PDA

View Full Version : [12.0.0] Engin Baytar

caner485
20.Ekim.2011, 11:16
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Galatasaray_Engin_Baytar.jpg

profil alabilirmiyiz?

caner485
20.Ekim.2011, 12:20
yerinde bir profil olmuş ama ace14 pace13 olsaymış tam olurmuş bence

KanaKe
20.Ekim.2011, 16:17
zihinsel özellikleri bu kadar abartmasaniz tekniksel özelliklerini ön plana cikarsaniz daha iyi olmazmi? engin mental olarak gelismis bir oyuncu degil mesela teknigi dribblingi rahat 16-17 seviyesini hakediyor fakat bu mental özelliklerle o degerler verilse ligde cosar.. nedense cogu oyuncu profilinde bu problem var.. tekniksel özellikleri üst seviye olan fakat mental özellikleri normalde kötü olan adamlarin tekniksel özellikleri oldugundan düsük mental özellikleri ise ortalama olarak girilmis.

Night_Mare17
20.Ekim.2011, 22:20
Work Rate: 12 sadece gülüyorum. Bu sezon terinin son damlasına kadar koşuyor uğraşıyor Engin defansa depar atıp geliyor oradan topu alıp kontraya çıkaran bir oyuncu.

kalemci
20.Ekim.2011, 22:27
Work Rate: 12 sadece gülüyorum. Bu sezon terinin son damlasına kadar koşuyor uğraşıyor Engin defansa depar atıp geliyor oradan topu alıp kontraya çıkaran bir oyuncu.

Peki geçen sezon ? 2010/2011 deki performansının yansıttığı profil bu.

Bide Engin konusunda çok aceleci konuşmamak lazım en azından 4-5 maç daha beklemek lazım şalteri atmadı henüz bir maçta sinirlenip bütün sezonunu yakan bir futbolcu Engin.

PesimiSTyLa
20.Ekim.2011, 23:22
Geçen sezonki oyunu göze alındığı için eleştiri yapmak yersiz. Yoksa gerçek mevkiisinin aml değil, amc olduğu belli fakat Trabzon onu sol açıkta kullanıyordu. Yanılmıyorsam Gençlerbirliğinde de ortada oynuyordu ama tam emin değilim.

KaPaLı
20.Ekim.2011, 23:35
Geçen sezonki oyunu göze alındığı için eleştiri yapmak yersiz. Yoksa gerçek mevkiisinin aml değil, amc olduğu belli fakat Trabzon onu sol açıkta kullanıyordu. Yanılmıyorsam Gençlerbirliğinde de ortada oynuyordu ama tam emin değilim.

Sol kanatta oynuyodu Emre. Hatta Fenerbahçe'ye gelecekti, Ankara'da yaşadığı 1-2 olay yüzünden alınmadı Eskişehir'e kiralandı. Ankaragücü bile istememişti o sene Engin'i. Onun yerine Gençler başka oyuncuyu kiralık vermişti bedelsiz olarak.

PesimiSTyLa
20.Ekim.2011, 23:39
Benim aklımda ortada oynuyordu gibi kalmış, yanılmışım o zaman. :)

William Rookwood
21.Ekim.2011, 00:10
Belki flair ve dribling 1 değer artırılabilir onun dışında çok gerçekçi bir profile sahip.

osmannuriguzel
04.Kasım.2011, 15:47
Tamam sorunlu oyuncu anladık da adam bu kişilikle futbol oynamak istemiyor sanki başka meslek seçmesi yakın.

William Rookwood
04.Kasım.2011, 21:03
profili iyi yapılmış rierayı kesip engine şans verdim bütün karşılaşmalarda. 23 maçta 6 gol 12 asist yaptı

Night_Mare17
04.Kasım.2011, 21:23
Engin'e sorunlu denmişte birde bu sezon baksalar keşke. Kafasına sadece futbola vermiş kendini takımına adayan ve en iyi performansını ortaya koymaya çalışan Engin'i görüyoruz.

kalemci
04.Kasım.2011, 21:25
Bence konuşmak için henüz çok erken. Engin geçen senelerde ki Engin değil. Eğer böyle devam ederse zaten ona göre bir profil hazırlanır.

perpetua
04.Kasım.2011, 21:35
Engin'e sorunlu denmişte birde bu sezon baksalar keşke. Kafasına sadece futbola vermiş kendini takımına adayan ve en iyi performansını ortaya koymaya çalışan Engin'i görüyoruz.

Engin'i oyunda yonetmeyi becerebilirseniz sorun yok. Ama yonetmeyi beceremezseniz patliyor. Bu da zaten gercekci. Yani belki de Engin duzelmedi, simdiye kadar dogru yonetildigi icin sorun yok. Oyunda kullanici yonetmeyi beceremezse suc Engin'de degildir herhalde. :)

William Rookwood
04.Kasım.2011, 21:53
http://i.imgur.com/D5fRG.png

Riera'yı beğenmeyip Engin'i denedim ve ona olan güvenimi boşa çıkarmadı. Çok yararlı ve iyi oynuyor Engin. :)

osmannuriguzel
05.Kasım.2011, 03:40
Ben Riera'yı kullandım 7 gol 17 assist yaptı 29 maçta. Zaten bu profille yedek beklemeyi beceremeyip bi de özellik düşüşleri yaşıyor (tersine patlama). Engin daha uzak olsun. Ayrıca burada kullanamama sorunu yok. Temperament sorunu var. Yeryüzünün en yırtıcı futbolcusu Engin ise problem yok tabii.

Alicanfmfan
27.Kasım.2011, 05:37
Peki geçen sezon ? 2010/2011 deki performansının yansıttığı profil bu.

Bide Engin konusunda çok aceleci konuşmamak lazım en azından 4-5 maç daha beklemek lazım şalteri atmadı henüz bir maçta sinirlenip bütün sezonunu yakan bir futbolcu Engin.

3 gün önde yazıcaktım , bugünkü maçtan sonra altına imzamı atıyorum :)

licentia
21.Aralık.2011, 05:36
Bence mevki degerleri AMC 20, MC 18, AML 19, ML, 16 ve digerleri oldugu gibi kalarak olmali. Bence Engin safkan bir kanat adami degil daha cok Turkiye'de kanat oyuncu kitligindan dribling yapan her adami kanata tikanmasinin kurbanlarindan (Arda gibi). Zaten Terim onu su ana kadar hep orta sahada kullandi ve boyle devam edecegine eminim.

Daha biraz erken olabilir ama Terim altinda cok caliskan ve tam bir takim oyuncusu oldu tabi kotnratinin da etkisi olabilir bunda. Oynadigi her mac kendisini parcaliyor resmen sezon basinda yasadigi sakatliklar fiziken hazir olmamasina ragmen delilier gibi mucadele etmesinden oturuydu. Bu performans ile teamwork ve work rate rahat 14-15 olur. Simdilik asirya kacmamak icin work rate 14 ve team work 12 olabilir.

Bence dribbling 15, teknik 16, flair 16, passing 15, accleration ve agility 15 olmali. Tabi tum bu degerleri CA'yi asmadan vermek lazim zira 130 CA'den fazla hak eden birisi oldugunu dusunmuyorum tabi 132-133 civari da olabilir CA ama ondan oteye cikmamali simdilik. Strength mesela 8 ve stamina 10-11 olabilir belki. Cok gerekiyorsa sol ayaktan da 1-2 puan kisilabilinir sanki.

ForCimbom
21.Ocak.2012, 23:14
pas konusunda yeterli olmadığını düşünüyorum. belki düşük soğukkanlılığından ötürü zamanlama hataları yaptığından da olabilir ama pasın hızını ayarlayamıyor gibi geldi bana.

11-12 olabilir aslında.

myres
14.Şubat.2012, 17:33
fmdeki profili biraz az olabilir.çünkü engini izleyene kadar bu kadar iyi olduğunu tahmin etmemiştim.adam top sürerken inanılmaz derecede iyi.pasları fena değil.fizik iyi olmasada dengesi o kadar iyiki topu kolay kolay bırakmıyor.ayağına yapışıyor resmen.çoğu maçı engin sayesinde kazandı gs.iyi bir futbolcu.birkaç özelliğiyle oynanırsa ve arttırılırsa tam olur diye düşünüyorum.

William Rookwood
14.Şubat.2012, 18:21
Özel yetenek ve dribling artmalı bence 1er puan

Corpus
14.Şubat.2012, 18:54
Mental olarak çok parlak olmayan ama tahmin edilemez işler yapabilen bir oyuncu Engin. Ancak profilindeki değerler çokta kötü değil gibi duruyor. Engin için 15-16 Flair seviyeleri pek mantıklı değil gibi duruyor. Öte yandan maçlarda kendinden beklenenden çok fazlasını yaptığı nadir dakikaları nasıl yansıtmak gerekir onu da bilemiyorum.

byariff
14.Şubat.2012, 19:07
AMC degeri 19-20 olabilir tam bir forvet arkasi engin oyunu istedigi an rahatlikla açabiliyor.

licentia
18.Şubat.2012, 06:18
Su ligte Engin Baytar 17-18 flair alamiyorsa ligteki flair degerleri bence yeniden gozden gecirilmelidir.

JohnConner
18.Şubat.2012, 16:26
tekniksel özellikleri geliştirilmeli çok rahat adam geçiyor

licentia
18.Şubat.2012, 18:28
Bu arada yazmadan duramayacagim ama umarim bazi ozelliklerini artirmak icin ve sirf 130 CA alsin diye sol ayaginda kirpmaya gidilmez zira bu cok cok cok buyuk bir hata olur zira sol ayagini neredeyse sagi kadar iyi kullaniyor yani her iki ayagai ile verdigi paslar, actigi ortalar, ve sutlar arasinda hiz, siddet ve kalite farki yok gibi.

Son olarak bunu soylerken hic abaratigimi dusunmuyorum bence Engin Turkiye'nin su anda en yetenekli ofansif orta saha oyuncusudur (Arda'dan bile) tabi bazi mental sorunlari yuzunden bu yeteneklerini her zaman en iyi sekilde kullanamaya biliyor. Teknik acidan bakacak olursak Arda'dan geri kalir yani pek yok (hatda sut cekme ve bitiricilik konusunda bence daha iyi paslari da asagi yukari ayni duzeyde) ve fiziksel olarak genel anlamda Arda'nin onunde (her ne kadar durmadan ufak sakatliklar gecirsede).

Engin degismesi gerektigini dusundugum ozellikleri:
Crossing 14
Dribbling 17
Finishing 12
First Touch 15
Long Shots 12
Passing 14
Technique 17

Aggression 18
Bravery 15 (sakatlanma pahasina bir cok tehlikeli durumlara sokabiliyor kendisini ki bence bu sene sakatliklarinin bir nedeni de bu kendisini asiri zorluyor bir de tabi)
Creativity 15
Decisions 10
Determination 16
Flair 17
Teamwork 13
Work Rate 16 (kim ne derse desin bu sene Engin'in gosterdigi work rate bundan asagisi kesmez adam olumune calisiyor her mac kendisini asiri zorluyor)

Acceleration 15
Agility 15
Balance 15
Pace 14
Strength 12

!40'a yakin bir CA alabilir Engin, bence o performansi kesinlikle gosteriyor.

Nocna Mora
19.Şubat.2012, 01:39
Bu arada yazmadan duramayacagim ama umarim bazi ozelliklerini artirmak icin ve sirf 130 CA alsin diye sol ayaginda kirpmaya gidilmez zira bu cok cok cok buyuk bir hata olur zira sol ayagini neredeyse sagi kadar iyi kullaniyor yani her iki ayagai ile verdigi paslar, actigi ortalar, ve sutlar arasinda hiz, siddet ve kalite farki yok gibi.

Son olarak bunu soylerken hic abaratigimi dusunmuyorum bence Engin Turkiye'nin su anda en yetenekli ofansif orta saha oyuncusudur (Arda'dan bile) tabi bazi mental sorunlari yuzunden bu yeteneklerini her zaman en iyi sekilde kullanamaya biliyor. Teknik acidan bakacak olursak Arda'dan geri kalir yani pek yok (hatda sut cekme ve bitiricilik konusunda bence daha iyi paslari da asagi yukari ayni duzeyde) ve fiziksel olarak genel anlamda Arda'nin onunde (her ne kadar durmadan ufak sakatliklar gecirsede).

Crossing 14
Dribbling 17
Finishing 12
First Touch 15
Long Shots 12
Passing 14
Technique 17

Aggression 18
Bravery 15 (sakatlanma pahasina bir cok tehlikeli durumlara sokabiliyor kendisini ki bence bu sene sakatliklarinin bir nedeni de bu kendisini asiri zorluyor bir de tabi)
Creativity 15
Decisions 10
Determination 16
Flair 17
Teamwork 13
Work Rate 16 (kim ne derse desin bu sene Engin'in gosterdigi work rate bundan asagisi kesmez adam olumune calisiyor her mac kendisini asiri zorluyor)

Acceleration 15
Agility 15
Balance 15
Pace 14
Strength 12

Coguna katılıyorum fakat Off The Ball özelligi çok düşük olmalı. 9-10 en fazla. Ve Technique 17 olamaz. O kadar iyi bir top kontrolü yok bence Engin'in. Top sürerken bile öyle hakim degil topa. Şansa götürüyor sanki topları hep..

zemlinskis
19.Şubat.2012, 04:11
Pace,Accelaration,Dribbling,Flair özellikleri 1 kademe arttırılabilir .

Bursaspor
19.Şubat.2012, 05:07
Yukarıda bahsi geçen özellikler verilirse 158 civarı bir değer alır Engin, 140'da kalmaz.

Sheriff
19.Şubat.2012, 05:41
Yukarıdaki bahsi geçen özellikler verilirse Engin'den yeni bir Ronaldinho yaratılmış olur hatta.

Deus Dominus
19.Şubat.2012, 06:44
Vay be Engin neymiş haberimiz yokmuş :D

Gncl1905
19.Şubat.2012, 14:50
Bence mevki degerleri AMC 20, MC 18, AML 19, ML, 16 ve digerleri oldugu gibi kalarak olmali. Bence Engin safkan bir kanat adami degil daha cok Turkiye'de kanat oyuncu kitligindan dribling yapan her adami kanata tikanmasinin kurbanlarindan (Arda gibi). Zaten Terim onu su ana kadar hep orta sahada kullandi ve boyle devam edecegine eminim.

Daha biraz erken olabilir ama Terim altinda cok caliskan ve tam bir takim oyuncusu oldu tabi kotnratinin da etkisi olabilir bunda. Oynadigi her mac kendisini parcaliyor resmen sezon basinda yasadigi sakatliklar fiziken hazir olmamasina ragmen delilier gibi mucadele etmesinden oturuydu. Bu performans ile teamwork ve work rate rahat 14-15 olur. Simdilik asirya kacmamak icin work rate 14 ve team work 12 olabilir.

Bence dribbling 15, teknik 16, flair 16, passing 15, accleration ve agility 15 olmali. Tabi tum bu degerleri CA'yi asmadan vermek lazim zira 130 CA'den fazla hak eden birisi oldugunu dusunmuyorum tabi 132-133 civari da olabilir CA ama ondan oteye cikmamali simdilik. Strength mesela 8 ve stamina 10-11 olabilir belki. Cok gerekiyorsa sol ayaktan da 1-2 puan kisilabilinir sanki.

Crossing 14
Dribbling 17
Finishing 12
First Touch 15
Long Shots 12
Passing 14
Technique 17

Aggression 18
Creativity 15
Decisions 10
Determination 16
Flair 17
Teamwork 13

Acceleration 15
Agility 15
Balance 15
Pace 14
Strength 12

İnsanın birkaç ayda görüşleri nasıl değişebiliyor basit bir örnek :D

Engin'e gelince; bu sene iyi performans gösteriyor gerçekten ama br anda bu özellikler verilmez.Zaten bu özellikleri verirsek Engin Engin olmaktan çıkar :)

Consistency düşük gibi geldi bana, şu ana kadar Galatasaray'da o kadar maç oynadı.En az yarısında Engin'den olumlu bir şekilde bahsedebiliriz.En azından yarım sezon için direk 10'a çıkarılmasada 7-8 yapılabilir gibi.
Engin'de öyle bir oyuncu ki şimdi birşey yapar birşey söyler tüm olumlu görüşleri yıkar kendiyle ilgili çok da övmek istemiyorum :)

Oyunda da gayet iyi oynuyor Engin bence.Profili çok yüksek gibi durmasada asist ve gol sayıları güzel oluyor.

Redrum
19.Şubat.2012, 15:11
İnsanın birkaç ayda görüşleri nasıl değişebiliyor basit bir örnek :D

Engin'e gelince; bu sene iyi performans gösteriyor gerçekten ama br anda bu özellikler verilmez.Zaten bu özellikleri verirsek Engin Engin olmaktan çıkar :)

Consistency düşük gibi geldi bana, şu ana kadar Galatasaray'da o kadar maç oynadı.En az yarısında Engin'den olumlu bir şekilde bahsedebiliriz.En azından yarım sezon için direk 10'a çıkarılmasada 7-8 yapılabilir gibi.
Engin'de öyle bir oyuncu ki şimdi birşey yapar birşey söyler tüm olumlu görüşleri yıkar kendiyle ilgili çok da övmek istemiyorum :)

Oyunda da gayet iyi oynuyor Engin bence.Profili çok yüksek gibi durmasada asist ve gol sayıları güzel oluyor.

O özelliklerle hakikaten Engin Di Maria, Nani falan oluyor. Licentia, değerlendirmelerine hep çok önem verirdim ama bu son değerlendirmek çok irrasyonel.

mpaker66
19.Şubat.2012, 17:18
engin aynı kalabilir.Fazla bir şeye gerek yok.Yeni yama ne zaman çıkacak?