PDA

View Full Version : [12.0.0] Serdar Kesimal

comando77
18.Ekim.2011, 20:03
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Fenerbahce_Serdar_Kesimal.jpg

Eger SIKINTI yoksa Serdar'inda profilini paylasabilir misiniz?

BleedingMoon
18.Ekim.2011, 21:16
teknik özellikler çok fazla olmuş. bunlar azaltılıp anticipation'a, jumping'e ve heading'e verilebilirdi.

Jaswege
19.Ekim.2011, 16:35
Geçen sene Kayseri'deyken Serdar da Serdar Serdar da Serdar denildi. Milli takıma kadar yükseldi. Peki bu adam geçen yıl ki profilin üzerine hiç mi koyamadı ?

perpetua
19.Ekim.2011, 16:40
Geçen sene Kayseri'deyken Serdar da Serdar Serdar da Serdar denildi. Milli takıma kadar yükseldi. Peki bu adam geçen yıl ki profilin üzerine hiç mi koyamadı ?

FM 2011 ciktiginda CA 117, simdi CA 128.

Klavooz
19.Ekim.2011, 16:42
Serdar oyuna sakat olarak mı başlıyacak? Çünkü şu an sakatlığı bitti.. Sadece maç açığı var.

Jaswege
19.Ekim.2011, 16:49
FM 2011 ciktiginda CA 117, simdi CA 128.

Defansif özellikler aynı fakat. Heading, tackling ve marking gibi.

perpetua
19.Ekim.2011, 17:56
Defansif özellikler aynı fakat. Heading, tackling ve marking gibi.

Demek ki o ozelliklerin degeri yeterli gorulmus.

Her defans oyuncusunun bu ozellikleri 14-15 ustu olacak diye bir kaide yok sonucta. Dunyanin en iyi stoperlerinin bile bu ozelliklerinin degerleri 17 civarinda oldugu surece (mesela Vidic), cok daha fazlasini da beklememek lazim bence.

KanaKe
19.Ekim.2011, 19:18
bence hizi fazla abartilmis fiziksel özelliklerini cok kötü buldum hem agir hemde ikili mücadelelerde ayakta durmakta zorlaniyor serdarin iyi bir stoper olduguna inanmiyorum sahsen.

KanaKe
19.Ekim.2011, 19:21
fiziksel özelliklerini cok kötü buldum
yanlis anlasilmasin oyunda fiziksel özelliklerini abarti buldum demek istedim.. gercen hayatta bana cok agir ve ayakta durmakta zorlanan bir stoper gibi geldi.

vedat1987
19.Ekim.2011, 22:17
Bana göre Serdar bir stopere göre oldukça güçsüz bir oyuncu. Boyu gayet iyi fakat ayakta kalamıyor ikili mücadelelerde. Ayrıca tekniği çok abartılı olmuş yine. Sanırım Fenerbahçe araştırmacısı teknik özelliklere bol keseden vermiş Caner Erkin'de de görüldüğü üzere.

Jaswege
20.Ekim.2011, 22:57
Demek ki o ozelliklerin degeri yeterli gorulmus.

Her defans oyuncusunun bu ozellikleri 14-15 ustu olacak diye bir kaide yok sonucta. Dunyanin en iyi stoperlerinin bile bu ozelliklerinin degerleri 17 civarinda oldugu surece (mesela Vidic), cok daha fazlasini da beklememek lazim bence.

Demek istediğinizi anlıyorum da. Bende Serdar bu değerlerden fazlasını yaptı diyorum. Kafa toplarında gözle görülür bir artış olmayabilir kabul edilir. Fakat top kapma hatta onu da bırak marking değerinin 15 in altında olmaması gerekiyor.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 17:57
Heading 12--->13
Concentration 12--->11
Decisions 12--->11
Teamwork 14--->15
Acc-Agility 12--->13

Daha iyi yansıtacaktır bence.

comando77
25.Aralık.2011, 17:22
ozelliklerinin artmasi yuzde yuz lazim.

pas'i en az 16-17 olmali

tenik 15

team work 16

byariff
25.Aralık.2011, 22:38

pas'i en az 16-17 olmali

tenik 15

team work 16

yok artik 20 olsun hepsi daha kac mac oynadi 1 mac oynadi adam.

perpetua
25.Aralık.2011, 23:10
teknik özellikler çok fazla olmuş. bunlar azaltılıp anticipation'a, jumping'e ve heading'e verilebilirdi.

pas'i en az 16-17 olmali

tenik 15

team work 16

Izlemeye devam bence. :)

ReaList
25.Aralık.2011, 23:28
Bana göre Serdar bir stopere göre oldukça güçsüz bir oyuncu. Boyu gayet iyi fakat ayakta kalamıyor ikili mücadelelerde. Ayrıca tekniği çok abartılı olmuş yine. Sanırım Fenerbahçe araştırmacısı teknik özelliklere bol keseden vermiş Caner Erkin'de de görüldüğü üzere.

Sen ya Serdar'ı hiç izlemedin ya da iyi takip etmedin, Bu ligde geriden oyunu kurabilecek ender stoperlerden biri. Koca Diego Lugano bile onun yaptığını yapamıyordu. Bu özelliklerinden dolayı daha 20 yaşında Kayserispor'dayken Milli Takıma çağırılıp 11 oyuncusu oldu.

fbdevil190737
25.Aralık.2011, 23:32
Top kapmasının 14 hatta 15 olması taraftarıyım hakikaten topa müdahaleleri temiz ve zamanlaması oldukça iyi gözden geçirilirse sevinirim.

Alicanfmfan
25.Aralık.2011, 23:43
Serdar bir çok stopere göre topla arası çok iyi ve gayette teknik Antalyaspor maçında bi pozisyonu vardı çalımladı çalımladı top auta gitti gerçi :)

Ama top kapma konusunda henüz erken daha adam akıllı Fener'de 2 maç seyrettik adamı.

ReaList
26.Aralık.2011, 00:05
Serdar bir çok stopere göre topla arası çok iyi ve gayette teknik Antalyaspor maçında bi pozisyonu vardı çalımladı çalımladı top auta gitti gerçi :)

Ama top kapma konusunda henüz erken daha adam akıllı Fener'de 2 maç seyrettik adamı.

Meselede orta yatıyor zaten (: bu adam Fener'in alt yapısından gelen biri değil genç yaşına rağmen bir kariyeri var oraya da bakmak lazım, Almanya'da alt yapısını tamamlamış, Kayserispor'da iyi bir performans göstererek çoğu Anadolu takımında oynayan oyuncuların yapamadığını yapıp Milli Takımda 11'e girmiş biri. Bence oyuncuyu yorumlarken öncesini de görmezden gelmemek gerek.

futureless
26.Aralık.2011, 00:12
İki maç oynadı da izleyebildik şimdi en azından ufak bir fikrim var.Aggression -1 , anticipation +1 olabilir.Profil yerinde gibi.

perpetua
26.Aralık.2011, 00:49
Gecen yil yaptigi hamle zamanlamasindaki hatalar nedeniyle ligin en fazla faul yapan stoperleri arasindaydi. Bununla beraber de en fazla sari kart goren stoperiydi (Serdar 11, Lugano 10, Sedat Bayrak 8, Erdinc Yavuz 6, Omer Erdogan 5). Itirazdan pek kart goren bir oyuncu da degil.

Tackling degerinin de nispeten dusuk olmasinin nedeni bu.

Bu sezon da 3 mac, 2 sari kart simdiye kadar.

Serdar'in top ile becerisi ne kadar iyiyse, savunmada hamlelerinin zamanlamasi o kadar vasat bir goruntude simdiye kadar.

Corpus
26.Aralık.2011, 01:09
Sen ya Serdar'ı hiç izlemedin ya da iyi takip etmedin, Bu ligde geriden oyunu kurabilecek ender stoperlerden biri. Koca Diego Lugano bile onun yaptığını yapamıyordu. Bu özelliklerinden dolayı daha 20 yaşında Kayserispor'dayken Milli Takıma çağırılıp 11 oyuncusu oldu.

Serdar Kesimal A Milli takıma 2010 senesinde yani 21 yaşında çağrılmış ve bir hazırlık maçında Milli olmuştur. Ayrıca ilk 11 oyuncusu olması mükemmel performansından değil eldeki stoperlerin niteliksiz veya sakat oluşundandır. Son olarak Koca Lugano demişsin ama Lugano o kadarda teknik bir oyuncu değildi. Defanstan mükemmel oyun kurduğu hiç göremedik henüz.

futureless
26.Aralık.2011, 01:41
Lugano kıyaslaması yanlış farklı tarzda defanslar da Serdar yine de bu ligdeki fm tabiriyle en iyi ball playing defenderlardan gibi duruyor.

ReaList
26.Aralık.2011, 02:30
Serdar Kesimal A Milli takıma 2010 senesinde yani 21 yaşında çağrılmış ve bir hazırlık maçında Milli olmuştur. Ayrıca ilk 11 oyuncusu olması mükemmel performansından değil eldeki stoperlerin niteliksiz veya sakat oluşundandır. Son olarak Koca Lugano demişsin ama Lugano o kadarda teknik bir oyuncu değildi. Defanstan mükemmel oyun kurduğu hiç göremedik henüz.

Tamam işte aynı yola çıkıyoruz, arkadaş Serdar teknik değil diyor, ben geriden oyunu iyi kuruyor Lugano'da bile o yoktu diyorum. Kayserispor'da mükemmel bir performans sergilemediği kesin ama mevcut kapasitesi seçilenlerin önünde olduğu için seçildiğini de unutmamak lazım. Milli takım maçından sonra sakatlanmasaydı kalan maçların hepsinde oynayacağı bir gerçekti. Neyse mevzumuz bunlar değil, herkesin kendi fikridir ama ben Serdar'ın tekniği zayıf bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum.

William Rookwood
26.Aralık.2011, 02:30
Benim gözlemlediğim kadarıyla Serdar topları birazda fiziğini kullanarak alıyor yani Emre Güngör gibi temiz top kaptığını göremedim şuan. Fakat topla oynama açısından Semih Kaya, Serdar Aziz ve Serdar Kesimal ligimizde ki en iyi stoplerden diyebilirim. Hepsinin baş harfide S ile başlaması ayrı bir tesadüf :)

Night_Mare17
26.Aralık.2011, 02:56
Tackling 14 veya 15 olabilir.

Klavooz
10.Ocak.2012, 03:55

Hala aynı düşüncede misin?

Konumuza gelirsek ;

Markaj 1 puan

Pas 2 puan

yükselmeli bence..

Soğukkanlılık da 15 falan olmalı

mertayasava
10.Ocak.2012, 12:07
Serdar şunun şurasında Fenerbahçe'de 5 maç oynadı ve hemen özelliklerinin yükseltilmesi istenmiş.Bir durun yahu sizin bu mantığınızla "Serdar bugüne kadar daha 5 maç oynadı o zaman İnjury Proneness'i 20 olmalı" demek aynı mantık yani.

Klavooz
10.Ocak.2012, 21:02
Serdar şunun şurasında Fenerbahçe'de 5 maç oynadı ve hemen özelliklerinin yükseltilmesi istenmiş.Bir durun yahu sizin bu mantığınızla "Serdar bugüne kadar daha 5 maç oynadı o zaman İnjury Proneness'i 20 olmalı" demek aynı mantık yani.

Affedersin ama, Serdar futbol kariyerine bu sene mi başladı?

Kayseri'de de aynı şekilde iyi oynuyordu.

Fenerbahçe'de oynadığı bütün maçlarda elit bir performans sergiledi.

Milli takımda da izliyorsunuzdur

Profesyonel futbol kariyerinde yaklaşık 80 maça çıkmış bir oyuncudan bahsediyoruz. Yaşı da 22.

Taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandı milli takımda ve Fenerbahçe'de oynadığı futbol ile.

Ben buraya gelip bazı değerlerinin yükseltilmesini yazıyorum. Öyle düşündüğümü belirtiyorum.

Hemen altına saçma sapan bir örnek veriyorsunuz.

mertayasava
10.Ocak.2012, 21:37
Serdar'ın bu profili 10 yıl önce düzenlenmedi Kayseri'de çıktığı onca maçtan sonra sezon öncesi düzenlendi,durum böyleyken Serdar 5 maç iyi oynuyor diye gelip buraya yükseltilmesini düşündüğünüz özellikleri söylüyorsunuz madem Serdar'ı 5 maçlık değerlendirmiyorsunuz gelin sezon başı oyun çıktığında bu özellikleri yazın,durum bu kadar basit.Hiç bir oyuncunun X değeri Y değeri 5 maç iyi performans verdi diye yükseltilmez kusura bakmayın.

Ayrıca Klavooz niye tamamen üzerine alındın cidden merak ettim ? Bu konuda Serdar'ın özelliklerinin yükseltilmesini isteyen bir tek sen değilsin çünkü.

Heroon
10.Ocak.2012, 21:40
Sırf anadolu takımındayken a milli takıma seçilmiş olması bile yeter bence üstelik genç yaşında gerçi oyundaki serdar'dan da memnunum ama en azından tackling hiç olmassa 1-2 puan artabilir.

lakin1907
11.Ocak.2012, 00:01
Nerede duracağını çok iyi bilen tehlikeyi sezen bir oyuncu anticipation 13 positioning 15 iyi olacaktır.

ForsakeN
06.Şubat.2012, 21:23
Aggression 17 fazla gibi. Bir stoper için müdahaleleri çok yumuşak bence.

Cengo
06.Şubat.2012, 23:03
Aggression 17 fazla gibi. Bir stoper için müdahaleleri çok yumuşak bence.

Aggression topa agresiflik demek. Edgar Davids, Fabian Ernst vs.

fbdevil190737
06.Şubat.2012, 23:05

O zaman Yobo'nun da topa agresifliği 15 civarı olmalıdır . Topa müdahale olarak bakarsak . :)

ForsakeN
06.Şubat.2012, 23:15

Aggression'un ne demek oldugunu biliyorum. Topa karsi agresif degil Serdar,yumusak bana gore. O yuzden fazla dedim. 15 bile fazla

Cengo
06.Şubat.2012, 23:17
O zaman Yobo'nun da topa agresifliği 15 civarı olmalıdır . Topa müdahale olarak bakarsak . :)

Yine anlaşılmadı. Tanımı yazayım bari.

Aggression - Agresiflik
Futbolcunun topa ne kadar agresif olduğu. Agresif bir futbolcu, rakibin ayağındaki topu kapmak için daha fazla mücadele gösterir. Bu mücadele, gerekli teknik ve zihinsel özelliklerle (topa hamle ve pozisyon alma) birleştirilince ortaya çok sayıda yerinde müdahale yapan ve kart görmeden topu kapabilen bir futbolcu çıkar.

Stoper agresif olmak zorunda. Lugano örneğin, topu almak için gidip basardı. Yüklenirdi, tabiri caiz ise abanırdı oyuncunun üzerine. Oyuncunun topu almak için ne kadar agresif saldırabileceği. Bunu yaparken uyguladığı oyun dışı zarar veren sertlik ve davranışlar Dirtness'a girer.

Stoper koyun gibi bekler, basmaz, rakibe topa hamle şansı ve açısı verirse pozisyon da kaçınılmaz olur. Son dönemde Serdar'ın daha pasif kaldığını gözlemlemeye başladım. Hayırdır umarım, geçicidir inşallah. Aldırmayacaksın, aldırırsan döndürmeyeceksin, döndürürsen vurdurmayacaksın. Stoperliğin 3 kuralı, unutma.

comando77
07.Şubat.2012, 00:37
kesin ve kesinlikle teknik ve pas ozellikleri artmali