PDA

View Full Version : Steve Jobs Öldü

Nedvedmania
06.Ekim.2011, 15:42
Dünyanın en büyük şirketlerinden Apple'ın kurucusu, Steve Jobs, 56 yaşında yaşama veda etti.

Apple'dan yapılan açıklamada, "Steve Jobs'un aramızdan ayrıldığını derin üzüntüyle bildiriyoruz. Steve'in zekası, tutkusu ve enerjisi, hayatımızı zenginleştiren ve geliştiren sayısız buluşun kaynağı oldu. Dünya, Steve sayesinde ölçülemez derecede daha iyi bir yer" denildi.

Steve Jobs, 2004 yılından beri eşine ender rastlanan 'nöroendokrin' denilen tümör kaynaklı bir pankreas kanseri türüyle mücadele ediyordu. iPod ve iPhone'u dünyaya kazandırmasıyla ünlenen Jobs, Apple'ın üst yöneticiliği (CEO) görevinden Ağustos ayında ayrılmıştı. Apple'ı dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline getiren yaratıcı güç olarak görülen Jobs, yerini sağ kolu olarak bilinen Tim Cook'a bırakmıştı.

Ralph
06.Ekim.2011, 15:47
Vay be! Erken gitti adam. Sonunda Bill Gates'e kafa tutan biri çıkmıştı. Onun da kurucusu gitti işte.

cimboom
06.Ekim.2011, 19:17
Cok uzuldum görunce.

Rick Nelson
06.Ekim.2011, 19:37
arkadaşım tamda 4 hafta önce "Apple"'ın kurucusu ölse ne olur kim geçer başına falan demişti.kötü oldu , üzüldüm.

europeanconquer
06.Ekim.2011, 20:19
Bu zaten bir süredir bekleniyordu.Çok üzüldüm gerçekten.İyi insanlar erken ölür derler ya işte o iyi insanlardan biride insanlığa kattığı şeylerden ötürü Steve Jobs'dur.Her ne kadar alamasamda icat ettiği aletler bir çığır açtı.Kendisiyle ilgili bir yorum gördüm;

''İnsanlığa gökten 3 elma düştü;Adem'in elması,Newton'ın elması ve Steve'in elması.''

Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.

europeanconquer
06.Ekim.2011, 20:56
1976 da apple bilgisayarı yaptığında , bill gatesi bilen yoktu. 1981 yılında bill gates , DOS sistemini IBM e satması kaderini değiştirdi. Ama şunu açıkça itiraf etmek gerek. Bill gates , hep steve jobsu taklit etti. Windows 1 ile başlayan serisi direk apple ın kötü bir kopyasıydı ,windows 3.1 kötü bir taklitti.

Ama bill gates , hata yapa yapa, insanları çıldırta çıldırta, bugları biz kullanıcılara buldurta buldurta bu noktalara geldi. Senelerce 8 harften uzun dosya ismi veremedik.

Network sistemlerinde de novell netware vardı, onuna yavaş yavaş bitirdi, küçük ve orta boy network sistemlerinde de hakim oldu. Yani gates, zeki olduğu kadar kurnazdı , bel altı çok çalıştı, ama aşırı hırsı ve kapitalist sistemin kurallarını çok iyi bilmesi ile dünyanın en büyüğü oldu. Gates olmasaydı, belki bugün apple türü bilgisayarlarımız vardı.

özetle steve jobs , bugün insanların bilgisayar kullanırken farkına bile varmadıkları bir çok şeyi , düşünen, bulan ve yapan adamdır.

Kısacası şu an bu bilgisayarda oturuyorsak büyük bir kısmı Steve Jobs sayesindedir.Bugün arkadaşıma Steve Jobs ölmüş dedim.''O kim?'' dedi.Apple'ın sahibi diyince tanıdı adamı.Ama Bill Gates'i sorsam hemen bilir.

Suicider
06.Ekim.2011, 21:29
Huzur İçinde Yatsın..

furkan58
06.Ekim.2011, 22:02
Kısacası şu an bu bilgisayarda oturuyorsak büyük bir kısmı Steve Jobs sayesindedir.Bugün arkadaşıma Steve Jobs ölmüş dedim.''O kim?'' dedi.Apple'ın sahibi diyince tanıdı adamı.Ama Bill Gates'i sorsam hemen bilir.

İşte bu çok önemli bir şey . O kadar katkısı olan adam arka planda kalıyor ama dediğin gibi Bill Gates desen 6-7 yaşındaki çocuk bile bilir neredeyse .

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
06.Ekim.2011, 22:28
Gerçekten üzücü...

KanaKe
11.Ekim.2011, 11:25
wikileaks belgelerine göre aidsten ölmüs...

europeanconquer
11.Ekim.2011, 12:07
wikileaks belgelerine göre aidsten ölmüs...
Adam eridi gitti ya.Benim bildiğim pankreas kanseriydi.AIDS'ten öldüğünü sanmıyorum.Artık AIDS'in tedavisi de imkansız değil diye biliyorum.Tedavisi pahalı desen adam zaten milyoner belki milyarder.

El Barto
11.Ekim.2011, 12:23
pankreas tümörüne bağlı solunum yetmezliğinden ölmüş.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18952286.asp

ayrıca Ve Steve Jobs Apple'ı Yarattı kitabı çok satanlar listesine girmiş idefix'te.

http://www.idefix.com/kitap/ve-steve-jobs-applei-yaratti-michael-moritzen/tanim.asp?sid=N01RXCETRS6JPYQVWSIG