PDA

View Full Version : FM 2012 Demo - Araştırmacı Puanları?

alegz
07.Ekim.2011, 11:00
Demo olsa bile, en önemli oyuncuların profillerini gördük...

CA ve PA değerlerini bilmiyoruz, evet. Ama biz profile göre bi değerlendirelim araştırmacıları...

Sizden kısa ve net bi yanıt bekliyorum... Oyuncu profillerini paylaşıp yorum yapmazsanız sevinirim...

Yapılan oyuncu profilleri ne kadar gerçekçi?

Kusursuz

İyi

Ortalama

Kötü

Berbat

alegz
07.Ekim.2011, 11:02
Bana göre ;

Kötü

Bu sene de sinir krizleri geçirecez... Umarım FULL versiyonda bir takım iyileştirmeler yapılır...

cmyksl55
07.Ekim.2011, 11:25
Bana göre;

İyi

duygusal bakmazsanız gerçekten de çok iyi fakat hiçbir şey kusursuz değildir.

Fietra 10
07.Ekim.2011, 13:59
iyi

mükemmel değil çünkü Fenerbahçe,Galatasaray ilk sene Cl'yi alamıyor ey araştırmacılar !!!

alegz
07.Ekim.2011, 14:05
iyi

mükemmel değil çünkü Fenerbahçe,Galatasaray ilk sene Cl'yi alamıyor ey araştırmacılar !!!

Tirabzon interi yendi, o bari alsa ya?

Fietra 10
07.Ekim.2011, 14:19
Tirabzon interi yendi, o bari alsa ya?

İnter'i yenene Cl kupasınımı veriyorlar ?

Lucas Neill
07.Ekim.2011, 14:27
Daha tam sürüm cikmadan ligde bir mac bile oynamadan arastirmacilari elestirmek sacma. Oyunun tam sürümü ciksin elestirin.

alegz
07.Ekim.2011, 15:10
İnter'i yenene Cl kupasınımı veriyorlar ?

Farkındaysan o soruyu ben sana sordum

Redrum
07.Ekim.2011, 16:25
iyi

İroni mi yapıyorsunuz bilmiyorum ama,
Herhangi bir Türk takımının önümüzdeki 10 yıl boyunca (fikrimce 100 yıl ama yumuşatarak söylüyorum) CL alacağını düşünmüyorum & inanmıyorum. İnanan var mı acaba?

malpince
07.Ekim.2011, 17:22
kötü olmuş ...

Fietra 10
07.Ekim.2011, 17:26
İroni mi yapıyorsunuz bilmiyorum ama,
Herhangi bir Türk takımının önümüzdeki 10 yıl boyunca (fikrimce 100 yıl ama yumuşatarak söylüyorum) CL alacağını düşünmüyorum & inanmıyorum. İnanan var mı acaba?

valla iki gündür o 19 olsun bu 20 olsun diyenleri gördükçe yazarım bunu..İroni yapmıştım orada da..

Fearless Coward
07.Ekim.2011, 17:35
Şu puanlara takanları anlamak çok güç yani o kadar eleştiriyorsunuz siz yapın o zaman kolay bir iş değilki en iyisini yapmaya çalışıyor araştırmacılar her zaman...

alegz
07.Ekim.2011, 19:18
Şu puanlara takanları anlamak çok güç yani o kadar eleştiriyorsunuz siz yapın o zaman kolay bir iş değilki en iyisini yapmaya çalışıyor araştırmacılar her zaman...

alla alla nesi zor? zorsa yapmasınlar, daha iyilerine bıraksınlar...

bu sene mesela FB 33.000 üstünde kombine sattı ama eminim oyunda 25.000 falan yaparlar...

malpince
07.Ekim.2011, 19:19

bu sene mesela FB 33.000 üstünde kombine sattı ama eminim oyunda 25.000 falan yaparlar...

gs de yine %90larda oynar...

RasAnt
07.Ekim.2011, 19:35
Gs gene ekonomide fark atar Fenerbahçe sürünür.Bir sürü geliri gelir Gs nin ayrıca reputation konsunu merak ediyorum nasıl olacak acaba

Oyuncu profillerinin yansıtılması bakımından iyi

Kulübü oyuna yansıtma adına berbat durumdalar

meddah
07.Ekim.2011, 19:36

Vallahi, benim anladığım, dünyadaki en kolay iş senin yaptığın.

alegz
07.Ekim.2011, 20:06
Vallahi, benim anladığım, dünyadaki en kolay iş senin yaptığın.

neymiş o yaptığım iş?

malpince
07.Ekim.2011, 20:11
kötü olmuş ...

berbat buçuktan kötü demeyi unutmuşum...

alegz
07.Ekim.2011, 20:12
Daha tam sürüm cikmadan ligde bir mac bile oynamadan arastirmacilari elestirmek sacma. Oyunun tam sürümü ciksin elestirin.

Okumanın var olduğunu düşünüyorum!

Oraya, demo oyuncu profilleri diye bişey yazmışım... asıl senin yaptığın bu yorum saçma..

bu nedir ya, herkeste bi havalar... sanki biz bilmiyoruz oyun tam sürümü çıkınca bazı hataların giderileceği.. töbe est

meddah
07.Ekim.2011, 20:53
neymiş o yaptığım iş?

Konuşmak...

alegz
07.Ekim.2011, 21:08
Konuşmak...

Yeni mi anlıyorsun konuşmanın kolay olduğunu? Üzüldüm ;)

GeNç KaRTaL
07.Ekim.2011, 21:30

Beyler,adam işi biliyor belli,verin tek başına yapsın Türkiye ligini,o derece.

meddah
07.Ekim.2011, 21:32
Hâlâ demogoji, sürekli demogoji.

Oradaki "konuşmak" ibaresinin "gereksiz konuşmak", "boş boş konuşmak", "berber gibi kafa ütülemek" anlamına geldiğini 100 kişiye göstersen 99'u anlar.

Benzer şeyler diğer başlıkta da dile getirildi: Demirci'ye 19 teknik verilirken, teknikle bağlantılı diğer özelliklerinin sıfıra yakın tutulması, 3-5 maçta bir teknik hareket yapabilmesini sağlar ancak; örneğin top kontrolü düşüktür, konsantrasyonu düşüktür, hızı düşüktür, ayrıca fiziksel özellikleri düşüktür, ayağına gelen topu düzeltene kadar 3 tane rakip gelir topu alır. Bu, Demirci'yi gerçekte de Beşiktaş 11'ine her hafta koysanız olacak şeydir. Öbür yandan Alex'in 18 tekniğin yanında teknikle bağlantılı özelliklerinin de yüksek olması maç başına 3-5 teknik hareket yapmasını sağlar; e, gerçekte olan da bu zaten.

Zennediyorsunuz ki tekniği 20 verilen oyuncu, topu ayağına aldığında, kendi isteğiyle ayağından çıkarana kadar hiç kaptırmayacak. Hızı 20 verilen oyuncu her sprinte kalktığında Usain Bolt ile kafa kafaya koşacak. Gücü 20 verilen oyuncu 360 dakika yorulmadan oynayacak.

Sizin teknik diye okuduğunuz şey, teknik özellikler bütünü.

perpetua
07.Ekim.2011, 21:50

Valla daha iyisi ciksin, isi verelim sonra da buyuk bir zevkle o arkadasin yaptigi calismayi takip edip ayni zevkle oyunumuzu oynayalim. Boylece yazin ortasinda su transfer oldu mu, oyun kodunda su duzeltildi mi diye is pesinde kosmak yerine ayaklari uzatir dinleniriz.

Isi alacak arkadasin daha iyisini yapabilecegini gostermesi icin once arastirma ekibine katilmasi, isi ogrenmesi, ogrendikten sonra da yaptigi analizlerle ve caliskanligiyla bu isi becerebilecegini gostermesi gerekli. Mevcut ekipte de bu isi kaldirabilecek bir kac arkadas var bence.

Bir suru takim icin de arastirmaci ariyoruz. Yakinda arastirma bolumunu acinca gorursunuz. O alt lig takimlarini arastirmayi ve angarya isleri yapmayi kabul etmeyecek, kaldiramayacak birisi, zaten arastirma sorumlulugunu da ustlenemez. Cunku arastirmada zamaninin %99'u o angarya isleri yaparak gececek.

Ralph
07.Ekim.2011, 22:02
Alegz sen ne arıza biri çıktın ya. Sen sohbetlere bir el attın, olan oldu yani. Lütfen gerektiği gibi sohbet et biraz daha olumlu ol. Asabi asabi konuşmalar yapıp da insanları germe lütfen.

brknesta
07.Ekim.2011, 22:26
İyİ ... bence gayet yenılıkcı tek eksık turkce..

omersal
07.Ekim.2011, 22:46
niye bu kadar takıldınız anlamadım..zorsa zor bu kadar hayranı varsa fmnin mümkün olduğunca iyisini yapmalılar..fmseverlerin de bunu istemesi en doğal hakkı..ben kasımdaki kpdsye o kadar çalışıyorum ki sırf ocakta değil kasımda geçiyim de fm 2012 oynayabileyim diye..hayatımı fmye göre yönlendiriyorum en iyisini beklemek te her fmci gibi en doğal hakkım..neden eleştiriye bu kadar takıldınız anlamadım :)

meddah
07.Ekim.2011, 22:59
niye bu kadar takıldınız anlamadım..zorsa zor bu kadar hayranı varsa fmnin mümkün olduğunca iyisini yapmalılar..fmseverlerin de bunu istemesi en doğal hakkı..ben kasımdaki kpdsye o kadar çalışıyorum ki sırf ocakta değil kasımda geçiyim de fm 2012 oynayabileyim diye..hayatımı fmye göre yönlendiriyorum en iyisini beklemek te her fmci gibi en doğal hakkım..neden eleştiriye bu kadar takıldınız anlamadım :)

Eleştirilmeye kimsenin takılacağını zannetmiyorum. Mesele üslup meselesi daha çok; doğru-düzgün bir biçimde yapılan her eleştiri bu forumda her zaman dikkate alınmıştır.

Bir kaç örnek vereyim:

Çok komik yorumlar atıyorsun...

Kim size öğretti bu araştırma işini çok merak ettim? Yanlış anlama, dalga geçmiyorum bu sorumda..

Vay beee... Araştırma ruhu bu olsa gerek

Birde Messi olcak ilerde demiş biri M.Demirci'den için, neremle güleceğimi şaşırdım.

İşte son kısımda, futbol cahili olduğunu çok iyi belli ettin

Ha bide UEFA kupamız var diye ağlamasanız olmuyor...

Universal
07.Ekim.2011, 23:09
Benim anlamadığım bir mantık var oyunda Türkiye ligi kurulu ama Avusturya ligi kurulu değil, oranın orta düzey bir takımı bizim üç büyüklerimizi fark atarak eleyebiliyor; ama bizim Anadolu kulüplerimiz onların şampiyonlarını yenmeyi bırakın gol bile atamıyor. Yani UEFA Katsayısında altımızda olan ülkeler bizi çok rahat oyunda geçebiliyor. Neden bu oyunda hep böyle, Türk takımları ne yazık ki Avrupa Kupalarında hiç iyi işler yapamıyor. Tamam gerçektede böyle; ama Avusturya, Belçika veya bu benzeri ülkelerin takımları gerçekte olduğundan daha iyi oyunda....

SAİT71
07.Ekim.2011, 23:22
Anlamadığım Messimiz varda araştırmacılar mı vermiyor. Herkes kendi takımının iyi olmasını isteyebilir ancak üç yada beş oyuncu dışında hiç bir iyi oyuncu yok bizde. Milli takımın Almanya ile oynadığı maçada bakarsak zaten futbolumuzun ne seviyede olduğunu çözebiliriz.

Bence araştırmacılar çok iyi...

Lucas Neill
08.Ekim.2011, 01:34
Begenmeyen editörden ayarlar istedigi gibi oyuncularini kasmaya gerek yok bu kadar.

LaigLeNoiR
08.Ekim.2011, 02:50
Her sene dönen muhabbetler başladı yine.

Ben şayet bu tarz düşünen arkadaşlardan birisi olsam bi sene boyunca otururum kendi datamı hazırlarım editörden ve ekip şeflerine gönderip bir denemesini rica ederim. Bunu yapan var mı çok merak ediyorum ?

İnsanlara bazı işler çok kolay geliyor ancak oyunculara değer girmek yapılan çalışma içerisinde %0,1'lik bir kısım olduğunu bile sanmıyorum.

O kadar çok detay var ki oyunda karşımıza çıkan ve normal karşıladığımız aslında o işler o kadar normal değil. Onu o hale getirmek için sürekli bir çalışma halindeyiz.

Yani profillere girip değerlere bakıp ay bu ne berbat şey bu adamın şu değeri bu olurmu yuh size gibi yorumlar yapıcı değil yıkıcıdır.

Sizlere ve aslında herkese tavsiyem. Beğenmediğiniz bir özellik varsa ve bunu oyunda görüp kanıtladıysanız açılacak olan mevcut konularda dersiniz ki;

Muhammed Demirci'nin teknik değeri çok yüksek her oynattığım karşılaşmada çok yüksek bir topla oynama ve pas istatistiğiyle oynadı mevcut durumuna göre fazla olduğunu düşünüyorum.

Böyle bir mesaj gelse herkes dikkate alır kendisi de dener ve eğer gerçekten öyleyse o oyuncunun belli özellikleriyle oynama yapılır.

Ancak diğer türlü söylenen şeyler hiçbirşey değiştirmez. Çünkü ortada somut birşey yok.

sakary Ali
08.Ekim.2011, 16:16
Birşey sormak istiyorum Sakaryaspor'un transfer yasağı oyuna yansıılmış galiba.Ama durum gerçekle farklı gibi gözüküyor.Oyunda tam olarak nasıl acaba?

ozaniel
08.Ekim.2011, 16:21
Ben araştırmacılardan memnunum, en önemli artıları mesela Volkan gibi kalecinin birebiri 10 olmaz, Quaresma kalitesinde adamın karar vermesi bu kadar düşük olmamalı dememeleri. Oyuncunun yeteneği neyse o kadar veriyorlar.
Bence araştırma grubunun tek eksiği yıllarca Türkiye'de oynayan oyuncuların bile her yamada çok değişmesi, Türkiye'deki oyuncuların istikrarsızlığından olsa gerek.

perpetua
08.Ekim.2011, 16:33
Birşey sormak istiyorum Sakaryaspor'un transfer yasağı oyuna yansıılmış galiba.Ama durum gerçekle farklı gibi gözüküyor.Oyunda tam olarak nasıl acaba?

Borcunu odeyince kalkar gibi bir secenek olmadigi icin, ceza 1 yillik. Boyle bir secenegin olmasini istedik ama FM 2012'ye yetismedi.

perpetua
08.Ekim.2011, 16:41
Ben araştırmacılardan memnunum, en önemli artıları mesela Volkan gibi kalecinin birebiri 10 olmaz, Quaresma kalitesinde adamın karar vermesi bu kadar düşük olmamalı dememeleri. Oyuncunun yeteneği neyse o kadar veriyorlar.
Bence araştırma grubunun tek eksiği yıllarca Türkiye'de oynayan oyuncuların bile her yamada çok değişmesi, Türkiye'deki oyuncuların istikrarsızlığından olsa gerek.

Bence sureklilik konusunda haklisin. Degisikliklerin cok olmasinin bir nedeni arastirma ekibindeki degisiklikler. Simdiye kadar bir cok takimin bir arastirmacisi yoktu. Arastirma zaman zaman takima kim bakabilirse onun baktigi durumdaydi ve tabii goz goze gore farkli goruyor.

Ote yandan ozellikle son 1 yilda daha once oldugu gibi sadece CA bazinda karsilastirma degil, ozellik bazinda karsilastirmalar da yapmaya basladik. Mesela Ingiltere'de oynayan oyuncularla karsilastirdigimizda, work rate/stamina gibi ozellikleri bazen biraz bol keseden dagitmis oldugumuzun farkina vardik. Bunu onceden neden bilmiyordunuz diye sorarsaniz da, elimizde buyuk capli karsilastirma yapacak bir veritabanimiz yoktu cevabini verebilirim.

sakary Ali
08.Ekim.2011, 17:12
Borcunu odeyince kalkar gibi bir secenek olmadigi icin, ceza 1 yillik. Boyle bir secenegin olmasini istedik ama FM 2012'ye yetismedi.

Peki.Ancak belki Ocak'ta bu sorunu aşabiliriz.Şimdilik gerçeğe en yakını bu gözüküyor tabikide.

perpetua
08.Ekim.2011, 18:10
Peki.Ancak belki Ocak'ta bu sorunu aşabiliriz.Şimdilik gerçeğe en yakını bu gözüküyor tabikide.

Ocak'da veya daha once asilirsa zaten tekrar duzenleriz bitis tarihini.

Sirius Black
08.Ekim.2011, 20:50
Kusursuza yakın. Son yıllarda araştırmacılar iyice turnayı gözünden vurmaya başladı bence. Gayet iyiler. Tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.

perf
08.Ekim.2011, 22:15
Bu seneye kadar yapılanların en iyisi özellikle 4 büyükleri medya vs gibi şişirmediğiniz için teşekkürler. bu eleştiriler de bence hep bu sebeble geliyor neden quersma şöyle neden dia böyle zannediyorlarki dünyanın en iyi oyuncuları onda bende o zaman derim İBB'nin webosunun finishngi niye böyle vs. gerçekçi ve isabetli puanlar için teşekkürler...

brknesta
09.Ekim.2011, 15:48
arkadaslar sunu belırtmek ısterımkı eskıden fm de puanlamalar asırı onemlıydı fakat puanları dusuk olsada mesela fınıshıng ı bır oyuncuyu o pozısyon ve harekete calıstırrarak hatta mac temposuyla yoktan var etme gıbı durum olabılıyor. yanı bu teferruatlarda fazla durmayın bunu oyuncular sakatlanıp ceza alınca alt yapıdan oyuncu alırsanız daha ıyı anlıyorsunuz :)

remzi1242
09.Ekim.2011, 16:16
alegz beğenmiyorsan oynamazsın bu kadar basit

adı üstünde demo sürüm

prophet21
09.Ekim.2011, 22:58
yorum yazmasamda konuların büyük kısmını okumaya calısıyorum okuyorumda. artık konular fılan bıraktım. alegz ve malpince : girdiğiniz konuyu germekten baska hiç bir şey yapmıyorsunuz. ayrıca
perpetua ve meddah size gelince sizdende cok rica ediyorum dia'nın gökhan gönülün falan oynadıkları pozisyonlarda gereken özelliklerinin 20 olduğu böyle antu isimli bi editör yaması filan çıkarın lütfen sizde kurtulun bu mesaj kirliliğinden bizde kurtulalım. okuyana da yazık okadar emek verıp bu arastırmayı yapanlarada..

demoya göre iyi olmuş bu arada

perpetua
09.Ekim.2011, 23:31
ayrıca
perpetua ve meddah size gelince sizdende cok rica ediyorum dia'nın gökhan gönülün falan oynadıkları pozisyonlarda gereken özelliklerinin 20 olduğu böyle antu isimli bi editör yaması filan çıkarın lütfen sizde kurtulun bu mesaj kirliliğinden bizde kurtulalım. okuyana da yazık okadar emek verıp bu arastırmayı yapanlarada..

Aklima gelmedi degil. :)

meddah
09.Ekim.2011, 23:47
Aslında eleştirenlerden bazıları üşenmeyip yapıyorlar bunu, ama kesmiyor herhalde ki, orijinal oyuna da yansımasını istiyorlar eserlerinin; şurada güzide bir örnek verilmiş mesela:

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2105413&postcount=69

caalar
10.Ekim.2011, 01:54
valla araştırmacılar ne yaparsa yapsın kimseyi memnun edemezler bu bi gerçek =) aradan bazı "fanatik"ler çıkıyor gökhan gönülü dünyanın en iyi sağ bek'i volkanı en iyi 5 kaleciden biri ilan edebiliyorlar.

Artısıyla eksisiyle araştıran herkesin emeğine sağlık..

Beğenmeyen gider editörden kafasına göre düzeltir öyle oynar kendi hayal dünyasında..

0xjasaitis
10.Ekim.2011, 15:04
http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2105413&postcount=69[/quote]

Bir de Araştırmacı arkadaşlara laf ediyorlar.Herkes bi takım tutar illa ki.Önemli olan tarafsız olabilmek.Bu arkadaşın verdiği Gökhan Gönül profili falan değil adını değiştirin 2 sene sonra oyunun en iyi '' oyuncusu '' bile olabilir.Bu kadar da değil.Kaç gündür sürekli takip ediyorum yorumları ama artık çok sıkıldım gereksiz tartışmalardan.Bence bir çoğu oldukça gereksiz.Özellikle de koyu taraftarların kendi takım oyuncuları hakkında yorum yapması zaten baştan sıkıntılı.Zira bu tür yorumların hiç birisini '' x oyuncusunun pace yüksek olmuş tamam ben de o takımı tutuyorum ama bu kadar da değil '' şeklinde görmedim.Yorumların bir çoğu yapıcı olamayı bırakın yıkıcı durumda.Biraz daha anlayış göstermek gerekli. Perpetua nın ''Ote yandan ozellikle son 1 yilda daha once oldugu gibi sadece CA bazinda karsilastirma degil, ozellik bazinda karsilastirmalar da yapmaya basladik. Mesela Ingiltere'de oynayan oyuncularla karsilastirdigimizda, work rate/stamina gibi ozellikleri bazen biraz bol keseden dagitmis oldugumuzun farkina vardik. Bunu onceden neden bilmiyordunuz diye sorarsaniz da, elimizde buyuk capli karsilastirma yapacak bir veritabanimiz yoktu cevabini verebilirim.'' bu yazısı zaten bir çok sorunun çözümünü gösteriyor.

Biraz fazla oldu ama gına geldi gereksiz mesaj okumaktan.Benim açımdan başarılı bir veri tabanı oluşturmuş araştırmacı arkadaşlar.Herkeze iyi Oyunlar...

futureless
10.Ekim.2011, 17:06
Oyuncu profillerini genel olarak başarılı buldum.Düşmesi gerekenlerde düşüş artması gerekenlerde de artış olmuş beklediklerimde.Bizim araştırmacılarımızı tebrik ediyorum.

excaliburuA
10.Ekim.2011, 17:56
genel olarak başarılı buluyorum. lakin fm 2011 de 2.lige pek önem verilmemiş gibiydi.. santrafor oynayan oyuncuların stoper olarak gözükmesi, takımın kilit oyuncusun yedek kadroda olması gibi..

perpetua
10.Ekim.2011, 18:33
genel olarak başarılı buluyorum. lakin fm 2011 de 2.lige pek önem verilmemiş gibiydi.. santrafor oynayan oyuncuların stoper olarak gözükmesi, takımın kilit oyuncusun yedek kadroda olması gibi..

Maalesef 2. lig icin arastirmaci sayimiz cok kisitli. Hatta TBA icin de kisitli ama idare ediyoruz bir turlu.

2. Ligi izleyen ve takip eden arkadaslarin ekibimize katilmasini istiyoruz.

Prowler84
11.Ekim.2011, 12:47
Bana göre ;

Kötü

Bu sene de sinir krizleri geçirecez... Umarım FULL versiyonda bir takım iyileştirmeler yapılır...

Herkes'in fikirleri elbet farklı olacaktır. Fakat araştırma yapılırken göz önüne alınan birçok kriter olduğunu, oyuncuları değerlendirirken sabit bir bakış açısıyla bakmadan ve oyuncu özelliklerinin ne anlama geldiğini çok iyi irdeleyip anlamak gerekiyor.

"Kusursuz" diye bir seçenek konulmuş ama araştırma işinde "Kusursuz" diye birşey sözkonusu olamaz. Ama tabi ki gerçeğe en yakın şekilde yanısıtılması için herkes elinden geleni yapıyor.

Flawless Victory
12.Ekim.2011, 14:28
Gs gene ekonomide fark atar Fenerbahçe sürünür.Bir sürü geliri gelir Gs nin ayrıca reputation konsunu merak ediyorum nasıl olacak acaba

Oyuncu profillerinin yansıtılması bakımından iyi

Kulübü oyuna yansıtma adına berbat durumdalar

10 senedir bu oyunu oynarım, daha bir oyunda Galatasaray'ın Fenerbahçe'nin gelirlerine yaklaşabildiğini görmedim. İlerleyen yıllarda Galatasaray'ın alt yapısından iyi oyuncular çıktığı için (ki gerçekte de böyle) onları satarak geliri düzeliyor. Yoksa Fenerbahçe her oyunda daha ilk sezonlar yıldız transferler yapıyor.

ozaniel
12.Ekim.2011, 21:14
Benim oyunlarımda genelde Fenerbahçe ekonomik olarak ciddi anlamda gelişiyor ve sağlam bir kadroyla hep rakibim oluyor.