PDA

View Full Version : STEAM Ürünü Aktive Etme

lexoqe
21.Ekim.2011, 15:42
Football Manager 2012 (yada önceki seriler) 'yi aktive etme.

Bilindiği gibi oyunu STEAM üzerinde aktive ediyoruz yani ürünü etkinleştiriyoruz. Bilmeyenler için resimlerle göstereceğim.

http://c1110.hizliresim.com/q/p/2c4x.jpg

http://c1110.hizliresim.com/q/p/2c5s.jpg

http://c1110.hizliresim.com/q/p/2c5s.jpg

http://c1110.hizliresim.com/q/p/2c7t.jpg

Ralph
21.Ekim.2011, 17:30
Teşekkürler bilgi için. Bu arada ben oyunu yüklerken kendi kendine steam'e bağlandı ve aktif etti. Herhangi ayrı bir şey yapmama gerek kalmadı :)

lexoqe
21.Ekim.2011, 17:56
Rica ederim. Dvd'den yüklerken direk aktivasyon kodunu otomatik sizden istiyor zaten.

sarianet
21.Ekim.2011, 17:58
teşekkürler
ya steamdan şimdi ben indirsem pcye format falan attım diyelim ki yine indirebiliyor muyuz nası oluyo o
o kadar kişi almış ki alasım var
birde stem kredi kartına taksit yapıyomu

Vieri
21.Ekim.2011, 18:02
oyun kütüphanende listeleniyor. istediğin zaman oradan tekrar indirip kurabiliyorsun

lexoqe
21.Ekim.2011, 18:05
Şöyle söyleyeyim. Oyunu kutusuz yani STEAM üzerinden aldınız. Serial'i STEAM'de aktive ettiniz ve oyunu indirdiniz. Bir süre sonra bilgisayarınıza format attınız ve oyun silindi. Hemen STEAM'i açıp oyunu indirebilirsiniz. Hemde her seferinde.

Kutulu aldınız diyelim. Format attınız bilgisayarınıza. Oyunu DVD'den yüklemeniz yeterli olacaktır. Zaten aktive ettiğiniz için sizden bir daha aktivasyon kodu istemeyecektir.

Diyeceğim şu ki bir seferlik aktive ile istediğiniz yerde, istediğiniz mekanda, farklı bilgisayarda, kendi hesabınızla oyunu indirip oynayabilirsiniz. (Aynı anda olmaz!)

STEAM üzerinden taksitli alışveriş mevcut olması lazım.

sarianet
21.Ekim.2011, 18:06
teşekkür ederim bilgilendirmeler için :)

Vieri
21.Ekim.2011, 18:16
DVD kutulu alsanda STEAM 'e key girdikten sonra DVD bozuldu veya kaybolsa dahi, oyunu STEAM'den indirip oynayabiliyorsun.

Ralph
21.Ekim.2011, 18:18
DVD kutulu alsanda STEAM 'e key girdikten sonra DVD bozuldu veya kaybolsa dahi, oyunu STEAM'den indirip oynayabiliyorsun.

Bu çok iyi işte. Gittiğimiz farklı yerlerde CD'ye gereksinim duymamız gerekmiyor.

lexoqe
21.Ekim.2011, 18:18

Aynen. Bu bilgide önemli.

asg23
22.Ekim.2011, 00:29

bu konu onemli.verdiğiniz bilgiler için teşekkurler ancak bu dedıgıne takıldım.dvd kayboldu dıyelım steamden indiroyrsun dıyrsun da steamden indirmek ücretli değil mi?

sarianet
22.Ekim.2011, 00:34
dvddeki seri numarası ile indiriyorsun o seri numarasını kaybetmiceksin artık alnına mı yazarsın aklındamı tutarsın kasaya mı saklarsın onu bilkemem:D

asg23
22.Ekim.2011, 00:36
peki onu football managerin sitesinden falan değil direk steamden uygluyorsun dımı.steamden aktive et i secerek .dimii

sarianet
22.Ekim.2011, 00:38
evet ordan yapıyosun
mesela fb samsun maçının biletini biletix sitesinden alıyosun
buda öyle oyunu o steden indiriyorsun

lexoqe
22.Ekim.2011, 13:12
bu konu onemli.verdiğiniz bilgiler için teşekkurler ancak bu dedıgıne takıldım.dvd kayboldu dıyelım steamden indiroyrsun dıyrsun da steamden indirmek ücretli değil mi?

Eğer hesabın aktive edilmiş ise ücretsiz.

dvddeki seri numarası ile indiriyorsun o seri numarasını kaybetmiceksin artık alnına mı yazarsın aklındamı tutarsın kasaya mı saklarsın onu bilkemem:D

Öyle olduğunu sanmıyorum. Bir kerelik aktive ediyorsun sonra gerek kalmıyor :)

peki onu football managerin sitesinden falan değil direk steamden uygluyorsun dımı.steamden aktive et i secerek .dimii

Direk STEAM'den indirebilirsiniz sadece. Oyun kütüphanede var ise indirmez zaten. Yoksa indirmek için sizi yönlendirir.

pappi
22.Ekim.2011, 13:55
"oyun kütüphane var ise indirmez zaten" bi hatırlatma yapmak istedim yanlış anlaşılma olmasın diye,sahip olduğunuz bütün oyunlar kütüphanede gözükür,kurduğunuz oyunu tıkladığınızda sağ tarafta "oyna" seçeneği belirirken kurulu olmayan oyunu tıkladığınızda "oyunu kur" seçeneği belirir.

aktivasyon bir kere yapılır,oyun bir kere hesaba koydedilince bir daha aktivasyon gerekmez,direk indirip kurulur.aynı keyi bir başkası kaydedemez.

atalayyy
22.Ekim.2011, 15:18
arkadaslar merhaba, steamden oyunu satin almak istiyorum kredi kartimla fakat guvenlimidir bu konuda emi degilim? daha once alan ve bu yolla online satin almak isteyen arkadaslara tavsiyeleriniz nedir?

lexoqe
22.Ekim.2011, 15:21
arkadaslar merhaba, steamden oyunu satin almak istiyorum kredi kartimla fakat guvenlimidir bu konuda emi degilim? daha once alan ve bu yolla online satin almak isteyen arkadaslara tavsiyeleriniz nedir?

%100 güvenli.

pappi
22.Ekim.2011, 17:56
daha önceleri bazı güvenlik sorunları olmuş ancak şu an güvenli sanırım.kredi kartı bilgilerinizi kaydetmemekte ve paypal kullanmakta fayda var.

Chinatown
01.Kasım.2011, 01:26
şimdi beyler bir sorum olacak.

ben bu sene ilk kez steamden oyunu kuruyorum. aynı steamden inmiş oyun ile başka bilgisayarda oynayamıyoruz kesin olarak değil mi?

2-3 senedir ortak dvd'ye giriyorduk bir arkadaşla. bu sene arkadaş taşındı. dvd yalan oldu. steamden yapalım dedik, ama bu soru kafamıza takıldı.

not: ikimizde oyunu oynarken aynı anda internete bağlıyız. ama internette geziyoruz, oyunu internetten multiplay falan kesinlikle oynamıyoruz. interneti olmayan pc de fm oynamak gibi :)

pappi
01.Kasım.2011, 01:56
offline modda oynayabilirsiniz.ayrıntılı bilgi için steam ile ilgili diğer konulara bakabilirsin.

Chinatown
01.Kasım.2011, 02:14
yani bu offline mod intenet kapalı olarak oynamak mı demek? yoksa internet üzerinden oynamamak mı demek?

lexoqe
01.Kasım.2011, 02:15
yani bu offline mod intenet kapalı olarak oynamak mı demek? yoksa internet üzerinden oynamamak mı demek?

İnternetsiz bir ortamda oynayabilme demekdir.

Chinatown
01.Kasım.2011, 02:21
offline mod konusuna baktım ama sanki internet olmaması gerekmiyor gibi duruyor. sadece offline mod seçiliyor.

Kurulum sonrası STEAM uygulamasının internete bağlı çalışmasını istemeyen FM2012 kullanıcıları "Offline Mode" a geçebilir.

böyle yazılmış. sanki interneti kesmek değil de online oynamak kastedilmiş gibi. yani offline mod oynamak için interneti kesmek mi gerekiyor?

sui generis
01.Kasım.2011, 02:30
offline mod konusuna baktım ama sanki internet olmaması gerekmiyor gibi duruyor. sadece offline mod seçiliyor.

Kurulum sonrası STEAM uygulamasının internete bağlı çalışmasını istemeyen FM2012 kullanıcıları "Offline Mode" a geçebilir.

böyle yazılmış. sanki interneti kesmek değil de online oynamak kastedilmiş gibi. yani offline mod oynamak için interneti kesmek mi gerekiyor?

hayır gerekmiyor. ben şahsen oynadım netteyken offline mod da.

pappi
01.Kasım.2011, 02:58
oyunun açılması için önce steam in açılması gerekir,steam açıldığı zaman internet bağlantısını kontrol eder,eğer internet bağlantısı varsa ve otomatik oturum açma modundaysa server'a bağlanır,mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiğen öğeler çalışır duruma gelir ve arkadaşlarınızın listesinde online olarak görünürsünüz.

eğer internet yoksa steam size iki seçenek sunar 1-offline modda çalıştır 2-programı kapat

offline modu seçerseniz oyun kütüphaneniz aktif olur ancak mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiren özellikler pasif olur.

steam açıp online olduktan sonra steam menüsünden "çevrimdışı ol" seçeneğini seçerseniz size "çevrimdışı modda yeniden başat" yada "iptal" seçeneklerini sunar.çevrimdışı modda başlat seçeneğini seçerseniz steam kapanır ve çevrimdışı modda internete ihtiyaç duymadan açılır.siz interneti kesmenize gerek kalmadan sadece steam programının internet bağlantısını kesmiş olursunuz.

steam server'a bağlanamadığı için key kontrolü yapamaz ve aynı hesap ile offline modda yüz-bin-milyon tane kişi oynayabilir ancak steamin koruma önlemleri gereği kayıtl ıolan İP den başka bir İP ile bağlanılmak istendiğinde "sen yeni bir pc mi aldın" yoksa "biri senin hesabını mı çaldı" mantığı ile mail adresine bir kod gönderir ve steam açılmadan o kodu girmeni için uyarı penceresi açar.kodu girdiğinde steam aktif olur,tekrar offline modda başlatılarak rahatça oynanabilir.bu işlem tekrarlanarak oyuncu sayısı artırılabilir.

yeterince açık oldu sanırım:)

Chinatown
01.Kasım.2011, 03:36
oyunun açılması için önce steam in açılması gerekir,steam açıldığı zaman internet bağlantısını kontrol eder,eğer internet bağlantısı varsa ve otomatik oturum açma modundaysa server'a bağlanır,mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiğen öğeler çalışır duruma gelir ve arkadaşlarınızın listesinde online olarak görünürsünüz.

eğer internet yoksa steam size iki seçenek sunar 1-offline modda çalıştır 2-programı kapat

offline modu seçerseniz oyun kütüphaneniz aktif olur ancak mağaza sayfası,arkadaş listesi gibi internet gerektiren özellikler pasif olur.

steam açıp online olduktan sonra steam menüsünden "çevrimdışı ol" seçeneğini seçerseniz size "çevrimdışı modda yeniden başat" yada "iptal" seçeneklerini sunar.çevrimdışı modda başlat seçeneğini seçerseniz steam kapanır ve çevrimdışı modda internete ihtiyaç duymadan açılır.siz interneti kesmenize gerek kalmadan sadece steam programının internet bağlantısını kesmiş olursunuz.

steam server'a bağlanamadığı için key kontrolü yapamaz ve aynı hesap ile offline modda yüz-bin-milyon tane kişi oynayabilir ancak steamin koruma önlemleri gereği kayıtl ıolan İP den başka bir İP ile bağlanılmak istendiğinde "sen yeni bir pc mi aldın" yoksa "biri senin hesabını mı çaldı" mantığı ile mail adresine bir kod gönderir ve steam açılmadan o kodu girmeni için uyarı penceresi açar.kodu girdiğinde steam aktif olur,tekrar offline modda başlatılarak rahatça oynanabilir.bu işlem tekrarlanarak oyuncu sayısı artırılabilir.

yeterince açık oldu sanırım:)

ooovvv müthiş hemde :) indirmeye başlıyorum o zaman :)

Chinatown
01.Kasım.2011, 03:48
son 1 soru daha :) steamde 39 dolar, turksportal giriş sayfasında dlgamer sitesine bağlanan sitede 24 euro. arada ne fark var acaba?

edit: steamden başladım gerek kalmadı :)

lexoqe
01.Kasım.2011, 13:05
Biri dolar diğeri euro. Tek fark bu :) Türk meblağsı 75 ile 80 arası.

gogo612
18.Kasım.2011, 03:13
birisi bana yardımcı olurmu ? msn adresim [email protected].. lütfen ekleyip derdime ortak olursanız çok sevinirim..

lexoqe
18.Kasım.2011, 16:36
Kardeşim derdini bizimle burada paylaşsan daha iyi olur.