PDA

View Full Version : [12.0.0] Burak Yılmaz

nekop
19.Ekim.2011, 23:09
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Trabzonspor_Burak_Yilmaz.jpg

Profilini koyabilir misiniz?

Trabzonspor
20.Ekim.2011, 03:08
Burak son 2 yılda birsürü gole imza attı ama hala bitiricilik 13 bu bana çok az bir değer olarak geldi.Bu yıl ligde 6 maçta 12 gol pozisyonuna girmiş 8 tane gol atmış.Geçen yılki gol sayısı ortada.

Bunun yanında Work Rate(Saha içinde elinden geleni yapıyor ve en çalışkan isimlerden biri oluyor.),Concentration(Bu özellik genelde savunmacılarda olur ama bildiğim kadarıyla hucum oyuncularında da olur.Burak her an gol bulabilecek konsantreye sahip bir oyun oynuyor oyundan neredeyse hiç düşmüyor.)veBravery(Verilen değer iyi tamam ama daha da artırılabilir.Her pozisyona korkmadan ayağını kafasını sokan bir isim.En son bir örnek vereyim milli takımın Kazakistan maçında son dakikalarda verilmeyen bir golünde sakatlanma pahasına bir gol atmıştı sonra biraz geriye gidersek beşiktaş maçında kanlar içinde kalacak kadar mücadele etmesi örnek verilebilir)özellkilerinin de arttırılabileceğini düşünüyorum.

Fiziksel olarakda Natural Fitness(çok sağlam bir bünyesi var kafa tasında sorun varken çıkıp mükemmelce topunu oynamıştı bir maçta sakatlıklar onu etkilemiyor nerdeyse.),Stamina(Son dakikalarda bile defansın arkasına atılan toplarda koşması ve sürekli son dakiaklarda mücadele etmesi bu özelliğinide ortaya koyuyor.15 iyi ama oda artırılabilir.) özellikleri artırılabilir.

Birde madem istatitikler önemli profil değerlerinde pas'ın 10 olması da yanlış geliyor bana.6 maçta 136 pasın 90 tanesini isabetli atmış.

Corpus
20.Ekim.2011, 03:28
Burak hemen hemen her maç minimum 4-5 kere defansın arkasına kaçıyor. Bunların 3 tanesi ofsayt oluyor. Kalan ve pozisyona dönüşenlerinde 1 ya da 2 sini de gole çeviriyor.

Oyuncunun sık sık ofsayta düşmesini hangi özellik belirleyebilir ?

vedat1987
20.Ekim.2011, 03:33
Burak son 2 yılda birsürü gole imza attı ama hala bitiricilik 13 bu bana çok az bir değer olarak geldi.Bu yıl ligde 6 maçta 12 gol pozisyonuna girmiş 8 tane gol atmış.Geçen yılki gol sayısı ortada.

Bunun yanında Work Rate(Saha içinde elinden geleni yapıyor ve en çalışkan isimlerden biri oluyor.),Concentration(Bu özellik genelde savunmacılarda olur ama bildiğim kadarıyla hucum oyuncularında da olur.Burak her an gol bulabilecek konsantreye sahip bir oyun oynuyor oyundan neredeyse hiç düşmüyor.)veBravery(Verilen değer iyi tamam ama daha da artırılabilir.Her pozisyona korkmadan ayağını kafasını sokan bir isim.En son bir örnek vereyim milli takımın Kazakistan maçında son dakikalarda verilmeyen bir golünde sakatlanma pahasına bir gol atmıştı sonra biraz geriye gidersek beşiktaş maçında kanlar içinde kalacak kadar mücadele etmesi örnek verilebilir)özellkilerinin de arttırılabileceğini düşünüyorum.

Fiziksel olarakda Natural Fitness(çok sağlam bir bünyesi var kafa tasında sorun varken çıkıp mükemmelce topunu oynamıştı bir maçta sakatlıklar onu etkilemiyor nerdeyse.),Stamina(Son dakikalarda bile defansın arkasına atılan toplarda koşması ve sürekli son dakiaklarda mücadele etmesi bu özelliğinide ortaya koyuyor.15 iyi ama oda artırılabilir.) özellikleri artırılabilir.

Birde madem istatitikler önemli profil değerlerinde pas'ın 10 olması da yanlış geliyor bana.6 maçta 136 pasın 90 tanesini isabetli atmış.
Söylediklerin ilk bakışta banada doğru gibi geldi ancak etraflı düşününce, profili detaylı inceleyince öyle olmadığı, doğru yansıtıldığı anlaşılıyor. Burada senin dediğin arttırmalarla beraber CA çok yüksek rakamlara çıkar ve tahminen bir Maxım Tsigalko çıkar. Bence bu profil gayet yerinde olmuş ve Burak kullanılınca çok yüksek performans alınacağından eminim. 140 CA az rakam değil hele bu lig için.

Ayrıca tek tek forumdaki aynı mevki oyunculara baktım Burak ligdeki en iyi forvet yapılmış yanına yaklaşan bile yok gördüklerim arasında. Kısacası bu oyunda TSL'de sanıyorum en iyi forvet olarak girilmiş özellikleri ve performansı gerçeğine yakın olacaktır. Başarılı buldum.

Trabzonspor
20.Ekim.2011, 03:34
Burak hemen hemen her maç minimum 4-5 kere defansın arkasına kaçıyor. Bunların 3 tanesi ofsayt oluyor. Kalan ve pozisyona dönüşenlerinde 1 ya da 2 sini de gole çeviriyor.

Onun takım taktiği ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Burak'ın bilerek ofsayta kalacak hali yok :)

vedat1987
20.Ekim.2011, 03:37

Sezgi-konsantrasyon-topsuz alan-pozisyon alma olsa gerek. Kesin değil ama mantıklı düşününce bu dördü etkiler diye düşünüyorum.

Trabzonspor
20.Ekim.2011, 03:38
Söylediklerin ilk bakışta banada doğru gibi geldi ancak etraflı düşününce, profili detaylı inceleyince öyle olmadığı, doğru yansıtıldığı anlaşılıyor. Burada senin dediğin arttırmalarla beraber CA çok yüksek rakamlara çıkar ve tahminen bir Maxım Tsigalko çıkar. Bence bu profil gayet yerinde olmuş ve Burak kullanılınca çok yüksek performans alınacağından eminim. 140 CA az rakam değil hele bu lig için.

Ayrıca tek tek forumdaki aynı mevki oyunculara baktım Burak ligdeki en iyi forvet yapılmış yanına yaklaşan bile yok gördüklerim arasında. Kısacası bu oyunda TSL'de sanıyorum en iyi forvet olarak girilmiş özellikleri ve performansı gerçeğine yakın olacaktır. Başarılı buldum.

CA arttırılmaz diye bir kural mı var oyunda?145 yaparsın potansiyelide 152-153 yaparsın olur biter.Belki yanlış düşünüyorum ama o saydıklarımda 1,2 değer artıraılabilir hepsinde olmasada birkaçında artırılabilir.Heleki bitiricilik kesin artmalı.

nekop
20.Ekim.2011, 03:43
Konsantrasyon 13'ten daha yüksek bir değeri hakediyor. Geçen sezonun özellikle 2. yarısı ve bu sene başından beri her maça müthiş bir konsantrasyonla çıkan bir Burak izliyoruz. Son dakikaya kadar oyunun içinde ve buda bize arttırılması gereken bir başka özelliği gösteriyor bence oda dayanıklılık. İki özellikle 16'ya yükseltilirse ideali olur. Bunların dışında gayet güzel bir profil olmuş diyebilirim. Hazırlayanın eline sağlık.

Corpus
20.Ekim.2011, 03:44
Onun takım taktiği ile alakalı olduğunu düşünüyorum.Burak'ın bilerek ofsayta kalacak hali yok :)

Ofsayttan kaçmayı beceremiyor yani ondan bahsediyorum ben :) Trabzonspor'lu oyuncular sık sık kaçırmaya çalışıyor Burak'ı ancak Burak yarısından fazlasında ofsayta düşüyor. Bence bu Burak ile alakalıdır. Daha iyi bir forvet daha az ofsayta düşmeyi becerebilir mesela.

vedat1987
20.Ekim.2011, 03:45
CA arttırılmaz diye bir kural mı var oyunda?145 yaparsın potansiyelide 152-153 yaparsın olur biter.Belki yanlış düşünüyorum ama o saydıklarımda 1,2 değer artıraılabilir hepsinde olmasada birkaçında artırılabilir.Heleki bitiricilik kesin artmalı.
CA tabiki arttırılabilir ama bir sayının değeri diğer sayılara bakılmadan anlaşılmaz. Aksi taktirde dengelenmesi mümkün olmaz. O yüzden ligdeki diğer oyuncularla kıyaslayarak böyle söylüyorum. Banada ilk bakışta finishing düşük gibi geldi. Ancak Burak Yılmaz'ın asıl olayı finishing değil pozisyona girme konusundaki başarısı ve buda oyuna yansıtılmış özelliklere bakınca. Yani tahmin ediyorum ki Burak örneğin bir maçta 7 pozisyona girip 3 gol atacak, kerameti daha çok finishing özelliği olan başka bir oyuncu örneğin Cenk Tosun (finishing 17) 3 pozisyona girip 1 gol atacak.

perpetua
20.Ekim.2011, 11:31
Natural fitness konusuna deginilmis. Profili buraya asinca ben de dikkat ettim biraz dusuk gorundugune.

Verilen Bravery oldukca iyi bir rakam, ligdeki en cesur oyunculardan birisi olmasi gerektigi kesin. Biraz da diger oyuncularla karsilastirip degisikligin gerekliligi konusunda vermemiz yerinde olur.

Konsantrasyon bence yeterli bir deger. Ozellikle ligde bir cok oyuncunun bu ozelliginin oldukca dusuk oldugunu goz onunde bulundurursak. Work Rate icin de ayni sekilde dusunuyorum.

Stamina degeri yanilmiyorsam Burak'i ligdeki en dayanikli forvetlerden birisi yapiyor. Daha yukselmesinin gerekli oldugu konusunda pek ikna olmadim. Bu deger ile rahatlikla 90 dakikayi cikartabilir.

Genel olarak cok etkili bir Burak goreceksiniz oyunda. Bundan eminim.

Ek: Paslar konusuna da deginilmis. Bunu biraz daha dusunmek gerekli olabilir. Ama Burak'in genelde oldukca basit paslarla oynadigini da gozardi etmemek lazim.

perpetua
20.Ekim.2011, 11:45

Tabii ki bilerek ofsayta kalabilir. :)

Mesela Lineker, "ozellikle maclarin basinda bilerek ofsayt'a duserdim ki rakip savunma cikis zamanlamamin kotu oldugunu dusunup bana konsantre olmasin" diyor. Zaten 90 dakikada bir pozisyonda ofsayta dusmeyip defansin arkasina sarkip kaleci ile karsi karsiya kalmak yeterli.

Burak'in ozellikle bu yil bu kadar cok ofsayt'a dusmesinin nedeni bence orta sahada iyi anlasacagi bir pasorun eksikligi. Ama savunmanin bu kadar cok kosu yapan bir oyuncu de zaten ofsayt'a duser. Rakip savunmacilar da kazik degil sonucta, onlarin da rakibi ofsayt'a dusurme becerileri var.

Burak bence ligde savunmanin arkasina en iyi kosu yapan Turk oyuncu su anda. Bu da yansitilmis.

KanaKe
20.Ekim.2011, 12:00

150 ve üzeri pa demek avrupanin kalburüstü takimlarinda ilk 11 oyuncusu demek burak da gercekten sen bu yetenegi görüyormusun?

DaveJones
20.Ekim.2011, 12:36
Gerçekteki patlayıcılığını, attığı deparları oyuna yansıtmak için natural fitness 15 seviyesi çekilmeli bence. Off the ball da 17 olabilir. Çünkü Burak gibi topsuz oyunu oynayabilen oyuncu çok yok. Bu konuda 1- Semih ise 2- Buraktır.

Her ne kadar bu değere erişmesi zorda olsa potansiyeli 160 seviyesine çekilebilir. Avrupada oynayabilecek kalibredeki Türk oyunculardan biri şuanda Burak.

RasAnt
20.Ekim.2011, 12:39
Finishing değeri çok yerinde yıllardır Burak pozisyonlara giren ama atamayan bir oyuncuydu neredeyse 0 finishing vardı ama Trabzona geldiğinden beri müthiş bir gelişim gösterdi çalıştı ve golleri sıraladı 13 finishing tam ideal.

Ancak Off the ball konusuna değinmek istiyorum 16 gayet iyi bir rakam ama Burak 17-18 i hakediyor attığı gollerin ana sebebi bu topsuz alana koşuları,bu sayede buluşuyor topla ve geliştirdiği bitiriciliğiyle golü yapıyor.

Flair değeri 15 e getirilebilir.Burak yoksa Trabzon yok bu çok açık ne kadar etikili olduğu gözlerden kaçmıyor.

Natural Fitness 16 ya agility de 15 e getirilmeli benim gözlemlerin bunlar bence hakediyor

Redrum
20.Ekim.2011, 13:14
FM 11de, Finishing'i 14 olan oyuncular saç baş yolduruyordu. Onlarca farklı kariyer yaptım. Mesela bir beşiktaş kariyerinde Mevlüt vardı ve gerçekten delirtiyordu. Başka bir örnek ise Galatasaray'la oynarken Milan Baros beni mahvediyordu.
Yani 13 Finishingle bence Burak savunma arkasında çok iyi kaçacak fakat gol çok az bulacak. Bu oyunun kimyası böyle.
En azından 14ü hak ediyor. 15 dersek başka şeyleri kısmak gerekecek çünkü.

Bu sezonun istatistikleri var resimde. Finishing'i 15 olan Semih'in finishing'i mi yüksek yapılmış (ki katılmıyorum aslında, 14-15 hak ediyor semih), yoksa Burak'ın mı düşük yapılmış? Biliyorum istatistikler her şey değil ama bu konuda bir cevap bekliyorum :)
http://img853.imageshack.us/img853/5299/sadasnb.jpg (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F853%2Fsadasnb.jpg%2F)

Uploaded with ImageShack.us (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us)

RasAnt
20.Ekim.2011, 13:36
Burak'ın fizik artısı var ama sadece finishing birşey farketmez ki isterse 20 olsun ama Semih gibi fiziksel özelliği olursa gol falan atamaz geçen sene ben Semihten verim alamıyordum mesela ki bu senede fiziksel olarak düşmüş bence çok daha verimsiz olacak ama Burak komple baktığınızda daha çok gol atar birkaç eksiği var tabiki onlar artarsa halettiği değeri bulacaktır pa 148 çok az olmuş zaten o mutlaka 155-160 arasına çekilmeli

Fietra 10
20.Ekim.2011, 15:44
150 ve üzeri pa demek avrupanin kalburüstü takimlarinda ilk 11 oyuncusu demek burak da gercekten sen bu yetenegi görüyormusun?

haklısın halbuki İstanbul'da oynasa böyle olmazdı..Olurda sezon sonu transfer olursa nereye transfer olacagını hep beraber görürüz..

Trabzonspor
20.Ekim.2011, 16:08

Kalbur üstü dediklerin hangisi oluyor?Ben kalbur üstüne.Totnım,Arsenal,Villareal,Napoli falan diyorum ve yukardakiler buralarda 150 üstü olunca 11 mi diyorsun yani?Sen onu orta sıra avrupa takımları diyecektin sanırım.Aynen 155 CA Vollkan olduğu gibi.Hangi kalbur üstü takımda 11 oynayacak Volkan?Tottenham'da Gomes'i mi kesecek yada Leverkusende Adler?Ya da Lyonda Lloris?Marilya'da Mandan da?Baızları dünyanın en iyi 10 kalecisi içinde diyor bazıları Volkana şaşırtıcı.Ama Burak 150 + olunca Avurpa'da kalburüstü takımlarda oynar oluyor.

KanaKe
20.Ekim.2011, 16:10
haklısın halbuki İstanbul'da oynasa böyle olmazdı..Olurda sezon sonu transfer olursa nereye transfer olacagını hep beraber görürüz..

burak pismis potansiyaline ulasmis bir oyuncu su anki performansina bakarsak sence mesela avrupanin 5 büyük liginde orta siralarda oynayan avrupa kupalarina sürekli katilan takimlarda ilk 11 oyuncusu olabilirmi? yoksa rotasyon oyuncusumu olur? 150-155 pa demek buragin 1,5-2 sene sonra oralara gelmesi demektir.. bence hicte gercekci olmaz.

LaigLeNoiR
20.Ekim.2011, 16:29
Burak zaten gelmiş 26 yaşına bu yaştan sonra oyunda çok fazla bir değere yükseleceğini zannetmiyorum.

CA 140 iken PA'yı 180' versen belki 155e yükselir PA'yı 150' versen belki 150'ye yükselir.

Çok büyük bir değişiklik olmaz gelişmesi açısından.

Ayrıca arkadaşlar herşeyin CA veya özellik olduğuna bakmayın, oyun içerisinde Burak'ın gerçeğe ne kadar yakın olduğuna bakmanızı tavsiye ediyorum.

PesimiSTyLa
20.Ekim.2011, 17:09
Finishing ve First Touch biraz daha yüksek olabilirdi. Özellikle First Touch konusunda biraz cimri davranılmış. Özellikle kendisine atılan uzun toplarda önüne çok temiz şekilde alıyor topu Burak. Son milli maçta yine sağdan yapılan bir ortada topu çok iyi önüne almıştı son anda savunma kesmişti.

Redrum
20.Ekim.2011, 17:51
Finishing ve First Touch biraz daha yüksek olabilirdi. Özellikle First Touch konusunda biraz cimri davranılmış. Özellikle kendisine atılan uzun toplarda önüne çok temiz şekilde alıyor topu Burak. Son milli maçta yine sağdan yapılan bir ortada topu çok iyi önüne almıştı son anda savunma kesmişti.
Bence first touch yerinde. Son milli maçtan örnek vermişsin, çok kez topları kontrol edememesinden ve kötü ilk dokunuşu yüzünden topu uzağa düşürmesi yüzünden çok top kaybetti mesela.

perpetua
20.Ekim.2011, 18:16
FM 11de, Finishing'i 14 olan oyuncular saç baş yolduruyordu. Onlarca farklı kariyer yaptım. Mesela bir beşiktaş kariyerinde Mevlüt vardı ve gerçekten delirtiyordu. Başka bir örnek ise Galatasaray'la oynarken Milan Baros beni mahvediyordu.
Yani 13 Finishingle bence Burak savunma arkasında çok iyi kaçacak fakat gol çok az bulacak. Bu oyunun kimyası böyle.
En azından 14ü hak ediyor. 15 dersek başka şeyleri kısmak gerekecek çünkü.

Burak'ın fizik artısı var ama sadece finishing birşey farketmez ki isterse 20 olsun ama Semih gibi fiziksel özelliği olursa gol falan atamaz geçen sene ben Semihten verim alamıyordum mesela ki bu senede fiziksel olarak düşmüş bence çok daha verimsiz olacak ama Burak komple baktığınızda daha çok gol atar birkaç eksiği var tabiki onlar artarsa halettiği değeri bulacaktır pa 148 çok az olmuş zaten o mutlaka 155-160 arasına çekilmeli

Oyuncuyu ne kadar iyi kullanabildiginize bagli biraz da. Dogru kullanirsaniz cok yararli olur. Kullanamazsaniz yararli olmaz. Dunyanin en iyi futbolcularini bile dogru kullanamazsaniz verim alamazsiniz. Kuvvetli yonlerini one cikartacak sekilde oynayarak ancak verim alinir. Aksi takdirde sahaya sur, her turlu taktik ile 20-25 golunu atan bir oyuncu ortaya ciksa, oyunun hic bir zevki kalmaz.

Night_Mare17
20.Ekim.2011, 22:14
Off the ball en az 17 olmalıydı Burak'ın bence.

S4mp1y0N
22.Ekim.2011, 18:02
genel anlamda başarılı bir profil olmuş ama pas 2 puan, bitiricilik 1 puan, dayanıklılık 1 puan daha artırılmalı bence. hak edene hakkı verilmeli diye düşünüyorum.

deniz.91
26.Ekim.2011, 13:28
Cenk Tosunun finishinginin 17 olduğu oyunda burakın 13 olması garip 17yi burak hakediyor

ForsakeN
26.Ekim.2011, 16:28
Burak son vuruşları çok iyi olan bir oyuncu değil Cenk'e oranla. Daha farklı özellikleri sayesinde gol atmayı başarıyor. Cenk geçen sene itibariyle o değeri hakediyordu.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
26.Ekim.2011, 18:26
First Touch 12--->13
Penalty 14--->13
Technique 12--->13
Aggression 14--->15
Bravery 16--->17
Determination 16--->17
Influence 12--->11
Off The Ball 16--->17
Work Rate 14--->15
Pace 16--->17

PA--->160
Hakediyor kesinlikle bence Burak.

Fearless Coward
26.Ekim.2011, 18:32
Cenk zaten bu sene bitmiş devre arasında o finishing düşürülecektir...Burak'ın bende 17'yi hakettiğini düşünüyorum en son patchte daha iyi bir profili görürüz bence...

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
26.Ekim.2011, 18:37
Bence Finishing'i ideal. Off the ball ve First Touch artmalı.

nekop
27.Ekim.2011, 04:41
Bence Finishing'i ideal. Off the ball ve First Touch artmalı.

Burak'ın ilk dokunuşu iyi degil. Çoğu pozisyonda ilk dokunuşu iyi olmadığı için pozisyonunu kaybediyor.

RaSenGan
05.Kasım.2011, 14:32
Bitiriciliği az diyordum ama artık öyle düşünmüyorum.9 maçta 10 golü var adamın mükemmel oynuyor.Bitiriciliği tek olarak ele aldığımızda düşük ama fiziksel özellikleri vs. işin içine gelince tam bir Burak Yılmaz çıkıyor karşımıza.Bu konuda tebrik ediyorum araştırmacılarımızı :)

Redrum
05.Kasım.2011, 14:35
Evet oyunda tam olarak yansıtılmış gol kaçırmıyor ben de boş yere eleştirmişim :)

Trabzonspor
07.Kasım.2011, 03:02
Kariyere başladım Burak savunma akrasına çok iyi koşuyor ama birsürü gol kaçırıyor.Arkadaşlar kaçırmıyor demiş ama bende inanılmaz goller kaçırıyor.Az önce Gençlerbirliği ile 0-0 berabere kladık yani deyim yerindeyse saç baş yoldurdu.Maçta 7 şut attı 4'ü kaleyi buldu bunlardan 3'ü karşı karşıya.Diğer maçlarda da buna benzer olaylar oluyor.

nekop
07.Kasım.2011, 06:03
Burak'ın frikiklerde bir artış yapılması gerek sanırım. Ankaragücü maçındaki golde kalecininde hatası vardı ama bugün verilmeyen golü bu konuda çalışmalar yaptığını ve ilerde ondan frikik golleri izleyeceğimizin sinyallerini bize açıkca gösteriyor.

Redrum
07.Kasım.2011, 13:47
Kariyere başladım Burak savunma akrasına çok iyi koşuyor ama birsürü gol kaçırıyor.Arkadaşlar kaçırmıyor demiş ama bende inanılmaz goller kaçırıyor.Az önce Gençlerbirliği ile 0-0 berabere kladık yani deyim yerindeyse saç baş yoldurdu.Maçta 7 şut attı 4'ü kaleyi buldu bunlardan 3'ü karşı karşıya.Diğer maçlarda da buna benzer olaylar oluyor.

Trabzonspor'u hiç seçmedim ama bilgisayar iyi kullanıyor Burak'ı, gerçeğe yakın performansı var.

mgokalparslan
07.Kasım.2011, 13:52
BEnim oynadığım 5-6 türkiye ligi oyununda da Burak çok istikrarlı ve iyi bir performans ortaya koyuyor. genelde 4-2-3-1 in sağ kanadında, bazen de forvet oynamasında rağmen iyi bir gol ve average rating istatistiği var. bence çok güzel ve gerçekçi yapılmış. sezonluk 15-20 gol arası ve ortalama 7.5 civarı rating (bazı sezonlar 8'i zorluyor). profil özelliğine ve gerçekteki perofrmansına bakınca daha üst değerler istenmesi normal ama bu hali bence en iyi yansıtan durumu.

Onun dışında türkiye ligindeki oyuncular gerçeğe çok uygun bir biçimde yapılmış (fm 2011'de de böyleydi), bu yüzden araştırmacılara çok teşekkür ediyorum.

Valheru
08.Kasım.2011, 05:10
Arkadaşlar fanatik fenerliyim ama Trabzonlu Burak yilmaz'in geçen seneden beri yükselen form grafiğini görmezden gelen ilgili şahıs kimdir hakikaten merak ediyorum.Hiddink bile adamı tek forvet oynatırken, fm yetkililerin bu oyuncu nasıl görmezden gelerek iğrenç bir istatik yapmş hayretler içindiyim.

kalemci
08.Kasım.2011, 05:33
Dostum bende Burak'ı oynattım, 28 maçta 19 gol 6 asist yaptı. Gayet ideal bir rakam bence. Belki başkasının taktiğine daha çabuk uyum sağlayacak 30 gol atacak belki taktikle çelişecek 10 golü geçemeyecek.

Fietra 10
08.Kasım.2011, 12:29
Gerçekte 8 maç 13 gol atan adam FM'de bi zahmet 15 gol falan atmasın :):)

Bekq
08.Kasım.2011, 19:51
Arkadaşlar fanatik fenerliyim ama Trabzonlu Burak yilmaz'in geçen seneden beri yükselen form grafiğini görmezden gelen ilgili şahıs kimdir hakikaten merak ediyorum.Hiddink bile adamı tek forvet oynatırken, fm yetkililerin bu oyuncu nasıl görmezden gelerek iğrenç bir istatik yapmş hayretler içindiyim.
Burak bende de çok kötü bir sezon geçiriyor fakat bütün maçlarda sağ kanatta oynuyor. Tek forvet hiç denenmiyor. Ayrıca fiyatıda oldukça yüksek bence.

Trabzonspor
09.Kasım.2011, 02:48
Şuan bende 28 maç 10 gol 5 asist ile oynuyor çok kötü bence bu ve bütün takım ona çalışıyor neredeyse.

orhuneses
09.Kasım.2011, 05:36
Geçen sene Emenikeye girilen profil ile karşılaştırınca Burağa haksızlık yapıılmış gibi geldi. Bu sezon 8 maçta 13 gol ve avrupada en yüksek gol ortalamasına sahip futbolcu. Buda onun STSL üstüü oyuncu olduğunu gösterir ve profilinin birazda olsa STSL üstüne çıkarılabilir olduğunu gösterir.
Sonuç olarak; Finishing +1 First Touch +1 Biraz abartı diyeceksiniz fakat bu seneki frikiklerine göre +2 +3 Acellarition +1 Work rate +1 Creativity -1 Çok şey istemiyoruz. Biz daha önce diğer ülkelerin oyuncularını nekadar uçurduğunu abarttığını biliyoruz. Fakat biz Burak için abartı değil biraz olsun artırılmasını istiyoruz.

Alexi Lalas
09.Kasım.2011, 15:37
8 maçta 13 gol attı sadece. Bu istatistik 34 maçta 13 gol de olabilir.

Trabzonspor
09.Kasım.2011, 16:24

Bu istatistik 40 maçta 45 golde olabilir.Madem ihtimalleri düşünüyorsunuz olumlusunu düşünseniz.

Redrum
09.Kasım.2011, 16:29
Geçen sene Emenikeye girilen profil ile karşılaştırınca Burağa haksızlık yapıılmış gibi geldi. Bu sezon 8 maçta 13 gol ve avrupada en yüksek gol ortalamasına sahip futbolcu. Buda onun STSL üstüü oyuncu olduğunu gösterir ve profilinin birazda olsa STSL üstüne çıkarılabilir olduğunu gösterir.
Sonuç olarak; Finishing +1 First Touch +1 Biraz abartı diyeceksiniz fakat bu seneki frikiklerine göre +2 +3 Acellarition +1 Work rate +1 Creativity -1 Çok şey istemiyoruz. Biz daha önce diğer ülkelerin oyuncularını nekadar uçurduğunu abarttığını biliyoruz. Fakat biz Burak için abartı değil biraz olsun artırılmasını istiyoruz.

Burak Yılmaz STSL üstü bir oyuncu değil ki. Zafer Biryol da mı STSL üstü oyuncuydu? Okan Yılmaz? Youla? Augustine?

ForCimbom
09.Kasım.2011, 16:34
Off the ball 16 az sanki. Burak inanılmaz hareketli. Gol ortalamasının bu denli yükselmesinin altındaki önemli bir etken bence. 17-18 olabilir.

Alexi Lalas
09.Kasım.2011, 17:22
Bu istatistik 40 maçta 45 golde olabilir.Madem ihtimalleri düşünüyorsunuz olumlusunu düşünseniz.

Onu asıl siz bütün ihtimalleri düşünün diye yazdım :) Biz zaten bütün ihtimalleri düşünüyoruz.

Burak'ın şu an 140 CA'sı var ve bu bir Türk forvet için çok iyi bir değer. Gerçek hayatta şu an sergilediği performansın nedeni yeteneklerinin gelişmiş olması değil ki, formda olması ve daha çok tecrübeye sahip olması. Oyunda; Eren Derdiyok, Bafetimbi Gomis, Trezeguet, Marco Di Vaio, Marc Janko, Kevin Mirallas, Ismaël Bangoura, Hugo Rodallega, Mario Mandzukic gibi oyuncularla aynı seviyede yetenek anlamında şu anda.

Bence profilinde artışa gidilecek değerler olsa olsa; ambition, determination, consistency ve professionalism olurdu. Dirtiness da arttırılabilir.

BleedingMoon
09.Kasım.2011, 17:39
bende ilk sezonda 28 golle gol kralı oldu.

tearkan
09.Kasım.2011, 18:28

bu performanla giiden, 8 maçta 13 gol yapan birinin kalan maçlarda başka gol atamayacağını düşünmek çok akılcı değil sanırım.

kalemci
09.Kasım.2011, 18:31
Nobre Beşiktaş'ta 8 maçta 9 gol veya 9 maçta 8 gol atmıştı sonra yaklaşık 20 maç sıfır çekmişti. Şimdi Mersin'de leblebi gibi atıyor.

tearkan
09.Kasım.2011, 18:47
hangi sezondaydı o performans? beşiktaş'ta geçirdiği sezonlarda ligde öyle bir performansını hiç hatırlamıyorum nobre'nin.

Alexi Lalas
09.Kasım.2011, 18:59
bu performanla giiden, 8 maçta 13 gol yapan birinin kalan maçlarda başka gol atamayacağını düşünmek çok akılcı değil sanırım.

Dediğimi anlamamışsın. Son yazdığım mesajı bir daha okumanı tavsiye ederim.

Konuyla ilgili ve kurallara uygun olarak tartışma devam etsin lütfen.

tearkan
09.Kasım.2011, 19:13
Dediğimi anlamamışsın. Son yazdığım mesajı bir daha okumanı tavsiye ederim.

Konuyla ilgili ve kurallara uygun olarak tartışma devam etsin lütfen.

ne demek istediğini gayet iyi anladım. her ihtimal tabi ki düşünülmelidir; fakat bu ihtimallerin gerçekleşme olasılıkları da göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılmalıdır. benim anlatmak istediğim bu.

yani burak'ı değerlendirirken hiç gol atmayacağını mı yoksa, bu kadar abartılı olmasa da, yine takımına üst düzey katkı vereceğini mi daha öncelikli olarak değerlendirir, dikkate alırsın? sadece bu sezon için değil, genel için konuşuyorum.

Alexi Lalas
09.Kasım.2011, 21:48
Evet oyunda tam olarak yansıtılmış gol kaçırmıyor ben de boş yere eleştirmişim :)

BEnim oynadığım 5-6 türkiye ligi oyununda da Burak çok istikrarlı ve iyi bir performans ortaya koyuyor. genelde 4-2-3-1 in sağ kanadında, bazen de forvet oynamasında rağmen iyi bir gol ve average rating istatistiği var. bence çok güzel ve gerçekçi yapılmış. sezonluk 15-20 gol arası ve ortalama 7.5 civarı rating (bazı sezonlar 8'i zorluyor). profil özelliğine ve gerçekteki perofrmansına bakınca daha üst değerler istenmesi normal ama bu hali bence en iyi yansıtan durumu.

Onun dışında türkiye ligindeki oyuncular gerçeğe çok uygun bir biçimde yapılmış (fm 2011'de de böyleydi), bu yüzden araştırmacılara çok teşekkür ediyorum.

Dostum bende Burak'ı oynattım, 28 maçta 19 gol 6 asist yaptı. Gayet ideal bir rakam bence. Belki başkasının taktiğine daha çabuk uyum sağlayacak 30 gol atacak belki taktikle çelişecek 10 golü geçemeyecek.

ne demek istediğini gayet iyi anladım. her ihtimal tabi ki düşünülmelidir; fakat bu ihtimallerin gerçekleşme olasılıkları da göz önünde bulundurularak değerlendirme yapılmalıdır. benim anlatmak istediğim bu.

yani burak'ı değerlendirirken hiç gol atmayacağını mı yoksa, bu kadar abartılı olmasa da, yine takımına üst düzey katkı vereceğini mi daha öncelikli olarak değerlendirir, dikkate alırsın? sadece bu sezon için değil, genel için konuşuyorum.

Yukardaki mesajlar gayet iyi açıklıyor.

Ayrıca,

8 maç sonunda Burak'ın 13 gol atacağını kimse bilemezdi. Ancak tahmin ederdi. Oyunda bu sayı 10 olur, 15 olur, 5 olur, 1 olur. Bu oyundaki profilinin salt başarısız yansıltıldığı anlamına gelmez. Oyun gerçeği birebir oynatmıyor ki? Oyunda farklı bir hayat işliyor, gerçekte farklı. Mesela bu sezonu 10 kere tekrar oynatma fırsatı bulsaydık, Burak her sezon 8 maçta 13 gol atabilecek miydi?

Dediğim gibi bu profil yeteneğini yansıtıyor, arttırılabilecek değerleri de söyledim. Tabii bu benim kişisel fikrim. Trabzon araştırmacısı daha iyi bilir. Haa sezon sonunda inanılmaz bir sayı yakarlarsa CA sı yükselebilir. Biz her gün güncelleyemiyoruz profilleri. Sezon başında, arasında ve sonunda değerlendirebiliyoruz. Şimdi de bu profile baktığımda daha neresini arttırabilirim diye düşünüyorum.

CA'sı 140 şu anda. CA'sı 141-142-143 olan oyuncuları aşağıya yazıyorum, siz de ona göre karar verin. Sadece yetenek anlamında tabii. Ayrıca CA salt olarak oyuncunun sahadaki performansını belirlemiyor. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=2122016#post2122016 buradaki gizli özellikler aslında daha önemli.

Eduardo
Bojan
Fabrizio Miccoli
Bobby Zamora
Stefan Kießling
Andy Carroll
Adrián
Nelson Valdez
Michael Owen
Grafite
Felipe Caicedo
Milan Baros
Goran Pandev
Peter Crouch
Adrián Ramos
Giovanni Moreno
Víctor Montaño
Bafétimbi Gomis
Mario Mandzukic
Eren Derdiyok

Ve ayrıca sana bir tavsiyem var. Burak'ın gerçekteki maçlarını izlediğini varsayarak söylüyorum, 5 sezon bitir oyunda ve Burak'ın iistatistiklerine bak (sadece gol değil, kaleyi bulan şut vs dahil) hatta bizimle paylaş. Maçları da elinden geldiğince izlemeye çalış ve gerçekte izlediğinle ne kadar çelişiyor onu da söyle.

kalemci
10.Kasım.2011, 02:51
hangi sezondaydı o performans? beşiktaş'ta geçirdiği sezonlarda ligde öyle bir performansını hiç hatırlamıyorum nobre'nin.

2007/2008 sezonu Konya maçından Trabzon maçına kadar 9 maçta 8 gol.

tearkan
10.Kasım.2011, 03:10
Yukardaki mesajlar gayet iyi açıklıyor.

Ve ayrıca sana bir tavsiyem var. Burak'ın gerçekteki maçlarını izlediğini varsayarak söylüyorum, 5 sezon bitir oyunda ve Burak'ın iistatistiklerine bak (sadece gol değil, kaleyi bulan şut vs dahil) hatta bizimle paylaş. Maçları da elinden geldiğince izlemeye çalış ve gerçekte izlediğinle ne kadar çelişiyor onu da söyle.

iyi de, ben burak'ın oyundaki performansına ya da oyuna yansıtılışına yönelik bir eleştiri yapmadım ki. senin söylediğin şeye yönelik bir eleştiri yaptım. aslında eleştiri de denemez. kendimce bir düzeltme. her ihtimal dikkate alınmalıdır evet; ama bazı ihtimaller daha öncelikli olur, bazıları ise daha geride kalır dedim. alıntı yaptığın cevapların benim söylemeye çalıştığımla hiç alakası yok yani.

Alexi Lalas
10.Kasım.2011, 11:10
iyi de, ben burak'ın oyundaki performansına ya da oyuna yansıtılışına yönelik bir eleştiri yapmadım ki. senin söylediğin şeye yönelik bir eleştiri yaptım. aslında eleştiri de denemez. kendimce bir düzeltme. her ihtimal dikkate alınmalıdır evet; ama bazı ihtimaller daha öncelikli olur, bazıları ise daha geride kalır dedim. alıntı yaptığın cevapların benim söylemeye çalıştığımla hiç alakası yok yani.

İyi bakalım :) Mesajlarım dursun belki birisine lazım olur.

COLMAN20
12.Aralık.2011, 18:54
Bencillik 20 olabilir Burak'ın.

Tartışmasız.

Alexi Lalas
12.Aralık.2011, 22:37
Bencillik 20 olabilir Burak'ın.

Tartışmasız.

Teamwork'ün 1 olmasını kastediyorsun sanırım? Evet, bu değer azalabilir. Ancak 1'e kadar düşecek bir bencillik sergilemedi henüz.

Bencillikten ziyade, sportmanship biraz daha azaltılabilir. Arif'i geçecek böyle giderse.

comando77
30.Aralık.2011, 17:46
burak'i felan sevmem ama ozellikleri arttilmali

Nocna Mora
30.Aralık.2011, 18:19
http://2.bp.blogspot.com/-BIC4mPaaruw/TvWyXdypcrI/AAAAAAAAFdU/KtRsK_L0wIk/s1600/tsl-gol.jpg

lakin1907
08.Ocak.2012, 02:38
finishing 14
first touch 13
off the ball 17
heading 11
long shots 14
team work 11
work rate 15
important matches 10 (takım açısından önemli maçlarda kritik golleri var fakat özellikle 3 büyüklere karşı pek etkili olamıyor)
bunlar bir fenerbahçeli gözünden gördüklerim fakat important matches özelliği düşürülebilir.

nekop
08.Ocak.2012, 04:13
finishing 14
first touch 13
off the ball 17
heading 11
long shots 14
team work 11
work rate 15
important matches 10 (takım açısından önemli maçlarda kritik golleri var fakat özellikle 3 büyüklere karşı pek etkili olamıyor)
bunlar bir fenerbahçeli gözünden gördüklerim fakat important matches özelliği düşürülebilir.
Burak Yılmaz'ın önemli maçlardaki performansı kötü degil. Bu seneki Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarında top ona geldiğinde biranda 2-3 kişi sardı etrafını ve buna rağmen gole yaklaştığı anlar oldu. Bir takımda tek bir gol silahı varsa bu şekilde onu durdurabilmek mümkündür. Geçen sene birçok gol silahımız varken(Jaja,Umut vs.) Burak Galatasaray'a ve Beşiktaş'a gollerini attı.

COLMAN20
08.Ocak.2012, 05:35
Bunu maç başlığına da yazdım.

Burak bizim çok istediğimiz maçlarda sahneye çıkmadı. Bjk maçında çok net kaçırdığı bir pozsiyon var 2. yarıda maçın sonlarına doğru. Aynı şekilde Kadıköy'de Fb maçında 1-2 tane mutlak gol yapacağı vuruş pozisyonlarında saçma sapan işler yaptı. Cska ve Lille maçlarında da beklenenin altında kaldı.

nekop
08.Ocak.2012, 07:18
O 2-3 kişilik markajdan kurtulup pozisyona girebilmekte başarıdır. Burak zaten her bulduğunu atan bir oyuncu degil ve buda oyuna yansıtılmış durumda.

RIDVAN TLM
13.Ocak.2012, 23:44
Burak'ın biraz daha fiziksel olarak artırabileceğini düşünüyorum...Mustafa pektemekten daha hızlı olduğunu düşünmekteyim izlediğim kadarıyla ...Hız:17 hızlanma 15 çekilebilir...Ok gibi fırlayan bir burak olabilir gerçekteki gibi...Güçüne gelince tamam avrupa'da lucio samuel karşısında ezilmiş olması normal samuel 17 ,Lucio 18 ki lucionun hızı ve hızlanması hatta bütün fiziksel özellikleri Burak'tan iyi...Bunu sölememin sebebi avrupa'da pekte birşey yapamadı şeklinde bir cevap gelmesi yönünde...Meselenin özüne dönersek Türkiye'de oynadığı stoperleri ve oyunu göz önüne alarak güçünün de 14'ten 15 'e çekilebileceğini düşünüyorum...Tekniğide 12'den 14 e çekilebilir...Ve uzun şutu'da 15 e ...Bence Burak'ın profili bu şekilde meydana gelmeli...

RasAnt
20.Ocak.2012, 21:29
Hızlanması 15 off the ball en az 18 finishing 14 olmalı

20.hafta 21.golü oldu en yakın rakibi 9 golle Tum

Bunları avrupada yapsa şuan oyunda en kral forvetlerden biri olurdu

Flair de 16

Nocna Mora
21.Ocak.2012, 20:39
Pace 15 Acc 16 ya da Pace 16 Acc 17 olması bence daha iyi olacaktır. Çünkü Hem hızlı hem de son süratına çabuk ulaşan, ok gibi fırlayan bir forvet Burak. Türkiye'de onun kadar iyi hızlanan bi de Egemen var bence acık mesafede.

Composure ve Finishing kesinlikle gözden geçirilmeli. Finishing özelligi çok kuvvetli Burak'ın. 16 en üst limit olarak verilebilir. İdeal olarak 15 gözden geçirilmeli. Composure ise 13 az 15 fazla olur. O yüzden 14 iyi gibi.

Passing 10'dan 11'e çekilebilir. O kadar kötü bir pasör degil Burak.

Bunların dısında gayet iyi bence profili. Şimdi abartı falan diyen arkadaşlar olacaktır ama kesinlikle abartı degil bu özellikler. Elinizi korkan alıştırmayın bence. :)

CA'sı da 143 olabilir. Micheal Owen'dan iyi oldugu kesin. :)

prophet21
21.Ocak.2012, 20:49
finishing 13>>15
first touch 12>>11
free kick 10>>12-13
bravery 16>> 17-18
off the ball 16 >> 17-18
acc. 14 >>> 17

sportmenship ve workrate de 1 kademe düşürülmeli potansiyeli 155 civarınada cıkarılabılır bence bi sorun olmaz. bu sezonki performansı şans değil ve özellikle hızlanma konusunda ciddi bir yükseliş var.

serkan1520
24.Ocak.2012, 08:49
bende herkes gibi off the ball özelliğinin 18 olması gerektiğini düşünüyorum sezme özelliğide 16 ya çıkarılabilir
Not : Fenerbahçeliyim :)

eng1n
24.Ocak.2012, 15:01
oyundaki sözleşmesine 5 M €'ya serbest kalır maddesi eklenmeli kendisi söyledi geçen böyle bir madde varmış sözleşmesinde ama oyunda yok.

Trabzonspor
24.Ocak.2012, 16:13
Evet sözleşmesinde o yer almalı.Ayruıca Trabzonspor'a bağlılığıda arttırulmalı.Çok büyük bir takım istemesse Avrupa'dan buradan ayrılmam,burada çok mutluyum dedi.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
25.Ocak.2012, 16:44
Şuan oyun kurulu olmadığı için ( 2 ay önce filan silmiştim.) Tam hatırlamıyorum ama eğer yoksa favori klüplerine Trabzonspor ve Beşiktaş yüksek değerlerde girilmeli geçen açıklamalarından dolayı.

eng1n
25.Ocak.2012, 17:00
Şuan oyun kurulu olmadığı için ( 2 ay önce filan silmiştim.) Tam hatırlamıyorum ama eğer yoksa favori klüplerine Trabzonspor ve Beşiktaş yüksek değerlerde girilmeli geçen açıklamalarından dolayı.

Beşiktaş'a yüksek değer girilmemeli bence açıklamalarında bundan sonra sadece Beşiktaş taraftarı olabileceğini söyledi yüksek değer girilirse oyunda Beşiktaş'a gitmesi muhtemel.

Nocna Mora
25.Ocak.2012, 17:06
Bence hiç dokunulmamalı. İki takıma da baglılıgı yok çünkü. Taraftarı olması yetmez :)

Night_Mare17
29.Ocak.2012, 19:50
Bugün yine 2 tane attı. Adam karşı karşıya kaçırmıyor finishing 16 olabilir off the ball 18 yani aşmış adam belli.

ForCimbom
29.Ocak.2012, 19:57
off the ball nirvana'ya ulaşmış. min 18 bence. adam mükemmel hareketleniyor topsuz oyunda.

onun dışındaki özellikler bence gayet optimum. finishing'i öyle 16lık 17lik falan olsa değeri 20-25 kağıttan aşağı olmaz herhalde. burak'ı burak yapan ve bu istatisiğe ulaştıran off the ball ve fiziksel özellikleridir bence.

Nocna Mora
29.Ocak.2012, 19:59
Son vuruşu ve sogukkanlılıga da gayet iyi ama. Bu adam en iyi Türk forvet olmalı oyunda. Ca'da bir artış yapılmalı ve saglam bir profil hazırlanmalı..

ForCimbom
29.Ocak.2012, 20:05
en iyi türk forvet değil mi ki zaten.(en yüksek ca lı)

ama burak bence öyle avrupa çağında 150 155 ca lık bir adam da değil. öyle olsa milli takımda örneğin çok daha farklı sonuçlar yaratabilirdi. teknik dribbling , yaratıcılık gibi kapasiteleri iyi bir oyuncu değil. o yüzden neyse o verilmeli. burak avrupa arenasında da milli takımlarda da öyle aşırı sivri bir performans çıkaramadı. elde tek bir veri var o da tsl.

Nocna Mora
29.Ocak.2012, 20:07
Milli takım olarak kötüydük ama bu da var. Dedigin gibi düşünüyorum fakat arkasında kaliteli bir orta saha ile hiç sırıtacagını düşünmüyorum. Arsenal'de oynasa mesela 10 golü aşar EPL'de diye düşünüyorum ben.

martymcfly
29.Ocak.2012, 20:12
Artık ciddi bir artışı haketti diye düşünüyorum Burak. Başka liglerde ne şişirme oyuncular görüyoruz şuan leblebi gibi gol atan bir adamın özellikleri 2 şer 3 er artsa kimse bişey diyemez heralde.
Dribling, finishing, first touch, teknik, acc, agility, dicisions 2-3 yükseltilmesi lazım.

Night_Mare17
29.Ocak.2012, 20:25
Balon falan dedillerde her maç 2 gol atan adam balon olmaz. Bu ligde o kadar gol atmak da kolay değil.

Nocna Mora
29.Ocak.2012, 20:42
Artık ciddi bir artışı haketti diye düşünüyorum Burak. Başka liglerde ne şişirme oyuncular görüyoruz şuan leblebi gibi gol atan bir adamın özellikleri 2 şer 3 er artsa kimse bişey diyemez heralde.
Dribling, finishing, first touch, teknik, acc, agility, dicisions 2-3 yükseltilmesi lazım.

Dribbling 1 puan artıp 14,
Finishing 3 puan artıp 16
First Touch 1 puan artıp 13
Comp 3 puan artıp 16
Off The Ball 2 puan artıp 18
ACC 3 puan artıp 17
Pace 16 kalsa daha iyi olabilir bence

Nocna Mora
30.Ocak.2012, 01:21
Finishing'i 15 olan oyunculara baktım biraz önce;

Semih Şentürk
Necati Ateş

gibi isimler var. Burak ikisinden de daha iyi bir son vuruş tekniğine sahip bence. Finishing bu yüzden 16 olmalı.

Composure olarakta bir tek Semih Şentürk'ün composure'ı 16. Burak'ın composure değeri 13. Eğer aynı ligden oyuncularla karşılaştırmak dogru ise Burak'ın composure'ı 15 ya da 16 olmalıdır rahat rahat.

Yine Semih'le karşılaştıracagım mecburen çünkü arama listemde o çıktı.Off the Ball'ı 16 Semih'in. Semih'e göre daha sprinter bir oyuncu olan Burak'ın da 16. Topsuz alanda en etkili santraforlardan birisi Burak. Alıyor veriyor dribbling yapıyor. Eger bencil davranmazsa takım arkadaslarına da yer açıyor. 17 olmaması için bir sakınca göremiyorum ama 16 da gayet yeterli tabii ki.
..

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
30.Ocak.2012, 17:15
Dribbling 1 puan artıp 14,
Finishing 3 puan artıp 16
First Touch 1 puan artıp 13
Comp 3 puan artıp 16
Off The Ball 2 puan artıp 18
ACC 3 puan artıp 17
Pace 16 kalsa daha iyi olabilir bence

Aynen katılıyorum.

COLMAN20
30.Ocak.2012, 18:33
Bu adam kudurmuş. Her maç bir özelliği gelişiyor ama değişmeyen tek yönü bencilliği :)

comando77
30.Ocak.2012, 21:41
ozellikleri kesinlikle artmali.

bircok ozelliginde gelisme olmali. ayrica ts'li oyunculardan sadece 1-2 tanesi disinda kimse Fenerbahce'ye gelmiyor?

Fenerbahce suan ts'de kimi isterse alir

Gncl1905
30.Ocak.2012, 22:24

bircok ozelliginde gelisme olmali. ayrica ts'li oyunculardan sadece 1-2 tanesi disinda kimse Fenerbahce'ye gelmiyor?

Trabzonspor sıradan bir anadolu klübü değildir ki anadolu klüpleri bile artık en iyi oyuncularını satmıyor.Trabzonspor'dan da şu an hiçbir takım istediği oyuncuyu kolay kolay alamaz gerçekte.

Oyunda ise ezeli rakip olduğu için alamıyoruz.Ezeli rakip takımda düzenli olarak ilk 11 oynayan oyuncuları hiç alamadım bende.Bazen scout alıyorum oyuncu gelir diyor scout o zaman da klüp fahiş fiyatlar istiyor, Onur'a 25 MN Euro istediler örneğin :)

PisiPC
31.Ocak.2012, 13:29

Örneğin kimi alabilir? :0: Çok uçuk bir cümle olmuş.

--

https://p.twimg.com/AkegHHgCQAAUZqK.jpg

Burak, artık öyle bir noktada öyle bir performans çizgisini yakaladı ki "profili iyi, fazlasına gerek yok!" diyenler bile çark eder bence :)

mpaker66
31.Ocak.2012, 14:41
burak'ın profilini çok merak ediyorum.ciddi bi geliştirmek lazım gerçekten...
Beklemdeyiz.

malpince
31.Ocak.2012, 15:57
kendinden gram haz almam, ama profili artmalı.

comando77
01.Şubat.2012, 17:54
Örneğin kimi alabilir? :0: Çok uçuk bir cümle olmuş.

--

https://p.twimg.com/AkegHHgCQAAUZqK.jpg

Burak, artık öyle bir noktada öyle bir performans çizgisini yakaladı ki "profili iyi, fazlasına gerek yok!" diyenler bile çark eder bence :)

istedigini alir. ts ile Fenerbahce arasinda daglar kadar fark var.

PisiPC
01.Şubat.2012, 17:57
istedigini alir. ts ile Fenerbahce arasinda daglar kadar fark var.

Senin bu söylediğin ile gerçekler arasında dağlar kadar fark var. F.Bahçe şu anda Trabzonspor'dan Ferhat Öztorun'u bile alamaz.

ForsakeN
01.Şubat.2012, 18:58
İş oyuncuya bırakıldığı takdirde rahatlıkla alabilir tabii ki. Ama şu ortamda Trabzon hiçbir oyuncusunu Fenerbahçe'ye satmaz. Almayalım da zaten :)

eng1n
02.Şubat.2012, 03:18
Senin bu söylediğin ile gerçekler arasında dağlar kadar fark var. F.Bahçe şu anda Trabzonspor'dan Ferhat Öztorun'u bile alamaz.

Gerçekte de dediğin gibi yönetim bırakmaz ama yönetim ile anlaşılsa oyuncu da ikna edilir gerçekte. Oyunda bonservis de anlaşıyoruz ama oyuncu gelmek istemiyor sorun burda.

BaGa TaRKaN
02.Şubat.2012, 03:35
Bu Menejeri Gerçekte Böyleyse Tam Meftalık Birisi, Keser Biçerim Ben Bu Adamı

Kulüp Zaten 30M €'dan Aşağısını Kabul Etmiyor

http://tnypic.net/c2a85.png

William Rookwood
02.Şubat.2012, 03:44
Hız artabilir çok süratli bir oyuncu deli gibi koşuyor.

berkay123456
02.Şubat.2012, 03:49
Teamwork kesinlikle düşmeli.

futureless
02.Şubat.2012, 04:01
Burak poacherlığın kitabını yazmış gibi oynadı bu sezon şimdiye kadar ; finishing , anticipation ve dribbling değerlerinin +1 almasının yanında oynadığım tüm kariyerlerde kendisinin Trabzon menejerince AMR oynatılması öldürüyor oyunda onu , AMR değeri sırf forvet oynatılsın diye 14e çekilmeli bence.

PisiPC
02.Şubat.2012, 11:22
İş oyuncuya bırakıldığı takdirde rahatlıkla alabilir tabii ki. Ama şu ortamda Trabzon hiçbir oyuncusunu Fenerbahçe'ye satmaz. Almayalım da zaten :)

Gerçekte de dediğin gibi yönetim bırakmaz ama yönetim ile anlaşılsa oyuncu da ikna edilir gerçekte. Oyunda bonservis de anlaşıyoruz ama oyuncu gelmek istemiyor sorun burda.

Burada da devreye hangi oyuncu olduğu giriyor sanırım. Üst düzey oyuncular için çok zor.
En son Gökhan Ünal'a karşılık Burak + para alındı. Durum ortada :)

zemlinskis
06.Şubat.2012, 04:56
Finishing , Technique , Decisions , Natural Fitness değerleri 1 'er arttırılabilir. Onun dışında sağlam profil yapılmış .

noescape85
12.Şubat.2012, 03:13
Gerçek Burak ile alakası yok şu an oyunda, kaleci haricinde tüm takıma bedel bir yapıya ulaştırılmalı, ki şu anda normalindede bu psikolojiyle oynatıyor Şenol Hoca. Yani buda daha çok önce mental özelliklere dokunmakla olur, teknik ve fiziksel özelliklerde ise, onun bunun yorumu değil istatistikler yeterli olacaktır değiştirilmesi için..

fbdevil190737
25.Şubat.2012, 02:36
Avrupa'da yokları oynaması ve rakip savunmaların arasında kaybolup gitmesi Türkiye Ligi'nde stoperlerin genelde ağır ve fizik olarak kötü oldukları için Burak'ın bu kadar etkili olduğunu görüyoruz , belki de Burak'ı biz Türkiye Ligi'nde ki performansına bakarak abartıyoruz .

Nocna Mora
25.Şubat.2012, 03:20
Avrupa'da yokları oynaması ve rakip savunmaların arasında kaybolup gitmesi Türkiye Ligi'nde stoperlerin genelde ağır ve fizik olarak kötü oldukları için Burak'ın bu kadar etkili olduğunu görüyoruz , belki de Burak'ı biz Türkiye Ligi'nde ki performansına bakarak abartıyoruz .

Yanlış. Trabzonspor takım olarak kötü oynuyordu Avrupa'da. Takımın genellikle en basarılı isimlerinden biri de Burak oluyordu. O kısır sistemde bile elinden geleni yapıyordu. Türkiye Ligine göre degerlendirmek daha saglıklı olacaktır.

xRa
25.Şubat.2012, 12:02
sistemi değiştirsen bile cok cabalıyor burak gol atmak için. bence burağın profili biraz daha iyileştirilebilir.