PDA

View Full Version : STEAM - Offline Mode

Vieri
22.Ekim.2011, 03:36
Bu yıl Football Manager sadece STEAM platformundan kurularak aktive edilmesiyle oynanabilmekte. Oyun orijinal kutu kopyası veya dijital download ile satın alınabilmekte. Tüm bu ikisi içinde STEAM ve internet bağlantısı şart.

Football Manager 2012, aktivasyon yapılması için internet erişimine ihtiyaç duymakta çünkü STEAM çevrimiçi ağ tabanlı bir platform.

Kurulum sonrası STEAM uygulamasının internete bağlı çalışmasını istemeyen FM2012 kullanıcıları "Offline Mode" a geçebilir.

Internet erişimi oyun kurulduktan sonra sadece oyuna ait yamalar veya STEAM güncellemeleri için gereklidir.

STEAM Offline Moda almak için yapmanız gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

1) STEAM'i çalıştırıyoruz (Internete bağlıyız) - Şifremi hatırla (Remember my password) kutucuğu seçili olmalıdır

2) Tüm oyunlarımız tamamen onaylanmış ve STEAM'de herhangi bir download işlemi olmaması gerekmektedir. (View -> Downloads)

3) Problemsiz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için ilgili oyunu çalıştırınız. Sorun yoksa kapatıp tekrar STEAM e dönüş yapınız.

4) Steam -> Settings gelerek “Don't save account credentials on this computer” seçeneğinin seçili olmamasına emin olunuz.

5) Sol üstten STEAM menüsünden “Go Offline” seçeneğini seçiniz.

6) “Restart in Offline Mode” yapınız. Bu STEAM uygulamasını tekrar başlatacaktır. Açıldığında ise internet bağlantısı istemeyecektir.

Eğer tekrar STEAM e bağlanmak ve güncellemeler, yeni ürünler eklemek veya çevrimiçi diğer oyun severler ile oyun oynamak isterseniz STEAM menüsünden “Go Online” yapmanız yeterlidir.

giovanni
23.Ekim.2011, 00:04
steam sayfasında ismime tıkladığımda sol üstte: hesap ayrıntılıarı profil görüntüleri dili değiştir sekmeleri var
ilk dört tamam ama go offline kısmını bulamıyorum,keşke sslerle anlatabilseniz,çünkü bu konu dehset derecede önemli arkadaşlar..
teşekkürler

Gncl1905
23.Ekim.2011, 00:06
steam sayfasında ismime tıkladığımda sol üstte: hesap ayrıntılıarı profil görüntüleri dili değiştir sekmeleri var
ilk dört tamam ama go offline kısmını bulamıyorum,keşke sslerle anlatabilseniz,çünkü bu konu dehset derecede önemli arkadaşlar..
teşekkürler

En üst menüde Steam, Görünüm vs. vs. mevcut.Ordan Steam -> Çevrimdışı Ol bağlantısını izlemeniz gerek...

giovanni
23.Ekim.2011, 03:02
Ya affınıza sığınıyorum..nerede bu görünüm? yukarıda çıkanları kopyaladım..www.store.steampowered.com adresinde göremiyorum ben...

MAĞAZA Topluluk HABERLER FORUMLAR HAKKINDA DESTEK İSTATİSTİKLER Steam Yükleyin Hesap sahibi: serenaddes Çıkış

Hesap ayrıntıları

Dili değiştir

Oyunu burdan aldım..düzgünce çalışıyor ama su offline mode kısmı yok..!!ya da ben göremiyorum..

uaemrah
23.Ekim.2011, 03:59
Ya affınıza sığınıyorum..nerede bu görünüm? yukarıda çıkanları kopyaladım..www.store.steampowered.com adresinde göremiyorum ben...

MAĞAZA Topluluk HABERLER FORUMLAR HAKKINDA DESTEK İSTATİSTİKLER Steam Yükleyin Hesap sahibi: serenaddes Çıkış

Hesap ayrıntıları

Dili değiştir

Oyunu burdan aldım..düzgünce çalışıyor ama su offline mode kısmı yok..!!ya da ben göremiyorum..

yukarida anlatilanlar steam'in download versiyonunda...önce steam'i bilgisayarına indir...kullanıcı adın ve şifrenle beni hatirla şeklinde giriş yap...sonra bu söylenenleri uygulayabilirsin...

giovanni
24.Ekim.2011, 12:09
teşekkür ediyorum emrah..sayende çözdüm..

nikootinn
29.Ekim.2011, 20:46
Teşekkür ederiz

batuhany7
30.Ekim.2011, 12:57
Fakat benim internetim yok bu adimlari uygulayamiyorum.Sanirim boyle bekleyecegim dogrumu?

lexoqe
30.Ekim.2011, 14:09
Fakat benim internetim yok bu adimlari uygulayamiyorum.Sanirim boyle bekleyecegim dogrumu?

İnternetiniz yoksa zaten otomatik offline moda girsin mi diye uyarı alacaksınız.

batuhany7
30.Ekim.2011, 15:27
O soruyu aliyorum zaten.start in offline mode a tikliyorum.ama could not connect to steam network diyor hala

ozzymanborn
31.Ekim.2011, 11:50
O soruyu aliyorum zaten.start in offline mode a tikliyorum.ama could not connect to steam network diyor hala

Bir defa offline moda alabilmek için sanırım 1 kez de olsa online olmak gerekiyor. Ondan sonra offline olarak her bilgisayar başlangıcında start in offline mode'A tıklayarak başlanabiliyor.

kamilakar
25.Kasım.2011, 12:31
şöyle bir hata alıyorum. download devam ettiği için mi acaba ? download internete bağlıyken başlatmıştım şimdi telefondan bağlıyım devam da ettiremem ki. ne yapmalıyım ?
http://a1111.hizliresim.com/r/t/quwy.png

ozzymanborn
25.Kasım.2011, 19:08
şöyle bir hata alıyorum. download devam ettiği için mi acaba ? download internete bağlıyken başlatmıştım şimdi telefondan bağlıyım devam da ettiremem ki. ne yapmalıyım ?
http://a1111.hizliresim.com/r/t/quwy.png

Bilgilerimi hatırlama (unut) seçili olduğu için steam hesabınıza login olamıyorsunuz. O yüzden de offline mod'a alma gibi bir seçeneğiniz yok. Bilgileri hatırla seçeneği ile login olup offline mod'a alınız.

Download yapmaması için de steam'i kapatınız. Offline mod bunun çözümü değildir.

Jaswege
08.Mart.2012, 22:45
Ben Steam'ın bilgisayarı kastığını düşünüyorum bu yüzden kapalı durmasını istiyorum. Bu anlattığınız bu duruma bir çözüm yolu olabilir mi?

akorkmaz
09.Mart.2012, 08:05
Sayın yöneticiler Steam'i Türkçe olarak kullanmak Türk bir kullanıcı olarak algılatır mı beni yoksa başka bir işlem yapmam gerekiyor mu? Çünkü ben yurtdışında yaşıyorum ve Miles efendiye bir Türk olarak korsan değil orjinal kullandığımı göstermek istiyorum. Bilsin de bizim hakkımızda ki önyargısı kırılsın.

reisbulut
09.Mart.2012, 20:25
Teşekkürler.

lexoqe
11.Mart.2012, 12:57
Steam'i kapatıp oynayabilmek biraz zor. Yöntemininde olduğunu sanmıyorum.

Oyun sizi bir Türk kullanıcı olarak görmek istiyorsa profilinizi Türkiye'li olarak yapmanız yeterli.