönemde defalarca istifaya çağırıldı hakkında çeşitli besteler yapıldı( küfürlü olanlardan bahsetmiyorum).. herneyse konu dağılmasın.

DenizlispoR
24.Ekim.2011, 17:18
Özhan Canaydın bence de girmeyi hakediyor. Bana kalırsa İcons'a bile girer yani.

Prowler84
24.Ekim.2011, 17:27
hagi çıkarılsın demedim sadece leveli 100 iken fatih terim'in 90 olmasını çok garipsedim.
arda son milli takım maçında ıslıklandı, galatasaray'da oynarkende ıslıklanmıştı.son yapıtğı demeçler ortada, kulübün planlarını hiçe saydı ve gitti bu yüzden hem taraftar hem de yönetim artık arda hakkında nötr bana kalırsa.

Valla Hagi için level 100 fazla diyen adamın Galatasaraylılığından şüphe edebilirim. Teknik direktörlük kariyerini baz alıp söylüyor olabilirsin ama inan %99 gsli için bu dönemin hiç mi hiç önemi yok. Hagi Gs'nin en büyük efsanelerinden biridir öyle de kalacaktır.

Arda favori kişilerden biridir. Islıklanması bir şeyi değiştirmez. Kimler ıslıklanmıyor ki ?

uAburak89
24.Ekim.2011, 17:31
Özhan Canaydın girmemeli diyenlerdenim.

brknesta
24.Ekim.2011, 17:43

cok dogru rahmet eylerım ama galatasaraydakı baskanlıgını hıc sevmedım..

Gncl1905
24.Ekim.2011, 18:07
Hagi düşer mi yahu, Hagi'ye mümkünse 200 falan verilsin.
Fatih Terim'de 100'e çıkabilir bu listede.
Arda'nın da çıkarılması saçma olur, hala birçok Galatasaray'lının kalbinde bence.
Özhan Canaydın olayına bende katılmıyorum, listeye girmemeli.

Alexi Lalas
24.Ekim.2011, 20:14
Valla Hagi için level 100 fazla diyen adamın Galatasaraylılığından şüphe edebilirim. Teknik direktörlük kariyerini baz alıp söylüyor olabilirsin ama inan %99 gsli için bu dönemin hiç mi hiç önemi yok. Hagi Gs'nin en büyük efsanelerinden biridir öyle de kalacaktır.

Arda favori kişilerden biridir. Islıklanması bir şeyi değiştirmez. Kimler ıslıklanmıyor ki ?

Emin misin? Son dönemde baya bir tepki aldı. Asıl bu dönemi hiçbir Galatasaraylının unutmayacağı düşüncesindeyim.

GS'nin favori listesi tekrar bir baştan düzenlense daha iyi olur. 100'lük değer verilecek bir adam göremiyorum öncelikle. Terim ve Bülent Korkmaz eskisi gibi sevilmiyor, son hocalık maceraları yüzünden. 5-10 puan kısılabilir. Ayrıca Ümit Davala ve Taffarel'in artması gerektiğini düşünüyorum.

Night_Mare17
24.Ekim.2011, 20:16
Arda düşürülmemeli.

Emre Belözoğlu dislike da mı bilemiyorum o eklenmeli en çok kaç değer veriliyorsa o da girilmeli + Emre'nin favori takımlarından Galatasaray çıkmalı.

Moraller bencede düzeltilmeli sezon moralli başladı takım daha hazırlık kampından.

Harry Kewell favori personellere eklenmeli.

excaliburuA
25.Ekim.2011, 00:13
Ben anlatamadım düşüncemi sanırım; Hagi'nin 100üne lafım yok, Fatih Terim'den fazla olmasına takıldım sadece. Fatih Terim'in 90 level olduğu bi derecelendirmede Hagi 100 olmamalı bu bana abes geldi, fikrim budur.

mkkadi
25.Ekim.2011, 15:34
Emin misin? Son dönemde baya bir tepki aldı. Asıl bu dönemi hiçbir Galatasaraylının unutmayacağı düşüncesindeyim.

GS'nin favori listesi tekrar bir baştan düzenlense daha iyi olur. 100'lük değer verilecek bir adam göremiyorum öncelikle. Terim ve Bülent Korkmaz eskisi gibi sevilmiyor, son hocalık maceraları yüzünden. 5-10 puan kısılabilir. Ayrıca Ümit Davala ve Taffarel'in artması gerektiğini düşünüyorum.

Hagi mi tepki aldı Arda mı tepki aldı tam anlamadım.

Hagi tepki almıştır ama şu an bizim her hangi bir maça gelse bütün tribünler "i love you Hagi" diyecektir. Hagi'nin aldığı takımın zayıf olduğunu herkes biliyor. Hagi bir Galatasaray efsanesidir ve öyle kalacaktır bence de. Değeri de 100 olmalıdır. Hagi'yi başarısız bulan gördüm ama sevmeyenini görmedim ama olabilir de.

Terim'le alakalı olarak da 100 olmamalı bence. 90 iyidir. Etrafımda sevmeyeni vardır.

Arda ile alakalı olarak ise son açıklamalarından dolayı çok tepki aldı. Seveni de sevmeyeni de haylı fazla bence. Bundan 2-3 sene önce çoğu Galatasaray'lı için takımdaki ilk adam Arda idi. Ama daha gitmeden bir çok sorun oldu. Gittikten sonra da arttı. Çok yüksek değer almamalı bence.

Prowler84
25.Ekim.2011, 16:19

Evet eminim. Hagi'nin teknik direktörlük macerası çok fazla önem arz etmiyor taraftarın gözünde. Yetersiz bir hoca olduğunu düşünen çok ama HAGI dendiğinde kimse teknik direktör Hagi olarak algılamaz HAGI'nin efsaneliği gecici değil kalıcıdır ve olumlu yada olumsuz teknik direktörlük maceralarından etkilenmez.

Fatih Terim'in Hagi'den düşük olmasında da pek sıkıntı görmüyorum. Arda'ya gelince legend tabi ki değil ama favori kişilerde yer alması gayet normal.

perpetua
25.Ekim.2011, 21:09
Sevilen personellerin hangi nedenle sevildigini (teknik direktor, oyuncu vs.) belirleyebiliyoruz veritabaninda. Futbolcu Hagi Galatasaray icin efsanedir. Teknik direktor olarak yaptiklari da bunu etkilemez.

2 yildir SI'a soyleniyordum personellerin neden sevildigini veritabaninda belirleyebilmek icin. Bu tartisma gectigimiz yillarda olsa biraz hak verirdim ama simdi hic geregi yok.

myres
07.Kasım.2011, 16:14
uefa kupasındaki kadronun çoğu bütün gslilerin favorisidir.terimde 100 alması gerekir.o kadar gs için önemli olmasa en kritik dönemde başa geçip takımı bataklıktan çıkartmazdı.

licentia
04.Ocak.2012, 11:22
Hata degil ama kucuk bir detay oldugu icin unutulmamasi adina yaziyorum fitness coach olarak Scott Piri New York Red Bulls'dan Galatasaray transfer oldu oyuna da yansitilmasini unutmamak guzel olur (kendisi oyunda Red Bulls da bu gorevde zaten). Amerikali arastirmacilari haberdar etmek lazim.

licentia
05.Ocak.2012, 00:33
Galatasaray U-17 takiminda oynayan Berk Yildiz Ocak'in 9'unde 16 yasina giriyor acaba oyuna eklenebilecek mi? Kendisi 1996 dogumlu ve profeysonel kontrati var. Sag/sol acik (ana mevki) ve forvet arkasi olarak oynuyor kendisi ve bugun duydugum kadari ile A takim ile antremana cikmis beklentiler yuksek. Karsiyaka'dan 12 yasindayken transfer edilmisti olayli bir sekilde. TFF biglieri:

http://www.tff.org/Default.aspx?pageId=30&kisiId=1024258

licentia
05.Ocak.2012, 05:51
Berk'in ana mevki AMR olacak bu arada.

licentia
11.Ocak.2012, 11:47
Bu arada Berk Yildiz solak.

licentia
12.Ocak.2012, 20:21
Semih'in topiginde de belirtmistim Okan Derici su anda U-19 milli takiminin Okay Yokuslu ile beraber en cok dikkat ceken ismi. Cok teknik ve yasina gore son derece zeki ve soguk kanli bir cocuk. Ofansif olarak her mevkide oynayabiliyor AMC/L/R hatda yardimci forvet olarak da ama asil mevkisi AMC. Su anda alt yapida onu ofansif allrounder olarak ozel egitiyorlar ve de Scot Piri ile ozel antremanlar yaptiriyor (bunlara Berk Yildiz, Mertan Ozurk, Berk Ismail Unsal, ve Sercan Yildirim da dahil) Su anda oyunda aldigi 67 CA ve -7 PA cok komik duruyor umarim yeni yamada duzeltilir ayrica kendisi Galatasaray taraftari bu Galatasaray'a transfer olmadan once verdigi bir reportaj:

"Soru: Türkiye´de taraftari oldugun bir takim varmi?
Okan: Ailece Galatasaray´liyiz.

Soru: Türkiye Süper Lig maclarini takip ediyormusun? Sence nasil bir lig?
Okan: Genellikle Galatasaray´in maclarini izliyorum. Son yillara bakilirsa cok büyük bir yükselme oldugunu düsünüyorum."

http://www.cezasahasi.net/2011/06/roportaj-okan-derici-galatasaray.html

Ayrica U-18 milli takiminin bank golcusu ve A2'de de bu sene gollerini siralayan 17 yasindaki Berk Ismail Unsal da CA olarak daha gercekci yapilirsa iyi olur zira su anda verilmis olan 50 CA hic gercekci durmuyor.

licentia
12.Ocak.2012, 20:40
Berk Ismail Unsal Ibrahim Selen'den yuksek CA almali ve su anda A2 takiminda en yuksek CA'yi Okan Derici'de olmali. Eger Berkin Arslan 85 ise Okan Derici 90-95 civari olur zira kendisi su anda A takima en yakin isim. Sonra Berkin gelir 85-90 civari sonra Mertan 85 civari ve da Ismail Unsal o da 80 civari. Ama an ihtibari ile Okan en ozel oyuncu olarak kendisini ayirt ettiriyor tum bu isimlerden.

Bu arada Berk Yildiz A2'de bir maca dahi cikmadan A takimda oynayarak sanirim Galatasaray'da bir ilki basardi ve ayni zamanda Galatasaray tarihinin en genc forma giyen oyuncusu oldu. Daha once de belirtigim gibi Berk solak ama mevkisi AMR ayni zamanda AML ve AMC de de oynuyor.

licentia
13.Ocak.2012, 01:34
Eklemeyi unutmusum Okan Derici'yi 'Declared for Turkey' yapmak lazim artik.

BaGa TaRKaN
13.Ocak.2012, 01:39
Ben anlatamadım düşüncemi sanırım; Hagi'nin 100üne lafım yok, Fatih Terim'den fazla olmasına takıldım sadece. Fatih Terim'in 90 level olduğu bi derecelendirmede Hagi 100 olmamalı bu bana abes geldi, fikrim budur.

Fatih Terim'e, Zamanında Taraftarların Küfür Ettiklerini de Gördük

licentia
13.Ocak.2012, 21:13
Fatih Terim'e, Zamanında Taraftarların Küfür Ettiklerini de Gördük

Bu hic onemli degil Galatasaray tarihinde:

1. Ali Sami Yen
2. Metin Oktay
3. Fatih Terim

Aksini dusunen gercek Galatasaray'li degildir. Terim kesinlikle 100 olmalidir.

William Rookwood
13.Ocak.2012, 22:02
Mertan ve Berk Yıldız'ı ve form antrenörlerini eklemek lazım. Sezon başında regen bir antrenör oluyor personellerde.

licentia
14.Ocak.2012, 00:51
Editore baktim da Amerikali arastirmacilar Scott Piri'ye 110 CA ve 145 PA vermisler bir de coaching fitness icin 16 girmisler. Cok komik rakamlar bunlar bu Scott Piri sayesinde Euro 2008'de milli takim yari finale kadar cikabildi. Fatih Terim bosu bosuna getirtmedi Amerika'lardan bu adami. Isinin su anda belkide de bir numarali adami dunyada kendisi. Zaten Ameirka'nin fitness training konusunda dunyanin bir numarasi oldugunu bilmeyen yoktur sirf futbolda basarili degiller diye bunu oyuna boyle yansitmalarini sacma buldum acikcasi. Adamin internetde antreman klipleri bile var bakiniz:

http://www.youtube.com/watch?v=edaHNJQDwjc

http://www.youtube.com/watch?v=KAizGJeA5Jc

http://www.youtube.com/watch?v=uxDv3l1YVJ8

Galatsasaray ve ozellikle genclerinin son donemdeki ciddi gelisimlerinin ana sorumlusu Scott Piri ozellikle bazi gencler ile yakindan ilgileniyor ve ozel antremanlar uygulattiriyor. Umarim dogru bir sekilde oyuna yansitilir.

William Rookwood
14.Ocak.2012, 01:38
Licentia'ya katılıyorum. Bu sezon Yekta'nın dışında hiç bir futbolcumuz sakatlık yaşamadı. Başarının en büyük nedenlerinden biride bu zaten.

europeanconquer
12.Şubat.2012, 18:39
Hata değil ama nereye yazacağımı bilemedim.Acaba Berk Yıldız ve Mertan Caner Öztürk'ün profilleri hazır mı ?Hazırsa oyuncu tartışma alanında profillerini isteyeceğim.

perpetua
13.Şubat.2012, 11:51
Hata değil ama nereye yazacağımı bilemedim.Acaba Berk Yıldız ve Mertan Caner Öztürk'ün profilleri hazır mı ?Hazırsa oyuncu tartışma alanında profillerini isteyeceğim.

Berk Yildiz, sezon basinda 16 yasinin altinda oldugu icin FM 2013'e kadar oyunda olmayacak.

Mertan'in profilini de yama cikinca gorebilirsiniz.

europeanconquer
13.Şubat.2012, 12:35
Tamam bilgilendirme için teşekkürler :)

Önder HOCA
18.Mart.2012, 02:33
Bende paso ilk sezon bitmeden fatih terim kovuluyor yani takım kötü sezon geçiriyor şuan 10. mesela adamın profilide iyi ama 10. olmakta biraz abest gibi geldi bana nese 2013 te düzelirde gsyle şampiyonluk yarışı yaparız inş.

William Rookwood
18.Mart.2012, 02:37
Bende de tam tersi zirveyi Anadolu takımları almış bulunmakta. Sivasspor Barcelona gibi oynuyor. Manisaspor desen öyle zar zor yenebildim adamları. Fenerbahçe ve Beşiktaş 10-11 sıradalar.

sui generis
18.Mart.2012, 02:39
Bende de tam tersi zirveyi Anadolu takımları almış bulunmakta. Sivasspor Barcelona gibi oynuyor. Manisaspor desen öyle zar zor yenebildim adamları. Fenerbahçe ve Beşiktaş 10-11 sıradalar.

bende de aynı böyle. anadolu takımları hep yukarılarda.

mortalknight
28.Mart.2012, 17:22

Sene sonu da anadolu takımları yukardamı bitiriyor ?

Çünkü bende de sezon içerisinde gs ve bjk(ts hariç nasıl oluyorsa her oynadıgım oyunda her sezon tepelerdeler) çok kotu durumdayken sezon sonuna dogru ilk 4 içerisinde bitiriyorlar genelde

europeanconquer
20.Nisan.2012, 12:44
Şimdi aklıma geldi.Kewell'ın en sevilen kişilere girme olasılığı yok mu acaba ? Galatasaray taraftarı kimseye vermediği desteği son zamanlarında kötü oynasa bile Kewell'a verdi.En azından en sevilen kişilerden biri olması gerektiği şahsi kanaatim.

Sekopej
20.Nisan.2012, 13:23
Şimdi aklıma geldi.Kewell'ın en sevilen kişilere girme olasılığı yok mu acaba ? Galatasaray taraftarı kimseye vermediği desteği son zamanlarında kötü oynasa bile Kewell'a verdi.En azından en sevilen kişilerden biri olması gerektiği şahsi kanaatim.

Taraftarın sevmesi etkili olmuyor.

europeanconquer
20.Nisan.2012, 13:27
İlginç benim bildiğim hem yöneticilerin hem futbolcuların kulüpte bir ismi olması için ya çok çok başarılı olması lazım ya da taraftarlar tarafından çok sevilmesi lazım.

Sekopej
20.Nisan.2012, 13:31
Taraftar tarafından sevilmeyen birisini, taraftarın düşünceleri önemli değil diyerek efsaneler arasında tutuyorlar o nedenle taraftarın sevdiği birisi de, sadece taraftar seviyor diye bu listeye giremez, o düşünceye göre.

perpetua
21.Nisan.2012, 01:30
Taraftar tarafından sevilmeyen birisini, taraftarın düşünceleri önemli değil diyerek efsaneler arasında tutuyorlar o nedenle taraftarın sevdiği birisi de, sadece taraftar seviyor diye bu listeye giremez, o düşünceye göre.

Bkz. veritabaninda olan ve olmayan sevilen kisiler konusunda yazdiklarim.

Bana Ridvan ciksin deseydiniz dinlerdim. Veya Lugano olsun ama daha dusuk olsun dediginizde dinledim.

Veritabaninda olmayan kisiler icin sizin ne kadar sevdiginiz veya sevmediginiz hiiiiic fark etmez.

Kewell dusuk bir deger ile eklenmis durumda zaten. Oyun ilerledikce yapay zeka'nin onu antrenor/teknik direktor/scout olarak kulube getirme ihtimalini yukseltmek icin.