PDA

View Full Version : Türkiye Spor Toto Süper Lig Logo Paketi

DisCo
30.Eylül.2011, 21:31
http://dosya.turksportal.net/disco_images/Turkiyeligi.png

http://dosya.turksportal.net/disco_images/superlig.png

İndirmek için tıklayınız: http://dosya.turksportal.net/disco_files/SporTotoSuperLigLogolari.rar

Dosyayı indirdikten sonra Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\graphics\pictures\logos içine atınız.

Daha sonra cache dosyasını siliniz.

Aşağıda işletim sistemlerine göre cache dosyanın yeri belirtilmiştir.

Windows Xp kullananlar için C:\Documents and Settings\Kullanıcıadı\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2012

Windows 7 ve Vista kullananlar için C:\Users\Kullanıcıadı\App Data\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2012

Şimdi oyuna giriş yapabilirsiniz. Artık logolar oyunda yerini almış olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken kısımlar:

Kurulum esnasında sizde mevcut olmayan dosyaları kendiniz oluşturun. Yani graphics dosyası yoksa bu isimde bir dosyayı kendimiz oluşturuyoruz.

Cache dosyasını bulamayan arkadaşlarımız gizli dosyaların görünümünü aktif etmeleri gerekmektedir.

Bunun için Başlat-Ayarlar-Denetim Masası-Klasör Seçenekleri'ne girin. Açılan bölümde Görünüm'ü tıklayın. Gizli dosyalar ve Klasörler kısmından Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretleyin ardından uygulayı tıklayın.

C:\Documents and Settings\Kullanıcıadı\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2012 burada yer alan "kullanıcıadı" kısmı bilgisayarınıza kurulum yapılırken verilen isimdir. Bilgisayardan bilgisayara farklılık gösterdiği için "kullanıcıadı" tanımlamasını yapmak zorunda kalıyoruz. Zira kullanıcıadı isminde bir dosya aramıyoruz.

Eğer daha önce bu takımlarla ilgili bir logo paketi yüklediyseniz, o paketi silmelisiniz. Aksi takdirde yeni paket çalışmaz.

Eğer oyun içerisinde yer alan skinlerden dark skini kullanıyorsanız yamalar görünmeyebilir. Skin ayarlarınızı düzelttikten sonra yamalar çalışacaktır.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Elimizden geldiğince sizleri memnun etmek adına paylaşımlarımız devam edecektir. Takipte kalın.

Saygılar

Pakette yer alan logoların çizimi tamamen bana aittir.

İznim alınmaksızın başka yerlerde yayınlanması yasaktır.

Bilginize...

Turksportal.net

eLastik
15.Ekim.2011, 22:05
Eline sağlık bu Logo dorumundaki Belçika İtalya vs. Tüm ligleri bir araya toplayıp sunabilir misiniz ?

DisCo
15.Ekim.2011, 23:51
Teşekkür ederim. Şuan eksik kalan ligler var. Öncelik olarak onları tamamlamaya çalışıyoruz. İlerleyen süreçte istek bölümünü açarak sizden gelen istekler doğrultusunda logolar düzenlenecek ve linkler bir araya getirilecektir.

Ralph
22.Ekim.2011, 20:23
Çok güzel çalışmalar gerçekten emeğine sağlık. Ama bütün bunların hepsini indirmem çok zamanımı aldı. Hepsi bir pakette toplansa daha kolay olmaz mıydı?

qwert1992
23.Ekim.2011, 00:58
Teşekkürler..Oyunu alana kadar eksiklerimi tamamlayaym bari..

DisCo
23.Ekim.2011, 12:49
Dediğim gibi bu bir süreç ve sürece yayılmış konulardan birisi de link olayıdır. Paketlerin yapımı sürüyor. Tamamlandığında farklı şekillerde link paylaşımı da yapacağım. Tabi o sürece kadar eziyeti yaşayan yaşayacaktır ama anlayışınıza sığınıyorum.

BaGa TaRKaN
25.Ekim.2011, 04:28
Trabzonspor ve Orduspor'un Puan Cetvelinde Logosu Gözükmüyor ?

DisCo
25.Ekim.2011, 05:25
Bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Gerekli düzeltmeleri yaparak, link güncellendim.

uaemrah
26.Ekim.2011, 00:59
teşekkürler...

keşke galatasaray logo'su aşağidaki gibi olsa...

http://www.artvizyon.com/images/logo_galatasaray.png

DisCo
26.Ekim.2011, 16:37
Galatasaray'ın orjinal logosu pakette kullandığım logodur. O nedenle tercihim ondan yana oldu. Tabi seni de kıracak değilim. :) İstemiş olduğun logoyu aşağıdan indirebilirsin. Mevcut dosyanın içine atıp diğer logoyu silmen yeterlidir.

http://www.mediafire.com/?nj8u2de3vupxd6z

uaemrah
27.Ekim.2011, 20:44
teşekkürler DisCo

slame
31.Ekim.2011, 18:51
Eyvallah,Teşekkürler.

Mamadou
01.Kasım.2011, 21:40
Paylaşım için teşekkürler

emreurkus
01.Kasım.2011, 21:42
Sağolasın,emeğine sağlık.

JackJones
02.Kasım.2011, 15:59
Teşekkürler eline sağlık.

leventb12
03.Kasım.2011, 00:46
Yanlız lig logoları yok yani STSL'nin logosu yok :0:

3ur4k
03.Kasım.2011, 04:24
bende graphics dosyası yok belgelerimde kendi içindede yok nasıl olcak ?

LaigLeNoiR
03.Kasım.2011, 05:14
bende graphics dosyası yok belgelerimde kendi içindede yok nasıl olcak ?

Kurulum:

Dosyayı indirdikten sonra Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\graphics\pictures\logos içine atınız.
Dikkat edilmesi gereken kısımlar:

Kurulum esnasında sizde mevcut olmayan dosyaları kendiniz oluşturun. Yani graphics dosyası yoksa bu isimde bir dosyayı kendimiz oluşturuyoruz.

3ur4k
03.Kasım.2011, 05:59
sağolasın tam okumamışım benim hatam.

Erdenable
03.Kasım.2011, 20:19
Eskişehirspor'un logosunda dışını çevreleyen beyaz renkte bir şey yok. Güncellerseniz çok sevinirim.

DisCo
03.Kasım.2011, 20:38
Yanlış değilsem Eskişehirspor sayfasında arka plan rengi siyahtır. Logoyu arka plandan ayırmak maksadıyla etrafına beyaz çerçeve atıyoruz. Yine fona gömülen bazı takımlarda da bu yapıldı. Mesela Galatasaray'ın 3 yıldızına yapıldığı gibi.

Erdenable
04.Kasım.2011, 01:04
Bilmiyordum, bilgilendirme için teşekkürler.

diyardiyar
07.Kasım.2011, 00:36
logolar icin graphics dosyası açtım onun icine attım ama olmadı yardımcı olurmusunuz....

sui generis
07.Kasım.2011, 00:52
tahminimce yine aynı şey olmuş. kullandığınız skin i değiştirirseniz büyük ihtimal düzelecektir.

EkReM_GS
07.Kasım.2011, 12:57
galatasaray'ın arması ne öyle ya çok kötü bence orjinal bir çalışma değil.

gurkano
07.Kasım.2011, 22:48
Eline sağlık ama kötü olmuş pek beğenmedim.
Logolar basık ve kenarlarında ki kontürler kötü olmuş.

DisCo
08.Kasım.2011, 00:02
Gerçekten berbat yapmışım. Zamanla gelişeceğimi düşünüyorum.

nefes
09.Aralık.2011, 23:44
bende graphics diye bir dosya yok..

DisCo
10.Aralık.2011, 00:37
Olmayan klasörleri kendiniz oluşturun.

nefes
10.Aralık.2011, 14:50
vallahi oluşturdum da, yine çıkmadı. aplication data dosyasını da bulamadım zaten.

DisCo
10.Aralık.2011, 14:57
Gizli klasörleri görünür hale getirdiniz mi? Ayrıca hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz.

nefes
10.Aralık.2011, 15:19
onu da bir deneyeyim. windows 7 kullanıyorum.

DisCo
10.Aralık.2011, 16:31
Bir dosya içinde üst panelde yer alan Düzenle kısmından Klasör ve arama seçeneklerinden görünüme gelip gizli dosya ve klasör ve sürücüleri göster diyerek görünmeyen dosyaları görünür hale getirmeniz gerekir.

Arkasından C:kullanıcılar:kullanıcı adı:App data:roaming:Sport interactive:fm 2012 girerek cache dosyasını silmeniz gerekiyor.

nefes
10.Aralık.2011, 16:38
yaptım ama hala çalışmıyor..

DisCo
10.Aralık.2011, 16:49
Daha önce Türkiye ligleri ile ilgili bir logo paketi yüklediyseniz onu silin. Daha sonrasında bu paketi Dosyayı indirdikten sonra Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\graphics\pictures\logos içine atın. Burada mevcut olmayan dosya hangisi ise kendiniz oluşturun.

Sonrasında cache dosyasını silerek oyuna giriş yapın. Çalışması gerekiyor. Buna ek olarak dark skin kullanıyorsanız onuda değiştirmeniz gerekir.

Tüm bunlara rağmen çalışmıyorsa bir yerde eksik yapıyorsunuzdur.

nefes
10.Aralık.2011, 16:55
fm'nin kendi dark'ını kullanıyorum, o değişmeden bu paket mi olmaz, hiç bir paket mi olmaz?

DisCo
10.Aralık.2011, 17:10
Çoğu yama dark skinde çalışmıyor diye biliyorum. Bu yamayla ilgili bir durum değil. Değiştirdiğinizde diğer uygulamaları doğru şekilde yaptıysanız çalışacaktır.