PDA

View Full Version : FM 2012 Resource Archiver

Universal
22.Ekim.2011, 10:37
Merhaba arkadaşlar, az önce steam den editörü indirirken dikkatimi çekti, bu özellik nedir bilgisi olan var mı?

Vieri
22.Ekim.2011, 11:02
skin, grafik dosyaları gibi özellikleri açmanıza imkan tanıyan araç

FM de bu özellikler özel bir formatta sıkıştırıldığı için bu araç ile bunları açabiliyorsun

Deus Dominus
22.Ekim.2011, 11:12
Oyun klasörü içinde .fmf uzantılı dosyalar var. Onları açmak, işlem yapmak, arşivlemek için gerekli program. Lisanslı liglerin, takımların logo, forma, yüz pakedi gibi dosyalar bu şekilde arşivlenmiş oyun içinde.

tirona
22.Ekim.2011, 11:43
Football Manager 2012 Resource Archive indirdim ama çalışmıyor. Ek bir işlem yapmak gerekiyor mu?

Okan Kalo
26.Ekim.2011, 03:01
Aynen, acilmiyor ne yapmak gerekir?

europeanconquer
26.Ekim.2011, 04:06
''Sanırım'' ''cache'' dosyasını silince Resource Archiver açılmıyor.

aliCHaN_FM
26.Ekim.2011, 17:21
Bunu nasıl indircez peki

Okan Kalo
26.Ekim.2011, 17:42
Steam'dan editorle birlikte indireceksin

Alexi Lalas
26.Ekim.2011, 18:45
''Sanırım'' ''cache'' dosyasını silince Resource Archiver açılmıyor.

Cache yeniden oluştu ve silmedim. Ancak yine açılmıyor. Nerede problem var acaba?

kalemci
26.Ekim.2011, 18:51
Ben hala tam olarak ne işe yaradığını çözemedim.

Geçen seneki grafik paketimi kullanıyorum. Cache'yi oyunu kurduktan sonra silmiştim.

aliCHaN_FM
26.Ekim.2011, 20:17
Şimdi bu dosya olmadan logo-forma vb. kullanamıyormuyuz

Universal
26.Ekim.2011, 21:41
Bende indirdim, açılır gibi oldu filan; ama ne işe yaradığını hala anlayamadım. :s

Okan Kalo
26.Ekim.2011, 22:33
Forma logo yine eski usullerle kullanıyorsun ama bu programla bunları paketliyorsun. Oyunun kendi yaptıgı şekilde.

Ama program açılmıyor :p

pappi
28.Ekim.2011, 14:40
hakkaten program açılmadı yahu:)

Walter Sakana
28.Ekim.2011, 21:31
Ben hala tam olarak ne işe yaradığını çözemedim.

Geçen seneki grafik paketimi kullanıyorum. Cache'yi oyunu kurduktan sonra silmiştim.

Bende indirdim, açılır gibi oldu filan; ama ne işe yaradığını hala anlayamadım. :s

Bu program Winrar, Winzip gibi programlarla ayni islevi goruyor. Tek farki .zip veya .rar degilde .fmf formatinda sIkIstIrIlmIs dosyalari acmasi veya dosyalari ayni formatta sIkIstIrmasi.

Oyunun data klasorunde yer alan .fmf uzantili dosyalar oyun icerisinde kullanilan grafikleri, skinleri ve .xml uzantili bazi kod dosyalarini barindirir. Bunlarin cogu skin (tema) yapimiyla ugrasanlar icin gerekli dosyalardir. Ayrica logo, yuz paketi ve forma gibi grafik paketleri hazirlayanlar icin de cok gerekli olmasa da graphics.fmf icerisindeki dosyalara ulasmak faydali olabilir.

Cesitli yerlerden indirip kullandiginiz hazir yuz, logo ve forma paketlerini attiginiz "Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2012" dizini ise "Kullanici Data Klasoru" olarak adlandirilmistir, kafaniz karismasin.

Not: Fm11 kurulumuyla gelen Resource Archiver'i kullanamaz miyiz? diye soracak olanlar olursa; dun sigames forumlarinda gezinirken Resource Archiver 2011'in Fm2012 .fmf dosyalarini acamadigini dolayisiyla bu dosyalari acmak icin Resource Archiver 2012'yi indirmek zorunda oldugumuzu okudugumu ekleyeyim.

Şimdi bu dosya olmadan logo-forma vb. kullanamıyormuyuz

Kullanabilirsin, ustte yazdigim gibi grafik yapimiyla ugrasmayacaksan indirmene gerek yok

aliCHaN_FM
28.Ekim.2011, 22:07
Çok teşekkür ederim baya açıklayıcı olmuş.

Okan Kalo
28.Ekim.2011, 22:14
Bu program Winrar, Winzip gibi programlarla ayni islevi goruyor. Tek farki .zip veya .rar degilde .fmf formatinda sIkIstIrIlmIs dosyalari acmasi veya dosyalari ayni formatta sIkIstIrmasi.

Oyunun data klasorunde yer alan .fmf uzantili dosyalar oyun icerisinde kullanilan grafikleri, skinleri ve .xml uzantili bazi kod dosyalarini barindirir. Bunlarin cogu skin (tema) yapimiyla ugrasanlar icin gerekli dosyalardir. Ayrica logo, yuz paketi ve forma gibi grafik paketleri hazirlayanlar icin de cok gerekli olmasa da graphics.fmf icerisindeki dosyalara ulasmak faydali olabilir.

Cesitli yerlerden indirip kullandiginiz hazir yuz, logo ve forma paketlerini attiginiz "Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2012" dizini ise "Kullanici Data Klasoru" olarak adlandirilmistir, kafaniz karismasin.

Not: Fm11 kurulumuyla gelen Resource Archiver'i kullanamaz miyiz? diye soracak olanlar olursa; dun sigames forumlarinda gezinirken Resource Archiver 2011'in Fm2012 .fmf dosyalarini acamadigini dolayisiyla bu dosyalari acmak icin Resource Archiver 2012'yi indirmek zorunda oldugumuzu okudugumu ekleyeyim.

Kullanabilirsin, ustte yazdigim gibi grafik yapimiyla ugrasmayacaksan indirmene gerek yok

Aciklama icin tesekkurler de 2012 programini acamiyoruz?

Deus Dominus
28.Ekim.2011, 22:25
kaldırıp tekrar kurmayı denicem ben şimdi, soncu iletirim sizlere :) Dünde oyun açılmıyordu bende, sanırım update sonrası birşeyler oldu.

Walter Sakana
29.Ekim.2011, 01:15
Aciklama icin tesekkurler de 2012 programini acamiyoruz?

Resmi forumlarda bu sorunla ilgili acilmis konular var ancak henuz aciklayici bir cevap gelmemis.

arneas
27.Aralık.2011, 15:04
evet maalesef çalışmıyor. fmf dosyasını çıkartanlar nasıl çıkartıyor anlamış değilim şu anda, çalıştıran biri varsa yardımcı olursa seviniriz