PDA

View Full Version : [12.0.0] Fernando Muslera

Gncl1905
19.Ekim.2011, 23:58
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Galatasaray_Fernando_Muslera.jpg

Profilini paylaşır mısınız?

PesimiSTyLa
20.Ekim.2011, 17:11
Yerinde bir profil olmuş Kicking 1-2 puan daha artabilirdi ayağıyla gayet iyi yerlere yolluyor topu Muslera. Tabi italyanlar böyle uygun görmüş olabilir.

perpetua
20.Ekim.2011, 17:19
Yerinde bir profil olmuş Kicking 1-2 puan daha artabilirdi ayağıyla gayet iyi yerlere yolluyor topu Muslera. Tabi italyanlar böyle uygun görmüş olabilir.

Ayak ile isabeti passing ozelligi belirliyor. Kicking sadece ayagi ile topu ne kadar uzaga vurabildigi.

perpetua
20.Ekim.2011, 20:16
Yahu birakin bu en iyi bilmem kac kaleci meselesini.

http://bleacherreport.com/articles/813292-50-best-goalkeepers-in-the-world-football

En iyi 50 kaleci siralanmis.

Volkan 35. siraya yerlestirilmis. Ochoa'nin hemen ustunde ve Benaglio'nun hemen gerisinde.

Tanidik isim De Sanctis 22. sirada.

Muslera 18. sirada. Akinfeev'in hemen onunde, Mandanda'nin hemen gerisinde.

Julio Cesar 5.
Buffon 4.
Victor Valdes 3.
Cech 2.
Casillas 1. olmus.

Bir gercek var ki Turkiye'de oynayarak hic bir kaleci, dunyanin degil en iyi 5, en iyi 10 kalecisi arasina giremez. Nasil girsin ki?

Her hafta yaptigin kurtarislar Necati Ates'den, Kris Boyd'dan, Diomansy Kamara'dan, Ermin Zec'ten, Gokhan Unal'dan ve digerlerinden. Bu oyunculardan hangisi 3 buyuk ligde oynar? Buyuk takimlarimiz bile bu buyuk liglerde kume dusmemeye oynayacak takimlarin aldigi forvet oyuncularini aliyor ve oynatiyor. Bunlara karsi oynamak ile her hafta Rooney, Villa, Ibrahimovic ve digerlerine karsi oynamak bir mi ki Volkan kendisini dunyanin en iyi 10 kalecisi icine sokabiliyor. Hadi her yil Avrupa'da 10-12 mac oynayip cok dikkat cekse birazcik inanilirligi olur bu soylediginin.

Spor Toto 2. lig'de oynayan bir oyuncu cikip da ben Turkiye'nin en iyi kalecisiyim dediginde ne kadar ciddiye alinirsa, Volkan da o kadar ciddiye alinir. Rakiplerinin kalitesi kadar iyi olabilirsin futbol'da. Onlar seni daha iyi olmaya zorlamazsa, daha iyi olamazsin.

Gncl1905
22.Ekim.2011, 20:55
Özellikleri CA-PA cidden çok iyi :) Gerçekte de performansından şu ana kadar memnunum inşallah böyle devam eder.

Daha erken fakat Consistency 6 biraz acımasızlık olmuş sanki, dediğim gibi daha erken izleyip görelim...

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 18:18
Anticipation 14--->15
Composure 14--->13
Decisions 14--->13
Determination 16--->17
Positioning 12--->13

Bana göre iyidir.

ForCimbom
06.Kasım.2011, 02:28
reflekslere 18-19 verilse sırıtmaz, yeridir bence. kedi bu adam cidden.

güzel profil.

licentia
21.Aralık.2011, 20:06
Muslera icin eccentricity 7 bence cok dusuk onu Muslera yapan ana ozelliklerden birisi bu. 15-16 olmali en az. Reflexes konusuna da katiliyorum 18-19 alabilir bu konuda dunya'nin en iyilerinden ki bence mesela Mondragon'dan daha iyi bir kaleci Muslera.

Bu arada tam bir libero (sweeper) kaleci kendisi. Passing ve techniqe rahat 12-13 olur.

Determination bence de 17 olabilir hirslandimi muthis hirslaniyor diger 16 alan oyunculardan bir fark goruyorum ben acikcasi bu da yansitilmali.

Bunlar haricinde cok iyi bir profil ama.

William Rookwood
21.Aralık.2011, 20:10
Muslera icin eccentricity 7 bence cok dusuk onu Muslera yapan ana ozelliklerden birisi bu. 15-16 olmali en az. Reflexes konusuna da katiliyorum 18-19 alabilir bu konuda dunya'nin en iyilerinden ki bence mesela Mondragon'dan daha iyi bir kaleci Muslera.

Bu arada tam bir libero (sweeper) kaleci kendisi. Passing ve techniqe rahat 12-13 olur.

Determination bence de 17 olabilir hirslandimi muthis hirslaniyor diger 16 alan oyunculardan bir fark goruyorum ben acikcasi bu da yansitilmali.

Bunlar haricinde cok iyi bir profil ama.

Eksantristik dediğiniz özellik maç içerisinde kalecinin yaptığı gereksiz hareketlerdir. Topu gereksiz sürme, hatalı çıkışlar, topa vurmak isteyipde vurmamak, kendi sahasını gereksiz yere terk etmek ve ya futbolcuya çalım atmak gibi özellikler. Muslera'nın böyle birşey yaptığını nerede gördünüz? Bence yanlışınız var :)

licentia
21.Aralık.2011, 20:20
Eksantristik ne? Oyle bir kelime ne Turkce'de ne de baska bir lisanda yok.

Eccentricy'in ne anlama geldigini gayet iyi biliyorum ki teredutum olsa iki tiklama ile Ozelliklerin Detayli Tanimlari isimli konuya girere bakarim. :)

Eccentricity - Eksantriklik
Kalecinin, ondan beklenmeyecek hareket yapma eğilimi. Yüksek değer alan kaleciler topla ceza sahasının dışına kadar çıkma, rakibe çalım atmaya kalkma gibi işlere kalkışabilir. Kararları doğru verebilen bir kaleci için takıma yararlı olabilecek, kararları zayıf bir oyuncu için ise goller yedirebilecek bir özelliktir.

Okudugun gibi eccentricity ayni zamanda yuksek bir decisions degeri ile (ki Muslera'nin 14) sahada oyanayan oyuncular icin flair ne ise kaleciler icin de o oluyor yani oyuncunun beklenmedik haraket yapma yetisi ve becerisi gibi birsey. Muslera ise bunu cok yapan bir kaleci yani faydali olan beklenmedik haraketler yapiyor genelde ama bazen pahaliya da patlayabiliyor ozellikle ilk haftalar takim arkadaslari ile anlasmazsizliklardan hatali goller geldi ki Uruguay ve Italya maceralarindan taniyan herkez bu konuda bana katilacaktir.

Ayrica Muslera zaman zaman hatali cikislar yapabiliyor dikkatli izleyin.

William Rookwood
21.Aralık.2011, 20:26
Eksantristik ne? Oyle bir kelime ne Turkce'de ne de baska bir lisanda yok.

Eccentricy'in ne anlama geldigini gayet iyi biliyorum ki teredutum olsa iki tiklama ile Ozelliklerin Detayli Tanimlari isimli konuya girere bakarim. :)

Okudugun gibi eccentricity ayni zamanda yuksek bir decisions degeri ile (ki Muslera'nin 14) sahada oyanayan oyuncular icin flair ne ise kaleciler icin de o oluyor yani oyuncunun beklenmedik haraket yapma yetisi ve becerisi gibi birsey. Muslera ise bunu cok yapan bir kaleci yani faydali olan beklenmedik haraketler yapiyor genelde ama bazen pahaliya da patlayabiliyor ozellikle ilk haftalar takim arkadaslari ile anlasmazsizliklardan hatali goller geldi ki Uruguay ve Italya maceralarindan taniyan herkez bu konuda bana katilacaktir.

Ayrica Muslera zaman zaman hatali cikislar yapabiliyor dikkatli izleyin.

Tam yazılışını bilmiyorum bir harften ne olur ki ona bakılırsa Türkçe'de teredütüm diye bir kelime yok tereddüt olması lazım ama sonuçta forumdayız ve klavye ile yazıyoruz bazen yazım yanlışları olabiliyor önemli değil yani :) Ben yıllardan beri o özelliği kötü olarak bilirdim özellikle Romero isimli kalecinin o özelliği epey yüksekti ve maç içerisinde çok bariz hatalar yapıyordu. Kararlar özelliğini şuanda hatırlamıyorum ama gerçekten iyi bir kaleci değildi :)

licentia
21.Aralık.2011, 20:36
Romero'nun decisions 10 eccentricity 15 (editorden bakmam yarim dakikami almadi). Ortada ciddi bir fark olusuyor gordugun gibi. Eccentricity'yi hep negatif bir ozellik olarak biliyorsan demek ki ozelliklerin tanimlarina bakmasi gereken kisi ben degil senmissin konuya bu sekidle girmeseydin daha anlamli bir muhabbetimiz olurdu simdi. Benim dikkate cekmek istedigim de zaten o ozellikler arasindaki ince ayarin yapilmasi zira bu basarilirsa o zaman daha gercekci bir Muslera profili ortaya cikar.

Turkce'de tereddutum diye bir kelime olmayabilir ama bir cok insan kullaniyor senin yaptigin hata ise oyle bir harflik bir durum degil ama cok da onemi yok. Dogru fikir sahibi olmamana ragmen bana karsi duzeltici bir tavir sergiledigin icin oyle cevap verdim aslinda.

William Rookwood
21.Aralık.2011, 20:46
Romero'nun decisions 10 eccentricity 15 (editorden bakmam yarim dakikami almadi). Ortada ciddi bir fark olusuyor gordugun gibi. Eccentricity'yi hep negatif bir ozellik olarak biliyorsan demek ki ozelliklerin tanimlarina bakmasi gereken kisi ben degil senmissin konuya bu sekidle girmeseydin daha anlamli bir muhabbetimiz olurdu simdi. Benim dikkate cekmek istedigim de zaten o ozellikler arasindaki ince ayarin yapilmasi zira bu basarilirsa o zaman daha gercekci bir Muslera profili ortaya cikar.

Turkce'de tereddutum diye bir kelime olmayabilir ama bir cok insan kullaniyor senin yaptigin hata ise oyle bir harflik bir durum degil ama cok da onemi yok. Dogru fikir sahibi olmamana ragmen bana karsi duzeltici bir tavir sergiledigin icin oyle cevap verdim aslinda.

Orada bir hatam oldu eccentricity ve diğer özellikleri rehberden okumuştum zaten fakat o özellik konusun da yanılmış olabilirim çünkü o özelliği yüksek olan bir çok kaleci çok saçma hatalar yapabiliyordu maç içerisinde o yüzden öyle bir önyargım kalmış

ForCimbom
31.Aralık.2011, 22:25
teknik ve passing konusunda çok iyi. bunu yansıtan değerler verilmeli. ta fizandan adamın ayağına adrese teslim pas yolluyor. tipik güney amerikalı . tekniği çok iyi.

savunma arkasına atılan toplara yıldırım hızında sahip oluyor. acc 14 , pace (boyu da zaten çok uzun) de 13-14 olabilir. bu sayede çok pozisyondan kurtardı bizi.

gerçekten mükemmel bir kaleci. gittikçe gelişiyor. pozisyon almasında eksiklikleri var biraz. o da hallolur illa ki kaleciler en gelişime açık oyuncular zaten. terim faktörüyle canavar, efsane bir kaleci olacak bu adam.

Facx
01.Ocak.2012, 05:22
one on ones 17 e çıksa sırıtmaz 1 e 1 de çok iyi kesinlikle

ForCimbom
21.Ocak.2012, 23:12
pozisyon almada sıkıntı var :)

mkkadi
23.Ocak.2012, 16:24
Nereden bu kanıya vardığınızı da açıklarsanız memnun olurum.

JohnConner
24.Ocak.2012, 00:27
pozisyon alma sıkıntısı falan yok bence ayrıca bire bir özelliği arttırılsa yeridir kısacası gerçeğe uygun bi profil yapmış italyanlar

William Rookwood
24.Ocak.2012, 00:28
Çokta gerçeğe yakın diyemem. Şansa dayalı oynuyor oyunlarda. Bazen çok iyi kaleciyken bazen çok maç kaybettiriyor

Prowler84
24.Ocak.2012, 12:22
Çokta gerçeğe yakın diyemem. Şansa dayalı oynuyor oyunlarda. Bazen çok iyi kaleciyken bazen çok maç kaybettiriyor

İstikrar özelliği düşük yapıldığı için olmasın :)

perpetua
24.Ocak.2012, 18:05
one on ones 17 e çıksa sırıtmaz 1 e 1 de çok iyi kesinlikle

Cok iyi oldugu konusunda emin degilim. Mersin IY macinda yaptigi penalti kafada hala soru isareti. Tabii Karabuk'e karsi gordugu kirmizi kart da. Izlemeye devam bence.

ForCimbom
26.Ocak.2012, 17:04
Nereden bu kanıya vardığınızı da açıklarsanız memnun olurum.

kusursuz bir kaleci olmamasının sebebi. :)

tam hatırlayamıyorum o zamanlar oynadığımız bir maçtan sonra yazmıştım. daha önceleri de benzer düşüncelere yol açan durumlara şahit olmuştum onunla emin oldum. ama tabi çok bir önemi yok o kadar da kötü değil .

Önder HOCA
30.Ocak.2012, 05:37
bence jumpıng 1 puan arttırılabılır ve sıddetle karsı cıkıcaksınız ama one on ones 1 puan da dusurulebılır bence bırebırde o kadar da etkılı degıl

mpaker66
30.Ocak.2012, 23:04
katılıyorum.bire birde o kadar iyi değil.

byariff
04.Şubat.2012, 22:53
ne zamandir yazmak istiyordum kismet buguneymis , muslera 1on1"lerde iyi kaleci gibi gelmedi bana ve pozisyon almada SIKINTISI var gibi yorumlarinizi bekliyorum saygilar sevgiler.

Sirius Black
04.Şubat.2012, 23:01
One on Ones için 13-14 daha uygun gibi Muslera adına. Ama reflexes 18-19 civarına bile çekilebilir adam kedi yahu. :)

Bi de Beşiktaş maçındaki performansı Important Matches özelliğine bi el atılması gerektiğini gösteriyordur belki.

William Rookwood
04.Şubat.2012, 23:04
birebirde iyide alan hakimiyeti zayıf bence musleranın

byariff
05.Şubat.2012, 03:27
birde sunu dicem pozisyonlarda çok önde duruyor bunun nedeni ney acaba :D asirtma falan yiyebilir yani

Deus Dominus
05.Şubat.2012, 03:58
Bazen tutması gereken şutları sektirebiliyor, bunu hangi özellik etkiler acaba? first touch mı? İlk aklıma gelen İ.B.B. maçı oldu. Visca'nın her vuruşunu sektirmişti, dönen toplarda goller bulmuştu İ.B.B.

William Rookwood
05.Şubat.2012, 04:05
Ben Handling diye biliyorum o özelliği zaten 12 verilmiş

Time Cris
05.Şubat.2012, 22:40
Reflex artırılmalı birebir düşürülmeli.Pozisyon alması iyi fakat alan hakimiyeti zayıf gibi geldi banada

William Rookwood
05.Şubat.2012, 23:25
one a ones'i iyi arial ability'de başarılı değil muslera teke tek özelliği gibi gözüküyor alan hakimiyeti ama değil top sektirmeside handling ile alakalı oda 12 verilmiş zaten. refleks 18'e çıkartılabilir bunun dışında

mkkadi
06.Şubat.2012, 00:07
İlk geldigi hafta İ.B.B. maçında top sektirmişti ama ondan sonra öyle dikkat çekici top sektirme hataları yapmadı.

JohnConner
09.Şubat.2012, 03:52
izlediğim kadarıyla muslera dünyanın en iyi kalecileri arasında ilk 10 a girer

myres
14.Şubat.2012, 17:17
izlediğim kadarıyla muslera dünyanın en iyi kalecileri arasında ilk 10 a girer

zaten dünyanın en iyi 7. kalecisi :)