PDA

View Full Version : Ahmet Şerif İzgören

BaFraLı
18.Ekim.2011, 17:17
Merhaba arkadaşlar. Bu adamı sanırım tanımayan yoktur. Kişisel gelişim üzerine falan kitapları olan bir yazar. Benim gibi sosyal fobiye yatkın bir ruh yapısı olanlar içinde kitapları var bu yazarın ama googlede bakıyorumda 15-16 tane kitabı çıkıyor.

Sadece '' kişisel gelişim '' üzerine yazdığı kitaplar hangileridir acaba ? Okuyanlar bilenler varmıdır Turksportal'da ? Bu ara test çözdükten sonra falan baya kitap okuyorum. 2 kitap bitirdim. Şimdide Ahmet Şerif İzgören'in kişisel gelişim üzerine yazdığı kitaplardan birini almak istiyorumda hangileri bilmiyorum. Yani kişisel gelişim üzerine yazdığı kitaplardan hangisini önerirsiniz yada okuyanlar hangisini önerir ? Alıp okumak istiyorum. Çünkü ciddi anlamda insanın ufkunu genişletebiliyormuş, insanı ciddi anlamda etkileyip gelişmesini sağlayabiliyormuş yazdığı kitaplar.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
18.Ekim.2011, 17:27
Bu adamın hiç bi kitabını okumadım Tolga ama sana Doğan Cüceloğlu'ndan Savaşçı'yı öneriyorum. :)

DenizlispoR
18.Ekim.2011, 19:04
Tolga reyizi yeniden burada görmek mükemmel. :D

Onun yerine kafanı dinlendirecek kitaplar okusana reyiz,daha çok macera türü. Şahsen o tür kitapların çok etkili olduğuna da inanmıyorum.

lexoqe
08.Kasım.2011, 19:34
Kitap fuarlarına bakmalısın yada kitap satan Leman türü dergiler satan dükkanlarda bulabilirsin.

Flawless Victory
08.Kasım.2011, 19:57
Kişisel gelişim yalan dolan. Kitaptan öğrenilecek şeyler değil bunlar. Ama adamın videolarını izle derim.

Corpus
08.Kasım.2011, 23:14
Kesinlikle FV ' ye katılıyorum. Şahsen tüm seminerlerini izledim ve gerçekten kafanda bir ışık yakıyor. Kişisel gelişim kitapları pekte fazla işe yaramıyor açıkçası.

DisCo
09.Kasım.2011, 01:48
Anladığım kadarıyla kitap okumanın dışında seminelerde etkili olmaz.

İnsanlara katkı sunan herhangi bir meslek dalını icra ediyorsak; bu kitapları okuduğumuzda, seminerleri izlediğimizde ufkumuz genişler. Gelişimi etkileyecek hatalı yaklaşımlarımızın farkına varırız ya da bazı durumlarda nasıl davranmamız gerektiğini bilmezken bunları öğreniriz. Doğru tanıyı bilmek ve belirleyebilmek avantaj sağlar.

Kendi kişisel gelişimimizde bazı eksiklikler varsa okuduğumuz olaylar, öğrendiğimiz kavramlar sadece "bak ben buna giriyorum" ya da örnekle "ben tırnaklarımı yiyiyorum çünkü oral dönemde ihtiyaçlarım karşılanmamış demek ki" dememize katkı sunacaktır. Yani kendi durumumuzun adını ya da nedenlerini öğrenmiş oluruz.

O yüzden gelişim görevleri zamanında gerçekleşmezse ilerde tamamlanması biraz zordur.