PDA

View Full Version : Inside Forward mı? Winger mı?

RasAnt
09.Ekim.2011, 01:18
Madem demoyla oyuna başladık şunu sormak istiyorum kanatları yani AMR ve AML yi winger olarak oynatırsak mı verimli olurlar yoksa inside forward olarak mı ?

Sistem 4-3-2-1

MeliksahAydogan
09.Ekim.2011, 01:48
Ben inside forward oynamasından yanayım fakat çok etkili bir kanat oyuncusu olmalı ... Başka yorumu olan yok mu bizi aydınlatacak biri ?

Trabzonspor
09.Ekim.2011, 01:55
11'de son çizgiye inip arka direk'e atılan tüm toplar tehlikeli oluyor.Bunun yanında İnside verdiğinizde çok etkili olan adamalrda var.Ben bir kanat inside bir kanat ortacı oynatıyorum fena top oynuyoruz.

4-3-2-1'de beklerini iyi seçip ileriye çıkartırsan orta açmalara yardım eder ve buda takıma katkı sağlar hemde bu sayede kanatlarını İnside verebilirsin.Ama bekler kötüyse ve elinde Yattara tarzı adamalr varsi winger oynat derim.

RasAnt
09.Ekim.2011, 02:06
Şuan taktik deneme aşamasındayımda Real Madrid'i aldım malum kanatlar CR ve bu serinin yıldızı olacağına inandığım Di Maria var.Di Maria her iki şekildede çok felaket iyi oynuyor ancak Ronaldonun tarafı aksıyor Mesutuda denedim orda oda aksadı muhakkak bir taraf iyi bir taraf kötü oluyor anlamadım gitti :)

orhuneses
09.Ekim.2011, 02:31
İnside forward oyuncularınız daha çok forvet özellikli olmalı ve öncelikli olarak golü düşünen oyunculardır. Winger oyuncularınız ise daha çok öncelikle orta yapmayı ve asisti düşünen oyunculardır :)

Aşk-ı Şehir
09.Ekim.2011, 12:37
Olay çok basit aslında; oyuncun Robinho tipi bir oyuncuysa; İnside Forward, Eden Hazard tipi bir oyuncuysa Winger. Daha keskin bir örnek verelim; Mesela kanat oyuncumuz Messi ise İnside Forward, Jonas Gutierrez ise Winger oynatmamız doğru olacaktır. :)

Deus Dominus
09.Ekim.2011, 13:31
Quaresma inside forward, Simao winger.
Kazım, Sercan inside forward, Riera winger.
Dia inside forward, Stoch, Caner winger.
Burak, Halil inside forward, Volkan winger.
Sestak inside forward, Ozan winger.
Popov inside forward, Sosa, Olcan winger.
Amrabat inside forward, Troisi, Sefa winger.
tabi benim Süper Lig maçlarından izlediğim, gördüğüm kadarıyla yorumum bu :) 2012'deki profillerini bilmiyoruz çoğunun. Sosa, Stoch ve Troisi de inside forward olabilir herhalde :) Ligimizdeki takımlardan örnek vermeye çalıştım az çok nasıl oyuncu olması gerektiği kafalarda daha netleşsin diye.

Ralph
09.Ekim.2011, 13:42
Ben genelde Inside Forward yapabilecek adamlar alıyorum. Bu birazda senin kurduğun, kuracağın kadroya bağlı. Ama Inside Forward yaparsan daha etkili olursun daha fazla gol atarsın emin ol.

RasAnt
09.Ekim.2011, 13:49
Bende geçen sene inside forward kullanıyordum bu seriye başlamadan sorayım dedim.Inside forward devam ediyorum daha etkili takım alışınca etkili oluyorlar artık :)

cris king
13.Ekim.2011, 03:20
Quaresma inside forward, Simao winger.
Kazım, Sercan inside forward, Riera winger.
Dia inside forward, Stoch, Caner winger.
Burak, Halil inside forward, Volkan winger.
Sestak inside forward, Ozan winger.
Popov inside forward, Sosa, Olcan winger.
Amrabat inside forward, Troisi, Sefa winger.
tabi benim Süper Lig maçlarından izlediğim, gördüğüm kadarıyla yorumum bu :) 2012'deki profillerini bilmiyoruz çoğunun. Sosa, Stoch ve Troisi de inside forward olabilir herhalde :) Ligimizdeki takımlardan örnek vermeye çalıştım az çok nasıl oyuncu olması gerektiği kafalarda daha netleşsin diye.

orda bir arkadaş söylemiş adı üstünde inside forward golü düşünen futbolcuları inside oynatmalıyız diye Quaresmanın geçen sezon ve önceki sezonlarda kaç golü varmış bir araştır ayrıca Troisi inside'da çok iyi Sercan'da ilginçtir Winger'da mükemmel gole yatkın olmamasından olabilir bayağı asist yapıyor ama 12'de nasıl bilemem belki quaresmayı geçen sezonki avrupa ligindeki gollerinden dolayı golcü yapmış olabilirler..

cbaday
14.Ekim.2011, 18:44
Tek forvet oynuyorsanız, inside forvet gol yollarında faydalı oluyor, tabi örneklerde belirtildiği gibi oyuncu buna uygun olmalı.

ogsusam11
14.Ekim.2011, 18:50
Valla ben Vukcevici solda winger, Alexis Sanchezi sagda inside forward olarak kullaniyodum ama mac icinde surekli degisiyolardi. İkisi de kraldı kral.

caner9292
15.Ekim.2011, 17:31
4-3-2-1 sisteminde winger olarak oynatmak daha mantıklı ama 4-3-3 oynayacaksan inside forward oyna derim.birazda oyunculara bağlı da olabilir.

Tuskarr
15.Ekim.2011, 19:54
Bu konuda benim düşüncelerim şu şekilde.

Oyuncunun şutları,son vuruşları,araya kaçışları vs. ortaları,pasları,mücadele gücü vs'den daha iyiyse ben onu inside forward oynatmayı tercih ediyorum.

Tam tersi durumlarda winger olarak oynatıyorum.Ve sürekli dikkat ettiğim konu ;

Eğer oyuncuyu AML pozisyonunda oynatıyorsam ve rolü Winger ise muhakkak sol ayaklı olması.

Eğer oyuncuyu AML pozisyonunda oynatıyorsam ve rolü Inside Forward ise muhakkak sağ ayaklı olması.

Bu sayede içeri kat edişler ve ortalar daha verimli oluyor.