PDA

View Full Version : [12.0.0] Gökhan Gönül

KanaKe
19.Ekim.2011, 19:29
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Fenerbahce_Gokhan_Gonul.jpg

RasAnt
19.Ekim.2011, 19:40
Pa 154 çok az olmamış mı yaw ? en az 10 pa arttırılmalıdır

KanaKe
19.Ekim.2011, 19:49
Pa 154 çok az olmamış mı yaw ? en az 10 pa arttırılmalıdır
bunun nedeni arastirmacinin gökhani pismis bir oyuncu olarak görmesi ve bencede öyle yani gökhanin bu saatten sonra üstüne fazla birsey koyacagini sanmiyorum 10 puanlik farki haketmiyor... gökhan tecrübeli bir oyuncu buda oyuna gayet iyi yansitilmis yanliz takildigim bir nokta var, markaji kesinlikle daha iyi olmali en azindan 13 ü hakediyor diye düsünüyorum, sürekli ileri ciktigindan zaman zaman bos alanlar birakabiliyor fakat adam markaji cok iyi hatta aragones döneminde 2-3 mac stoperde oynamisti hicte siritmamisti...

RasAnt
19.Ekim.2011, 19:54
CA sı bencede güzel yansıtılmış oyuna dediğin gibi markaj özelliği 13-14 iyi olur.26 yaşında daha bence gelişime hala açık önünde 4 senelik bir zaman var bu zamanda yetenekleriyle ulaşabilir bence 160-164 arası verilebilir

Düzenleme yapamıyorum ekleme yapayım top sürmesi de 15 e getirilebilir gerçekten alıp gidiyor mevkisi gereği az yapabiliyor ama fırsat bulduğunda nasıl yeteneği olduğunu gösteriyor diye düşünüyorum

Klavooz
19.Ekim.2011, 19:59
Gökhan'ın kilosu gerçekten 73 mü :S

Yanlıs anlamayın, göz nizamıyla baktığımızda en fazla 68-70 gibi görünüyor.

Alexi Lalas
19.Ekim.2011, 20:18
Gökhan'ın kilosu gerçekten 73 mü :S

Yanlıs anlamayın, göz nizamıyla baktığımızda en fazla 68-70 gibi görünüyor.

Fenerbahçe araştırmacısı gerçeğini bulamasaydı o değeri girmezdi.

Ha şu an, girildiği tarihten beri bir kilo değişikliği yaşanmış olabilir, onu da araştırmacısı arkadaş gerek görürse günceller.

eLastik
19.Ekim.2011, 20:19
Gökhan Gönül'ün orta açma 13 Sabri'nin 14 mü ? Güldürmeyin Allah aşkına !

perpetua
19.Ekim.2011, 20:24
CA sı bencede güzel yansıtılmış oyuna dediğin gibi markaj özelliği 13-14 iyi olur.26 yaşında daha bence gelişime hala açık önünde 4 senelik bir zaman var bu zamanda yetenekleriyle ulaşabilir bence 160-164 arası verilebilir

26-27 yas genelde beklerin CA olarak en iyi yillaridir. Bundan sonra genelde fizik dusmeye baslar, zihinsel ozellikler gelismeye devam eder. Hatta forvetler ve kanat oyunculari icin de gecerli bu.

eLastik
19.Ekim.2011, 20:32
26-27 yas genelde beklerin CA olarak en iyi yillaridir. Bundan sonra genelde fizik dusmeye baslar, zihinsel ozellikler gelismeye devam eder. Hatta forvetler ve kanat oyunculari icin de gecerli bu.

Üstteki mesajımı açıklar mısınız ? GG 'nin orta açma 13 se Sabrinin 10 olmalıdır. Ama 14 yapılmış. Sabri daha mı iyi orta açıyor ?

Redrum
19.Ekim.2011, 20:54
Gökhan oldukça iyi yansıtılmış. Zaten şu anda oyunda kalburüstü sağ beklerden biri olacağı tartışmasız açık. Geçen seneki 9 positioning değeri Gökhan'ı bitiriyordu.

vedat1987
19.Ekim.2011, 22:26
Profil bence oldukça iyi yansıtılmı. Sanki long shots ve finishing 1-2 puan yukarıda olabilirdi.

eLastik
19.Ekim.2011, 23:27
Transfermarkt'tan baktım. Gökhan Gönül geçen sezon 8 asist yapmış Sabri Sarıoğlu ise 5 asist yapmış. Bek oyuncusunun yaptığı asistler genelde orta şeklindedir değil mi ? Burda da Gökhanın üstünlüğü var ama oyunda Sabrinin ...

ForsakeN
19.Ekim.2011, 23:34
Transfermarkt'tan baktım. Gökhan Gönül geçen sezon 8 asist yapmış Sabri Sarıoğlu ise 5 asist yapmış. Bek oyuncusunun yaptığı asistler genelde orta şeklindedir değil mi ? Burda da Gökhanın üstünlüğü var ama oyunda Sabrinin ...

Gökhan'ın orta açma dışında zihinsel açıdan Sabri'den üstün özellikleri verilmiş zaten. Yapılan asist sayısını sadece orta açma belirlemiyor ki

Aşk-ı Şehir
19.Ekim.2011, 23:35
Sabri; Crossing 14, Decisions 8, Composure 8, Dribbling 10

Gökhan Gönül, Crossing 13, Decisions 13, Composure 12, Dribbling 13

Sabri'den her türlü daha iyi orta yapar Gökhan Gönül. ;)

Jaswege
20.Ekim.2011, 22:51
Günlerdir aylardır bunu tartışıyoruz. Sabri neden 14te Gökhan 13 diye. Mental özelliklerini bir yana koyup sadece bu özelliğe baktığımızda gerçekten komik ya. Sabri'nin ortalarıyla bütün Türkiye dalga geçiyor neredeyse. 2011 çıktığından beri bunu dile getiriyoruz ama biri çıkıp şundan dolayı; o 13 o 14 demedi...

Batuhandemirel
20.Ekim.2011, 23:44
aralarinda yaklasik 15-20 puanlik bir ca farki var bi yeteneginin kucuk bi kismina odaklanmanin anlami yok bence

sarianet
21.Ekim.2011, 18:01
160dan aşağı potansiyer c gökhana hakarettir
kusura bakmayın ben böyle düşünüyorum her sene üstüne katarak oynayan bi futbolcu
ilk senesinde defansı zayıftı defansını düzeltmeye çalıştı
daha sonra ortaları berbattı ortalarını da baya düzeltti bitiriciliğini de bu sene görüyoruz onu da geliştirdi
yani her sene üzerine katarak ilerleyen bir futbolcu bilmiyorum pa hakaret gibi geldi bana

ForsakeN
21.Ekim.2011, 20:00
Bir de artık bu oyunda Gökhan 30 yaşına gelince fiziksel özellikleri hemen düşmesin.. Lap diye düşüyor hiç bir işe yaramıyo..

Yalnız Gökhan'ın profesyonelliği gerçekte de düşük. %100 Futbol'da antreman yapmayı sevmediğini söylemişti, Emre ile birlikte katıldığı programda

RasAnt
21.Ekim.2011, 20:09
Antreman yapmayı sevmiyor olabilir bu çok doğal çoğu futbolcu sevmez antremanları ama iyi olmak için yapmak zorundalar o yüzden yapıyorlar,sevmediği halde bu kadar çalışıp gelişim gösterip yıldız olması profesyonelliğinin göstergesi zaten

ForsakeN
21.Ekim.2011, 20:10
Pardon eksik yazmışım , antreman yapmayı sevmiyor aynı zamanda kaytardığı da oluyor.

barahir
21.Ekim.2011, 20:28
ama profesyonellik sadece antreman yapıp yapmama ya da sevip sevmeme olayı değil ki.. Özel hayatında da dikkatli davranması gerekir futbolcuların ve yanlış bilmiyosam gökhan 20 yaşından beri evli ve gayet düzenli bi hayatı da var..

bi de şu var. Hangimiz okula severek gidiyoruz ya da kaytarmıyoruz ? Ama neredeyse hiç görmedim ben bizim okulda mezun olamayanı :)

ForsakeN
21.Ekim.2011, 20:54
Bu dediğim olay oyuncunun Professionalism özelliğini etkilemez mi peki? Etkiler. Gökhan'ın özel hayatını bilemeyeceğim, ne yer ne içer.

sarianet
21.Ekim.2011, 21:10
birde mc olarak da oynatıldı geçen sene son yirmi dakkalarda falan mc değeri de iki üç olsa iyi olur:D

KanaKe
22.Ekim.2011, 00:23
birde mc olarak da oynatıldı geçen sene son yirmi dakkalarda falan mc değeri de iki üç olsa iyi olur:D

oldu olacak dc degeride 15 olsun aragones döneminde 2-3 mac stoper olarak oynamisti :D

sarianet
22.Ekim.2011, 00:33
oldu olacak dc degeride 15 olsun aragones döneminde 2-3 mac stoper olarak oynamisti :D

neden olmasın ilerde oda olur

SAİT71
22.Ekim.2011, 03:58

Tuncay'a da kalecilik değeri girilmesi lazım :p

S4mp1y0N
22.Ekim.2011, 17:24
gökhan'ın ceza alanı içerisinden attığı goller, çektiği şutlar ve gol yollarına doğru zamanlarda hareketlenme gibi özellikleri rakibi kendi yarı sahasına hapsetmeye mahkum bırakacak derecede fazla.
gökhan'ı diğer mevkiidaşlarından ayıran en büyük özellikler bunlarken; bitiricilik, uzun şut, ofansif pozisyon alabilme becerisi neden bu kadar eksik yansıtılmış anlamakta zorlanıyorum.
ısrarla tekrar değerlendirilmesi gerektiğini savunuyorum.

ozaniel
22.Ekim.2011, 23:29
Geçen seneki oyunda Gökhan'ın aldığı CA değerini veya fazlasını alan 13 safkan sağ bek var, bunlardan sadece Arbeola, Zanetti ve Sagna'nın devamlılığı 17 veya daha fazla.
Ben açıkçası Gökhan'ın aldığı değerlerin biraz da forumdaki baskılardan dolayı arttırıldığını düşünüyorum ama bazı arkadaşlar bu değerleri de beğenmemiş.
Yine FM2011'de oyuna Türkiye'de başlayıp 150+ CA'sı olan oyuncular Guti, Volkan, Quaresma, Niang ve Arda( Niang 155, diğerleri 150). Hiçbiri Gökhan'ın kişilik özelliklerine ve devamlılığına sahip değil. Hiçbiri bek değil.
Bence Türkiye'deki oyuncular arasında Gökhan'ın kalitesine yakın seviyede bir bek olmaması( FM 2011'e göre en yakını Sabri) onu olduğundan daha iyi gösteriyor.

Cengo
22.Ekim.2011, 23:59
gökhan'ın ceza alanı içerisinden attığı goller, çektiği şutlar ve gol yollarına doğru zamanlarda hareketlenme gibi özellikleri rakibi kendi yarı sahasına hapsetmeye mahkum bırakacak derecede fazla.
gökhan'ı diğer mevkiidaşlarından ayıran en büyük özellikler bunlarken; bitiricilik, uzun şut, ofansif pozisyon alabilme becerisi neden bu kadar eksik yansıtılmış anlamakta zorlanıyorum.
ısrarla tekrar değerlendirilmesi gerektiğini savunuyorum.

"ceza alanı içerisinden attığı goller" = Finishing
"çektiği şutlar" = Long Shoots
"gol yollarına doğru zamanlarda hareketlenme" = Off The Ball

Nedeni ile kaç olması gerektiğini de eklerseniz memnun olurum.

fcgrkm
23.Ekim.2011, 01:37
INJURY PRONENESS 12 , son ıkı yılda lıgde 30 maca ondan oncekı yılda 29 maca cıkmıs bırısı. Ancak sureklı ısmı sakatlıklarla anılan , ozellıkle mıllı takım donemlerınde genelde sureklı sakat olan bır oyuncu ıcın bu deger cok dusuk degıl mı? sureklı g.gonul ıgne ıle sahaya cıkması sakatlanmaya musaıt olmadıgını da gostermıyor dıye dusunuyorum.

perpetua
23.Ekim.2011, 13:57
INJURY PRONENESS 12 , son ıkı yılda lıgde 30 maca ondan oncekı yılda 29 maca cıkmıs bırısı. Ancak sureklı ısmı sakatlıklarla anılan , ozellıkle mıllı takım donemlerınde genelde sureklı sakat olan bır oyuncu ıcın bu deger cok dusuk degıl mı? sureklı g.gonul ıgne ıle sahaya cıkması sakatlanmaya musaıt olmadıgını da gostermıyor dıye dusunuyorum.

2008/2009 sezonundan beri Gokhan Gonul'un gecirdigi 6 sakatlik varmis.

http://www.transfermarkt.co.uk/en/goekhan-goenuel/profil/spieler_33793.html

Ayni donemde cam adam Gokhan Zan'in 5 sakatligi varmis.

http://www.transfermarkt.co.uk/en/goekhan-zan/profil/spieler_6911.html

Ortalama bir deger Gokhan Gonul icin pek de kotu bir deger degil bence. 6 sakatligi 10 yilda geciren oyuncularin sadece cok dusuk degerler almasi normal olur.

Cengo
23.Ekim.2011, 14:09
Son sakatlığının Milli Takım kampında darbeye dayalı kemik kırılmasının Milli Takım doktorları tarafından yanlış teşhis ve tedavisinden kaynaklandığını unutmamak gerek!

perpetua
23.Ekim.2011, 14:20
Son sakatlığının Milli Takım kampında darbeye dayalı kemik kırılmasının Milli Takım doktorları tarafından yanlış teşhis ve tedavisinden kaynaklandığını unutmamak gerek!

Sakatlik degil de iyilesme suresinin uzamasi bundan kaynaklandi demek daha dogru olur sanki.

S4mp1y0N
23.Ekim.2011, 17:11
2 sezon önce sivas-fenerbahçe maçında attığı gol
geçen sezon ligin ikinci yarısındaki antalya-fenerbahçe maçında attığı gol
bu sezon fenerbahçe-ibb maçında attığı gol
2 veya 3 sezon önce diyarbakır-fenerbahçe maçında attığı gol
türkiye-avusturya maçında sol ayağıyla ceza alanı yakınında attığı gol

bu ve buna benzer attığı golleri düşününce saydığınız ofansif özelliklerin daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum. bu konudaki meziyetleri yeterli düzeyde yansıtılmamış.
ki gökhan gönül'ün uzun şutu 13'tü yanlış hatırlamıyorsam, neden düşürdüğünüz hakkında bizi aydınlatırsanız makbule geçer.

bir oyuncu için kafanızda belirlemiş olduğunuz ca değerlerini aştığınız zaman bazı özelliklerini kırpıyorsunuz, dengeyi sağlamak için. eğer bir oyuncu bazı özelliklerinin üzerine koyabiliyorsa, kafanızda belirlediğiniz ca değerinin üzerine çıkmanız gerekmiyor mu?
şahsi kanaatim; gökhan en az 10 civarında bitiriciliği hak ediyor.
uzun şut konusuna değindim zaten.
ofansif pozisyon alma becerisini de yukarıda izah etmiştim. doğru pozisyon alıyor, bunu skora yansıtmasından ve maç içerisinde rakibi defansif zaafa uğratacak derecede bindirmeler yapmasından anlamak mümkün.
sanırım 1-2 puan artırılmasına kimse itiraz etmeyecektir.

tabi tüm bunları yine bazı özelliklerinden kırparak yapacaksanız benim için pek bir anlam ifade etmiyor. zira verdiğiniz değerlerde abartılı hiçbir özelliğini göremiyorum.

perpetua
23.Ekim.2011, 17:38
bir oyuncu için kafanızda belirlemiş olduğunuz ca değerlerini aştığınız zaman bazı özelliklerini kırpıyorsunuz, dengeyi sağlamak için. eğer bir oyuncu bazı özelliklerinin üzerine koyabiliyorsa, kafanızda belirlediğiniz ca değerinin üzerine çıkmanız gerekmiyor mu?

Hayir.

CA degeri, diger oyuncularla dengeyi sagliyor. Eger bir ozellik dusuk yapilmissa, bunun nedeni bir diger ozelligin yuksek yapilmis olmasi olabilir, ozellikle CA olmasi gerektigi yerde ise. Bu sayede oyuncularin dunya capinda olmasi gereken yerler saptaniyor ve oyuncularin abartilmasi onleniyor. Bu nedenle de ilk once CA degeri dusunulup, daha sonra ozelliklere bakiliyor.

Bu nedenle CA'nin dogru oldugu seviyede sorun yoksa, buradaki ozellik yukseltme istekleri bizi acaba hangi diger ozellikleri olmasi gerektiginden fazla yapmis olabilecegimizi dusunmeye itiyor.

Bir oyuncunun hemen hemen butun ozelliklerinin yukselmesi isteniyorsa da, cok acik yazmak gerekirse, yazan kisinin futbolcuyu gozunde fazla abarttigini dusunuyoruz. Ayni sey dusurulmesi istenen ozellikler icin de gecerli.

fcgrkm
24.Ekim.2011, 01:31
2008/2009 sezonundan beri Gokhan Gonul'un gecirdigi 6 sakatlik varmis.

http://www.transfermarkt.co.uk/en/goekhan-goenuel/profil/spieler_33793.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.transfermarkt. co.uk%2Fen%2Fgoekhan-goenuel%2Fprofil%2Fspieler_33793.html)

Ayni donemde cam adam Gokhan Zan'in 5 sakatligi varmis.

http://www.transfermarkt.co.uk/en/goekhan-zan/profil/spieler_6911.html (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.transfermarkt. co.uk%2Fen%2Fgoekhan-zan%2Fprofil%2Fspieler_6911.html)

Ortalama bir deger Gokhan Gonul icin pek de kotu bir deger degil bence. 6 sakatligi 10 yilda geciren oyuncularin sadece cok dusuk degerler almasi normal olur.

transfermarkt a gore 2008 2009 dan beri 5 sakatlık geciren GOKHAN ZAN ın INJURY PRONENESS degeri 20
aynı donemden beri 6 sakatlık geciren GOKHAN GONUL un 12 ise ortada cok ciddi bir sorun var demektir.
Injurt proneness degerinin amacı bir oyuncunun sakat olarak gecirdigi süre degil , sakatlanmaya ne kadar yatkın oldugu ise..

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 17:51
Anticipation 14--->15
Composure 12--->11
Positioning 12--->13
Agility-Pace 16--->17
Balance 14--->13
PA--->160

Olmalı bence. 154 PA'yı düşük buldum her ne kadar GG bundan sonra çok fazla gelişmese de.

r0b1nh0
21.Aralık.2011, 02:43
bence bu serinin abartılan türk oyuncularındn birisi gökhan'ı yıllardır izliyorum sadece 1 sezon aynı istikrarda izledm inişli çıkışlı oynuo genelde 1 maç oynarsa 2 maç yatan cinsten bi oyuncu.

Cengo
21.Aralık.2011, 03:41
bence bu serinin abartılan türk oyuncularındn birisi gökhan'ı yıllardır izliyorum sadece 1 sezon aynı istikrarda izledm inişli çıkışlı oynuo genelde 1 maç oynarsa 2 maç yatan cinsten bi oyuncu.

Gökhan'ı düzenli izlememişsiniz demek ki.
Sadece bu sezon istikrar sağlayamadı şu ana kadar, çünkü ağır bir sakatlık geçirdi ve fizik gücünü toparlayamadı. Yeni yeni fizik-kondüsyonu yakalıyor ve tempo tutturduğu için forma girmeye başlıyor. Gökhan süreklilik sağladığı için formayı kimseye vermiyor, her maç belirli bir ortalaması vardır Gökhan'ın.

Klavooz
23.Aralık.2011, 00:02

adamın kaburgaları kırıldı o ağır sakatlıktan sonra biraz aksaması normal.
profilinin abartıldığı yok.

zaten son 3 maça bakınca takımın en iyi oyuncularından biri olarak göze çarpıyor. devre arasından sonra yine eski formuna kavuşacaktır ve profilinin hakkını verecektir.

comando77
14.Ocak.2012, 17:40
bir ara kotu oynuyordu ama gercek Gokhan geri dondu. Bu mevki de tr tek oldugunu gostermeye basladi tekrardan

dribling ozelligi 14 veya 15 olmali

comando77
14.Ocak.2012, 17:41
Anticipation 14--->15
Composure 12--->11
Positioning 12--->13
Agility-Pace 16--->17
Balance 14--->13
PA--->160

Olmalı bence. 154 PA'yı düşük buldum her ne kadar GG bundan sonra çok fazla gelişmese de.

+ dribling 14 veya 15 olmali

Alexi Lalas
15.Ocak.2012, 00:41
Gökhan için ben 150 CA yı fazla buluyorum.

Stephan Lichtsteiner
Gregory van der Wiel
Mattia Cassani
Rafael
Mathieu Debuchy
Alexandr Anyukov
Micah Richards
Vasilis Torosidis
José Bosingwa
John O'Shea
Mariano
Jorge Fucile
Lukasz Piszczek
Camilo Zúñiga
Gonzalo Castro
Alan Hutton
Sílvio
Leonardo Moura
Vedran Corluka
Alberto Lora
Jesús Gámez
Andreas Beck

Bu oyunculardan fazla şu an CAsı. Gökhan gerçekten bu oyunculardan iyi olsaydı, o takımlarda oynardı bu oyuncular yerine. En iyi Türk yerli sağ bek olduğu için fazla göze batıyor ve bizde abartıyoruz gibime geliyor.

barahir
15.Ocak.2012, 01:02
Abartıyoruz biraz evet.. Ama abarttığımız şey oyuncularımızın kötü olduğunu düşünmemiz.. Ne yani Bosingwa Chelsea'de diye daha mı iyi Gökhandan?

Aslında bizim araştırmacılarımız, yabancı araştırmacıların yarısı kadar abartsalar oyunda Türk oyuncular efsane olur..

Benim Gökhanla ilgili tek şikayetim sözleşme imzalamıyor.. 7 Milyondan açıyor kapıyı :/

Corpus
15.Ocak.2012, 01:11
bir ara kotu oynuyordu ama gercek Gokhan geri dondu. Bu mevki de tr tek oldugunu gostermeye basladi tekrardan

dribling ozelligi 14 veya 15 olmali

Dribbling i 14-15 olan oyuncular

Dani Alves
Evra
Maicon

Sadece bek olanları yazdım ve daha da var :)

SaLviO
15.Ocak.2012, 01:19
Form tuttuğu zaman avrupanın sayılı beklerinden bi tanesi oluyor

Frist touche o değeri haketmiyor

lakin1907
15.Ocak.2012, 01:38
Gökhan bu sene özellikle rakip üzerine gelirken hemen hamle yapmaya çalışıyor ve ilk yarının son 3 4 maçına kadar da hep bu yüzden kritik hatalar yaptı ama sonra fizik olarak tam hazır duruma gelince yine eski oyununa yakın bir oyun ortaya koymaya başladı ama yine de Devamlılık değeri bir puan aşağı çekilebilir.

Alexi Lalas
15.Ocak.2012, 15:01
bu gosterdigin oyuncularin hic biri Gokhan'dan iyi degil

anlasilan gs taraftarisiniz

Hiçbir takımın taraftarı değilim. Yorumlarını ne kadar objektif yaptığını da gösterdin bu söylediğinle. Formanızı çıkarıp oyuncuları değerlendirebiliyorsanız değerlendirin. Yoksa hiçbir katkınız olamaz sağlıklı değerlendirme yapamadığınız için.

İkincisi bu oyuncuların çoğunu her hafta izliyorum Gökhanda dahil. Bu oyuncuların çoğu Gökhandan daha iyi. Özellikle mental ve defansif anlamda.

ForsakeN
15.Ocak.2012, 15:04
Arkadaşa katılıyorum. Gökhan Türkiye Ligi'nde göze batıyor sadece. Avrupa maçlarında veya Milli maçlarda o kadar da iyi oyun sergileyemiyor. Zaten Türkiye liginde de hücum yönüyle sivriliyor.

malpince
15.Ocak.2012, 15:23
Hiçbir takımın taraftarı değilim. Yorumlarını ne kadar objektif yaptığını da gösterdin bu söylediğinle. Formanızı çıkarıp oyuncuları değerlendirebiliyorsanız değerlendirin. Yoksa hiçbir katkınız olamaz sağlıklı değerlendirme yapamadığınız için.

İkincisi bu oyuncuların çoğunu her hafta izliyorum Gökhanda dahil. Bu oyuncuların çoğu Gökhandan daha iyi. Özellikle mental ve defansif anlamda.

5 tanesi belki tartışılır o oyuncuların gökhandan iyi olup olmadığı. hele formda bir gökhan çoğunu 5e katlar

Corpus
15.Ocak.2012, 15:33
5 tanesi belki tartışılır o oyuncuların gökhandan iyi olup olmadığı. hele formda bir gökhan çoğunu 5e katlar

O oyuncuların formda hali Gökhan' ın forma halini 5' e katlar :) Formda hali formsuz hali diye düşünürsek eğer hemen Hakan Balta' yı aklınıza getirin lütfen. Kendisi o formda olduğu sezon gerçekten çok iyi oynuyordu ve sağlam bir bekti ama sonraki senelerde düşüş gösterdi. Şimdi o formda haline bakarak Hakan Balta Dünya' nın sayılı beklerinden diyebilir miyiz ? Hayır. Aynı şeyler Servet Çetin ve Rüştü içinde geçerlidir.

malpince
15.Ocak.2012, 16:21
O oyuncuların formda hali Gökhan' ın forma halini 5' e katlar :) Formda hali formsuz hali diye düşünürsek eğer hemen Hakan Balta' yı aklınıza getirin lütfen. Kendisi o formda olduğu sezon gerçekten çok iyi oynuyordu ve sağlam bir bekti ama sonraki senelerde düşüş gösterdi. Şimdi o formda haline bakarak Hakan Balta Dünya' nın sayılı beklerinden diyebilir miyiz ? Hayır. Aynı şeyler Servet Çetin ve Rüştü içinde geçerlidir.

formdan kastım şuanın çok ekstrem bir dönem onu kastettim. kulüpler böyle dönemlerden geçerken büyük düşüşler olabilir. çoğu arkadaş bu dönemi konuşmuş da...
ilk cümlenize hiç girmeyim, hem gökhanın hem de o listenin en formda halini al bak istersen,kim kimi 5e katlar. bosingwa,rafael,debuchy ve birkaç kişinin normal performansı gökhanla kıyaslanabilir.
hakan balta 1 sezon gösterdi diyorsunuz. gökhan kaç yıl önce Fenerbahçeye transfer oldu? bir yıl önce mi oldu.

Corpus
15.Ocak.2012, 16:44
Stephan Lichtsteiner- Yıllardır sürekliliği var. Kıyaslamam.
Gregory van der Wiel - Dünya Kupası'nda parladı. Kıyaslamam.
Mattia Cassani- Yazmaya gerek yok.
Rafael - Alex Ferguson' un gözdesi . Gökhan ile kıyaslanması akıl işi değil.
Alexandr Anyukov-- Rusya' nın en önemli beklerinden biri
Micah Richards -- EPL' de hızıyla ve gücüyle çok fazla iş yapan bir oyuncu Gökhan ile kıyaslamam .
José Bosingwa-- Kıyaslanamaz
John O'Shea -- Man. Utd' ın joker oyuncularındandı. Kıyaslanamaz
Mariano- Genç yetenek kıyaslanamaz
Jorge Fucile - 5 senedir Porto' nun değişilmez ismi.
Camilo Zúñiga - oyunun 2 yönünü oynayabilen ve 3-5-2 de sırıtmayan bir oyuncu
Gonzalo Castro - Kıyaslanamaz
Alan Hutton - Tottenham en önemli beklerinden biriydi
Vedran Corluka - Milli takımda neler yaptığını gördüm EPL' de ilk 11 oyuncusu kendisi

Daha Dünya' nın en iyi beklerini saymadan Gökhan' ın önünde 14 isim var bana göre ama hadi ben abartıyorum diyelim burada yazdıklarımın minimum 10 tanesi Gökhan' dan çok daha kalitelidir. Şimdi tekrar düşünün derim.

barahir
15.Ocak.2012, 16:48
Micah Richards -- EPL' de hızıyla ve gücüyle çok fazla iş yapan bir oyuncu Gökhan ile kıyaslamam .
Vedran Corluka - Milli takımda neler yaptığını gördüm EPL' de ilk 11 oyuncusu kendisi

Daha Dünya' nın en iyi beklerini saymadan Gökhan' ın önünde 14 isim var bana göre ama hadi ben abartıyorum diyelim burada yazdıklarımın minimum 10 tanesi Gökhan' dan çok daha kalitelidir. Şimdi tekrar düşünün derim.

Baz aldığın şeylerin çoğu kendi fikrin.. Gerçi, Sabri ile Gökhan benzer profildeyken ve biz bunu tartışırken bile benzer şeyleri duymuştuk..

Bu yüzden mevcut profili yerindedir, Cengiz Abiye teşekkürlerimi sunuyorum.. Sizlere kolay gelsin..

Corpus
15.Ocak.2012, 16:53
Baz aldığın şeylerin çoğu kendi fikrin.. Gerçi, Sabri ile Gökhan benzer profildeyken ve biz bunu tartışırken bile benzer şeyleri duymuştuk..

Bu yüzden mevcut profili yerindedir, Cengiz Abiye teşekkürlerimi sunuyorum.. Sizlere kolay gelsin..

Bu konu hakkında objektif akademik bir makale bulmak biraz zor olacağı için Futbol Camiasında konuşulan ve söylenenleri yazmak zorundaydım :) Yazdıklarım kendi cümlelerim fakat görüşler futbol bilen insanlardan alınmadır.

William Rookwood
15.Ocak.2012, 16:57

Gökhan ile Sabri'nin profilleri nasıl benziyor Allah aşkına. Siz o Crossing olayına takıldınız fakat oyunda fakat Sabri'nin mental olarak ne kadar kötü olduğunu göremiyor musunuz? Bir bek oyuncusunun en önemli özellikleri sırasıyla : fizik-mental-tekniksel özlelikleridir. Sabri, Gökhan'dan daha yetenekli bir oyuncu ama Sabri Gökhan'dan daha akıllı bir oyuncu değil. Buda çok iyi yansıtılmış oyuna. Sabri'yi Sabri yapan yetenekleri ve hızı zaten.

William Rookwood
15.Ocak.2012, 17:00

Bence o oyuncular arasında Gökhan Gönül'de olur. Ancak Gökhan için kimse net birşey söyleyemiyor. Sadece Türkiye liginde ki oyununu bildiğimiz için ve bu sıralanan oyuncuların üst düzey liglerde mücadele ettikleri varsaydığımızda birbiriyle eşleşmeyen yorumlar çıkıyor.

Oyunda ki profiline gelirsek; belki bir kaç özelliği düşebilir bu seneki formundan dolayı fakat sakatlıktan yeni çıktığınıda göz önünde bulundurmak lazım. Bana göre Naturel fitness 1 puan düşürülebilir

sui generis
15.Ocak.2012, 17:28
cidden Gökhan'ın profili çok yerinde. yukarıdaki kıyaslama ise tamamiyle kişisel yorum. çoğu cümle zaten kıyaslayamam. Rusyanın en önemli beklerinden biri demişsiniz Gökhan Türkiyenin en önemli beki. bu adamı geçen sene Barça izledi ve Man Utd 'ın Tottenham ın listesindeydi.

Corpus
15.Ocak.2012, 18:01
:D

ciddiyse çok komik, espriyse hiç komik değil...

Senin varlığın ile eş değerde gerçek ve ciddi bunlar. Gerisini kendin tahmin edebilirsin sanırım :)

malpince
15.Ocak.2012, 20:57
Senin varlığın ile eş değerde gerçek ve ciddi bunlar. Gerisini kendin tahmin edebilirsin sanırım :)

maçı kafanı vererek izlersen anlarsın dediğin şeylerin espri olmaktan öteye gidemeyeceğini...
hele hele fucileye öyle bir gerekçe yazmışsın ki ayhan da bilmem kaç yıldır galatasarayda top oynuyor... o zaman ayhan müthiş bir ortasaha.. aynı şeyler selçuk için de geçerli. mariano genç yetenek inanılmız yazmışsın, o zaman receple muhammet de genç yetenek ikisi de modricten iyi o zaman. senin dediğinle aynı kapıya çıkıyor. anyukov demişsin rusyanın önemli bir beki, serkan balcı da türkiyenin önemsiz bir beki değil hani.. ha şuraya da değineyim hutton'a tottenham'ın önemli bekiydi yazmışsın hemen üstünde corluka 11in adamı demişsin. huttonun ne bu yıl ne de geçen yıl tottenham'da oynamadığını geçiyorum, bir kere bu adamlar aynı takımın aynı mevkisinde, nasıl bir anda ikisi de 11 oyuncusu oluyor. önemli olmak mevkinin 2. adamı olmaksa başka tabii. belki de corlukayı sadece milli maçta izlediğiniz için sol bek sanıyor olabilirsiniz, sol bek değil corluka, aksine sağ bek.

Alexi Lalas
15.Ocak.2012, 21:07

Ben de böyle düşünüyorum. Gökhan oyuna göre dünyanın en iyi 14. sağ beki zaten. Ama dünyanın en iyi 14. takımında mı oynuyor orası tartışılır. Buradan takımlara göre araştırma yapıldığı sonucu ortaya çıkmasın sakın.

Ancak bir de şöyle düşünün, Chelsea scoutları, Gökhan'ın Bosingwa'dan daha iyi olduğunu bildiği halde Bosingwa'yı mı aldırdı Chelsea'ye? Valencia van der Wiel'i almaya çalışıyor Gökhan'ı değil.

Tabii bu benim görüşüm. En iyi değerlendirmeyi Fenerbahçe araştırmacısı yapacaktır.

futureless
15.Ocak.2012, 21:23
Listeye göre konuşacaksak oradakilerin bana göre 5iyle aynı seviyededir.Diğerlerinden normal şartlarda iyidir.

Alexi , katılmıyorum açıklayayım ; yurt dışına oyuncu satma konusunda baya yeteneksiz bir ülkeyiz Arda gibi bir adamımızı bile gitti diye neredeyse yerin dibine sokanlar oldu bu işin farklı boyutu tabi de kaç tane Türk var doğru düzgün yollayabildiğimiz , bu kötü oyuncularımız olduğu anlamına mı geliyor ? Bence değil.Transfer olduğu takımla adam hakkında fikir sahibi olmanın araştırmacılık gibi bu sektörün en önemli parçalarından olan işi icra eden birine bu tarz düşünmeyi yakıştıramıyorum umarım ben yanlış anlamışımdır.Demek istediğim Valencia'nın Gökhan yerine onu tercih etmesi onu Gökhan'dan iyi yapmaz bana göre.Aynı şekilde düşünürsek Alexis Sanchez Barca'ya transfer olduğu için dünyanın en iyi oyuncularından biri diye düşünmek mi lazım mesela , ki bence değil. Pazarlama yeteneği önemli şey transferde.

Corpus
15.Ocak.2012, 21:32
maçı kafanı vererek izlersen anlarsın dediğin şeylerin espri olmaktan öteye gidemeyeceğini...
hele hele fucileye öyle bir gerekçe yazmışsın ki ayhan da bilmem kaç yıldır galatasarayda top oynuyor... o zaman ayhan müthiş bir ortasaha.. aynı şeyler selçuk için de geçerli. mariano genç yetenek inanılmız yazmışsın, o zaman receple muhammet de genç yetenek ikisi de modricten iyi o zaman. senin dediğinle aynı kapıya çıkıyor. anyukov demişsin rusyanın önemli bir beki, serkan balcı da türkiyenin önemsiz bir beki değil hani.. ha şuraya da değineyim hutton'a tottenham'ın önemli bekiydi yazmışsın hemen üstünde corluka 11in adamı demişsin. huttonun ne bu yıl ne de geçen yıl tottenham'da oynamadığını geçiyorum, bir kere bu adamlar aynı takımın aynı mevkisinde, nasıl bir anda ikisi de 11 oyuncusu oluyor. önemli olmak mevkinin 2. adamı olmaksa başka tabii. belki de corlukayı sadece milli maçta izlediğiniz için sol bek sanıyor olabilirsiniz, sol bek değil corluka, aksine sağ bek.

Dediklerimi 1-2 kez daha okuyup doğruca anlamaya çalışırsam sevinirim. Dümdüz ters mantıklı oluşturma çabasına girme lütfen. Oraya sağ bekleri yazdığım halde bana sol bek sandığımdan bahsetmişsin. Bunu gördükten sonra diğerlerine yaptığın yorumların değeri bile kalmadı :)

Lim10
15.Ocak.2012, 21:52
Bazıları saçma sapan sebeplerle Gökhan'ı kötülemeye çalıştıklarını gördükçe müthiş keyif alıyorum:)Rahat olun gençler.

Corpus dostum bu sözüm sana.Genelde yorumlarında objektif olmaya çalışan bir Galatasaray'lı arkadaşım olarak görürdüm seni.Ama maalesef şu yaptığın deli saçması listeyle çok kötü çuvallamışsın.Yazık.

Corpus
15.Ocak.2012, 21:57
Bazıları saçma sapan sebeplerle Gökhan'ı kötülemeye çalıştıklarını gördükçe müthiş keyif alıyorum:)Rahat olun gençler.

Corpus dostum bu sözüm sana.Genelde yorumlarında objektif olmaya çalışan bir Galatasaray'lı arkadaşım olarak görürdüm seni.Ama maalesef şu yaptığın deli saçması listeyle çok kötü çuvallamışsın.Yazık.

Hala objektifimdir. Hala Gökhan' ın çok iyi bir sağbek olduğunu düşünürüm ve takımımda oynamasını da isterim ancak başkaları tarafından özelliklerinin abartılmasını engellemeye çalışmak bence deli saçması değildir. Görüşlerinize saygı duyarım ve sizinde görüşlerime saygı duymanızı beklerim :) Sizin Gökhan' ın ne kadar Dünya standartlarının üstünde bir bek olduğunu düşünmeniz kadar benimde Türkiye' standartlarının üstünde ancak yazdığım 8-10 bek ile yarışamayacak durumda olduğunu düşünme hakkım vardır. Oyuncuyu sadece tekniği, savunması ile değil fiziksel durumu olarakta düşünüp bir bütün halinde değerlendirmek bence en mantıklı olanıdır :)

futureless
15.Ocak.2012, 22:03
İyi de hocam o yaptığın listedeki kriterlerin kendi adıma konuşayım yanlış fikrine saygı duyuyorum evet ama burada Dani Alves'le falan eş görmüyoruz zaten biz de Gökhan'ı veya Ramos'la.Gökhan'ın en büyük özelliğiydi sürekli aynı form düzeyinde olması , bu sezon çeşitli sebeplerle son 1 aya kadar eski düzeyinde değildi diye bu kadar üstüne gidilmemesi lazım bence.

Corpus
15.Ocak.2012, 22:08
İyi de hocam o yaptığın listedeki kriterlerin kendi adıma konuşayım yanlış fikrine saygı duyuyorum evet ama burada Dani Alves'le falan eş görmüyoruz zaten biz de Gökhan'ı veya Ramos'la.Gökhan'ın en büyük özelliğiydi sürekli aynı form düzeyinde olması , bu sezon çeşitli sebeplerle son 1 aya kadar eski düzeyinde değildi diye bu kadar üstüne gidilmemesi lazım bence.

Zaten bu listeyi kendim yapmadım. Bu konuda gördüğüm için o isimleri alıp karşılaştırdım.Açıkçası sen eş görmüyo olabilirsin ama Dani Alves' inde Gökhan' dan pek farkı yok diyeni de gördüm biliyorum :)Hatta dribbling değerinin 15 olması ile ilgili bir istekte bulunulmuş. Bakıyorum Maicon ve Dani Alves bana göre en iyi sağ beklerdir Ramos ile birlikte ve dribbling değerleri 14-15. Şimdi Dani Alves' i birçok kez izlediğimiz için rahatça yorum yapabiliriz bence ki Dani Alves' in o özelliği 15 iken Gökhan' ın aynı değere sahip olması mantıklı değildir.

furkan58
15.Ocak.2012, 22:11

Sürekliliği var kıyaslayamam
Dünya Kupasında parladı kıyaslayamam
Ferguson'un gözdesi .
Rusyanın en önemli beklerinden biri
5 senedir Portonun değişilmez ismi
3-5-2 de sırıtmıyo
Tottenhamın en önemli beklerinden biriydi
Milli takımda yaptıkları .

Bunlar ve çoğuna direk Kıyaslayamam yazmışın şimdi .

Gökhan'ın bu yıl dışında sürekliliği olan bi oyuncu .
Her kupada parlayan adam en iyi olsaydı ohoo
İlla bir Teknik Direktörün gözdesi olmak gerekiyosa Aykut Hoca'nın gözdesi .
Türkiyenin en önemli beki
4-5 Senedir Fenerbahçenin değişilmez ismi
4-4-1-1 den başka oynamadığı için bişey diyemicem ama 3-5-2 de sırıtmıyosa en iyisi o demek oluyo sanırım .

Gayet bahaneler kişisel yada sırf yazılmak için yazılan şeyler

futureless
15.Ocak.2012, 22:11
Benim şahsi fikrim zaten Gökhan'ın profilinin yerinde olduğudur.Benim konuya yazma amacım o listenin yapılış sebebine ve aynı mevkideki diğer oyuncuların büyük takımlara transfer olmasıyla Gökhan'la kıyaslanmayacağını belirtmekti.

Corpus
15.Ocak.2012, 22:14
Onlar bahane değil. O kişileri tanımayanlar için bilgilerdir sanırım yanlış anlaşılma orada başlıyor.

furkan58
15.Ocak.2012, 22:18
Dünya kupasında parladı , onun gözdesi , şu ligin en iyi beki bunlar bi oyuncunun başka bi oyuncudan daha iyi oldugunu göstermez ki . Bir dünya kupasında parlayıp sonra sönenler var yada gerçekte çok iyi olup dünya kupalarında parlayamayanlar ( bkz : messi ) . Aynı ligde mücadele etseler lig kıyaslamasıda yapabilirsinde yani .

Corpus
15.Ocak.2012, 22:25
Dünya kupasında parladı , onun gözdesi , şu ligin en iyi beki bunlar bi oyuncunun başka bi oyuncudan daha iyi oldugunu göstermez ki . Bir dünya kupasında parlayıp sonra sönenler var yada gerçekte çok iyi olup dünya kupalarında parlayamayanlar ( bkz : messi ) . Aynı ligde mücadele etseler lig kıyaslamasıda yapabilirsinde yani .

Zaten kıyaslamayı onlara göre yapmıyorum. Maçlarını izleyerek, atakta kime karşı hücum ettiğine, defansta kimi savunduğuna bakarak ve daha nice incelemeyle karar verebiliriz. Ancak iyi tanımayanları geçtim de Corluka, Rafael(yaşına da bakarak), Van der wiel, Mattia Cassani,Stephan Lichtsteiner, Micah Richards, John O'Shea, Jorge Fucile gibi oyuncuların Gökhan' dan kesin ve kesin iyi olduklarını düşünüyorum. Diğerlerini ispatlayamam ama bu oyuncuları sizde kesinlikle izlemişsinizdir.

Alexi Lalas
16.Ocak.2012, 16:01
Listeye göre konuşacaksak oradakilerin bana göre 5iyle aynı seviyededir.Diğerlerinden normal şartlarda iyidir.

Alexi , katılmıyorum açıklayayım ; yurt dışına oyuncu satma konusunda baya yeteneksiz bir ülkeyiz Arda gibi bir adamımızı bile gitti diye neredeyse yerin dibine sokanlar oldu bu işin farklı boyutu tabi de kaç tane Türk var doğru düzgün yollayabildiğimiz , bu kötü oyuncularımız olduğu anlamına mı geliyor ? Bence değil.Transfer olduğu takımla adam hakkında fikir sahibi olmanın araştırmacılık gibi bu sektörün en önemli parçalarından olan işi icra eden birine bu tarz düşünmeyi yakıştıramıyorum umarım ben yanlış anlamışımdır.Demek istediğim Valencia'nın Gökhan yerine onu tercih etmesi onu Gökhan'dan iyi yapmaz bana göre.Aynı şekilde düşünürsek Alexis Sanchez Barca'ya transfer olduğu için dünyanın en iyi oyuncularından biri diye düşünmek mi lazım mesela , ki bence değil. Pazarlama yeteneği önemli şey transferde.

Farklı futbol dünyalarını takip ediyoruz sanırım. "Pazalarma" derken neyi kastettiğini anlayamadım. Ben Valencia'yı yönetsem hangisi daha iyiyse onu alırım. Bana pazarlanmasını beklemem. Profesyonel futbolda da durum böyledir. Arsenal Fabregas'ın kendisine pazarlanmasını beklemedi mesela. Sanki oyunu hiç oynamadınız. Menejerlerin teklif ettiği adamları mı alıyorsun yoksa scoutlarının bulduklarını mı?

Ayrıca evet, oyuncularımız maalesef iyi değiller. Milli takım performansından da bunu rahatça söyleyebilirim. Son iki dünya kupasına katılamayan bir ülkenin oyuncuları o kadar da iyi değildir.

Bir de yanlış anlaşılma olmuş sanırım, Gökhan'ın sakatlığından dolayı bu sezon boyunca yaşadığı istikrarsızlık sebebiyle CAsını fazla bulmadım ben. Normalde de bu CAnın onun yeteneğinin üstünde olduğunu düşünüyorum. Süreklilik farklı bir şey.

SaLviO
16.Ocak.2012, 16:09
Form tuttuğu zaman tartışmasız avrupanın ilk 10 bekine oynar

Ayrıca o listedeki oyuncuların kaçını 2 maç ve daha üstü seyrettiniz yoksa sadece fm den mi biliyorsunuz

fbdevil190737
17.Ocak.2012, 00:23
Teknik 12 , hız 15'e düşürülüp , posizyon alma 13 , sezme 15 , markaj 12'ye çıkarılmalı .

Önder HOCA
30.Ocak.2012, 18:45
kanattan cok ıyı bındırmeler yapıyor bence off the ball da bu ozellegını yansıtması ıcın var kı off the ball cok dusuk kanımca drıblıng ının de dusmesı lazım cunkı ole calım atark gıden bı ısım deıl hızıyla ve of the ball sayesınde top la hzlı bı sekılde bulusabıldıgı ıcın cok ıyı cızgıye ınıyor

comando77
30.Ocak.2012, 20:03
sag kanattan akiyor resmen

lofthei
03.Şubat.2012, 23:24
Bu listedeki çoğu adam Gökhan'dan kesinlikle daha kötü. Tam bir saçmalık olmuş.

Alexi Lalas
04.Şubat.2012, 13:38
Bu listedeki çoğu adam Gökhan'dan kesinlikle daha kötü. Tam bir saçmalık olmuş.

O oyuncuların yarısı avrupada kupa kazanmış. Madem Gökhan bunlardan daha iyi, neden o oyuncuların yerine o oynamıyor?

sui generis
04.Şubat.2012, 13:47
O oyuncuların yarısı avrupada kupa kazanmış. Madem Gökhan bunlardan daha iyi, neden o oyuncuların yerine o oynamıyor?

bu mudur bakış açısı ? hep aynı şeyleri tekrarlıyor olacağız ama geçen sene gg yi izleyen barcelona değil miydi ? gökhan şimdi Türkiye de oynuyor diye mi onlardan daha kötü oluyor. ya da bir oyuncu tek başına bir takım mı da; o oyuncular kupa kazanmış gg de neden kupa yok diyorsunuz ? evet; gg nu sezon geçen seneki gg değil ama o listediklerden aşağı kalır yanı yok.

Cengo
04.Şubat.2012, 14:00

Gökhan hiçbir yere gitmek istemiyor. Daha önce açıkladı bunu.

İlla büyük bir takımda oynamadı diye futbolundan bir şey kaybeder mi? Bu nasıl bir mantık?

Araştırmaya hiç katkıda bulunmuyorsunuz. Bu tartışma devam ederse bütün yazılanları sileceğim.

Jaswege
04.Şubat.2012, 14:07

Bu ne saçma bir yorumdur arkadaş. Alex'in profili ve yaptıkları ortada; Fenerbahçe'de yaptı yapacağını ama kariyerinde Avrupa kupası yok. Bu Alex'in profilinin orta düzeyde olması gerektiğini mi gösteriyor. Biraz mantıklı konuşun ya. İçinizde ki fesatlığı bi kenara bırakıp gördüğünüzü yorumların burada.

Corpus
04.Şubat.2012, 14:20
Araştırmaya yararımız olması için biraz yararlı inceleme yapalım. Benceyi senceyi bırakalım o zaman :)

Gökhan Gönül

5 sezonda ligde toplam 121 maça çıkmış.
5 sezonda 9 sakatlık yaşamış.

1ay - 1,5 ay - 1,5 hafta - 1hafta - 3ay - 2 hafta - 1 ay - 1,5 hafta - 3 hafta

Ortalama olarak her sakatlığı 3 hafta sürmüş diyebiliriz.

Natural Fitness - Sağlık
Bir futbolcunun bünyesinin ne kadar kuvvetli olduğu ve sakatlıklardan ne kadar çabuk kurtulabildiğini gösterir.

Bilmiyorum nasıl bir hesap var ama ortalama sakatlıkları 3 hafta süren bir oyuncunun Natural Fitness' ı 15 mi oluyor ? Birde öğrenmek istediğim tabi hakkında bilgi verme yetkiniz var ise. natural fitness değerlerinin yüzde olarak nasıl yansıdığıdır. 15 ise adamın sakatlıktan kurtulma süresi nedir 10 ise nedir 20 ise nedir gibi :)

Teşekkürler şimdiden.

Önder HOCA
04.Şubat.2012, 14:43
Bilmiyorum nasıl bir hesap var ama ortalama sakatlıkları 3 hafta süren bir oyuncunun Natural Fitness' ı 15 mi oluyor ? Birde öğrenmek istediğim tabi hakkında bilgi verme yetkiniz var ise. natural fitness değerlerinin yüzde olarak nasıl yansıdığıdır. 15 ise adamın sakatlıktan kurtulma süresi nedir 10 ise nedir 20 ise nedir gibi :)

Teşekkürler şimdiden.

Hocam şimdi birde şöyle düşünelim gökhan sakt sakat oynayan bir adam bu yüzden de sakatlıkları hep aynı bölgelerden oluyor birde üsttüne milli takım doktorunun yanlış tedavi uygulaması var

Cengo
04.Şubat.2012, 15:31
Araştırmaya yararımız olması için biraz yararlı inceleme yapalım. Benceyi senceyi bırakalım o zaman :)

Gökhan Gönül

5 sezonda ligde toplam 121 maça çıkmış.
5 sezonda 9 sakatlık yaşamış.

1ay - 1,5 ay - 1,5 hafta - 1hafta - 3ay - 2 hafta - 1 ay - 1,5 hafta - 3 hafta

Ortalama olarak her sakatlığı 3 hafta sürmüş diyebiliriz.

Teşekkürler şimdiden.

Bahsettiğiniz Naturaul Fitness değil, Injury Proneness.

Corpus
04.Şubat.2012, 15:34
Bahsettiğiniz Naturaul Fitness değil, Injury Proneness.

Natural Fitness neye göre belirleniyor ? Alıntı yaptığım rehberde sakatlıktan kurtulma süresinin önemli olduğunu yazıyor. Bende sakatlıklardan ne kadar sürede kurtulduğuna baktım. Hatam nerede?

Cengo
04.Şubat.2012, 21:16
Natural Fitness neye göre belirleniyor ? Alıntı yaptığım rehberde sakatlıktan kurtulma süresinin önemli olduğunu yazıyor. Bende sakatlıklardan ne kadar sürede kurtulduğuna baktım. Hatam nerede?

Gökhan zaten sakat sakat oynuyor, çoğu sakatlığına rağmen sahada bir şekilde oynuyor performansına etki etse bile.

Sizin saydığınız 9 sakatlıktan sadece 3 tanesi uzun. Gökhan'ın sakatlıkları darbeye dayalı sakatlıklar, dolayısı ile fizik yapısından kaynaklanmıyor.

Natural Fitness'ın düşük olmasını beklemek doğru olmaz.

Alexi Lalas
05.Şubat.2012, 02:45
Gökhan hiçbir yere gitmek istemiyor. Daha önce açıkladı bunu.

İlla büyük bir takımda oynamadı diye futbolundan bir şey kaybeder mi? Bu nasıl bir mantık?

Araştırmaya hiç katkıda bulunmuyorsunuz. Bu tartışma devam ederse bütün yazılanları sileceğim.

Milan isteyecek ve daha fazla para verecek ve Gökhan gitmeyecek öyle mi?

İşte siz orayı yanlış anlıyorsunuz. Büyük takımda oynamıyor diye kötü futbolcu demedim. O oyunculardan daha iyi oyuncu ise, bu kulüpler Gökhan'ı niye almıyor? Bir de böyle düşünün. Yok avrupanın en iyi 10 bekinden biriymiş falan komik oluyor öyle konuşunca.

Trthaber almanya maçlarını veriyor her hafta, Dortmundlu Piszczek'i izlemeyi deneyin belki fikriniz değişir.

İstediğin mesajı silebilirsin Cengiz.

malpince
05.Şubat.2012, 11:44

sizin mantığınız yanlış. lincoln gelirken de lincoln 999 Alex eder. Guti 1500 Alex eder dediler hep sizin mantığınızdakiler. size göre şimdi de rossi de ortalama üstü bir oyuncudur sadece adam kupa mı kazanmış son zamanlarda? ya da mikel arteta ya da arsenalden ayrılana kadar fabregas. örnekleri çoğaltabilirim.

ForsakeN
05.Şubat.2012, 12:34
Gokhan Turkiye ligi icin cok iyi bir sagbektir. Otesi degil suan icin. Avrupa'da buyuk takimlarda da ayni performansi gostersin, misal karsisina Corluka geldigi zaman kotu bi calim yemesin ilk 10 vs konusabiliriz o takdirde.

Cengo
05.Şubat.2012, 12:34
Milan isteyecek ve daha fazla para verecek ve Gökhan gitmeyecek öyle mi?

İşte siz orayı yanlış anlıyorsunuz. Büyük takımda oynamıyor diye kötü futbolcu demedim. O oyunculardan daha iyi oyuncu ise, bu kulüpler Gökhan'ı niye almıyor? Bir de böyle düşünün. Yok avrupanın en iyi 10 bekinden biriymiş falan komik oluyor öyle konuşunca.

Trthaber almanya maçlarını veriyor her hafta, Dortmundlu Piszczek'i izlemeyi deneyin belki fikriniz değişir.

İstediğin mesajı silebilirsin Cengiz.

Keyfi olarak söylediğimizi mi düşünüyorsun bilemiyorum. Avrupa'ya gtimek istemiyorum diye açıklama yaptı, ararsan bulabilirsin.

Bu mantık doğru değil. Lütfen böyle şeyler yazma.

ForCimbom
05.Şubat.2012, 14:51
sizin mantığınız yanlış. lincoln gelirken de lincoln 999 Alex eder. Guti 1500 Alex eder dediler hep sizin mantığınızdakiler. size göre şimdi de rossi de ortalama üstü bir oyuncudur sadece adam kupa mı kazanmış son zamanlarda? ya da mikel arteta ya da arsenalden ayrılana kadar fabregas. örnekleri çoğaltabilirim.

lincoln gelmeden önce kırmızı görüp cezalı duruma düştüğü için schalke şampiyonluktan olmuştu. mvp almıştı. o zamanın çok iyi bir 10 numarasıydı. alex lincoln'ün yerinde olamazdı mesela o takımda doğru. zaten gs'de yarım devre şöyle bir oynayayım dedi ortalık sarsıldı.

guti de zaten alex gibi bir oyuncu değil ve de profesyonel değil buraya oynamaya gelmedi. zira ununu elemiş eleğini asmış bir adam. aslex ise tam tersi kariyerini burada yaratan biri. yoksa guti farklı oyuncular da olsa en az alex kadar iyi bir adamdır.

Cengo
05.Şubat.2012, 16:17
Sadece Gökhan'ı tartışıyoruz, diğerlerin oyuncuların kariyerlerini değil. Devam ederse diğer konulardaki gibi silmek zorunda kalacağım.

Corpus
05.Şubat.2012, 16:53
Gökhan zaten sakat sakat oynuyor, çoğu sakatlığına rağmen sahada bir şekilde oynuyor performansına etki etse bile.

Sizin saydığınız 9 sakatlıktan sadece 3 tanesi uzun. Gökhan'ın sakatlıkları darbeye dayalı sakatlıklar, dolayısı ile fizik yapısından kaynaklanmıyor.

Natural Fitness'ın düşük olmasını beklemek doğru olmaz.

Fizik yapısından kaynaklanan şey injury proneness değil mi ? Yapılmış rehber ile farklı bahsediyoruz gibi geliyor şuan. Natural fitness (yazılana göre) sakatlıkta geçirdiği süredir. Benim aldığım süreler sakatlıktan dolayı oynayamadığı süreler. Sakatlığın darbeye dayalı mı değil mi onunla ilgilenen injury proneness gibi geliyor bana. Ayrıca sakatken oynama durumu bence natural fitness' a bağlanamaz. Yetkililer oynayacaksın ihtiyacımız var diyorlar. O da iğneyle belkide acı çekerek oynuyor. Bunu ancak hırslı bir oyuncu olarak adledebiliriz bence.

Cengo
05.Şubat.2012, 18:26
Fizik yapısından kaynaklanan şey injury proneness değil mi ? Yapılmış rehber ile farklı bahsediyoruz gibi geliyor şuan. Natural fitness (yazılana göre) sakatlıkta geçirdiği süredir. Benim aldığım süreler sakatlıktan dolayı oynayamadığı süreler. Sakatlığın darbeye dayalı mı değil mi onunla ilgilenen injury proneness gibi geliyor bana. Ayrıca sakatken oynama durumu bence natural fitness' a bağlanamaz. Yetkililer oynayacaksın ihtiyacımız var diyorlar. O da iğneyle belkide acı çekerek oynuyor. Bunu ancak hırslı bir oyuncu olarak adledebiliriz bence.

Natural Fitness sağlık karakteri demektir. Sakatlandıktan sonra çabuk sakatlıktan çıkan oyuncular ve yüksek maç temposunda maçtan maça diri çıkan oyuncular yüksek değerler alırlar. Sakatlıktan çabuk dönen oyuncular da yüksek değerler alırlar. Ne kadar sağlıklı kalabildiğini gösterir. Gökhan sakatlanmasına rağmen tedavi süresi kısaltılan ve çabuk sahalara dönen bir oyuncu.

Sakatlıklarının sıklığı ile ilgili Injury Proneness konuşulması gerekir.