PDA

View Full Version : [12.0.0] Johan Elmander

excaliburuA
22.Ekim.2011, 02:07
http://dosya.turksportal.net/research/2012/Galatasaray_Johan_Elmander.jpg

Profilini rica edebilir miyim?

excaliburuA
31.Ekim.2011, 23:15
gelirken liginde attığı 10 golü ve bu sezon ki performansı düşünüldüğünde CA'sı arttırılmalı.

Alexi Lalas
01.Kasım.2011, 10:57
gelirken liginde attığı 10 golü ve bu sezon ki performansı düşünüldüğünde CA'sı arttırılmalı.

Gelirken liginde attığı gollere göre, İngiliz araştırmacılar bu profili yaptı zaten. Bu sezonki perfomansına göre hangi özellikleri artmalı?

europeanconquer
01.Kasım.2011, 13:06
Şu anki haliyle work rate 18-19 olabilir onun dışında gayet iyi bir profili var.

Batuhandemirel
01.Kasım.2011, 23:33
pas ve heading de 1er artabilir bence

Alicanfmfan
02.Kasım.2011, 01:29
Determation , Work Rate 1'er kademe arttırılmalı.Onun dışında Flair de bir kademe arttırılmalı çoğu zaman pozisyonları kendi yaratıyor.

osmannuriguzel
03.Kasım.2011, 16:50
Bence çok iyi ayarlanmış. Değiştirilmemeli (en azından pozitif yönde). Galatasaray kariyer yapanlar sahada canlı Elmander izliyor gibi oluyordur eminim. En azından ben de öyle 13 maç 13 gol attı sezon yarısında.

excaliburuA
04.Kasım.2011, 13:19
alexi lalas;
agresiflik, cesaret, konsantrasyon, flair (attığı spektakürler goller nedeniyle), workrate, profesyonellik, sportmenlik.

William Rookwood
04.Kasım.2011, 14:53
23 maçta 10 gol attı. rakibi kovalayan, atmasa bile yararlı oynayan bir futbolcu güzel yansıtılmış

licentia
21.Aralık.2011, 20:50
En az 145 CA'lik performans gosteriyor Baros ve Burak'in onunde oldugu kesin. Tartismasiz su anda ligin en iyi santraforu.

Dribbling ve first touch 14 ve teknik 15 olabilir. Bence work rate 17 hatda 18 bile olabilir ben hayatimda bu kadar caliskan adam cok az gordum mac sonlarina dogru bile defansa geliyor yardim ediyor ve bir santrafor icin inanilmaz mesafe kat ediyor her mac. Team work de cok rahat 16 olabilir hic tereddut etmeden. Finishing Baros'dan 1-2 puan yuksek olmali en az ayrica.

Burak Yilmaz'in daha yuksek CA almasi tum futbol severleri isyana suruklemeli bence.

licentia
21.Aralık.2011, 20:59
Bence su anda Muslera, Felipe Melo, Elmander, Emmanuel Ebou, Selcuk Inan, Ujfalusi bu alti isim Galatasaray'in en iyileri tartismasiz ve bu sene level atlamasina sebep olan isimler.

Muslera 150
Melo 148
Elmander 146-147
Eboue 145
Selcuk 144
Ujfalusi 142-143 (Aslinda bence Sivok'dan da Yobo'dan da daha kaliteli bir stoper)

mkkadi
22.Aralık.2011, 02:27
@licentia

Bana göre Elmander müthiş profosyenel, çok iyi takım oyuncusu ve çok çalışkan. Bunun dışında özellikle teknik özelliklerde star seviyesinde bir özelliği (16+) olduğunu düşünmüyorum.

Şu an maç motorunda Elmander mevcut özellikleri ile çok çalışkan, mücadeleci oyununu sergiliyor. Uzaktan güzel goller de atıyor. Gerçekte olduğu gibi çok kaçırdığı da oluyor. 1-2 değişiklik belki olabilir ama çok ciddi değişikliğe gerek var mı emin değilim.

Finishinge gelince Baros'tan 2 puan yüksek olması demek 17 demek. Elmander'i dikkatle izle. Cezasahasında gol pozisyonuna girdiği zaman topu boş tarafa, plase tarzı vuruşlar yerine ayak üstü ve sert vuruşlar deniyor. Zaten gol/girdiği pozisyon oranına da bakarsak Baros'tan aşağıdadır. Ben Baros'tan aşağıda olduğunu düşünüyorum kesinlikle.

berkay123456
22.Aralık.2011, 02:36
@licentia

Bana göre Elmander müthiş profosyenel, çok iyi takım oyuncusu ve çok çalışkan. Bunun dışında özellikle teknik özelliklerde star seviyesinde bir özelliği (16+) olduğunu düşünmüyorum.

Şu an maç motorunda Elmander mevcut özellikleri ile çok çalışkan, mücadeleci oyununu sergiliyor. Uzaktan güzel goller de atıyor. Gerçekte olduğu gibi çok kaçırdığı da oluyor. 1-2 değişiklik belki olabilir ama çok ciddi değişikliğe gerek var mı emin değilim.

Finishinge gelince Baros'tan 2 puan yüksek olması demek 17 demek. Elmander'i dikkatle izle. Cezasahasında gol pozisyonuna girdiği zaman topu boş tarafa, plase tarzı vuruşlar yerine ayak üstü ve sert vuruşlar deniyor. Zaten gol/girdiği pozisyon oranına da bakarsak Baros'tan aşağıdadır. Ben Baros'tan aşağıda olduğunu düşünüyorum kesinlikle.

Kesinlikle katılıyorum.Elmander atıyor iyi güzelde , 1 atıyor 3-4 kaçırıyor.

licentia
22.Aralık.2011, 10:04
@licentia

Ben zaten Baros'un finishing'in 12-13 olmasi gerektigini dusunuyorum. Elmander'in finisihing'de yasadigi sorunlarin genelde cok fazla calisip yoruldugundan kaynaklandigini dusunuyorum ama Baros topu nereye vurucagini tam kestiremeyen bir oyuncu bana gore. Bence de zaten belirtigin mental ozellikler disinda 16+ olacak ozeligi yok.

Elmander oyunda iyi performans gosteriyor ona lafim yok ama bence bir Burak Yilmaz'dan kesinlikle bariz bir sekilde daha kaliteli bir oyuncu. Ve bence son donemlerin (son bir bucuk yildir ozellikle) Baros'unun da onunde.

grkm33
23.Aralık.2011, 02:45
Dribbling 14 first touch 15 ve teknik 15 olmalı. Kaç maçtır orta sahadan forvete top taşıyor ki bunu yapmadığı zaman Gs kazanamıyor.

Night_Mare17
24.Aralık.2011, 04:13
Dribbling 13 veya 14 olabilir aralara girdi mi Elmander'de kaptırmıyor. Work Rate 18 diyorum net. Pas 13 olup teknik 12 olabilir.

ForCimbom
30.Aralık.2011, 17:11
finishing i ve compusure u yeterli seviyede değil. bunlar da olsa zaten daha büyük yerlerde olurdu illa ki. zira dribbling yeteneği de bence oldukça iyi. bir 14'ü hakediyor. şimdi "balance'ı iyi olduğu için yapıyor"cular gelecek buraya ama hakan şükür'ün veya burak yılmaz ın( o hızına rağmen) veya x'in sadece balance'ıyla elmander gibi dribbling yaptığını hatırlamıyorum.