PDA

View Full Version : [12.0.0] Filip Holosko

eXcitinG
22.Ekim.2011, 00:50
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Besiktas_Filip_Holosko.jpg

VaLLa şu anda ki performansını yazacağım ama bu özeLLikLerine göre gösterdiği bu performanstan sonra daha da düşürüLür diye yazmaya çekiniyorum açıkcası.

12 maç 17 goL..

ForsakeN
22.Ekim.2011, 00:51
Kaç seridir Holosko buna yakın performans gösteriyor zaten. Fiziksek özellikleri büyük fark yaratıyor oyunda.

Kaka Leite
22.Ekim.2011, 00:58
Evet Holosko kaç senedir böyle performans sergilemekte onun yeri ap ayrı :)

Redrum
22.Ekim.2011, 01:05
Ben o kadar iyi olduğunu pek görmedim. exciting taktiksel başarının payı olabilir ama bu biraz da öte bir şey olmuş :) Profili merak ediyorum.

perpetua
22.Ekim.2011, 01:12
Ben cok asik degilim bu profile acikcasi. :)

Holosko fizik disinda hic bir ozelligi 12 uzerinde olmayan ama hic bir ozelligi de 9'un altinda olmayan bir oyuncu bence (duran top becerileri haric).

Fiziksel olarak da hiz 15, hizlanma 13/14 gibi olabilir. Guc/Denge 14/14. Ceviklik 12 gibi bir adam olursa sanki tam olur gibi geliyor.

Silik bir oyuncu. Ben kolay kolay hic bir ozelligine kotu diyemiyorum ama hic bir ozelligine de cok iyi diyemiyorum acikcasi.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 01:12
FizikseL özeLLikLeri iyi oLsada onu tamamLayacak soğukkanLıLık, top sürme ve bitiriciLik gibi özeLLikLeri bu rakamLara uLaşmasını engeLLer normaLde ama oyunda muhteşem oynuyor. Hatta sanırım hayaLet bir profiLi var gibi geLmeye başLadı. Bu profiL iLe oyunda yaptıkLarı uyuşmuyor.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 01:13
Ben cok asik degilim bu profile acikcasi. :)

Holosko fizik disinda hic bir ozelligi 12 uzerinde olmayan ama hic bir ozelligi de 9'un altinda olmayan bir oyuncu bence (duran top becerileri haric).

Fiziksel olarak da hiz 15, hizlanma 13/14 gibi olabilir. Guc/Denge 14/14. Ceviklik 12 gibi bir adam olursa sanki tam olur gibi geliyor.

Silik bir oyuncu. Ben kolay kolay hic bir ozelligine kotu diyemiyorum ama hic bir ozelligine de cok iyi diyemiyorum acikcasi.

Bence hız değerLeri gayet yerinde oLmuş, hatta hızLanması +1 oLsa kimse itiraz etmez sanırım. Onun dışında dedikLerinize de katıLıyorum.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 01:18
Adamı o kadar övdük 4 hafta sakatLandı iyimi, nazar değdi :D

perpetua
22.Ekim.2011, 01:37
Bence hız değerLeri gayet yerinde oLmuş, hatta hızLanması +1 oLsa kimse itiraz etmez sanırım. Onun dışında dedikLerinize de katıLıyorum.

Bundan tam emin degilim. Bana bizim ligdeki oyuncularin hizlari konusundaki istekler ve hatta girilmis degerler biraz abartili geliyor. Yurt disinda daha hizli olan oyuncu bile bize geldikten sonra bizim antrenman temposu ile yavasliyor bence.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 01:49
Bundan tam emin degilim. Bana bizim ligdeki oyuncularin hizlari konusundaki istekler ve hatta girilmis degerler biraz abartili geliyor. Yurt disinda daha hizli olan oyuncu bile bize geldikten sonra bizim antrenman temposu ile yavasliyor bence.

Bence hiçte öyLe değiL. AsLında üLkemizde çok hızLı oyuncuLar var. Ama özeLLikLe Ligte ki takımLarın %80 den fazLası çok kaLabaLık orta saha ve katı savunma ve geri savunma sistemi iLe oynadıkLarından doLayı bu tarz oyuncuLar hızLarını tam anLamı iLe gösteremiyorLar. HoLosko yu İBB de izLedik, hatta ben bu bizde ki HoLosko oLamaz feLan diyordum. Adam resmen uçuyordu her maç, ama Beşiktaş a geLince sanki yavaşLamış gibi duruyor, asLında yavaşLamıyor, üzerinde ki forma büyük takım forması oLunca rakipLer daha az boş aLan bıraktığından oyuncu özeLLiğini yitiriyor.

Benim şu anda sistemimde başarıLı oLma sebepLerinden de birisi asLında bu. Çift forvet oynatıyorum ve yanında ALmeida var. Yapay zeka ALmeida iLe boğuşurken onun açtığı boşLukLardan yararLanıyor. Ama HoLosko gerçek hayatta da çift forvetLi bir sistemin oyuncusu oLsa üzerinde ki forma yine Beşiktaş forması da oLsa en az her sezon rahat 15 goL atar. O kapasite var bu adamda.

perpetua
22.Ekim.2011, 10:44
Lig maclarinda zaten hizli gorunuyorlar da, avrupa maclarinda ve milli maclarda hizli pek olmadigimiz ortaya cikiyor. Sadece Holosko ozelinde de soylemiyorum, genel olarak ligdeki butun oyuncular icin soyluyorum.

Maalesef veritabaninin genelinde de hiz ve hizlanmaya fazla onem veriliyor bence. Hizi 19-20 olan oyuncularin sayisi, pozisyon alma ozelligi 19-20 olan oyuncu sayisindan fazla mesela. Halbuki birisi ogrenme ile gelistirilebilecek bir ozellik, digeri de biraz sporcunun genleri ile iliskili.

Alexi Lalas
22.Ekim.2011, 12:11
Lig maclarinda zaten hizli gorunuyorlar da, avrupa maclarinda ve milli maclarda hizli pek olmadigimiz ortaya cikiyor. Sadece Holosko ozelinde de soylemiyorum, genel olarak ligdeki butun oyuncular icin soyluyorum.

Maalesef veritabaninin genelinde de hiz ve hizlanmaya fazla onem veriliyor bence. Hizi 19-20 olan oyuncularin sayisi, pozisyon alma ozelligi 19-20 olan oyuncu sayisindan fazla mesela. Halbuki birisi ogrenme ile gelistirilebilecek bir ozellik, digeri de biraz sporcunun genleri ile iliskili.

Katılıyorum. Holosko'nun profilinde de balance ve str dikkatimi çekti. En son Kiev maçında gördük. Bu kadar iyi değil bizim ligimizdeki oyuncular. Rakipler genelde hızlı ve çevik olmaları sayesinde maçları kazanıyorlar.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 12:27
Katılıyorum. Holosko'nun profilinde de balance ve str dikkatimi çekti. En son Kiev maçında gördük. Bu kadar iyi değil bizim ligimizdeki oyuncular. Rakipler genelde hızlı ve çevik olmaları sayesinde maçları kazanıyorlar.

Kiev maçında 15 dakika feLan oynadı. Bir tane topa oLdukça uzakta oLmasına rağmen iyi bir depar attı ve savunma oyuncusunun bir anda arkasında bitiverince rakip şaşırıp, kaLecisine doğru geri pas attı ve kaLeci de iyi bir zamanLama iLe çıktığı için tehLike oLmadı. O yetiştiği savunma oyuncusu ki her topa bizimkiLerden önce müdahaLe eden, Edu ya 30 metre geriden geLip yetişen adamdı. HoLosko hızLı bir oyuncu asLında. Bence bu konuda yanıLıyorsunuz. Hatta Ligimizde ki en hızLı 10 oyuncu arasına girer.

eXcitinG
22.Ekim.2011, 12:30

Avrupa maçLarında daha iyi ortaya çıkıyor evet. Beşiktaş ın Stoke maçında meseLa Quaresma ve HiLbert in asLında ne kadar iyi hızLanabiLdiğini ve Simao nun o yaşına rağmen asLında ne kadar çevik oLduğunu görebiLdik meseLa. Avrupa maçLarında bizi yanıLtan oLay asLında yavaş oLmamız ya da rakipLerin bizden hızLı oLması değiL, onLarın bize göre daha iyi kondisyonLarı oLması. Burada karıştırıyorsunuz bence. OnLar aynı hızLarını 5 kez 10 kez gösterebiLiyorsa biz bunu 2 kez 4 kez gösteriyoruz ki bu yavaş oLduğumuzdan değiL, gücümüz oLmadığından doLayı.

Alexi Lalas
22.Ekim.2011, 14:08
Kiev maçında 15 dakika feLan oynadı. Bir tane topa oLdukça uzakta oLmasına rağmen iyi bir depar attı ve savunma oyuncusunun bir anda arkasında bitiverince rakip şaşırıp, kaLecisine doğru geri pas attı ve kaLeci de iyi bir zamanLama iLe çıktığı için tehLike oLmadı. O yetiştiği savunma oyuncusu ki her topa bizimkiLerden önce müdahaLe eden, Edu ya 30 metre geriden geLip yetişen adamdı. HoLosko hızLı bir oyuncu asLında. Bence bu konuda yanıLıyorsunuz. Hatta Ligimizde ki en hızLı 10 oyuncu arasına girer.

Sadece Holosko'dan değil, bütün takımın fiziksel özelliklerinden bahsettim Kiev maçıyla ilgili. Kiev Beşiktaş'tan çok mu teknikti? Hayır. Ama Ernst dışında o oyuncularla başa çıkabilen oyuncu yoktu sahada. Çeviklikleri ve dengeleriyle bütün maçı kontrol ettiler.

Avrupa maçLarında daha iyi ortaya çıkıyor evet. Beşiktaş ın Stoke maçında meseLa Quaresma ve HiLbert in asLında ne kadar iyi hızLanabiLdiğini ve Simao nun o yaşına rağmen asLında ne kadar çevik oLduğunu görebiLdik meseLa. Avrupa maçLarında bizi yanıLtan oLay asLında yavaş oLmamız ya da rakipLerin bizden hızLı oLması değiL, onLarın bize göre daha iyi kondisyonLarı oLması. Burada karıştırıyorsunuz bence. OnLar aynı hızLarını 5 kez 10 kez gösterebiLiyorsa biz bunu 2 kez 4 kez gösteriyoruz ki bu yavaş oLduğumuzdan değiL, gücümüz oLmadığından doLayı.

Stoke city İngiltere'nin en uzun aynı zamanda en yavaş takımı. Kıyaslamaları doğru yapmak lazım. Ancak buna rağmen, o maçta da Beşiktaş'ın üstün bir fiziksel performans sergilediğini göremedim.

perpetua
22.Ekim.2011, 14:34

Dayaniklilik konusunda haklisin ama Stoke ornegi de cok harika degil cunku Stoke gercekten oldukca yavas oyunculardan olusan bir takim. Servet'i hala nasil transfer etmediler sasiyorum. :D

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
22.Ekim.2011, 16:57
Dribbling 12--->13
Technique 12--->11
Composure 12--->11
Decisions 12--->11
Pace 16--->17
Strength 14--->15
İdeal olabilir bence.

Alexi Lalas
22.Ekim.2011, 22:20
Dribbling 12--->13
Technique 12--->11
Composure 12--->11
Decisions 12--->11
Pace 16--->17
Strength 14--->15
İdeal olabilir bence.

Pace ve str dışında katılıyorum.

kalemci
23.Ekim.2011, 06:09
Alexi'ye katılıyorum malesef.

Ayrıca FM'nin Holosko'ya bir sevgisi var bu seri hariç 2 senedir oyun çok seviyor Holosko'yu AMR'de inside şeklinde hersene yardırıyor kendileri :)

Heading bile düşürülebilir bu arada.

S4mp1y0N
02.Kasım.2011, 03:00
güç ve çeviklik düşürülebilir.
hadi gücü düşmesin ama çeviklik 1-2 puan düşmeli.
top sürerken çok fazla yön değiştiren bir oyuncu değil. türkiye ligine göre standart sayılabilecek tekniği ve kendisini farklı kılan hızı gözümüzü aldatmamalı. zaten oyunda fazlasıyla coşuyor fiziksel özelliklerinin üstünlüğü sayesinde. diğer fiziksel özelliklerine oranla daha zayıf görünen çevikliği hak ettiği düzeye çekilirse makul bir holosko görebiliriz.