PDA

View Full Version : [12.0.0] Orhan Sam

comando77
19.Ekim.2011, 01:12
Http://dosya.turksportal.net/research/2012/Fenerbahce_Orhan_Sam.jpg

Profilini paylasabilir misiniz?

Jaswege
19.Ekim.2011, 16:34
Orhan'ın isabetli ortaları var çok sayıda. Yada şöyle söyleyim yaptığı ortaları bu değeri haketmiyor. 11 çok düşük GB'de ki performansına göre.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 18:07
Heading 12--->13
Marking-Tackling 14--->13
Teamwork 14--->15
Aggression 16--->17

Yeterli olabilir bence.

sui generis
03.Kasım.2011, 16:13
sol bekte daha önce oynadı mı bilmiyorum ama şöyle bir açıklaması var.

''Eğer çok gerekirse sol bekte de çok rahatlıkla görev yapabilirim. Oynadığım her mevkinin hakkını veririm. http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20111103/turkiyenin_en_iyi_sag_bekleri_fbahcede.html

hatırı sayılır bir sol bek değeri konabilir...

Cengo
03.Kasım.2011, 16:15
sol bekte daha önce oynadı mı bilmiyorum ama şöyle bir açıklaması var.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20111103/turkiyenin_en_iyi_sag_bekleri_fbahcede.html

hatırı sayılır bir sol bek değeri konabilir...

Önce sol bekte nasıl oynadığını görmemiz gerekli. Kaç değer vermemiz gerektiğini nasıl bileceğiz?

sui generis
03.Kasım.2011, 16:19
nasıl oynadığını hiç görmediğimiz için 5-10 arası bir değer girilebilir. oynamamış olması oynayamayacağını göstermez ki.. kendi açıklamasının 5-10 arası bir değer hak ettiğini düşünüyorum ben.. tabii karar sizin...

Cengo
03.Kasım.2011, 18:23
nasıl oynadığını hiç görmediğimiz için 5-10 arası bir değer girilebilir. oynamamış olması oynayamayacağını göstermez ki.. kendi açıklamasının 5-10 arası bir değer hak ettiğini düşünüyorum ben.. tabii karar sizin...

Oynamadığı bir pozisyon için önceden öngörmemiz doğru olmaz. Şans verilir ise değerlendirilmesi mümkün olabilir ancak.

eng1n
03.Kasım.2011, 21:06
Orhan'ı geçen sene pek izlemedim arada bir denk özetlerde veya önemli maçlarda ama Orhan bu kadar az mı ileri destek veriyor. Geçen sezon ileri çıkışları vardı yani dribbling çok yapmasa bile ceza sahasına yakın veya ceza sahasında topla buluşuyordu. Bence off the ball yükseltilebilir diye düşünüyorum.

Cengo
04.Kasım.2011, 19:22
Orhan'ı geçen sene pek izlemedim arada bir denk özetlerde veya önemli maçlarda ama Orhan bu kadar az mı ileri destek veriyor. Geçen sezon ileri çıkışları vardı yani dribbling çok yapmasa bile ceza sahasına yakın veya ceza sahasında topla buluşuyordu. Bence off the ball yükseltilebilir diye düşünüyorum.

Orhan stoper temelli bir oyuncu, biraz atlet olduğu için sağ bekte de idare ediyor. Sağ bekteki performansını da pek beğenmiyorum, Gökhan'ın eksikliğinde defansif zaaf yaratmasın yeter. Ofansif özellikleri çok düşük olduğu için pek ileride görmemeniz normal. Elbette bek oyuncu ileri çıkacaktır, Bekir de oynarken, hatta Önder bile oynarken arada çıkmak zorunda kalabiliyordu, sağ bekte zorlarken görebiliyordunuz. Yetenekleri sınırlı, o yüzden yükselebilecek herhangi bir pozisyon dahi göstermek mümkün değil Galatasaray'a attığı golü saymazsanız.

fbdevil190737
04.Kasım.2011, 19:27
Orhan stoper temelli bir oyuncu, biraz atlet olduğu için sağ bekte de idare ediyor. Sağ bekteki performansını da pek beğenmiyorum, Gökhan'ın eksikliğinde defansif zaaf yaratmasın yeter. Ofansif özellikleri çok düşük olduğu için pek ileride görmemeniz normal. Elbette bek oyuncu ileri çıkacaktır, Bekir de oynarken, hatta Önder bile oynarken arada çıkmak zorunda kalabiliyordu, sağ bekte zorlaken görebiliyordunuz. Yetenekleri sınırlı, o yüzden yükselebilecek herhangi bir pozisyon dahi göstermek mümkün değil Galatasaray'a attığı golü saymazsanız.

Bu konuda katılmıyorum . Stoper temelli bir oyuncu olmasına rağmen geçen sezon özellikle topsuz çıkışları ve ceza sahasına girişlerini hemen hemen her maç tempolu bir şekilde yapan bir oyuncu Orhan her ne kadar bu sezon kendini gösteremese de bunun dışında crossing 12 , teknik ve pas 11
seviyesine çıkarılmalı .