PDA

View Full Version : [12.0.0] Mustafa Pektemek

fbdevil190737
20.Ekim.2011, 23:41
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Besiktas_Mustafa_Pektemek.jpg

Profilini paylaşır mısınız ?

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
22.Ekim.2011, 16:39
First Touch 12--->13
Bravery 14--->15
Off The Ball 12--->13
Teamwork 12--->13
Acc 14--->15
Balance-Jumping-Stamina-Strength 12--->13
Olursa daha gerçekçi bir Pektemek profili oluşturulmuş olur bana göre.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
07.Ocak.2012, 15:56
CA 125-130,PA 150 olmalı bence. Hele ki CA kesinlikle artmalı. Başka takımlarla açtığım kariyerlerde yapay zeka hiç oynatmıyor Mustafa'yı.

eng1n
13.Ocak.2012, 22:17
Anticipation artmalı bence attığı goller de genellikle doğru yerlerde durduğu için atıyor.

Alexi Lalas
14.Ocak.2012, 13:39
Anticipation artmalı bence attığı goller de genellikle doğru yerlerde durduğu için atıyor.

Anticipation ile de ilgisi var, fakat dediğin özellik off the ball.

Ralph
25.Ocak.2012, 13:30
Soğukkanlılık ve teknik bir iki gıdım artabilir gibi geldi.

ForCimbom
26.Ocak.2012, 17:06
Anticipation ile de ilgisi var, fakat dediğin özellik off the ball.

dediği özellik direk anticipation :)

doğru yerde bulunması dediğinden kastı doğru zamanda oraya gitmesi. yani anticipation. bence.

Alexi Lalas
27.Ocak.2012, 00:46
dediği özellik direk anticipation :)

doğru yerde bulunması dediğinden kastı doğru zamanda oraya gitmesi. yani anticipation. bence.

Hayır. Doğru zamanda doğru yerde bulunmak, ofansif anlamda off the ball, defansif anlamda positioning dir. Anticipation, topun nereye gideceğini önceden sezebilmektir. Anticipation özelliği yüksek olan bir oyuncu, arkadaşının nereye pas atacağını bilir, ancak off the ball özelliği düşükse oraya zamanında koşu yapamaz.

ForCimbom
27.Ocak.2012, 14:02
Hayır. Doğru zamanda doğru yerde bulunmak, ofansif anlamda off the ball, defansif anlamda positioning dir. Anticipation, topun nereye gideceğini önceden sezebilmektir. Anticipation özelliği yüksek olan bir oyuncu, arkadaşının nereye pas atacağını bilir, ancak off the ball özelliği düşükse oraya zamanında koşu yapamaz.

aşağı yukarı aynı şeyi anlatmaya çalışıyoruz kelimeler fark yaratıyor biraz . :)

anlatmak istediğim, salt off the ball ile golün olacağı pozisyona oyuncunun yönlenmesi mümkün değil. anticipation ile o noktayı sezip hareketlenmesi lazım. mustafa'daki de odur diyorum :)

Ilhan
27.Ocak.2012, 14:33
CA 125-130,PA 150 olmalı bence. Hele ki CA kesinlikle artmalı. Başka takımlarla açtığım kariyerlerde yapay zeka hiç oynatmıyor Mustafa'yı.

Bizzat kendi kariyerimde oynattım, 140 CA değerine ulaştı, bol bol gol attı ve 27 yaşına geldiğinde 9,5 milyon Euro'ya Inter'e sattım.

Oynatılmamasının sebebi teknik direktör özelliğindeki hatadan kaynaklanıyor. Carvalhal'ın "Rotation" özelliği artırılmalı.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
27.Ocak.2012, 17:15
Bizzat kendi kariyerimde oynattım, 140 CA değerine ulaştı, bol bol gol attı ve 27 yaşına geldiğinde 9,5 milyon Euro'ya Inter'e sattım.

Oynatılmamasının sebebi teknik direktör özelliğindeki hatadan kaynaklanıyor. Carvalhal'ın "Rotation" özelliği artırılmalı.

Gayet mantıklı. Hiç öyle düşünememiştim :)

BaGa TaRKaN
02.Şubat.2012, 04:16
Profilinin Hakkını Tıpkı Gerçekteki Gibi Veriyor :) Yerinde Bir Gözlem Olmuş :)

http://tnypic.net/5a129.png

perpetua
02.Şubat.2012, 13:22

Rotasyon artmali da sezon basinda Mustafa'nin yeni takiminda hangi konumda olacagini tam bilemedigimiz icin (tabii sezonun gec baslamasinin etkisi buyuk bu konuda) oyuncularin reputation degerlerinde pek ayar yapamamistik. Bir sonraki yama icin bunlarin hepsi elden gecti.

Ilhan
05.Şubat.2012, 19:42
Reputation'dan öte ben rotation'ın artmasını tercih ederim şahsen. Editörden rotation'ı artırdığımda normalde oynatmadığı oyuncuları da sıkça rotasyona soktuğunu görüyorum, hatta bu sanırım "Use of subs" diye de bir özelliği de vardı, bunu da artırınca yedekten de alıp gol atarsa bir sonraki maç 11'de çıkarabiliyor.

Mesela Daum'un rotation özelliği düşüktü. Ama Carvalhal'in yüksek bence. Ama bence tabii. Dediğin üzere reputation da etkili olabilir.