PDA

View Full Version : [12.0.0] Alper Potuk

Night_Mare17
18.Ekim.2011, 22:13
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Eskisehirspor_Alper_Potuk.jpg

Çok merak ediyorum. Profilini rica ediyorum. :)

comando77
18.Ekim.2011, 23:32
alper'in ozellikleri daha yuksek olmaliydi. cok yetenekli bir oyuncu

BleedingMoon
18.Ekim.2011, 23:34
147 potansiyeli ve çok yüksek zihinsel özellikleri ilerleyen yıllarda onu türkiye'nin en iyi oyuncularından biri yapar.

attirson
18.Ekim.2011, 23:59
Biraz abartılı olmus gibi 147.

Erdenable
19.Ekim.2011, 00:39
Bence yerinde olmuş profil, sadece tackling biraz daha yüksek olabilirdi.

DaveJones
19.Ekim.2011, 01:04
Mental özelliklere biraz fazla yüklenilmiş sanki. İyi oyuncu ona lafım yok ama sol ayağını da fena kullanmayan bir oyuncu, potansiyeline eriştiğinde gerçekten canavar olur. Gerçi ben pek hoşnut değildim eskiden iyi Türk oyuncu yetişmiyor diye. Benim açımdan iyi yani :)

Aşk-ı Şehir
19.Ekim.2011, 08:28
Alper'in PA'sı 3 oyundur bu şekilde en iyi oynadığı sezondan sonra itiraz edilmesi garibime gitti açıkçası. :)

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
26.Ekim.2011, 22:26
Crossing 12--->11
Passing 14--->15
Anticipation-Concentration 12--->13
Natural Fitness-Stamina 12--->13

Diye düşünüyorum. Ayrıca 147 PA bence az bile olmuş. 150-155 yapılabilirdi,göreceksiniz birkaç yıl içinde ne oluyor Alper gerçekte :)

Aşk-ı Şehir
01.Kasım.2011, 04:36
Şu profilini gayet yerinde görüyorum şu an için ama yinede değerlendirmeleri göz önüne alacağım. :) Sadece karakterini belirleyen özelliklerine değer vermeyi düşünüyorum o kadar. :)

orhuneses
09.Kasım.2011, 23:29
Ben Eskişehirde Esesin her maçını kaçırmadan giderim stada, deplasmanlarada mümkün olduğunca gitmeye çalışırım gidemesem bile TVden izlerim. Alperin özellikle son 2 sezonki performansına bakarsak 147 PA fazla değil az bile. TRde oyunu 2 yönüyle oynayan en iyi 3 4 oyuncudan biridir Alper. Çoğu kanat oyuncusundan forvettende daha iyi çalım atma yeteneği ve hızı vardır.

comando77
25.Aralık.2011, 17:20
ozellikleri arttilmali

Pas'i 16
Teknigi 16

necip nasilsa bu da oyle olmali

comando77
28.Aralık.2011, 01:11
Alper'in profili boyle kalirsa haksizlik edilmis olacak. 2 yildir harika oynuyor. Es-es taraftarinin herseyiydi. Selcuk Inan bir sezon iyi bir performans gosterdi diye harika bir profile sahip olmustu. Alper her sene daha da iyi oynuyor.

simdi ise 5 milyon euro karsliginda Fenerbahce'ye transfer oldu. Calismasinin iyi oyuncu olmasinin karsliginda Fenerbahce'de.

Umarim profilinde iyi bir gelisme olur. Bunu hakediyor.

fbdevil190737
28.Aralık.2011, 01:12
Alper'in yeni patch'da dribbling 14 , agility 15'e çıkarılmasını bekliyorum . Topla oynadığı pozisyon'a göre çok iyi dribbling yapabilen ve bunu yaparken çevikliğini belli eden bir oyuncu Alper bundan dolayı bu özelliklerinin 1'er kademe yükseltilmesini bekliyorum bunun dışında crossing'i 1 puan düşürülebilir . Fazla orta açmayı denemeyen bir oyuncu pozisyonun'un da etkisi ile onun dışında oldukça iyi ve gelişime açık bir oyuncu Alper .

Alicanfmfan
28.Aralık.2011, 01:30
Alper'in profili boyle kalirsa haksizlik edilmis olacak. 2 yildir harika oynuyor. Es-es taraftarinin herseyiydi. Selcuk Inan bir sezon iyi bir performans gosterdi diye harika bir profile sahip olmustu. Alper her sene daha da iyi oynuyor.

simdi ise 5 milyon euro karsliginda Fenerbahce'ye transfer oldu. Calismasinin iyi oyuncu olmasinin karsliginda Fenerbahce'de.

Umarim profilinde iyi bir gelisme olur. Bunu hakediyor.

Tabi ki çalışmasının karşılığı Fenerbahçe'de ancak Fenerbahçe'de geldiği içinde özeliklerini birden zıp diye 14-15'lere çıkarmak yersiz.

Sercan 'da Galatasaray'a geldi , Bilica'da Fener'e geldi bu mantıkla yaklaşırsak olmaz bence.

comando77
29.Aralık.2011, 14:00
Tabi ki çalışmasının karşılığı Fenerbahçe'de ancak Fenerbahçe'de geldiği içinde özeliklerini birden zıp diye 14-15'lere çıkarmak yersiz.

Sercan 'da Galatasaray'a geldi , Bilica'da Fener'e geldi bu mantıkla yaklaşırsak olmaz bence.

ama selcuk inan iyi bir sezon gecirdi diye profili cok iyiy olmustu.

Alper ise iki senedir duzenli cok iyi oynuyor. Ozelliklerin artmasi lazim. Alper'in kalitesi belli.

Alper'deki teknik cogu oyuncu da yok. Pas ozeelligi cok yuksek. Still olarak Emre neyse Alper'de o

Alicanfmfan
29.Aralık.2011, 17:45
ama selcuk inan iyi bir sezon gecirdi diye profili cok iyiy olmustu.

Alper ise iki senedir duzenli cok iyi oynuyor. Ozelliklerin artmasi lazim. Alper'in kalitesi belli.

Alper'deki teknik cogu oyuncu da yok. Pas ozeelligi cok yuksek. Still olarak Emre neyse Alper'de o

Bide şu açıdan bak , Selçuk'un dediğin o sezonunda takımı şampiyonlugu ikili averajla kaçırıp 2.olmustu , takımına ne tür katkı verdigi yadsınamaz.

Ancak Alper hakkında bilgim yok belki sizlerin daha iyi izlemişliği vardır , ama Eskişehir'i alıp sırtladı mı orayı tartısmak lazım.57 maçta 3 gol mü ne onun gibi bir istatistiği var üstelik asisst sayısıda az , yine Fenerde ki Alper belki istatistiksel olarak verimi fazla olur izleyip göreceğiz işte.

Ben Alper'e istediginiz özelikleri tartısmadım sadece , Selçuk örneği vermişsin bende kıyaslama yaptım , profilinin neden öyle oldugunu.

SAİT71
29.Aralık.2011, 17:48
Alper 20 yaşında Selçuk ise 26 yaşında. Alper ile Selçuğu şuan için kıyaslamak mantıksız ancak bir gerçek varki Alper'in geleceği çok parlak. 26 yaşına geldiğinde takımına katkısı çok büyük olacaktır bence...

Alicanfmfan
29.Aralık.2011, 17:55
Alper 20 yaşında Selçuk ise 26 yaşında. Alper ile Selçuğu şuan için kıyaslamak mantıksız ancak bir gerçek varki Alper'in geleceği çok parlak. 26 yaşına geldiğinde takımına katkısı çok büyük olacaktır bence...

Yalnız ben kıyaslamadım , arkadaş kıyaslamış ben açıklık getirdim :)

Trabzonspor
29.Aralık.2011, 18:20

Anadolu'dan istnbula giden hemen yükseğe çıkar hatta bilirsin hemen milli takımada gider.Şimdi sıra onda.Egemen bizde oynadığından farksızdı Beşiktaşta ama hemen alındı.Sistem işte ne yazıkki bu ülkede böyle.

SAİT71
29.Aralık.2011, 18:24
Yalnız ben kıyaslamadım , arkadaş kıyaslamış ben açıklık getirdim :)

Yok genel anlamda bi kıyaslama yapılıyordu baştan beri genele söyledim :)

BleedingMoon
30.Aralık.2011, 18:35
oyunda yıllarca as takımda oynatabileceğimiz bir türk oyuncumuz oldu sonunda.

BleedingMoon
07.Ocak.2012, 17:46
maşallah dediğim kırk gün yaşamadı yahu ne şom ağızlıyım.

comando77
13.Ocak.2012, 01:33
es-es'in alper'i oyunda 14-15 milyon euro'lara satmadigini biliyor musun? boyle fiyatlar olmamali. es-es 5 milyon euro'ya evet diyor zaten

profilinde arttirimalar olur umarim