PDA

View Full Version : [12.0.0] Recep Niyaz

comando77
18.Ekim.2011, 18:42
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Fenerbahce_Recep_Niyaz.jpg

DenizlispoR
18.Ekim.2011, 19:03
Nereden Alex'in veliahtı olduğu kanısına vardınız? Kendisini çok fazla izleme şansına erişememiştir sanırım Cengiz abi, büyük ihtimalle özellikleri random başlar.

Şahsen ben 1 kere izleyebildim,o da kuzenimin U15 maçında oynuyordu. Muhammet'e çok benzer bir profil gelebilir oyun zekası çok yüksek. Frikikleri fena değil,belki o vuruş 1 kerelik şansıyla olabilir ancak benim o maçtan gözlemleyebildiğim bu. Furkan abi eğer izleyebildiyse o da yorum yapar.

comando77
18.Ekim.2011, 19:06
Nereden Alex'in veliahtı olduğu kanısına vardınız? Kendisini çok fazla izleme şansına erişememiştir sanırım Cengiz abi, büyük ihtimalle özellikleri random başlar.

Şahsen ben 1 kere izleyebildim,o da kuzenimin U15 maçında oynuyordu. Muhammet'e çok benzer bir profil gelebilir oyun zekası çok yüksek. Frikikleri fena değil,belki o vuruş 1 kerelik şansıyla olabilir ancak benim o maçtan gözlemleyebildiğim bu. Furkan abi eğer izleyebildiyse o da yorum yapar.

Aykut Hoca'da veliahti olabilecegini soyledi. Recep'in bircok macini izledim. Dikine oynamayi seven, teknigi ve oyun zekasi cok yuksek bir oyuncu. Son vuruslarda da gayet iyi.

Daha 15 yasindayken A2 takimiyla maclara cikiyordu. Ve 8 macta 7 golu vardi.

comando77
18.Ekim.2011, 19:32
Bekledigimde iyi oldum Recep'in ozelliklerini

ama neden butun ozelliklerini goremiyoruz

Bu arada Recep'in dogum tarihi yanlis. ama butun sitelerde olsun 01.01 1995 olarak goruluyor ama dogum gununu agustos veya temmuz ayinda kutladi ve 16 yasina girdi

perpetua
18.Ekim.2011, 19:37
Bekledigimde iyi oldum Recep'in ozelliklerini

ama neden butun ozelliklerini goremiyoruz

Sadece girilmis ozellikleri goruyorsunuz. Diger ozellikler bos birakilmis durumda.

Bu arada Recep'in dogum tarihi yanlis. ama butun sitelerde olsun 01.01 1995 olarak goruluyor ama dogum gununu agustos veya temmuz ayinda kutladi ve 16 yasina girdi

TFF sitesinin bilgilerini kullaniyoruz. Nufus kagidinda ne yazarsa o yani.

Escochae
19.Ekim.2011, 00:40
A takımla 1 kere maça çıkan muhammete -9 pa verilirken bu çocuğa neden -8 puan veriliyor ?Recebi izleyenler bilir ne kadar yetenekli bir futbolcu olduğunu. Bence tamami ile 8 9 yaşlarındaki cvsine bakılarak yapıldığını düşünüyorum.

kalemci
19.Ekim.2011, 01:02
8-9 yaşında ki yaptıklarıyla almadı bu değeri dostum Beşiktaş araştırmasının geçen seneki gözlemleri ve araştırmalarıyla aldığını düşünüyorum.

LaigLeNoiR
19.Ekim.2011, 01:17
Recep'in internetten bir kaç videosunu ekleyebilir misiniz var ise. Merak ettim bu çocuğu.

perpetua
19.Ekim.2011, 01:25
Hem Muhammed, hem de Recep'in kisisel ozellikleri bombos. Ozellikle bombos. Bakarsiniz Recep 158 PA ile oyuna cikar ama caliskandir, iyi yasar o potansiyele erisir. Bakarsiniz Muhammed 175 PA ile oyuna cikar ama kotu aliskanliklari vardir, gelismez, gelisemez.

Acin oyunu, baslayin oynamaya. Bu oyuncularin hic birinin cok iyi olacaginin garantisi yok. Bir oyunda olur, bir oyunda olmaz. Zaten bu degiskenlik isin zevki.

Tabii oyun icinde kullanilan editorleri kullananlar icin bu degerlerin zaten bir anlami olmaz. Istediginiz gibi degisiklik yaparsiniz.

Heroon
19.Ekim.2011, 14:26
neden hem muhammet'in hemde recep'in strenght 1 geçen senede emre çolak'in strenght 1 di adamlar en gelişmiş halinde bile en fazla bu özellik 5 olur herhalde en azında 3-4 yapsaydınız geliştiğinde 7-8 olurdu oda nispeten yeterdi

Jaswege
19.Ekim.2011, 16:22
Hem Muhammed, hem de Recep'in kisisel ozellikleri bombos. Ozellikle bombos. Bakarsiniz Recep 158 PA ile oyuna cikar ama caliskandir, iyi yasar o potansiyele erisir. Bakarsiniz Muhammed 175 PA ile oyuna cikar ama kotu aliskanliklari vardir, gelismez, gelisemez.

Acin oyunu, baslayin oynamaya. Bu oyuncularin hic birinin cok iyi olacaginin garantisi yok. Bir oyunda olur, bir oyunda olmaz. Zaten bu degiskenlik isin zevki.

Tabii oyun icinde kullanilan editorleri kullananlar icin bu degerlerin zaten bir anlami olmaz. Istediginiz gibi degisiklik yaparsiniz.

Katılıyorum, ÖRNEK: olarak Batuhan gösterilebilir.

Recep'i FBTV'den takip ettiğim kadarıyla biliyorum. Tekniği güzel fakat diğer özellikleri hakkında pek gözlem yapamadım. As takımda izleme şansı buldukça profili netleşir. Umarım kişilik olarak iyidir ve yeteneğini köreltmez.

Escochae
19.Ekim.2011, 19:10
LaigLeNoiR.. Ben sıkı bir fenerbahçe taraftarı olarak ve FBTVden antremanlarını izlediğim kadarıyla bu yorumu yapıyorum.

Yanlış anlaşılmasın sözlerim ancak bu PAyı geçmişte yaptığı güzel reklamdan dolayı aldığını düşünüyorum.. Yoksa bu kadar yolu gözlenmez , büyük umutlar bağlanmaz ve bu kadar abartılmazdı. A takımla sadece 1 maça çıkmış oyuncuya -9 PA verildiğini ben bundan önce hiç görmemiştim.

MeMo
19.Ekim.2011, 23:03

Boldlu yere takıldım ben.Neden Muhammed için söylenen cümle gibi bir cümle göremiyoruz hiç hem Gökay hem Recep için ?

Neden Gökay ve Recep için hem işlerin çok iyi gitmesi gerektiği açıklaması yapılıyor ?

Spe1907
20.Ekim.2011, 01:48
LaigLeNoiR.. Ben sıkı bir fenerbahçe taraftarı olarak ve FBTVden antremanlarını izlediğim kadarıyla bu yorumu yapıyorum.

Yanlış anlaşılmasın sözlerim ancak bu PAyı geçmişte yaptığı güzel reklamdan dolayı aldığını düşünüyorum.. Yoksa bu kadar yolu gözlenmez , büyük umutlar bağlanmaz ve bu kadar abartılmazdı. A takımla sadece 1 maça çıkmış oyuncuya -9 PA verildiğini ben bundan önce hiç görmemiştim.

A takımla hiç maça çıkmadan -9 PA değeri alan oyuncularda var :)) Cem Sultan, Berkin Arslan :P

LaigLeNoiR
20.Ekim.2011, 01:58
Oyuncunun A takımla maça çıkmasına gerek yoktur bazen değer vermek için.

Muhammed veye Recep A takımla sahaya çıkmadı ancak profesyonel olarak oyuna eklendi diyelim. Ne yapacağız ? Nasıl bir profil yapalım ? Neye göre CA-PA verelim ?

Bunu nispeten gençlik liglerini takip eden araştırmacı arkadaşların bilgisinden faydalanarak elden gelen en iyi profil ortaya çıkarılmaya çalışılıyor.

Ayrıca dün video istemiştim biraz araştırdım ben oyuncu hakkında, neden Recep Niyaz ? Mehmet Topçu gibi çok daha kaliteli bir oyuncu var ama Recep konusunda bu kadar sivriliniyor.

Muhammed ile karşılaştırma imkanı olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum.

kylmz
21.Ekim.2011, 14:41
Oyuncunun A takımla maça çıkmasına gerek yoktur bazen değer vermek için.

Muhammed veye Recep A takımla sahaya çıkmadı ancak profesyonel olarak oyuna eklendi diyelim. Ne yapacağız ? Nasıl bir profil yapalım ? Neye göre CA-PA verelim ?

Bunu nispeten gençlik liglerini takip eden araştırmacı arkadaşların bilgisinden faydalanarak elden gelen en iyi profil ortaya çıkarılmaya çalışılıyor.

Ayrıca dün video istemiştim biraz araştırdım ben oyuncu hakkında, neden Recep Niyaz ? Mehmet Topçu gibi çok daha kaliteli bir oyuncu var ama Recep konusunda bu kadar sivriliniyor.

Muhammed ile karşılaştırma imkanı olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum.

Mehmet Topçu'da çok iyi ama, Recep'in yaşının üstünde bi oyun zekası var ve topsuz oyunda çok iyi.Recep,Muhammet'den genel özellikleri bakımıyla daha iyi bi oyuncu.

Fenerbahçe altyapısında başka yetenekler de var ama prof olmadıkları için oyunda yok mesela Beykan Şimşek,Ramazan Civelek,Egemen Zengin,İbrahim Serdar Aydın,Metincan Cici,İskender Sahat,Samet Pişkin,Kerem Çağatay,Boğtan Kızıltan,Aziz Ceylan,Melih Okutan,Semih Özgül,Bertuğ Başdemir vs vs daha çok yetenekler var böyle

LaigLeNoiR
21.Ekim.2011, 15:08
Muhammed - Recep

http://img220.imageshack.us/img220/391/11249156.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F220%2F11249156.jpg%2F)

kylmz
21.Ekim.2011, 16:01
Muhammed - Recep

http://img220.imageshack.us/img220/391/11249156.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F220%2F11249156.jpg%2F)

resmin daha büyük halini koyabilirmisiniz ya da ikisinin de özelliklerini tamamen yazabilme şansınız varmı?

kylmz
21.Ekim.2011, 16:05
Recep,Muhammet'den gerçekte bitiricilik,oyun zekası,pozisyon alma,dribbling özellikleri daha iyi

Heroon
21.Ekim.2011, 18:08
Muhammed - Recep

bu biraz gereksiz olmamış mı? sonucta recep in çoğu özelliği boş başka bi oyunda çok daha farklı çıkabilir özellikleri

kalemci
23.Ekim.2011, 05:47
ailesi izin vermemiş gitmesini ama 3 sene önceki Muhammetle şu anki Muhammed benim izlenimlerimle aynı seviyede pek bi gelişme yok.Recep Niyaz kesinlikle daha iyi,Recep'in de Manu,Ajax,Arsenal scoutları tarafından takip edildiği konuşuluyordu mesela Okay Yokuşlu için Bayern Münih izmire temsilci gönderdi transferi için onunda ailesi istemedi memur oldukları için yurtdışına çıkmak istemediler

Dostum bence pek izlememişsin eğer 3 sene önce 12-13 yaşında antremanlara gittiysen böyle dediğim için kusura bakma. Değişiklik olmaması imkansız in mahallene 13 yaşında bir çocuğa bak 3 yıl sonra bir daha in bak neleri değişmiş :) En azından topa daha sert vurmaya başlar, hiç olmazsa boyu 4-5 cm uzar, zekası oturduğu için daha net oynar :)

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 17:49
Dribbling 14--->15
Passing 12--->13
Teamwork 12--->11
PA--->-9...

Muhammet kadar olmasa da çok yetenekli bence. -9 almalı.

Heroon
04.Kasım.2011, 21:36
Ben açtığım iki oyudada teknik ve mental özellikler birer puan düsük ve ilginç bir şekilde tackling de 13 çıkmıstı oyun 12.0.2 bu sürümdemi bişiey var bir kaç oyuncunun da özellikleri birer puan düsüktü.

comando77
29.Aralık.2011, 14:04
kariyerinde oynatsan da oynatmasan da hic gelismiyor

comando77
29.Aralık.2011, 14:05
pa'i 9 olmali

bazi ozellikleri artmali

William Rookwood
29.Aralık.2011, 23:26
9 pa yı hakedecek bir özelliğini göremedim açıkcası -7 daha uygun

Prowler84
30.Aralık.2011, 11:12
A takımla hiç maça çıkmadan -9 PA değeri alan oyuncularda var :)) Cem Sultan, Berkin Arslan :P

Cem Sultan hiç bir zaman -9 pa almadı. Berkin ise çok kısa bir süre bu değerde kaldı ve bu değeri aldığında a takım seviyesinde maç yapmış durumdaydı. Yanılmıyorsam Türkiye kupasında Trabzon'a karşı...

lakin1907
31.Aralık.2011, 00:03
9 pa yı hakedecek bir özelliğini göremedim açıkcası -7 daha uygun

İyice izlediniz mi? Açıkçası ben de bir iki genç takım maçını izledim çok büyük, abartılacak bi kalite farkı göremedim akranlarıyla, gökay daha iyiydi hatta izlediğim maçlarda.

barahir
31.Aralık.2011, 00:53
Konya maçında sahada görebileceğiz sanırım kendisini.. Daha iyi izler ve biraz fikir edinebiliriz..

comando77
11.Ocak.2012, 00:30
Katildigi u18 turnuvasinda milli takimi tek basina 3. yapti.

3 tane maçın adamı ödülü

ayrıca turnuvanın en iyi oyuncusu ödülü

siz ozelliklerini hala dusuk yapmaya devam edin

byariff
11.Ocak.2012, 01:01

3 tane maçın adamı ödülü

A takimda birseyler yapmasi onemli o yaslarda ne yetenekler vardi turkiyede simdi hepsinin hali ortada.

Gncl1905
11.Ocak.2012, 01:07

3 tane maçın adamı ödülü

Abdullah Avcı'nın u17 milli takımını Avrupa Şampiyonu ve Dünya 3. sü yaptığı 18 kişilik kadronun 1/3'ü Galatasaray altyapısındandı.Şu anda as takımda hangisi var derseniz sadece Aydın Yılmaz :)

-8 iyidir şu an için.Bir anda -9, -10 alması zaten mantıksızlık olurdu.

comando77
11.Ocak.2012, 02:00
Abdullah Avcı'nın u17 milli takımını Avrupa Şampiyonu ve Dünya 3. sü yaptığı 18 kişilik kadronun 1/3'ü Galatasaray altyapısındandı.Şu anda as takımda hangisi var derseniz sadece Aydın Yılmaz :)

-8 iyidir şu an için.Bir anda -9, -10 alması zaten mantıksızlık olurdu.

o takimin en iyi oyunculari acik ara farkla Nuri ve Caner'di

Caner simdi Fenerbahce'de, Nuri ise Real Madrid'te

malpince
12.Ocak.2012, 18:12
A takimda birseyler yapmasi onemli o yaslarda ne yetenekler vardi turkiyede simdi hepsinin hali ortada.

arkadaşın elini yormamak için muhammet demirci örneğini veriyim. şimdi o da gelse muhammeti örnek verse haklı olur. dolayısıyla böyle bir savunma yapılamaz...

comando77
14.Ocak.2012, 17:37
Arkadas ornek vermis. Muhammet ne yapti da pa'si -9 oldu ?

bjk'li Muhammet hala u17 milli takiminda oynuyor yanilmiyorsam. Recep ise u18'lerde ve takimin vazgecilezi. Acik ara farkla en iyi oyuncusu

Muhammet'in pa'si -9 ise Recep'in ayni olmali. Hatta Kayseri'li Okay'inda

Ins Fenerbahce'li gorevliler bunu dikkate alirlar

DenizlispoR
14.Ocak.2012, 17:57
Recep'in fizikselini değerlendirirken daha dikkatli olmalı araştırmacılar. Denizli'den beri kendinen büyüklerle oynuyor Recep. -9 PA almaması için bence de sebep yok.

comando77
14.Ocak.2012, 21:33
Recep 15 yasindayken A2 takiminda oynuyordu. ve takimin en iyisiydi

licentia
14.Ocak.2012, 23:26
Recep 15 yasindayken A2 takiminda oynuyordu. ve takimin en iyisiydi

Recep 15 yasindayken sadece 7 maca cikmis Denizlispor A2 ile. Denizlispor A2'de oyle cok abartilacak bir takim degil. Evet o maclarin cogunda gol atmis zaten ozel bir yetenek olarak dikkat cekiyordu ve haberlere konu olmustu ama siz ne zaman bu maclari izlediniz de bu kaniya vardiniz?

Ama ben bu -9 PA meselesine cok onceden deginmistim Muhammed aliyorsa Recep'in almamasi icin bir sakinca olmamali. Recep kendi yas ketogori milli takimlarinda hep Muhammed'in onundeydi.

Ama Okay -9 olmaz. Muhammed ve Recep ozellikle cok ustun teknik kapasiteleri ve oyun zekalari ile dikkat ceken isimler Okay ise teknigi ve oyun zekasindan ziyade (bu konularda kotu demiyorum onlar kadar ustun degil diyorum) fizigi ile dikkat cekiyor o ayrim da bir sekilde yansitilmali.

Neyse uzun lafin kisasi Recep icin -9 PA'e benden de onay var eger Muhammed de alacaksa. Ama Turkiye'de su anda boyle bir PA alacak baska genc yok en azindan simdilik.

comando77
15.Ocak.2012, 01:01
Recep 15 yasindayken sadece 7 maca cikmis Denizlispor A2 ile. Denizlispor A2'de oyle cok abartilacak bir takim degil. Evet o maclarin cogunda gol atmis zaten ozel bir yetenek olarak dikkat cekiyordu ve haberlere konu olmustu ama siz ne zaman bu maclari izlediniz de bu kaniya vardiniz?

Ama ben bu -9 PA meselesine cok onceden deginmistim Muhammed aliyorsa Recep'in almamasi icin bir sakinca olmamali. Recep kendi yas ketogori milli takimlarinda hep Muhammed'in onundeydi.

Ama Okay -9 olmaz. Muhammed ve Recep ozellikle cok ustun teknik kapasiteleri ve oyun zekalari ile dikkat ceken isimler Okay ise teknigi ve oyun zekasindan ziyade (bu konularda kotu demiyorum onlar kadar ustun degil diyorum) fizigi ile dikkat cekiyor o ayrim da bir sekilde yansitilmali.

Neyse uzun lafin kisasi Recep icin -9 PA'e benden de onay var eger Muhammed de alacaksa. Ama Turkiye'de su anda boyle bir PA alacak baska genc yok en azindan simdilik.

Recep'in gercek yasi 16. Agustos ayinda 16'sina girdi. Kaynak kendisi

gecen sezon 15 yasindayken Fenerbahce A2 takiminda ciktigi 7 macta 6 gole imzasini atti

Okay ise daha cok genc iken Altay'da sure almaya baslamisti. 15 yasindayken yanilmiyorsam. Fzigin avantaji da bundan etkili.

Sezon basinda hem Fenerbahce hem Galatasaray bu oyuncuyu istemisti. ama gelecegi icin Kayseri'yi secti. Oynayacagi bir klubu secmesi daha iyi oldu.

Okay'in teknigi iyi, oyun gorusu de iyi olan bir oyuncu. Okay'in 5-6 macini izledigimden biliyorum.

Alexi Lalas
15.Ocak.2012, 20:55
Sezer Özmen'i Pique'ye çevirdiğiniz de nerdeydin Alexi Lalas?

Pique mi? Sezer'in CAsı en son 101 olacak muhtemelen. Pique'nin ki 174.

arastirmaci olan kisiye bak :D

Bu arada Recep Niyaz Manisaspor'la oynayacagimiz macin kadrosuna alinmis. Umarim forma sansi bulur

Kurallara uygun yorumlar yapmadığın ve formanı çıkartmadan buralara yorum yaptığın sürece sana karşı tavrım bu olacak. Mesajların da silinecek.

Her şeyin bir kuralı var. Araştırma yapmak iyi oyuncuların özelliklerini şişirmek değildir. Kuralları son bir kez daha okumanı tavsiye ediyorum. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=102420

Usule uygun yorumlar elbette ki dikkate alınacaktır. İzleyen her kişinin yorumu bizler için değerlidir.

DenizlispoR
15.Ocak.2012, 23:05
Arkadaş Recep'i izlemiş,ben de Denizli'de izledim kendisini. Muhammet sadece daha çok kamera önünde olduğunda o pa'yı aldı düşüncesi var,herkes neden -8 diyor Recep için. Danone Cup'ta takım kaptanı olan Recep'ti,1 haber dahi hatırlamıyorum bunun hakkında. Ki benim görüşüme göre Recep daha yeteneklidir. Denizli A2'yi küçümsemenizi öneririm,grubunda Türkiye'nin en iyi altyapılarından olan Bucaspor ve Altay'da var.

comando77
16.Ocak.2012, 01:29
Bunu epey onceden yazmistim. "Dikine oynamayi seven, teknigi ve oyun zekasi cok yuksek bir oyuncu. Son vuruslarda da gayet iyi."

Kendisini daha da cok gelistirdi.

kylmz
16.Ocak.2012, 16:43
Recep Niyaz birçok özelliği Muhammet Demirci'den daha iyi oyuncu.Bjk, Muhammed'i genç yaşında tvlere çıkartmanın bedelini ödüyor birazda Muhammed zor gelişen bi oyuncu.Recep hem teknik hem mental olarak Muhammet'in önünde.Bu topikte yorum yapan bazı kişiler bu 2 oyuncuyu da izlemeden yorum yapıyor her ikisinide izleyin öyle yorum yapın derim

kylmz
16.Ocak.2012, 16:46

O yeteneklerin çoğu kendilerini bitirdi.Recep hem çalışkan hem efendi bi çocuk

kylmz
16.Ocak.2012, 16:47
Arkadaş Recep'i izlemiş,ben de Denizli'de izledim kendisini. Muhammet sadece daha çok kamera önünde olduğunda o pa'yı aldı düşüncesi var,herkes neden -8 diyor Recep için. Danone Cup'ta takım kaptanı olan Recep'ti,1 haber dahi hatırlamıyorum bunun hakkında. Ki benim görüşüme göre Recep daha yeteneklidir. Denizli A2'yi küçümsemenizi öneririm,grubunda Türkiye'nin en iyi altyapılarından olan Bucaspor ve Altay'da var.

Katılıyorum

kylmz
16.Ocak.2012, 16:48
Ek olarak: Recep Niyaz geçen sene A2 liginde değil, U18 Akademi liginde oynadı

kylmz
16.Ocak.2012, 16:50
Şöyle bi gol videosu da var onuda koyalım http://www.youtube.com/watch?v=IDjXkdgEzJs

kendisi hakkında internette pek video yok bu sıkıntı

comando77
16.Ocak.2012, 18:55
Recep Niyaz birçok özelliği Muhammet Demirci'den daha iyi oyuncu.Bjk, Muhammed'i genç yaşında tvlere çıkartmanın bedelini ödüyor birazda Muhammed zor gelişen bi oyuncu.Recep hem teknik hem mental olarak Muhammet'in önünde.Bu topikte yorum yapan bazı kişiler bu 2 oyuncuyu da izlemeden yorum yapıyor her ikisinide izleyin öyle yorum yapın derim

Recep'i benden daha cok izleyen birisidir kendisi. Hatta onu gectim Fenerbahce arastirmacisindan daha fazla izlemistir. Buna eminim

Night_Mare17
16.Ocak.2012, 20:06
Daha maçını , performansını göremedik. Bende merak ediyorum.

comando77
17.Ocak.2012, 00:00
bugun ilk 11-12 dk oynadi

Jaswege
17.Ocak.2012, 01:34
http://www.youtube.com/watch?v=IDjXkdgEzJs

Şu videoya göre hız ve hızlanma değeri normalin çok altında kalmış.

Night_Mare17
02.Şubat.2012, 23:14
İzlediğim kadarıyla konuşuyorum -8 iyidir , -9 fazla olur. Pek bir şey yaptığını görmedik alıyor veriyor o kadar.

furkan58
02.Şubat.2012, 23:17
İzlediğim kadarıyla konuşuyorum -8 iyidir , -9 fazla olur. Pek bir şey yaptığını görmedik alıyor veriyor o kadar.

Daha yaşı çok genç ve A takımda ne kadar süre aldı ki ne yapmasını bekliyosun ?

perpetua
03.Şubat.2012, 01:07
http://www.youtube.com/watch?v=IDjXkdgEzJs

Şu videoya göre hız ve hızlanma değeri normalin çok altında kalmış.

Yaninda kosan adamin hizi 5 ise ne yapacagiz? :)

Orta saha cizgisini 79.22'de geciyor.

Ceza alanina 79.27'de geliyor. Ustelik bu mesafe hizlanmasiz, tamamen en ust hizinda sprint atiyor.

Turkiye'de sahalar genelde 105m uzunlugunda olur. Bu belki daha da kucuk sahadir ama 105m diyelim.

Yari saha 52.5m.

Ceza alani cizgisi 16.5m.

Yani tum hiziyla 5 saniyede kostugu mesafe 36 metre.

100 metre eder 13.88 saniye ama sifir hizdan baslamadigini da goz onunde bulundurmak lazim. Hizlanma olmadigini goz onunde bulundurursak bu oldukca yavas bir oyuncu oldugunu gosteriyor. Hadi saliseleri atlamis olalim, Super Lig'de biraz izledik kendisini simdiye kadar. Agabeyleri arasinda ne kadar agir cekimde oldugu da belli oldu. Genc tabii gelisir ama pirpir kanat oyuncusu beklemiyorum ben.

Bu A2 maclari oyuncularin fiziksel ozellikleri konusunda cok yaniltici. O sahadaki 22 oyuncudan belki 1-2 tanesi super lig'de ortalama veya ustu seviyede futbolcu olacak, bunu da unutmamak lazim.

comando77
03.Şubat.2012, 02:10
Yaninda kosan adamin hizi 5 ise ne yapacagiz? :)

Orta saha cizgisini 79.22'de geciyor.

Ceza alanina 79.27'de geliyor. Ustelik bu mesafe hizlanmasiz, tamamen en ust hizinda sprint atiyor.

Turkiye'de sahalar genelde 105m uzunlugunda olur. Bu belki daha da kucuk sahadir ama 105m diyelim.

Yari saha 52.5m.

Ceza alani cizgisi 16.5m.

Yani tum hiziyla 5 saniyede kostugu mesafe 36 metre.

100 metre eder 13.88 saniye ama sifir hizdan baslamadigini da goz onunde bulundurmak lazim. Hizlanma olmadigini goz onunde bulundurursak bu oldukca yavas bir oyuncu oldugunu gosteriyor. Hadi saliseleri atlamis olalim, Super Lig'de biraz izledik kendisini simdiye kadar. Agabeyleri arasinda ne kadar agir cekimde oldugu da belli oldu. Genc tabii gelisir ama pirpir kanat oyuncusu beklemiyorum ben.

Bu A2 maclari oyuncularin fiziksel ozellikleri konusunda cok yaniltici. O sahadaki 22 oyuncudan belki 1-2 tanesi super lig'de ortalama veya ustu seviyede futbolcu olacak, bunu da unutmamak lazim.

topla ilerleyis seklinde bile bunun gercek hizi olmadigini goruyoruz? farkli video mu izlediniz acaba?

ilk once iyi hizlanip daha sonra yana dogru gitmis sonra ise yavaslamis ardindan rakibine calim da atmis

perpetua
03.Şubat.2012, 02:12
topla ilerleyis seklinde bile bunun gercek hizi olmadigini goruyoruz? farkli video mu izlediniz acaba?

ilk once iyi hizlanip daha sonra yana dogru gitmis sonra ise yavaslamis ardindan rakibine calim da atmis

Orta saha cizgisinden ceza alani cizgisine kadar ne calim atiyor, ne de yavasliyor.

martymcfly
03.Şubat.2012, 02:45
Youtube dan bakıp oyuncuya özellik verilmez zaten.

enesemin53
03.Şubat.2012, 03:00
Recep özellikleri tartışılacak seviyeye gelmedi henüz, potansiyeli vardır büyük ihtimalle (inşallah beklentimizde bu yönde) eyvallah fakat şuan itibariyle şu artsın bu azalsın denecek kadar bişey yapmadı bu çocuk. Sahaya çıktığında da gördük sanki futbolculardan biri küçük kardeşini getirmiş gibiydi, komik durdu o futbolcuların yanında, he Emre Çlak gibi biraz daha gözümüz bi alışsın adamların içinde görmeye o zaman daha net konuşulur hakkında.

Escochae
03.Şubat.2012, 14:35
Muhammet -8 e indirilecekse şayet pek özelliklerinin yada potansiyelinin oynanmasını istemiyorum. Ama Muhammet -9 da kalıcaksa kesinlikle Recep'de -9a çıkarılmalı ..

ParduS
03.Şubat.2012, 14:59
Recep süper ligde 2 maçta 16 dakika süre aldı henüz (yanılıyorsam düzeltin). İleriki maçlarda oynayıp oynamayacağı konusunda emin değiliz. Bu yüzden merak ediyorum,CA konusunda nasıl düşünceler var acaba?

Jaswege
03.Şubat.2012, 15:39
Youtube dan bakıp oyuncuya özellik verilmez zaten.

Oyuncu özelliği arttırılsın demiyoruz zaten, sadece kanıt gösteriyoruz.

Night_Mare17
03.Şubat.2012, 16:52
Muhammet -8 e indirilecekse şayet pek özelliklerinin yada potansiyelinin oynanmasını istemiyorum. Ama Muhammet -9 da kalıcaksa kesinlikle Recep'de -9a çıkarılmalı ..

Muhammet'le Recep'i karşılaştırmak istemiyorum ama Muhammed daha potansiyelli. A takımda çıktığı maçlarda da daha çok etkisini gösterdi.Dünya'nın en iyi oyuncularından olabileecek seviyede Muhammed. O -9 alırsa Recep -8 alırsa bence kırılmayın.

malpince
03.Şubat.2012, 19:01
Muhammet'le Recep'i karşılaştırmak istemiyorum ama Muhammed daha potansiyelli. A takımda çıktığı maçlarda da daha çok etkisini gösterdi.Dünya'nın en iyi oyuncularından olabileecek seviyede Muhammed. O -9 alırsa Recep -8 alırsa bence kırılmayın.

ama somut şeylere geçtiğimiz zaman Recep'in başarıları Muhammed'inkilerinden an itibariyle fazla. zaten 2 oyuncunun da henüz bir başarısı yok fakat Recep'in alt milli katagorilerde gösterdiği mükemmel başarılar var. Recep kesinlikle -9 pa almalı. Muhammed de düşmesin bence, -9 pa'lı Türk oyuncular görmek iyi bir duygu oluyor açıkçası fakat Muhammed'in alabildiği yerde Recep bence hayli hayli alır çünkü gösterdiği başarı var. u18de 3 maçın adamı seçilip sonra turnuvanın en iyisi ödülünü almak kolay iş değil. bence arttırılmaya gidilmezse pa'sı tartışılacak ilk isimlerden. ki zaten tartışılmıştı, üstelik dediğim gibi artık elinde birkaç başarısı da var. ben gerek ABOOO'nun gerek perpetua'nın Recep'in pa'sını arttırabileceğini ve bu konuyu düşündüklerini düşünüyorum. ama düşüncelerim ne kadar doğru onu bilemem :)

comando77
04.Şubat.2012, 01:15

muhammet kac mac oynadi? ayrica hangi takima karsi? ikinci lig takimina karsi mi oynadi acaba?

sui generis
04.Şubat.2012, 01:30
oynanan maç sayısına göre değerlendirme yapmak yanlış bana göre. şuan nede Recep'i ne de Muhammed i izleyebilmiş durumdayız en azından ben izleyemedim. beklemek gerekir bana kalırsa ama bence -9 alacak futbolcu şuan Türk futbolcu olduğunu düşünmüyorum. Recep'i -9 ' a çekmek yerine Muhammed'in -8 'e inmesi tartışılabilir bana kalırsa.

comando77
21.Şubat.2012, 21:09
Bu sefer 16 yasindaki Recep Niyaz u17 takimina cagrildi ve onemli bir not.

Recep Niyaz, sahaya kaptan ve 10 numara olarak çıkarken Muhammed Demirci yedekler arasındaydı.Hani karşılaştırma yapanlara söylüyorum