PDA

View Full Version : Scouting pool nedir

asg23
14.Ekim.2011, 16:53
arkadaşlar bir oyuncu izlettireceğimizde scoutlardan birine söylüyoruz ama 2012 de bir de scouting pool var.onun farkını anlamış değilim.onu seçtiğimizde yine scoutlardan biri rapor sunuyor.

asg23
14.Ekim.2011, 21:22
bilen yok mu ya...

remzi1242
14.Ekim.2011, 22:12
Türkçesi izleme havuzu sadece bunu biliom :Dl

asg23
14.Ekim.2011, 22:56
ne yazık ki onu ben de biliyorum.ben işlevi nedir,ne farkı var diğer scoutlardan istedıgımız raporlardan onu soruyorum.ama hıc bılen olmaz mı hayret kımse cevap vermıyor...

perpetua
14.Ekim.2011, 22:56
Izlenmesi gereken oyuncular havuzuna at anlamina geliyor.

Bosta olan bir gozlemci de izliyor ve raporunu sunuyor. Yani kim izlerse izlesin ama cabuk izlesin diyorsaniz bu secenek en iyisi.

asg23
14.Ekim.2011, 23:02
perpetua.sağol.2.ve 3. cümleni bilmiyordum.ama 1.cümlede izlenmesi gereken oyuncular havuzu ne demek zaten diğer rapor istediklerimiz de oraya gitmiyor mu.bu havuz derken ilgilendğimiz oyuncuların oldugu kısa listeyi kastetmiyor musunuz?

perpetua
14.Ekim.2011, 23:49
Kisa liste degil, izlenmeyi bekleyen oyuncular listesi.

asg23
15.Ekim.2011, 00:00
recently viewed players kast ediyorsun sanırım.
tamam da bunun olması saçma olmuş açıkçası çünkü zaten bir gözlemciden rapor istediğinde aynı şey oluyor bir farkı yok yani ben göremedim bir farkını.haksız mıyım

asg23
15.Ekim.2011, 00:23
bana bir yardımcı olur musunuz arkadaşlar.gıcık oldum bu scouting poola ya.bir türlü farkını anlayamadım normal gözlemciden de istiyorsun rapor yine aynı kısa listeye gidiyor.lütfen açıkça bir anlatın.......

fotosuki
15.Ekim.2011, 01:11
şimdi sağa sola giden araştırmacılar var yurt dışına. Mesela takımda 5 gözlemcimiz olsun. Biz Türk takımıyız. Gözlemcimizin biri Almanya'ya diğeri İtalya'da olsun. Sen İngiltere'de izletmek istediğin oyuncuyu rapor kartı dışında bir maçlık veya iki maçlık izlemek için gözlemci görevlendireceksin. Sen oyuncuyu bu yurt dışındaki gözlemcilere gözletmek istediğin zaman onlar zaten başka bir ülkede görev sırasında olduğundan verdiğin görevi erken yerine getiremeyeckler. Ama scouting pool sekmesini seçersen geriye kalan 3 gözlemciden rastgele biri gidip oyuncuyu bir iki maçlığına hemen izleyip rapor veriyor. Böylece iş daha kısa sürmüş oluyor. Ayrıca hangi gözlemci nerde diye ayrı ayrı bakmana da gerek kalmıyor oyun gözlemciyi otomatik seçip yolluyor.

Ben bu şekilde olduğunu düşünüyorum.

pappi
15.Ekim.2011, 11:45
aynen o şekilde fotosuki. adı üzerinde gözlem havuzu,siz bir fotbolcuyu kimin izleyeceğini seçmiyorsunuz,direk gözlem havuzuna atıyorsunuz.bir kaç tane oyuncuyu gözlem havuzuna atıp oyuna devam ediyorsunuz bir süre sonra gözlemcileriniz size raporları sunuyor.

aslında aynı sistemi bir de transfer havuzu diye yapsalar,biz de istediğimiz bir kaç oyuncuyu o havuza atıp yönetimden bir tanesini transfer etmesini istesek güzel olurdu:)