PDA

View Full Version : Gel de Format At Şimdi!

Flawless Victory
12.Ekim.2011, 17:09
Sürücü DVD vs. okumuyor, üreticiden destek aldım ama format gerekiyor diyor. Ama bilgisayarda 300 GB veri var, oyunlar, programlar, güncellemeler, setup'ı benden olmayan programlar, her biri program kurulduktan sonra eklenebilecek program uzantıları ve daha neler neler... Siz olsanız ne yapardınız?

byariff
12.Ekim.2011, 17:11
Verilerini Yedekleyebilirsin D surucusune veya baska bir depolama surucusune C"ye Format Atabilirsin Flash Bellek Yolu ile Format Atabilirsin

Flawless Victory
12.Ekim.2011, 17:14
O olmuyor çünkü C ve D'yi birleştiriyor format atınca. :)

byariff
12.Ekim.2011, 17:15
valla ozman yeni bi DVD RW al derim yapcak birsey yok.

Edit ; peki kasayi acip Dvd kablolarini kontrol ettinizmi belki birisi hafif cikmis olabilir

GeNç KaRTaL
12.Ekim.2011, 17:26
C ve D'yi birleştirdiğinden emin misin Emrah abi? Daha dün gece Windows7 kurdum ve böyle bir şey olmadı? Yine daha öncesinde Wista'ya format attığımda da böyle bir şey olmamıştı.

RaSenGan
12.Ekim.2011, 17:36
Bilmiyorsan kullanma şu aleti arkadaş :0:

Trabzonspor
12.Ekim.2011, 17:38
Tamam verileri yedeklesin ama elinde setup'ı olmayan programlar sorun oluyordur.Sorun gerçekten çözülecekse ve o sorunun çözümünü istiyorsan mecburen format atacaksın.Kullandığın programların adınıı not al daha sonra bulursun netten.Diğer verileri de yedeklemekten başka çare yok.

Bende 7 kurdum ama disk birleştirme falan söz konusu olmadı.

Flawless Victory
12.Ekim.2011, 18:15
Benim Vaio'da disk birleştiriyor malesef. :) Ayrıca byariff laptop olduğu için öyle bir şey olamaz. :) Ben en iyisi bilgisayarı satayım, alan olursa 3456 TL. :p

ToRoSKaPLaNı
12.Ekim.2011, 19:05
Veri kaybetmenin acısını çok iyi bilirim :D Benim eski bilgisayarımda da neler neler vardı.Sonra hepsi buhar oldu gitti.Bilgisayarın birşeyi yandı ama neresi yandı hiç bilmiyorum.Kaldırıp atmıştım bilgisayarı.Giden oyun ve programlara yanmıyorum da onca emek edip arşivlediğim müziklerime ve filmlerime yanıyorum.Neredeyse tüm arabesk albümleri vardı bilgisayarımda taş plaklar albümleri de dahil.Bunun yanında hatrı sayılır bir şekilde pop,rap ve rock albümleri de az değildi.Hepsi uçtu gitti.Şimdi tekrardan indirmeye üşeniyorum fizy den youtube den dinliyoeum artık :D

Aşk-ı Şehir
12.Ekim.2011, 19:21
Taşınabilir DVD-RW yokmu abi hiç tanıdıklarında? Onu alıp bi dene derim...

KanaKe
12.Ekim.2011, 19:25
Veri kaybetmenin acısını çok iyi bilirim :D Benim eski bilgisayarımda da neler neler vardı.Sonra hepsi buhar oldu gitti.Bilgisayarın birşeyi yandı ama neresi yandı hiç bilmiyorum.Kaldırıp atmıştım bilgisayarı.Giden oyun ve programlara yanmıyorum da onca emek edip arşivlediğim müziklerime ve filmlerime yanıyorum.Neredeyse tüm arabesk albümleri vardı bilgisayarımda taş plaklar albümleri de dahil.Bunun yanında hatrı sayılır bir şekilde pop,rap ve rock albümleri de az değildi.Hepsi uçtu gitti.Şimdi tekrardan indirmeye üşeniyorum fizy den youtube den dinliyoeum artık :D

seni gidi korsan arsivci seniii kendi kendini ele veriyosun :D

bu arada isten 2 gün izin almakla format atmak ne alaka? :D format dedigin 15 dakikani alir en fazla windows 98 de ki gibi bütün gününü almaz :D bana kalirsa sen USB Harddisk al verilerini oraya at sonrada makineyi formatla en temizi budur.

ToRoSKaPLaNı
12.Ekim.2011, 20:51

bu arada isten 2 gün izin almakla format atmak ne alaka? :D format dedigin 15 dakikani alir en fazla windows 98 de ki gibi bütün gününü almaz :D bana kalirsa sen USB Harddisk al verilerini oraya at sonrada makineyi formatla en temizi budur.
öyle deme içlerinde orijinal cd olanlarda vardı ancak tabiki yüzde 90 ı korsandı :D orijinal cd olanları bilgisayarıma yükledim onlarda anca 800 küsür mb lık boyuta ulaştı :D

Flawless Victory
12.Ekim.2011, 21:12

Formattan sonra yüklemem gerekenler 2 gün sürer. :)

Ralph
12.Ekim.2011, 21:26
Benim 3 sene önce harddisc'im gitmişti. Kendi kendine bozulmuştu. liseden kalma yığınla fotoğraf, video ve bir sürü müzik vardı. Müzikleri toparlamıştım ama fotoğraf ve videolar yalan oldu. Çok sinir bozucu bir durum. :icon_confused:

Flawless Victory
13.Ekim.2011, 09:41
Formatı attık, vaio'da format 1.5 saat sürüyor, bu gün de programları yüklemeye başlayacağım da baya sürecek. Ama bilgisayar süper hızlı oldu baya kasmış demek ki. Sürücü yine çalışmadı artık servise göndereceğiz mecburen.