PDA

View Full Version : Çift Forvet Uyumu

fotosuki
20.Ekim.2011, 02:40
Sizce 4-4-2 sisteminde en uyumlu forvet çifti nasıl olmalıdır? Birinin attack diğerinin support olması daha bir tercih edilebilir gibi geliyor bana. Poacher-Deep Lying, Target Man-Deep Lying, Advanced-Poacher... Bunun gibi ikili forvet kombinasyonları üzerine biraz beyin fırtınası fena olmaz hani.:) Siz olsanız hangi çifti tercih edersiniz?

Trabzonspor
20.Ekim.2011, 03:16
11'de hep tek forvet oynuyordum ama son zamanlarda 2 forvet oynatıp 2'sinide fırşatçı(Poacher) oynattım ve kannatan yapılan ortalarıda havadan fazla yapmaasınız sorun kalmıyor kafa vuran az olsada golü bulmak sorun olmuyor.Ama elimde olsa bir uzun birde kısa hızlı bitirici kullanırdım.Yani Dzeko ve Aguero.City bu olay için en güzel ikiliye sahip.

Corpus
20.Ekim.2011, 03:25
Bu taktiksel dizilime göre değişir bence. 4-2-4 kanatlı oynuyorsanız eğer, 2 çabuk forvet yerden gelen ortaların çoğunu gol yapar ayrıca defansın boşluklarını da iyi değerlendirip kolayca skora gidebilirler.Kısaca yapacağınız dizilim ne ise ona göre oyuncu seçmek mantıklıdır. Hatta ve hatta taktiğin kanatlardan mı ortadan mı atak yapacağı , Pasların kısa mı uzun mu olacağı bile önemlidir bana göre .

Tuskarr
20.Ekim.2011, 12:57
Ben çift Poacher'cıydım.Ama artık bi tane de sırtı dönük oynayabilen forvet alıyorum.İlla ki pivot olmasına gerek yok.Bir forvetim aşırı hızlı ve araya kaçan,diğeri de topu ayağında tutup araya pas atan şeklinde oluyor.Kanatlar da genelde içeri kat eder.

Escochae
21.Ekim.2011, 01:12
Bana göre 2011'de en sevmediğim şeylerden biri ağır forvetlerin istenilen seviyede performans gösteremeyişiydi yada ben bi türlü tutturamadım o uyumu. O yüzden çoğu kariyerimde hızlı forvetler alıp Poacher oynatmayı tercih ediyordum.

CeNTeR_TR
21.Ekim.2011, 01:18
İki fırsatçı golcü yan yana oynatıp ikisinin Total'de 60 gol atması kadar zevk veren bir olay olmasa gerek oyunda.