PDA

View Full Version : [12.0.0] Özer Hurmaci

comando77
19.Ekim.2011, 01:10
Http://dosya.turksportal.net/research/2012/Fenerbahce_Ozer_Hurmaci.jpg

Profilini paylasabilir misiniz?

BleedingMoon
19.Ekim.2011, 01:21
13 passing biraz haksızlık değil mi?

perpetua
19.Ekim.2011, 01:29

Ozellikle gecen yil bunun uzerinde konusulmustu. Ozer'in daha caliskan yapilmasi, paslarinin ise dusurulmesi istenmisti.

Simdi paslar icin dusuk denmesi hos bir supriz. :D

BleedingMoon
19.Ekim.2011, 01:34
valla ben geçen sene paslarının düşürülmesini istemedim. isteyen kim, bilmiyorum. serdar kesimal'ın pasları 13'se 13 pas değeri özer için haksızlıktır. geçen sene pas 12 olduğu için sanırım yorum yapmak bile istememiştim. belki de yapmışımdır hatırlamıyorum :D

RasAnt
19.Ekim.2011, 15:23
Work Rate 12 düşük kalmış daha çalışkan bir oyuncu Özer onun dışında güzel yansıtılmış hatta geçen 3 seneye göre hala pa sı 142 olması çok bile

Klavooz
19.Ekim.2011, 17:47
Finishing ve Crossing fazla.

perpetua
19.Ekim.2011, 18:20
Finishing ve Crossing fazla.

Bir nedeni olmasi lazim herhalde bu dusuncenin. Bu nedeni biraz anlatsaniz ve okuyanlar anlasa daha iyi olur bence.

Klavooz
19.Ekim.2011, 18:33
Bir nedeni olmasi lazim herhalde bu dusuncenin. Bu nedeni biraz anlatsaniz ve okuyanlar anlasa daha iyi olur bence.

Özer bize geldiğinden beri al gülüm ver gülüm oynuyor.. 1 maç iyi oynuyorsa 5 maç kötü oynuyor.

Adam sürekli basit oynuyor.. En yakınındakine pas.. Ya da geçebileceğini düşündüğü adama çalım atıp, en yakın arkadaşına pası veriyor.. Başka bi numarası yok Özer'in.. Bunları yazarken Fenerbahçe'li oluşumu da göze almanızı isterim...

Ankaraspor'da ki gibi topü sürüp kaleye yönelmiyor... Finishing deseniz zaten bize saç baş yolduruyor... Özellikle Gs maçında bariz goller kaçırmıştı...

Bana göre bu profil ; Özer'in Ankaraspor'da oynadığı döneme ait bir profil...

Bizde oynadığı oyunla alakası yok

Crossing 10 olup, Pasları 17 olsaydı sırıtmazdı.

KanaKe
19.Ekim.2011, 18:44
Özer bize geldiğinden beri al gülüm ver gülüm oynuyor.. 1 maç iyi oynuyorsa 5 maç kötü oynuyor.

Adam sürekli basit oynuyor.. En yakınındakine pas.. Ya da geçebileceğini düşündüğü adama çalım atıp, en yakın arkadaşına pası veriyor.. Başka bi numarası yok Özer'in.. Bunları yazarken Fenerbahçe'li oluşumu da göze almanızı isterim...

Ankaraspor'da ki gibi topü sürüp kaleye yönelmiyor... Finishing deseniz zaten bize saç baş yolduruyor... Özellikle Gs maçında bariz goller kaçırmıştı...

crossingin senin dediginle bir alakasi yokki.. dribbling ile alakali o.

Klavooz
19.Ekim.2011, 18:48
crossingin senin dediginle bir alakasi yokki.. dribbling ile alakali o.

Merak etme ben neyin ne oldugunu cok iyi bilirim...

Demek istediğim, o özelliğini fazla kullanmaması...

kalemci
19.Ekim.2011, 18:54
Arkadaş doğrusunu söylemiş crossing ile değil dribbling ile alakalı senin dediğin.

perpetua
19.Ekim.2011, 18:58

Ozer, Ankaraspor'da da basit oynuyordu.

Gectigimiz iki yil dikine pas deniyor ama basarisiz oluyordu. 13 belki 1 puan falan dusuk ama 4 puan degil. Dikine pas atmaya calistiginda basarili olamayan Ozer'e kisa pasla oyna denildiginde, profilinde paslarin 4 puan birden firlamasi hic de mantikli olmaz.

eng1n
19.Ekim.2011, 21:47
Bence Özer'in profilde hata yapılmış AMC asıl pozisyonu olabilir ama MR ve ML'de 15 verilip 2.pozisyonu gibi düzenlenebilirdi genellikle kanat oynuyor zaten Fenerbahçe'de

KaPaLı
19.Ekim.2011, 21:56

Ben çok bile olduğunu düşünüyorum. Özer sıkça pas hatası yapan bir oyuncu ve attığı paslar genelde şut gibi sert giden bir oyuncu. Sağlıklı olarak pas verdiği pozisyonlar nadir oluyor.

Ama genele katılarak " hani şu en çok koşan oyuncular " listesininde gazıyla Work Rate değerinin yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca of the ball'da yükseltilse fena olmaz sanırım. Özer bu kadar çok koştuğuna göre boş koşu olmuyor herhalde. Bir şekilde topun oyunda olmadığı anlarda bile sürekli bir pozisyon kapatma uğraşında.

perpetua
19.Ekim.2011, 22:06
Ama genele katılarak " hani şu en çok koşan oyuncular " listesininde gazıyla Work Rate değerinin yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca of the ball'da yükseltilse fena olmaz sanırım. Özer bu kadar çok koştuğuna göre boş koşu olmuyor herhalde. Bir şekilde topun oyunda olmadığı anlarda bile sürekli bir pozisyon kapatma uğraşında.

Off the ball daha cok hucumdayken pas almak icin iyi zamanlama ile bosa kacmak. Bence Ozer'in fazla kosmasinin nedeni gidecegi yeri iyi bilmesinden degil, tam tersine pek bilmemesinden. Yetenekli bir oyuncu ama oyun bilgisi oldukca zayif oldugu icin 5 metre kosup yapilacak isi 10 metre kosup yapiyor gibi geliyor bana.

ForsakeN
20.Ekim.2011, 12:43
Özer aslında mevcut yeteneklerini gösteremiyor. Fenerbahçe'ye geldliğinden beri sakatlıklardan kurtulamadı. Oynadığı maçlarda da sahada ondan fizik kapasitesinin kaldırmayacağı şekilde mücadele etmesi istendiğiniden(veya Özer kendi bu şekilde oynamak için uğraşıyor) , yapmak istediklerini sahaya yansıtamıyor. Bu olay oyunda nasıl yansıtılabilir bilmiyorum ama work rate-teamwork-determination özelliklerinin artırılması gerekiyordu zaten. Ama bir futbolcunun da tekniğinin,paslarının oyun zekasınını bu kadar gerileyebilmesi mümkün gibi gelmiyor bana.

Bir zamanlar Özer Hurmacı

RasAnt
20.Ekim.2011, 15:12
Valla videoyu izleyince neden bu kadar çok umut olduğu ortaya çıkıyor ama Özerin izlemesi lazım bu videoyu eskiye nazaran arada dağlar var

fcgrkm
23.Ekim.2011, 01:28
Özer aslında mevcut yeteneklerini gösteremiyor. Fenerbahçe'ye geldliğinden beri sakatlıklardan kurtulamadı. Oynadığı maçlarda da sahada ondan fizik kapasitesinin kaldırmayacağı şekilde mücadele etmesi istendiğiniden(veya Özer kendi bu şekilde oynamak için uğraşıyor) , yapmak istediklerini sahaya yansıtamıyor. Bu olay oyunda nasıl yansıtılabilir bilmiyorum ama work rate-teamwork-determination özelliklerinin artırılması gerekiyordu zaten. Ama bir futbolcunun da tekniğinin,paslarının oyun zekasınını bu kadar gerileyebilmesi mümkün gibi gelmiyor bana.

FLAIR 12 Ozer icin düsük olmus..

Cengo
23.Ekim.2011, 13:50

Özer bundan farklı bir oyuncu değil zaten şu anda da.
Videoda bakarsan attığı pasların şiddeti genellikle zayıf. Yüzlerce pozisyonun arasından seçmece yapılmış. Özer'in en büyük sorunu devamlılık ve oyun zekası. Özellikle videoya pozisyon seçerken boş alanı katettikleri pozisyonları seçmişler ya da pas alanındaki oyuncuya markaj uygulanmayan paslarını seçmişler. Zaten Özer'i teknik bir oyuncu olarak yansıttık.

Özer'in work rate'ini en fazla 1 yükseltebilir belki. Aggression'ı +2 yükseltmeyi planlıyorum ki agresifliğini oyun içinde yansıtsın. Özer orta alanı kontrol eden bir oyuncu değil, work rate fazla yükselirse orta alanı tek başına kontrol eden bir önlibero olur zamanında Aurelio'nun her yere ayak bastığı gibi. Özer bunu yapabilir mi sizce?

Özer çok ağır sakatlık geçirdi. Sakatlıktan sonra eski azminin kalmadığını görüyorum ve üzülüyorum. Psikolojik bir durum da olabilir, yardım edilmesi gerekebilir. Aykut Kocaman olmasaydı belki de gönderilmişti Özer. Fenerbahçe futbolcusunun umursanmaması gibi bir şey olamaz, yöneticiler bu konuyu çok umursamazlar.

ForsakeN
23.Ekim.2011, 15:00
Video izlendiginde ilk farkedilen fark Ozer'in o zamanki fizik guc ve ozguven farki. Bence Ozer oyuna yansitilirken azim ve caliskanligi olan fakat bunlari sahada gosterebilecek dayanikliligi olmayan bir oyuncu olarak gosterilmeli. Oyun zekasi sizin dusundugunuzun aksine cok yuksek fakat sakatliginin ve de ozguven kaybinin etkisiyle sahada cok basit oynamaya calisan,zaman zaman farkli paslar atan ya da bunda basarisiz olan bir oyuncu var.

Dusuncem sudurki naturel fittnes,stamina,technique ozellikleri dusurulurken flair , workrate , determination ozelliklerinde arttirima gidilmeli.

Telefon uzerinden yaziyorum Turkce karakter sorunu yuzunden kusuruma bakmayin lutfen ;)

Cengo
24.Ekim.2011, 15:08
Dün izledikten sonra work rate'in biraz daha yükselebileceğine kanaat getirdim.İlk yarı sonunda 5900m civarı koşmuştu, en fazla koşan futbolcuydu. Maç içinde bu hiç farkedilmiyordu, zira nerede durması gerektiğini bilmediği için sürekli kovalıyor. Yanlış pozisyon almasından ötürü sürekli kovalıyor birilerini, bu da ekstra ekstra koşturuyor. Bu oyun aktifliğini de etkiliyor, sol açıkta da top alması gerekmiyor Özer'in, Stoch'un yanına Emre ve Alex yaklaşabilir.

Pek etkili değildi ama kötü de gözükmedi. Fizik olarak diri gördüm, sanırım iyi çalışıyor. Aykut Kocaman'ın açıklaması da bu sebepten olabilir. Bu zamana kadar fizik olarak yetersiz kaldığı için performansı düşük kalmış da olabilir. Ekonomik oynamayı öğrenmesi lazım.

Determination için çok acele etmeyelim şu an, psikolojik bir yapısı da bu değerin. Maçlar ilerledikçe daha net belli olur.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 17:47
Corners 12--->11
Crossing 14--->15
Finishing 12--->11
Technique 16--->17
Aggression-Composure 12--->11
Creativity 14--->15
Flair 12--->13
Teamwork 14--->15
Work Rate 12--->13
Acc 12--->13

Olmalı bence Özer için.

Alexi Lalas
29.Ekim.2011, 11:12
Corners 12--->11
Crossing 14--->15
Finishing 12--->11
Technique 16--->17
Aggression-Composure 12--->11
Creativity 14--->15
Flair 12--->13
Teamwork 14--->15
Work Rate 12--->13
Acc 12--->13

Olmalı bence Özer için.

Creativity 14--->15
Flair 12--->13
Teamwork 14--->15
Work Rate 12--->13
Acc 12--->13

Bunlara katılıyorum. Aggression değil de, composure azalsa daha iyi olur.

lakin1907
29.Ekim.2011, 14:32
Özer Fenerbahçe'ye geldiğinde kendini takıma adapte edip yararlı bir oyuncu olmak yerine, takımı kendine adapte etmeye çalışan yararsız bir yıldız gibi oynuyor. Şu ana kadar hiçbir maçta kendinden beklediğimiz, youtubedan izlediğimiz o performansı alamadık, hem kendi için hem de Fenerbahçe için çok yazık oldu bu saatten sonra da düzeleceğini düşünmüyorum.