PDA

View Full Version : FM 2012 DVD ile Kurulum

Vieri
22.Ekim.2011, 03:58
Eğer oyunu kutulu haliyle satın aldıysanız ilk aşama olarak STEAM üzerinden aktivasyon yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca oyun kapasitesi 2.4 GB gibi yüklü bir miktar ve tüm bunları STEAM üzerinden bilgisayarınıza indirmek yerine oyunun DVD sinden kurmak hem daha hızlı olacak hemde internet kotanız etkilenmeyecektir.

- STEAM uygulaması kurulumu tamamlandıktan sonra STEAM i açınız.

- Gelen ekranın sol alt köşesinde yer alan +ADD A GAME seçeneğine tıklayınız.

- Ardından "Activate a product on Steam" seçeneğini seçiniz.

- Oyun kutusu içerisinde yer alan kullanma klavuzunun arkasında yer alan kod "Activation Code" olarak bu alana girilmelidir ve işlem next yapılarak tamamlanmalıdır.

Bu işlemlerin ardından STEAM tüm oyunu indirmeye başlayacaktır. İndirme işlemi tamamanır tamamlanmaz;

1. 'Games' sekmesinde yer alan 'View Games Library' seçeneğine tıklayınız.

2. Oyunun üzerinde sağ tuşa basarak 'Delete local content' seçiniz. Kurulmayan bilgiler oyunun yanında belirecektir.

3. STEAM'i kapatınız. (File, Exit).

* STEAM'in sağ alt köşede bilgilendirme alanında olmadığına emin olunuz (sistem saatinin yanında). Eğer STEAM simgesi bu alanda gözüküyorsa, üzerine sağ tıklayıp çıkış (exit) yapınız.

4. DVD sürücünüze oyun diskini koyunuz ve çalıştırınız.

5. STEAM tekrar çalışacak ve kurulum diskten başlayacaktır.

6. Kurulum tamamlandıktan sonra STEAM internet bağlantısı ihtiyac duyacak ve internetten küçük bir güncelleme indirecektir.

pappi
22.Ekim.2011, 14:13
olduğundan daha karışık gibi geldi bana bu anlatım.steam destekli oyunları dvd den kurarken bu kadar işleme gerek olmuyor ki.ben dvd olarak aldım, dvd yi taktım steam zaten kurulu olduğu için otomatik olarak cd key istedi,key i girdim ve kuruluma geçti.bu kadar bütün işlem,otomatik olarak güncellemeyi yaptı ve oyuna başladım.

Vieri
22.Ekim.2011, 14:28
anlatım bilgisayarında STEAM ile ilk defa kurulum yapanlar için ve STEAM üzerinden download yerine DVD üzerinden kurulumu içermektedir.

uaemrah
23.Ekim.2011, 03:07
ben kutulu aldım ve steam açikti ve resmen download ettim ii mi :S keşke biraz forum'da bakinsaydım...yazik oldu onca kota ya :S

pappi
23.Ekim.2011, 10:44
kötü olmuş gerçekten,işte dvd yi takmadan oyunu aktif edersen otomatik indirmeye başlıyo steam.

richard castle
23.Ekim.2011, 16:59
Orjinal oyun aldım ama bu steamın varlığına anlam veremedim. Gerçekten tuhaf... Neden kurulum bu kadar zorlaştırılmış ki? İkincisi orjinal oyun alındığı halde steam aktivasyonuna ihtiyaç neden? Bekle babam bekle.

Vieri
23.Ekim.2011, 17:05
Orjinal oyun aldım ama bu steamın varlığına anlam veremedim. Gerçekten tuhaf... Neden kurulum bu kadar zorlaştırılmış ki? İkincisi orjinal oyun alındığı halde steam aktivasyonuna ihtiyaç neden? Bekle babam bekle.

DVD'den kurulum yaparsan çok beklemene gerek yok. STEAM üzerinden download yapıyorsunuz sanırım.

Yukarıdaki adımları denerseniz daha hızlı bir çözüm bulabilirsiniz.

STEAM'in zorunlu hale getirilmesi, hem korsan kullanıma karşı önlem hemde oyunun kullanım oranını daha rahat belirlemek diyebiliriz.

DenizlispoR
23.Ekim.2011, 18:50
Steam'dan indirip kurabiliyorsun galiba Çoşkun abi.

DVD ile gerçekten çok pratik olmuş,sadece 1 kere key'i sordu ve girdim ardından minik bir dosya indirdi ve oynamaya başladım.

lexoqe
23.Ekim.2011, 19:00
Birde şunu sorayım. Ben kendi pcimde oyunu yükledikten sonra başka pcde oyunu kurabiliyormuyum. ?

İsterseniz 100 bilgisayara yükleyin çalışır. Sadece aynı anda birden çok bilgisayarda aynı keyden yüklenmiş oyun-lar çalışmaz.

richard castle
23.Ekim.2011, 20:10
Teşekkürler sayın admin. Ben eksik okumuşum o yüzden yanlış anladım sanırım. Şu an her şey yolunda :)

Han12
23.Ekim.2011, 22:50
imdat!
şimdi şöyle oldu ben kutulu aldım fakat steam üzerinden downloadlıyarak yükledim... offline oynayamayacak mıyım? editor'ü de yükledim fakat açılmıo bir daha tıklayınca da already running diye error verio runningse nerde running

yetkili bi abi bana yardımcı olursa sevinirim....

ne kadar zor işlerle uğraştırıolar bizi sanki önüne geçebilceklermiş gibi korsanın...

Han12
24.Ekim.2011, 00:32
offline işini diğer yerden bakıp çözdüm offline alınca editor de çalıştı :S

MeMo
24.Ekim.2011, 13:18
Aynı DVD'yle farklı makinelerde oynama durumu nedir ?

rnwy190777
24.Ekim.2011, 14:57

Bende tam bunu soracaktım.Yok mu bir cevap veren?

DenizlispoR
24.Ekim.2011, 17:14
Memo sanırım ilk olarak Steam'dan aktive edilecek oyun,ardından öbür pc'ye indirelerek oynanabilecek. Bir Offline durumları falan var ama ben bilmiyorum onu.

pappi
24.Ekim.2011, 18:02
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103092

şu konuyu okursanız sorularınızın yanıtını bulursunuz arkadaşlar.

berkay1912
25.Ekim.2011, 14:19
aktive edilmiş oyunumu çalıştığım yere kuramıyorum To run steam, you must first connect to the internet. bir sorun oluyor oyunu dvd den kurmayıda beceremedim maalesef game sekmesi derken nereyi kastediyorsunuz

Vieri
25.Ekim.2011, 15:16
çalıştığın yer STEAM e çıkışı engellemiş olabilir mi? Internete bağlanmanız gerekiyor diyor.

berkay1912
25.Ekim.2011, 15:27
sanırım o siteye erişimde engelli steami çalıştıramıyorum bi yorumun var mı vieri

pappi
25.Ekim.2011, 20:32
aynı sorunu ben de yaşamıştım,eğer çalıştığın şirket modemin DMZ ayarlarında steam i engellemişse bağlanamazsın.modem ayarlarını değiştirmeden girebilmenin yolunu ben bulamadım.o yüzden laptopumu alıp internet cafeye gidip kurmuştum oyunu.

DenizlispoR
25.Ekim.2011, 22:12
Abi aslında DVD ile kurulum için ilk STEAM'dan aktifleştirme gereksiz bence. DVD'deki yönergeleri izlersek zaten kendisi soruyor keyi ve yüklüyor,bir farkı yok.

lexoqe
25.Ekim.2011, 22:41
Abi aslında DVD ile kurulum için ilk STEAM'dan aktifleştirme gereksiz bence. DVD'deki yönergeleri izlersek zaten kendisi soruyor keyi ve yüklüyor,bir farkı yok.

Zaten DVD'siz alımlar içn yani KEY'alımları için. Aslında bu sene istesek de istemesek de aktifleştirmek zorundayız. Geçen seri böyle değildi.

b7baris
28.Ekim.2011, 00:29
Ben D&R'dan gittim CD aldım. Şimdi steamde Activate a product on Steam'e basıp activation key'i girdim. Oyunu indirmeye başladı?? Nasıl durduracağım, nasıl cd'den kuracağım yardım edin.

b7baris
28.Ekim.2011, 00:49
Ya kafayı yiyeceğim. Orjinal almaz olaydım.

Birisi yardım etsin lütfen. Oyunu aktive ettiğimi üstteki mesajda söyledim. Yukarıda yazanlara göre steam oyunu internetten indirmeye başlayınca Delete local content'a bastım, inme işlemi durdu. Steam'i kapattım. CD'yi taktım.

Bu ekran çıktı.

http://i1218.photobucket.com/albums/dd404/kasikirik/Untitled-2-59.jpg

Install Football Manager 2012'ye tıklıyorum.

http://i1218.photobucket.com/albums/dd404/kasikirik/Untitled-3-36.jpg

Sonra kabul ediyorumu seçip devama basıyorum ve hiç bir şey olmuyor. Hiç bir şekilde yükleme falan başlamıyor.

Steam'de de durum böyle:

http://i1218.photobucket.com/albums/dd404/kasikirik/Untitled-1-68.jpg

lexoqe
28.Ekim.2011, 01:46
Steam'den çıkış yap sonra DVD'yi takıp kurmayı dene.

b7baris
28.Ekim.2011, 03:13
Denemiştim onu da olmadı, steamden indirdim oyunu CD elimde olmasına rağmen :) Neyse oyunu kurdum ama sonunda.

Marquinh0s
28.Ekim.2011, 21:34
Arkadaşlar ben oyunu kurmaya başladım DVD ile fakat steam üzerinden çok büyük bir download yapıyor sanki internetten indiriyormuş gibi.Normalmidir bu?Acil söylerseniz sevinirim.

lexoqe
28.Ekim.2011, 21:36
İnternetten indirme yapıyor. DVD'yi mi takıp kurulum yapmaya başladınız yoksa key'i STEAM'e mi kaydettiniz. Ama büyük anladığım kadarıyla ihtimalle internetten indirme yapıyor.

Marquinh0s
28.Ekim.2011, 21:44
Steam'i yükledim.Keyi Steam'e kaydettim.Daha sonra Masaüstünde çıkan FM2012 simgesini açtığımda Steam'den indirme yapmaya başladı.Ama baya uzun sürüyor.Neden böyle ki?

Vieri
28.Ekim.2011, 21:48
bugün yoğunluk olaiblir

Marquinh0s
28.Ekim.2011, 21:53
Oyunu,Editor'ü felan tek tek indiriyor.Gerekli mi böyle birşey?

pappi
28.Ekim.2011, 23:39
dvd var mı? yoksa sadece şifreyi mi satın aldın?

eğer dvd varsa yüklemeyi iptal et.steam kütüphanesinde oyuna sağ tıkla "diskteki dosyaları sil" seçeneği ile oyunu sil. sonra dvd di tak ve kur.dvd den kurulum gayet basit,oyunu zaten hesabına kaydetmişsin,dvd yi takınca bir iki pencere gelir sözleşme vs. sonra oyunu kurar ve güncellemeleri yapar.

lexoqe
29.Ekim.2011, 01:01
Steam'i yükledim.Keyi Steam'e kaydettim.Daha sonra Masaüstünde çıkan FM2012 simgesini açtığımda Steam'den indirme yapmaya başladı.Ama baya uzun sürüyor.Neden böyle ki?

DVD'yi takıp yüklemeye başlaman lazımdı. Bu şekilde internetten indirir.

richard castle
29.Ekim.2011, 02:57
Benim aklımı karıştıran steam olayı... Mesela laptopu alıp internetsiz bir eve tatile gittik. Oyunu oynayamayacak mıyız yani? Bence aşırı karışık olmuş.

lexoqe
29.Ekim.2011, 03:11
Her seferinde aynı sorular yada benzeri sorular soruluyor ve kafaları karıştırıyor. Çok basit bir yöntem. Ama biz basit yoldan direk soruyoruz ve bize söylenenleri yapıyoruz kısaca inanıyoruz doğru yada yanlış olarak.

Oyunu aldınız. (DVD yada Key olarak fark etmez) Eğer DVD'den aldıysanız bir seferlik internet bağlantısı ile oyunu kurup aktive ediyorsunuz. DVD'li kurulumlar da otomatik aktive ediyor, sizin STEAM'e key'i girmenize gerek yok. Sizden isteyecektir zaten. O yüzden DVD alanlara önerim DVD'yi DVD-Rom sürücüsüne takıp adımları tek tek yapmalarıdır. Key alanlar ise oyunu STEAM üzerinden aktive edip indirecektir. Başka bir yolu yok zaten.

Oyunu bilgisayarınıza yüklemek için internet bağlantısı şarttır ama bu oyunu oynamak için internet bağlantısı zorunluluğu anlamına gelmiyor. Sadece kurulum için internet bağlantısı şarttır diyor. Okuyup anlamamak elde değil bende ilk başta her seferinde mi internet gerekiyor acaba diye düşündüm. Sonra mantık olarak imkansız dedim ve öylede oldu.

İşin özü oyunu kurdunuz. Sonra dilediğiniz kadar internetsiz mekanlarda oynayabilirsiniz.

lexoqe
29.Ekim.2011, 03:17
Eğer oyunu kutulu haliyle satın aldıysanız ilk aşama olarak STEAM üzerinden aktivasyon yapmanız gerekmektedir.

Burada bir eksik var. Şöyle düzelteyim ben.

Eğer oyunu kutulu haliyle satın aldıysanız ilk aşama olarak STEAM üzerinden aktivasyon yapmayınız, DVD'yi DVD-ROM sürücüsüne takınız. (normal oyun yükler gibi)

İlk önce bilgisayarınızda STEAM programının olup olmadığını kontrol edecektir. Yoksa otomatik yüklenecek, varsa sizden key isteyecektir. DVD kutusunun içindeki Key numarasını yazdıktan sonra hem oyununuz aktivasyon yapacaktır hemde oyunu bilgisayarınıza DVD'den kuracaktır.

pappi
29.Ekim.2011, 10:18
ben de aynı şeyi söyledim,bilmeyenler karıştırıyor,dvd yi takmadan şifreyi girip oyunu kaydediyorlar sonra steam indirmeye başlıyor.çok basit olan birşey çok zor hale geliyor.

Alicanfmfan
29.Ekim.2011, 15:44
Bu oyunu geçmiş serilerde oldugu gibi direk kuramıyor muyuz , steamsiz felan ?

lexoqe
29.Ekim.2011, 15:49
Bu oyunu geçmiş serilerde oldugu gibi direk kuramıyor muyuz , steamsiz felan ?

STEAM olmazsa otomatik STEAM yükleniyor zaten, internet olmazsa kurulum olmuyor.

Alicanfmfan
29.Ekim.2011, 15:51
Şimdi aldım oyunuda herşeyi kurucak diyosunuz , bu 12.0.01 atıyorum güncellemeler oluyor ya onları otomatik yükleyecek degil mi ? , birde internetteyken steam ile yükledik okey peki kurulduktan sonra oyunun acılması için illaki internet şart degil demi ?

lexoqe
29.Ekim.2011, 15:56
Şimdi aldım oyunuda herşeyi kurucak diyosunuz , bu 12.0.01 atıyorum güncellemeler oluyor ya onları otomatik yükleyecek degil mi ? , birde internetteyken steam ile yükledik okey peki kurulduktan sonra oyunun acılması için illaki internet şart degil demi ?

Güncellemeler, STEAM ayarında otomatik talimat ile otomatik yüklenir. Oyunu bir seferlik internet şartları altında yükledikten sonra bir sonraki şartı internetsiz olarak oynayabilirsiniz.

Alicanfmfan
29.Ekim.2011, 15:58
EyvAllah , sağolasın ...

lexoqe
29.Ekim.2011, 16:13
Ayrıca her türlü güncellemeleri internet şartları altında yapmanız gerekiyor. Otomatik talimat verenler, STEAM otomatik şekilde indirir ve kurar, otomatik talimat vermeyenler içinde STEAM size sorar güncelleme yapılsın mı. Evet dedikten sonra otomatik indirir ve kurar.

Flawless Victory
29.Ekim.2011, 17:35
Kutulu aldığımız halde steam bir daha mı indirecek yani? Peeh...

lexoqe
29.Ekim.2011, 17:35
Kutulu aldığımız halde steam bir daha mı indirecek yani? Peeh...

Neyi bir daha indirecek anlamadım ?

Flawless Victory
29.Ekim.2011, 18:16
Mustafa abi yazmış ya anlatımda, steam oyunu indirecek diyor.

lexoqe
29.Ekim.2011, 18:21
Teknik bir hata var orada. Herhalde aktivasyon yapmamalarından korktuğumuz için herkese aktivasyon yapmaları için bu yolu göstermişlerdir. DVD alanlar oyunu DVD'den yükleyecek.

richard castle
05.Kasım.2011, 06:56
Açık bir açıklama söz konusu olmadı. Oyunu orjinal dvd' si ile aldım. Steam hesabı alıp aktifleştirdim. İnternet bağlantısı olmadan oynamayı, - play offline mode - denedim ama bu seçenek yok.
Kısacası: ' İnternet bağlantısı olmayan bir evde football manager oynayamayacağız. ' Gerçekten saçma olmuş.

lexoqe
05.Kasım.2011, 17:00
Biraz araştırırsanız internetsiz ortamda nasıl bu oyunu oynayacağınıza dair bilgiler bulabilirsiniz.

meddah
05.Kasım.2011, 17:15
Açık bir açıklama söz konusu olmadı. Oyunu orjinal dvd' si ile aldım. Steam hesabı alıp aktifleştirdim. İnternet bağlantısı olmadan oynamayı, - play offline mode - denedim ama bu seçenek yok.
Kısacası: ' İnternet bağlantısı olmayan bir evde football manager oynayamayacağız. ' Gerçekten saçma olmuş.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103139

richard castle
06.Kasım.2011, 19:03
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103139

Bu yönergeye uygun kurdum ama offline modu çalıştıramadım. Durum budur efendim.

Addolorato
07.Kasım.2011, 01:00
Valla bir ara internetim kesilmişti dün tıkladım steam'e girdim paşalar gibi oynadım :D.

lexoqe
07.Kasım.2011, 01:50
İnterneti kesip öyle oyunu açmayı deneyin.

regrettin
10.Aralık.2011, 04:21
merhaba yardımınıza ihtiyacım var.

kurulumu ilk mesajda söylendiği gibi yaptım. sonra oyunu açmayı denedim ve bir hata verdi.

ERROR: unable to find some essential data. please ensure that the game is installed correctly. if the problem persists, please contact technical support.

ben oyunu düzgün kurduğumu sanıyorum. acaba yanlışlık mı var deyip silip baştan kurdum fakat herhangi bir değişiklik yok aynı hata devam ediyor. umarım birileri çözümü biliyordur.

edit: konuyla ilgili açılmış bir başlık varmış öncelikle özür dilerim uyumluluk sorunu olduğu söylenmiş, wn xp sp2'yi öneriyor fakat sorunu maalesef çözmüyor.

edit2 : gecenin 2:30'unda yanlış okuma yapmışım uyumluluk ile ilgili olduğu doğruymuş ve çözümü de benim gibi yanlış gelenler için şuradaymış

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103141&highlight=unable+to+find

Awasaquek
30.Ocak.2012, 13:11
bende klavuzun arkasındaki steam şifresi bom boş birşey yazmıyor?