PDA

View Full Version : [12.0.0] Milan Baros

excaliburuA
22.Ekim.2011, 00:12
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Galatasaray_Milan_Baros.jpg

Profilini rica edebilir miyim ?

William Rookwood
22.Ekim.2011, 00:15
First Touch bana göre 16 olmalıydı Finishing ise geçen sene ki gibi 14'te bırakılmalıydı çünkü Baros 15'i hakedecek kadar bitirici bir forvet değil. Topa ilk teması ve soğukkanlılığı ve pozisyonları sezme gücü yüksek olduğu için atıyor golleri.

KanaKe
22.Ekim.2011, 00:21
finishing 15 composure 16 ile tsl de hersene gol krali olur baros... ikiside düsürülmeli.

Redrum
22.Ekim.2011, 00:46
finishing 15 composure 16 ile tsl de hersene gol krali olur baros... ikiside düsürülmeli.

Sakatlanmadığı sürece (34 maç oynarsa) her sene gol kralı olur zaten :)

perpetua
22.Ekim.2011, 01:15
Pace 13 olabilir sanki. Piti piti kucuk adimlarla kostugu icin cabuk ama uzun mesafede uzayamiyor pek.

excaliburuA
24.Ekim.2011, 13:35
bravery düşürülmeli sakatlık sonrası baros toptan korkan 2li mücahadeleden çekinen bi adam olup çıktı.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
28.Ekim.2011, 18:15
Dribbling 12--->13
Technique 14--->13
Decisions 14--->13
Flair 14--->15
Off The Ball 16--->17
Pace 14--->15
Strength 14--->13

İyi gider bence Baros'a.

Batuhandemirel
29.Ekim.2011, 01:00
Dribbling 12--->13
Technique 14--->13
Decisions 14--->13
Flair 14--->15
Off The Ball 16--->17
Pace 14--->15
Strength 14--->13

İyi gider bence Baros'a.

Kuvvetsiz degil dengesiz bir oyuncu o da zaten 11 body balance'la yansitilmis

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
29.Ekim.2011, 14:34
Baros'un o kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum. Bence 14 Baros için ekstra bir değer,12-13 daha uygun olabilir. Ayrıca Body Balance 11 olmamalı bence, o da 12-13 olabilir.

ForCimbom
08.Aralık.2011, 19:27
Soğukkanlılık konusunda sıkıntıları olduğunu olduğunu düşünüyorum. Buna dikkat etmenizi istiyorum nacizane. Bir dikine dikine gidip 18 icinde stoperi pazara yollayıp tam doğru zamanda beşlikten golu atan eboue'yi duşunun, bir de 3 kişiyi gecip 50 metrekare boş alana gelince sacmalayan ceza sahası icinde top ayağına gelince afallayan baros'u duşunun.

malpince
08.Aralık.2011, 21:27
Soğukkanlılık konusunda sıkıntıları olduğunu olduğunu düşünüyorum. Buna dikkat etmenizi istiyorum nacizane. Bir dikine dikine gidip 18 icinde stoperi pazara yollayıp tam doğru zamanda beşlikten golu atan eboue'yi duşunun, bir de 3 kişiyi gecip 50 metrekare boş alana gelince sacmalayan ceza sahası icinde top ayağına gelince afallayan baros'u duşunun.

bu forum görevlilerine göre volkanın kötülüğü, yani ebuenin iyiliği olmuyor bu durumda sadece volkanın kötülüğü oluyor.

Prowler84
12.Aralık.2011, 13:46
Pace 13 olabilir sanki. Piti piti kucuk adimlarla kostugu icin cabuk ama uzun mesafede uzayamiyor pek.

Hem hızlanmasında hem de hızında ilk geldiği sezona oranla düşüş var. Hız 13 uygun olur. Hızlanma konusunda ise daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hızından daha yüksek olmalı.

Prowler84
12.Aralık.2011, 13:49
Baros'un o kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum. Bence 14 Baros için ekstra bir değer,12-13 daha uygun olabilir. Ayrıca Body Balance 11 olmamalı bence, o da 12-13 olabilir.

Bence daha dikkatli izle Baros'u balance 11'in bile fazla bir değer olduğunu göreceksin. Maksimum 9 ya da 10'a çekmek lazım.

ForCimbom
12.Aralık.2011, 14:13
Bence daha dikkatli izle Baros'u balance 11'in bile fazla bir değer olduğunu göreceksin. Maksimum 9 ya da 10'a çekmek lazım.

Kesinlikle. Hatta bence çeviklik 13 cok fazla. 11 falan olmalı. Zor dönen bir santrofor, hızlanması ve hızıyla deliyor ve zaten zeki olduğu icin de guzel driblingler yapıyor ancak dar alanlarda tıkanıyor ince hamleler icin tekniği cok iyi değil ve/veya çeviklik - denge kötü seviyede.. Ama bu ozelliklerle oyunda maradona driblingleriyle gol atıyor cokca. Gercekte yok boyle bir durum bir elmanderin dribling kalitesine, tekniğine bakın bir de baros'a. Oyunda boyle bir dengesizlik mevcut.

mkkadi
17.Aralık.2011, 21:28
Baros kendini ne kadar toparlar veya ilk geldiği seviyeye çıkar mı bilmiyorum ama şu an o seviyede olmadığı bir gerçek. Özellikle alıp gitme konusunda sıkıntıkı. Bence de pace 13 olabilir.

licentia
21.Aralık.2011, 02:47
Finishing'i de 13'e cekmek lazim. Umarim millet artik bitiriciliginin Baros'u Baros yapan ozelliklerden olmadigini anlamistir.

Corpus
15.Ocak.2012, 00:43
Finishing'i de 13'e cekmek lazim. Umarim millet artik bitiriciliginin Baros'u Baros yapan ozelliklerden olmadigini anlamistir.

Baros 1-2 haftadır bu lafını ispatlamak için uğraştı ve bize gösterdi :) Baros tipik bir bitiriciliği düşük Poacher. Topun nereye gideciğini seziyor doğru yerde oluyor ama son vuruşu gerçekten çok kötü. Golleri de yakın mesafeden kalecinin hemen hemen üstüne vurduğu sert şutlar zaten.

William Rookwood
15.Ocak.2012, 00:45
Finishing'i bilmemde, vallahi şu İnjury Progress'in 16 olması beni çıldırtıyor. İki hazırlık maçı oynatıyorum 4-5 ay sakatlanıyor adam. Sakatlanmasından korktuğum için sezon başı hep satmak zorunda kalıyorum

JohnConner
15.Ocak.2012, 20:39
tabi canım baros bank asya da zor oynar adamı yerin dibine soktunuz bence şuan ki profili baros u iyi yansıtıyor

Corpus
15.Ocak.2012, 20:42
tabi canım baros bank asya da zor oynar adamı yerin dibine soktunuz bence şuan ki profili baros u iyi yansıtıyor

Objektif olmak gerekir bu konularda. Bende Baros' u çok severim ama işin gerçeği budur. Baros maç boyu koşuyor pres yapıyor bol bol pozisyona giriyor ANCAK bol bol kaçırıyor. Attığı gollerdeki vuruşları da köşeye müthiş plaseler veya usta bitiricilikler değil. Son maçlarına bakarsan o eski Baros gibi toplara temiz vurmadığını göreceksin.

William Rookwood
15.Ocak.2012, 20:50
Birde şu sıralar dikkatimi çekti. Baros ikili mücadelerde hep yenik düşüyor topu kaptırıyor. eskisi gibi alıp giden Baros yok sahada.

perpetua
17.Ocak.2012, 21:25
Baros'un topa vurma becerisi hic bir zaman iyi olmadi ki. :)

Baros'un bir golcu olarak en buyuk artilari, topa vururken dogru vurusu yapacak soguk kanliliga sahip olmasi, defansin arkasina kosu yapma becerisi ve ceza sahasi icinde topun olacagi yere gitme becerisi. Genis alan buldugunda da topu alip rakip stoperin ustune dripling yapma becerisi de olan bir oyuncu ama 10 defa kosarsa bundan 1 defa verim alan bir oyuncu (ozellikle kafasi yere bakarak kostugu icin).

Corpus
17.Ocak.2012, 21:33
Zaten benim kastettiğimde
topa vururken dogru vurusu yapacak soguk kanliliga sahip olmasi ancak şu aralar doğru vuruşları yaptığını gözlemleyemiyoruz.

Batuhandemirel
18.Ocak.2012, 02:03
Zaten benim kastettiğimde ancak şu aralar doğru vuruşları yaptığını gözlemleyemiyoruz.

Dogru yerlere vuruyor, sadece vurus tekgini cok iyi degil sutlar goze guzel gelmiyor

Cengo
18.Ocak.2012, 02:46
Dogru yerlere vuruyor, sadece vurus tekgini cok iyi degil sutlar goze guzel gelmiyor

Batu son vuruş tekniği derken neyi kastettiğini anlamadım ama teknik sadece teknikir :)
Bahsettiğin zeka ile ilgili, vuruş stili ile ilgili belki. Finishing bence mental bir özellik ama SI Games teknik olarak kabul ediyor, o şekilde değerlendiriyoruz.

Sirius Black
18.Ocak.2012, 18:00
Valla Baros teknik ve fiziksel açıdan pek ileri bir oyuncu değil ama acayip zeki. Gollerini de çoğunlukla böyle atıyor.

perpetua
19.Ocak.2012, 17:19
Batu son vuruş tekniği derken neyi kastettiğini anlamadım ama teknik sadece teknikir :)
Bahsettiğin zeka ile ilgili, vuruş stili ile ilgili belki. Finishing bence mental bir özellik ama SI Games teknik olarak kabul ediyor, o şekilde değerlendiriyoruz.

Bence de mental bir ozellik.

Isminin finishing olmasi insanlari yaniltiyor esasinda. Finishing'i topa ayak ile ceza alani icinden vurma becerisi olarak dusununce esasinda sorun ortadan kalkiyor. Oyunda da soguk kanliligi yeterince yuksek bir oyuncu daha yuksek yuzde ile gol pozisyonlarini bitirebiliyor. Finishing'i yuksek oyuncu ise daha zor vuruslari basarili bir sekilde yapabiliyor.

ForCimbom
21.Ocak.2012, 23:11
agility 11
balance 9
pace 13
dribbling 10

bence ilk geldiği sezondan beridir geçirdiği değişimle vardığı son noktayı oldukça iyi yansıtmış olacaktır bu. accelaration da 14 olabilir kanımca. acc pace geldiğinde 16-16 idi. acayip yavaşladı baros.

JohnConner
24.Ocak.2012, 00:21
Baros'un topa vurma becerisi hic bir zaman iyi olmadi ki. :)

Baros'un bir golcu olarak en buyuk artilari, topa vururken dogru vurusu yapacak soguk kanliliga sahip olmasi, defansin arkasina kosu yapma becerisi ve ceza sahasi icinde topun olacagi yere gitme becerisi. Genis alan buldugunda da topu alip rakip stoperin ustune dripling yapma becerisi de olan bir oyuncu ama 10 defa kosarsa bundan 1 defa verim alan bir oyuncu (ozellikle kafasi yere bakarak kostugu icin).

kesinlikle katılıyorum örneğin baros oldugunda daha fazla pozisyona giriyor galatasaray bu da onun soğukkanlılık ve topun gideceği yeri sezme becerisini gösterir zaten baros daha önceleride bitiricilik özelliğiyle gol atan bi futbolcu değildi daha farklı özellikleri var ve hala oynadığında golle burun buruna diyebiliriz buda onun profilinin düşmemesi gerektiğini gösterir baros daha önce neyse şuanda o kısacası

mkkadi
25.Ocak.2012, 00:17
Daha önce ne ise şu anda o konusuna tam katılamıyorum. İlk seneden sonra uzun süreli 2 sakatlık geçirmiş, yaşı 30'lara dayanmış ve fiziksel olarak zayıflamış durumda. Eskiden alıp daha çok gider veya hızıyla defansını ekarte edebilirdi mesela. Artık bunları göremiyoruz. Ama profilde öne çıkan özellikleri ile gol pozisyonuna girmek veya gol pozisyonunda pas verme konusunda gerçekte olduğu gibi başarılı olacaktır.

Nocna Mora
25.Ocak.2012, 01:36
Baros'un bir garipligi var. Topa vururken asagıya bakıyor ve decisions eksikliginden de kaynaklanan bir hata ile gec kalıyor o sırada kapatılmıs oluyor vuracagı yer ya da hesapladıgı yere gitmiyor top. Decisions 14 degilde 13 olsa daha iyi olur gibi o yüzden.