PDA

View Full Version : [12.0.0] Muhammed Demirci

mertayasava
18.Ekim.2011, 21:32
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Besiktas_Muhammed_Demirci.jpg

Profiline zaten demoda şahit olduk ama potansiyel değerini merak ediyorum,profil eklenirse sevinirim.

attirson
18.Ekim.2011, 23:56
Teknik biraz abartılı gibi olmus onun dısında normal.

fotosuki
19.Ekim.2011, 00:12
16 yaşında çok şey söylenebilir üzerinde ama daha sağlı sollu eleştiriler yapabilmek için bir kaç seri daha beklememiz gerekecek. Tekniğinin üzerinde çok durulmamalı bence gayet yerinde. Amatör top cambazlarının profilini yapsanız tüm özelliklerini 0 yapsanız bile teknikleri 20 olur. Teknik tek başına bir işe yaramaz ve başka değerlere bağlı bir özelliktir.

Jaswege
19.Ekim.2011, 16:10
Teknik değeri biraz abartı geldi. Fiziksel ve mental olarak gelişme gösterebiliyorsa harika oyuncu olabilir FM için.

Deus Dominus
19.Ekim.2011, 21:01
determination, proffessionalism ve ambition gibi gelişimde önemli özelliklere değer verilmemiş. Bu da her oyunda farklı değerle çıkabileceğini gösterir. Yani her oyunda farklı gelişim gösterebilir.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
22.Ekim.2011, 15:04
Corners 12--->11
Crossing 12--->11
Dribbling 16--->15
First Touch 14--->15
Decisions 12--->13
Agility 12--->13
olursa en azından şu aşama için daha gerçekçi bir Muhammet izleriz oyunda diye düşünüyorum.

fcgrkm
23.Ekim.2011, 01:41
alex gutı hadı onları gectım crıstıano ronaldo nun TECNIQUE 18 ken muhammet 19 komık olmus ; sanırım 14-16 yas grubundakıler ıle profesyonel futbolcular arasındakı maclar aynı tutulmus.

kalemci
23.Ekim.2011, 05:59
Ben Muhammed hakkında yorum yapanların ben dahil olmak üzere bu profili yapan Beşiktaş araştırmacısının izlediğinin veya araştırdığının 10 da biri kadar baktığına inanmıyorum :)

nekop
23.Ekim.2011, 07:08
Muhammed'i izlemişliğim yok bu teknikten sonra ona olan merakın daha da arttı ama beni şaşırtan asıl nokta Ömer abinin Türkiye'de teknik özelliğinin ortalaması bu İngiltere'de bu İspanya'da bu şeklinde konuya girip Muhammed'in tekniğine laf etmemesi. :D

KaRaEaGLe
23.Ekim.2011, 20:59
bu olmayan özellikleri ben pek anlamadım, her açtığım oyunda bunlar tamamen random mu gelecek, yoksa yine de belli değerler arasında mı gelecek? Ve bu randomluk beşiktaş'ı açtığımda bile olacak mı?

bu soruyu sormamın amacı aslında fm2011'de 20 kere beşiktaşla oynamama rağmen necip uysal'ın profilinin hep aynı olmasına rağmen italyan bir takımı aldığımda çok daha iyi olduğunu görmem.. (ilk sene 15 gol 20 asist oynadı ve 19milyon euroya real madrid aldı, o derece iyi :) )

Heroon
24.Ekim.2011, 01:06
bu olmayan özellikleri ben pek anlamadım, her açtığım oyunda bunlar tamamen random mu gelecek, yoksa yine de belli değerler arasında mı gelecek? Ve bu randomluk beşiktaş'ı açtığımda bile olacak mı?

bu soruyu sormamın amacı aslında fm2011'de 20 kere beşiktaşla oynamama rağmen necip uysal'ın profilinin hep aynı olmasına rağmen italyan bir takımı aldığımda çok daha iyi olduğunu görmem.. (ilk sene 15 gol 20 asist oynadı ve 19milyon euroya real madrid aldı, o derece iyi :) )
yok farklı çıkar her oyunda ca'sı ile orantılı olarak.

ktoid
24.Kasım.2011, 17:11
bence kişilik özellikleri belirtilebilir. çünkü bu çocuk 10 yaşında beşiktaşa kazandırıldı, geleceğin süperstarı olarak. 10 yaşından beri kameralar önünde ve çıkıp batuhanın yaptığı gibi kimseye laf etmedi. ümit milli takımlar seviyesinde senelerdir izleniyor ve kadroya alınıyor. barcelona istediğinde bile çıkıp polemik yaratmaya çalışmadı, ki barcelona alt yapısında kendini geliştirme şansı vardı. düşünsenize o yaşta bir oyuncu için messiyle iniestayla antrenmana çıkma ihtimali bile ne kadar heyecanlıdır. twitterını takip eden varsa aranızda, her mesaja ağır başlı bir şekilde cevap vermeye çalışıyor ve üslubu yaşına göre çok kaliteli. 12.1 patchi için db yollayacak mısınız bilmiyorum si gamese fakat professionalism ve pressure özelliklerine 15 gibi bir değer verilebilirdi.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
23.Aralık.2011, 02:23
Fizikseli ne yaparsak yapalım gelişmiyor. 2026'daki kariyerimde en iyi fiziksel özelliği 14 ile Agility idi. Real Madrid'de 3 yıl sadece hava alıp,Beşiktaş'a geri dönmüş :)

Redrum
23.Aralık.2011, 12:50
3 stamina ve 1 strenght'i olan bir adamı, ne yaparsanız yapın çok iyi bir oyuncuya dönüştüremezsiniz. Sene başında herkes boş yere o kadar laf etti, Muhammed çok iyi olmuş diye.
Muhammed'i geliştirmek imkansız gibi bir şey. Sırf bu yüzden bir beşiktaş kariyeri açabilirim hatta.

mertayasava
23.Aralık.2011, 21:56
Beşiktaş'la 3.sezon başında Strength,Stamina 6.Pace 11,Acc 13,Agility 15 bu değerlere çıkarmayı başardım.Ki kaldı ki daha CA-PA arasındaki fark tam 54.Oyuna başladığımdan beri fiziksel antreman çalıştırıyorum ve determination seviyesi yüksek oyunculara sürekli eğittiriyorum.Su an 18 yasında ve 21 yaşına kadar ağır fiziksel antremanlar yaptırmayı planlıyorum teknik özellikleri zaten muazzam onlar her türlü gelişir,zihinseller de tutoring ve tecrübeyle gelişecektir.O yüzden bana kalırsa sabredilince çokta rahat fiziği gelişir.Oyun başından beri boyu 1 cm,kilosu ise 10 kilo arttı.

nikootinn
07.Ocak.2012, 01:40
Bjk ile belki 5-6 kariyer yaptım uzun soluklu,hiçbirinde de geliştiemedim mamiyi

barahir
07.Ocak.2012, 02:16
nolursa olsun hiç bi futbolcunun gücü 1 olamaz diye düşünüyorum.. Ben oynasam en az 3 güç değeri alırım..

ForCimbom
03.Şubat.2012, 03:04
bu fiziksel özelliklerle nasıl -9 almış cidden merak ediyorum. bence yanlış bir potansiyel değerlendirmesi olmuş. bu hızda, çabuklukta, güçte bir adam 170 ca alamaz. matematiksel olarak da çok zor. mental ve teknik olarak xavi olması gerekiyor ki fiziksel olarak xavi'nin bile gerisinde kalaağı kesin bu profille.

William Rookwood
03.Şubat.2012, 03:08
Muhammed bizde olsaydı daha fazla forma şansı bulurdu, çok yetenekli bir oyuncu.

perpetua
03.Şubat.2012, 14:53
nolursa olsun hiç bi futbolcunun gücü 1 olamaz diye düşünüyorum.. Ben oynasam en az 3 güç değeri alırım..

Olur. 1-20 seviyeleri mahallede veya hali sahada mac yapanlari icermiyor. 1 alan oyuncu profesyonel seviyede futbol oynayan oyuncularin en zayifi. Yani surekli agirlik calisan ve ortalama insanin ustunde bir fizik gucune sahip birisi.

Batuhandemirel
04.Şubat.2012, 05:38
Olur. 1-20 seviyeleri mahallede veya hali sahada mac yapanlari icermiyor. 1 alan oyuncu profesyonel seviyede futbol oynayan oyuncularin en zayifi. Yani surekli agirlik calisan ve ortalama insanin ustunde bir fizik gucune sahip birisi.

Bu mantiktan yola cikarsak pace'i 1 olan bir oyuncu kosu yarisi yapsak beni gecer mi?

martymcfly
04.Şubat.2012, 17:54
Batuhandemirel (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=69469),
Örnek vermek gerekirse pace'deki 1 i 21 km/saat olarak düşünebilirsin. Pace 20 olan da 40 km/saat gibi bir hıza sahip olduğunu düz mantıkla yaparız.
Senin mantığında bütün özellikler 5 ten hatta 7-8 den başlamalı. Oyunda verilen 1 le 20 arasında 20 kat yok yani.