PDA

View Full Version : FM 2012 Editör Kullanımı

TheWizard
12.Ekim.2011, 00:10
arkadaşlar fm 2012 deki oyuncuların profiline baktım çoğu gerçek dışı yapılmış.özelliklede burağın profili çok kötü.ben bunları değiştirmek istiyorum ama editörü daha önce hiç kullanmadım.editlenen oyuncuların özelliklerinin düşmemesi için ca-pa'yı nasıl ayarlamalıyım ?.şimdiden teşekkürler :)
:s7::s7:

orhuneses
12.Ekim.2011, 00:50
Resmen tahrik etmek için açılmış bir başlık olmuş. Vallahi pes artık şu 1 haftadır TSI ekibine yapmadığınız demediğiniz denemediğiniz yol kalmadı buda son nokta herhalde.

RasAnt
12.Ekim.2011, 01:14
Herşey profile göre olmuyor malesef kardeşim müthiş profili olan oyuncu kötü performans sergiliyor ama ona nazaran kötü profili olan daha iyi sergileyebiliyor.

Bence oyuncuları dene ondan sonra böyle suçlama yap.Misal Volkanı City kalesine aldım premier ligde 19 maçta 6 gol yedi 2 sini Manchestera karşı yedi yani 14 maçı gol yemeden tamamladı.One on One 10 diye geçen sene bende itiraz etmiştim ama oda olmasa adam gol yemeyecek hep karşı karşıya kaldığında yedi o golleri ama çoğu pozisyondada devleşti.

GG Real Madrid ve Citye aldım ilk devre sonunda 7.20 - 7.30 arası ortalama ile oynadı maç içindede çok etkiliydi bence geçen seneki hayal kırıklığı olmayacak Gökhanda ben çok verimli gördüm

Suçlayarak başlık açmaktansa kullanımını öğrenmek istiyorum diyebilirdin ama bence profiller yerinde denemeden bilemessin

Ayberk Tuncer
12.Ekim.2011, 01:15
Bu üsluba nasıl tahrik denebilir anlamıyorum. Kişiler fikirlerini doğru üslupla rahatça belirtebilirler. Arkadaşa gerçekçi gelmemiş ve kendi yaptığıyla oynamak istemiş. Bunun için de yol yordam sormuş. Bundan daha doğal ve daha mantıklı ne olabilir ki?
Düzeltin diye bağrınmamış, abartılı tepkiler vermemiş. Bence buna tahrik amaçlı demek bir tahrik unsuru.

PaVLeNKo
12.Ekim.2011, 11:21
arkadaşlar fm 2012 deki oyuncuların profiline baktım çoğu gerçek dışı yapılmış.özelliklede burağın profili çok kötü.ben bunları değiştirmek istiyorum ama editörü daha önce hiç kullanmadım.editlenen oyuncuların özelliklerinin düşmemesi için ca-pa'yı nasıl ayarlamalıyım ?.şimdiden teşekkürler :)
:s7::s7:

Bu konuda yardımcı olmak isterim..Örneğin; X futbolcusunun yeteneklerini dengelemek istiyorsun bu oyuncu diyelimki orta özelliklerde olsun ve tanınmışığı yine orta seviyede olsun..Oyuncunun Ca:150 Pa:160 olsun..muhtemelen bu oyuncunun tanınmıslığıda 140-150 arası birşey olur..En başta yapman gereken oyuncunun oyuncuyu 160 Pa ya tamamlamak için abartıdan uzak dengeli dağıtmak..Bunun yanında tanınmıslığınıda yukarıda söylediğim rakamlar çerçevesinde abartıdan uzak yapmak gerek..Şayet Ca ve Pa sı 160 yaptığın tam potansiyele ulaşmış bir oyuncunun temel birçok özelliğini 20 yaparsan oyuna basladıgında hayal kırıklığı ile karsılasabilirsin..Diğer yandan 17-18-19 yaslarda aşırı özellik yüklenimi ilk antrenman güncellemesinde birçok özelliğin düşmesiyle sonuçlanacaktır.Son olarakta X oyuncusunun potansiyelini uzun yıllar korumak istersende Profesyonelliğini mutlaka 18-19-20 yapmalısın..Umarım anlatabilmişimdir,biraz karışık oldu ama :)

giovanni
12.Ekim.2011, 12:20
Arkadaşlar kötü niyetli eleştirilere karşııyım ama ben okuduğumda tahrik görmüyorum.Eşetirliere de biraz anlayışlı olmak lazım.Kendisine göre gerçek dışı olmuş olabilir.Örnek olarak Burak'ı vermiş.Yardım istiyor.İsteyen kardeş te yardımını gösterir..
Ben hertülü oynamaya karşıyım.Oyun orjinal olarak bir bütünlük gösteriyor.Değiştirmesini tavsiye etmem.Ama isterse de yapar..Selamlar...

Flawless Victory
12.Ekim.2011, 15:17
Kurallar çerçevesinde isteyen istediği yorumu yapabilir. Bu konuda eleştiri de olabilir, hiç önemli değil, arkadaş sadece yardım etmemizi istemiş.

Şimdi eğer bir oyuncunun özelliklerini yükseltmek istiyorsan bunun anlamı CA'yı da yükseltmen gerektiğidir. CA : 100 ise sen oyuncunun birçok özelliğini 1'er puan yükseltmek istiyorsan CA : 110-115 olmalıdır. Bunu göz kararı yapa yapa öğren daha faydalı olur senin için. Yaklaşık olarak böyledir. Eğer özellikleri anormal derecede yükselteceksen bunlar oyuncunun potansiyel, yani PA değerini aşabilir, bu durumda PA'yı yükseltmen gerek. Ne kadar yükselteceksin? Mesela Burak'ı hangi oyuncuya benzetmek istiyorsun, diyelim Bendtner. Bu durumda Bendtner'i aratırsın editörde, sonra onun PA'sına bakarsın, özelliklerine bakarsın, Burak'ın da PA'sını benzer yaparsın ve özellikleri de benzer ayara getirirsin. Tabi özelliklerin aynısını yap anlamında demiyorum, toplam puan olarak Bendtner'e benzet diyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

TheWizard
12.Ekim.2011, 18:29
Resmen tahrik etmek için açılmış bir başlık olmuş. Vallahi pes artık şu 1 haftadır TSI ekibine yapmadığınız demediğiniz denemediğiniz yol kalmadı buda son nokta herhalde.

yorumun için teşekkür ederim ama ben bu mesajda tahrik edici birilerini kötüleyen bir şey göremiyorum.bizim türk halkının genel özelliklerinden biri en mükemmel varlıkta bile kötü özelliklerini bulup onlardan yakınmaktır.ama ben böyle birşey yaptığımı düşünmüyorum.oyunun eksilerini görüp onlardan yakınmak yerine artılarını görüp oyundan zevk almaya çalışıyorum.ayrıca oyunda editör kullanıp açık ara şampiyon olmak gibi bir niyetimde yok.fenerbahçeliyim ve hayatımda en sevmediğim 3 futbolcudan biri burak yılmaz.ama adamın profiline çok büyük haksızlık yapılmış.bunları kendi oyunumda düzeltmek istiyorum.tahrik edici ve kötü amaçlı bir başlık açtığımı kanıtlarsan forumda bir daha konu açmam ve hiçbirşeye yorum yazmam..iyi forumlar..

TheWizard
12.Ekim.2011, 18:34
Herşey profile göre olmuyor malesef kardeşim müthiş profili olan oyuncu kötü performans sergiliyor ama ona nazaran kötü profili olan daha iyi sergileyebiliyor.

Bence oyuncuları dene ondan sonra böyle suçlama yap.Misal Volkanı City kalesine aldım premier ligde 19 maçta 6 gol yedi 2 sini Manchestera karşı yedi yani 14 maçı gol yemeden tamamladı.One on One 10 diye geçen sene bende itiraz etmiştim ama oda olmasa adam gol yemeyecek hep karşı karşıya kaldığında yedi o golleri ama çoğu pozisyondada devleşti.

GG Real Madrid ve Citye aldım ilk devre sonunda 7.20 - 7.30 arası ortalama ile oynadı maç içindede çok etkiliydi bence geçen seneki hayal kırıklığı olmayacak Gökhanda ben çok verimli gördüm

Suçlayarak başlık açmaktansa kullanımını öğrenmek istiyorum diyebilirdin ama bence profiller yerinde denemeden bilemessin

teşekkür ederim.volkan'ın 1 e 1 'lerinin 10 yapılması gerçekten çok ilginç.bana göre 1 e 1'de dünyanın en başarılı kalecilerinden biri.ama asıl sorun volkan değil. şuanda türkiye liginde 3 maçta 7 gol atmış ve milli takımın en formda isminin(burak) sıradan bir profile sahip olması beni üzüyor..18 yaşındaki kadlec 25-30 gol atarken burağın 10-15'te kalması saçmalıktan başka birşey değil..

TheWizard
12.Ekim.2011, 18:45
Kurallar çerçevesinde isteyen istediği yorumu yapabilir. Bu konuda eleştiri de olabilir, hiç önemli değil, arkadaş sadece yardım etmemizi istemiş.

Şimdi eğer bir oyuncunun özelliklerini yükseltmek istiyorsan bunun anlamı CA'yı da yükseltmen gerektiğidir. CA : 100 ise sen oyuncunun birçok özelliğini 1'er puan yükseltmek istiyorsan CA : 110-115 olmalıdır. Bunu göz kararı yapa yapa öğren daha faydalı olur senin için. Yaklaşık olarak böyledir. Eğer özellikleri anormal derecede yükselteceksen bunlar oyuncunun potansiyel, yani PA değerini aşabilir, bu durumda PA'yı yükseltmen gerek. Ne kadar yükselteceksin? Mesela Burak'ı hangi oyuncuya benzetmek istiyorsun, diyelim Bendtner. Bu durumda Bendtner'i aratırsın editörde, sonra onun PA'sına bakarsın, özelliklerine bakarsın, Burak'ın da PA'sını benzer yaparsın ve özellikleri de benzer ayara getirirsin. Tabi özelliklerin aynısını yap anlamında demiyorum, toplam puan olarak Bendtner'e benzet diyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

çok teşekkür ederim çok iyi anlatmışsınız fakat editör kullanımı konusunda hiç tecrübem yok.örneğin bendtnerin toplam özellikleri 120, ca 160 pa 170 olsun.burağında toplam özellikleriı 100, ca 140 pa 150 olsun.burağın ca 160 pa 170 yapıp özellikleri 100'den 120 ye çıkartırsam düşüş yaşamam değil mi ?.

tirona
21.Ekim.2011, 23:26
Merhaba,

2012 editörü nerede. steam ile kurunca dosya dizini içinde bulamıyorum.

Ayberk Tuncer
22.Ekim.2011, 00:50
Merhaba,

steam'i aç. library'i aç. library'nin tam altındaki sekmeden (tahminimce all games yazıyordur.) tools'u seç. tools'daki listede editör var. zaten yüklü olanlar beyaz, yüklü olmayanlar gri renkte olacaktır. sağ tıkla editör'e play de. tahminimce böyle olacaktır.

uaemrah
23.Ekim.2011, 21:53
Merhaba,

steam'i aç...

üst sekmeden görünüme gel

araçlari seç...

football manager 2012 editör....çift click ve sonra bekle indirsin bilgisayarına...sonra tekrar çift click editördesin..

Han12
23.Ekim.2011, 22:40
ya arkadaşlar bende editor açılmıo sonra da error verio zaten açık diye ne oldu ki acaba?

excaliburuA
03.Kasım.2011, 16:07
ya arkadaşlar bende editor açılmıo sonra da error verio zaten açık diye ne oldu ki acaba?

aynı sorun bende de var.

excaliburuA
03.Kasım.2011, 19:11
hallettim sorunu

martymcfly
03.Kasım.2011, 19:56
Hangi özelliğin CA'yı ne kadar etkilediği burada yazıyor.
http://community.sigames.com/showthread.php/197595-Attribute-Weighting?p=5024058&viewfull=1#post5024058

Oradaki listeden Ca'yı ne kadar arttırdığını görebilirsin.

defective1907
04.Aralık.2011, 18:25
editör nası açılıo ben steamsiz oynuorm...

malpince
04.Aralık.2011, 18:57

kimin tahrik ettiği belli

yakamoz0347
04.Aralık.2011, 19:45
beyler ben editörden takım veya lig kurmak istiyorum birine baktım r.madrid untıed chelsea fener fln her güclü takımı bı lıge toplamıs bende yapmak istiyorum yardımm :(

r0b1nh0
15.Aralık.2011, 13:58
oyundaki futbolcular özellikler türk oyuncular kesinlikle doğru özellikte hatta fazla bile abartılmış g.gönül emre belezoğlu g.süzen bunlar gereğinden fazla şişirilmiş burak'ın profili düşük demiş birisi ki bu tamamen yanlış kesinlikle dığru yapılmış burağın karşı karşıya kaldığı kaç topu ağlara gönderdiğini gördünüz 10 da 4 atar sadece diğer türlü birisine çarpar frikik,penaltı, kornerden kafa falan böle goller atar ancak burak acık alan oyuncusu ve topsuz alanda 16 olarak başlatılmış gayet makul değerler.