PDA

View Full Version : [12.0.0] Servet Çetin

Gncl1905
19.Ekim.2011, 23:58
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Galatasaray_Servet_Cetin.jpg

Profilini paylaşır mısınız?

vedat1987
20.Ekim.2011, 01:42
Galatasaraylı oyuncularda acceleratıon ve agılıty özelliklerinde ciddi sıkıntı var. İlk gördüklerim Emre Çolak, Servet Çetin, Hakan Balta, Colın Kazım Rıchards. Bir oyuncuda sıkıntı olsa oyuncu değerlendirmesinde hata olduğunu düşünebilirim. Ancak sanıyorum bu özelliklerin yanlış yorumlanmasıyla alakalı.

perpetua
20.Ekim.2011, 01:47
Galatasaraylı oyuncularda acceleratıon ve agılıty özelliklerinde ciddi sıkıntı var. İlk gördüklerim Emre Çolak, Servet Çetin, Hakan Balta, Colın Kazım Rıchards. Bir oyuncuda sıkıntı olsa oyuncu değerlendirmesinde hata olduğunu düşünebilirim. Ancak sanıyorum bu özelliklerin yanlış yorumlanmasıyla alakalı.

Ne gibi bir yanlis yorumlama?

vedat1987
20.Ekim.2011, 02:04
Saydığım tüm oyuncuların hızlanma ve çevikliğinin düşük olduğunu düşünüyorum. Tek tek yazmam gerekirse;

Servet Çetin acceleratıon 1-2 puan yüksek olmalıydı.

Emre Çolak acceleratıon en az 1 agility en az 2 puan daha yüksek olmalıydı.

Hakan Balta acceleratıon 2 puan daha yüksek olmalıydı. Ayrıca stamına 11, natural fıtness 10 çok az kalmış.

Colın Kazım acceleratıon çok düşük kalmış. Hızlanması 13 oldukça az bana göre.

Benim görebildiklerim bunlar. Kısacası takım genelinde fiziksel özelliklere çok cimri davranılmış gibi.

perpetua
20.Ekim.2011, 02:11
Servet'in en belirgin zaafi agir ve hantal olmasi (top kullanma becerisinin yaninda). Acikcasi pek de sorun goremiyorum ben bu ozelliginde.

Emre icin belki. Hizdan kesip hizlanma biraz yukselebilir ama Emre'nin ne pek cabuk, ne de pek cevik oldugunu dusunmuyorum ben.

Balta'nin hizlanmasi konusuna da cok katilamiyorum. Ozellikle dripling yapmamasinin nedeni o cabuklugun olmamasi bence.

Kazim eskiden daha cabuktu bence. Ozellikle kas yaparak guclenmesi ile o cabuklugunu ve cevikligini biraz kaybetti.

Genel olarak Galatasaray gecen yil ozellikle fiziksel olarak hic iyi gorunmuyordu. Bunun da etkisi vardir.

vedat1987
20.Ekim.2011, 02:42
Servet'in en belirgin zaafi agir ve hantal olmasi (top kullanma becerisinin yaninda). Acikcasi pek de sorun goremiyorum ben bu ozelliginde.

Emre icin belki. Hizdan kesip hizlanma biraz yukselebilir ama Emre'nin ne pek cabuk, ne de pek cevik oldugunu dusunmuyorum ben.

Balta'nin hizlanmasi konusuna da cok katilamiyorum. Ozellikle dripling yapmamasinin nedeni o cabuklugun olmamasi bence.

Kazim eskiden daha cabuktu bence. Ozellikle kas yaparak guclenmesi ile o cabuklugunu ve cevikligini biraz kaybetti.

Genel olarak Galatasaray gecen yil ozellikle fiziksel olarak hic iyi gorunmuyordu. Bunun da etkisi vardir.
Servet Çetin'in ağır ve hantal olduğuna katılıyorum. Ancak bu durumu ben çeviklik zaafına bağlıyorum. Bu yüzden agility daha düşük acceleratıon daha yüksek olmalı bence.

Emre Çolak en azından çeviklik konusunda size katılmam mümkün değil bence biraz daha yüksek olmalı.

Hakan Balta'nın dripling konusundaki sıkıntısı uzun mesafedeki hızından kaynaklı. Bence hız düşürülüp hızlanma biraz artırılarak dengelenebilir Hakan Balta için.

Kazım için söyledikleriniz mantıklı olabilir. Oyun içindeki muadilleri ile kıyaslama yapmakta lazım ama bence hızlanma Kazım için yetersiz kalmış.

Ayrıca bu Galatasaray takımı ve bireysel olarak oyuncular çok kötü sezonlar geçirdi. Özelliklerinde artış beklemek genel resme bakınca kulağa pek mantık çerçevesinde gelmiyor olabilir.

RasAnt
20.Ekim.2011, 12:26

:yildiz: Güzel analiz olmuş,Servetin heading değeri neden az genelde her kafa topunu alıyor fiziğinden ötürü.Kontrolsüz aldığı için mi ?

caner485
20.Ekim.2011, 12:30
:yildiz: Güzel analiz olmuş,Servetin heading değeri neden az genelde her kafa topunu alıyor fiziğinden ötürü.Kontrolsüz aldığı için mi ?

yanlış anlaşılmasın heading 13 ama jumping 18 bu sayede gene alıyor ama istediği yere düzgün indiremiyor topu

perpetua
20.Ekim.2011, 12:34

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=102747

Burada Heading'e bakmak aciklar saniyorum. O boy ve guce sahip bir oyuncu icin Servet'in kafa vuruslari zayif. Savunmada top uzaklastiriyor ama bitiricilige gelince kafayi alini yerine, kafasinin ustu ile vuruyor bir cok defa.

prophet21
20.Ekim.2011, 21:35

servet kafayı vuruyor fakat isabet yok. bildiğim kadarıyla oyundakı kafa değeri kafasıyla topu ıstedıgı yere atabılme gıbı bı seydır sanırım bu yuzden servetın bu ozellıgı her surumde boyle

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 18:25
Aggression 16--->17
Concentration 14--->13
Positioning 14--->15
Teamwork 14--->13

Olmalı bence. O fiziksel özelliklerle 40 yaşına kadar rahat oynar zaten :)

Redrum
28.Ekim.2011, 19:08
Ben açıkçası bu stamina değerini hak ettiğini pek düşünmüyorum. Yoruluyor ve bu gayet belli oluyor, daha da yavaşlıyor Servet. Hataları artıyor. 15-16 seviyesine düşürülse kimse neden böyle demez sanki.

William Rookwood
28.Ekim.2011, 19:14
servet tek başına bir takım :D

licentia
21.Aralık.2011, 03:05
Bence CA Gokhan Zan'dan az olmali. Bu adam nasil senelerce bizi en iyi Turk stoper olarak kandirmis hala inanamiyorum. An ihtibari ile Fatih Terim kendisini Gokhan'in onunde bulabilir ama fiziksel ozellikleri haricinde hic bir artisi yok cokcana gerisi var.

Cengo
21.Aralık.2011, 03:10
Bence CA Gokhan Zan'dan az olmali. Bu adam nasil senelerce bizi en iyi Turk stoper olarak kandirmis hala inanamiyorum. An ihtibari ile Fatih Terim kendisini Gokhan'in onunde bulabilir ama fiziksel ozellikleri haricinde hic bir artisi yok cokcana gerisi var.

Katılıyorum ama ben bunu uzun zamandır söylüyordum zaten. Gökhan Zan'ı beğeniyorum hatta, iyi bir stoper aslında.

Concentration ve Positioning kanımca fazla.

licentia
21.Aralık.2011, 20:11
Dogru diyorsun ABOO ozelliklere deginmedim ama bence concentration ve positioning 11'i gecmeli Servet'in. Heading ve tackling maksimum 12. Heading hat da 11 bile olabilir berbat vuruyor toplara ayaklari ile ne kadar kazma ise kafasi ile de oyle. Senede bir kere gol atiyor ancak o da ender. Decisions da bence 11 olabilir. Onun haricince ben balance'in en fazla 13 olmasi gerektigini dusunuyorum.

Prowler84
22.Aralık.2011, 03:07
Ben açıkçası bu stamina değerini hak ettiğini pek düşünmüyorum. Yoruluyor ve bu gayet belli oluyor, daha da yavaşlıyor Servet. Hataları artıyor. 15-16 seviyesine düşürülse kimse neden böyle demez sanki.

Yoruluyorsa bile ne zaman yoruluyor? İki kişilik oynadıgı zaman, sahada basmadık yer bırakmadıgı zaman...

Eskiden daha da dayanıklıydı ama hala takımın en dayanıklı isimlerinden biri.. Stamina çok düşmemeli.. Belki 1 en fazla da 2 puan düşüş olabilir.

Batuhandemirel
22.Aralık.2011, 17:48
Dogru diyorsun ABOO ozelliklere deginmedim ama bence concentration ve positioning 11'i gecmeli Servet'in. Heading ve tackling maksimum 12. Heading hat da 11 bile olabilir berbat vuruyor toplara ayaklari ile ne kadar kazma ise kafasi ile de oyle. Senede bir kere gol atiyor ancak o da ender. Decisions da bence 11 olabilir. Onun haricince ben balance'in en fazla 13 olmasi gerektigini dusunuyorum.

Positioning ve headinge katiliyorum ozellikle kornerlerde cok adam kaciriyor ve isabetli kafa atmiyor. Kornerden attigi gollerin cogu da zaten kafayla degil, ayak, omuz, vs. ile.

Balance 13ten cok daha yuksek hak ediyor ama bence.