PDA

View Full Version : [12.0.0] İbrahim Toraman

fbdevil190737
20.Ekim.2011, 23:43
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Besiktas_Ibrahim_Toraman.jpg

Profilini paylaşır mısınız ?

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
22.Ekim.2011, 16:41
Aggression 18--->17
Anticipation 14--->15
Concentration 16--->17
Influence 16--->15
Natural Fitness 18--->19

koray_capello
22.Ekim.2011, 18:26
Toraman'ın influence'de düşüş olacak zaten. 13 düşünüyorum. Tartışılsın burada, ortak bir karar veririz.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
22.Ekim.2011, 19:05
13 biraz fazla düşmüş gibi olur abi bence. 14-15 idealdir bana göre.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 19:24
14 seviyesi ideaL gibi duruyor. Sonuçta bence takım içerisinde herkes iLe muhteşem uyumu yok Toraman ın. Tam ideaL bir kaptan hiç bir zaman oLamadı. HaLa takımda ki en eski oyuncu oLduğu için bu görev ona veriLiyor. Saha içerisinde LiderLik özeLLikLerini iyi gösterebiLdiği ama bunu saha dışarısında yapamadığı için 14 bana göre yeterLi gibi.

koray_capello
22.Ekim.2011, 19:28
Ben aslında Toraman'ın saha içerisinde de liderlik yapamadığını düşünmeye başladım. Hakeme itiraz etmek, rakiple didişmek, kavga etmek... Eğer bunlar liderlikse Toraman çok iyi yapıyor. Ama Toraman'ın etrafındaki motive etme, onları ateşleme gibi bir özelliğini göremiyorum. Aksine hata yapana küfür ettiğini ise çok gördüm.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 19:33
Ben aslında Toraman'ın saha içerisinde de liderlik yapamadığını düşünmeye başladım. Hakeme itiraz etmek, rakiple didişmek, kavga etmek... Eğer bunlar liderlikse Toraman çok iyi yapıyor. Ama Toraman'ın etrafındaki motive etme, onları ateşleme gibi bir özelliğini göremiyorum. Aksine hata yapana küfür ettiğini ise çok gördüm.

Savunma da kaptanLık yapan adamLardan çok fazLa takımı ateşLeme ve motive etme gibi unsurLar pek aranmamaLı bence. GeneL anLamda Dünya üzerinde de kaptan oLan savunma oyuncuLarının en önemLi özeLLiği de bu değiLmi zaten. Kavga etmek, hakeme itiraz etmek :D BunLar kaptanLığın gerektirdikLeri oLmayabiLir ama Sonuçta bu davranışLarı da aşırı hırsından, arkadaşLarın hataLarını gördüğünde kızdığından yapıyor. Bu da LiderLik özeLLiğidir. Sivok ya da Sidnei nin takım goL yediğinde veya arkadaşı bir hata yaptığında deLirdiğini göremeyiz. Ama Toraman oLsun, Egemen oLsun ve heLe heLe Ersan oLsun bunLarı yapıyor. Zaten bana göre Ersan geLdikten sonra eğer eski performansı iLe döner ve bu formaya uzun yıLLar hizmet ederse yıLLar sonra aranan kaptan oLabiLir. Ersanda hem oyun okuma, arkadaşLarını pozisyona yönLendirme, ateşLeme, hırs, herşey var.

Alexi Lalas
22.Ekim.2011, 22:02

13'ten bile az olabilir o zaman :D

perpetua
22.Ekim.2011, 22:27

Diger tarafta da yazmistim zaten de bence de Toraman pek lider bir oyuncu degil. Besiktas'da iyi liderler Rustu ve Egemen bence. Necip'den de umitliyim ama Toraman'in Turk veya yabanci bir futbolcu ile motive etmek icin yeterli diyalog kurabilecegini sanmiyorum.

kalemci
23.Ekim.2011, 06:06
Abi Necip'te de var bir sıkıntı liderlik konusunda.

Öncelikle çok kolay sarı kart alıyor. Dışardan bakıldığı kadarıyla da çok içine kapanık gözüküyor. Ben ortasahayı az çok yönlendirir diye düşünüyordum geçen sene ortalarında ama çok pasif kalıyor bu konuda iletişimi çok zayıf gözüküyor gözlerimi kaparım vazifemi yaparım mantığına benziyor hafiften.

BJK TV den izlediğim kadarıyla Cenk ve İso takımda en çok sevilen futbolculardanmış bu arada.