PDA

View Full Version : FM 2012 İçin Takım Önerileriniz

serwan
18.Ekim.2011, 02:07
arkadaşlar ingiltere'nin alt liglerinden bir takım istiyorum 2012 için. en alt ligden olabilir. sadece taraftar potansiyeli yüksek bir şehrin takımı olursa iyi olur. bir de futbolcu potansiyeli de önemli. iyi futbolcuların çıktığı bir bölge olabilir. böyle bi takım bulmam mümkün mü? bir de alt liglerde yabancı sınırlaması nasıl ingiltere'de? fm 11'i kaldırdım bilgisayardan açıp bakamıyorum o yüzden. kurmaya da üşendim. hiç bu kadar alt ligde oynamadığım için bakma gereği bile duymamışım. bi el atın :)

asg23
18.Ekim.2011, 02:18
serwan aynen ben de senin gibi düşünüyorum.fmde hep düşük takımları alıp yükseltmek istemişimdir.ama en alt lig demissin o dediklerini en altta bulamazsın.taraftar potansiyeli flaan.anca league two.zaten league two baya bir zorlu ve premier league cıkman icin en azından 4 sene lazım ki o da ust uste sampiyon olman lazım o da zor.ordan tavsiye de bulunablirim sana...

serwan
18.Ekim.2011, 03:05
hangi ligden açarım bilmiyorum ama siz önerin aklınızda olanları.. bakarım mutlaka.. ya aslında istediğim keşfedilmek. en alt ligdeki takımı bi yerlere taşıyıp sıçrama yapmak. ama öyle 6 ayda 1 senede hemen bi üst ligden teklif geldiğinde gitmek gibi değil de yapacaklarımı yaptıktan sonra gitmek. "The Damned United" filmini izlediyseniz ne dediğimi anlarsınız :) izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririm.

Ketchaup
18.Ekim.2011, 05:02
trained at nation oyuncusu bol. dolayısıyla domestic club bias'ı da yüksek(%60 üstü fln) bi takım önerirseniz sevinirim.

omrcanjc
18.Ekim.2011, 10:50
almanya 2. 3. liglerinden gurbetcisi en bol olan takımlar varsa paylaşırsanız çok makbule geçer :)

asg23
18.Ekim.2011, 11:51
serwan benim ilk takımım portsmouth olacak.sonrasında ise NOTTS COUNTY league one da.bırak ingiltereyi dünyanın en eski takımı.

tearkan
19.Ekim.2011, 03:55
serwan benim ilk takımım portsmouth olacak.sonrasında ise NOTTS COUNTY league one da.bırak ingiltereyi dünyanın en eski takımı.

dünyanın en eski takımı, bildiğim kadarıyla, sheffield fc.

tavsiye olaraksa; geçen sezon ligden düşen bir zamanların tristanlı, makaay'lı deportivo'su olabilir.

şahsi favorimse 79 ve 80 yılı cl şampiyonu nottingham forest.

kalemci
19.Ekim.2011, 04:09
Notts County dünyanın ilk profesyonel futbol takımı Sehffield ise ilk futbol takımı :)

asg23
19.Ekim.2011, 19:17
beyler buna mı takıldınız?profesyoneli kastettim ben.adam takım önerisi soruyor buna mı takılıyorsunuz?konu o mu?

egelikartal_
22.Ekim.2011, 12:50
Arkadaşlar İngiltere Lig 2 yada Konferans ligi. Maddi yön zaten iyi bulamayız da, alt yapısı çok iyi, geçmişli bir takım lütfen. Klasik Beşiktaşla başladım ama deneme aşamasındayım. Asıl amacım aylarca İngiltere alt liginden bi takım alıp yükselmek.

Yardımlarınızı bekliyorum.

egelikartal_
31.Ekim.2011, 14:44
Bugüne kadar nasıl denemedim. Böyle zevkli bir kariyer olamaz.

Kesinlikle ve kesinlikle: Türkiye 21 yaş altı milli takımı

Bir kere gerçekçi. Yeni bir teknik direktörün böyle bir seviyeden başlaması daha olası. Yeni yetenekleri keşfetme çabası, 21 yaş altı şampiyonalar çok zevkli. %100 tavsiye ediyorum.

osman erbil
31.Ekim.2011, 15:04
Gaziantepspor.. çok iyi kadrosu var.. her bölge için

KanaKe
31.Ekim.2011, 18:15
Gaziantepspor.. çok iyi kadrosu var.. her bölge için

gercekten cok güclüler.. süper ligi ilk sene alabilirsiniz o derecede kaliteli bir kadroya sahipler..

ayrica biraz zorlanmak isteyenlere hannover'i önerebilirim ilk sene avrupa ligine katiliyorlar abdellaoue,schlaudraff,ya konan,zieler gibi kaliteli oyuncularida mevcut fakat kadrosu genel olarak bakildiginda vasat sayilir.

nannar
31.Ekim.2011, 18:18
Catanzaro'yu öneririm :D

ua_anil
31.Ekim.2011, 20:06
Deportivo La Coruna ile yeni kariyere başladım. Transfer bütçesi yok, maaş bütçesi 6 Milyon Euro ama güncel maaş 11 Milyon Euro. Loan Debt de var sanırım 110 Milyon da o idi. Epey kötü yani finansal açıdan :D Yönetim tekrar La Liga'ya çıkarmanızı istiyor. Hedefim 2003-2004'te Şamp Liginde yarı final oynayan bu takımı tekrar eski günlerine döndürmek :)

Önerme nedenlerimden bir diğeri ise takımın taraftarlarının "Türkler" lakabını kullanmaları ve maçlara Türk bayraklarıyla gelmeleri :)

http://4.bp.blogspot.com/-NyNOYcNLu8s/Tj2rURliszI/AAAAAAAAADw/XhblGlNU4qc/s1600/851980.jpg

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCpd921v7M83hWGLRNZvMK8FAhjm9jq xKtCfhmKGevzzw5TN7e

serwan
01.Kasım.2011, 19:03
arkadaşlar blue square bet premier'den bir takım önerebilir misiniz? altyapı ağı açısından sağlam bir bölgede bulunan, seyirci potansiyeli iyi bi şehrin takımı olabilirse güzel olur. darlington düşünüyorum ama kararsız kaldım

jesmatador
01.Kasım.2011, 19:11
Catanzaro'yu öneririm :D

Bu Oyun Bir Catanzaro'yu da kaldıramaz :D

Bence Leeds United'i Al İyi Takımdır Hoştur :) Bu Arada Leeds 'i doğru yazdım mı bilmiyorum :(

SacrificeGGTC
01.Kasım.2011, 19:19
Fransa Lig 2'de FC Metz var. Genç bir takım, taraftarı da iyi diye biliyorum. İstersen araştırma yap bi :)

sarianet
01.Kasım.2011, 19:35
Fenerbahçe yi öneririm hikayesi ve akışı güzel olur gündeme dair
monaco olabilir river playt olabilir düşenin yanında oluruz ya biz hep düşen takımları çıkarın işte:D
yada real madride gidin orayı türk futbolcularla doldurun:D

Gansoo
02.Kasım.2011, 22:50
Bende böyle zevk alabileceğim alt liglerden(İngiltere İtalya İspanya hariç) bir takım arıyorum. Bana yardımı dokunacak bir FM sever yok mu acep?

hally
03.Kasım.2011, 06:14
Nottingham Forest, bir sezonda iyi bir futbol ile premier lige çıkabilirsiniz. Takımda Boateng, Derbyshare,Reid, I.Miller gibi süpriz isimler mevcut. Beattie, Ergic,Lualua gibi isimlerle anlaşma yapıp seyri hoş bir futbol oyantabilirsiniz. Ayrıca takımın kombinelerinin tükenmesine bir hayli şaşırdım her maç full stad 14 000 kişiye oynuyorsunuz. Bütün biletlerin tükenmesi ikinci lig bir takım için çok heyecan verici olabiliyor ayrıca takımın itibarı da daha önce 2 defa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduğu için gayet iyi durumda. Altlardan bir takım alığ yıldız yapıcam diyenler N.Forest'i denesinler. Antrenörünüz de J.F.Hasselbaink..

burakurhan
03.Kasım.2011, 06:58
GNK Dinamo yani nam-i deger Dinamo Zagreb'i alabilirsiniz.

Sammir,Vrsaljko,Ibanez,Badelj,Rukavina gibi vasat ustu futbolculara sahip altyapidan iyi oyuncular cikarabilen bir takim. 2 tane de iyi kalecileri var.

Muthis bir kariyer surduruyorum su anda GNK Dinamo ile,cok zevk alacaginizdan eminim.

dragunov78
03.Kasım.2011, 17:09
Arkadaşlar İngiltere Lig 2 yada Konferans ligi. Maddi yön zaten iyi bulamayız da, alt yapısı çok iyi, geçmişli bir takım lütfen. Klasik Beşiktaşla başladım ama deneme aşamasındayım. Asıl amacım aylarca İngiltere alt liginden bi takım alıp yükselmek.

Yardımlarınızı bekliyorum.

blue square premierden Luton Town

Time Cris
03.Kasım.2011, 20:14
Çok fazla fantaziye gerek yok.Size tavsiyem;

İskenderun Demir Çelikspor.Namı diğer İDÇ.

serwan
03.Kasım.2011, 20:21
blue square premierden Luton Town

fleetwood ile başladım blue square premier'den. blue square iyiymiş ya. tavsiye ederim

Mischievious41
05.Kasım.2011, 20:24
Anji Makhackala

goosfraba
07.Kasım.2011, 05:13
hollanda'dan vitesse'yi alabilirsiniz.

adamlarda zaten wilfred var. ek olarak transfer bütçesi bir hollanda kulübüne göre çok çok iyi. 13 milyon pound. ben 22 milyon'a yükseltebilmiştim.

wilfred'in arkasını iyi ortasahalarla doldurursanız başarı yakalamanız muhtemel. tabi defansı da toparlamanız gerekecek biraz :)

COLMAN20
07.Kasım.2011, 16:42
Düzenli bir kariyere başlamak istiyorum bende takımlara bakınıyorum 1-2 gündür.

Aklımda BL'den Hertha BSC, Rusya'dan Anji, La Liga'dan Malaga gibi takımlar var şuanlık.

Night_Mare17
08.Kasım.2011, 00:56
Acil çok zevkli bir kariyere ihtiyacım var :) Bunun için takım önerirseniz iyi olur :)

Addolorato
08.Kasım.2011, 00:58
Sampdoria , Monaco ve West Ham hepsi mazisi olan takımlar ve küme düştüler. Yeniden diriltmek bu takımları zevkli olabilir.

Night_Mare17
08.Kasım.2011, 01:30
Sampdoria , Monaco ve West Ham hepsi mazisi olan takımlar ve küme düştüler. Yeniden diriltmek bu takımları zevkli olabilir.

Alt ligleri pek sevmem. Udinesse , Galatasaray gibi takımların seviyesi ve yukarısıyla oynarım genelde. Fakat takım da bulamıyorum o seviyelerde kendime ;)

serwan
08.Kasım.2011, 02:52
Acil çok zevkli bir kariyere ihtiyacım var :) Bunun için takım önerirseniz iyi olur :)

fleetwood town
ingiltere blue square premier

Night_Mare17
08.Kasım.2011, 02:52
Liverpool açtım arkadaşlar.

ozzymanborn
08.Kasım.2011, 15:55
Telekomspor "Süper Amatör Lig" Hem kendi stadları var. Hem de Cem Yanık o takımda başlıyor eğer add players to playable teams seçmezseniz çoğu oyuncusu gri olan bir lig için çok üstün bir golcü...

Siirtspor "3.Lig" Çoğu 1. lig takımından yüksek değerde bir kulüp

İzmirspor "BAL",

Aydınspor "SAL" (3. ligde de bir Aydınspor var ama o değil)

Oyunun en düşük değerli takımı 50K estimated value ile Cizrespor. "SAL"

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
08.Kasım.2011, 16:07
Queens Park Rangers.

KanaKe
08.Kasım.2011, 17:21
Queens Park Rangers.

4 gün önce basladim QPR kariyerine cidden cok zevkli kadrolari ingilterede orta siralari zorlayacak seviyede zevkli bir kariyer oluyor simdilik :)

alPFM
09.Kasım.2011, 18:40
Arkadaşlar 3 yıldır FM oynamama rağmen, taktikler, antremanlar, scoutlar vs. hakkında pek bilgim yok, kıtım o konuda. O yüzden zorlanıyorum biraz. Bana göre hangi takımla oynayabilirim, zevk alabilirim?

Not: Konu dışı olacak ancak, yukarıda bahsettiğim konularla ilgili bir rehber mevcut mu?

sarianet
09.Kasım.2011, 19:21
Arkadaşlar 3 yıldır FM oynamama rağmen, taktikler, antremanlar, scoutlar vs. hakkında pek bilgim yok, kıtım o konuda. O yüzden zorlanıyorum biraz. Bana göre hangi takımla oynayabilirim, zevk alabilirim?

Not: Konu dışı olacak ancak, yukarıda bahsettiğim konularla ilgili bir rehber mevcut mu?

forum ana sayfasında rehber çok ama hiçbişi bilmiyosan real madrid barcelona man city gibi kulüpleri al bi şekilde başarılı olursun :)

Zekirdek
09.Kasım.2011, 19:27
Kocaelispor'u aldım. Öneririm. Zevkli olacağını düşünüyorum. İlk sezon hedefiniz ligde kalmak. :) Efsane bir klübü yoktan var etmek zevkli olmalı.

edwardweo
09.Kasım.2011, 23:33
Guam U19 japonları yenmek için kasın.. :D

ktoid
10.Kasım.2011, 00:46
napoliyle başlayıp, cavani ve hamsik hariç bütün takımı satın. yerine gençleri doldurun sonra da yönetime şampiyon olacam ben yea deyin. 3. sezonumda takımın yaş ortalaması 21 :D

Walter Sakana
10.Kasım.2011, 19:09
Queens Park Rangers.

4 gün önce basladim QPR kariyerine cidden cok zevkli kadrolari ingilterede orta siralari zorlayacak seviyede zevkli bir kariyer oluyor simdilik :)

Katılıyorum.

Şu an devre arasına geldim ilk sezonda ve son derece keyifli bir kariyer oluyor, bu kadar saracağını düşünmemiştim.

Alternatif olarak West Ham United'ı önerebilirim. Championship'teler fakat kadroları Premier Ligdeki birçok takımdan daha güçlü.

Gansoo
10.Kasım.2011, 19:55
Valencia`yı öneririm bir kaç takviye ile iyi işler yapabilirsiniz.

batuhany7
10.Kasım.2011, 20:42
İspanya en alt liginde ''Jaen'' adlı takım.finansları iyi.

Giallorossi
14.Kasım.2011, 21:05
#9 (http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2130857&postcount=9) ........................

fernando1907
19.Kasım.2011, 10:12
Türkiye Ligi oynamayı sevenlere tek önerim İBB diyorum başka bişey demiyorum.İnanılmaz bir takım yapmışlar.Bazı oyuncuları 4 büyüklerde bile yok.Örneğin Doka oyunda gördüğüm en iyi kanat AML lerden biri.Ben geçen yıl Eden Hazard'dan bile bu kadar verim alamamıştım.Webo süper.Visca Çok iyi.Kamil Zayette Yobo'ya bin basar.Mahmut Tekdemir en iyi Türk defans belkide.Serdar Kesimal'den daha iyi.Holmen'i,Gökhan Süzen'i,Taner Yalçın'ı,Hasageçi,Tevfiki,Efe'si....Hiç bir özel antreman metotu uygulamadım.Zaten hiç uğraşmam öyle şeylerle.Back Room Advice'de oyunculara önerilen idmanları uygulatıyorum sadece.Transferde yapmadım.Üstelik 5-6 tane gereksiz adam sattım.Ve Ligde şu anda 27 maçta 51 puanla 2.sıradayım.Lider açık ara Fener 68 puanda.
Bazı oyuncularımın istatistikleride şu şekilde
Doka 28 maç 14 gol 12 asist 8 Mom
Webo 20 maç 15 gol 0 asist 3 Mom
Holmen 27 maç 7 gol 2 asist 0 Mom
Mahmut 26 Maç 5 gol 2 asist 4 Mom

Gelecek Sezon içinse şimdiden Free transfer olarak Serkan Kırıntılı,Serdar Aziz,İrfan Başaran,Uğur Uçar ve Semih Kaya ( 20k)ile anlaştım

nikootinn
19.Kasım.2011, 15:46
Arkadaslar alt liglerden yuksek transfer butceli bir takim ariyorum fakat soyle bir sorun var.önceki seride italya alt liglerinden pro patria'yi almistim.Oyuna basladigimda transfer butcesi 1 milyon$'di.Tum transferlerimi serbest oyunculardan yaptim(6-7 oyuncu),adamlara oyle uçuk maaslar da vermedim fakat gelgelelim sezon sonunda takimi sampiyon yaptigimda yönetim bana yeni sezon icin sadece 300bin$'lik bir transfer butcesi verdi.Ayni durum belcika en alt liginden yuksek transfer butceli bir takimla da kariyer yapip sampiyon oldugumda da basima gelmisti(takimin adini hatirlamiyorum fakat Selcuk Alageyik diye bir Türk oyunculari vardi)Bu sorunun neden kaynaklandigi konusunda hicbir fikrim yok cunku butçeyi kusursuz yonettigimden eminim.Kisacasi,cok para harcamis olmamama ve takimi sampiyon yapmama ragmen 2. sezonda karsima gülünç bir transfer bütçesiyle cikmayacak zengin bir alt lig takimi ariyorum.

mgokalparslan
19.Kasım.2011, 23:34
Türkiye Ligi oynamayı sevenlere tek önerim İBB diyorum başka bişey demiyorum.İnanılmaz bir takım yapmışlar.Bazı oyuncuları 4 büyüklerde bile yok.Örneğin Doka oyunda gördüğüm en iyi kanat AML lerden biri.Ben geçen yıl Eden Hazard'dan bile bu kadar verim alamamıştım.Webo süper.Visca Çok iyi.Kamil Zayette Yobo'ya bin basar.Mahmut Tekdemir en iyi Türk defans belkide.Serdar Kesimal'den daha iyi.Holmen'i,Gökhan Süzen'i,Taner Yalçın'ı,Hasageçi,Tevfiki,Efe'si....Hiç bir özel antreman metotu uygulamadım.Zaten hiç uğraşmam öyle şeylerle.Back Room Advice'de oyunculara önerilen idmanları uygulatıyorum sadece.Transferde yapmadım.Üstelik 5-6 tane gereksiz adam sattım.Ve Ligde şu anda 27 maçta 51 puanla 2.sıradayım.Lider açık ara Fener 68 puanda.
Bazı oyuncularımın istatistikleride şu şekilde
Doka 28 maç 14 gol 12 asist 8 Mom
Webo 20 maç 15 gol 0 asist 3 Mom
Holmen 27 maç 7 gol 2 asist 0 Mom
Mahmut 26 Maç 5 gol 2 asist 4 Mom

Gelecek Sezon içinse şimdiden Free transfer olarak Serkan Kırıntılı,Serdar Aziz,İrfan Başaran,Uğur Uçar ve Semih Kaya ( 20k)ile anlaştım

Zaten oyunda bilgisayar yönettiğinde bile İBB çok iyi sonuçlar alıyor, bende bir keresinde ilk sezonda şampiyon bile olmuştu. Genelde en kötü playoff a kalıyorlar.

Doka konusuna katılıyorum. Oyunda Türkiye ligini birçok kez açtım, Ermin Zec ile birlikte Türkiye'deki en iyi performans gösteren ve bunu istikrarlı şekilde yapan iki oyuncudan biri Doka.

Arkadaslar alt liglerden yuksek transfer butceli bir takim ariyorum fakat soyle bir sorun var.önceki seride italya alt liglerinden pro patria'yi almistim.Oyuna basladigimda transfer butcesi 1 milyon$'di.Tum transferlerimi serbest oyunculardan yaptim(6-7 oyuncu),adamlara oyle uçuk maaslar da vermedim fakat gelgelelim sezon sonunda takimi sampiyon yaptigimda yönetim bana yeni sezon icin sadece 300bin$'lik bir transfer butcesi verdi.Ayni durum belcika en alt liginden yuksek transfer butceli bir takimla da kariyer yapip sampiyon oldugumda da basima gelmisti(takimin adini hatirlamiyorum fakat Selcuk Alageyik diye bir Türk oyunculari vardi)Bu sorunun neden kaynaklandigi konusunda hicbir fikrim yok cunku butçeyi kusursuz yonettigimden eminim.Kisacasi,cok para harcamis olmamama ve takimi sampiyon yapmama ragmen 2. sezonda karsima gülünç bir transfer bütçesiyle cikmayacak zengin bir alt lig takimi ariyorum.

BElki aldığın oyuncuların wage yani maaşı çok fazla olduğu ve kulübün bütçesini geçtiği için kulüp otomatik olarak wage budget'ı artırmak için transfer budget'tan kesmiş olabilir.

nikootinn
20.Kasım.2011, 00:28
Zaten oyunda bilgisayar yönettiğinde bile İBB çok iyi sonuçlar alıyor, bende bir keresinde ilk sezonda şampiyon bile olmuştu. Genelde en kötü playoff a kalıyorlar.

Doka konusuna katılıyorum. Oyunda Türkiye ligini birçok kez açtım, Ermin Zec ile birlikte Türkiye'deki en iyi performans gösteren ve bunu istikrarlı şekilde yapan iki oyuncudan biri Doka.

BElki aldığın oyuncuların wage yani maaşı çok fazla olduğu ve kulübün bütçesini geçtiği için kulüp otomatik olarak wage budget'ı artırmak için transfer budget'tan kesmiş olabilir.

Yok reyis ona da baktım,dediği gibi kimseye fazla bütçe vermedim

sarianet
20.Kasım.2011, 00:37
Malaga takımını yöneten var mı nasıl

Homer J.S
20.Kasım.2011, 18:38
Borussia Dortmund bu senenin bomba takımı muhakkak denenmeli.

Marquinh0s
20.Kasım.2011, 20:47
1-2 haftadır kariyer yapmıyorum, böyle bir istek geldi :DHemen yeni bir kariyer yapıcam fakat takım bulamıyorum.Aradığım takım da özel bir şart yok fakat tek isteğim köklü,tarihli bir takım olacak yada sempatik bir takım olacak.Önerilerizi bekliyorum.Teşekkürler.

COLMAN20
21.Kasım.2011, 00:28
Malaga takımını yöneten var mı nasıl

Her an başlayabilirim. :)

ardaskoc
27.Kasım.2011, 23:57
Q.P.R. ile bir kariyere başladım. Harika gidiyor. 4 maçta toplam 19 gol attım 5 gol yedim, ki 4 hazırlık maçından en önemli galibiyetim Sheffield United'a karşı 6-0 lık olandı. :)
Gerçekten tavsiye ederim bu takımı, forvete alternatif bir oyuncu ve defansa 1 sağlam, 1 de alternatif adamla başarılı olabileceğinizi düşünüyorum.

Kaan Souza
29.Kasım.2011, 02:21
Valencia ve B.Monchengladbach arasında kaldım hiç oynayan var mı?

BHARISH
02.Aralık.2011, 19:40
Shakhtar yine 50 m dolar bütçeyle başlıyor.

COLMAN20
06.Aralık.2011, 18:03
La Liga'da Barca ve Real'i hangi takımla alt edebilirim?

Yada Bundesliga'dan bi önerisi olan var mı?

2 lig içinde tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

fotosuki
06.Aralık.2011, 23:00
Köln kariyerim oldukça zevkli oluyor, tavsiye ederim. İlk sene transfer bütçesi yok gibi. İlerde Podolski reyis takımı tek başına taşıyor.

nikootinn
06.Aralık.2011, 23:44
La Liga'da Barca ve Real'i hangi takımla alt edebilirim?

Yada Bundesliga'dan bi önerisi olan var mı?

2 lig içinde tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

Atletico madrid ile 4-5 sene içerisinde Real ve Barça'ya denk konuma gelebilirsin.Almanya'dan ise Dortmund'u önenirim genç,dinamik ve yüksek potansiyelli bir kadrosu var.İkinci ligden de önerim Adanademirspor,bulunduğu ligdeki diğer takımlara oranla yüksek reputasyonu ve iyi finans durumuyla üst lige çıkmakta zorlanmazsın

COLMAN20
07.Aralık.2011, 13:52
Köln kariyerim oldukça zevkli oluyor, tavsiye ederim. İlk sene transfer bütçesi yok gibi. İlerde Podolski reyis takımı tek başına taşıyor.
Köln tipinde Herha Bsc'i çalıştırdım 2 sene. İlk sene 0 transfer bütçesi vardı berbat bi finansal durum vardı yani, Kobi, Raffael gibi önemli yıldızları satarak yol bulmaya çalıştık. İlk sene düşmekten kurtaracağımı söyledim, ama beklenmedik performans ile 7. bitirdik ligi. 2. Sene Orta sıralarda bitireceğiz dedik, finansal durum nedeniyle böyle düşük hedefler seçiyoruz :) bu seferde 25. haftada 6.sıradayken 1 öaç yenildik görevimize son verdiler daha dapek küçük takım çalıştırmam yani kendini beğenmişlik yaptılar. :)

Atletico madrid ile 4-5 sene içerisinde Real ve Barça'ya denk konuma gelebilirsin.Almanya'dan ise Dortmund'u önenirim genç,dinamik ve yüksek potansiyelli bir kadrosu var.İkinci ligden de önerim Adanademirspor,bulunduğu ligdeki diğer takımlara oranla yüksek reputasyonu ve iyi finans durumuyla üst lige çıkmakta zorlanmazsın

Valla hocam Atletico ve Dortmund arasında çok kararsız kaldım. :)

Rules
07.Aralık.2011, 15:56
anji mahaçkala fm 12 tek ilerleye bildigim bir takım güzel kadro güzel bütçe güzel bir lig :)

COLMAN20
10.Aralık.2011, 15:50
Dortmund son şampiyon ama transfer bütçesi oldukça az.

COLMAN20
14.Aralık.2011, 17:28
Bundesliga'da Hoffenheim kariyerim vardı ama crash dumps hatası nedeniyle kariyer patladı valla yazık oldu oldukça iyi ilerliyordum.

Şimdi düşünüyorum tekrar mı başlasam diye. :)

Önerisi var mı bundesliga'dan bi takım?

Osmanli12
14.Aralık.2011, 22:26
Dortmund iyi gider

hasanerarslan
15.Aralık.2011, 16:18
Ben ukrayna liginden Metalist Kharkiv i yönetiyorum forvette Cristaldo diye bir herif var adam 50 gol ortlamasıyla oynuyor bende 3. sezonumu bitirdim.

Lig sıkıcı Shaktar haricinde bir takım sizi zorlayamıyor hatta şampiyonluk Metalist-Shaktar macından galip çıkan tarım tarafından kazanılıyor diyebilirim ama güzel seviyorum şampiyonlar liginde falan gayet güzel ilerleyebilirsiniz.

heavy86
15.Aralık.2011, 18:42
PSG

Gerçekten iyi kadrosu var , ilk iki sene şampiyon olamadım.
Takım gerçekten kötü gidiyordu , çünkü çok fazla oyuncu değişikliğine gitmiştim sezonda.

Ama çok zevkli bir kariyerim var. Şampiyon oldum 3.sezonumda.
Bu sene de harika , bütçem çok iyi , tribün ve antraman sahasını geliştiriyorum.
Başkanın bana güveni tam , para istesem cebinden çıkarıp verecek , o derece.

Cr1minaL
20.Aralık.2011, 03:10
arkadaşlar böyle orta avrupa ülkelerinin 2.lig veya orta sıra takımı diyebileceğimiz takımlarından arıyorum slovayka polonya tarzı ülkeler

barahir
20.Aralık.2011, 05:12
Polonyadan Lech Poznan..

COLMAN20
21.Aralık.2011, 20:15
İtalya'dan Napoli iyi takım.

Bundesliga'dan Hoffenheim ile oynuyorum şuan.

nefes
24.Aralık.2011, 13:15
şöyle oynaması zevkli, şl'ye katılabilen, ama kötü bi ligde olan takım önerebilir misiniz?

Cashmier
28.Aralık.2011, 18:49
şöyle oynaması zevkli, şl'ye katılabilen, ama kötü bi ligde olan takım önerebilir misiniz?

Kopenhag..

COLMAN20
29.Aralık.2011, 19:28
Var mı beyler takım önerisi olan ?

Hoffenheim ile 3 sene oynadım. 3. sene şampiyon olduk, baktım regenler falan çıkmaya başladı bıraktım. Napoli ile 2 sene oynadım onlarda da 2. sene şampiyon olduk aslında çok zevkli giderken istifa ettim neden bıraktım bende anlamadım. :)

Tekrar Napoli ile oynasam diye düşünmüyor değilim :)

Trabzonspor
29.Aralık.2011, 19:45
Sociedad ile oynamanı öneririm.

ebhem
30.Aralık.2011, 00:36
ben her zaman ingiltere'nin en alt liginden (south ya da north) sonuncu olması beklenen takımı seçiyorum, ve tüm takımlar çok güçsüz olduğu için, birkaç iyi oyuncu bularak üst lige çıkmayı başarıyorum. oyuncuların sözleşmesi bile yok :) sözleşme olmadan, para ödemeden oynatıyorsunuz. sonra yükseldikçe kadroyu güçlendiriyorsunuz, neredeyse her sene ya da iki senede bir üst lige çıkmayı başarıyorum. bu şekilde oynayınca oyun gerçekten zevkli oluyor. ve o kadar çok oyuncu arayıp buluyorsunuz ki, ingiltere'deki elemanlar bile benim kadar tanımıyorlardır oyuncuları :)

COLMAN20
30.Aralık.2011, 01:04
Sociedad ile oynamanı öneririm.

Barcelona ve Real Madrid gibi 2 rakibi varken bu lig'de cebelleşmenin zaman kaybı oldugunu düşünüyorum. :)

Bu takımlar'ın önüne geçilmiyor bi türlü.

Ama bilemiyorum kararsızım. Rusya'dan da oynayabilirim belki aklımda bir kaç tane takım var kararsızım.

Spartak Moskova

Sevilla

Napoli

Bu 3 takım var aklımda. Sadecew Napoli ile daha önce 2 sezon oynadığım için tekrar oynama ihtimalim düşük.

attirson
30.Aralık.2011, 01:12
2 veya 3. ligde olan ligine göre iyi bir bütçesi olan bir takım önerirmisiniz.Ülke farketmez.

COLMAN20
30.Aralık.2011, 14:46
Ben Wolfsburg olmayı düşünüyorum. Şampiyonluktan sonra kabus gibi bir 2 sezon geçirdiler hatta geçen sezon küme düşmekten zor kurtardılar. Transfer bütçesi olarak 21 milyon €'ya kadar çıkıyor yönetim. Önce kadroya bir göz gezdirdim satılacak 15 küsür topçu var, Lakic,Hitzlsperger,Hasebe gibi yani bütçe rahatlıkla 30, 35 milyon'u bulur.

Wolfe finansal olarak da çok zengin bir klüp her türlü desteği de verirler.

Partenopei
30.Aralık.2011, 15:37
Newcastle United'ı kesinlikle öneririm hem zor hem de eğlenceli bir kariyer yapabilirsiniz :)

Homer J.S
30.Aralık.2011, 16:41
Senenin en zevkli kariyerini şu an Bucaspor ile yapıyorum, tavsiyemdir.

Trabzonspor
30.Aralık.2011, 18:18
Barca-Real üstünlüğüne bir süre sonra son verebilirsin ama sabır şart ben bunu gösteremem dersen tabi bilemem.

hamzali28
30.Aralık.2011, 19:43
Hindistan'dan başladım, bir kupa kazandım( türkiye kupası gibi) sonra istifa ettim. Adanaspor ile anlaştım, Bank Asya şampiyonu olup ligten yüksellttim. Süper Lig'te ilk devre sonunda istifa edip Atletico Paranense ile anlaştım. En zevklisi Adanaspordu..

COLMAN20
30.Aralık.2011, 20:43
Rusya Ligi'de iyidir.

COLMAN20
31.Aralık.2011, 00:47
Rusya'da Spartak Moskova ile oynamak var kafamda ama şöyle bi durum var Moskova'ya yerli yani Rus oyuncu alamıyorsun.

Rubin, Zenit, Cska'nın yabancıları ne sana gelmeyi kabul ediyor nede klüpleri satıyor. Ezeli rekabet söz konusu anlayacağınız. Bu durum kötü. Geriye kalan yerli oyuncularda oldukça kalitesiz. Ama bu şart altında başarı ve Anzhi'nin önünde olursanız zevkli olur. Daha önce ki serilerde çok oynadım Spartak ile.

Bekq
31.Aralık.2011, 17:29
Yabancı sınırı olmayan, serbest oyuncuların bol bulunduğu orta halli bir takım var mı arkadaşlar? Ya da bu ligten bir takımla oyna diyebileceğiniz?

Homer J.S
31.Aralık.2011, 17:41
Yabancı sınırından emin değilim ama Dinamo Zagreb kariyeri tadından yenmez şu an bence denemelisin.

Bekq
31.Aralık.2011, 17:42
Yabancı sınırından emin değilim ama Dinamo Zagreb kariyeri tadından yenmez şu an bence denemelisin.
Altyapısı çok sağlam bu takımın. Dediğin gibi baya sarar fakat en fazla 2-3 seneye ŞL'de zirveye oynanabilir o takımla. Alt liglerden takım olursa daha zevkli olur diye düşünüyorum.

omersal
31.Aralık.2011, 21:32
Blackpool çok zevkli bir kariyer olur , ben ingiltere ve türkiye oynuyorum hep ve sıkıldım onlardan..küçük ligler de çok zevk vermiyo bana fazla..acaba yeni kariyerimi hangi takımla yapsam ki :/

NOT : Benim için bir takımdaki en önemli şey paradır.Çünkü takımı geliştirmenin en kolay yolu zengin olmaktır.

nikootinn
01.Ocak.2012, 07:30
Blackpool çok zevkli bir kariyer olur , ben ingiltere ve türkiye oynuyorum hep ve sıkıldım onlardan..küçük ligler de çok zevk vermiyo bana fazla..acaba yeni kariyerimi hangi takımla yapsam ki :/

NOT : Benim için bir takımdaki en önemli şey paradır.Çünkü takımı geliştirmenin en kolay yolu zengin olmaktır.

Marsilyayı öneririm.Az bir bütçeyle başlıyorsun fakat devre arasında yönetim onu 35-40 milyon dolara cikariyor.Sezonu şampiyon olu şampiyon bitirisen ardından 60 milyon dolarlık bütçeyle başlıyon

omersal
01.Ocak.2012, 11:45
Marsilyayı öneririm.Az bir bütçeyle başlıyorsun fakat devre arasında yönetim onu 35-40 milyon dolara cikariyor.Sezonu şampiyon olu şampiyon bitirisen ardından 60 milyon dolarlık bütçeyle başlıyon

Marsilya da çok güçlü yaa.Ben daha güçsüz takımları tercih ederim :) İngilterede çok var bu takımlardan ama ordan da sıkıldığım için şu an Wolfsburg ve Heerenveen arasında kaldım

Edit : Rennais süper takımmış onunla başlıyorum.Hem euro cup ta hem mali durumu iyi hem de altyapısı süper hem de büyük bir takım değil..kariyerimi rennais le açmamak için bir sebep aradım ama bulamadım :D

sarianet
01.Ocak.2012, 15:06
bana iki takım çok zevk veriyor fmde
bir kendi şehrimin takımı
iki kendi tuttuğum takım
diğer türlü kariyerlerden hiç zevk alamıyorum profesyonal değilim sanırım :)

Namzet
01.Ocak.2012, 20:56
Fransa Liginde Rennais var,0 bütçeyle başlıyor klüp borçsuz ve avrupa liginde keyifli bir takım.

COLMAN20
01.Ocak.2012, 21:22
Hollan'da ligine'de baktım ama takımların maaş bütçeleri çok düşük.

tosyalinl
03.Ocak.2012, 19:14
Rusya'da Spartak Moskova ile oynamak var kafamda ama şöyle bi durum var Moskova'ya yerli yani Rus oyuncu alamıyorsun.

Rubin, Zenit, Cska'nın yabancıları ne sana gelmeyi kabul ediyor nede klüpleri satıyor. Ezeli rekabet söz konusu anlayacağınız. Bu durum kötü. Geriye kalan yerli oyuncularda oldukça kalitesiz. Ama bu şart altında başarı ve Anzhi'nin önünde olursanız zevkli olur. Daha önce ki serilerde çok oynadım Spartak ile.
Rusya'da oyuncu problemi var evet. FM 12'ye baslayali tek kariyer oynuyorum, 2017'de Rusya'ya geldim. Rubin Kazan'a. Takimda oyunun basindan kalma birkaç tecrübeli oyuncu vardi, alt yapisida saglam bir kulüp(ama su an herseyi mükemmel seviyeye getirmeme ragmen eskisi gibi yetenekler çikmiyor altyapidan, 2/3 yilda bir oyuncu felan çikiyor).
Rus oyuncu transfer etmek nerdeyse imkansizdi, Bosman kuralinin Rusya'da geçersiz olmasindan dolayi bonservissiz oyuncu almakta çok zor, ama ben 2 önemli oyuncuyu, kontrati bitecekken durmadan överek(medyada) yeni kontrat imzalatmadim, ve kontrati bitince takima getirdim. Eger gözünüze giren kontrati kisa bir oyuncu varsa onu överek yeni kontrat imzalamasina engel olabilirsiniz.

Yabanci oyuncularim Rus vatandasi olunca biraz daha rahatladim, ilk sezonumda 3. oldum, ondan sonra 2025'e kadar sampiyon oldum. Lig'de tekel olunca Rus oyuncularda gelmeye basladi. 2023 yilinda biraz da sansla Sampiyonlar Ligini aldim(hem fikstür'den dolayi, hemde kalecim final ve çeyrek finalde kritik penaltilar kurtardi). Simdi nerdeyse tamami Rus'lardan olusan bir kadrom var. 5 Türk(2'si ilk 11'de), 1 Brezilyali, 1 Yunan, 1 Fransiz, birde kirada olan Rumen futbolcum var. Gerisi Rus. Rus milli takimina 10 futbolcu gönderiyorum. kariyere basladigimda söyleseler gülerdim :D
Takima yeni yönetim gelince dünyanin en zengin 7. kulübü olmustum. Simdi halen ilk 10'dayim. Transfer bütçem 100 milyon :D Gerçi pek kullanmiyorum.
Christian Ansaldi adina stad yaptilar, 37 bin kisilikti, simdi 54 bine çikardilar. Takimin efsaneleriden birisi oldum. Diger efsanede geçen sezon altin ayakkabi ödülünü alan Faruk Diyadin isimli Türk forvetim. Milli takiminda en önemli oyuncularindan biri.

Neyse, kendimi çok övdüm, ama Rusya'yi tavsiye ederim. Gerçi birkaç sezon sonra diger takimlarla formalite maç yapmaya basliyorsun, Avrupada basari için oynuyorsun. Ama Anzhi, CSKA, Zenit, Spartak gibi takimlarla ezeli bir rekabet var. Geçtigimiz sezonlarda çok kolay sampiyon olmustum ama bu sezon Lokomotiv, Spartak ve Zenit beni yakindan takip ediyorlar, biraz daha heyecanli olacak gibi(lig sonuncusuna yenildim en son).

Rusya'dan Rubin, Anzhi veya Terek'i tavsiye ederim, biraz da kan çekiyor tabii:p

COLMAN20
04.Ocak.2012, 00:28
Rusya'da oyuncu problemi var evet. FM 12'ye baslayali tek kariyer oynuyorum, 2017'de Rusya'ya geldim. Rubin Kazan'a. Takimda oyunun basindan kalma birkaç tecrübeli oyuncu vardi, alt yapisida saglam bir kulüp(ama su an herseyi mükemmel seviyeye getirmeme ragmen eskisi gibi yetenekler çikmiyor altyapidan, 2/3 yilda bir oyuncu felan çikiyor).
Rus oyuncu transfer etmek nerdeyse imkansizdi, Bosman kuralinin Rusya'da geçersiz olmasindan dolayi bonservissiz oyuncu almakta çok zor, ama ben 2 önemli oyuncuyu, kontrati bitecekken durmadan överek(medyada) yeni kontrat imzalatmadim, ve kontrati bitince takima getirdim. Eger gözünüze giren kontrati kisa bir oyuncu varsa onu överek yeni kontrat imzalamasina engel olabilirsiniz.

Yabanci oyuncularim Rus vatandasi olunca biraz daha rahatladim, ilk sezonumda 3. oldum, ondan sonra 2025'e kadar sampiyon oldum. Lig'de tekel olunca Rus oyuncularda gelmeye basladi. 2023 yilinda biraz da sansla Sampiyonlar Ligini aldim(hem fikstür'den dolayi, hemde kalecim final ve çeyrek finalde kritik penaltilar kurtardi). Simdi nerdeyse tamami Rus'lardan olusan bir kadrom var. 5 Türk(2'si ilk 11'de), 1 Brezilyali, 1 Yunan, 1 Fransiz, birde kirada olan Rumen futbolcum var. Gerisi Rus. Rus milli takimina 10 futbolcu gönderiyorum. kariyere basladigimda söyleseler gülerdim :D
Takima yeni yönetim gelince dünyanin en zengin 7. kulübü olmustum. Simdi halen ilk 10'dayim. Transfer bütçem 100 milyon :D Gerçi pek kullanmiyorum.
Christian Ansaldi adina stad yaptilar, 37 bin kisilikti, simdi 54 bine çikardilar. Takimin efsaneleriden birisi oldum. Diger efsanede geçen sezon altin ayakkabi ödülünü alan Faruk Diyadin isimli Türk forvetim. Milli takiminda en önemli oyuncularindan biri.

Neyse, kendimi çok övdüm, ama Rusya'yi tavsiye ederim. Gerçi birkaç sezon sonra diger takimlarla formalite maç yapmaya basliyorsun, Avrupada basari için oynuyorsun. Ama Anzhi, CSKA, Zenit, Spartak gibi takimlarla ezeli bir rekabet var. Geçtigimiz sezonlarda çok kolay sampiyon olmustum ama bu sezon Lokomotiv, Spartak ve Zenit beni yakindan takip ediyorlar, biraz daha heyecanli olacak gibi(lig sonuncusuna yenildim en son).

Rusya'dan Rubin, Anzhi veya Terek'i tavsiye ederim, biraz da kan çekiyor tabii:p

Oyuncu övme konusuna katılıyorum. O biraz işe yarayabiliyor. :)

Rusya'dan takım önerileriniz olmuş Teşekkür ederim ama ben sıkı bir Spartak Taraftarıyım şimdi başka bir takım olup Spartak'a karşı mücadele de edersem garip duygular hissederim :)))

egelikartal_
04.Ocak.2012, 15:30
Arkadaşlar İngiltere Lig 2'den potansiyelli bir takım önerir misiniz?

COLMAN20
06.Ocak.2012, 02:01
Normal'de Rusya Liginden çok zevk alırım ama bu kariyerim den pek keyif almıyorum. Takımdan bazı oyuncuları satarak iyi para yaptım ve karşılığında taksitlerle Bender, Dante'yi falan aldım Spartak'a. Taş gibi takım var ama pek keyif alamıyorum.

Aklımız 5 sene Hertha, 3 sene Hoffenheim ile mücadele ettiğimiz Bundesliga'da olsa gerek. :)

KaPaLı
06.Ocak.2012, 02:07
İstanbul Büyükşehir Belediyespor. Takım ilk senesinde zayıf ama alacağınız 2-3 oyuncuyla şampiyonluğun adayı olabilirsiniz. Defansta Kamil Zayatte ortasahada Holmen, Doka, Visca gibi adamlar var. İleride Webo benim taktiğime uymamıştı Feczesin almıştım. Müthiş performans gösterdi ilk yılımda şampiyon yaptı. 3. sezonda 2 lig şampiyonluğu 1 Türkiye kupası 1 UEFA 1 Super kupa yaptım. Oyuncu araştırmayı sevenler için ideal kulup.

COLMAN20
09.Ocak.2012, 16:39
2 Sene Spartak Moskova, 1,5 sene Napoli, 1,5 sene Hertha Berlin, 3 Sene Hoffenheim ile oynadım.

Yeni takım arıyorum 2-3 gündür ama pek ısındığım takım olmadı. İngiltere Ligi hariç öneri alabilirim.

Aslında kafamda La Liga var ama Barcelona ve Real'in olduğu bir Lig tat vermez. :)

wolffather
09.Ocak.2012, 17:55
2 Sene Spartak Moskova, 1,5 sene Napoli, 1,5 sene Hertha Berlin, 3 Sene Hoffenheim ile oynadım.

Yeni takım arıyorum 2-3 gündür ama pek ısındığım takım olmadı. İngiltere Ligi hariç öneri alabilirim.

Aslında kafamda La Liga var ama Barcelona ve Real'in olduğu bir Lig tat vermez. :)

Portekiz ;;)

alpi1925
09.Ocak.2012, 23:23
buyrun kardeşim göztepeye cm 01-02 den beri ilk aldığım kulüp taraftarlık açısından tabi :) ama taraftarsa 2 katı tesisse -2 katı onu boşverin geliştirirsiniz finanssa hayır o da fazla yok zevkse en iyisinden :)

COLMAN20
10.Ocak.2012, 01:52
Portekiz ;;)

Portekiz Ligini sevmiyorum hocam pek çekişmeli bir Lig olarak gelmiyor bana enteresan yani Brezilya ligi gibi sanki. :)

Büyük ihtimalle artık memlekete döneceğim gibi. :)

COLMAN20
11.Ocak.2012, 22:59
Portekiz ;;)

Portekiz Ligini sevmiyorum hocam pek çekişmeli bir Lig olarak gelmiyor bana enteresan yani Brezilya ligi gibi sanki. :)

Büyük ihtimalle artık memlekete döneceğim gibi. :)

Dayanamadım birde Porto ile'de oynadım 2.Benfica ile aramda 18 Puan fark ile Şampiyon oldum. Lig'de Benfica ve Sporting Lizbon'u yendin mi kesin şampiyonsun gelene 5 attım, gidene 5. CL'de yarı finalde R.Madrid'e eledndim.

2.Sezon öncesi 20 Milyon € bütçe verdiler. Devam etsem mi etmesem mi bilmiyorum. :)

wolffather
11.Ocak.2012, 23:08
Dayanamadım birde Porto ile'de oynadım 2.Benfica ile aramda 18 Puan fark ile Şampiyon oldum. Lig'de Benfica ve Sporting Lizbon'u yendin mi kesin şampiyonsun gelene 5 attım, gidene 5. CL'de yarı finalde R.Madrid'e eledndim.

2.Sezon öncesi 20 Milyon € bütçe verdiler. Devam etsem mi etmesem mi bilmiyorum. :)

Arkadaşım o her lig de öyle ingiltere ligi hariç :icon_biggrin: Hem de Braga da var onu da unutma. Benim sana tavsiye etmemin sebebi Portekizde ki takımların alt yapıları iyi oluyor 1. lig de kötü bir takım al ve onu geliştirerek ilerle :icon_wink: Aşt yapılarına önem ver ondan sonra göreceksin çok iyi oyuncular çıkacak

ozgenoc
11.Ocak.2012, 23:51
Malaga'yı deneyin. Arkanızda petrol zengini araplar var. Lig seviyesi 4.5 yıldız sırf bu yüzden çok iyi oyuncuları getirebilirsiniz. En büyük başarıları 7. olmak. İlk maç Sevilla ile 3-3 berabere kaldık. Bir haftadır omuzlarda geziyorum :) Öyle bir enteresan takım. Ayrıca zamanın yıldızlarıyla yeniden birlikte olmak güzel. Baptista, Nisterlooy, Joaquin, Maresca. Nostalji, mücadele, para, hırs, aşk, uzun soluklu bir kariyer. Film gibi :)

COLMAN20
12.Ocak.2012, 00:42
Arkadaşım o her lig de öyle ingiltere ligi hariç :icon_biggrin: Hem de Braga da var onu da unutma. Benim sana tavsiye etmemin sebebi Portekizde ki takımların alt yapıları iyi oluyor 1. lig de kötü bir takım al ve onu geliştirerek ilerle :icon_wink: Aşt yapılarına önem ver ondan sonra göreceksin çok iyi oyuncular çıkacak
Her lig demeyelim mesela Almanya öyle değil. :) Ama dediğin doğru Alt yapılar çok iyi. Aslında Portekiz'de Sporting Lizbon ile oynanılabilir, Benfica ve Porto'ya karşı koymak adına. :)

Malaga'yı deneyin. Arkanızda petrol zengini araplar var. Lig seviyesi 4.5 yıldız sırf bu yüzden çok iyi oyuncuları getirebilirsiniz. En büyük başarıları 7. olmak. İlk maç Sevilla ile 3-3 berabere kaldık. Bir haftadır omuzlarda geziyorum :) Öyle bir enteresan takım. Ayrıca zamanın yıldızlarıyla yeniden birlikte olmak güzel. Baptista, Nisterlooy, Joaquin, Maresca. Nostalji, mücadele, para, hırs, aşk, uzun soluklu bir kariyer. Film gibi :)

Hocam o Lig'de Barcelona ve Real Madrid gerçeği var istersen arkadanda en kral Zengin olsun. Bu takımlara bi yolu bulunup karşı koyulmuyor.:)

spanya Ligini'de zevksizleştiriyor bu durum kendime adıma.

ozgenoc
12.Ocak.2012, 01:04
Her lig demeyelim mesela Almanya öyle değil. :) Ama dediğin doğru Alt yapılar çok iyi. Aslında Portekiz'de Sporting Lizbon ile oynanılabilir, Benfica ve Porto'ya karşı koymak adına. :)

Hocam o Lig'de Barcelona ve Real Madrid gerçeği var istersen arkadanda en kral Zengin olsun. Bu takımlara bi yolu bulunup karşı koyulmuyor.:)

Barça ile Reali birbirine kırdıracaksın :) Zaten olayın güzelliği orada şampiyonluk için en az 3 yıl gerekli. O süreçte messi-ronaldo ayarında oyuncular bulamasan da ortalama olarak real ve barçadan daha potansiyelli olabilirsin. Ayrıca iki takımın oyun mantalitelerini çözmeye çalışmak ona göre önlemler almak beni etkliyor. Sürekli bir kovalamaca olması her puanı altın değerinde yapıyor. Yoğun stres severler için, gerçi kim oyunda stres arar orası da enteresan, güzel bir tercih olabilir.

COLMAN20
12.Ocak.2012, 01:15
Barça ile Reali birbirine kırdıracaksın :) Zaten olayın güzelliği orada şampiyonluk için en az 3 yıl gerekli. O süreçte messi-ronaldo ayarında oyuncular bulamasan da ortalama olarak real ve barçadan daha potansiyelli olabilirsin. Ayrıca iki takımın oyun mantalitelerini çözmeye çalışmak ona göre önlemler almak beni etkliyor. Sürekli bir kovalamaca olması her puanı altın değerinde yapıyor. Yoğun stres severler için, gerçi kim oyunda stres arar orası da enteresan, güzel bir tercih olabilir.

Bu dediklerin dahilinde Malaga düşünülebilir işte. :)

Aynı duruma Hoffenheim ile girmiştim Almanya'da.

1. Sezon ; 3

2. Sezon ;2

Ve 3. Sezon'da Şampiyon olmuştum.

wolffather
12.Ocak.2012, 02:05

Aa bak mesela ben FM 2007 oynarken İspanya liginde Getafe yi almıştım en kötü takım diye... 10-15 sene sonra ligin en iyi takımı artı 1 Milyar Euroluk bütçeye sahip olmuştum ;;)

Sende bilirsin ama sana tavsiyem artık büyük takımlar ile oynayıp oyunu harmanladıysan küçük takımlar ile onları geçmeye çalış.;;) daha çok zevk alırsın

Goofy
12.Ocak.2012, 03:04
Seri B ' den Livorno deneyen oldumu acaba hiç?

ozgenoc
12.Ocak.2012, 04:46
Livorno güzel takım. Misyonu var. Kadrosu da ligden çıkmaya yetecek seviyede.

COLMAN20
12.Ocak.2012, 12:43
Şimdi baktım Sporting Lizbon 10 yıldır Şampiyon olamıyor Portekiz'de.

Kadroları da çok kötü değil, bir kaç takviye ile çok iyi hale gelebilirler. 425k Maaş bütçesi, 4 Milyon € Transfer bütçeleri var, Altyapı'da sağlam.

1 Sezon Porto ile Portekiz'de oynadığım için kararsızım şuan başlayıp başlamamakta. :)

MeliksahAydogan
16.Ocak.2012, 00:35
Türkiye'den zevk verecek takım istiyorum ...

sarianet
16.Ocak.2012, 00:38
kendi şehrinin yada semtinin takımını alabilirsin alt ligler editörünü indirip :)

MeliksahAydogan
16.Ocak.2012, 00:47
kendi şehrinin yada semtinin takımını alabilirsin alt ligler editörünü indirip :)

O kadar düşük seviyeli takımları başarıya ulaştırabileceğimi sanmıyorum ...

Güzel bir Ankaragücü kariyerim vardı dikkatsizliğim yüzünden gitti ... Sezon başında kilit oyunculardan birçoğunun sözleşmesinin bittiğini fark edemedim.Devre arası geldi takım çok başarılıydı ... Oyuncular kaçtı benimde kafam attı kapattım kariyeri biten kariyerlerden bakabilirsin.

Acaba bir Ankaragücü kariyeri daha mı yapsam çok zevkli oluyor birde Angaralı olunca tabi ...

Ne diyosun bi kez daha deneyim mi ? Yoksa takım önerecek misin?

sarianet
16.Ocak.2012, 00:51
bu seride çok free ve kaliteli oyunu var kesinlikle dene
ben bu oyunları duygularımla oynarım yani ya tuttuğum takımla ya da şehrimin takımıyla oynarım en az 10 sezon oynarım tavsiye ederim ankaragücünü free elemanlara dikkat edersen bütçeyide baya düzeltebilirsin

MeliksahAydogan
16.Ocak.2012, 01:00
bu seride çok free ve kaliteli oyunu var kesinlikle dene
ben bu oyunları duygularımla oynarım yani ya tuttuğum takımla ya da şehrimin takımıyla oynarım en az 10 sezon oynarım tavsiye ederim ankaragücünü free elemanlara dikkat edersen bütçeyide baya düzeltebilirsin

Bir Ankaragücü kariyeri daha geliyorrr herşey çok farklı olacak ...

Corpus
17.Ocak.2012, 22:38
İngiltere alt liglerinden bir takım geliştirmek istiyorum. Taraftar grubu iyi olsun renkleri amblemi ... Takım kendini bana bağlasın istiyorum :)

barahir
22.Ocak.2012, 16:48
Stadı küçük ama başarı potansiyeli büyük bi takım arıyorum..

merhaba917
22.Ocak.2012, 19:27
İtalya Serie B'de Sampdoria'da iyi kesin çıkarsınız zaten ilk yıl çıkınca takviyelerle sonraki sezon Avrupa'ya gidersiniz

Artul
23.Ocak.2012, 15:02
Takım önerisi yapmak kolayda, hangi taktikle oynayacağı önemli insanın. Her insanın sevdiği sistem, keyif aldığı oyun stili farklıdır. Biraz buna dikkat ederek takım seçmek lazım. Örneğin; Barcelonayı seçip kanat oyuncularına çizgiden orta yaptırarak oyun oynatmak çok saçma olur yani. :)

Önce oyun sisteminizi düzenleyin bence, sonra o sisteme uygun oyuncuları olan takımı yönetin. Yoksa takım seçip sevmediğiniz taktikle oynamak çok canınızı sıkıyor. Mesela ben hiç kanatlardan orta açan kanat oyuncusu kullanmam, ha kullanınca çok kolay maç kazanılıyor, Galatasarayla 3 sene sonunda ŞL'yi kaldırıyorsun finalde fark atarak. Ama önemli olan kendi sevdiğin taktikle bunu başarabilmen. Oyundan zevk almamı sağlayan şey bu benim.

HeracLes
25.Ocak.2012, 02:19
Beyler ben Beşiktaş ile Türkiye'yi aynı anda yönetmek istiyorum ancak oyuna başlarken aynı anda başlamak istiyorum. Böyle bir şey de bildiğim kadarıyla mümkün değil. Şimdi Türkiye'yi seçsem oyunda sezon başındaki yetenekleri kaçıracağım Beşiktaş için, Beşiktaş'la başlasam Hiddink bırakmıyor. Ben ne yapayım ? :D

COLMAN20
26.Ocak.2012, 03:21
Hile'den başka yapacağın birşey yok.

Bjk'nin başına geçtin mi 2. bir kullanıcı'dan milli takımı seçip ardından istifa edeceksin. Bjk'de ki kullanıcından da Milli takımda görev almak için istekte buluncaksın sürekli böyle böyle kabul edilene kadar. :)

malpince
29.Ocak.2012, 00:11
bana bir takım önerin. böyle ekonomi çok iyi olmasın, kötü olmasın. alt yapısını kullanmaya ihtiyacım olsun. hemen şampiyonluğa oynamayım eğer 1.ligdeyse. 2. ligdeyse de kolay kolay şampiyon olamayım ama ligin favorilerinden olayım. çok kolay büyük transfer yapmayım, yani itibarı fazla olmasın. yabancı sınırı kafamı bozmasın. avrupada başarı en erken 3-4-5 yıl içinde gelsin. zevkli dişe diş bir kariyer olsun yani acil önerilenizi bekliyorum beyler saat 22.20-22.25-22.30 civarına kadar

berkay123456
29.Ocak.2012, 11:50
Geç oldu ama Livorno'yu öneririm.

bySperman
29.Ocak.2012, 12:35
Elbette BLYTH SPARTANS.

Artul
29.Ocak.2012, 14:12
bana bir takım önerin. böyle ekonomi çok iyi olmasın, kötü olmasın. alt yapısını kullanmaya ihtiyacım olsun. hemen şampiyonluğa oynamayım eğer 1.ligdeyse. 2. ligdeyse de kolay kolay şampiyon olamayım ama ligin favorilerinden olayım. çok kolay büyük transfer yapmayım, yani itibarı fazla olmasın. yabancı sınırı kafamı bozmasın. avrupada başarı en erken 3-4-5 yıl içinde gelsin. zevkli dişe diş bir kariyer olsun yani acil önerilenizi bekliyorum beyler saat 22.20-22.25-22.30 civarına kadar

La Liga'dan Levante..

malpince
29.Ocak.2012, 17:58
bristol city'yi aldım. transfer dönemi serbestle iyi geçti hayırlısı

nannar
29.Ocak.2012, 18:07
Birkirkara F.C. from B.O.V. Premier League (Malta) :p

Homer J.S
29.Ocak.2012, 18:19
Tabi ki Ajax, serinin en zevkli kariyerini geçiriyorum şu an.

anayol
29.Ocak.2012, 21:10
FC Sochaux-Montbéliard

Gannicus
29.Ocak.2012, 22:42
FK Sarajevo efsane yazmak için birebir

Alicanfmfan
31.Ocak.2012, 04:21
Lazio diyorum , yakında başlayacağım :)

MeliksahAydogan
02.Şubat.2012, 02:08
Bana alt liglerden Ankara takımı önerirseniz sevinirim birazda takım hakkında bilgi verirseniz iyi olur.

narakan1969
02.Şubat.2012, 13:52
Bana alt liglerden Ankara takımı önerirseniz sevinirim birazda takım hakkında bilgi verirseniz iyi olur.

E dolu Ankara takımı Bugsas, Şeker vs falan. :D

Bence al Cebecispor'u amatörden taşı 19 Mayıs stadına onlarıda :)

MeliksahAydogan
02.Şubat.2012, 14:01
E dolu Ankara takımı Bugsas, Şeker vs falan. :D

Bence al Cebecispor'u amatörden taşı 19 Mayıs stadına onlarıda :)

Olabilir de benim 2 sezon içinde süperligde olmam gerek kendime güveniyorum ilk sezonda 1.lik falan kazanırım.Sportoto 2.Lig beyaz'dan Bugsaş'ı düşünüyorum.Takım kadrosu falan nasıl acaba ?

EndoplazmiK RetikuluM
02.Şubat.2012, 14:42
Ligde şampiyonluğu 2-3 sezonda tekele bağlamayacağım, avrupa kupalarında gruplara kalmak bile zor olan bir lig seviyesinden takım arıyorum.

vego
02.Şubat.2012, 15:00
Macaristan Honved.

EndoplazmiK RetikuluM
02.Şubat.2012, 15:07
Daha batıdan olsa güzel olur :)

vego
02.Şubat.2012, 15:12
Norveç Rosenborg dışında herhangi bir takım.
Malta Hasan Hüseyin Çoşkun Sıtayla :D
İskoçya Hearts

EndoplazmiK RetikuluM
02.Şubat.2012, 15:17
Macaristan > Honved , Ferencvaros
Bosna > Siroki Brijeg , Sarajevo
Norveç > Aalesund

Bunlardan biriyle başlayacam gibi ama öneriniz varsa beklerim daha :)

COLMAN20
02.Şubat.2012, 15:29
La Liga'dan Barcelona Rela Madrid devrine son vermeye çalışacaksın aslında ne kadar zor olsada. :)

Bu seride en uzun kariyerim Hoffenheim ile oldu. 3 sezon oynadım ve 3. sene şampiyon yapıp bıraktım takımı. İtalya'da Napoli , Rusya'da Spartak Moskova ile oynadım şampiyon yapıp bıraktım.

Bu aralar yine takım arıyorum. Hollanda ligi düşünülebilir aslında ama takımlar Finansal açıdan çok kötü.

Ama Spartak Moskova'yı çok sevdiğim için tekrar oynayabilirim. Son kariyerim 2. sezon parayı gördük cıvıttık biraz baya gereksiz transferler yaptık.

lyncher
02.Şubat.2012, 15:54
Notts County FC, İngiltere (http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ngiltere)'nin Nottingham (http://tr.wikipedia.org/wiki/Nottingham) şehrinin takımı olan ve şu an futbol yaşamını devam ettiren kulüpler arasında dünyanın en eski profesyonel futbol kulübüdür. Notts County 1862 yılında kurulmuştur.
Maçlarını 20.000 kisilik Meadow Lane Stadyumu'nda oynar. Magpies (Saksağanlar) lakaplı Notts County, futbolun gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur.
Notts County, İngiltere'nin Nottingham şehrindeki iki profesyonel takımdan biridir. Diğeri dünyaca ünlü Nottingham Forest (http://tr.wikipedia.org/wiki/Nottingham_Forest)'tir. İki takım da 2006-2007 sezonunda İngiltere'nin 4. düzey ligi olan League Two'da oynayacaklar.
Notts County'nin tarihindeki en büyük başarısı 31 Mart 1894'te FA Cup (http://tr.wikipedia.org/wiki/FA_Cup)'ı kazanmasıdır. Bu, kulübün tarihindeki ilk ve tek büyük başarısıdır. Takım, FA Cup finalinde Bolton Wanderers (http://tr.wikipedia.org/wiki/Bolton_Wanderers)'ı 4-1 ile geçti.

Ayrıca Juventus takımına renklerini veren kulüptürki Juventus kuruldugunda o kulüp icin forma aranmaktaydı ve Notts County taraftarı birisi Juventusa Notts County forması yolladı o gun bugundur Juventus siyah beyaz forma giyer.

Taraftarların en buyuk hayalide Nottingham Forestla aynı ligte oynayarak onları yenmektir ki iki kulüpte birbirine aşırı derecede düşmandır.

Kesinlikle herkeze önerebileceğim bir kariyerdir cunku benim secip oynadıgım tek takımdır sanırım bende Notts County'nin fanatik bir taraftarıyım:)

kalemci
02.Şubat.2012, 15:59
Endop Ukranya'dan Karparty veya Dnipro'yu al derim.

EndoplazmiK RetikuluM
02.Şubat.2012, 16:07
Ahmet abi onlar biraz güçlü kalıyo benim istediğim seviyeye göre :) Aalesund ile başladım.

Gannicus
02.Şubat.2012, 16:25
Bosna'yı alırsan başta Huseinovic'i al.Özellikle Sırp takımlarından oyuncu kiralayabilirsin.Siroki ve Sarajevo oradaki favori takımlarım Zeleznik ile ligi domine etmek çok kolay.

BaFraLı
02.Şubat.2012, 17:43
Konyaspor'u önerebilirim.

Takımda sadece 12 tane futbolcunuz var. Alt yapıdaki oyuncularınızı A takıma çıkartıp ve free transferden alabileceğiniz adamlarla kadro kurup savaşmak çok zevkli :).

Şuan Konyaspor ile oynuyorum çok zevkli geçiyor. Alvaro Meija, Marcin Robak, Badou Kere, Pawelek gibi kilit oyuncular var.

semih99999
02.Şubat.2012, 22:40
beyler bi yardım edin :D söyle alt liglerde finansı iyi bir takım önerebilecek :D varmı ?

Deus Dominus
03.Şubat.2012, 01:23
Siirt Jetpa? Jet Fadıl :D

Gannicus
03.Şubat.2012, 18:15
beyler bi yardım edin :D söyle alt liglerde finansı iyi bir takım önerebilecek :D varmı ?

eklenti yüklersen bir futbol akademisi vardı fransada onu al geleceğin wonderkidleri altyapından gelsni :)

BaGa TaRKaN
03.Şubat.2012, 18:33
Ahmet abi onlar biraz güçlü kalıyo benim istediğim seviyeye göre :) Aalesund ile başladım.

Mardinspor'la Başla da Zorluk Neymiş Gör FM'i ;)

MeliksahAydogan
03.Şubat.2012, 18:52

Jet Fadıl ya bencede güzel bir öneri :D

semih99999
04.Şubat.2012, 03:26
aklıma :D soktun hocam 2 milyon transfer bütçesi verdi Jet Fadıl :D
http://img51.imageshack.us/img51/7968/josemournhonewsinbox.png (http://img51.imageshack.us/i/josemournhonewsinbox.png/)

Mamadou
04.Şubat.2012, 03:32
Liverpool..

COLMAN20
05.Şubat.2012, 00:06
Rusya Ligini öneriyorum. :)

Playoff ile birlikte toplam 44 maçlık koca bir sezon. Ezeli 6 rakip (Lokomotiv Moskova , Dinamo Moskova , Spartak Moskova , Rubin Kazan , Zenit , Cska Moskova) ve bu 6 takımı geride bırakmayı hedefleyen Anji ile birlikte 7 takım kafaya oynuyor. Toplam 16 takım var ligde.

Giallorossi
17.Şubat.2012, 23:41
http://i.imgur.com/N0cPF.jpg

Efes Pilsen
BAL'daki bir takımın isim, renk ve formalarını değiştirdim. :) Baskette olduğu gibi futbolda da ligi domine edeceğiz. :D Bu takımın da bir futbol şubesi olmalı artık di mi?

serkan1520
19.Şubat.2012, 02:14
Arkadaşlar istanbul belediyeyi alın ilk sezon hiç transfer yapmadan şampiyonluğa oynarsınız webo ve doka uçuruyor takımı müthiş zevkli bir kariyer geçiriyorum herkese öneririm

Deus Dominus
19.Şubat.2012, 07:00
Arkadaşlar istanbul belediyeyi alın ilk sezon hiç transfer yapmadan şampiyonluğa oynarsınız webo ve doka uçuruyor takımı müthiş zevkli bir kariyer geçiriyorum herkese öneririm

Kesinlikle katılıyorum, ben bu kadar iyi sezon geçirdiğimi hatırlamıyorum oyunda 19'u lig 3'ü Türkiye Kupası toplam 22 maçta 20 galibiyet, 2 beraberlik... Doka asist, Webo gol krallığını şimdiden garantiledi gibi :) Denemeden geçmeyin İBB'yi.

Hkan
19.Şubat.2012, 12:14
Liverpool her türlü akıyor.

Eğer büyük takımlardan sıkılanlar varsa Hollanda ligi, İskoçya ve Belçika liglerini tavsiye ederim.

egelikartal_
27.Şubat.2012, 14:38
Sırbistan Ligi - Red Star.

Sözde Partizan net favori, fakat daha ligin ortasında 2. sıradaki Vojvodina'ya 12, 4. sıradaki Partizan'a 19 puan fark attık. Kadro hem alternatifli hem potansiyelli. Media Prediction'ın 2 olması daha da iyi, şampiyonluk daha güzel bir etki bırakcak. Balkan ülkelerini düşünüyordum da Sırbistan baya zevkliymiş. Ek olarak yönetim UEFA'da gruplara kal kafi diyordu, gruptan lider çıktım fakat palermo'ya son dakika golüyle elendim. Kesinlikle tavsiye ederim.

Fietra 10
06.Mart.2012, 23:41
Aklımda Boavista var..Portekiz 3.Ligindeler maddi problemlerde var klüpte..Bir zamanlar Şampiyonlar Liginde Siyah-Beyaz damalı formasıyla mücadele eden takımı eski günlerine döndürmek zevkli olacak.Stadları da çok iyi kutu gibi derler ya aynen öyle..

LaigLeNoiR
07.Mart.2012, 00:10
Bahsettiğin kutu baya bir iyiymiş yalnız :)

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/portugal/porto_bessa1.jpg

KaPaLı
07.Mart.2012, 01:48
Genoa'nın stadıda aynen böyle. Hatta sahaya tribünler dik durumda.

darkkobal123
07.Mart.2012, 16:12
Beyler şöyle Türkiye Kupası gibi bir kupa kazanıp Avrupa'ya gidecek düşük bir takım arıyorum. Var mı önerileriniz ?

Bekq
07.Mart.2012, 16:48
İngiltere at liglerinde Swindon gerçekten çok iyi. Oyuncuları kaliteli ve maddi anlamda sıkıntıları yok. Keza Bristol Rovers'ta öyle. 4. Ligte başlıyorsunuz ama transfer yapmadan çıkmanız garanti.

Gannicus
19.Mart.2012, 00:32
Boş kalmış buralar şimdi aklıma geldi de Novi Pazar'ı kimse yazmamıştı galiba :)

semih99999
19.Mart.2012, 02:03
Boş kalmış buralar şimdi aklıma geldi de Novi Pazar'ı kimse yazmamıştı galiba :)

evet hocam iyi hatırlattın aklımda var öyle bir kariyer :D

attirson
22.Mart.2012, 22:03
Arkadaşlar İngiltere dip liglerinden yada İskandinavya'da kendi liginde iyi ama ECC'de gelen gecenin yendigi bir takım önerisi var mı ?

HeracLes
22.Mart.2012, 22:36
Arkadaşlar İngiltere dip liglerinden yada İskandinavya'da kendi liginde iyi ama ECC'de gelen gecenin yendigi bir takım önerisi var mı ?

Malmö, Kobenhavn olabilir.

egelikartal_
23.Mart.2012, 15:41
Ukrayna ligini çok istesem de, kışın oynanıyo diye pek seçmezdim. fakat maçkolikte lig duruma bakarken farkettim ki ukrayna ligi temmuzda başlamış. yani avrupa ligleriyle birlikte. buna yeni mi geçildi? Fm'de de bu versiyonda böyle mi?

Son olarak tabi ki takım önerisi. Shaktar'ı istemem, media prediction 1dir onların. dnipro falan nasıl takımlar? Teşekkürler.

Ketchaup
23.Mart.2012, 15:48
Ukrayna ligini çok istesem de, kışın oynanıyo diye pek seçmezdim. fakat maçkolikte lig duruma bakarken farkettim ki ukrayna ligi temmuzda başlamış. yani avrupa ligleriyle birlikte. buna yeni mi geçildi? Fm'de de bu versiyonda böyle mi?

Son olarak tabi ki takım önerisi. Shaktar'ı istemem, media prediction 1dir onların. dnipro falan nasıl takımlar? Teşekkürler.

ukrayna ligi açık kariyerlerim oldu fakat hiç ukrayna liglerinde oynamadım.

dnipro bence iyi takım, ben olsam dnipro veya metalist'i denerdim.

futureless
23.Mart.2012, 16:00

Metalist harika bir takım , çok zevkli olur tavsiye ederim.

Gladbach da ayrı bir sarıyor.

egelikartal_
23.Mart.2012, 16:10
@Ketchaup

Evet Dnipro baya potansiyelli sanırım çok övüyolar. Bir sonraki kariyerim kesin Ukrayna olcak

@futureless

Metalist yada Dnipro arasında seçim yapcam heralde. Bu arada Gladbach ile kariyer yaptım, gerçekten zevkli. Hatta burdaki bir kariyer hikayesinden etkilenip açmıştım. Ama bugüne kadar ukrayna'da hiç oynamadığım için kesin olarak ukrayna olcak sonraki...

MeLiHCaN
23.Mart.2012, 18:39
Şöyle uzun soluklu ve zevkli bir kariyer yapmak istiyorum.Leeds ile Deportivo arasında kaldım.Sizce hangisi uzun soluklu ve zevkli olur ?

inter_23
26.Mart.2012, 16:19
Merhaba arkadaşlar. Uzun vakit oldu forumdan ayrı kalalı.

Tüm büyük kulüplerle oynadım sayılır. Acaba şöyle potansiyeli olan, terletecek, düşündürecek bir takım var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Deus Dominus
26.Mart.2012, 16:20
Ankaragücü... Çok ciddi düşme potansiyeli var, terletir düşündürür ama kurtarabilir misin bilemem :D Ben 3 kere denedim olmadı, pes ettim :D

inter_23
26.Mart.2012, 16:22
:) hiç kümse düşen takımım olmadı. Böyle bir tecrübe yaşamak gerek.

Night_Mare17
26.Mart.2012, 23:25
Yok abi oyundan zevk alacak takım yok sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bekq
26.Mart.2012, 23:35
Yok abi oyundan zevk alacak takım yok sizin tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çok kolaylığından yakınıyorsan kesinlikle İngiltere alt liglerini dene ve korner taktiği kullanma. 3 sene dayandım sonra moralim bozuldu bıraktım.

Night_Mare17
26.Mart.2012, 23:39
Çok kolaylığından yakınıyorsan kesinlikle İngiltere alt liglerini dene ve korner taktiği kullanma. 3 sene dayandım sonra moralim bozuldu bıraktım.

Yok alt lig hiç yapamam tanımadığım bir takımı yönetemiyorum.

inter_23
27.Mart.2012, 11:35
Rusya ligi hakkında ne düşünüyorsunuz?

egelikartal_
28.Mart.2012, 15:03
Beklenen oldu ve Ukrayna liginde başladım. Yalnız o kadrolar ne öyle ya? Hadi Dinamo Kiev ve Shaktar'ı biliyorduk ta, Dnipro ve Metalist'in kadroları da harika.

inter_23
12.Nisan.2012, 12:41
Ama o ligdeki oyuncular şişrme gibi geliyor bana.

ozzymanborn
27.Nisan.2012, 20:57
Traxtor Tebriz - İran Ligindeki Türk (güney azerbaycan) takımı

takımın nickname'ine dikkat

http://s10.postimage.org/msd4rei4p/Ads_z1.png
Bugün Mustafa Denizli'nin takımını 4-1 yendiler maçlarında olaylar çıktı.

Gannicus
27.Nisan.2012, 22:03
Traxtor Tebriz - İran Ligindeki Türk (güney azerbaycan) takımı

takımın nickname'ine dikkat

http://s10.postimage.org/msd4rei4p/Ads_z1.png
Bugün Mustafa Denizli'nin takımını 4-1 yendiler maçlarında olaylar çıktı.

İşe siyaset karıştırmak istemem ama hep olay çıkıyor Tebriz maçlarında.İran'daki gururumuz onlar Hacettepe kariyerim bitsin Tebriz ile açıcam lakin İran ligi yok diye biliyorum elinde bir patch vari sürüm varsa özel mesaj olarak yollayabilirsen sevinirim

burhankemal
30.Nisan.2012, 20:18
Takımı bilmem ama Polonya ligi gerçekten çok güzel bir lig. Hem derbi maçları çok hem yabancı sınırı konusunda gayet anlayışlılıar 17 yabancı :)
orda takım farketmez bence ama illa isterseniz üst düzey en az 4-5 takım var

Robeck
01.Mayıs.2012, 08:48
Fransa liginden Valenciennes takımını da alabilirsiniz.Çok iyi gençlere sahip.Gençlerle uğraşmak isteyen arkadaşlar için birebir.Üstelik Avrupa ligine de çok rahat katılır kadro.

egelikartal_
01.Mayıs.2012, 16:56
orta sıra takımı olup ta 7-8 milyon euro civarı bütçesi olan bir takım var mıdır?

egelikartal_
02.Mayıs.2012, 20:10
orta sıra takımı olup ta 7-8 milyon euro civarı bütçesi olan bir takım var mıdır?

bütçe tutmasa da buldum...

FC Sochaux - Montbelliard

state of the art alt yapı, her mevkide yeterli oyuncu ve tabi ki marvin martin...

fmhastasi
02.Mayıs.2012, 21:58
benim önerilerim sivas,of

Bordo61Mavi
07.Mayıs.2012, 07:00
Turkiye disindaki kariyerler sarmiyor beni :) Trabzonspor ile yapabilecegim herseyide yaptim

Fenermi
Galatasaraymi
Besiktasmi

hangisinle kariyer yapayim ?

futureless
07.Mayıs.2012, 07:12
Turkiye disindaki kariyerler sarmiyor beni :) Trabzonspor ile yapabilecegim herseyide yaptim

Fenermi
Galatasaraymi
Besiktasmi

hangisinle kariyer yapayim ?

Ben Fenerli olarak Beşiktaş kariyeri yapıyorum , sen de yap bir Fener kariyeri :D

GeanyGS
07.Mayıs.2012, 16:04
Daha önce yönetmemiş ve EPL seven varsa Bolton'u şiddetle öneririm kulüp tarihinde çok fazla başarı olmamasından dolayı aldığınız her başarı kulübe isminizi altın harflerle yazdırmanıza neden olacak. Çok borçlu bir kulüp değil azıcık başarı gösterin muslukları açıyorlar.

Bordo61Mavi
08.Mayıs.2012, 02:14
Ben Fenerli olarak Beşiktaş kariyeri yapıyorum , sen de yap bir Fener kariyeri :D

Hadi bak seni dinledim aciyorum kariyeri :D

Partenopei
08.Mayıs.2012, 10:42
Nürnberg'le kariyer yapmayı düşünüyorum sizce zevkli olur mu ? Ve ya Avrupa'dan kariyere tutkuyla bağlayabilecek bir takım önerebilir misiniz ?

Lim10
08.Mayıs.2012, 14:31
Esbjerg
Deportivo
Sampdoria
Auxerre

turayansin
08.Mayıs.2012, 15:03
Forza Sampdoria...

alpi1925
21.Mayıs.2012, 05:03
Arkadaşlar lütfen bi yardım edin oyundan soğumak istemiyorum aklımda takım yok.
Göztepeyle oynamaktan sıkıldım Orta dereceli bir takım önerisi olan yok mu deliriyorum :D

Partenopei
21.Mayıs.2012, 11:05
Şu sıralar West Ham United iyi olabilir :)

COLMAN20
29.Mayıs.2012, 18:19
Montpellier'i deneyen var mı?

barahir
29.Mayıs.2012, 20:48
Fransadan RC Lens iyidir.. İlk sezonda Ligue 1'e çıkıyosunuz sonrası sizin :)

pele96
10.Haziran.2012, 20:40
Bir kaç gün sonra başlayacağım kariyer için Sizce Hangisi daha çok zevk verir ?
Beşiktaş
Türkiye A Milli Takımı
İspanyadan Zengin bir klüp / Barcelona vs Real Madrid 2lisi olduğu sürece rakipsiz kalmam :)
İngiltere'den Zengin bir klüp / Üst düzey çok takımları var rakipsiz kalmam :)

lofthei
11.Haziran.2012, 01:25
Hoffenheim tavsiyemdir. Ben hiç oynamadım ama kadroları iyi, hiç borçları yok, ayrıca top training facilities ve state of art youth facilities...

runforafall
13.Haziran.2012, 18:03
Yaz sezonu ile FM sezonunu açacağım. İlk oynayışımda aldığım takımla oynayarak daha başka takımla açmak istemiyorum. Sonradan sürekli takım falan değişince moku çıkıyor oyunun çünkü.

İngiltere ikinci ligden tavsiye edebileceğiniz güzel klüpler nelerdir? Ve neden tavsiye edersiniz yazarsanız duacınız olrum :)

mpaker66
14.Haziran.2012, 01:26
Yaz sezonu ile FM sezonunu açacağım. İlk oynayışımda aldığım takımla oynayarak daha başka takımla açmak istemiyorum. Sonradan sürekli takım falan değişince moku çıkıyor oyunun çünkü.

İngiltere ikinci ligden tavsiye edebileceğiniz güzel klüpler nelerdir? Ve neden tavsiye edersiniz yazarsanız duacınız olrum :)

Baba Adını tam yanlıs yazıyor olabilirim, southampton'ı al. Kesinlikle. Alt yapısı mükemmel,bütçesi keza öyle. İlk sezon john flec'i kirala,macheda'yı welbeck'i falan kirala. Serbest oyunculara bak. Snra BCL'ye çıkarsn yaparsn transferlerni zaten. Hem alt yapıya da bakarsın... Offf.

goosfraba
15.Haziran.2012, 04:27
Daha adam akıllı bir takımla zevk alamadım. Takım önerilerinizi alayım. Lütfen. Lig düşmesi yüksek, biraz bütcesi olup transfer yapabileceğim bir takım arıyorum

hollanda'dan vitesse.

berkay123456
15.Haziran.2012, 05:39
Daha adam akıllı bir takımla zevk alamadım. Takım önerilerinizi alayım. Lütfen. Lig düşmesi yüksek, biraz bütcesi olup transfer yapabileceğim bir takım arıyorum

Wolves'i öneririm.Kadrosu fena sayılmaz ama Premier Lige göre biraz geride.Ama Fletcher gibi bi golcün ve paran var :) Ben ilk sezon Lig kupasını almıştım, ligi de 7. sıra da bitirmiştim.Gayet zevkli oluyor.

GeanyGS
17.Haziran.2012, 18:11
Baba Adını tam yanlıs yazıyor olabilirim, southampton'ı al. Kesinlikle. Alt yapısı mükemmel,bütçesi keza öyle. İlk sezon john flec'i kirala,macheda'yı welbeck'i falan kirala. Serbest oyunculara bak. Snra BCL'ye çıkarsn yaparsn transferlerni zaten. Hem alt yapıya da bakarsın... Offf.

Bu öneri üzerine uzun süredir devam ettiğim Liverpool'u bırakıp, yeni bir Southampton kariyeri açtım. Zaten 3 ay orada kaldım hep aklımda vardı ama bu kadar mükkemmel tesisleri olduğunun hiç farkında değildim. Npower'a yeni çıkmalarına çok iyi futbolcuları olmamasına rağmen medya tahminin 7 olması yüksek bütçeler vermesinden dolayı sanırım. Böyle takımın böyle tesisleri olması, ilk sezonda 15 milyon dolar bütçe vermesi gerçekten harika.

İlk senemde Verratti, Quintero, Romario, A.Vass, Ilori gibi gençleri alıp (bütçeyi tamamen kullandım açıkçası) rekor puanla Premier'e çıktım bi baktım 16 milyon dolar daha verdiler. Küçük bir takımla başarılı olmak isteyen herkese tavsiye ederim. Şu an 2.sezonum 30.hafta Premier'de 6.sıradayım muhtemelen böyle bitiririm üsttekiler koptu alttan da gelebilecek pek kimse yok. Premier Lig'de devre arasında başından beri ilk 11'de oynattığım Lallana'yı 12milyon dolara Tottenham'a, Jose Fonte'yi 6 milyon dolara Sevilla'ya sattım. Kadromda K. Asamoah (takımı küme düştü satış listesindeydi tüm imkanları seferber edip aldım), Benhalda gibi isimler var çok zevkli bir kariyer oluyor sağolasın.

COLMAN20
17.Haziran.2012, 18:33
Wolfsburg Almanya'da Finans olarak en güçlü takım.

Ukrayna Liginde Dnipro ve Metalist ikilisinden birini alarak Kiev-Shakhtar devrini sonlandırmak istiyorum. :)

Corpus
20.Haziran.2012, 02:31
Ajaccio ' yu öneririm. Kalesinde eski buglardan Ochoa var :) Düşmemeye oynuyor ancak ilk 5' e girmek çok da zor değil. Özellikle Ilan form tutarsa durdurabilen olmuyor. Oyuncuların profillerine aldanmayın. Çok çok iyi performans sergiliyorlar.

Tuskarr
20.Haziran.2012, 10:40
FM 2012 deki rekorumu Arsenal ile kırdım.

Van Persie 100 gol attı. Hedefim 120 goldu. Fakat adamın posasını çıkarttık. yorgunluktan son dönemlerde pek verim alamadım.

İlk sezonda tüm kupalar dahil şampiyonlar ligini kazandım.

ŞL finalinde Barcaya 7 tane salladım.

Hocam taktiğinizi öğrenebilir miyim ?

bySperman
20.Haziran.2012, 15:26
Bana altyapısı ile fark yaratan,orta düzey yada vasat bir takım önerebilir misiniz ?

GeanyGS
20.Haziran.2012, 21:27
Bana altyapısı ile fark yaratan,orta düzey yada vasat bir takım önerebilir misiniz ?

Arka sayfa da bir arkadaşın önerisi üzerine Southampton'la başladım. Npower'da başlıyor mükkemmel genç tesisleri, 15-16milyon dolar transfer bütçesi var ve sen başarılı oldukça rakam her sene ikiye katlanıyor. Ben 3. sezonumda Premier'de şampiyon oldum süper zevkliydi.

bySperman
20.Haziran.2012, 23:36
Arka sayfa da bir arkadaşın önerisi üzerine Southampton'la başladım. Npower'da başlıyor mükkemmel genç tesisleri, 15-16milyon dolar transfer bütçesi var ve sen başarılı oldukça rakam her sene ikiye katlanıyor. Ben 3. sezonumda Premier'de şampiyon oldum süper zevkliydi.

Sağol dostum.

batuhany7
24.Haziran.2012, 23:34
Şuan kadar yapılmış FM 212'nin bilimsel olarak en iyi taktiği diyebilirim. Tactik linki:

http://fmtacticalnewspaper.fmcrowd.com/fm-grid-system-tactics/

Aşağıda doğru indiğinde 2 tane link göreceksin.

FM Grid System – Stand Off

FM Grid System – Press

İkisinden birini deneyebilirsin. Bu yazının türkçeside diğer bir fm sitesinden mevcut kendileri çevirmiş. google yaz çıkacaktır. Ben Press taktiği ile oynadım. Çünkü güçlü bir takımdım. Barcayı bu şekilde devirdim yada diğer rakiplerimi.

Press: Bu taktik daha çok güçlü bir takımla oynacak rakibi baskı altına sokarak iyi sonuçlar elde ediyorsun.

Stand Off: Bu taktikte küçük takımlarla oynanması için yapılmış. Bu taktikte amaç rakibin üstüne gelmesini ve kontra atakla sonuca gitmek.

Adana Demirspor için hangısı sence?

bySperman
24.Haziran.2012, 23:50
Adana Demirspor için hangısı sence?

Alt Lig'te press,süper ligte stand off,güçlendikten sonra yine press yap bence :)

batuhany7
26.Haziran.2012, 12:11
Fleetwood derim baska birsey demem parada var takımda başarı sağlayınca yönetim her ay 100k verdi bana..Blue square'de takım..Hele bir makine var ilerde 44 maç 70 gol Magno Vieira

Önder HOCA
01.Temmuz.2012, 12:30
Kartalspor önceki oyunlarda yönetmiştim bayağı eplenceliydi

kasım akdemir
16.Ağustos.2012, 18:34
Beyler bana bi takım söyleyin. İstediğim adamı transfer edebileceğim para pul derdi olmayan beni böyle yormayacak bi takım olsun :D biraz egolarımı tatmin etmek istiyorum. RM yada Man. City ' mi yoksa başka bir takım mı?

MeliksahAydogan
16.Ağustos.2012, 18:35
Beyler bana bi takım söyleyin. İstediğim adamı transfer edebileceğim para pul derdi olmayan beni böyle yormayacak bi takım olsun :D biraz egolarımı tatmin etmek istiyorum. RM yada Man. City ' mi yoksa başka bir takım mı?

PSG :cool:

berkay123456
16.Ağustos.2012, 20:42

Shakhtar Donetsk.

vFor
16.Ağustos.2012, 21:03
Real Madrid tam ego tatmin etme takımı

takım değilde farklı havalar tatmak isteyenlere yunanistan,finlandiya,belçika,brezilya ligini tavsiye ederim.

ben takım olarak en çok Napoliden ve villarealden keyif aldım.

Mamadou
16.Ağustos.2012, 22:30
Hollanda'dan AZ, Almanya'dan Bayer Leverkusen, İngiltere'den Tottenham ve İtalya'dan Juventus önerilerim.

kasım akdemir

PSG

lionelforlan
17.Ağustos.2012, 10:37
Hollanda'dan AZ, Almanya'dan Bayer Leverkusen, İngiltere'den Tottenham ve İtalya'dan Juventus önerilerim.

kasım akdemir

PSG

tottenham süper

fmhastasi
17.Ağustos.2012, 12:09
bana bir milli takım lazım önerisi olan varsa yazabilirmi ???

kasım akdemir
17.Ağustos.2012, 12:32
Portekiz olabilir...

semih99999
17.Ağustos.2012, 14:57
beyler liglerinde playoff uygulanan ülkeler önerebilirmisiniz bi yunanistanı buldum :)

berkay123456
17.Ağustos.2012, 17:48
beyler liglerinde playoff uygulanan ülkeler önerebilirmisiniz bi yunanistanı buldum :)

Belçika, Hollanda ..

semih99999
17.Ağustos.2012, 18:05
Belçika, Hollanda ..
eyvallah hocam hollandayı biliyordum ama belçikayı ögrendigim iyi oldu adamları bi daum dan kurtarayım :D

playeray
17.Ağustos.2012, 23:56
bana bir milli takım lazım önerisi olan varsa yazabilirmi ???

Meksika hücum olarak harika. Defansta sorun var.

Jaja
19.Ağustos.2012, 17:01
Kesinlikle İstanbul BB

IcedEarth
20.Ağustos.2012, 01:07
West Bromwich Albion.

İlk 10'luk dilime girme yarışı için 6,5 Milyon Pound gibi bir transfer bütçesi ayırmışlar. Kadrolarında Olsson, Tamas, Mulumbu, Shane Long gibi iyi oyuncular var. Yeniden yapılanma sevenler için çok uygun bir takım, ben 7 adam satıp 11 adam getirdim mesela. Staff'ları da yenilediğiniz zaman güzel bir takım ortaya çıkarabilirsiniz. Premier Lig'in bütün zorluğunu sırtınızda hissedeceksiniz. Kısa vadede büyük başarılar pek mümkün değil, ama iyi bir yapılanmayla 4-5 sene içinde bir şampiyonluk bile kazanabilirsiniz.

fmhastasi
23.Ağustos.2012, 17:37
tothennam spurs

Cr1minaL
30.Ağustos.2012, 23:27
Arkadaşlar kadrosu 4-3-3'e yatkın orta düzey bildiğiniz bir takım varmı? ileri üçlünün kenarında kanat forvet değilde daha çok santrafora yakın oyuncuları düşünüyorum yani klasik 4-3-3 olacak, 4-5-1 değil

KaRaBükLü KraL
31.Ağustos.2012, 02:19
Arkadaşlar kadrosu 4-3-3'e yatkın orta düzey bildiğiniz bir takım varmı? ileri üçlünün kenarında kanat forvet değilde daha çok santrafora yakın oyuncuları düşünüyorum yani klasik 4-3-3 olacak, 4-5-1 değil
Valencia veya A.Madrid'e ne dersin özellikle Valencia güncelleme yoksa sende M.Topal Banega Tino Costa 3'lüsü ve güzel kanatlar ile 4-3-3 çok iyi oynayacak takım:)

Atletico Madrid'de ise Diego'yu silebiliyosan 4-3-3 oynarsın

cbdy
31.Ağustos.2012, 10:47
transferden bıkmışsanız la liga yı açıp athletic'İ seçin.

emrkzl
31.Ağustos.2012, 12:23
bende sizden takım önerisi istiyorum..PL hariç her ligde kadroyu doğru kurduğun zaman 1 yada 2 sene sonra ligi domine ediyosun PL de hafif öylede bazen zorlu geçiyor..ben böyle ligi domine edemiyeceğim bir takım onerisi istiyorum..ŞL ye katılan danimarka takımı Nordsjaelland var kafamda..alt liglerde olur sıkıntı yok ama alt yapısı iyi olsun..gençlerbirliğinide öneririm ama play-off sistemi yüzünden bıraktım

KaRaBükLü KraL
31.Ağustos.2012, 12:41
Konu takım önerileri ama ben takım önerisi konusunda seçmeyi düşünenleri uyarmak isterim.Arkadaşlar Arminia Bielefeld'i sempati duyduğumdan alarak yakın zamanda kariyere başladım.Takım 3.ligte başlıyor.Çok rahat 2.ligi görebilecek bir takım Bielefeld.Takımı didine didine Bundesliga'ya çıkardım 2 senede 2 lig atlayarak Bundesliga'ya geldim.İhtar edeceğim konu kesinlikle takımın kendisi değil yönetimi.Bundesliga'ya çıkmışım verdikleri bütçe akıllara zarar.Rezalet ötesi bişey geldi 2 tane vasat oyuncu alabildim bi baktım maaş falan kalmamış.Bu takımın yönetimi inanılmaz derece berbat daha o kadar maaş kullandırdıkları gibi ekstra bi yardımda da bulunduklarını henüz görmedim.Takımın çoğu 3.ligten kalma futbolculardan kurulu ve yakın zamanda rekor puanla ligten düşeceğim.Almak isteyen arkadaşlar varsa vazgeçsinler.O kadar gelire rağmen böyle bütçe veren bi yönetimden ne olursa olsun uzak durmalarını şiddetle tavsiye ederim:)

fmhastasi
13.Eylül.2012, 11:36
Şanlı Urfa,spartak moskova,barcelona,academica,

ThersoN
24.Eylül.2012, 20:49
Athletic Bilbao..

Rutin Fm Kariyerlerinden sıkılanlar için birebir.. zira bilinmesi gerek ki Kulübe Bask kökenli oyuncular dışında trasnfer yapamıyoruz.. Bu da oyunu hayliyle zorlaştırıyor.. Çok sağlam genç tesisleri ve buna bağlı olarak iyi regenler çıkabiliyor.. Üst sıraları hedeflerseniz takımınıza en uygun iki transfer Xabi Alonso ve Mikel Arteta fakat bu oyuncuları kariyerin ilk 2-3 senesinde almak imkansız.. o yüzden genç yetiştirmeye dayalı bir kariyerde buluyorsunuz kendinizi..

ipucu olarak kesinlikle iyi oyuncularınızı (ne pahasına olursa olsun) satmayınız.. Burda bahsi geçen isimler Llorente ve Xavi Martinez..
Kalede biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz onun için de Almunia'yı önerebilirim.

wladcas
25.Eylül.2012, 17:30
Athletic Bilbao..

Rutin Fm Kariyerlerinden sıkılanlar için birebir.. zira bilinmesi gerek ki Kulübe Bask kökenli oyuncular dışında trasnfer yapamıyoruz.. Bu da oyunu hayliyle zorlaştırıyor.. Çok sağlam genç tesisleri ve buna bağlı olarak iyi regenler çıkabiliyor.. Üst sıraları hedeflerseniz takımınıza en uygun iki transfer Xabi Alonso ve Mikel Arteta fakat bu oyuncuları kariyerin ilk 2-3 senesinde almak imkansız.. o yüzden genç yetiştirmeye dayalı bir kariyerde buluyorsunuz kendinizi..

ipucu olarak kesinlikle iyi oyuncularınızı (ne pahasına olursa olsun) satmayınız.. Burda bahsi geçen isimler Llorente ve Xavi Martinez..
Kalede biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz onun için de Almunia'yı önerebilirim.

Çok güzel anlatmışsın fakat artık yeni güncellemelerde görebiliyoruz ki Martinez Münih'te ve Llorente de geçtiğimiz günlerde sözleşmesini yenilemeyeceğini söylemişti.Belki 12 için güzel bir kariyer olur ama 13'te işler çok daha zorlaşacak.

ThersoN
25.Eylül.2012, 19:07
Çok güzel anlatmışsın fakat artık yeni güncellemelerde görebiliyoruz ki Martinez Münih'te ve Llorente de geçtiğimiz günlerde sözleşmesini yenilemeyeceğini söylemişti.Belki 12 için güzel bir kariyer olur ama 13'te işler çok daha zorlaşacak.

Evet zaten endüstriyel futbola karşı duramadıkları için çok uzun zamandır başarıya hasretler (avrupa ligi finali oynadılar ama mucizeviydi yani) ETA bile silahı bıraktı artık onun, zaten ispanyada eskisi gibi etnik ayrımcılık önplanda değil bu yüzden bask kökenli oyuncular artık kupa kaldıracak takımalara transfer olmak istiyorlar, bu da çok doğal birşey..

ThersoN
18.Ekim.2012, 19:26
dinamo kiev de baya zevkli oluyor

wideoton23
17.Ağustos.2013, 18:20
Arkadaşlar ben 2013 2014 yamasıyla oynuyorum bi takım tavsiye edermisiniz

Elmar10
14.Şubat.2014, 15:48
en iyi takim arkadawlar Galatasaray cok zevkli kariyerim var....Bana bir kac tane takim onenirmisinz??